Świnka wietnamska - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Pokaż wyniki sondy: Czy masz w domu świnkę wietnamską lub miniaturkę?
Tak, mam 1 8,33%
Nie, ale zamierzam mieć 4 33,33%
Nie i raczej nie będę miał 2 16,67%
Nigdy w życiu nie miałbym świnki w domu! 2 16,67%
Nie wiem, nie zastanawiałem się nad kupnem 2 16,67%
A coś takiego istnieje?! 1 8,33%
Głosujący: 12. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-31, 08:27   #211
beata_92
Przyczajenie
 
Avatar beata_92
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 9
Dot.: Świnia jako zwierze domowe (Potbellied Pig)

Tak wyglądała jak była malutka, teraz, jak sama nazwa wskazuje, ma zwisły brzuch Generalnie jest dużo większa, grubsza, ale cały czas prześliczna. Choć nie wszyscy podzielają moje zdanie Ma sporo włosków - bardzo grubych i sztywnych, na grzbiecie długiego irokeza. Cały irokez i większość włosów wypadają na lato i jesienią odrastają. Jest pieszczochem - jak chce żeby ją podrapać to podchodzi i "ryje" w nodze. Jak się ją głaszcze, to często kładzie się na boku (jeżeli ma coś miękkiego w pobliżu - bo na podłodze się księżniczka nie położy) i wystawia brzuszek do drapania. Jest bardzo płochliwa, nie lubi obcych, a potrafi się wystraszyć nawet kartonu albo dużego liścia. Na spacerach "kontempluje" przyrodę. Przejście z nią dookoła bloku zajmuje jakąś godzinkę. Musi obwąchać każdy kamyczek i spróbować trawki na każdym trawniczku. Mogłabym tak godzinami opowiadać...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg f0232992.jpg (106,7 KB, 75 załadowań)
beata_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 16:32   #212
neseczka
Raczkowanie
 
Avatar neseczka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 315
Dot.: Świnia jako zwierze domowe (Potbellied Pig)

Jak tak opowiadasz to mi tylko chętke robisz ale na wietnamkę bym się nie zdecydowała, podobają mi się te miniaturki wielkości średniego psiaka. A wstaw jakąś fotkę jak już jest taka jak teraz, bo wszędzie właśnie są tylko malutkie, a nie oszukujmy się, nie zostaną takie na długo a jak w domu- nie wywraca go do góry nogami? załatwia się do kuwety? czy wychodzisz z nią normalnie jak z psem?
neseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 08:19   #213
beata_92
Przyczajenie
 
Avatar beata_92
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 9
Dot.: Świnia jako zwierze domowe (Potbellied Pig)

Bez irokeza wygląda trochę bardziej przyjaźnie
Generalnie jest spokojna. Sporo leży w swoim łóżeczku, w nocy grzecznie śpi. Jak była mała to trochę rozrabiała. Ona wszystko próbuje zjeść, więc trochę czasu zajęło mi przyzwyczajenie się do niezostawiania żadnych rzeczy w zasięgu świńskiego ryjka. Do tego otwiera sobie bez problemu wszystkie szafki i szuflady. Ale jest to do opanowania Teraz bałagan robi jeżeli zostawi się niezabezpieczony kosz na śmieci i przegapi porę posiłku (bo ona chyba się zna na zegarku ) - wtedy sama się karmi resztkami I, ponieważ wszystkiego dotyka ryjkiem, wszędzie zostawia gile z nosa... Siusiu robi do kuwety, na dwójkę wychodzimy na spacer.
Wszystkim mówię, że to nie jest zwierzę dla każdego. Przede wszystkim trzeba mieć dużo cierpliwości. Ale to chyba dotyczy wszystkich zwierząt. I dzieci Z temperamentu bardziej przypomina kota niż psa, więc pewnie bardziej spodoba się kociarzom. Chociaż ja nigdy za kotami nie przepadałam, a świnusię pokochałam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg f5917792.jpg (116,0 KB, 79 załadowań)
beata_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:09.