Prosze o pomoc w wyborze podkladu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-31, 07:53   #1
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Smile

Prosze o pomoc w wyborze podkladu


Zblizaja sie moje urodziny, od kolezanek z pracy dostane kupon do perfumerii. Rok temu tak sie zakrecilam, ze wydalam go na prezent walentynkowy dla TZ-ta, do dzis pluje sobie w brode wiec tym razem nie chce popelnic tego samego bledu.

JA:
- za pare dni skoncze 32 lata, mam drobne zmarszczki mimiczne;
- cera chyba mieszana, ogolnie normalna, nos i czolo z tendencja do swiecenia, jesli sa suche skorki to na policzkach i brodzie (ogolnie mowiac - w okolicy ust);
- niespodzianek raczej brak, czasem okresowo cos wyskoczy;
- nierowny koloryt;
- pory normalne;


WYMARZONY PODKLAD:
- krycie nie musi byc bardzo mocne, takie srednie do mocnego, powinien raczej ujednolicac koloryt niz kryc jak leci
- trwaly, tak by wytrzymal min. 8 godzin;
- powinien matowic na tyle, by zniwelowac/ograniczyc do minimum swiecenie nosa (moge go sobie ewentualnie przypudrowac, lub uzyc bibulek po paru godzinach);
- powinien (mimo matowienia) jakos tak... moze nie tyle rozswietlac, co ozywiac cere, bo zwykle moja cera wyglada na zmeczona;
- nie moze wysuszac;
- moze niwelowac zmarszczki;
- powinen wygladac naturalnie.

Rok temu po przedstawieniu w perfumerii powyzszej listy zyczen Pani powiedziala mi, ze takiego podkladu nie ma, ale ja bardziej ufam Wizazankom, niz Paniom z perfumerii

Z ogolnie znanych podkladow uzywalam Revlona Colorstay (Sand Beige 180). Z Revlona zadowolona nie bylam, trwal, ale wysuszal i zapchal mnie jak zaden inny podklad i wygladalam z nim jak stara, zmeczona zyciem baba.

Zastanawiam sie nad kupnem:
- Diorskin Sculpt (bo jeden z najlepszy w KWC, podkladow Guerlain tu nie ma, tzn. w tej drogerii, do ktorej dostane kupon)
- Diorskin Forever Fluid (bo "forever")
- Estee Lauder Double Wear (bo trwaly i wychwalany, ale Revlon tez byl i zle sie to dla mnie skonczylo )
- Clinique Superfit
- ...

Czekam na wasze typy, propozycje, rady, doswiadczenia.
__________________

misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 00:02   #2
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Prosze o pomoc w wyborze podkladu

bo taki podkład chyba naprawdę nie istnieje podkłady matujące niestety nie są najlepsze dla osób z mieszaną skórą.
Ja ze swojej strony polecam Diorskin Sculpt- spełnia wszystkie warunki oprócz matowienia, to nie jest podkład typowo matujący trzeba go delikatnie przyprószyć pudrem
Estee Lauder nie polecałabym ze względu na kolorystykę, ale również dlatego że dość mocno kryje. Mi podkreślał skórki, nie rozświetlał cery. Źle się czułam mając ten podkład na twarzy.

forever i clinique nie znam.

A wiesz co? możesz poprosić ekspedientki o zrobienie próbek tych kilku podkładów- ja nie miałam z tym problemu
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 09:14   #3
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Prosze o pomoc w wyborze podkladu

Dzięki olik, za typy.

Nad Double Wear sama sie waham, bo po historii z Colorstayem wiem, ze nakładanie na twarz czegoś, co do złudzenia przypomina farbe emulsyjna jakos mi nie służy.

Widze, ze znasz Sculpta, jak jest z jego trwaloscia? Czy utrwalony pudrem przetrwa dzien, a przynajmniej 8 godzin w pracy, bez poprawek? Nie chodzi mi o swiecenie, ale o "zlazenie" podkladu?

Coz, niestety nie dostane probek. Drogeria, do ktorej bedzie ten kuponik, nie jest duza sieciowka, to taka regionalna siec i mam wrazenie, ze znaczna czesc probek laduje w przepastnych torbach Pan z obslugi, ktore, uwierzcie mi, nie maja pojecia o podkladach.
Bylam tam juz, proszac o probke Diorskin Forever, a Pani mi dala probke Diorskin costam Satin, bo tylko takie ma probki, a ten Sain tez jest dobry .
__________________

misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 10:24   #4
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Prosze o pomoc w wyborze podkladu

Cytat:
Napisane przez misiapisia Pokaż wiadomość
Dzięki olik, za typy.

Nad Double Wear sama sie waham, bo po historii z Colorstayem wiem, ze nakładanie na twarz czegoś, co do złudzenia przypomina farbe emulsyjna jakos mi nie służy.

Widze, ze znasz Sculpta, jak jest z jego trwaloscia? Czy utrwalony pudrem przetrwa dzien, a przynajmniej 8 godzin w pracy, bez poprawek? Nie chodzi mi o swiecenie, ale o "zlazenie" podkladu?

Coz, niestety nie dostane probek. Drogeria, do ktorej bedzie ten kuponik, nie jest duza sieciowka, to taka regionalna siec i mam wrazenie, ze znaczna czesc probek laduje w przepastnych torbach Pan z obslugi, ktore, uwierzcie mi, nie maja pojecia o podkladach.
Bylam tam juz, proszac o probke Diorskin Forever, a Pani mi dala probke Diorskin costam Satin, bo tylko takie ma probki, a ten Sain tez jest dobry .
A no to szkoda, ja w Warszawie też nie wszędzie dostanę próbki- np w niektórych Sephorach dadzą w niektórych nie.

Sculpt (jesli chodzi o działanie na mnie) to jest świetny- trwałość także, cały dzień w nim przełażę- oczywiście utrwalony pudrem. I wszystko jest ok, nic nie spływa i się nie ściera (no chyba ze sama potarłabym twarz, ale to inna sprawa).
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 21:55   #5
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Prosze o pomoc w wyborze podkladu

z podanych przez Ciebie podkładów używałam Dior Forever - podobał mi się, bo był matujący (nie tak na amen, ale matujący), a jednocześnie dość treściwy - miałam wrażenie pielęgnacji

wydaje mi się, że nie podkreślałaby skórek, ale w 100% nie wiem, bo mam ładnie nawilżoną buźkę

krycie średnie - buzia jest ujednolicona i ożywiona

ogólnie fajny podkład
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 11:29   #6
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Prosze o pomoc w wyborze podkladu

p4w, a czy Forever naprawdę jest "forever"? Jak jest z jego trwaloscia?

Ps. Te podane przeze mnie podklady to tylko przyklady tych, nad ktorymi sie zastanawiam. Jesli uwazacie, ze sa inne podklad, innych firm, odpowiadajace moim wymaganiom to prosze o typy
__________________

misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:53.