Tampony o.b. optiBalance z kwasem mlekowym. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-05, 14:44   #1
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579

Tampony o.b. optiBalance z kwasem mlekowym.


Zawsze wystrzegam się zapachowych i w inny sposób "ulepszonych" wkładek i podpasek, bo wiem, że mogą podrażniać okolice intymne, ale znalazłam taką nowość:

"Odkryj nową ochronę z o.b.Ÿ optiBalance™. Tak jak wszystkie tampony o.b.Ÿ, o.b.Ÿ optiBalance™ zapewnia Ci niezawodną ochronę i może być bezpiecznie stosowany każdego dnia miesiączki. Dzięki zastosowaniu nowego składnika pochodzenia naturalnego, o.b.Ÿ optiBalance™ pomaga także utrzymać równowagę dobroczynnych bakterii naturalnie występujących w organizmie oraz utrzymać naturalną równowagę okolic intymnych.

Pomaga utrzymać zdrową, naturalną równowagę okolic intymnych

Wiele części naszego ciała jest naturalnym miejscem występowania różnych mikroorganizmów. Równowaga pomiędzy poszczególnymi rodzajami mikroorganizmów podtrzymuje prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Jest to zjawisko w pełni normalne i naturalne, a obecność tych mikroorganizmów jest nawet konieczna – tak funkcjonuje nasze ciało... W ciele kobiecym bardzo ważną rolę w utrzymywaniu prawidłowej flory bakteryjnej pochwy odgrywają bakterie Lactobacillus (pałeczki kwasu mlekowego), zwane „dobrymi bakteriami”.

Dowiedziono, że składnik zastosowany w o.b.Ÿ optiBalance™ – monolaurynian glicerolu (GML) – występuje naturalnie i wykazuje korzystne działanie na bakterie Lactobacillus. Tak więc nowe tampony o.b.Ÿ optiBalance™ nie tylko działają w całkowitej harmonii z Twoimi okolicami intymnymi ale także pomagają w utrzymaniu ich naturalnej równowagi."

Źródło: http://www.myob.pl/ob-products/new-optibalance

Czy są bezpieczne i faktycznie mogą wspomagać florę bakteryjną czy to tylko chwyt reklamowy i lepiej używać klasycznych?
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 16:47   #2
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: Tampony o.b. optiBalance z kwasem mlekowym.

Czy wspomagają florę bakteryjną nie wiem, zużyłam jedno opakowanie , obyło się bez żadnych niespodzianek typu jakiekolwiek podrażnienie. Mnie osobiście chyba wszystko jedno czy używam klasycznych czy tej nowości , która notabene nie jest już taka nowa.
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 19:01   #3
201605020943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 378
Dot.: Tampony o.b. optiBalance z kwasem mlekowym.

myślę że to pic na wodę, ale dzięki za link do strony - zamówiłam sobie bezpłatne próbki

chociaż może te tampony produkowane są dla kobiet z nawracającymi infekcjami itp., więc na "zdrowych" raczej nie zadziała
201605020943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 15:42   #4
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Tampony o.b. optiBalance z kwasem mlekowym.

Kobiety z nawracającymi infekcjami w ogóle nie powinny używać tamponów...
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 09:10   #5
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Tampony o.b. optiBalance z kwasem mlekowym.

Używam tamponów OB od lat i różnicę poczułam tylko wtedy, gdy wprowadzono tampony z otoczką SilkTouch
OptiBalance również używałam, ale jako że nie mam żadnych problemów natury ginekologicznej, nie wiem czy one faktycznie jakoś działają na naszą florę bakteryjną, czy też nie.
Dla mnie tampon ma spełniać podstawową funkcję, dla której został stworzony, a z niej OB wywiązuje się świetnie
Więc czy to będzie wersja klasyczna tamponu, czy też OptiBalance - mi pasuje i nadal będę nabywała obie
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 08:23   #6
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Tampony o.b. optiBalance z kwasem mlekowym.

Gdy tylko OptiBalance pokazały się na naszym rynku, od razu przerzuciłam się na nie (wcześniej używałam o.b. silk touch) Muszę przyznać, że lepiej mi służą Jak dla mnie są jeszcze delikatniejsze niż silk touch, mają bardziej miękki sznureczek (ten "zwykły" często mnie podrażniał) Lepiej mi się je aplikuje i wyciąga. Widzę różnicę między o.b. silk touch a o.b. OptiBalance.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 17:11   #7
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Tampony o.b. optiBalance z kwasem mlekowym.

Cytat:
Napisane przez Black Rainbow Pokaż wiadomość
Gdy tylko OptiBalance pokazały się na naszym rynku, od razu przerzuciłam się na nie (wcześniej używałam o.b. silk touch) Muszę przyznać, że lepiej mi służą Jak dla mnie są jeszcze delikatniejsze niż silk touch, mają bardziej miękki sznureczek (ten "zwykły" często mnie podrażniał) Lepiej mi się je aplikuje i wyciąga. Widzę różnicę między o.b. silk touch a o.b. OptiBalance.
Na sznureczek nigdy nie zwróciłam uwagi, ale zaciekawiło mnie to i z tej ciekawości aż je porównam

A tak z innej beczki: raz kupiłam tampony SilkTouch 56 szt. za 19,90 w Naturze Bardzo się opłaca, więc szukajcie takich okazji
OptiBalance nie widziałam jeszcze w tak dużej pace, ale jak zobaczę, to dam znać
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-09, 18:09   #8
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Tampony o.b. optiBalance z kwasem mlekowym.

Największe opakowanie widziałam 32 szt. OptiBalance. Nie pamiętam za ile.
Nie wiem czy są w jakiś sposób lepsze od zwykłych, zużyłam kilka opakowań, ale jakiejś specjalnej różnicy nie widzę
Ale mam takie pytanie, czy są różne rozmiary z Opti Balance? Bo z tego co pamiętam to widziałam i kupowałam tylko normal, z super były zwykłe silktouch
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 18:28   #9
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Tampony o.b. optiBalance z kwasem mlekowym.

Przecież to się wyklucza!
Reklama i "nowa właściwość" ma zachęcać kobiety z problemami ginekologicznymi do używania tamponów.

A zasada jest prosta: kobieta z zaburzeniami flory bakteryjnej, nawracającymi infekcjami i innymi cudami na kiju, NIE MOŻE STOSOWAĆ TAMPONÓW!!

Boże, dbajcie o swoje zdrowie....

po co ładować w siebie tampon nasączony czymkolwiek? Przeciez on ma byc nasączony Twoją krwią i wylądować w koszu. Nic więcej.

Nie dajcie sie zwariowac.... tymbardziej ze tak na prawde nigdy nie wiadomo czym nasączono ten tampon... jak to reaguje z Twoimi bakteriami z krwi i błony śłuzowej. Itp id....
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 18:37   #10
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Tampony o.b. optiBalance z kwasem mlekowym.

hej, ale gdzie tam macie, ze te tampony zawierają kwas mlekowy? temat strasznie wprowadza w błąd. to tak jak mówienie, że np. probiotyk lacibios femina zawiera kwas mlekowy a nie bakterie kwasu mlekowego... te tampony zawierają GML a nie kwas mlekowy, też nie bakterie kwasu mlekowego niemniej dzięki za info, bo ja przestałam się interesować tamponami od momentu gdy zaczęły się moje problemy z infekcjami i odstawiłam je całkowicie a tych może wypróbuję. poczytałam trochę o GML w kontekście flory bakteryjnej pochwy i przedstawia się całkiem całkiem http://aac.asm.org/cgi/content/full/54/2/597

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
Przecież to się wyklucza!
Reklama i "nowa właściwość" ma zachęcać kobiety z problemami ginekologicznymi do używania tamponów.

A zasada jest prosta: kobieta z zaburzeniami flory bakteryjnej, nawracającymi infekcjami i innymi cudami na kiju, NIE MOŻE STOSOWAĆ TAMPONÓW!!

Boże, dbajcie o swoje zdrowie....

po co ładować w siebie tampon nasączony czymkolwiek? Przeciez on ma byc nasączony Twoją krwią i wylądować w koszu. Nic więcej.

Nie dajcie sie zwariowac.... tymbardziej ze tak na prawde nigdy nie wiadomo czym nasączono ten tampon... jak to reaguje z Twoimi bakteriami z krwi i błony śłuzowej. Itp id....
ale wiesz, nie jest tak, że krew miesiączkowa całkowicie zabija bakterie kwasu mlekowego. tylko w czasie okresu podnosi się pH w pochwie i stwarza się środowisko bardziej korzystne do rozwoju patogenów, które z kolei mogą przeważyć nad dobrymi bakteriami i infekcja się rozwija. osobiście też jestem za podpaskami, ale jestem w stanie doszukać się tutaj pewnego sensu - choć nie jestem w 100% przekonana do tego choć MOŻE GML ograniczać rozwój niekorzystnej mikroflory w czasie miesiączki.

zaznaczam: nie stosowałam i nie wiem z doświadczenia, czy to dobre czy nie - tak sobie głośno myślę
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 21:54   #11
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Tampony o.b. optiBalance z kwasem mlekowym.

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
ale wiesz, nie jest tak, że krew miesiączkowa całkowicie zabija bakterie kwasu mlekowego. tylko w czasie okresu podnosi się pH w pochwie i stwarza się środowisko bardziej korzystne do rozwoju patogenów, które z kolei mogą przeważyć nad dobrymi bakteriami i infekcja się rozwija.
to do mnie?... o czym ty do mnie mówisz? jakie zabijanie bakterii kwasu mlekowego?
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-10, 08:33   #12
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Tampony o.b. optiBalance z kwasem mlekowym.

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Największe opakowanie widziałam 32 szt. OptiBalance. Nie pamiętam za ile.
Nie wiem czy są w jakiś sposób lepsze od zwykłych, zużyłam kilka opakowań, ale jakiejś specjalnej różnicy nie widzę
Ale mam takie pytanie, czy są różne rozmiary z Opti Balance? Bo z tego co pamiętam to widziałam i kupowałam tylko normal, z super były zwykłe silktouch
Dokładnie, ja również nie zauważyłam, ani nie poczułam różnicy podczas stosowania tamponów klasycznych i OptiBalance. Używam je zamiennie, zależy które akurat są w promocji
I wydaje mi się, że OptiBalance są póki co tylko w jednym rozmiarze. Przynajmniej ja widziałam tylko normal.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 09:34   #13
Calinus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 10
Dot.: Tampony o.b. optiBalance z kwasem mlekowym.

Tampon jak każdy inny o.b. Używam ich od pewnego czasu i muszę przyznać, że nie widzę żadnej różnicy. Zresztą ten tampon nie chroni przed infekcjami ani też ich nie leczy, po prostu pomaga utrzymać równowagę okolic intymnych. Myślę, że seria ta powstała po to, by przyciągnąć jeszcze większe grono klientek, bo szczerze mówiąc kupiłam je zachęcona reklamą
Calinus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 09:51   #14
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Tampony o.b. optiBalance z kwasem mlekowym.

zainteresowały mnie teampony o.b. opti balance ze składnikiem Lactobacillus. Czy myślicie, że warto dołożyć i kupić te tampony, czy jednak nie ma róznicy w porównaniu np. z facelle, które są prawie 3 razy tańsze?
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 16:13   #15
samancik0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 52
Dot.: Tampony o.b. optiBalance z kwasem mlekowym.

ja nie jestem przekonana do tamponow z lactobacillus, przeciez zeby te bakterie byly zywe, a wiec skuteczne to musza byc przechowywane w lodowce, dlatego wg.mnie lepiej jest zastosowac dodatkowo probiotyki ginekologiczne np.lactovaginal, ktore przechowuje sie w lodowce, dzieki czemu bakterie w nich zawarte sa zywe i skutecznie kolonizuja pochwe chroniac ja przed infekcjami
samancik0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 17:48   #16
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Tampony o.b. optiBalance z kwasem mlekowym.

Cytat:
Napisane przez samancik0 Pokaż wiadomość
ja nie jestem przekonana do tamponow z lactobacillus, przeciez zeby te bakterie byly zywe, a wiec skuteczne to musza byc przechowywane w lodowce, dlatego wg.mnie lepiej jest zastosowac dodatkowo probiotyki ginekologiczne np.lactovaginal, ktore przechowuje sie w lodowce, dzieki czemu bakterie w nich zawarte sa zywe i skutecznie kolonizuja pochwe chroniac ja przed infekcjami
bez przesady, nie wszystkie produkty probiotyczne należy przechowywać w lodówce.
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 18:05   #17
MonikaPanek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 41
Dot.: Tampony o.b. optiBalance z kwasem mlekowym.

Cytat:
Napisane przez samancik0 Pokaż wiadomość
ja nie jestem przekonana do tamponow z lactobacillus, przeciez zeby te bakterie byly zywe, a wiec skuteczne to musza byc przechowywane w lodowce
Przecież te tampony nie zawierają bakterii tylko kwas mlekowy czy inny składnik, który wywołuje korzystne działanie na bakterie także nie ma tu mowy o lodówce... Ja chętnie sobie próbki zamówię. Co prawda łykam Lacibios F, ale czasem są sytuacje, w których naprawdę wygodniejszy byłby tampon a nie podpaska i może by taki nie zaburzał tej flory tylko dobrze robił tym z probiotyku
MonikaPanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 13:48   #18
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Tampony o.b. optiBalance z kwasem mlekowym.

Cytat:
Napisane przez MonikaPanek Pokaż wiadomość
Przecież te tampony nie zawierają bakterii tylko kwas mlekowy czy inny składnik, który wywołuje korzystne działanie na bakterie także nie ma tu mowy o lodówce... Ja chętnie sobie próbki zamówię. Co prawda łykam Lacibios F, ale czasem są sytuacje, w których naprawdę wygodniejszy byłby tampon a nie podpaska i może by taki nie zaburzał tej flory tylko dobrze robił tym z probiotyku
lactobacillus to kwas mlekowy? Myślałam, że probiotyk.
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 09:51   #19
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Tampony o.b. optiBalance z kwasem mlekowym.

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
lactobacillus to kwas mlekowy? Myślałam, że probiotyk.
Lactobacillus to rodzaj bakterii produkujących kwas mlekowy
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-13, 17:55   #20
niezapominajka17
Raczkowanie
 
Avatar niezapominajka17
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 106
Dot.: Tampony o.b. optiBalance z kwasem mlekowym.

wiecie co to ja już wolę ten lacibios femina łykać a nie tampony czymś nasączone używać. A skąd człowiek ma wiedzieć czy akurat się tam coś na nich złego nie wyhodowało, tak gratis?
niezapominajka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-13 18:55:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.