krzywa jedynka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-16, 22:53   #1
rubia_89
Raczkowanie
 
Avatar rubia_89
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 56

krzywa jedynka


Mam krzywą lewą jedynkę. To znaczy nachodzi ona na prawą. Tak jakby nie ma na nią miejsca przez to, że tamta wyrosła wcześniej.

Jak byłam mała dentystka powiedziała mojej mamie, że to się samo skoryguje. Ciekawe czy faktycznie tak myślała Wtedy mogłam mieć refundowany aparat i byłoby dawno po wszystkim.
A tak to teraz mam lat 19 i od dawna mi to przeszkadza, wpędza w kompleksy

Chciałam zapytać, jak można skorygować taką wadę? Wydaje mi się, że jest niewielka, więc mam nadzieję, że jest jakiś sposób, żeby uniknąć stałego aparatu? Bo w tym wieku bym go nosić nie chciała. Może ten tylko na noc?

Proszę o odpowiedź
__________________
We should cherish that love we have

cherish that life we live




rubia_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 11:26   #2
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: krzywa jedynka

w przypadku stałych zębów i Twojego wieku aparat ruchomy nie wchodzi w gre,tylko i wyłączznie aparat stały
jessli nie aparat to mozna licówki albo jesli sie da skorygowac w obrebie szkliwa, to część kosmetyczna odbudowac kompozytem i nadac odpowiedzni kształt
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 12:43   #3
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: krzywa jedynka

Cytat:
Napisane przez rubia_89 Pokaż wiadomość
Mam krzywą lewą jedynkę. To znaczy nachodzi ona na prawą. Tak jakby nie ma na nią miejsca przez to, że tamta wyrosła wcześniej.

Jak byłam mała dentystka powiedziała mojej mamie, że to się samo skoryguje. Ciekawe czy faktycznie tak myślała Wtedy mogłam mieć refundowany aparat i byłoby dawno po wszystkim.
A tak to teraz mam lat 19 i od dawna mi to przeszkadza, wpędza w kompleksy

Chciałam zapytać, jak można skorygować taką wadę? Wydaje mi się, że jest niewielka, więc mam nadzieję, że jest jakiś sposób, żeby uniknąć stałego aparatu? Bo w tym wieku bym go nosić nie chciała. Może ten tylko na noc?

Proszę o odpowiedź
to tak samo ja miałam ,tylko jedna jedynke miałam do przodu wykrzywiona.a dentystka szkolna powiedziała ze samo sie naprostuje.tak i sie wcale nie naprostowało.nosiłam aparat taki na noc,on wyprostował ,ale po kilku latach znowu sie wykrzywił.a tez miałam z przez tego jednego zeba kompleksy,wiec od tygodnia jestem posiadaczka aparatu stałego.ja mam 25 lat.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 20:01   #4
rubia_89
Raczkowanie
 
Avatar rubia_89
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 56
Dot.: krzywa jedynka

ivoclar: a licówki na dwie jedynki to wydatek jakiego rzędu?
zastanawiałam się właśnie czy nie dałoby się zrobić tego tylko na drodze piłowania, czegos podobnego?

madaK: gdybym teraz dorwała tą dentystke :PP chyba wiesz o czym mowie?
ja bym jednak nie chciala tego aparatu.. wiec sprobuje wykorzystac najpierw wszystkie inne mozliwosci jesli takie sa. Ale tobie zycze zeby te 2 lata (bo tyle chyba sie nosi aparat) przelecialy jak najszybciej

z drugiej strony wiem ze musze po prostu pojsc do dentysty i zapytac sie co z tym mozna zrobic, mam zamiar sie tym zajac, chcialam tylko sie tak wstepnie zorientowac co z tym mozna zrobic. Dzieki za wasze odpowiedzi.
__________________
We should cherish that love we have

cherish that life we live




rubia_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 20:07   #5
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: krzywa jedynka

nie,ja bede nosic nioedługo.ortodntka mowiła ze niecały rok.tez myslałam o róznych rzeczach bo nie chciałam apararu.ale mi podradzali.chciałam taki aparat na noc,ale powiedzieli ze dorosłym to juz nie robi sie takich ,tylko stałe.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 23:08   #6
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: krzywa jedynka

licówki kompozytowe koszt około 150zł za jedna,licówki porcelanowe koszt około 250-300zł za jedna
natomiast jesli chodzi o to ktore licowki lepsze .. no coz to zalezy jak bardzo krzywe masz te 1 i czy sie da skorygowac zwykla licowka kompozytowa kształt,ale tomoze ocenic tylko dentysta
licowka porcelanowa na pewno da rade skorygowac kształt zebow w w tym przypadku 1 dlatego ze ilosc takenek zeba jaka trzeba spiłowac pod te licowke jest znaczna rzekałbym nawet bardzo znaczna
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:23.