pierwsza wystawa... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-06, 19:24   #31
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: pierwsza wystawa...

hehehe moj pies to oczywiscie, ze wpadl w galop. a nawet skoczyl mi kilka razy na nogi. nastepnie jak ujrzala sedziego, to tez na niego wskoczyla.

w nosie miala powage ringu. uznala, ze to jest super miejsce i super zabawa-duzo pieskow, z pania mozna pobiegac i jeszcze pan mily ja wyglaskal.

a zamiast stac w pozycji wystawowej, ktora cwiczylysmy, kazalam jej wykonac sekwencje "siad, stoj", bo wiedzialam, ze to zrobi na pewno, w kazdych warunkach nawet totalnego rozproszenia.
troche sobie postala i zostalismy best baby i jeszcze sedzia zaprosil nas na BIS))

nastepnym razem bedziemy lepiej przygotowani, bo juz bedzie szczeniakiem a nie baby, a poza tym jedziemy na miedzynarodowke.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 23:24   #32
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: pierwsza wystawa...

Na pewno z takim Twoim nastawieniem jak opisujesz na kolejna wystawe pies bedzie super przygotowany. Życzę wygranej
Do klasy "baby" kazdy sedzia podchodzi z wielka pobłażliwością Bo przecież to malutkie dzieci,które powinny mieć jak najlepsze skojarzenia ze swoimi pierwszymi wystawami . Jeszcze w klasie szczeniat duzo sie wybacza aczkolwiek juz tam bywają pieknie wyuczone i pokazywane psy przez wystawców. Nie ma psa,który bez uprzedniego przygotowania po przyjsciu na wystawę bedzie wszystko potrafił. Tak jak i nie ma człowieka, który od razu - pierwszy raz bedac na wystawie wszystko wie "co i jak" .

Czemu służą wystawy psów?
Odpowiedź 1.
widać komuś są potrzebne skoro co roku w naszym kraju bierze w nich udział kilkanaście tysięcy ludzi. A jeszcze inni wybierają się za granicę również po to aby zaprezentować swych podopiecznych na wystawach
Odpowiedź 2.
wystawa psów jest widowiskiem, imprezą sportową, i ma znaczenie dla rozwoju hodowli.
Odpowiedź 3.
wystawy służ ą również nawiązywaniu nowych, kynologicznych znajomości, wymianie doświadczeń...
Odpowiedź 4.
wystawa jest jedynym miejscem gdzie można pokazać jak dużo jest ras psów, jak one wyglądają . Niestety wiedza kynologiczna w naszym społeczeństwie jest prawie zerowa.
Odpowiedź 5.
dla hodowców wystawa jest okazją do porównania "swoich" szczeniąt z innymi urodzonymi u innych hodowców ( z różnych kojarzeń itp.).
Odpowiedź 6.
dla zdobycia ocen hodowlanych. Tylko pozytywne oceny wystawowe dopuszczają psa do hodowli.
* Jak widać wystawy spełniają wiele rozmaitych funkcji, zaspokajając tak różnorodne potrzeby ludzi.
* W stosunku do "prawdziwego" sportu tu jest tylko jedna różnica : nie ma nagród pieniężnych !
* Tu za uczestnictwo w wystawie trzeba jeszcze zapłacić - za każdego zgłoszonego psa.

Często słyszy się: "mam psa tylko dla siebie i nie będę go męczył wystawami". Ten co te słowa wypowiedział, gdy po namowach pojedzie na pierwszą w swoim życiu wystawę, z zasady zmienia zdanie bo wystawy wciągają jak hazard. Psy tez lubią wystawy jeśli tylko mają z nimi dobre skojarzenia i doznania. Jeśli nasz pies zapamięta swoją pierwszą wystawę jako coś bardzo przyjemnego, gdzie cała uwaga pana skupiona jest właśnie na nim, dostaje ulubione smakołyki, wówczas z wielką chęcią będzie nam towarzyszył w przygotowaniach do wyjazdu a potem w samej wystawie.

Rozróżniamy wystawy: krajowe, międzynarodowe, championów, klubowe, europejskie, światowe.
Psy na wystawy zgłasza się do odpowiedniej klasy - zależy to od wieku danego psa.
Klasy wystawowe: puppy 3 - 6 m-cy, szczeniąt 6 - 9 m-cy, młodzieży 9 - 18 m-cy, pośrednia 15 -24 m-cy, otwarta ponad 15 m-cy, weteranów ponad 8 lat, championów ( dla psów z tytułem championa ) , użytkowa ( dla psów mających dyplom użytkowości )


Co na wystawie może zdobyć nasz pupil?
Ocenę doskonałą - gdy jest idealnym przedstawicielem rasy, w super kondycji, beż żadnych wad lub błędów.
Ocenę bardzo dobrą - jeśli zbliżony jest do psów doskonałych, lecz ma drobne błędy.
Ocenę dostateczną - gdy odpowiada standardowi rasy lecz wykazuje znaczne wady.
Bez oceny - schodzą z ringu psy które mają wady dyskwalifikujące, są agresywne lub tchórzliwe.

Do każdej oceny dołączany jest opis stanowiący jej uzasadnienie.

Oprócz oceny mogą być przyznane psu tytuły ( które mają ogromną wartość prestiżową ), puchary, medale, lokaty.

Tytuły przyznawane na wystawach:

Zwycięzca Młodzieży ( ZW.MŁ.) * Najlepszy Pies w Rasie ( BOS ) * Najlepsza Suka w Rasie ( BOS) * Zwycięzca Rasy ( BOB) * Zwycięzca Grupy ( BOG) * Zwycięzca Best in Show ( BIS ) * Zwycięzca Best in Show Junior * Zwycięzca Polski * Młodzieżowy Zwycięzca Polski * Zwyciezca Klubu * Młodzieżowy Zwycięzca Klubu *

Najważniejszym tytułem jaki pies może zdobyć na terenie Polski jest tytuł *Champion Polski* , *Młodzieżowy Champion Polski*. Najwyższym tytułem jaki może zdobyć pies podczas swojej kariery wystawowej jest tytuł Interchampiona ( CACIB - Międzynarodowy Champion Piękności ).





Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nana7.jpg (92,3 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 87253145.jpg (61,2 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nana89.jpg (72,4 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2i8kewx.jpg (43,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2w6ujx2.jpg (74,7 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2wnp6ia.jpg (76,2 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 30cav12.jpg (51,2 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 33fccpj.jpg (61,0 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 33vz0gz.jpg (52,1 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 35bruyv.jpg (64,6 KB, 3 załadowań)

Edytowane przez Stellanova
Czas edycji: 2010-12-07 o 08:41
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 08:44   #33
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: pierwsza wystawa...

Wystawy Psów Rasowych – Moje Spostrzeżenia
Dla mnie każda wystawa psów jest doniosłym wydarzeniem kynologicznym. Uwielbiam na nie jeździć i w nich uczestniczyć.

Niestety z moich obserwacji wynika, ze ogromna ilość społeczeństwa w ogóle nie wie, jakie obowiązują zasady na wystawach i po co są one organizowane. Dość często spotykam się z opinią „ludzi z ulicy”, którzy nie mają psa rasowego a często żadnego, że na wystawy jeździ się po to, aby dostawać koperty, w których są pieniądze?!. Mimo iż tłumaczę o celowości wystaw, na których każdy ma możliwość prezentacji swojego psa, ujrzenie na ile jest zbliżony do ideału, czyli wzorca. Największym zaszczytem jest otrzymanie medalu i to właśnie cieszy bardziej od pieniędzy. Ludzie ci patrzą, na mnie jakbym mówiła kompletne bzdury i pewnie tylko przytakują myśląc zupełnie, co innego.

Kynologia to sport, a w nim nie chodzi tylko o pieniądze, ale również o to by być coraz lepszym i doskonalić swe umiejętności. Po za tym samo pojęcie psa rasowego dla większości jest niezrozumiale. Przecież nie ma czegoś takiego jak pies rasowy bez rodowodu. Wiadomo, że rodowód to identyfikator psa, jego dowód urodzenia, pochodzenia, mówi nam o przodkach i dlatego wiemy, z czym mamy do czynienia.
Ponadto często pokutuje pogląd, że tylko sześć szczeniąt otrzymuje rodowód, a to nie prawda!.
Powiedzmy to i powtarzajmy tak często, aż te głupoty ustąpią miejsca prawdom i tak głęboko wryją się w ludzką pamięć, że wszyscy będą wiedzieć: PIES RASOWY TO TYLKO TAKI, KTÓRY POSIADA RODOWÓD A CO ZA TYM IDZIE UDOKUMENTOWANE POCHODZENIE DO PIĄTEGO POKOLENIA. Inne psy , których wygląd odpowiada wzorcowi, a nie mają udokumentowanego pochodzenia nie są czysto rasowe ( posiadają jeszcze nie ujawnione cechy dziedziczne, które ujawnia się u potomstwa. Celem każdej wystawy jest ocena psów, wybór tych najpiękniejszych( tzn. najbardziej zbliżonych do wzorca, a także popularyzacja kynologii. Celem każdego właściciela psa rasowego powinien być udział w takiej wystawie i zaprezentowanie swojego podopiecznego innym.

Z głęboką niechęcią patrzę na właścicieli suczek, którzy na wystawę przyjeżdżają tylko po to, aby „zaliczyć ja” by móc w przyszłości szybko uzyskać stempel „suka hodowlana” w wiadomym celu. Potem już się nigdy na wystawę nie wybiorą. Sama byłam świadkiem sytuacji, kiedy piękna suka na wystawie w Legionowie zdystansowała inne suki swojej klasie, otrzymała wszystko, co mogła, nawet wygrywając porównanie z psem, a właściciele głośno nawoływaliby szybciej wyjść z wystawy. Próbowałam ich namówić, aby zostali na wybór grup, lecz na nic się to zdało...


Opłaty za zgłoszenie psa na wystawę jest dość wysoka. Można by coś zrobić, aby ludzie często jeżdżący na wystawy mieli przywilej niższej opłaty niż inni, którzy chcą tylko „zaliczyć” wymagane „trzy ustawowe”. Na wystawach jest moim zdaniem za dużo nerwów. Wiem, że każdy chce wygrać i jak najlepiej zaprezentować psa, ale te ewentualne nerwy powinny być mobilizujące. Straszny dla mnie widok to bicie, szarpanie psa na ringu w czasie oceny, bo ten nie chce się ustawić i pokazać. A przecież to wina tego właściciela, bo nie nauczył tych rzeczy psa. Po za tym jak ktoś już tak się zachowuje przy innych to, co robi sam na sam z czworonogiem?.

Wiadomo, ze sędziowanie jest zajęciem trudnym, a niekiedy stresującym. Różni są sędziowie i jak wszyscy mogą popełniać błędy. W Większości są to doświadczeni kynolodzy, zadowoleni, uśmiechnięci i pogodni. Ale bywają również sędziowie nieprzystępni, milczący, i jeśli na takich trafi początkujący wystawca to nie ma później ciekawego zdania o wystawach. W ogóle na wystawach powinno być więcej uśmiechu, wyrozumiałości i cierpliwości. Asystenci często zamiast pomagać sędziom i wystawcom tylko przyspieszają. Każdy jadąc na wystawę często kilkaset kilometrów i ponosząc za nią ogromne koszty ma prawo do swoich „trzech minut” na ringu. Sama byłam świadkiem, gdy nad wyraz energiczna asystentka wprowadziła takie zamieszanie na wystawach w Katowicach i Krakowie, że sędziowie w pewniej chwili nie wiedzieli, jaka jest oceniana klasa. Zauważyłam, iż z sędziami jak i asystentami jest tak jak z wystawcami. Im większą mają za sobą liczbę przebytych wystaw tym bardziej są na luzie, z radością i uśmiechem podchodzą do powierzonych im zadań. Młodzi ( nie wiekiem a stażem) bywają podenerwowani, wyniośli i chodzą z tak zadartą głową do góry, że już nie pamiętają jak zaledwie przed kilkoma miesiącami byli w zupełnie innej roli ( jako wystawcy) i inaczej się zachowywali. Na szczęście to, o czym powyżej napisałam to „wyjątki od normy”. W miarę nabywania rutyny i oni się zmienia, będą uczyć się od lepszych. Każdy z nas całe życie musi się kształcić i może przez to doskonalić swój charakter i umiejętności. Ja wiem, że praca sędziego bywa niekiedy bardzo trudna, trzeba podjąć decyzję, znać wzorce danej rasy i wiele innych rzeczy. Nie ma idealnego psa, a wszystko polega na tym, aby wybrać tego najbardziej zbliżonego do wzorca. Na wielką pochwalę zasługują sędziowie, którzy potrafią na glos uzasadnić taki, a nie inny wybór danej stawki. Uważam, ze ten, co wydaje werdykt powinien w każdej chwili z czystym sumieniem móc się zamienić miejscami: sędzia – wystawca, wystawca – sędzia. Wiadomo, że sztuka prezentacji to nauka właściwego zachowania psa na wystawie. Wystawca powinien zachowywać się poprawnie wobec sędziego, organizatorów i nawzajem, ponieważ każda ze stron na obowiązki i przywileje. Obowiązkiem sędziego jest np. obiektywna, fachowa ocena, organizatora – dobre przygotowanie i prowadzenie wystawy jak i oznaczenie dojazdu na nią, a wystawcy poprawnego zachowania mając na uwadze, ze wystawa to impreza, na której obowiązuje sportowe zachowanie. Przywilejem sędziego jest na przykład: niepodważalna ocena, podczas, gdy wystawca niezależnie od „jakości” pokazywanego psa może liczyć na ocenę i jej uzasadnienie.

Pragnę również wspomnieć o tym, jak duża rzesza osób, które uczestniczą w wystawie nigdy nie czeka na najważniejszą jej część, jaka są konkurencje finałowe. I jeśli taka osoba, która ma zamiar zabrać się zaraz po ocenie do domu mimo wielkiej wygranej, którą jest przepustka do konkurencji finałowych, mogłaby powiedzieć to sędziemu. Dzięki temu inny wystawca, który jest prawdziwym kynologiem i miłośnikiem tego sportu mógłby w pełni i do końca uczestniczyć w wystawie. Tak np. było na wystawie w Kaliningradzie gdzie sędzia Pan Jakubowski wiedząc, ze właściciele zwycięskiego psa nie zostaną na wybór BOG wyznaczył, aby ten, który zdobył Res. CACIB został na finały. Wiadomo, iż każdy z nas chciałby żyć w lepszym świecie, a wystawy są takim małym światkiem kynologicznym i dlatego wszyscy musimy być bardziej wyrozumiali w stosunku do bliźnich. Wtedy będziemy tworzyć wielką kynologiczną rodziną, która wybiera się na wystawę jak na wspaniałe, rodzinne spotkanie.

Beata Zawadzka


Załączam zdjecia z różnych wystaw - gdzie handlerem jest Stella. Handler = wystawca psów. Wystawa polega na tym,że prezentuje sie jak najlepiej psy. To niby jest banał bo każdy ponysli sobie: a co to jest pobiegać w kółko z psem po ringu, kazdy to potrafi. A jednak nie każdy zaprezentuje psa tak samo. Jest widoczna różnica miedzy prezentacja psa przez nowicjusza a prezentacją psa przez handlera.Pies podlega ocenie na ringu - to prawda. Ale jak to sie mówi: "pies to połowa sukcesu a druga połowa to piękne zaprezentowanie" walorów danego psa. A to własnie jest zadaniem handlera. To specjalista w prezentacji psów na wystawach potrafi wydobyć wszystkie zalety danego psa ukryć jego niedoskonałości. Co prawda wprawne oko sędziego wszystkie takie niuanse powinno wychwycić ale mając dwa równorzędne psy sędzia może wybrac tego,który lepiej sie zaprezentuje. A właśnie do tego nadaje sie handler , który niejednokrotnie z całkiem przeciętnego psa potrafi uczynić gwiazdę
)))

Dobrze bedąc na wystawie psów przyjrzeć sie konkursowi "Młody Prezenter" - "Junior Handling". Tam są młodzi wystawcy, którz ucza sie od małego dobrej techniki wystawiania psów. Mozna sporo podpatrzeć i sie nauczyć.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 24363744.jpg (54,0 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 55317133.jpg (63,7 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bog2h.jpg (56,3 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg genti1.jpg (62,7 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lodz2010miki.jpg (76,7 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mayszp.jpg (63,8 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mm1u.jpg (76,2 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tut5.jpg (92,3 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zo8f37.jpg (66,3 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z17o.jpg (70,5 KB, 3 załadowań)

Edytowane przez Stellanova
Czas edycji: 2010-12-07 o 09:06
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 18:08   #34
julitka89
Raczkowanie
 
Avatar julitka89
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 194
Dot.: pierwsza wystawa...

Cytat:
Napisane przez Stellanova Pokaż wiadomość


Co na wystawie może zdobyć nasz pupil?
Ocenę doskonałą - gdy jest idealnym przedstawicielem rasy, w super kondycji, beż żadnych wad lub błędów.
Ocenę bardzo dobrą - jeśli zbliżony jest do psów doskonałych, lecz ma drobne błędy.
Ocenę dostateczną - gdy odpowiada standardowi rasy lecz wykazuje znaczne wady.
Bez oceny - schodzą z ringu psy które mają wady dyskwalifikujące, są agresywne lub tchórzliwe.

Wszystko pieknie i poprawnie napisane ja dodam od siebie ze jest jeszcze Ocena dobra i w klasach Baby i szczeniąt sa Oceny:
  1. Wybitnie Obiecująca
  2. Obiecująca
  3. Mało Obiecująca
julitka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 19:53   #35
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: pierwsza wystawa...

ja tam nigdy nie dalabym mojej mlodej nikomu innemu zaprezentowac.
co mnie obchodzi, ze nie robie tego profesjonalnie.
moj pies jest ze mna i fajnie sie bawimy
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 23:01   #36
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: pierwsza wystawa...

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
ja tam nigdy nie dalabym mojej mlodej nikomu innemu zaprezentowac.
co mnie obchodzi, ze nie robie tego profesjonalnie.
moj pies jest ze mna i fajnie sie bawimy
Dużo ludzi w ten sposób mysli i dlatego oni przychodzą np. na lekcje do Stelli czy innych handlerów aby nauczyć sie samemu pieknie zaprezentować, wystawiać psa na wystawie .
Albo uczą sie podpatrując inych jak wystawiają dobrze psy - tak jak wspomniałam już wcześniej, np. w konkursach Młodego Prezentera

Cytat:
Napisane przez julitka89 Pokaż wiadomość
Wszystko pieknie i poprawnie napisane ja dodam od siebie ze jest jeszcze Ocena dobra i w klasach Baby i szczeniąt sa Oceny:
  1. Wybitnie Obiecująca
  2. Obiecująca
  3. Mało Obiecująca
Bardzo sie cieszę, że dodałaś tak ważną rzecz jak oceny w klasie baby i szczeniąt
Ja jeszcze dodam tytuły jakie mogą zdobyć psy z tych najmłodszych klas.
Mianowicie można zdobyć tytuł: "Best Baby" oraz "Best Puppy:

Edytowane przez Stellanova
Czas edycji: 2010-12-07 o 23:04
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 12:12   #37
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: pierwsza wystawa...

my za soba druga wystawe. tym razem w klasie szczeniat.

za duzy sukces uwazam, ze mloda poza brawurowym wejsciem, a raczej wtargnieciem na ring w podskokach, biegla pieknie i rowno bez zagalopowan.
duzo cwiczylysmy))

znow dostala ocene wybitnie obiecujaca, piekne uzasadnienie i lokate 1.

ale best puppy zgarnal jej miotowy brat...prawdziwy mezczyzna, 8 kg od niej ciezszy))


jestem jednak z mlodej szalenie dumna i juz zglosilam ja na nastepne dwie wystawy.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 22:36   #38
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: pierwsza wystawa...

Wielkie brawa i gratulacje
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 11:21   #39
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: pierwsza wystawa...

dzieki))

teraz to jest bardziej taka zabawa te bejbiki i papiski))

w opolu zaczynamy mlodziez, wiec juz powazniejsza sprawa.

martwie sie tylko, ze pies mi nie zdazy dojrzec do tego opola: setery dojrzewaja wolno, moj pies jeszcze wolniej niz przecietny seter. boje sie, ze ona nie bedzie jeszcze wygladac na mlodziez.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 16:17   #40
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: pierwsza wystawa...

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
...
martwie sie tylko, ze pies mi nie zdazy dojrzec do tego opola: setery dojrzewaja wolno, ..
Klasa młodziezy skupia psy o dużej rozpiętości wiekowej bo od 9 do 18 miesięcy życia. Dobry sędzia zawsze pyta o wiek psa wystwce i bierze jego wiek pod uwagę i w/g tego wieku ocenia. Dlatego tez występują takie sytuacje gdy wygrywa bardzo młodziutki pies mimo, ze na ringu są psy prawie dwa razy starsze Po za tym każda kolejna wystawa to jest niejako szkolenie psa pod względem zachowania na wystawie
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 16:21   #41
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: pierwsza wystawa...

tak, ale znasz realia i ja tez je znam))

ty masz raczej rasy krotkowlose, a ja mam psa, ktoremu szata bedzie wyksztalcac sie jeszcze dlugo-na razie nie jest dlugowlosym psem))

i wiadomo, ze wieksze szanse na zwycięstwo ma pies bardziej efektowny.
mi tam o zwyciestwa nie chodzi, chociaz ml.ch.pl. warto zdobyc
ale wiem, ze zdarzalo sie, ze pies schodzil bez oceny, bo po prostu wizulanie nie byl jeszcze mlodzieza, ale szczeniakiem.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 17:56   #42
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: pierwsza wystawa...

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
tak, ale znasz realia...
Znam realia i dlatego od razu dodałam "dobry sędzia" bo dobry sędzia mając dwa psy jednak w rożnym wieku a co za tym idzie innej szacie, wybierze nie tego , którego niejako zakrywa super szata ale tego, który naprawdę zasługuje na wygranie ze względu na całą resztę poza szatą
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 21:55   #43
julitka89
Raczkowanie
 
Avatar julitka89
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 194
Dot.: pierwsza wystawa...

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
my za soba druga wystawe. tym razem w klasie szczeniat.

za duzy sukces uwazam, ze mloda poza brawurowym wejsciem, a raczej wtargnieciem na ring w podskokach, biegla pieknie i rowno bez zagalopowan.
duzo cwiczylysmy))

znow dostala ocene wybitnie obiecujaca, piekne uzasadnienie i lokate 1.

ale best puppy zgarnal jej miotowy brat...prawdziwy mezczyzna, 8 kg od niej ciezszy))


jestem jednak z mlodej szalenie dumna i juz zglosilam ja na nastepne dwie wystawy.
Gratki!!!!klas ki:kl aski:
julitka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:55.