Tatry dla amatorki - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-27, 13:47   #121
nadia07
Zakorzenienie
 
Avatar nadia07
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 561
GG do nadia07
Dot.: Tatry dla amatorki

Kasiarzynek, dziękuję za informację.
Właśnie sprawdzałam też w necie na fajnej stronce ocenę poszczególnych tras i wszystkie, które mi proponowałaś i które sama sobie "uwidziałam" mają jedną łapkę trudności, tzn. należą do łatwych!

Jeśli chodzi o grzbiet Wołowca, przypomina mi Beskid (z Kasprowego). Jeśli tylko ścieżka jest odpowiednio szeroka, to nie ma problemu. Gorzej gdyby była bardzo wąska.
__________________
nadia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 13:48   #122
shonya
Raczkowanie
 
Avatar shonya
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 374
Dot.: Tatry dla amatorki

Cytat:
Napisane przez Kasiarzynek Pokaż wiadomość
Nie martw się, będą. ;]
skoro tak twierdzisz
__________________

shonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 13:50   #123
Kasiarzynek
Zadomowienie
 
Avatar Kasiarzynek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 212
Dot.: Tatry dla amatorki

Cytat:
Napisane przez shonya Pokaż wiadomość
skoro tak twierdzisz
Ja to wiem
Kasiarzynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 14:03   #124
shonya
Raczkowanie
 
Avatar shonya
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 374
Dot.: Tatry dla amatorki

Cytat:
Napisane przez Kasiarzynek Pokaż wiadomość
Ja to wiem
postaram Ci się zaufać

co mnie wcale nie uspokaja
__________________

shonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 16:34   #125
nadia07
Zakorzenienie
 
Avatar nadia07
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 561
GG do nadia07
Dot.: Tatry dla amatorki

Kilka dni temu wróciłam z Zakopanego.
Jako totalna amatorka, która w tym roku troszkę się wyłaziła, mogę napisać:

Z łatwych tras polecam:
- NOSAL (wychodziłam od strony Zakopanego, wracałam do Kuźnic)
Wyjście dość stromymi schodami, ale niespecjalnie długie. Dobre na rozgrzewkę. W trakcie wchodzenia ciekawe punkty widokowe na miasto i szczyty. Zejście (czyli dla mnie od strony Kuźnic) bardzo proste. Kilka stromych schodów tuż pod Nosalem, a tak to łatwa piesza wycieczka "lasem".
Polecam wchodzić tak jak ja -> można się zmęczyć, ale nie polecam schodzić stromymi schodami od strony Zakopanego. Ewentualnie wejść i zejść prostą trasą - od strony Kuźnic.

- Z Palenicy do Morskiego Oka - łatwa, betonowa trasa, ale długa, wręcz nudnawa. Niestety cel jakim jest Morskie Oko (w tym przypadku chodzi mi o dojście do schroniska) - nie rekompensuje wysiłku. Jak dla mnie jest przereklamowane - niestety jest to spowodowane dużą ilością ludzi tam bywających i ich pomysłowością, czy kulturą.
Za to z całym szacunkiem polecam obejście Morskiego Oka na około - tam już wybiera się niewiele osób - najwięcej leniuchów jedzie furmanką ciągniętą przez biedne konie i robi rumor pod schroniskiem.
Wyszłam także kamiennymi schodami nad Czarny Staw - jest tam pięknie. Polecam. Dla mnie trasa ta nie była trudna (adidasy, brak przygotowania). Jednak w dwóch miejscach bałam się schodzić - jak się okazało niepotrzebnie.

- Dolina Chochołowska - Grześ - Rakoń - Wołowiec - Wyżnia Chochołowska
Trasa nieprzerażająca stromizmami czy ekspozycją.. za to dość długa i męcząca. Wejście na Grzesia dłuży się dopóki idzie się zalesionymi terenami. Od wejścia na polanę, gdzie pojawia się piękny, odsłonięty widok, energia wraca. Krajobrazy rekompensują zmęczenie. Trasa od Grzesia do Rakonia - przez większość łatwa. Męczące wyjście pod górę, pokryte maleńkimi i większymi kamykami tuż pod szczytem.
Za to nie polecam laikom schodzić Doliną Wyżnią Chochołowską. Najpierw bardzo strome zejście kamiennymi schodami (wszyscy mniej i bardziej przygotowani schodzą tamtędy bardzo ostrożnie i powoli - sama wylądowałam przez śliskie buty 2 razy na pupie ). Do ponad połowy zejścia idzie się mniej stromymi schodami. Później droga kamienistymi ścieżkami, gdzieniegdzie maleńkim strumykiem. Nie polecam dla osób w adidasach - na tą trasę potrzeba jednak górskiego obuwia. W przeciwnym razie ból stóp gwarantowany - gdyż czuć każdy kamyczek :/

Miejsca te polecam z całego serca. I kieruję pytanie do Was, gdzie jeszcze mogę się wybrać - chodzi mi o podobny stopień trudności. Zarażona miłością do gór mam w planach zakupić odpowiednie obuwie i powoli zacząć swoją przygodę.
__________________

Edytowane przez nadia07
Czas edycji: 2011-08-19 o 16:39
nadia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 10:14   #126
nadia07
Zakorzenienie
 
Avatar nadia07
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 561
GG do nadia07
Dot.: Tatry dla amatorki

Cytat:
Napisane przez Zuzanka1985 Pokaż wiadomość
A ja polecam na pierwszy raz Dolinę Pięciu Stawów. To był mój tatrzański chrzest i do tej pory wspominam go z uśmiechem na ustach Przepięknie, trasa męcząca dla nowicjusza ale niezbyt długa i do tego te widoki....
Odbijałaś od Wodogrzmotów Mickiewicza? Jakieś trudniejsze momenty były? Dokąd dotarłaś ? I jak wracałaś?
__________________
nadia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 08:22   #127
Kasiaaa85
Raczkowanie
 
Avatar Kasiaaa85
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 211
Dot.: Tatry dla amatorki

a ja polecam Czerwone Wierchy od Kasprowego, trasa łatwa technicznie, ale wymagająca dobrej kondycji , a dla totalnych amatorów na pierwszy raz Rusinowa Polana i Gęsia Szyja
Kasiaaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-28, 10:20   #128
nadia07
Zakorzenienie
 
Avatar nadia07
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 561
GG do nadia07
Dot.: Tatry dla amatorki

Cytat:
Napisane przez Kasiaaa85 Pokaż wiadomość
a ja polecam Czerwone Wierchy od Kasprowego, trasa łatwa technicznie, ale wymagająca dobrej kondycji , a dla totalnych amatorów na pierwszy raz Rusinowa Polana i Gęsia Szyja
Rusionową i Gęsią mamy już w planach (TŻ polecił na "spacerek" pomiędzy większymi wyprawami).
Myślałam też o Czerwonych Wierchach, ale podczas czytania o różnych wejściach, natknęłam się na informacje o trudnościach, i nie powiem.. przestraszyło mnie to.

Napiszesz więcej ile zajmuje dojście z Kasprowego na Czerwone? i Jaką trasą schodziłaś? Czy były trudności w postaci: ekspozycji, wysokich stromizmów, łańcuchów itp?
__________________
nadia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 11:46   #129
Kasiaaa85
Raczkowanie
 
Avatar Kasiaaa85
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 211
Dot.: Tatry dla amatorki

Cytat:
Napisane przez nadia07 Pokaż wiadomość
Napiszesz więcej ile zajmuje dojście z Kasprowego na Czerwone? i Jaką trasą schodziłaś? Czy były trudności w postaci: ekspozycji, wysokich stromizmów, łańcuchów itp?
Polecam trase zrobić w następujący sposób: przed 7 być pod kolejka na Kasprowy i tą kolejką wjechać tylko w górę...potem idziesz już samymi szczytami, są może 3 męczące podejścia, a reszta jest lajtowa...nie ma żadnych stromnizm ani łańcuchów, to są Tatry Zachodnie, więc luzik...najgorsze i najbardziej męczące dla mnie było zejście do Doliny Kościeliskiej, ponieważ zajmuje ok. 2,5h i jest niewygopdne, cały czas masz napięte mięsnie łydek...masakra...my wystartowalismy o 9, a w Kościeliskiej byliśmy ok.17, z tym, że duzo czasu poświęciliśmy na focenie, poza tym lubimy sobie posiedzieć i nacieszyć się widokiem, a nie tylko prpzeleciec jak najszybciej i odhaczyć, ze zaliczone...trasa jest piękna i polecam

Poza tym polecam również Doline Pięciu Stawów, Halę Gąsienicową szczególnie gdy kwitną krokusy i wycieczkę na Kończysty Wierch i Trzydniowiański Wierch
Kasiaaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 12:03   #130
nadia07
Zakorzenienie
 
Avatar nadia07
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 561
GG do nadia07
Dot.: Tatry dla amatorki

Cytat:
Napisane przez Kasiaaa85 Pokaż wiadomość
Polecam trase zrobić w następujący sposób: przed 7 być pod kolejka na Kasprowy i tą kolejką wjechać tylko w górę...potem idziesz już samymi szczytami, są może 3 męczące podejścia, a reszta jest lajtowa...nie ma żadnych stromnizm ani łańcuchów, to są Tatry Zachodnie, więc luzik...najgorsze i najbardziej męczące dla mnie było zejście do Doliny Kościeliskiej, ponieważ zajmuje ok. 2,5h i jest niewygopdne, cały czas masz napięte mięsnie łydek...masakra...my wystartowalismy o 9, a w Kościeliskiej byliśmy ok.17, z tym, że duzo czasu poświęciliśmy na focenie, poza tym lubimy sobie posiedzieć i nacieszyć się widokiem, a nie tylko prpzeleciec jak najszybciej i odhaczyć, ze zaliczone...trasa jest piękna i polecam

Poza tym polecam również Doline Pięciu Stawów, Halę Gąsienicową szczególnie gdy kwitną krokusy i wycieczkę na Kończysty Wierch i Trzydniowiański Wierch
A schodziłaś przez Adamicę czy Tomanową?
Naczytałam się, że w jednym miejscu jest wąska ścieżka nad urwiskiem Nie do końca wiem gdzie i trochę się jej obawiam.

Dolinę 5 Stawów także mamy w planach. Teraz w sierpniu niestety nie zdążyliśmy.

Do jakich tras należy Hala Gąsienicowa? Kiedyś słyszałam, że jest trudna, a teraz wręcz przeciwnie.
__________________

Edytowane przez nadia07
Czas edycji: 2011-08-28 o 12:06
nadia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 13:02   #131
Kasiaaa85
Raczkowanie
 
Avatar Kasiaaa85
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 211
Dot.: Tatry dla amatorki

Schodziliśmy Adamicą i jako osoba z lękiem wysokości, wręcz paraliżującym, ręczę, że zadnej stromizny tam nie było ( na pewno bym zauważyła
trasa do Hali Gąsienicowej i Murowańca nie jest trudna, ja szłam od Kuźnic, nie wiem jak jest z innych stron...krótka, dobra jako dzień przerwy między dalszymi wycieczkami...
Kasiaaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-28, 19:48   #132
mjakubow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Tatry dla amatorki

Hej,
Jeśli chodzi o Czerwone Wierchy to ja zaczynałam wycieczkę z Doliny Kościeliskiej. Najdłuższe i najcięższe jest wchodzenie na Ciemniaka, ale później idziesz już tylko samymi szczytami. Dobrze jest iść od tej strony, bo jeszcze nie jesteś zmęczona i oczywiście lepiej jest wchodzić niż schodzić Szczytami doszliśmy do Kasprowego, później zjechaliśmy kolejką do Kuźnic i do Centrum.
W czerwcu jak byliśmy na wyjeździe, to mieliśmy w planach wejść na Zawrat od strony Doliny Gąsienicowej, ale zaczęło padać i ze względów bezpieczeństwa zrezygnowaliśmy. Może teraz we wrześniu się uda
mjakubow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 20:03   #133
Kasiarzynek
Zadomowienie
 
Avatar Kasiarzynek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 212
Dot.: Tatry dla amatorki

Cytat:
Napisane przez nadia07 Pokaż wiadomość
Do jakich tras należy Hala Gąsienicowa? Kiedyś słyszałam, że jest trudna, a teraz wręcz przeciwnie.
W zasadzie dojście do jakiegokolwiek schroniska (u nas) z założenia nie jest/nie powinno być trudne. Długie - tu się zgodzę.
Akurat do Murowańca z Kuźnic prowadzą (głównie) dwie drogi - 1 - przez Jaworzynkę i 2 - przez Boczań. Ta druga moim zdaniem jest mniej męcząca - o ile na początku idzie się ostrawo pod górę - później jest już lepiej - łagodniej. Przez Jaworzynkę - początkowo jest sympatyczna dolinka, by za moment droga poprowadziła przez niekończące się schody schodo-skałki.

Chyba że masz inny pomysł by się tam dostać.
Kasiarzynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:20.