Praca na um. zlecenie - wlicza się do stażu pracy w celu obliczenia urlopu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-29, 10:42   #1
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Question

Praca na um. zlecenie - wlicza się do stażu pracy w celu obliczenia urlopu?


Mam pytanie. Pracowałam przez jakiś czas na umowę zlecenie. Czy ten okres zatrudnienia na umowę zlecenie liczy się normalnie jako praca do obliczenia wymiaru urlopu? Czy umowa zlecenie nie liczy się ?
Bo nie wiem, czy przysługuje mi 20, czy 26 dni urlopu.
Bardzo proszę o poradę
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 14:50   #2
moonikkaa
Raczkowanie
 
Avatar moonikkaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 221
Dot.: Praca na um. zlecenie - wlicza się do stażu pracy w celu obliczenia urlopu?

umowa zlecenie nie liczy się ani do stażu pracy ani do wymiaru urlopu.
__________________
27.06.2009 Cudowny Dzień
moonikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 15:31   #3
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Praca na um. zlecenie - wlicza się do stażu pracy w celu obliczenia urlopu?

Dziękuję za odpowiedź. Czyli całe 1,5 roku pracy w sumie tak ajkby nie istniało
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 07:50   #4
moonikkaa
Raczkowanie
 
Avatar moonikkaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 221
Dot.: Praca na um. zlecenie - wlicza się do stażu pracy w celu obliczenia urlopu?

no niestety( a jesli chodzi o liczenie wymiaru urlopu, to nawet umowa o prace czasem sie nie liczy, np w przypadku kiedy w tym samym czasie studiowałas. Ja tak mam, ze pracowałam na umowe o prace a obroniłam sie rok pozniej niz powinnam i ten rok pracy w którym pracowałam nie liczy mi sie do wymiaru urlopu, oczywiscie chodzi o to, że korzystniej dla mnie jest wziąć pod uwage własnie studia, a nie ten rok pracy. Ale na szczęście do stazu pracy mi się liczy)
__________________
27.06.2009 Cudowny Dzień
moonikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 08:06   #5
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Praca na um. zlecenie - wlicza się do stażu pracy w celu obliczenia urlopu?

Wczoraj zdałam sobie sprawę, że nie 1,5 roku, lecz 2,5 roku pracowałam na umowę zlecenie... PORAŻKA na całej linii...
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 08:17   #6
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Praca na um. zlecenie - wlicza się do stażu pracy w celu obliczenia urlopu?

Azzis, poczekaj.

Jest jeszcze inna opcja, choc to trzeba udowodnić. Jesli przez te 2,5 roku pracowałaś w jednej firmie i formalnie mialas umowę-zlecenie, ale charakter pracy nosił znamiona umowy o pracę - czyli pracowalaś w konkretnym miejscu, w okreslonych godzinach - to możesz zwrócić się do sądu o uznanie tego za umowę o pracę. Nie jest to łatwe, ale mozliwe. Chodzi o to, że często pracodawcy zatrudniają ludzi nie na umowe o pracę, a na zlecenie, aby obniżyć koszta pracownicze.

Możesz napisać coś więcej - w jakich godzinach pracowałaś, czym się zajmowalaś, itp?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 08:51   #7
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Praca na um. zlecenie - wlicza się do stażu pracy w celu obliczenia urlopu?

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Azzis, poczekaj.

Jest jeszcze inna opcja, choc to trzeba udowodnić. Jesli przez te 2,5 roku pracowałaś w jednej firmie i formalnie mialas umowę-zlecenie, ale charakter pracy nosił znamiona umowy o pracę - czyli pracowalaś w konkretnym miejscu, w okreslonych godzinach - to możesz zwrócić się do sądu o uznanie tego za umowę o pracę. Nie jest to łatwe, ale mozliwe. Chodzi o to, że często pracodawcy zatrudniają ludzi nie na umowe o pracę, a na zlecenie, aby obniżyć koszta pracownicze.

Możesz napisać coś więcej - w jakich godzinach pracowałaś, czym się zajmowalaś, itp?
Wiesz, do sądu na pewno z tym nie pojdę, bo z nimi się nie wygra.
Niestety pracowałam w 2 różnych firmach. W jednej firmie pracowałam od 8-16 w biurze (przyjmowałam zamówienia na usuługi, które świadczyli; sprzedawałam je), a w drugiej od 9-15, też w biurze, taka typowa praca administracyjna.
Nie sądzę, żeby była jakakolwiek szansa na uznanie tego jako umowy o pracę.
Ale dziękuję za uświadomienie mnie.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-30, 08:56   #8
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Praca na um. zlecenie - wlicza się do stażu pracy w celu obliczenia urlopu?

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Nie sądzę, żeby była jakakolwiek szansa na uznanie tego jako umowy o pracę.
Ale dziękuję za uświadomienie mnie.
Niekoniecznie. Tu widać ewidentnie, że pracowałaś stale, w okreslonych porach. Sąd może uznać, że powinna to być umowa o pracę, ale decyzja nalezy już do Ciebie.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 09:14   #9
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Praca na um. zlecenie - wlicza się do stażu pracy w celu obliczenia urlopu?

Ja tez tak pracuje ok roku, ale nie będę kombinować z sądami,choć powiem sczerze,że też mnie to razi,że nie liczy się ten rok:/
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 09:20   #10
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Praca na um. zlecenie - wlicza się do stażu pracy w celu obliczenia urlopu?

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Tu widać ewidentnie, że pracowałaś stale, w okreslonych porach. Sąd może uznać, że powinna to być umowa o pracę, ale decyzja nalezy już do Ciebie.
A jak coś takiego wygląda? Zgłaszam się z prośbą do sądu o zunaniemi tego jako umowy o pracę? i sąd albo to uznaje albo nie na podstawie mojego przedstawienia faktów? Czy były pracodawca musi się jakoś w tej sprawie opowiedzieć? Bo wiem, że jakby mieli coś tłumaczyć w sądzie to nie byliby zachwyceni...
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 16:20   #11
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Praca na um. zlecenie - wlicza się do stażu pracy w celu obliczenia urlopu?

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
A jak coś takiego wygląda? Zgłaszam się z prośbą do sądu o zunaniemi tego jako umowy o pracę? i sąd albo to uznaje albo nie na podstawie mojego przedstawienia faktów? Czy były pracodawca musi się jakoś w tej sprawie opowiedzieć? Bo wiem, że jakby mieli coś tłumaczyć w sądzie to nie byliby zachwyceni...
Na pewno musiałabys przedstawić jakieś dowody, świadków, itp.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:05.