Przychodnia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-29, 22:27   #1
LiviaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 35

Przychodnia


Kochane
Jestem współwłaścicielką jednej z przychodni..Zauważyłam, że wiele pacjentek na swoją wizyte zabiera dzieci/dziecko - np. z powodu tego, że nie miała, gdzie dzieciaczka zostawić.. np. sytuacja z dzisiaj : kobieta przyszła na wizytę ginekologiczną z 5letnim synkiem...(w konsekwencji w tym czasie dzieciątkiem zajełam się ja...). Sytuacja ta zmusiła mnie do refleksji i zastanawiam się w jaki sposób wyjść na przeciw mamom...W mojej głowie zrodził się następujący pomysł...Mianowicie myślalam o tym, żeby urządzić pokój zabaw..taki z prawdziwego zdarzenia..., gdzie mama, bądź tata mogliby zostawić dziecko.. - oczywiście pod okiem wykwalifikowanej 'przedszkolanki'... Myślałam też o upominkach dla najmłodszych - kolorowankach, zabawkach... ? Co myślicie.. ? Wasza opnia jest dla mnie ważna...
LiviaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 23:00   #2
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Przychodnia

Cytat:
Napisane przez LiviaM Pokaż wiadomość
Kochane
Jestem współwłaścicielką jednej z przychodni..Zauważyłam, że wiele pacjentek na swoją wizyte zabiera dzieci/dziecko - np. z powodu tego, że nie miała, gdzie dzieciaczka zostawić.. np. sytuacja z dzisiaj : kobieta przyszła na wizytę ginekologiczną z 5letnim synkiem...(w konsekwencji w tym czasie dzieciątkiem zajełam się ja...). Sytuacja ta zmusiła mnie do refleksji i zastanawiam się w jaki sposób wyjść na przeciw mamom...W mojej głowie zrodził się następujący pomysł...Mianowicie myślalam o tym, żeby urządzić pokój zabaw..taki z prawdziwego zdarzenia..., gdzie mama, bądź tata mogliby zostawić dziecko.. - oczywiście pod okiem wykwalifikowanej 'przedszkolanki'... Myślałam też o upominkach dla najmłodszych - kolorowankach, zabawkach... ? Co myślicie.. ? Wasza opnia jest dla mnie ważna...
Pomysł fajny, ale jak chcesz go zrealizować? Zatrudnisz dodatkową osobę, żeby przypilnowała przez 15min jakieś dziecko raz w tygodniu? Bo takie sytuacje chyba nie zdarzają się codziennie? A sam kącik zabaw zorganizować i tak warto
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 14:25   #3
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Przychodnia

Cytat:
Napisane przez LiviaM Pokaż wiadomość
Kochane
Jestem współwłaścicielką jednej z przychodni..Zauważyłam, że wiele pacjentek na swoją wizyte zabiera dzieci/dziecko - np. z powodu tego, że nie miała, gdzie dzieciaczka zostawić.. np. sytuacja z dzisiaj : kobieta przyszła na wizytę ginekologiczną z 5letnim synkiem...(w konsekwencji w tym czasie dzieciątkiem zajełam się ja...). Sytuacja ta zmusiła mnie do refleksji i zastanawiam się w jaki sposób wyjść na przeciw mamom...W mojej głowie zrodził się następujący pomysł...Mianowicie myślalam o tym, żeby urządzić pokój zabaw..taki z prawdziwego zdarzenia..., gdzie mama, bądź tata mogliby zostawić dziecko.. - oczywiście pod okiem wykwalifikowanej 'przedszkolanki'... Myślałam też o upominkach dla najmłodszych - kolorowankach, zabawkach... ? Co myślicie.. ? Wasza opnia jest dla mnie ważna...
No niestety czasem matka staje przed wyborem czy isc do lekarza i zabrac ze soba dziecko (bo nie ma z kim zostawic) czy nie isc w cale. Jestem zdania, ze lepiej isc z dzieckiem niz pozniej poniesc konsekwencje zdrowotne i dlatego zdarzylo mi sie ze dwa razy zabrac mala ze soba do lekarza.


U mnie w przychodni jest kacik malucha ale nie ma tam osoby, ktora by spojrzala na dziecko wiec i tak musze zabierac mala ze soba do gabinetu lekarskiego.
Ale kacik z opiekunem, to super sprawa. Z tym, ze zalezy jak czesto zdarzaja sie takie sytuacje, bo nie wiem czy oplaca sie zatrudniac dodatkowa osobe jesli sytuacja, ze matka przychodzi na wizyte z dzieckiem zdarza sie raz na dzien.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 19:03   #4
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Przychodnia

Pomysł fajny. A jeszcze jak masz pediatre to świetny, u mnie w przychodni jest taki mały kącik, ale szybko się nudzi, a czasem trzeba w kolejce postać.
Wydaje mi się, że wiele mam specjalnie przyszło by do takiego lekarza, gdzie może dziecko na chwile zostawić. Zauważyłam podobne rozwiązania np. u kosmetyczki.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 11:04   #5
muffinka90
Zakorzenienie
 
Avatar muffinka90
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 770
Dot.: Przychodnia

Pomysl bardzo dobry, sama zawsze i wszedzie musze zabierac ze soba dziecko, bo nie mam z kim go zostawic, poki byl w wozku to jakos szlo, gorzej gdy stal sie mobilny.

Jesli sytuacja powtarza sie dosc czesto i finanse pozalaja na zatrudnienie dodatkowego personelu to ja z checia do takiej przychodni bym poszla, mysle, ze wiele mam w podobnej sytucji rowniez, pod warunkiem, ze sie oczywoscie o takiej mozliwosci dowiedza.
__________________
Mamą być i jeszcze raz


"I ślubuję Ci...''


moje hobby- xxx
muffinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 20:19   #6
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Przychodnia

Pogadaj przedstawicielami medycznymi oni często mają wiele gadżetów np. daja ci stolik i ławeczki za free tylko dlatego,że nam jest logo firmy Tak zbierzesz sprzęt za darmo Co do personelu.. pewnie drogo wyjdzie zatrudnienie pani po studiach pedagogicznych.. może ktoś w trakcie studiów..
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 22:05   #7
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Przychodnia

Fajny pomysł. Ale ja dziecka nie zostawiłabym z obcymi ludźmi w poczekalni (bez osoby specjalnie "pilnującej"). Zawze zabieałam do gabinetu
Na umilenie czekania wystarczyłby stolik, kredki, zabawki, klocki.

Jak myślisz o pokoiku zabaw z opiekunką,
Wpisz sobie w ggl "wyposażenie kącika zabaw". Poprzeglądaj akcesoria. Np. tu:
http://sklep.nowaszkola.com.pl/RADOS...14664,%29.aspx

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2013-01-02 o 22:09
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:56.