Prawda o liposomach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-15, 15:09   #1
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119

Prawda o liposomach


Jak to jest z liposomami? Twierdzi sie, ze przenikają przez naszą skóre.
Znajduje coraz wiecej artykułow obalających tę tezę.
http://kosmetologia.com.pl/component...lab-skory.html

http://www.jaworek.net/kosmetyki/obalanie_mitow.php

Jak to naprawde z nimi jest?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 21:33   #2
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Prawda o liposomach

Też jestem ciekawa, mógłby się wypowiedzieć ktoś kto ma na ten temat "głębszą" wiedze? Czy to oznacza że kremy przeciwzmarszczkowe, serum z antyoksydantami itp. nie działają bo nie mają zdolności przenikania w głąb skóry?
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 12:11   #3
viva252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 10
Dot.: Prawda o liposomach

A właśnie, dobrze, że ktoś temat poruszył. W zeszłym roku, kiedy jeszcze studiowałam (kosmetologia), prowadząca od technologii form kosmetyku powiedziała, ze w tym momencie są prowadzone badania nad liposomami, bo wszyscy myślą,że jest ładnie i pięknie, bo liposomy są świetnymi nośnikami, a teraz naukowcy się zastanawiają czy to nie pic na wodę fotomontaż, bo liposomy przy wcieraniu kosmetyku w skórę są podobno niszczone... Prowadząca jednak hipotezy nie rozwinęła, sama nie wiedziała jak to naprawdę jest...
viva252 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 23:08   #4
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Prawda o liposomach

Bardzo ciekawy temat - chętnie poczytam jak to naprawdę jest
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 07:46   #5
nandadevir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 154
Dot.: Prawda o liposomach

dla mnie ciekawy temat bo dodaję liposomy z ZSK do kremu. Ujędrniające i z koenzymem, i jak dla mnie jest różnica w stosowaniu samego baby dream i baby dream z liposomami. A tu klops.
nandadevir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 08:02   #6
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Prawda o liposomach

Cytat:
Napisane przez nandadevir Pokaż wiadomość
dla mnie ciekawy temat bo dodaję liposomy z ZSK do kremu. Ujędrniające i z koenzymem, i jak dla mnie jest różnica w stosowaniu samego baby dream i baby dream z liposomami. A tu klops.
Widzisz jakąś róznicę?

Tez sie zastanawiałam nad zakupem liposomów z ZSK, ale po przeczytaniu kilku artykułow dałam sobie spokój.
Pisze sie, ze skora na tyle ma silna barierę obronną, ze niestety nie przepuszcza nic a nic, nawet liposomów, inaczej przepuszczałabym tez niekorzystne dla siebie rzeczy.

Ale jak to naprawdę jest?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 14:24   #7
nandadevir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 154
Dot.: Prawda o liposomach

różnicę widze, ale jeśli ekstrakty ujądrniające nie wnikają to działają pop prostu na powierzchni a nie w środku skóry, stąd efekt. Ja raczej jestem skłonna wierzyć naukowcom.
nandadevir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-09, 10:23   #8
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Prawda o liposomach

[QUOTE=nandadevir;46359256]różnicę widze, ale jeśli ekstrakty ujądrniające nie wnikają to działają pop prostu na powierzchni a nie w środku skóry, stąd efekt. Ja raczej jestem skłonna wierzyć naukowcom.[/QUOte

Czyli cos w tym jest ??
Naukowcy pisza ze liposomy to sciema.
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 09:54   #9
viva252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 10
Dot.: Prawda o liposomach

[QUOTE=Lui1234;46371666]
Cytat:
Napisane przez nandadevir Pokaż wiadomość
różnicę widze, ale jeśli ekstrakty ujądrniające nie wnikają to działają pop prostu na powierzchni a nie w środku skóry, stąd efekt. Ja raczej jestem skłonna wierzyć naukowcom.[/QUOte

Czyli cos w tym jest ??
Naukowcy pisza ze liposomy to sciema.
W przypadku naukowców to jest tak, że najpierw podają takie wiadomości a za parę lat tym wiadomościom zaprzeczają... Ale to przecież nic złego, w końcu cały czas pracują i badają różne rzeczy, technologia się rozwija i jeszcze parę lat temu coś było pewne, a dziś już nie jest. Skoro naukowcy w tym momencie twierdzą, że liposomy to ściema, to ok, wszystko więc działa tylko na powierzchni skóry. jeśli chcemy głębiej dostarczyć składniki aktywne z kosmetyków, to chyba pozostaje nam mezoterapia igłowa... Chyba, że ktoś kiedyś wynajdzie dobry sposób na lepsze przenikanie składników aktywnych do głębszych warstw skóry
viva252 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 15:42   #10
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Prawda o liposomach

[QUOTE=viva252;46386425]
Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
W przypadku naukowców to jest tak, że najpierw podają takie wiadomości a za parę lat tym wiadomościom zaprzeczają... Ale to przecież nic złego, w końcu cały czas pracują i badają różne rzeczy, technologia się rozwija i jeszcze parę lat temu coś było pewne, a dziś już nie jest. Skoro naukowcy w tym momencie twierdzą, że liposomy to ściema, to ok, wszystko więc działa tylko na powierzchni skóry. jeśli chcemy głębiej dostarczyć składniki aktywne z kosmetyków, to chyba pozostaje nam mezoterapia igłowa... Chyba, że ktoś kiedyś wynajdzie dobry sposób na lepsze przenikanie składników aktywnych do głębszych warstw skóry
Ale co to oznacza w praktyce? czyli nie warto wydawać kilka stów na serum SkinCeuticals bo działa podobnie jak inne tego typu produkty ze stabilną wiamina c , czyli tylko na powierzchni skóry?

Poza tym jedna rzecz mnie zastanawia, jeżeli skóra faktycznie wzbrania się przed wchłanianiem substancji aktywnych w jej głąb, to dlaczego niektóre substancje stosowane w kremach, są zabronione w europie ze względu na ich przenikanie i szkodliwe działanie np. niektóre filtry, czego dowodem miały być badania krwi użytkowników. Może je zjadali? Nic już nie rozumiem...

Edytowane przez miska189
Czas edycji: 2014-05-10 o 15:50
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 10:23   #11
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Prawda o liposomach

[QUOTE=miska189;46390548]
Cytat:
Napisane przez viva252 Pokaż wiadomość

Ale co to oznacza w praktyce? czyli nie warto wydawać kilka stów na serum SkinCeuticals bo działa podobnie jak inne tego typu produkty ze stabilną wiamina c , czyli tylko na powierzchni skóry?

Poza tym jedna rzecz mnie zastanawia, jeżeli skóra faktycznie wzbrania się przed wchłanianiem substancji aktywnych w jej głąb, to dlaczego niektóre substancje stosowane w kremach, są zabronione w europie ze względu na ich przenikanie i szkodliwe działanie np. niektóre filtry, czego dowodem miały być badania krwi użytkowników. Może je zjadali? Nic już nie rozumiem...
Dokładnie. Tak jak np. hydrochinon. Chodzi mi konkretnie o krem Neostraty. W EU jest to zabronione, podczas gdy w Stanach krem jest dopuszczony do uzytku.
To chyba kwestia wenwnetrznych regulacji. W UE przeginaja troche z bezpieczenstwem.
Ale czy składniki dostaja sie do krwi? Np parabeny czy konserwanty?
Ja osobiscie to nie wierzę, ale pewnosci nie mam.
Tak czy owak, jestesmy atakowani ogromna iloscią sprzecznych informacji.
A ja nadal zastanawiam sie czy kupić te liposomy czy nie
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-11 10:23:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:22.