Skuteczność kremów do opalania po 2 latach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-02, 21:50   #1
Fairycharlotte
Raczkowanie
 
Avatar Fairycharlotte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39

Skuteczność kremów do opalania po 2 latach?


Czy to prawda, czy też plotka rozsiewana przez producentów, że:
-Kosmetyki z filtrami, do opalania, trzeba co sezon kupować świeże i nowe bo stare "nie działają"?

Posiadam taki fajny i drogi w niewielkim stopniu zużyty apteczny spray +50 dla dzieci. Wg daty ważności - nadal ważny! Ale był kupiony jakieś niecałe 2 lata temu i wtedy używany. Potem stał sobie w łazienkowej szafce. To jest taki kosmetyk w formie sprayu - nie ma bezpośredniego dostępu do zawartości opakowania, trzeba nacisnąć spust aby coś wyskoczyło. Myślicie, że będzie nadal skuteczny?? Oczywiście, że wszyscy producenci zakrzykną, iż trzeba kupić nowy, ale jak jest w istocie?
Fairycharlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 07:28   #2
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Skuteczność kremów do opalania po 2 latach?

Cytat:
Napisane przez Fairycharlotte Pokaż wiadomość
Czy to prawda, czy też plotka rozsiewana przez producentów, że:
-Kosmetyki z filtrami, do opalania, trzeba co sezon kupować świeże i nowe bo stare "nie działają"?

Posiadam taki fajny i drogi w niewielkim stopniu zużyty apteczny spray +50 dla dzieci. Wg daty ważności - nadal ważny! Ale był kupiony jakieś niecałe 2 lata temu i wtedy używany. Potem stał sobie w łazienkowej szafce. To jest taki kosmetyk w formie sprayu - nie ma bezpośredniego dostępu do zawartości opakowania, trzeba nacisnąć spust aby coś wyskoczyło. Myślicie, że będzie nadal skuteczny?? Oczywiście, że wszyscy producenci zakrzykną, iż trzeba kupić nowy, ale jak jest w istocie?
Ja z doświadczenia mogę powiedzieć, że można go stosować śmiało. Od tego jest termin ważności, który jest przecież zobowiązujący, prawda? Smaruję się 1, 5 rocznym kremem i efekt opalania widać, tak więc nie widzę problemu. Tak samo jest z kremami do buzi czy innymi kosmetykami, też by musiały stracić moc działania, prawda?
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 19:08   #3
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Skuteczność kremów do opalania po 2 latach?

Cytat:
Napisane przez apows Pokaż wiadomość
Ja z doświadczenia mogę powiedzieć, że można go stosować śmiało. Od tego jest termin ważności, który jest przecież zobowiązujący, prawda? Smaruję się 1, 5 rocznym kremem i efekt opalania widać, tak więc nie widzę problemu. Tak samo jest z kremami do buzi czy innymi kosmetykami, też by musiały stracić moc działania, prawda?
Kosmetyk tego typu po otwarciu jest ważny 6-12 miesięcy (czesto na opakowaniu jest symbol PAO- pudelko z cyferka ile miesiecy po potwarciu mozna stosowac) i data waznosci nie ma nic do tego. Data na opakowaniu tyczy sie kosmetyku nieotwartego. Nie wprowadzaj ludzi w błąd twierdząc że na bank można jak się na czymś nie znasz. Po upływie tego czasu od otwarcia skladniki kremu zaczynają się psuć.

Bardzo ładnie wyjasnila to autorka tego bloga: http://www.blondhaircare.com/2013/04...osmetykow.html

Edytowane przez Ligiya
Czas edycji: 2013-05-03 o 19:10
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 22:39   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Skuteczność kremów do opalania po 2 latach?

Cytat:
Napisane przez apows Pokaż wiadomość
Ja z doświadczenia mogę powiedzieć, że można go stosować śmiało. Od tego jest termin ważności, który jest przecież zobowiązujący, prawda? Smaruję się 1, 5 rocznym kremem i efekt opalania widać, tak więc nie widzę problemu. Tak samo jest z kremami do buzi czy innymi kosmetykami, też by musiały stracić moc działania, prawda?
Nie chodzi tylko o datę, ale też o liczbę miesięcy przez jaką kosmetyk jest ważny PO OTWARCIU. Na opakowaniu zawsze jest symbol, który to określa. Najczęściej jest to 12 m-cy.

To jest podobna sytuacja jak z żywnością. Kupisz sobie jogurt, który ma datę do 31 maja 2013. Otworzysz go dzisiaj, zjesz trochę i odstawisz. Przypomnisz sobie o nim za 2 tygodnie, tylko on już chyba nie będzie się nadawał do zjedzenia? Chociaż nie minął 31 maja.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 09:03   #5
Fairycharlotte
Raczkowanie
 
Avatar Fairycharlotte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: Skuteczność kremów do opalania po 2 latach?

Tylko że ja się zastanawiam czy w przypadku tego kosmetyku można mówić o OTWARCIU gdyż on nigdy nie jest de facto otwarty, to taki aerozol...?

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Ciekawy wpis w blogu, niestety na tym moim aerozolu nie ma daty PAO, szkoda.
Fairycharlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 11:26   #6
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Skuteczność kremów do opalania po 2 latach?

Ja bym jednak nie ryzykowała, wydaje mi się, że dwa lata to za długi czas od otwarcia, wolałabym kupić nowy kosmetyk i spać spokojnie bez ryzyka niepozadanej reakcji na skorze. Mimo że to aerozol to jakiś kontakt z powietrzem czy palcami (bakterie) pewnie miało (dotykanie "wylotu", może odkręciłaś raz czy dwa albo trzeba bylo gdzies zdjac jakąś oslonkę).
Swietny obrazowy przyklad z jogurtem ;>
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 13:17   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Skuteczność kremów do opalania po 2 latach?

Cytat:
Napisane przez Fairycharlotte Pokaż wiadomość
Tylko że ja się zastanawiam czy w przypadku tego kosmetyku można mówić o OTWARCIU gdyż on nigdy nie jest de facto otwarty, to taki aerozol...?

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Ciekawy wpis w blogu, niestety na tym moim aerozolu nie ma daty PAO, szkoda.
Na pewno takie opakowanie jest bardziej higieniczne od kremu w tubce, ale tu jeszcze dochodzi fakt, że przechowywałaś go przez te prawie 2 lata w łazience, a to nie jest najlepsze miejsce na trzymanie kosmetyków, których aktualnie nie używamy - ciepło i wilgoć sprzyjają rozmaitym zarazom
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-05, 10:39   #8
Fairycharlotte
Raczkowanie
 
Avatar Fairycharlotte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: Skuteczność kremów do opalania po 2 latach?

Dla siebie pewnie bym zaryzykowała, ale to akurat dla dzieci.... więc pewnie nie zaryzykuję. Dzięki za pomoc!
Fairycharlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 06:02   #9
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Skuteczność kremów do opalania po 2 latach?

Cytat:
Napisane przez Fairycharlotte Pokaż wiadomość
Dla siebie pewnie bym zaryzykowała, ale to akurat dla dzieci.... więc pewnie nie zaryzykuję. Dzięki za pomoc!
ja młodemu co rok kupuję nowy. to żaden majątek znowu.
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:06.