makijaż foto dla mężczyzn i dzieci? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-08, 23:28   #1
5-ty element
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12
Question

makijaż foto dla mężczyzn i dzieci?


Ucze sie fotografi, chce wykonac zdjęcia (oczywiscie w profesjonalnym studio - studiu ?) kolegom i mojemu synkowi. Prosze doradzcie jak można troche poprawic ich wygląd ale tak żeby wyglądało naturalnie.
myśle że napewno puder transparentny sie przyda i co jeszcze?
1. maluszek ma 1,5 roku i wogule sięzastanawiam czy cos robic, ale ma takie czerwone przebarwienie na czole i jednej powiece i chciałabym to choć troche ukryc, ale jak mu ma cos zaszkodzic to wole nie ryzykowac.
2. jesli chodzi o facetów to oczywiscie cienie pod oczami, po za tym to jeden ma dosc spore rumience i bardzo widoczne pory na policzkach przy nosie; i zastanawiam sie co można zrobić żeby usta tak sie nie zlewały z kolerem troche opalonej skóry (nie wiem czy mnie nie ponosi) szczegulnie przy czarno-białych zdjeciach
__________________
" ty i ja to trójkąty o czterech bokach,
ty i ja to płomienie świec gasnące na mrugnięcie oka"
5-ty element jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 23:52   #2
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: makijaż foto dla mężczyzn i dzieci?

ja bym użyła pudru transparentnego (matującego) korektora na różne przebarwienia lub kupic dobrze kryjący podkład i użyć go zamiast korektora- punktowo na to co chcesz zatuszowac. Ust napewno bym nie malowala, jedynie pomadką bezbarwną. Co do rumieni to moze tez tym podkladem?
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 01:30   #3
elmilinden
Raczkowanie
 
Avatar elmilinden
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 325
Dot.: makijaż foto dla mężczyzn i dzieci?

Zależy, jakie robisz zdjęcia. Jeżeli są to zdjęcia cyfrowe- najlepiej poprawisz ich wygląd programem graficznym- tam możesz zlikwidować zupełnie piegi, krosty, pory, cienie, skorygowac kształt twarzy, a fotografia nadal będzie naturalna, nikt nawet tego nie zauważy Oczywiście trzeba umiec używać chociażby tak podstawowych programów jak Photoshop...

Jeżeli sa to zdjęcia klasyczne, jak do paszportu, to sama zdecyduj Jeżeli mają to być zdjęcia artystyczne, to nie maluj modeli. Jak zapewne wiesz, taka właśnie jest rola fotografa- wydobyć z modeli to, co charakterystyczne i co ładne. Ja nie malowałabym mężczyzny, nawet mimo "brzydkiej" skóry. Jeżeli są to tylko powiększone pory czy rumieńce, to wystarczy zrobic zdjęcie czarno-białe. Problem rumieńców zniknie. A pory w skórze mogą stać się nawet głównym tematem zdjęcia Wystarczy odrobina wyobraźni, boczne, lekko rozproszone światło, tak żeby dokładnie podkreślić strukturę skóry. Wydaje mi się, że zdjęcia na których widać pewne niedoskonałości, ale wyeksponowane celowo, są nie tylko oryginalne i ciekawe, ale bardzo ładne. Każdy ma pory w skórze. Taki wzór na twarzy to coś bardzo charakterystycznego i ludzkiego. Odróżnisz tę fotografie od zwykłego zdjęcia, od mas photoshopowych "doskonałości". Takie zdjęcie trzeba umieć zrobić, ale na pewno technicznie jest zdjęciem lepszym niż takie, na którym po prostu widać kogoś, kto w dodatku przebrany i przerobiony jest na kogoś, kim nie jest...

A w ogóle nie rozumiem tej nagonki na powiększone pory... Kiedy kupujemy skórzaną torbę, kurtkę, lubimy, kiedy widać strukturę skóry, kiedy skóra jest "naturalna", a jej faktura "oryginalna". Raczej nikomu nie podoba sie zupełnie pozbawiona naturalnej struktury skóra, zupełnie gładka i bezpłciowa... Ale już u człowieka- musi być skóra prosto spod komputera
elmilinden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 11:11   #4
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: makijaż foto dla mężczyzn i dzieci?

Ja nie lubie porów, ale tzreba z nimi życ :P
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 21:25   #5
5-ty element
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12
Dot.: makijaż foto dla mężczyzn i dzieci?

dziekuje za rady, ja tez nie lubie porow ale postanowilam ze ogranicze kosmetyki do niezbednego miniumu - TYLKO KOREKTOR I PUDER MYSLE ZE CHYBA NIE TRANSPARENTNY JEZELI BEZ PODKLADU
JESZCZE RAZ DZIEKUJE
__________________
" ty i ja to trójkąty o czterech bokach,
ty i ja to płomienie świec gasnące na mrugnięcie oka"
5-ty element jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:13.