Metoda OMO - kosmetyki - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-14, 13:08   #91
saghira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 47
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Dziś pierwszy razem umyłam włosy metodą OMO i... nie mogę się napatrzeć w lustro Moje zazwyczaj "spuszone" włosy są dziś gładkie i proste! Użyłam:
1. Pierwsze O - Odżywka Nivea Diamond Gloss (niezbyt ją lubię, a chcę szybko ją zużyć, ponieważ już wypatrzyłam sobie inną )
2. Mycie - Szampon Yves Rocher I Love My Planet
3. Drugie O - Odżywka Garnier Fruity Passion (Zostawiłam ją na 10 minut, a włosy owinęłam ręcznikiem)

Efekt jest rewelacyjny, chociaż był to mój pierwszy raz
saghira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 11:48   #92
omleecik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 333
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

No to dobrze Ja osobiście używam omo tylko dlatego,że jedna odzywka mi nie podpasowała, a szkoda wyrzucić. Ja po OMO u siebie nie widzę żadnych rezultatów, ale to fajny sposób na pozbycie się bubla .
omleecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 20:16   #93
NickBack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 488
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Ja na razie staram się trzymać tej pielęgnacji. Tylko czy w drugim O można użyć szamponu z SLS?
NickBack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 15:50   #94
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Cytat:
Napisane przez NickBack Pokaż wiadomość
Ja na razie staram się trzymać tej pielęgnacji. Tylko czy w drugim O można użyć szamponu z SLS?
ale O tzn. odżywianie czyli na tym etapie stosujemy odżywkę/olej/maskę czy inny specyfik, który ma odżywić/nawilżyć/zregenerować... chyba nie bardzo rozumiem Twoja strategię
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 17:35   #95
NickBack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 488
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Oj....przepraszam, pokręciłam. Chodziło mi o Mycie (). Czy mogę używać szamponu z SLS ?
NickBack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 18:45   #96
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Cytat:
Napisane przez NickBack Pokaż wiadomość
Oj....przepraszam, pokręciłam. Chodziło mi o Mycie (). Czy mogę używać szamponu z SLS ?
ja jak najbardziej stosuje szampon z SLeS (mój skalp je "lubi", zbyt długie stosowanie delikatnych detergentów skutkuje łupieżem) rozcieńczam szampon wodą, spieniam na głowie, nie wcieram piany we włosy a jedynie spływająca piana myje włosy na długości
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 13:47   #97
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

hej
ja stosuje ta metode juz już od dawna.
olej ( na noc badz na kilka godz) + mycie skalpu + maska pod czepek na ok 45 min
dzis podrasowałam sprawę: na olej nałozyłam odzywkę (tzn maskę z ziaji)
zobaczymy co z tego wyniknie
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-15, 07:05   #98
katnap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 18
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

wczoraj myłam po raz pierwszy OMO tym co miałam pod ręką,

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy to co użylam było ok?

O- odżywka ISANA do włosów kręconych (bo mam z natury kręcone, ale potem i tak prostowałam na szczotce, bo ostatnio nie byłam zadowolona ze skrętu, a innej odżywki nie miałam)
M- Vichy dercos neogenic (bo muszę pobudzić włosy)
O- ponownie ta sama odżywka co w pierwszym O

Nie wiem czy to było zgodnie z zasadami, ale włosy ładnie mi się układają, są lśniące.

Może powinnam użyć czegoś innego?
katnap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 07:59   #99
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

może do drugiego O coś bardziej treściwego, może jakaś maska .
tak sobie pomyślałam , ale są tu dziewczyny które bardziej czają baze
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 18:12   #100
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Cytat:
Napisane przez katnap Pokaż wiadomość
wczoraj myłam po raz pierwszy OMO tym co miałam pod ręką,

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy to co użylam było ok?

O- odżywka ISANA do włosów kręconych (bo mam z natury kręcone, ale potem i tak prostowałam na szczotce, bo ostatnio nie byłam zadowolona ze skrętu, a innej odżywki nie miałam)
M- Vichy dercos neogenic (bo muszę pobudzić włosy)
O- ponownie ta sama odżywka co w pierwszym O

Nie wiem czy to było zgodnie z zasadami, ale włosy ładnie mi się układają, są lśniące.

Może powinnam użyć czegoś innego?
Tu nie ma żadnej filozofii i specjalnych wytycznych tak jak np przy CG. Pierwsza odżywka pełni zadanie ochronne przed detergentem i to w zasadzie wszystko. Zresztą są teorie mówiące, że nakładanie odżywek, masek i kremów przed myciem nie ma sensu, bo łuski włosów są wtedy zamknięte (rozchyla je szampon).

Jako drugiego O można używać tej samej odżywki, jeśli włosy ją lubią. Poza tym istotne jest, że włosy się ładnie układają i są lśniące. Wtedy już nieważne jest, że innym pięćdziesięciu osobom taki zestaw nie będzie pasował. Ani czy to zgodne z jakimiś tam zasadami (które za pół roku mogą być inne).

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2013-10-15 o 18:14
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 19:03   #101
zlaania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Okazuję się, że stosowałam od dawna czasem OMO do pozbywania się starych odżywek, masek itp. Tylko zawsze myłam całe włosy, spróbuję myć tylko skórę głowy. I zmienię szampon bo okazuje się, że do tej pory myłam włosy koktajlem SLSowym. Może dlatego często po myciu swędzi mnie skóra głowy.
zlaania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-28, 09:26   #102
ja i moj kot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 405
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Jestem po pierwszym OMO
O- olej z orzechów archaidowych
M- szampon Babydream
O- odżywka Alterra Granat i Aloes na 20 min.

Szczerze, to jaki przesusz miałam taki mam, ale nie zniechęcam się. Następnym razem wezmę inną odżywkę, bo mam jeszcze NaturVital.
ja i moj kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 01:08   #103
fairylady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Ja już od dawna stosuję OMO bardzo lubię tę metodę, bo tak to cięzko mi rozczesac włosy jeśli przed szamponem nie nałożę oleju lub odżywki albo najlepiej i tego i tego

moje włosy wręcz uwielbiają OMO w takiej troszkę zmodyfikwoanej wersji:
1. jakiś olej - w zależności od tego, który akurat mam pod ręką aktualnie staram się dokonczyc Babydream fur mama
2. odzywka do zemulgowania oleju - nakładam na ok. 5-10 minut, zwykle jest to Mrs Potters aloes
3. mycie - szampony bez SLS, ale jeszcze nie odnalazłam TEGO idealnego
4. druga odzywka/maska - na minimum 10 minut (zwykle kolo 20), jakies tresciwsze i bardziej regenerujace
fairylady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 12:01   #104
reeege
Raczkowanie
 
Avatar reeege
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Nie macie czasem tak ze po oliwce babydream jako pierwsze O wlosy sa za bardzo obciazone?? Ja mialam takie razenie ale moze dalam jejj poprostu troche za duzo. Jakich ilosci olejku uzyc na wlosy do konca lopatek??
__________________
reeege jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 01:21   #105
fairylady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Cytat:
Napisane przez reeege
Nie macie czasem tak ze po oliwce babydream jako pierwsze O wlosy sa za bardzo obciazone?? Ja mialam takie razenie ale moze dalam jejj poprostu troche za duzo. Jakich ilosci olejku uzyc na wlosy do konca lopatek??
Ja nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam po Babydream... Ale wiadomo, są różne włosy, jedne coś lubią a inne nie
Moje włosy są teraz lekko przed łopatki i zwykle używam około łyżki - dwóch oleju, tyle ile widzę, że akurat im "wystarczy"

Edytowane przez fairylady
Czas edycji: 2014-01-07 o 01:22 Powód: zle wstawienie cytatu
fairylady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 10:33   #106
Kerlinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Question Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Heyo
Od jakiegoś czasu myję metodą OMO włosy, jednak nie wiem czy robię to dobrze... Jeśli dobrze zrozumiałam, najpierw nakładamy np. maskę na włosy poniżej uszu -> przed myciem dokładamy odżywkę by łatwiej zmyć maskę -> myjemy skórę głowy łagodnym szamponem -> zmywamy maskę&odżywkę i szampon -> nakładamy drugą odżywkę i... Tu moje pytanie :
Drugą odżywkę mam zostawić na włosach czy po pół godzinie zmyć? Czy może zależy to od samej odżywki : d/s czy b/s? A może najpierw d/s, po pół godzinie zmyć i potem b/s?
Chyba głupieję

PS. Mam włosy wysokoporowate, a odżywki b/s są za słabe (jako drugie "O").
Kerlinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 09:18   #107
WhiteLila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kudowa-Zdrój
Wiadomości: 7
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

"Moje pytania dla osób, które wypróbowały tę metodę:
1/ czy efekty są naprawdę lepsze niż po zwykłym myciu?
2/ czy są one widoczne już po pierwszym razie?
3/ czy może sobie tym zaszkodzić?
4/ czy efektu nie popsuje farbowanie albo rozjaśnianie (chociażby rozjaśniaczem w spreju Joanny)?
5/ jakich wy używacie kosmetyków do OMO?
6/ czy wszystkie kosmetyki bezsilikonowe się do tego nadają?"

Hej
1. Moim zdaniem efekty są dużo lepsze niż przy zwykłym myciu.
2. Efekty widziałam już po pierwszym myciu. włosy były bardziej lśniące i gładkie. I uniesione do góry przez wykonany bardzo delikatny masaż głowy. Wyglądały zdrowiej niż przy zwykłym myciu.
3. Wydaje mi się, że nie można sobie tym zaszkodzić. Ta metoda daje dodatkowe nawilżenie i włosy (bynajmniej w moim przypadku ) są mniej obciążone. O niebo lepiej się układają.
4. Jeśli chodzi o farbowanie to warto używać kosmetyków, które pomagają nam utrzymać kolor. I są delikatne dla włosów. Nie zauważyłam żeby kolor szybciej się zmywał.
5. U mnie jest z tym różnie. W zależności jaki chcę efekt uzyskać. Ostatnio borykam się z wypadaniem włosów. Więc używam szamponu i odżywki Radicala.
WhiteLila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 09:53   #108
Sweet_nuka
Wtajemniczenie
 
Avatar Sweet_nuka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 537
GG do Sweet_nuka
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Hey. Jestem ość początkującą OMOwiczką.
Miałam to szczęście, że od razu udało mi się wstrzelić w fajne odżywki (właściwie maski) i już za pierwszym razem szalałam z radości.
Pierwsze O – mieszanka Kallosa Cherry, Kallosa BlueBerry, żelu z gotowanego siemienia lnianego i 2 ampułek biostyminy. Wszystko razem zmiksowałam blenderem (ręcznie ciężko to wymieszać, bo len nie łączy się z maskami bez blendera).
Miksturę nałożyłam na suche włosy i trzymałam godzinę, co jakiś czas przeczesując kosmyki grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach.
M – szampon Kallos Peach – myłam włosy raz, bardziej skalp niż końce, choć same końce tez trochę przemyłam.
Drugie O – na umyte i wilgotne włosy nałożyłam maskę Biowax z Algami i Kawiorem (taka mała, w czarnym opakowaniu).
Później wszystko ułożyłam z pomocą suszarko-lokówki, tak jak robię to zazwyczaj.
Nigdy, nigdy wcześniej włosy nie były tak gładkie, błyszczące i miękkie, a jednocześnie naprawdę czyste i nie przetłuszczające się.

Obecnie do pierwszego O dodałam Kallos z Algami, Botoxem i Keratyną. W środę opiszę wrażenia.

Piszecie tu niektóre, że używacie do mycia BabyDream. To rzeczywiście świetny czyściciel, tylko on jest w stanie zmyć CastorOil i inne mocne oleje, jednak mnie wysusza włosy tak bardzo, że nie widać efektu olejowania, odżywiania czy maskowania. U mnie się niestety nie sprawdził i jeden wielki puch i siano. I tak sobie myślę, że jeśli ktoś nie widzi poprawy włosów po zastosowaniu metody OMO, a kombinuje z maskami jednocześnie pozostawiając w „M” BabyDream, to może on jest nieodpowiedni, a nie maski i odżywki?
Sweet_nuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 21:59   #109
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Dziewczyny, podpowiedzcie prosze, bardzo poczatkujacej OMO maniaczce czy ktorys z tych dwoch kosmetykow moge stosowac do pierwszego O:
- maska drozdzowa Babci Agafii
- odzywka bananowa z The Body Shop
Zadna z nich nie sprawdzila sie u mnie w tradycyjnej roli, a chcialabym je jakos zuzyc...
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-03, 15:14   #110
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Cytat:
Napisane przez aniser Pokaż wiadomość
Dziewczyny, podpowiedzcie prosze, bardzo poczatkujacej OMO maniaczce czy ktorys z tych dwoch kosmetykow moge stosowac do pierwszego O:
- maska drozdzowa Babci Agafii
- odzywka bananowa z The Body Shop
Zadna z nich nie sprawdzila sie u mnie w tradycyjnej roli, a chcialabym je jakos zuzyc...
Prawie każda odżywka nadaje się do OMO, no chyba że ewidentnie szkodzi np przesusza włosy, zawiera proteiny, których włosy nie lubią i w takim przypadku nawet krótki kontakt z włosami skończy się przeproteinowaniem.
Ta metoda to żadna filozofia, problemy z wyborem odżywki są dopiero przy myciu samą odżywką, tutaj kosmetyk musi spełniać konkretne wymagania.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-22, 13:03   #111
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Metoda OMO - kosmetyki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Prawie każda odżywka nadaje się do OMO, no chyba że ewidentnie szkodzi np przesusza włosy, zawiera proteiny, których włosy nie lubią i w takim przypadku nawet krótki kontakt z włosami skończy się przeproteinowaniem.
Ta metoda to żadna filozofia, problemy z wyborem odżywki są dopiero przy myciu samą odżywką, tutaj kosmetyk musi spełniać konkretne wymagania.
Dzieki poki co stosuje maske drozdzowo jako pierwsze O i spisuje sie w tej roli niezle. Ba, gdyby nie fatalna dzialalnosc fryzjerki w zeszlym tygodniu, to w ogole bylabym w niebo wzieta, bo stosujac OMO i raz w tygodniu Castor Oil przed myciem naprawde widze poprawe jakosci wlosow...
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-22 14:03:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:24.