Owulacja tuż przed miesiączką?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-25, 10:30   #1
Kasia 1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3

Owulacja tuż przed miesiączką??


Nurtuje mnie takie pytanie - czy istnieje możliwość wystąpienia owulacji kilka dni przed miesiączką?? Czy może okres pojawia się zawsze w równym odtępie po owulacji?? Proszę o odpowiedź!!!!!
Kasia 1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 18:35   #2
żabusia
Raczkowanie
 
Avatar żabusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bielawa
Wiadomości: 33
GG do żabusia
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

Okres pojawia się w równym odstępie czasu od owulacji. Druga faza cyklu jest stała i trwa zwykle ok. 12-16 dni (u mnie np. trwa 13 dni, jest to cecha indywidualna).
__________________
..::twórz swoje życie, nie kopiuj go::..

żabusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 21:23   #3
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

Zgadzam sie z Żabusią - druga faza cyklu jest stala! U mnie jest to zawsze 14 dni.
Pozdrawiam
Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 21:35   #4
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

Cytat:
Napisane przez żabusia
Okres pojawia się w równym odstępie czasu od owulacji. Druga faza cyklu jest stała i trwa zwykle ok. 12-16 dni (u mnie np. trwa 13 dni, jest to cecha indywidualna).
Dokładnie. Wystąpienie owulacji tuz przed miesiączką jest fizjologicznie niemożliwe.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 07:31   #5
Kasia 1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

Dzięki za odpowiedź. Ciekawiło mnie to, ponieważ zażywam tabletki Novofem(to nie są anty) i miesiączkę dostaję zawsze 28 dnia, a chciałabym współżyć ze swoim chłopakiem właśnie tuż przed miesiączką. Dzięki!
Kasia 1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 19:48   #6
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

kolejne pytanko... czy dzień po ustaniu miesiączki może nastąpić owulacja ?? Moje cykle od 28 - 30 dni trwaja,,,
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 19:57   #7
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

Cytat:
Napisane przez gosiaska
kolejne pytanko... czy dzień po ustaniu miesiączki może nastąpić owulacja ?? Moje cykle od 28 - 30 dni trwaja,,,
Nie wiemy, ile dni trwała miesiączka; ale jest taka sytuacja możliwa.
W krótkich cyklach może nastąpic dodatkowe przyspieszenie owulacji spowodowane jakimiś czynnikami (choroba, stres czy inne) - i wtedy możliwe jest, że wystąpi ona tuż po zakończeniu miesiączki.

(Skąd przypuszczenie, że to już owulacja?
Pamiętaj, ze np wystąpienie śluzu płodnego nie świadczy od razu o owulacji, ale o rozpoczęciu fazy okołoowulacyjnej, kiedy to organizm do owulacji się przygotowuje)
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-31, 21:37   #8
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

Cytat:
Napisane przez Kasia 1987
Nurtuje mnie takie pytanie - czy istnieje możliwość wystąpienia owulacji kilka dni przed miesiączką?? Czy może okres pojawia się zawsze w równym odtępie po owulacji?? Proszę o odpowiedź!!!!!
niekoniecznie tak zawsze musi byc. Jest wiele czynnikow ktore moga spowodowac ze owulacja moze wystapic w innym czasie niz normalnie (np. stres, choroba) lub po prostu krotkie a tym bardziej nieregularne cykle. I wtedy moze byc tak ze owulacja wystapi tuz przed spodziewana miesiaczka.

pozdrawiam
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 08:01   #9
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

Cytat:
Napisane przez srubka
niekoniecznie tak zawsze musi byc. Jest wiele czynnikow ktore moga spowodowac ze owulacja moze wystapic w innym czasie niz normalnie (np. stres, choroba) lub po prostu krotkie a tym bardziej nieregularne cykle. I wtedy moze byc tak ze owulacja wystapi tuz przed spodziewana miesiaczka.

pozdrawiam
srubka- owszem, owulacja może zostac przesunięta, ale wtedy przedłuzeniu ulega cały cykl. Owulacja ma miejsce 12-16 dni przed końcem cyklu (zazwyczaj 14)- więc jeśli owulacja się przesunie, to cały cykl też się przedłuży.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 01:33   #10
krybcy896
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Krak
Wiadomości: 39
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

Witam!
Proszę o wyrozumiałość, jeśli to pytanie się powtarza - w razie czego proszę o odesłanie mnie do odpowiednich tematów...
Otóż jestem dziewicą, miesiączkuję od ponad 3 lat i mam już regularny, spokojny cykl. Niestety zaczynam się martwić, bo wg moich obliczeń powinnam mieć okres już kilka dni temu, - dla mnie jest to stres, bo zamiast krwawienia mam tylko "objawy" przedmiesiączkowe, na dodatek pojawił się śluz, jakby to była owulacja... od czasu do czasu nawiedzają mnie naprawdę abstrakcyjne lęki.. proszę o pomoc mam czekać na okres spokojnie aż się zjawi, czy iść do lekarza? Dodam, że ostatnio miałam wiele nerwów, ale nie były na tyle poważne, żeby przesunąć mi miesiączkę!
krybcy896 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 10:25   #11
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

krybcy896:
Cytat:
Niestety zaczynam się martwić, bo wg moich obliczeń powinnam mieć okres już kilka dni temu, - dla mnie jest to stres, bo zamiast krwawienia mam tylko "objawy" przedmiesiączkowe, na dodatek pojawił się śluz, jakby to była owulacja...
Czy jesteś pewna, że jest to śluz owulacyjny? Raczej to mało prawdopodobne...
Śluz płodny ma konsystencję białka kurzego jaja - jest bardzo lepki i bardzo rozciągliwy, może mieć barwę przezroczystą, kremową lub białą.
Wydaje mi się, że albo nie rozpoznałaś dobrze śluzu, albo to wynik jakiś anomalii hormonalnych
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-02, 17:53   #12
krybcy896
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Krak
Wiadomości: 39
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

Być może błędnie go rozpoznałam, akurat dziś się nie pojawił, przez parę ostatnich dni miałam taką gęstą, białawą wydzielinę, teraz mam lekkie upławy, pienisty mocz.. nie wiem czy warto iść do ginekologa czy dalej czekać na okres.. z każdym dniem dostaję większego stresu, zastanawiam się co się dzieje. Spóźnienie nie jest na razie duże, ale jak do tej pory miałam regularne miesiączki..
krybcy896 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 14:25   #13
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

Cytat:
Napisane przez krybcy896 Pokaż wiadomość
Być może błędnie go rozpoznałam, akurat dziś się nie pojawił, przez parę ostatnich dni miałam taką gęstą, białawą wydzielinę, teraz mam lekkie upławy, pienisty mocz.. nie wiem czy warto iść do ginekologa czy dalej czekać na okres.. z każdym dniem dostaję większego stresu, zastanawiam się co się dzieje. Spóźnienie nie jest na razie duże, ale jak do tej pory miałam regularne miesiączki..
bialy, gesty sluz nie jest sluzem owulacyjnym. Jestes juz jakis czas po owulacji i lada dzien powinnas dostac okres

Sluz owulacyjny jest ciagnacy sie jak bialko jaja kurzego i przezroczysty
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 03:04   #14
krybcy896
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Krak
Wiadomości: 39
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

A czy jest to realne, że stara torbiel daje się we znaki? Miałam małą, ok. 4 cm na jednym jajniku - było to jakieś pół roku temu, brałam przez miesiąc Duphaston ale potem nawet nie poszłam na kontrolę i zupełnie olałam tą sprawę, bo przestałam mieć problemy z okresem. Jeszcze jutro jest dzień na przyjście krwawienia, jeśli się będzie dalej opóźniać, to pewnie będę zmuszona wybrać się do ginekologa, czego nie lubię...
krybcy896 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 06:39   #15
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

krybcy896
Cytat:
Jeszcze jutro jest dzień na przyjście krwawienia, jeśli się będzie dalej opóźniać, to pewnie będę zmuszona wybrać się do ginekologa, czego nie lubię...
Oprócz tego najpierw zrób sobie test ciążowy - nie zaszkodzi.
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 14:27   #16
krybcy896
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Krak
Wiadomości: 39
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

Ale... Po co mi test ciążowy, skoro jestem dziewicą? Dodam, że nigdy nie uprawiałam żadnego pettingu, nic z tych rzeczy.. nawet chłopaka nie miałam.

Edit.

No i w końcu przyszedł okres A już się dość martwiłam

Edytowane przez krybcy896
Czas edycji: 2007-11-08 o 11:10
krybcy896 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 22:47   #17
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

Okres mi się spóźnia. W czasie cyklu obserwuję śluz. Po miesiączce miałam go mało, później był plodny (przejrzysty, rozciągliwy), następnie coraz mniej i był białawy, w końcu nadszedł dzień miesiączki, nie dostałam jej, za to pojawił się śluz przejrzysty i czuję wilgoć nie jest jednak rozciągliwy. I to mnie zastanawia, bo nigdy tak nie miałam. Zdaję sobie sprawę, że różnie to bywa, ale czy może to mnieć związek z ewentualną ciążą
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 08:55   #18
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

jesli ewentualna ciaza wchodzi w gre - to tak.
zrob test.
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 09:42   #19
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

Cytat:
Napisane przez meszsares Pokaż wiadomość
jesli ewentualna ciaza wchodzi w gre - to tak.
zrob test.
Zrobiłam i wyszedł negatywny. Zastanawia mnie jednak ten śluz... do ginekologa i tak pójdę, ale poczekam może jeszcze dostanę okres, wtedy się wybiorę jak się skończy.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-27, 14:02   #20
patson17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 108
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

A jeśli juz mowa o tym śluzie to śluz taki podobny do płynnego kataru,nie ma grudek tylko taka jakby wielka plama śluzu.On jest taki niby lekko biały,ale troszke przejrzysty i jak oddaje mocz to nawet ze mnie troszke wypływa(takie jakby gluciki)hehe to jaki to jest sluz????plodny czy nie??
patson17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 10:08   #21
lenka826
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

a ja mam podobne pyt ale chodzi mi o to czy miesiaczka moze sie pojawic po owulacji duzo pozniej niz ok 14 dni??? mialam taka sytuacje ze ponad 3 tyg temu bylam przekonana ze mam owulacje bylo to 10 listopada wypadalo w polowie cyklu. bylam przekonana bo pojawil sie ten specyficzny dla owulacji sluz. dodam ze zadko go zauwazam w swoim cyklu i jak juz go widze to wiem ze to owulacja ale nie zawsze wystepuje. Ale okresu dalej nie mam!! w tym dniu domniemanej owulacji nie wspolzylam wiec ciaza jest watpliwa...dodam ze zawsze mam pozniej okres niz powinnam, spoznia mi sie ok tygodnia ale czasaem sie zdarza ze wystepuje tak jak powinien i myslalam ze tym razem tak bedzie skoro owulacja byla wtedy tak przynajmniej mi sie wydawalo.
lenka826 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 07:23   #22
lobusiak1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

a ja wczoraj zrobilam test owulacyjny i wyszly bardzo widoczne dwie czerwone kreski, tak jakbym byla w trakcie owulacji, bola mnie piersi, a wg kalendarza jutro mam dostac miesiaczke. takze pojecia nie mam o co chodzi, mam owulacje czy nie? rozumie ktos cos z tego?
lobusiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 17:59   #23
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

Podbijam.
Miałam taką dziwną sytuację: wczoraj zaobserwowałam u siebie śluz płodny, przedoowulacyjny i już, już byłam przekonana, że na wskutek tygodniowych wakacji w Estonii (podróże, stres, zmiana klimatu), opóźniła mi się owulacja, kiedy bach! Zgodnie z przewidywaniami dostałam dzisiaj miesiączki

Dodam, że metodę Billingsów stosuję już od 2 lat z moim chłopakiem, więc umiem odróżnić śluz płodny od niepłodnego - wiem, że ten pierwszy jest przejrzysty, rozciągliwy, przypomina jajko białka kurzego. Ten, który pojawił się u mnie wczoraj, był właśnie typowo płodny, ba, był to śluz występujący jak podczas szczytu objawu śluzu, tzn. dający wyciągnąć się nawet na 4-5 cm. Oprócz niego miałam typowe objawy przedmiesiączkowe, tzn. bóle brzucha i powiększone piersi.

Nie wiem, czy jest to normalna sytuacja, zwłaszcza że nigdy wcześniej tak nie miałam (chyba że mi umknęło). Czy powinnam udać się z tym do ginekologa?

Na forum Kafeteria znalazłam info, że to się może zdarzyć (tzn. występowanie śluzu płodnego na 1, 2, 3 dni przed miesiączką), no ale to Kafeteria, kilka postów wyżej ktoś pisał, że śluz rozciągliwy oznacza dni niepłodne , więc nie mogę i nie chcę się na tym opierać.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 19:16   #24
jajoaska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: Owulacja tuż przed miesiączką??

Czy któraś z Was miała podobną sytuację:
okres mam co 28-30 dni, ostatni 23 listopada - kolejny powinnam mieć ok. 21 grudnia tj. za 2 dni. 4 testy owulacyjne robiłam od 11 dnia cyklu i były negatywne. Dziś na 2 dni przed okresem, zrobiłam test owulacyjny, który wyszedł pozytywnie. Czy to możliwe żeby miała owulację na 2 dni przed okresem? Czy jest możliwość, że (jakimś dziwnym sposobem ) jestem w ciąży i test owulacyjny wykrył ciąże?

z góry dziękuję za odpowiedź
jajoaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-19 20:16:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:00.