Tabletki antykoncepcyjne - mam problem, pomoże ktoś? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-17, 21:33   #1
Fender
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3

Tabletki antykoncepcyjne - mam problem, pomoże ktoś?


Cześć dziewczyny.
Od tygodnia zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne Naraya (podobno jakiś odpowiednik Yasminelli). Są to moje pierwsze tabletki, mam 2o lat. Wyczytałam już, że przedłużony okres w trakcie stosowania pierwszych trzech opakować jest normalny więc tym się póki co nie martwię. Natomiast pojawił się pewien objaw który mnie martwi strasznie... I szczerze mówiąc jest trochę wstydliwy... Pojawił mi się w okolicach odbytu jakiś guzek... Wyczytałam, że może być to "okołoodbytowy zakrzep splotu żylnego" - moje podejrzenia padły akurat na to ponieważ ostatnio siedzę na wykładach od rana do wieczora (studiuję zaocznie) a to podobno występuje przy długotrwałym siedzeniu np. Generalnie sprawa jest taka, że tabletki jakoś wpływają na żyły i mogą powodować zakrzepy itp (przeczytałam w ulotce).
Teraz tylko pytanie, czy to przez siedzenie i nie powinnam się martwić (zaznaczam jednak, że tego typu guzek zdarzył mi się po raz pierwszy) czy to jednak mogły spowodować tabletki antykoncepcyjne?

Może któraś z Was też dostała jakichś przykrych zakrzepów czy żylaków przez stosowanie tabletek?

Nie wiem czy zaprzestać brania czy poczekać...
Jeśli to ten zakrzep to podobno ma zniknąć po dwóch tygodniach...
Fender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 11:52   #2
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - mam problem, pomoże ktoś?

Bez przesady, jesteś dopiero przy pierwszym opakowaniu, nie dostaniesz zakrzepów żylnych tak od razu, jeśli takie problemy związane z tabletkami się w ogóle pojawiają to dopiero po paru miesiącach. Prowadzisz siedzący tryb życia, to pewnie zwykłe w świecie hemoroidy, mnóstwo osób je ma i o tym nie wie, dopiero jak niechcący jeden "wyskoczy" gdzieś bardziej na zewnątrz.
__________________

kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 11:56   #3
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - mam problem, pomoże ktoś?

Powinnaś pokazać go lekarzowi rodzinnemu który zdecyduje co to jest - zakrzepy splotów okołoodbytniczych niekiedy ewakuuje chirurg, jednak bez obejrzenia zmiany nie da się stwierdzic jakie powinno być postępowanie.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 11:02   #4
zaniepokojonazaniepokojon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - mam problem, pomoże ktoś?

Witam,

wiem, że to nieodpowiednie miejsca, ale założylam konto po to by zadać jedno pytanie(bo nie znalazłam swojego przypadku nigdze) i nie wiedziałam gdzie dodać nowy wątek...

Mianowicie - brałam tabletki antykoncepcyje Midiana od 4 miesięcy i mój mąż wyjeżdża na dwa miesiące, więc stwierdziłam, że zaprzestanę ich brać, bo po co? Więc skończyłam czwarte opakowanie, dostałam okres z odstawienia i 10 i 11 dnia po ostatniej tabletce kochałam się z mężem bez żadnego zabezpiecznia i do końca.

Wiem, że głupio zrobiłam, bo tabletki chronią podczas przerwy tylko jeśli rozpoczęłabym w odpowiednim dniu kolejne opakowanie, a ja przestałam je brać zupełnie.

Jakie jest ryzyko ciąży? Podejrzewam iż duże...a do czasu kiedy mogę zrobić test jeszcze sporo czasu...

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi...
zaniepokojonazaniepokojon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 07:11   #5
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - mam problem, pomoże ktoś?

Cytat:
Napisane przez zaniepokojonazaniepokojon Pokaż wiadomość
Witam,

wiem, że to nieodpowiednie miejsca, ale założylam konto po to by zadać jedno pytanie(bo nie znalazłam swojego przypadku nigdze) i nie wiedziałam gdzie dodać nowy wątek...

Mianowicie - brałam tabletki antykoncepcyje Midiana od 4 miesięcy i mój mąż wyjeżdża na dwa miesiące, więc stwierdziłam, że zaprzestanę ich brać, bo po co? Więc skończyłam czwarte opakowanie, dostałam okres z odstawienia i 10 i 11 dnia po ostatniej tabletce kochałam się z mężem bez żadnego zabezpiecznia i do końca.

Wiem, że głupio zrobiłam, bo tabletki chronią podczas przerwy tylko jeśli rozpoczęłabym w odpowiednim dniu kolejne opakowanie, a ja przestałam je brać zupełnie.

Jakie jest ryzyko ciąży? Podejrzewam iż duże...a do czasu kiedy mogę zrobić test jeszcze sporo czasu...

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi...
Jest odpowiedni wątek do zadawania tego typu pytań.
Ryzyko ciąży jest bardzo duże. Wykonaj test 14 dni po stosunku lub betę 10 dni po stosunku.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:33.