wyprawka - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-17, 19:35   #61
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: wyprawka

No - ja też z tego powodu nie kupuję ciuchów na Allegro.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 11:26   #62
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: wyprawka

stary wątek, ale fajny - więc zapytam tu

jaki najlepiej zakupić odciągacz pokarmu do szpitala?
bo takowy znalazł się na liście rzeczy do zabrania ze sobą, a ja nie mam zielonego pojęcia....

i jeszcze - jak najlepiej uprać kocyki nowe? jeden mam śliczny polarowy z wzorkami, a drugi cieplejszy - taki z wytłaczanymi wzorkami?
czy jak puszczę oba w pralce w Loveli, to one nadal ładnie i jak nowe będą wyglądały? wirować je normalnie?
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 15:14   #63
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: wyprawka

Cytat:
Napisane przez jucha Pokaż wiadomość
stary wątek, ale fajny - więc zapytam tu

jaki najlepiej zakupić odciągacz pokarmu do szpitala?
bo takowy znalazł się na liście rzeczy do zabrania ze sobą, a ja nie mam zielonego pojęcia....
a jesteś pewna, że będzie Ci potrzebny? W szpitalu będziesz miała 'żywy odciągacz', czyli swojego Słodziaka Ja zakupiłam odciągacz dopiero kiedy miałam zamiar wychodzić z domu na dłużej bez dziecka. Tatuś zostawał z butelką odciągniętego mleczka Może wstrzymaj się jeszcze z zakupem Jak już to polecam elektryczny Medela. Mi służył, ale wiem, że są skrajne opinie na jego temat.

Cytat:
Napisane przez jucha Pokaż wiadomość
i jeszcze - jak najlepiej uprać kocyki nowe? jeden mam śliczny polarowy z wzorkami, a drugi cieplejszy - taki z wytłaczanymi wzorkami?
czy jak puszczę oba w pralce w Loveli, to one nadal ładnie i jak nowe będą wyglądały? wirować je normalnie?
pierz zgodnie z instrukcją prania na metce, ten wytłaczany wyprałabym na funkcji Delikatne.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!

Edytowane przez Ineczka33
Czas edycji: 2010-02-17 o 15:15
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 20:40   #64
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: wyprawka

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
a jesteś pewna, że będzie Ci potrzebny? W szpitalu będziesz miała 'żywy odciągacz', czyli swojego Słodziaka Ja zakupiłam odciągacz dopiero kiedy miałam zamiar wychodzić z domu na dłużej bez dziecka. Tatuś zostawał z butelką odciągniętego mleczka Może wstrzymaj się jeszcze z zakupem Jak już to polecam elektryczny Medela. Mi służył, ale wiem, że są skrajne opinie na jego temat.


pierz zgodnie z instrukcją prania na metce, ten wytłaczany wyprałabym na funkcji Delikatne.
właśnie nie myślałam o zakupie laktatora wraz z wyprawką do szpitala, a tu na liście widnieje

ok, luknę więc dokładniej na metki - dziękuję
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 18:37   #65
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: wyprawka

mam jeszcze jedno pytanko Kochane - czy rajstopki 56-62 zdają w ogóle egzamin?
zakupiłam 2 pary (poród za m-c), bo tak mi Panie w sklepie podsunęły
ale czy taki noworodek da sobie założyć ciasne i często niewygodne rajstopki?
przecież zwykle są to body + śpiochy czy pajacyk, więc pod co te rajstopki?
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 09:24   #66
mischabu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 14
Dot.: wyprawka

Ważne tez żeby za dużo nie kupować, kilka porad jak przygotować taka "rozsądną" wyprawkę można znaleźć na różnych portalach dzieciecych.
mischabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 14:33   #67
Engelchen
Raczkowanie
 
Avatar Engelchen
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 489
Dot.: wyprawka

jucha mi sie zdaje ze rajstopki nie sa potrzebne dla takich maluszkow
zrobilam wywiad wsrod znajomych i kazda mama mowila ze dopiero kolo pol roku zakladaly rajstopki
no chyba ze tobie beda potrzebne pod spodenki

zycze spokojnego rozpakowywania
Engelchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-21, 09:11   #68
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: wyprawka

Cytat:
Napisane przez Engelchen Pokaż wiadomość
jucha mi sie zdaje ze rajstopki nie sa potrzebne dla takich maluszkow
zrobilam wywiad wsrod znajomych i kazda mama mowila ze dopiero kolo pol roku zakladaly rajstopki
no chyba ze tobie beda potrzebne pod spodenki

zycze spokojnego rozpakowywania
dziękuję ślicznie
tak też mi się wydawało, ale dopiero w domu mnie olśniło, a naciagnąć się w sklepie dałam
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 07:56   #69
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
wyprawka

Cytat:
Napisane przez Slowdaylong Pokaż wiadomość
Cześć,

Dziewczyny, w wielu miejscach przeczytacie (powiedzą Wam, dowiecie się), że potrzebujecie góry rzeczy, gadżetów, urządzeń itd. Wiele z nich jest kompletnie niepotrzebna. Zobaczcie zresztą ten artykuł.

http://www.slowdaylong.pl/pierwsze-l...dla-noworodka/

Do wszystkiego trzeba podchodzić z głowa i umiarem.

Pozdrawiam
Kamila
Jak jeszcze w ktoryms watku trafie na Twoj spam, to zaczne krzyczec To niesmaczne po prostu.
__________________
........................

Edytowane przez brumek
Czas edycji: 2013-10-19 o 08:08
brumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 08:41   #70
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: wyprawka

Padłam przy tekście " Dziewczyny rzecz jasna szaleją na zakupach i oczywiście za późno zapytały o radę, co właściwie jest potrzebne."

Pomijam, że kompletnie nietrafiona uwaga z kupowaniem rzeczy tylko rozpinanych - dziecko od początku dobrze jest przyzwyczajać do różnego rodzaju ubierania, w tym także zakładania czegoś przez głowę. Mój mąż tak się tego bał, że w efekcie starsza córa mu płakała przy każdym ubieraniu
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 09:05   #71
Nalodi
Przyczajenie
 
Avatar Nalodi
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18
Dot.: wyprawka

My mieliśmy także ubierane,żeby dziecko się przyzwyczaiło. Po za tym synek im starszy, tym bardziej stara się sobie te guziczki pourywać i pozjadać
A co laktatora, mi się bardzo przydał w szpitalu,bo bardzo szybko dostałam dużego nawału pokarmu,i synek wszystkiego nie zjadał.
__________________
12' - Norbi.
Nalodi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-07, 10:12   #72
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: wyprawka

Witajcie nie wiem czy jest gdzieś jakiś nowszy wątek nt temat jeśli tak proszę o przeniesienie. Termin porodu mam na początek lipca - jakie ciuszki kupować na ten czas? Bo patrząc na dzisiejszą pogodę zaczynam obawiać się że w lipcu będziemy mieli śnieg a w najlepszym wypadku wiosne:/ Co lepiej kupić w większej ilości - śpioszki i kaftaniki czy pajace? Z krótkimi czy z długimi rękawkami czy może w ogóle bez? W większej ilości tzn w ogóle w jakiej? Welurowe pajacyki etc czy to się przyda w lipcu/sierpniu? Co do spania? Koszulki kupować czy będą tak jak i kaftaniki się podwijać wywijać etc? No i rozmiar - dzidziuś raczej duży nie ma być po kim ja nie miałam 50cm nawet jak się urodziłam dziadkowie też nie są wysocy - i wszędzie piszą żeby kupować rozmiar 56-62 - boję się że dzidzia będzie malutka zważając na to że ja byłam mała tatuś też do dużych nie należy - tylko kupować z każdego rozmiaru tzn z jakiegoś najmniejszego później z 56 i ew 62 to nieżly wydaek:/ swoją drogą ile czego powinno się tak teoretycznie mieć? czego więcej czego mniej?? Więcej tzn ile? Czy warto na te porę roku kupować rożek/becik? A jeśli nie rożek to co? Śpiworek w ogóle potrzebny? Podkład pod prześcieradło do łóżeczka i wózka? W ile sztuk się zaopatrzyć żeby wystarczyło? Kocyki czy po jednej sztuce grubszy cieńszy wystarcza? kocyk lepszy bawełniany czy polarowy? A co na chłodniejsze letnie dni? Kurteczka? Kombinezon? bluza/kamizelka? Myślałam żeby zacząć zakupy w jakimś 7 miesiącu ale widzę że chyba najlepiej byłoby zacząć już teraz i kupować wszystko sukcesywnie po kilka rzeczy w miesiącu....Jeszcze pojawia się pytanie co jeśli dzidzia nie zechce "objawić" swej płci - jakie wtedy kupować ubranka żeby było i dla chłopca i dziewczynki:p Co do kosmetyków jakie firmy polecacie? Czy waszym zdaniem butelki jak z linka: m.dana.istore.pl - warto w nie inwestować? Czy polecacie coś innego? Jakich firm laktatory polecacie? Czeka mnie ciężka przeprawa po sklepach - a zważając na to ile tego wszystkiego jest i jakie wszystko jest piękne śliczne ach i och to już czuję co to będzie hehe....więc będę wdzięczna za wszelką pomoc i rady
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 17:16   #73
sniegowa7
Raczkowanie
 
Avatar sniegowa7
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 362
GG do sniegowa7
Dot.: wyprawka

Cytat:
Co lepiej kupić w większej ilości - śpioszki i kaftaniki czy pajace? Z krótkimi czy z długimi rękawkami czy może w ogóle bez? W większej ilości tzn w ogóle w jakiej?
każda z mam na to pytanie moze ci powiedziec co innego bo to juz indywidualne upodobania. U nas na codzien bodziaki z krótkim rękawem , na noc pajace do spania.
Welurowe na lipiec sierpien moga byc za cieple.
Cytat:
Koszulki kupować czy będą tak jak i kaftaniki się podwijać wywijać etc
koszulki mlody czesto nosil i nosi i jakos bardzo nic się nie podwijało

Ja zaczełam wyprawke od rozmiaru 56 ale okazało się że młody przy urodzeniu mial 59 cm wiec 56 niektore były za male.

Ja rożek mialam i to nawet kilka. Jako że to było moje pierwsze nasze dziecko trzymając dziecko takie małe w rożku na początku czuliśmy się pewniej. Pozniej rozek poszedl w odstawke. Ja rodzilam w sierpniu i rozek uzywaliśmy. W szpitalu też dzieciaki byly owiniete rozkiem bo podobno sa spokojniejsze i lepiej spią bo się czują jakby bylo ciasno jak w brzuszku i mamusi

Kocyki mamy 2 - bawełniany i polarowy i wiecej nie potrzeba.
na jesienno/zimowe dni kombinenezon

podkład - pod prześcieradło do łózeczka

predzej czy pozniej pokaże co tam między nóżkami ma i wtedy możesz zaczął robic zakupy. U nas siusiola pokazal mlody w 16 tygodniu

kosmetyki - Emolium
butelki i smoczki - u nas od razu sprawdziły się produkty Tommy Tippe i tego się trzymamy
sniegowa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 17:28   #74
IwonkaLublin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 25
Dot.: wyprawka

u mnie zostały jeszcze dwa miesiące i na razie mamy dużo ciuszków dzięki dwóm babciom, jakieś rękawiczki niedrapki, chusteczki nawilżane, kocyk i wózek elea z gondolą i w wersji spacerowej, raz fotelik samochodowy, w tym miesiącu mam zamiar skończyć zakupy i w marcu niech sobie wszystko czeka wiadomo, najbliższy zakup to łóżeczko, materac i pościel, pojadę po to do hurtowni i kupię za jednym razem
IwonkaLublin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 18:42   #75
pianka2013
Zadomowienie
 
Avatar pianka2013
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 152
Dot.: wyprawka

Cytat:
Napisane przez megusiaa Pokaż wiadomość
Witajcie nie wiem czy jest gdzieś jakiś nowszy wątek nt temat jeśli tak proszę o przeniesienie. Termin porodu mam na początek lipca - jakie ciuszki kupować na ten czas? Bo patrząc na dzisiejszą pogodę zaczynam obawiać się że w lipcu będziemy mieli śnieg a w najlepszym wypadku wiosne:/ Co lepiej kupić w większej ilości - śpioszki i kaftaniki czy pajace? Z krótkimi czy z długimi rękawkami czy może w ogóle bez? W większej ilości tzn w ogóle w jakiej? Welurowe pajacyki etc czy to się przyda w lipcu/sierpniu? Co do spania? Koszulki kupować czy będą tak jak i kaftaniki się podwijać wywijać etc? No i rozmiar - dzidziuś raczej duży nie ma być po kim ja nie miałam 50cm nawet jak się urodziłam dziadkowie też nie są wysocy - i wszędzie piszą żeby kupować rozmiar 56-62 - boję się że dzidzia będzie malutka zważając na to że ja byłam mała tatuś też do dużych nie należy - tylko kupować z każdego rozmiaru tzn z jakiegoś najmniejszego później z 56 i ew 62 to nieżly wydaek:/ swoją drogą ile czego powinno się tak teoretycznie mieć? czego więcej czego mniej?? Więcej tzn ile? Czy warto na te porę roku kupować rożek/becik? A jeśli nie rożek to co? Śpiworek w ogóle potrzebny? Podkład pod prześcieradło do łóżeczka i wózka? W ile sztuk się zaopatrzyć żeby wystarczyło? Kocyki czy po jednej sztuce grubszy cieńszy wystarcza? kocyk lepszy bawełniany czy polarowy? A co na chłodniejsze letnie dni? Kurteczka? Kombinezon? bluza/kamizelka? Myślałam żeby zacząć zakupy w jakimś 7 miesiącu ale widzę że chyba najlepiej byłoby zacząć już teraz i kupować wszystko sukcesywnie po kilka rzeczy w miesiącu....Jeszcze pojawia się pytanie co jeśli dzidzia nie zechce "objawić" swej płci - jakie wtedy kupować ubranka żeby było i dla chłopca i dziewczynki:p Co do kosmetyków jakie firmy polecacie? Czy waszym zdaniem butelki jak z linka: m.dana.istore.pl - warto w nie inwestować? Czy polecacie coś innego? Jakich firm laktatory polecacie? Czeka mnie ciężka przeprawa po sklepach - a zważając na to ile tego wszystkiego jest i jakie wszystko jest piękne śliczne ach i och to już czuję co to będzie hehe....więc będę wdzięczna za wszelką pomoc i rady

Ja urodziłam synka w lipcu 2013r. Jeżeli mogę ci coś doradzić to u mnie z ubranek królowały przede wszystkim body z krótkim rękawkiem, cienkie spodenki dresowe, koszulki cienkie z długim rękawem, pajacyki do spania, śpioszki do spania, a na chłodniejsze dni bluza rozpinana (na jesień miał już oczywiście kurtkę). Welurowe pajacyki nie przydały nam się wcale. Mały spał w takim śpiworku, z którego jestem zadowolona i polecam (w przyszłości malec się nie będzie rozkopywał). Ja śpiworek kupiłam na rozmiar 68, więc spory i używamy do teraz, początkowo trochę miał dużo luzu w nóżkach . Ubranka kupowałam od rozmiaru 62. Również z mężem nie jesteśmy wysocy, ale mały urodził się 9 dni po terminie i miał już 58cm. Też myślałam, że będzie mniejszy. Ubranka, w zależności z jakiej firmy, niektóre były trochę duże, ale większość była ok. Rożek miałam, ale nie użyłam ani razu, więc nowiutki leży w szafie Podkład pod prześcieradło mam i myślę, że powinien być. Kocyki tak, jak napisałaś wydaje mi się, że starczy, a zawsze możesz dokupić. Ubranka najlepiej kup w neutralnych kolorach, tak żebyś mogła ubrać w razie czego i chłopca i dziewczynkę.
Butelki mam avent natural i taki sam laktator, polecam. Co do kosmetyków to ciężko powiedzieć, ale wiele nie trzeba kupować na początek. Ja dostałam też mnóstwo próbek ze szpitala. Używaliśmy na pewno kremu do buzi ziajka, na sucha skórę linomag a+e, do kąpania też linomag, na odparzenia różne, bo miałam nivea, linomag i jeszcze jakiś, ale nie pamiętam.
Nie wiem, czy na wszystko odpowiedziałam. Mam nadzieje, że trochę pomogłam
pianka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 12:28   #76
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: wyprawka

dziękuje kochane za porady i odpowiedzi pomogłyście i to myślę że bardzo mniej więcej wiem czego szukać na co patrzeć - chociaż i tak wchodząc do sklepu patrzę na wszystko bo jest takie śliczne kolorowe piękne i w ogóle:p
wiemy już że będzie facet:p także przynajmniej w tej kwestii wiemy że różowe, kwiatuszki, hello kitty etc odpadają...
czyli najlepiej kupować cienkie ubranka najlepiej body, pajace coś żeby nie było za dużo do rozbierania przy ew. zmianie pieluszki... bluza wystarczy na lato...kocyki dwa...rożek również się może przydać...hm
dziewczyny a gdzie robiłyście przede wszystkim zakupy ciuszki dla swoich maluchów? w sieciówkach typu h&m, c&a etc czy w jakiś sklepikach no name? bo przeglądałam ost. c&a i w sumie mają fajne 3-4paki np body w rozsądnych pieniądzach - tak mi się wydaje - tylko jak z jakością?
no my na razie mamy problem z rozmiarem - kupiliśmy ost. na 56 i 62 - odnaleźliśmy swoje książeczki i jednak ja miałam 55cm - tatuś 58cm - fakt ja byłam chudzinka bo ważyłam 2800 tatuś ponad 3.... no i z tym rozmiarem to tak nie wiemy za bardzo - bo czy np jeśli dzidziuś będzie miał powyżej 56cm czy ubranka w tym rozmiarze będą na niego dobre czy już się raczej do niczego nie przydadzą...?
podkład do łóżeczka i wózka oczywiście że tak - chodziło bardziej o to czy jedna/dwie sztuki do tego i tego wystarczą?
heh czyli można w sumie zacząć powoli robić zakupki - i być dobrej myśli że wszystko będzie w porządku - bo przecież te przesądy żeby nie kupować za wcześnie etc itp itd...:/
dziewczyny jeszcze takie pytanie - jaki wózek możecie polecić? - żeby była gondolka, spacerówka i fotelik samochodowy? żeby był jak najlżejszy i cena tak do 2,5tys....czy któraś ma doświadczenie z x-landerem? co możecie o nich powiedzieć? teraz taki model nowy wypatrzyłam x-cite - ale nigdzie opinii o nim nie ma bo dop od stycznia tego roku jest w sprzedaży a podoba mi się wizualnie no i kwestia wagi też jest zadowalająca...
a jeśli nie x-lander to co polecacie?
czy któraś może również wypowiedzieć się nt mebelków z ikea? tzn chodzi tylko o łóżeczko i komodę z przewijakiem - z racji tego że mały będzie spał z nami w naszej niespełna 10mkw sypialni... a jak nie ikea to co polecacie?
dziękuję bardzo za dotychczasowe porady i za te które mam nadzieję jeszcze od Was uzyskam
pozdrawiam
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 18:40   #77
pianka2013
Zadomowienie
 
Avatar pianka2013
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 152
Dot.: wyprawka

Megusia: co do ubranek to ja mam sporo z Pepco, Tesco i jeszcze innych tanich sieciówek. Jakość ubranek moim zdaniem ok. Myślę, że nawet, jak Twój malec będzie miał więcej niż 56cm to mogą pasować ubranka w rozmiarze 56. Ja wprawdzie kupowałam rozm. 62 a Kuba urodził się 58cm, ale ubranka były trochę za duże. Szczerze powiedziawszy to zależy z jakiej firmy kupisz, bo np. z 5-10-15 ta rozmiarówka jest tak duża, że rozmiar 62 Kuba jeszcze teraz nosi, a już jest na pewno większy . Wydaje mi się, że nie opłaca się za dużo kupować ubranek w rozmiarze 56, bo malec nie zdąży ponosić, ale to już Twoja decyzja.

Te podkłady to tak, jak napisałaś jedna/ dwie sztuki. Ja jeszcze miałam takie podkłady do szpitala, które używałam, jak jechaliśmy do kogoś w odwiedziny, żebym na spokojnie mogła przebrać Kubusia.

Możesz spokojnie zacząć kupować, ale wiadomo jest jeszcze czas, więc nie musisz się spieszyć. Jak zostawisz sobie całą wyprawkę na koniec to będziesz musiała jednorazowo wydać sporo pieniędzy.

Wózek x-landera, ja nie mam, ale słyszałam, że dziewczyny są z nich zadowolone. Nie wiem tylko, jaki model. Mojego wózka nawet ci nie polecam, bo jest strasznie ciężki i już myślę o wiośnie, kiedy przeniosę się do spacerówki.

Mebelki kupowałam na allegro.Mam łóżeczko z przewijakiem i komodę.
pianka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 12:35   #78
Fajna Mama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 31
Dot.: wyprawka

jeśli chodzi o ubranka to można owszem znaleźć tanio fajne,jednak trzeba uważać np w pepco często kupuje ale muszę szukać z dobrych materiałów czyli raczej 100% bawełny,a nie wszystkie takie są;/w tesco już nie jest tak tanio czyli jednym słowem jak się trafijeśli chodzi o wózek to widziałam u kuzynki bardzo fajny ostatnio model buzz,dość lekki,zgrabny,fajnie się nim jeździ,miałam przyjemność tylko na chwilkę ale kuzynka sobie chwaliła,jeśli chodzi o x-landera to jest niestety ciężki;/
Fajna Mama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 18:34   #79
KaroLaLaLa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: wyprawka

my praktycznie wszystko w wyprawce dostalisny po mojej siostrze i jej dzieciakach, nawet wozek, bardzo solidny maxi cosi mura 4, praktycznie nie widac sladow uzytkowania po takim czasie, wiec pewnie sie przyda jeszcze dla koljenych dzieciakow w rodzinie
KaroLaLaLa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-16, 18:52   #80
IwonkaLublin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 25
Dot.: wyprawka

my wyprawkę kompletujemy teraz w 32 tygodniu ciąży, właściwie już wszystko mam: od najważniejszych jak łóżeczko, pościel, wózek, fotelik, po ubranka, kosmetyki, pieluszki, smoczki i butelki, zostały mi praktycznie tylko rzeczy dla mnie do szpitala
IwonkaLublin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 12:18   #81
pianka2013
Zadomowienie
 
Avatar pianka2013
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 152
Dot.: wyprawka

Co do ubranek to zgadzam sie z Fajna Mama muszą być 100% bawelna.

ja ubranek szukalam też na wyprzedaży i kilka ciuchów mam z lumpka
pianka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 12:28   #82
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: wyprawka

ja ostatnio odwiedzialm h&m i... nic nie kupilam:/ po prostu wszystko co wisialo bym wziela ale ceny sa oszalamiajace - i chyba nie ma sensu wydawac tyle kasy na cos co dzidzia zalozy dwa razy albo wcale bo np urodzi sie wieksza nic kupione ubranko.... zdziwilo mnie bo byly bardzo fajne kompleciki - body, spodenki i czapeczka - ale spojrzalam na sklad - 95% bawelna, 5% elastan:/ i zaczelam sie zast czy brac czy nie i stw ze chyba raczej nie bo lipiec/sierpien to lato wiec lepiej zeby takie male dziecie nosilo chyba czysta bawelne albo przynajmniej nic sztucznego...musze zajrzec do pepco i tesco jak mowiie n o i c&a chyba jeszcze bo tam przynajmniej w sklepie interetowym widzialam fajne bodziaszki i pajacyki i taniej niz w h&m...
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 13:40   #83
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: wyprawka

Ale zwyczajnie czystej bawełny nie kupisz za 10zł. HM owszem, drogi, natomiast ostatnio polubiłam ich 2paki bodziaków, 15zł/sztuka wychodzi, jednokolorowe, super są.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 13:56   #84
mamabasia1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 5
Dot.: wyprawka

Jako prezent - świetny pomysł!
Body zwinięte w babeczkę ;-)



Albo skarpetkowy lizak - bajeczne!



<reklama>

Edytowane przez shonyen
Czas edycji: 2014-02-21 o 08:29
mamabasia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 14:32   #85
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: wyprawka

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;45244991]Ale zwyczajnie czystej bawełny nie kupisz za 10zł. HM owszem, drogi, natomiast ostatnio polubiłam ich 2paki bodziaków, 15zł/sztuka wychodzi, jednokolorowe, super są.[/QUOTE]

wiem wiem ze za 10zl dobrej jakosciowo czystej bawelny nie kupie.. ale dwie pary pajacykow z dobrej grubszej bawelny w hm kosztuja 70zl - nie wiem czy to malo czy duzo wydaje mi sie ze duzo - patrzac na to z perspektywy ze nie wiem czy w ogole mi sie one przydadza bo tak jak pisalam np dziecko urodzi sie wieksze niz zakupione pajacyki:p
ca wydaje mi sie ze jest taniej - nie wiem natomiast jak z jakoscia...
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 17:17   #86
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: wyprawka

Cytat:
Napisane przez megusiaa Pokaż wiadomość
ca wydaje mi sie ze jest taniej - nie wiem natomiast jak z jakoscia...
Jeszcze nie kupowałam, ale mam zapewnienie od Wizażanek, że bodziaki z pięciopaków są bardzo dobre jakościowo, nic się z nimi nie dzieje po praniu.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 19:01   #87
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: wyprawka

Cytat:
Napisane przez megusiaa Pokaż wiadomość
wiem wiem ze za 10zl dobrej jakosciowo czystej bawelny nie kupie.. ale dwie pary pajacykow z dobrej grubszej bawelny w hm kosztuja 70zl - nie wiem czy to malo czy duzo wydaje mi sie ze duzo - patrzac na to z perspektywy ze nie wiem czy w ogole mi sie one przydadza bo tak jak pisalam np dziecko urodzi sie wieksze niz zakupione pajacyki:p
ca wydaje mi sie ze jest taniej - nie wiem natomiast jak z jakoscia...
Ja mam z ca bodziaki z pięciopaka i powiem Ci że są rewelacyjne. Te z HM, to nie dość że drogie, to jeszcze takie jakieś 'sztuczne' mi się wydają.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 19:38   #88
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: wyprawka

Cytat:
Napisane przez megusiaa Pokaż wiadomość
wiem wiem ze za 10zl dobrej jakosciowo czystej bawelny nie kupie.. ale dwie pary pajacykow z dobrej grubszej bawelny w hm kosztuja 70zl - nie wiem czy to malo czy duzo wydaje mi sie ze duzo - patrzac na to z perspektywy ze nie wiem czy w ogole mi sie one przydadza bo tak jak pisalam np dziecko urodzi sie wieksze niz zakupione pajacyki:p
ca wydaje mi sie ze jest taniej - nie wiem natomiast jak z jakoscia...
Toż przecież napisałam, że 2pak kosztuje 30zł... w ogóle możesz wybrać sobie 2 rózne bodziaki ALBO 2 pary dresowych gaci ALBO 2 pary legginsów i chyba tez łączyć, czyli bodziak + dresiak na przykład i to 30zł kosztuje, czyli 15zł/sztuka.

Świetne, w dotyku miałam wrażenie, że szmaty, a tu niespodzianka - wcale nie i po praniu nadal w porządku.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 11:00   #89
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: wyprawka

Ale ja mówiłam o pajacykach nie o body - pajacyki z grubszej bawełny 2szt - akurat te co wpadły mi w oko były ze smerfami- kosztowały 70zl... Body w paseczki z długim rękawkiem widzualam za 40zl dwupak do tego spodenki tez z tej samej serii w paseczki tez dwupak tez 40zl nie widziałam żadnych po 30zl z czystej bawełny...

Dziękuje za opinie o 5pakach z ca
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 11:07   #90
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: wyprawka

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;45251270]Toż przecież napisałam, że 2pak kosztuje 30zł... w ogóle możesz wybrać sobie 2 rózne bodziaki ALBO 2 pary dresowych gaci ALBO 2 pary legginsów i chyba tez łączyć, czyli bodziak + dresiak na przykład i to 30zł kosztuje, czyli 15zł/sztuka.

Świetne, w dotyku miałam wrażenie, że szmaty, a tu niespodzianka - wcale nie i po praniu nadal w porządku.[/QUOTE]

Leginsy z tej serii w H&M to były najlepsze legginsy jakie zadrzyło mi się kupić. Po mojej corce już druga dziewczynka nosi i sa w świetnym stanie.
Niestety już ich nie widzę w H&M.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-22 18:20:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:04.