Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-04, 10:59   #1
jenifer198
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Najbliższa okolica
Wiadomości: 2 501
Smile

Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu


Czy Wam również drobie forumowiczki udało się zaszokować zaskoczyć gości tak jak mi?? A my też jako para młoda zostaliśmy zaskoczeni. Bo otóż ślubu udzielał mi i już obecnie mojego męża wujek, który jest księdzem)
Zaskoczeniem, również dla nas było to, że podczas ceremonii i całej mszy często zwracał się do nas od razu wytłumaczył to zebranym gościom tym, że jest to nasz dzień, nasza chwila i to dla nas się tu zgromadzili.
Wygłosił tak piękne kazanie, że aż łzy nam się w oku kręciły, bo skupił się w nim na nas. Podczas kazania odczytał nam zastosowanie ślubnej świecy, którą od Niego dostaliśmy. Że mamy ją palić, gdy np. się pokłócimy i brakuje nam słów, a chcemy się pogodzić, by była nam światłem przy każdej szczególnej okazji) jak np. narodziny dziecka
Poza tym to był nasz wspólny z nim pomysł, że to my para młoda i starsi przeczytamy wszystkie czytania do mszy. To było naprawdę cudowne uczucie tak stać i czytać o miłości wśród tych wszystkich bliskich nam ludzi)
Później już na weselu to ja zaskoczyłam mego już wtedy męża, tym, że... zaśpiewałam mu piosenkę) nieraz słyszałam, że mam ładny głos, od mego męża także i postanowiłam mu taką właśnie niespodziankę przygotować Gdy weszłam na podest dla zespołu i zaczęłam śpiewać to wszyscy goście byli tak zaskoczeni, że aż z wrażenia wstali i patrzyli na mnie z otwartymi buziami a potem jak jeden mąż wszyscy wyszli tańczyć nawet Ci co siedzieli i nie mieli nawet takiego zamiary hi hi a mój luby?? Był z zupełnym szoku, bo to była największa tajemnica mało kto o tym wiedział wzruszył się biedaczek do łez i mocno mnie już po wszystkim uściskał. Później wszyscy do mnie podchodzili mówili, że takiego czegoś to jeszcze nie widzieli i, że było cudnie)) i co o tym wszystkim myślicie?? Czekam na opinie i Wasze historie) Pozdrawiam
jenifer198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 12:57   #2
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu

Podobuje mnie się.... Super pomysł.... Ja będę mogła podzielić się relacją dopiero 31 sierpnia po Naszym ślubie... Pomysłów jest kilka, ale u mnie zmieniają się one co chwila.... Dla Ciebie wielkie i gromkie brawa.... za odwagę, wiem co to znaczy śpiewać przed "publicznością"
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 13:33   #3
katathea
Raczkowanie
 
Avatar katathea
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 156
Dot.: Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu

bardzo wzruszające opowiadanie wesele przedemną więc mogę sobie tylko poczytać i obetrzec łezkę
katathea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 15:15   #4
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu

jenifer198 podsunałaś mi nowy pomysł, przed chwilą urodziła się we mnie nowa koncepcja. Dzięki, jesteś wielka
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 15:35   #5
jenifer198
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Najbliższa okolica
Wiadomości: 2 501
Dot.: Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu

Cytat:
Napisane przez daget Pokaż wiadomość
jenifer198 podsunałaś mi nowy pomysł, przed chwilą urodziła się we mnie nowa koncepcja. Dzięki, jesteś wielka
a jakiż to pomysł?? bardzo się cieszę, że jestem komuś inspiracją hi hi i gratuluję daget
i katathea rychłego zamążpójścia
jenifer198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 19:12   #6
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu

Aaaaa widzisz jenifer198 jakiś czas temu też pomyślałam o piosence dla męża....wybrałam nawet taką i zapomniałam o tym... A terazprzypomniałam sobie o tym i w dodatku pomyślałam jak to wszystko dograć..... Mamy przyjaciela księdza, (który oczywiście będzie świadkiem naszej przysięgi małżeńskiej), który ma ekstra głos i tak bardzo marzyłam o tym, aby nam na weselu zaśpiewał coś z repertuaru Wolnej Grupy Bukowiny lub Starego Dobrego... a teraz właśnie pomyślałam, że dam radę go w to wkręcić
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 19:46   #7
jenifer198
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Najbliższa okolica
Wiadomości: 2 501
Dot.: Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu

A u mnie miały być jeszcze zaprzyjaźnione skrzypeczki) także załatwiane przez wujka, ale niestety nie udało się;( dziewczynom, które miały grać (za darmo oczywiście) coś w ostatniej chwili wypadło( ale i tak było cudnie Tylko stwierdzam z całą pewnością przyszłe panny młode korzystajcie z dnia ślubu i wesela ile się da, bawcie się do upadłego, bo potem już to nie wróci. Ja np. nie dałam już rady pod koniec wesela się bawić, bo bolały mnie stopy od butów, wesele przelatuje dosłownie przed oczami. A teraz żałuję trochę, że tyle było przygotowań, a tak szybko ta szczęśliwa i piękna noc minęła... A za to cieszę się szczęśliwym pożyciem małżeńskim i świeca na kłótnie jak na razie nie potrzebna
jenifer198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-04, 19:54   #8
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu

i oby potrzebna nie była
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 20:24   #9
tindomiel
Raczkowanie
 
Avatar tindomiel
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 34
Dot.: Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu

Z tą piosenką super pomysł. Ale ja na pewno śpiewać nie będę, chyba, że zechcę wszystkich gości wypłoszyć
tindomiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 19:21   #10
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu

I sie jednak nie obylo bez niespodzianek na naszym slubie i weselu....

1. Moj brat zajal sie przystrojeniem kosciola i o malo nie padlam jak zobaczylam pelno lukow owinietych bialymi kwiatami i bluszczem, a na dywanie platki roz

2. W kosciele Msze odprawialo nam 2 ksiezy naszych przyjaciol i po dziekczynieniu ale przed blogoslawienstwem jeden z nich stanal przy ambonce i zaczal skladac nam zyczenia, ledwo powstrzymywalam wzruszenie i nagle ten drugi o ktorym juz wspominalam na tym watku zszedl do grajacego nam zespolu zalozyl gitare i zaczal spiewac. Zaspiewal ballade -"Dwie polowki pomaranczy" z dedykacja ode mnie dla Pana Mlodego. Uwielbiam ta piosenke.... oczywiscie ryczelismy oboje patrzac sobie w oczy....

3. Kiedy wychodzilismy z Kosciola przy dzwiekach Marsza przed samym wyjsciem z choru zaczeto nam opuszczac wielki kosz pelen kwiatow

4. Przed oczepinami swiadek (moj brat) zaprosil nas na dwor i.... ku naszemu zdziwienu wystapila grupa Gorgona http://www.gorgona-fireshow.cba.pl/news.php

Zabawa byla przednia.... a gosci wygonilismy z sali bo nie chcieli wyjsc
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 08:45   #11
jenifer198
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Najbliższa okolica
Wiadomości: 2 501
Dot.: Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu

Daget fajne przeżycia chciałabym to zobaczyć jak wam ten ksiądz śpiewał i myśle że wszystko super wyglądało, te kwiaty i wogóle , ja to tak z TŻ rozmawiałam że my byśmy chcieli jeszcze raz wesele swoje przeżyć bo jednak zdecydowania za szybko mija i może by wyszły jakieś inne ciekawe sytuacje
jenifer198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 19:37   #12
Surisela
Przyczajenie
 
Avatar Surisela
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
GG do Surisela Send a message via Skype™ to Surisela
Dot.: Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu

Witajcie wszyscy

Mam ważną sprawę. W kwietniu idę na wesele mojej najlepszej przyjaciółki. Chciałabym jej zrobić jakąś niespodziankę na weselu. Zależy mi na tym by było to coś z jajem, czego nie zapomną, natomiast myślę tez o występie jakiś tancerzy,ale to jedynie efektowne, a chciałabym żeby Para młoda była zaskoczona i mogła w tym uczestniczyć. Proszę o pomysły, będę bardzo wdzięczna!!!!
__________________
Pozdrawiam

Surisela
www.tipsy-wroclaw.cba.pl
Surisela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 19:54   #13
onaella
Zakorzenienie
 
Avatar onaella
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: gdzieś... :)
Wiadomości: 4 775
Dot.: Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu

Cytat:
Napisane przez Surisela Pokaż wiadomość
Witajcie wszyscy

Mam ważną sprawę. W kwietniu idę na wesele mojej najlepszej przyjaciółki. Chciałabym jej zrobić jakąś niespodziankę na weselu. Zależy mi na tym by było to coś z jajem, czego nie zapomną, natomiast myślę tez o występie jakiś tancerzy,ale to jedynie efektowne, a chciałabym żeby Para młoda była zaskoczona i mogła w tym uczestniczyć. Proszę o pomysły, będę bardzo wdzięczna!!!!
a jesteś pewna, że koleżanka będzie zadowolona z takiego pomysłu
to w końcu jej wesele i jeżeli by o czyms takim marzyła to myślę, ze by sama mogła o to zadbć

nie wiem, ale ja bym nie była zadowlona jak by moje koleżanki cos mi zorganizowały na moim ślubie bez mojej wiedzy, oj nie
Oczywiście nie mowie o jakimś wspólnym tańcu razem czy dedykacji piosenki, ale cos na większą skalę zupelnie odpada \




EDIT: i proponowałabym wykasować z podpisu reklamę bo tutaj za to sie płaci i punkty karne polecą jak nic
__________________

14.08.2010
baby

Edytowane przez onaella
Czas edycji: 2009-01-17 o 19:56
onaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 20:19   #14
Surisela
Przyczajenie
 
Avatar Surisela
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
GG do Surisela Send a message via Skype™ to Surisela
Dot.: Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu

Na szczęście moja przyjaciółka wie o tym i nie rości sprzeciwu, wręcz bardzo by tego chciała. Z całym szacunkiem Onaella, ale nie pchałabym się w takie zobowiązanie bez proszenia, stąd moja prośba do kreatywnych na tym forum. Proszę mnie nie odwodzić od tego pomysłu, gdyż z pewnością coś zorganizuję
__________________
Pozdrawiam

Surisela
www.tipsy-wroclaw.cba.pl
Surisela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 20:28   #15
onaella
Zakorzenienie
 
Avatar onaella
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: gdzieś... :)
Wiadomości: 4 775
Dot.: Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu

Cytat:
Napisane przez Surisela Pokaż wiadomość
Na szczęście moja przyjaciółka wie o tym i nie rości sprzeciwu, wręcz bardzo by tego chciała. Z całym szacunkiem Onaella, ale nie pchałabym się w takie zobowiązanie bez proszenia, stąd moja prośba do kreatywnych na tym forum. Proszę mnie nie odwodzić od tego pomysłu, gdyż z pewnością coś zorganizuję
ale ja nie mam zamiaru Cię zniechęcać, po prostu zapytałam czy koleżanka wie i to wszystko


A co do niespodzianek to może np. pokaz slajdow w trakcie wesela z życia PM, wtedy jeżeli chcesz brać czynny udział to mogłabyc wymyśleć jakieś opowiadanie do zdjęc, takie z żartem i po prostu czytać, z odpowiednią muzyką może wyjśc fajnie

ewentualnie pokaz sztucznych ogni też może być dobrym prezentem (tyle, że Ty raczej byś nic nie robiła)
__________________

14.08.2010
baby
onaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 20:32   #16
Surisela
Przyczajenie
 
Avatar Surisela
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
GG do Surisela Send a message via Skype™ to Surisela
Dot.: Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu

Ooo, te slajdy są dobre:P A co sądzicie o Karaoke?>
__________________
Pozdrawiam

Surisela
www.tipsy-wroclaw.cba.pl
Surisela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 20:38   #17
onaella
Zakorzenienie
 
Avatar onaella
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: gdzieś... :)
Wiadomości: 4 775
Dot.: Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu

Cytat:
Napisane przez Surisela Pokaż wiadomość
Ooo, te slajdy są dobre:P A co sądzicie o Karaoke?>
bylam na jednym weselu gdzie bylo karaoke, tyle, że było na poprawinach. Osobiście nie powala mnie ten pomysł, ale to może dlatego, że nie lubie śpiewać I wtedy na tym weselu to brala w tym udział jedynie młodzież, a starsi tzn dorośli siedzieli za stalami (choć niekotrzy też cos tam podśpiewywali)

Myślę, że ten pomysł przejdzie jak uwmówisz się z innymi osobami co do tego, żeby nie było sytuacji, że nikt nie będzie chciał brać udziału, bo pewnie sama wiesz, że to różnie bywa
__________________

14.08.2010
baby
onaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 21:09   #18
Surisela
Przyczajenie
 
Avatar Surisela
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
GG do Surisela Send a message via Skype™ to Surisela
Dot.: Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu

Każdemu nie dogodzę, ale chciałabym by było to coś "niebanalnego".
Dziękuję za "ostrzeżenia" gdyż wiem że masz sporo racji. Szkoda że nikt inny sie nie wypowiada
__________________
Pozdrawiam

Surisela
www.tipsy-wroclaw.cba.pl
Surisela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 13:17   #19
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu

Cytat:
Napisane przez Surisela Pokaż wiadomość
Każdemu nie dogodzę, ale chciałabym by było to coś "niebanalnego".
Dziękuję za "ostrzeżenia" gdyż wiem że masz sporo racji. Szkoda że nikt inny sie nie wypowiada
Na naszym weselu mielismy niespodzianke od swiadka mojego Meza a mojego brata. Zorganizowal nam o 22giej pokaz tanecznej grupy Gorgona - to tacy magicy co tancza przy muzyce wymachujac ogniami i pochodniami. Bajera. bylismy zachwyceni w dodatku nic nie wiedzialam, ze cos planuje.

Co do karaoke wiem, ze to aktualnie dosc popularne, ale nam osobiscie sie nie podobalo, wolalam nie sprawdzac czy beda chetni do zabawy. Po drugie jedni sie bawa w tym czasie a inni nadzwyczajnie w swiecie sie nudza.
Slyszalam o wielu pomyslach:,
- o wielkim balonie ktory wybuchal w czasie pierwszego tanca nad Mlodymi i rozsypywal male serduszka,
-o bankach mydlanych ktore dmuchala zorganizowana liczba osob.
- Szpaler z mlodych ustawiony przy wejsciu do kosciola jak Mlodzi wychodzili.
- ksiega dla Mlodych z wpisami wszystkich gosci na weselu zbieranymi potajnacku
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-18, 17:05   #20
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu

Ja chciałam zamówić grupę czarnego rycerza ale trzeba tak ok 2000 na to :/ Są z tobą w kościele a później są salwy i porwanie panny młodej Chciałabym jeszcze w ramach podziękowań dla rodziców nauczy się walca i zatańczyć dla nich co otym myślicie??
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 15:24   #21
jenifer198
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Najbliższa okolica
Wiadomości: 2 501
Dot.: Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu

Cytat:
Napisane przez Surisela Pokaż wiadomość
Każdemu nie dogodzę, ale chciałabym by było to coś "niebanalnego".
Dziękuję za "ostrzeżenia" gdyż wiem że masz sporo racji. Szkoda że nikt inny sie nie wypowiada
Niebanalny były kabaret o jakichś śmiesznych przeżyciach pary młodej, pod warunkiem, że znajdziesz kogoś kto to wykona

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Ja chciałam zamówić grupę czarnego rycerza ale trzeba tak ok 2000 na to :/ Są z tobą w kościele a później są salwy i porwanie panny młodej Chciałabym jeszcze w ramach podziękowań dla rodziców nauczy się walca i zatańczyć dla nich co otym myślicie??
co do grupy czarnego rycerza, a nie można w to zaangażować kogoś z rodziny lub znajomych?? np. do porwania Panny młodej? u mojej siostry na weselu porwał ją nasz brat fajnie było jak musiał ją już wtedy jej mąż ja "wykupić"

a walca zatańczyć czemu nie? nauczcie się, zostanie wam to na lata, a rodzice na pewno się wzruszą
jenifer198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 09:32   #22
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Niespodzianki i zupełnie nieoczekiwane sytuacje na ślubie i weselu

Co do "niespodzianek" lub też spodziewanych atrakcji weselnych to słyszałam, widziałam:
- księgę gości z wpisami pamiatkowymi (niesamowita pamiątką dla MP)
- zatańczono z dedykacją dla PM rumbę (członkowie rodziny od lat się w tym szkolą)
- fire-show
- fajerwerki
- szpaler z róż nad głowami PM wychodzacej z koscioła wykonany przez kolegów Pana Młodego (żołnierz) ubranych w mundury
- porwanie Panny Młodej
- walka rycerska
- balon strzelający konfetti podczas pierwszego tańca PM
- bańki mydlane
- płatki róż sypane na PM podczas wychodzenia z kościoła (pięknie wygląda na zdjęciach)
- zaśpiewanie dla PM
- pokaz slajdów ze śmiesznymi komentarzami
- wręczenie/postawienie przed PM zaraz po wyjściu z kościoła wielkiego pudła, po otwarciu przez PM wyleciała z niego masa baloników napełnionych helem
- wręczenie PM 2 gołąbków i wypuszczenie ich w niebo
- pokaz barmański

Myślę, że takie niespodzianki, z dedykacją dla PM byłby miłym prezentem, choć trzeba pamiętać, ze co za dużo, to niezdrowo i powinniśmy się zdecydować tylko na 1 pomysł.
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.