Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Wczoraj, 11:37   #1801
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 6
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez kasiaa__ Pokaż wiadomość
Też bym chciała wiedzieć skąd ciągła skłonność do suchych skórek �� Moja cera jest naczynkowa, skłonna do podrażnień, do tego z rozszerzonymi porami i zaskórnikami. Ciężko czasem jest mi tak naprawdę stwierdzić czy jest bardziej tlusta czy sucha. Podejrzewam, że może być odwodniona. Moja pielegnacja obecnie to plyn micelarny vianek/ecolab, pianka do mycia ecolab, hydrolat różany, żel hialuronowy i na dzien serum konesera asoa, na noc olej acai lub z opuncji. Kiedyś nie malowałam się praktycznie wcale, teraz stosuje podkłady mineralne.
Za dużo olejów, oleje nie nawilżają skóry, może postaw na dobre serum, np Ava Aloe Organic i serum na bazie alg jakieś. Algi mogą zapychać skórę, więc trzeba je dozować z rozwagą, ale bardzo dobrze i na długo przywracają nawilżenie. Ponadto uważaj z detergentami, ja np. nie mam naczynkowej cery, ale micel Sylveco podrażniał mi skórę dość mocno. Od siebie polecić mogę mleczko Avalon Organics z wit. C. Myje, nie jest tłuste i nie wysusza skóry, przynosi ukojenie. A co do peelingu, moja znajoma z naczynkową cerą chwaliła ostatnio peeling GoCranberry, jest to peeling mechaniczny, ale stwierdziła, że jest bardzo delikatny, kojący i przy tym skuteczny.

Cytat:
Problem ze skórkami mam od baaardzo dawna - niezależnie czego i jak używam. Nie mam już na nie pomysłu
Aktualnie wszystkie półprodukty mam z Ecospa, kwas hialuronowy potrójny 1,5%. Czy możesz/możecie podpowiedzieć co jeszcze "must have" mogę dorzucić do pielęgnacji żeby jeszcze bardziej nawilżyć skórę? Aloes mam wrażenie, że nie jest dla mnie - podrażnia.
Spróbuj aloesu Equilibra- dermożel, albo Holika Holika.

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Korah, jak kupisz ten deo, to podzieliłabyś się malutką odlewką? Bardzo jestem go ciekawa, a nie bardzo mam jak sprawdzić.
I używam aktualnie minerałów Annabelle kryjącego. Bardzo dobrze się u mnie sprawdza w upały. Oczywiście skóra się świeci, ale podkład nie spływa i nie ciastkuje się tak jak to miałam z Pixie. Puder używam albo Innisfree No sebum (ale nie jest jakiś rewelacyjny) albo Wibo bananowy (daje ładne wykończenie, zwłaszcza pod oczy się nadaje).
Nie ma problemu, chętnie się podzielę, poza tym opakowanie jest duże, więc myślę, że nawet lepiej się pozbyć części, zanim deo straciłoby zapach, co może się zdarzyć, chyba nie zużyłabym całości w krótkim czasie.
Fajnie, że Annabelle Ci się sprawdza

Moje kosmetyczne HITY I KITY 2017 roku

Lista nietolerowanych składników w kosmetykach naturalnych
Klik
Jak przyjmować witaminę C? Klik

Edytowane przez Korah
Czas edycji: Wczoraj o 11:40
Korah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 12:06   #1802
kasiaa__
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Za dużo olejów, oleje nie nawilżają skóry, może postaw na dobre serum, np Ava Aloe Organic i serum na bazie alg jakieś. Algi mogą zapychać skórę, więc trzeba je dozować z rozwagą, ale bardzo dobrze i na długo przywracają nawilżenie. Ponadto uważaj z detergentami, ja np. nie mam naczynkowej cery, ale micel Sylveco podrażniał mi skórę dość mocno. Od siebie polecić mogę mleczko Avalon Organics z wit. C. Myje, nie jest tłuste i nie wysusza skóry, przynosi ukojenie. A co do peelingu, moja znajoma z naczynkową cerą chwaliła ostatnio peeling GoCranberry, jest to peeling mechaniczny, ale stwierdziła, że jest bardzo delikatny, kojący i przy tym skuteczny.

Spróbuj aloesu Equilibra- dermożel, albo Holika Holika.
Niestety aloes mnie podrażnia Serum Ava Aloe Organic stosowałam - przyniosło więcej szkody niż pożytku. Ciężki ze mnie przypadek
kasiaa__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 12:20   #1803
Persefona_12
Zadomowienie

Cytat:
Nie ma problemu, chętnie się podzielę, poza tym opakowanie jest duże, więc myślę, że nawet lepiej się pozbyć części, zanim deo straciłoby zapach, co może się zdarzyć, chyba nie zużyłabym całości w krótkim czasie.
Fajnie, że Annabelle Ci się sprawdza

Cytat:
Niestety aloes mnie podrażnia Serum Ava Aloe Organic stosowałam - przyniosło więcej szkody niż pożytku. Ciężki ze mnie przypadek

Może po prostu podrażnia Cię, bo masz skórę podrażnioną? Ze względu na naturalny kwas salicylowy aloes często na wrażliwszych skórach się nie sprawdza do codziennej pielęgnacji.

A próbowałaś stosować żyworódkę np. zamiast toniku? Ma działanie podobne do aloesu.
Persefona_12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 13:08   #1804
kasiaa__
Raczkowanie

Cytat:

Może po prostu podrażnia Cię, bo masz skórę podrażnioną? Ze względu na naturalny kwas salicylowy aloes często na wrażliwszych skórach się nie sprawdza do codziennej pielęgnacji.

A próbowałaś stosować żyworódkę np. zamiast toniku? Ma działanie podobne do aloesu.
Być może, ale odkąd pamiętam żaden kosmetyk z dużą ilością aloesu nie działał na mnie dobrze, mimo, że wszyscy dookoła byli nim zachwyceni.
Żyworódki kiedyś też próbowałam - była dla mnie neutralna - ani nic dobrego ani złego nie zdziałała.
kasiaa__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 13:34   #1805
beeets
Zakorzenienie

Moje ostatnie zakupy:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC08098.jpg (182,8 KB, 32 załadowań)

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 14:02   #1806
Ishani
Zadomowienie

Cytat:
Czy coś z tych rzeczy się nada?:
- Kompleks ceramidowy Mazidła,
- Liposomy dla cery dojrzałej - ceramid 6 + pochodna hydroksyproliny Zrób Sobie Krem
- CERAMIDY SK-INFLUX Beauty Ever
Niestety wszystkie są z brzydkimi konserwantami (przynajmniej tak mi się wydaje)
Kompleks ceramidowy SK influx Jest genialny, bardzo polecam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ishani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 14:15   #1807
Persefona_12
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Moje ostatnie zakupy:

Ale cuda! Skąd takie zdobycze?
I deo Bema- ciekawi mnie.
Mój ujędrniający krem do ciała od nich jest bardzo fajny, ale raczej dla mnie będzie lepszy na jesień, zimę, bo jest dość treściwy i na tą porę zbyt ciężki. Ale przyjemny. Efektu ujędrnienia nie ma, ale może przy dłuższym stosowaniu (na razie parę dni ) efekt będzie
Stary Wczoraj, 15:01   #1808
Miramej
Zakorzenienie

beeets, jakie cudowności

Anwen zapowiada odżywki zgodne z porowatością, na fb pokazana Emolientowa Róża do włosów wysokoporowatych.

H. MacLeod

.
Miramej jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 15:06   #1809
Mon_Cherry
secret.

Cytat:
Moje ostatnie zakupy:

Ale fajne zakupy!

A do mnie idzie paczka z Polski 🤣
Miał był olejek na rozstępy a jeszcze cos dorzuciłam
Stary Wczoraj, 16:13   #1810
beeets
Zakorzenienie

Cytat:
Ale cuda! Skąd takie zdobycze?
I deo Bema- ciekawi mnie.
Mój ujędrniający krem do ciała od nich jest bardzo fajny, ale raczej dla mnie będzie lepszy na jesień, zimę, bo jest dość treściwy i na tą porę zbyt ciężki. Ale przyjemny. Efektu ujędrnienia nie ma, ale może przy dłuższym stosowaniu (na razie parę dni ) efekt będzie
ze sklepu http://goldenoil.pl/

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
beeets, jakie cudowności

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Mon_Cherry Pokaż wiadomość
Ale fajne zakupy!

A do mnie idzie paczka z Polski 🤣
Miał był olejek na rozstępy a jeszcze cos dorzuciłam

A co zamówiłaś z Polski?

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 16:23   #1811
Mon_Cherry
secret.

Słynna odżywke z garniera fructis - bananowa
bawełniane ręczniczni z tami do zmywania maseczek - mam jeszcze pół opakowania i to jest cudo!
Oraz oszczedność kasy. Zawsze maseczki zmywałam gąbeczka albo ścierką muslinowa co kończyło sie tym, ze z glinek byly bardzo brudne i szybko lądowały w koszu.

Do tego ta oliwka na rozstępy z babydream i mleczko do ciała z tej samej serii

W piatek pewnie juz paczuszka bedzie to pokaze
Stary Wczoraj, 16:33   #1812
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Moim zdaniem może Cię podrażniać pianka Ecolab, która ma wodę morską, więc przy codziennym stosowaniu może wysuszać. Poza tym też płyny micelarne Vianka są dość mocnymi, spróbuj np. esencji micelarnej Polny Warkocz. Jeszcze Be Organic ma fajny micel. Dobrze zmywa makijaż a nie czuję po nim takiego ściągnięcia jak po Viankach.
Z pianek to polecam Kivvi Ribes Nigrum. Kiedyś robiłam poszukiwanie pianki, która nie miałaby soli wysoko w składzie i tylko ta jedna była ok.
Ja bym do tego te micele spłukiwała wodą. Albo przestawiła się na jakiś czas na ultra łagodne mycie różnego typu pastami do rozrobienia z wodą. Tutaj przykład gotowej White Witch Gentle Exfoliating Cleanser KLIK. Ja jej używałam do mycia, a nie jako maseczkę jak poleca producent. Samemu można zrobić prostą wersję takiej pasty z płatków owsianych, można dodać jakieś sproszkowane zioła albo w formie hydrolatu czy naparu np z lipy. Mozna myć pastą migdałową samorobioną. Dodawać białą glinkę. Korah chyba coś tam kiedyś mieliła, to może Ci jeszcze coś podrzuci. To są chyba najłagodniejsze możliwe metody mycia i ja bym je wypróbowała, żeby określić czy problem powstaje na tym etapie.

Z pielęgnacji to takie dość często stosowane składniki o działaniu kojącym i wzmacniającym to np: niacynamid, skwalan, d-pantenol.
Z nowszych i jeszcze mało rozpowszechnionych to np: EGF i FGF, Galactomyces Ferment Filtrate, tarczyca bajkalska. Najwięcej ich w kosmetykach azjatyckich. Nie wiem, jak wygląda ich stosowanie w certyfikowanych eko kosmetykach (to znaczy, czy jakieś marki ich używają), ale z takich wannabe eco to będą to np Swanicoco i Benton.
Półproduktów Ci nie polecę, bo prawie nie używam.

Ewa Szałkowska polecała kiedyś na blogu dodawanie probiotyków w kroplach do kosmetyków. Może to też jakaś opcja.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: Wczoraj o 16:43
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 16:46   #1813
Hosenka*
Moderator KWC

Orientujecie się, czy na e-naturalne bywają większe rabaty niż -10%? teraz jest właśnie -10% przy zakupach za min. 30 zł. Kusi mnie kilka ciekawych hydrolatów, m.in. waniliowy, z opuncji figowej. Nie są mi pilne, więc jeśli można liczyć na większą zniżkę to poczekam.
08.08 - mnóstwo nowych aukcje - kosmetyki głównie nowe :love:

Ta reklama pokazywana jest pod 47 312 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 17:21   #1814
_Kornelia_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Orientujecie się, czy na e-naturalne bywają większe rabaty niż -10%? teraz jest właśnie -10% przy zakupach za min. 30 zł. Kusi mnie kilka ciekawych hydrolatów, m.in. waniliowy, z opuncji figowej. Nie są mi pilne, więc jeśli można liczyć na większą zniżkę to poczekam.
Mi ich hydrolaty bardzo podrażniały twarz, a miałam chyba 3 lub 4 różne. Wtedy jeszcze nie widziałam, że jak hydrolaty podrażniają, to można je rozcieńczyć wodą i to powinno pomóc, no i wywaliłam wszystkie.
Mimo wszystko jakoś zraziłam się do hydrolatów ze sklepów z półproduktami, wolę kupować takie gotowe do użycia, np. Okani Beauty.
Co do samego sklepu, to tam najczęściej robią promki na jakieś określone produkty, np maseczki, hydrolaty. Ostatnio była darmowa dostawa od 60zł. Czasami dodają coś do zamówień od określonej kwoty. Rabaty jakoś nie są powalające, myślę że tak do 15%, dlatego według mnie najlepiej zamówienia składać jak jest darmowa dostawa.
Stary Wczoraj, 18:02   #1815
Persefona_12
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja bym do tego te micele spłukiwała wodą. Albo przestawiła się na jakiś czas na ultra łagodne mycie różnego typu pastami do rozrobienia z wodą. Tutaj przykład gotowej White Witch Gentle Exfoliating Cleanser KLIK. Ja jej używałam do mycia, a nie jako maseczkę jak poleca producent. Samemu można zrobić prostą wersję takiej pasty z płatków owsianych, można dodać jakieś sproszkowane zioła albo w formie hydrolatu czy naparu np z lipy. Mozna myć pastą migdałową samorobioną. Dodawać białą glinkę. Korah chyba coś tam kiedyś mieliła, to może Ci jeszcze coś podrzuci. To są chyba najłagodniejsze możliwe metody mycia i ja bym je wypróbowała, żeby określić czy problem powstaje na tym etapie.

Z pielęgnacji to takie dość często stosowane składniki o działaniu kojącym i wzmacniającym to np: niacynamid, skwalan, d-pantenol.
Z nowszych i jeszcze mało rozpowszechnionych to np: EGF i FGF, Galactomyces Ferment Filtrate, tarczyca bajkalska. Najwięcej ich w kosmetykach azjatyckich. Nie wiem, jak wygląda ich stosowanie w certyfikowanych eko kosmetykach (to znaczy, czy jakieś marki ich używają), ale z takich wannabe eco to będą to np Swanicoco i Benton.
Półproduktów Ci nie polecę, bo prawie nie używam.

Ewa Szałkowska polecała kiedyś na blogu dodawanie probiotyków w kroplach do kosmetyków. Może to też jakaś opcja.
Albo ajurwedyjskie mycie mąką z ciecierzycy Jeszcze nie próbowałam, ale muszę kiedyś spróbować
Stary Wczoraj, 18:20   #1816
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Mi ich hydrolaty bardzo podrażniały twarz, a miałam chyba 3 lub 4 różne. Wtedy jeszcze nie widziałam, że jak hydrolaty podrażniają, to można je rozcieńczyć wodą i to powinno pomóc, no i wywaliłam wszystkie.
Mimo wszystko jakoś zraziłam się do hydrolatów ze sklepów z półproduktami, wolę kupować takie gotowe do użycia, np. Okani Beauty.
Co do samego sklepu, to tam najczęściej robią promki na jakieś określone produkty, np maseczki, hydrolaty. Ostatnio była darmowa dostawa od 60zł. Czasami dodają coś do zamówień od określonej kwoty. Rabaty jakoś nie są powalające, myślę że tak do 15%, dlatego według mnie najlepiej zamówienia składać jak jest darmowa dostawa.
Zastanawia mnie właśnie dlaczego niektóre hydrolaty podrażniają a inne nie jeśli mają taki sam skład, czyli sama woda roślinna.
Kupowałam kiedyś hydrolaty z mazidel, zsk i bu (wtedy chyba nie było nic więcej) i nie podraznialy.

Z takich "sklepowych" polubiłam ostatnio z Maroko sklep tylko szkoda że są w przezroczystych opakowaniach.

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: Wczoraj o 18:21
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Ta reklama pokazywana jest pod 47 312 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary Wczoraj, 18:56   #1817
Mon_Cherry
secret.

Cytat:
Zastanawia mnie właśnie dlaczego niektóre hydrolaty podrażniają a inne nie jeśli mają taki sam skład, czyli sama woda roślinna.
Kupowałam kiedyś hydrolaty z mazidel, zsk i bu (wtedy chyba nie było nic więcej) i nie podraznialy.

Z takich "sklepowych" polubiłam ostatnio z Maroko sklep tylko szkoda że są w przezroczystych opakowaniach.

Pewnie różnica jest skad sa te rośliny, gdzie rosły itp.

Tak samo jak glinka glince nierówna
Stary Wczoraj, 19:00   #1818
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:

Pewnie dlatego, że pochodzą z różnych roślin, których właściwości mogą się trochę różnić. Mnie obecnie lekko piecze hydrolat z cząbru górskiego, ale też w jego przypadku jest to raczej normalne działanie, a skóra poza chwilowym pieczeniem nie ma żadnych oznak nietolerancji (zaczerwienienie).

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Cytat:

Do tego jeszcze zależy, co kto rozumie przez podrażnienie. Przy niektórych hydrolatach i olejkach eterycznych krótkotrwałe pieczenie może być normalne, one tak mają działać.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 19:34   #1819
_Kornelia_
Zadomowienie

Cytat:

Skoro inne Cię nie podrażniały, to myślę, że możesz spróbować z e-naturalne. Ja mam wrażliwą skórę. Poza tym nie mam porównania do hydrolatów z innych sklepów z półproduktami. Po prostu zraziłam się po tych z e-naturalne.
Cytat:
Do tego jeszcze zależy, co kto rozumie przez podrażnienie. Przy niektórych hydrolatach i olejkach eterycznych krótkotrwałe pieczenie może być normalne, one tak mają działać.
No ja miałam twarz mocno czerwoną, wręcz bordową i to podrażnienie trwało około godziny i miałam tak po każdym hydrolacie z e-naturalne. Może kiedyś skuszę się na jakiś hydrolat z BU i porównam sobie, póki co wolę te gotowe ze sklepów. Przynajmniej nie ma żadnych niespodzianek.
Stary Wczoraj, 19:42   #1820
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Pewnie dlatego, że pochodzą z różnych roślin, których właściwości mogą się trochę różnić. Mnie obecnie lekko piecze hydrolat z cząbru górskiego, ale też w jego przypadku jest to raczej normalne działanie, a skóra poza chwilowym pieczeniem nie ma żadnych oznak nietolerancji (zaczerwienienie).
Miałam na myśli te same hydrolaty, z tych samych roślin i bez dodatku innych substancji.

Mam hydrolat oczarowy z Kej i z Mydłostacji. Ten z Mydłostacji wydaje mi się delikatniejszy.

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:

No właśnie, więc nawet kupiony dwa razy w tym samym sklepie niekoniecznie musi być taki sam.

W glinkach póki co widzę różnicę "techniczną" tylko w porównaniu - rosyjskich z innymi (Nacomi, Ecospa, Natural Me). W rosyjskich znajduję małe kamyczki, wyczuwalne są przy zmywaniu, czasem też kolor glinki jest różny, natomiast w działaniu odbieram je jednakowo (mówię tu o takim samym rodzaju glinek). Między działaniem, stopniem przesiania i zmielenia glinek tych innych marek różnic nie widzę.

Stary Wczoraj, 20:07   #1821
Mon_Cherry
secret.

Z ta glinka to właśnie oto mi chodziło, ze niby to samo ale jednak kolor inny i ziarnistość tak samo jak jest biała która mozna pic i taka biała której nie należy pic
Glinki sa tez z rożnych zakątków. Moze i działanie te samo ale jednak jest różnica
Stary Wczoraj, 20:07   #1822
25ml
Raczkowanie

Mnie bardzo podrażnia ten kwas hialuronowy https://taknaturalne.pl/kwas-hialuro...-ml-p-774.html
Nie wiem, jaki on jest, ale sklep miałam blisko pracy, to kupowałam. Po użyciu solo albo z aloesem moja twarz robiła się czerwona.
25ml jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 20:27   #1823
Mon_Cherry
secret.

A powiedzcie mi czy ten skład jest dobry?

IMG_6303.jpg

Ja wiem, ze juz kupiłam ale chce sie nauczyć czytać składy 🤣 i jakoś mi opornie idzie

Stosuje ten toner serum codziennie na noc i jedynie co mnie w nim wkurza to pompka
Ja takie produkty wole w spraju

Czy używacie produktów po terminie? Jesli jest napisane, ze zużyć do 3 miesięcy to kiedy mija wyrzucacie?

Mi sie krem pod oczy popsuł. Tzn. Zgęstniał i Wywaliłam ale miałam juz prawie na wykończeniu pewnie miałam go dłużej niz pol roku.
Stary Wczoraj, 22:13   #1824
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 6

Cytat:
Moje ostatnie zakupy:
Wow, widzę, że wracasz do niektorych firm kosmetycznych.
Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Anwen zapowiada odżywki zgodne z porowatością, na fb pokazana Emolientowa Róża do włosów wysokoporowatych.

Cytat:
Słynna odżywke z garniera fructis - bananowa
bawełniane ręczniczni z tami do zmywania maseczek - mam jeszcze pół opakowania i to jest cudo!
Oraz oszczedność kasy. Zawsze maseczki zmywałam gąbeczka albo ścierką muslinowa co kończyło sie tym, ze z glinek byly bardzo brudne i szybko lądowały w koszu.

Do tego ta oliwka na rozstępy z babydream i mleczko do ciała z tej samej serii

W piatek pewnie juz paczuszka bedzie to pokaze
Na pewno będziesz zadowolona, ja też muszę sobie kupić te chusteczki Tami, ciągle o nich zapominam będąc w drogerii, a bardzo mnie ciekawią.

Cytat:
Są takie micele, że spłukiwanie ich wodą nie zawsze zapobiega podrażnieniom, niestety. Np Sylveco, albo So bio etic, po spłukaniu gęba czerwona i do tego swędząca.
Ja mieliłam ryż i kaszę grubą kukurydzianą w młynku do kawy, ale drobinki są wyraźnie wyczuwalne, nie są bardzo mocne, ale jednak konkretne. Może po dłuższym "namaczaniu" ich w miksturze z np. mleczka kosmetycznego, trochę by zmiękły.

Cytat:
15%, ale na wybrane rzeczy, bardzo rzadko na wszystko + wysyłka gratis od 99 zł.

Cytat:

Nie wiem, ale jest chyba jakiś podstęp z tymi hydrolatami, bo niektórzy producenci podają, żeby je rozcieńczać, a inni nie. Moja koleżanka sobie poparzyła kiedyś takim skoncentrowanym hydrolatem z gorzkiej pomarańczy twarz, bo chciała być mądrzejsza od producenta, który w sposobie użycia na etykiecie wyraźnie zaznaczył, żeby go najpierw rozcieńczyć z wodą pół na pół

Cytat:
A powiedzcie mi czy ten skład jest dobry?

Załącznik 7621441

Ja wiem, ze juz kupiłam ale chce sie nauczyć czytać składy �� i jakoś mi opornie idzie

Stosuje ten toner serum codziennie na noc i jedynie co mnie w nim wkurza to pompka
Ja takie produkty wole w spraju

Czy używacie produktów po terminie? Jesli jest napisane, ze zużyć do 3 miesięcy to kiedy mija wyrzucacie?

Mi sie krem pod oczy popsuł. Tzn. Zgęstniał i Wywaliłam ale miałam juz prawie na wykończeniu pewnie miałam go dłużej niz pol roku.
Bardzo fajny skład tego toneru, udał Ci się zakup
Ja używam po terminie, jeżeli nie czuję lub nie widzę, żeby coś się psuło. Niestety, ostatnio zepsuło mi się sporo odlewek z targów, takich w minisłoiczkach zakręcanych. Niekóre kosmetyki, np. multikrem Hagi z puszystego i białego stał się żółtą wazeliną, a serum z jadem pszczelim Bee Pure jest teraz jak gumka do mazania, muszę wyrzucić, na szczęście wszystko zdążyłam przetestować.

Przypomniało mi się, że testowałam ostatnio maskę do włosów natura siberica, taką w słoiku turkusowym, boska! Bardzo dobra, myślę, że byłyby z niej zadowolone zwłaszcza osoby, które mają suche, ale też skłonne do przyklapywania włosy, bo nie jest bardzo ciężka, ale daje radę.

Testuję też teraz mydełko Hagi z olejem konopnym i gałką i jest przyjemne, fajnie pachnie, nie wysusza, o wiele lepsze od wersji z wiesiołkiem.

Moje kosmetyczne HITY I KITY 2017 roku

Lista nietolerowanych składników w kosmetykach naturalnych
Klik
Jak przyjmować witaminę C? Klik

Edytowane przez Korah
Czas edycji: Wczoraj o 22:16
Korah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 22:22   #1825
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Nie wiem, ale jest chyba jakiś podstęp z tymi hydrolatami, bo niektórzy producenci podają, żeby je rozcieńczać, a inni nie. Moja koleżanka sobie poparzyła kiedyś takim skoncentrowanym hydrolatem z gorzkiej pomarańczy twarz, bo chciała być mądrzejsza od producenta, który w sposobie użycia na etykiecie wyraźnie zaznaczył, żeby go najpierw rozcieńczyć z wodą pół na pół
Do rozcieńczania miałam kiedyś oczarowy z Fitomedu.
Ciekawa sprawa z tym rozcieńczaniem

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości