Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-13, 07:56   #241
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez asia676767 Pokaż wiadomość
Ja natomiast mam bardzo jasną cerę, większość podkładów jakich próbowałam, są za ciemne i odcinają mi się od szyi. Jedyny podkład który pasował do mojej skóry, a nawet był ciut za jasny i musiałam bawić się bronzerem by nie wyglądać jak trup, był Ingrid Ideal Face kolor 10, który podobno został wycofany. Pasuje mi również krem BB under 20, nie odcina się od mojej karnacji.

Mam chropowatą skórę na czole(może macie na to jakieś sposoby?), liczne wypryski w zależności od dnia, skóra raczej sucha, nie świecę się nawet po paru godzinach.

Szukam podkładu na co dzień, który lekko przykryje moje zaczerwienienia i wyrówna koloryt skóry, oraz nie będzie podkreślał moje czoło z wypukłościami. Oczywiście by pasował do mojej cery.
Polcam skin79 kremy BB. Fioletowy jest dla osoby prawie bialej. Złoty i pomaranczony (chodzi o kolory opakowania) są idealne dla bardzo jasnej skory. Ja osobiście wole złoty, bo lekko rozświetla i ma wg mnie lepsza konsystencje (mniej suchą). Są dostępne teraz w wielu rossmannach, widziałam je na dziale z kosmetykami do pielegnacji skory.

Dziewczyny, próbowaliście już All hours YSL? Ja właśnie do dostałam we wtorek, ale ze jestem na zwolnieniu lekarskim i nie mam na nic siły to go jeszcze nie użyłam. Po ocenie Tati jestem mocno zaintrygowana. Chyba muszę jednak dziś lub jutro sobie go sprawdzić
Na Europę wypuścili je w innym opakowaniu niż w Ameryce. Ale najlepsze, w Anglii kosztuje 160zl (33,5funtow), a w Polsce i Ameryce ok. 225zl (55dol). Zamowilam go przez internet zanim pojawił się w PL a dostałam jak już był tu dostępny
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy

Edytowane przez aankaa092
Czas edycji: 2017-10-13 o 08:00
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 09:26   #242
ythas
grumpythas
 
Avatar ythas
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 727
Podkład znika z JEDNEGO miejsca na twarzy

Dzień dobry!

Mam taki problem od dłuższego czasu.
Niezależnie jaki podkład nałożę, niezależnie czy na krem, czy nie, po ok 2h znika z jednego, niewielkiego miejsca przy nosie (obszar wielkości nakrętki od butelki), na policzku tuż obok nozdrzy. Ale tylko z jednej strony twarzy!
Nie wygląda to dobrze, dlatego, że resztę twarzy mam dość ładnie ujednoliconą, a w tym jednym miejscu mam dziurę Tak jakby ten skrawek skóry wsysał podkład.
Rzeczy się dzieje zarówno przy zwykłych podkładach, jak i mineralnych, ostatnio wypróbowałam azjatycki krem BB - dokładnie to samo
Nie mam zupełnie pomysłu o co z tym chodzi Może ktoś ma pomysł?
ythas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 14:13   #243
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Podkład znika z JEDNEGO miejsca na twarzy

Cytat:
Napisane przez ythas Pokaż wiadomość
Dzień dobry!



Mam taki problem od dłuższego czasu.

Niezależnie jaki podkład nałożę, niezależnie czy na krem, czy nie, po ok 2h znika z jednego, niewielkiego miejsca przy nosie (obszar wielkości nakrętki od butelki), na policzku tuż obok nozdrzy. Ale tylko z jednej strony twarzy!

Nie wygląda to dobrze, dlatego, że resztę twarzy mam dość ładnie ujednoliconą, a w tym jednym miejscu mam dziurę Tak jakby ten skrawek skóry wsysał podkład.

Rzeczy się dzieje zarówno przy zwykłych podkładach, jak i mineralnych, ostatnio wypróbowałam azjatycki krem BB - dokładnie to samo

Nie mam zupełnie pomysłu o co z tym chodzi Może ktoś ma pomysł?
Jest taki sposób na schodzący podkład z nosa, ze nakłada się bazę pod cienie w kolorze bezowym na miejsce gdzie chodzi podkład i to pudruje. Widziałam kiedyś filmik jak dziewczyna nakładała paint pot z M.A.C. i to był jej sposób na taki sam problem.
Ale czy to się sprawdzi każdemu, to nie wiem
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 14:19   #244
ythas
grumpythas
 
Avatar ythas
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 727
Dot.: Podkład znika z JEDNEGO miejsca na twarzy

Tyle, że mnie bardziej interesuje czemu się tak dzieje akurat w tym miejscu. Nos, broda, czoło bym rozumiała, z dwóch stron choćby gdyby było to samo. Ale nie jedno miejsce, po jednej stronie twarzy

P.S. Nie rozumiem, czemu mój wątek został podłączony do tego tematu. Nie mam problemu z wyszukaniem podkładu tylko problem z reakcją skóry na podkłady.
ythas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-22, 17:38   #245
OliwiaP20002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 8
Dot.: Dermacol

Co myślicie o podkładzie Dermacol?

Edytowane przez OliwiaP20002
Czas edycji: 2017-10-22 o 17:42
OliwiaP20002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-22, 17:48   #246
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Dermacol

Cytat:
Napisane przez OliwiaP20002 Pokaż wiadomość
Co myślicie o podkładzie Dermacol?
Lepka, zapychająca plastelina o kryciu tak mocnym, że odrobinka daje efekt maski jak u clowna

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 18:21   #247
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Dermacol

Cytat:
Napisane przez OliwiaP20002 Pokaż wiadomość
Co myślicie o podkładzie Dermacol?
Fajny do zdjęć, jednak ze względu na to jak jest ciężki i oblepiający nie wyobrażam sobie żeby używać go w w zwykłych warunkach, trochę jest szpachlowaty ale to rzecz gustu, gorzej że jest po prostu niekorzystny dla skóry, poza tym mimo tej ciężkości nie jest trwały, a jak coś tak ultra kryjącego zaczyna się rozwarstwiać na skórze to wygląda to naprawde bardzo źle.

Niemniej do zdjęć (jest dość niedrogi więc niewielkim nakładem środków możemy uzyskać efwkt totalnego krycia) czemu nie (?)
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-25, 10:58   #248
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Dermacol

Cytat:
Napisane przez OliwiaP20002 Pokaż wiadomość
Co myślicie o podkładzie Dermacol?
Dermacol to okropna szpachla nie nadająca się na dzień, bo taka warstwa w świetle dziennym wyglada- jak to ktoś już napisał- plastelina. Może spowodować wysyp krost. Wg mnie nadaje się do zdjęć, do ukrycia czegos na większej powierzchni, np. Blizny na ciele, tatuaże itp. Ale nie jest to „transfer-free” podkład wiec może brudzić wszystko czego się dotknie.
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 23:22   #249
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Dermacol

Cytat:
Napisane przez OliwiaP20002 Pokaż wiadomość
Co myślicie o podkładzie Dermacol?
zależy o który pytasz, ten w małej tubce bardziej jak korektor albo do mieszania z jakimś lżejszym.

ale mój HIT absolutny, bo mam naczynkową, czerwoną skórę i potrzebuję kryjącego podkładu bo revlon colorstay nie zakrya mi czerwonego - mój hit od 2 tyg używam dermacol caviar:

Dermacol, Caviar Long Stay Make - Up & Corrector (Długotrwały podkład z korektorem) - - KWC - -

genialny !!!!

- super kryje
- skóra jest taka upiększona
- nie robi maski, skóra oddycha
- wytrzymuje 6-8 godz bez poprawek

KOCHAM GO i ma odcień żółciutki co sprawi żejak połóżę na czerwona skórę to on zakrywa te niedoskonałości. Uwielbiam i polecam, do tego ma koreketor a ja potrzebuje pod oczy - cudo!

Na allegro z wysyłką 50 zł.

__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 19:23   #250
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Ja nie wiem, jakim cudem ci zagraniczni jutuberzy kładą grubą warstwą ten dermacol, noszą cały dzień i jeszcze chwalą, jaki to on przyjemny ja go bardzo czuję na twarzy i przy najmniejszym dotyku się odbija na telefonie/ręce itd.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 19:28   #251
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, jakim cudem ci zagraniczni jutuberzy kładą grubą warstwą ten dermacol, noszą cały dzień i jeszcze chwalą, jaki to on przyjemny ja go bardzo czuję na twarzy i przy najmniejszym dotyku się odbija na telefonie/ręce itd.
Tak i jeszcze wygląda naturalnie oraz się nie wyświeca
Co jakiś czas jutjuuuba ogarnia owczy pęd na jakiś produkt. Po pierwszej recenzji super znanego Jeffreya albo Tati nagle robi się masa podobnych recenzji .... Nie wiem ile mają wspólnego z rzeczywistością ale czasami mam wrażenie że tyle co nic.

Wgl jak widze 3 pompki na twarz....i komentarz że wygląda " absolutliii perfekt i nie ma cienia kejjjjki effekt " to trochę mnie to bawi . Niewiele jest osób faktycznie z głową oceniających produkt
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-26, 19:46   #252
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Tak i jeszcze wygląda naturalnie oraz się nie wyświeca
Co jakiś czas jutjuuuba ogarnia owczy pęd na jakiś produkt. Po pierwszej recenzji super znanego Jeffreya albo Tati nagle robi się masa podobnych recenzji .... Nie wiem ile mają wspólnego z rzeczywistością ale czasami mam wrażenie że tyle co nic.

Wgl jak widze 3 pompki na twarz....i komentarz że wygląda " absolutliii perfekt i nie ma cienia kejjjjki effekt " to trochę mnie to bawi . Niewiele jest osób faktycznie z głową oceniających produkt
Ja wtedy po prostu myślę, czy ja coś robię nie tak, czy po prostu im takie rzeczy nie przeszkadzają
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 07:28   #253
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ja wtedy po prostu myślę, czy ja coś robię nie tak, czy po prostu im takie rzeczy nie przeszkadzają
Chyba nie przeszkadzaja, zresztą wgl Amerykanki ( nie licząc chyba Pań z Nowego Jorku i może Pań z innych dużych miast których nie widziałam) maluja się baaaardzo mocno no klaadą wszystkiego więcej....trochę tak jak większe mają samochody. Nie wiem z czego to wynika

---------- Dopisano o 07:28 ---------- Poprzedni post napisano o 07:27 ----------

Ps bo u nas to chyba Rosjanki i Angielki przoduja
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 23:05   #254
InkaMar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 23
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Witam

Mam bardzo suchą cerę zwłaszcza na czole i na nosie ze skłonnością do podrażnień i alergii. Poszukuję trwałego podkładu na co dzień. Krycie nie musi być bardzo mocne. Niestety takie hity jak healthy mix(Nie utrzymuje się na twarzy), revlon colorstay (pomimo stosowania podkładu do cery suchej-wysuszał mi ją)czy nawet wspomniany wyżej dermacol caviar (zapycha pory i po 3 dniach stosowania na mojej buzi jest pryszcz na pryszczu a sam kolor o wiele za ciemny- po mimo stosowania najjasniejszego ) nie współgrają z moja cera lub się zbyt krótko utrzymują lub po prostu pozostają na ubraniu, telefonie czy dłoni. Czy możecie polecić podkład który bedzie sie nadawał do cery suchej i jednocześnie bedzie zapewniał taką trwałość jak Double Wear ( wszystkie wersje są zbyt ciężkie do mojej suchej skóry). Dodatkowo prosze o informacje czy dany podklad posiada bardzo jasne odcienie. Będę wdzięczna za opinie i uwagi😉
__________________
19.03 - 92 kg
31.10 - 83 kg
...
cel - 65 kg
InkaMar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 06:50   #255
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. IIIx

Cytat:
Napisane przez InkaMar Pokaż wiadomość
Witam

Mam bardzo suchą cerę zwłaszcza na czole i na nosie ze skłonnością do podrażnień i alergii. Poszukuję trwałego podkładu na co dzień. Krycie nie musi być bardzo mocne. Niestety takie hity jak healthy mix(Nie utrzymuje się na twarzy), revlon colorstay (pomimo stosowania podkładu do cery suchej-wysuszał mi ją)czy nawet wspomniany wyżej dermacol caviar (zapycha pory i po 3 dniach stosowania na mojej buzi jest pryszcz na pryszczu a sam kolor o wiele za ciemny- po mimo stosowania najjasniejszego ) nie współgrają z moja cera lub się zbyt krótko utrzymują lub po prostu pozostają na ubraniu, telefonie czy dłoni. Czy możecie polecić podkład który bedzie sie nadawał do cery suchej i jednocześnie bedzie zapewniał taką trwałość jak Double Wear ( wszystkie wersje są zbyt ciężkie do mojej suchej skóry). Dodatkowo prosze o informacje czy dany podklad posiada bardzo jasne odcienie. Będę wdzięczna za opinie i uwagi😉
Symchro skin g1 lubn1 ale tylko przy bogatej pielęgnacji
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 13:27   #256
sexylook1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 43
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez InkaMar Pokaż wiadomość
Witam

Mam bardzo suchą cerę zwłaszcza na czole i na nosie ze skłonnością do podrażnień i alergii. Poszukuję trwałego podkładu na co dzień. Krycie nie musi być bardzo mocne. Niestety takie hity jak healthy mix(Nie utrzymuje się na twarzy), revlon colorstay (pomimo stosowania podkładu do cery suchej-wysuszał mi ją)czy nawet wspomniany wyżej dermacol caviar (zapycha pory i po 3 dniach stosowania na mojej buzi jest pryszcz na pryszczu a sam kolor o wiele za ciemny- po mimo stosowania najjasniejszego ) nie współgrają z moja cera lub się zbyt krótko utrzymują lub po prostu pozostają na ubraniu, telefonie czy dłoni. Czy możecie polecić podkład który bedzie sie nadawał do cery suchej i jednocześnie bedzie zapewniał taką trwałość jak Double Wear ( wszystkie wersje są zbyt ciężkie do mojej suchej skóry). Dodatkowo prosze o informacje czy dany podklad posiada bardzo jasne odcienie. Będę wdzięczna za opinie i uwagi😉
Smashbox - Studio skin (trwały, jasne odcienie, ładnie wygląda nawet na bardzo suchej skórze czyt. mojej)
Mac Studio fix (trwały, jasne odcienie, lecz tutaj musisz już bardziej zadbać o to by skóra pod niego była dobrze nawilżona).
Niestety każdy podkład TRWAŁY przesusza skórę - nie ma bata, żeby tak nie było. Dlateggo (wiem po sobie ) najważniejsza pielęgnacja pod podkład, a nie sam podkład.

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Symchro skin g1 lubn1 ale tylko przy bogatej pielęgnacji
Jeszcze dodam, że oprócz pielęgnacji, warto się bliżej zapoznać z bazami pod makijaż. Szczególnie nawilżająco-rozświetlającymi, co przy cerze suchej jest jednak istotną rzeczą. Kiedyś również myślałam, że przy mojej skrajnie suchej cerze nie ma dla mnie podkładu, a tu się okazuje, że przy mocnej pielęgnacji i używaniu baz pod podkład nawet Double Wear czy Kat Von D daje radę
sexylook1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 13:42   #257
InkaMar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 23
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez sexylook1993 Pokaż wiadomość

Jeszcze dodam, że oprócz pielęgnacji, warto się bliżej zapoznać z bazami pod makijaż. Szczególnie nawilżająco-rozświetlającymi, co przy cerze suchej jest jednak istotną rzeczą. Kiedyś również myślałam, że przy mojej skrajnie suchej cerze nie ma dla mnie podkładu, a tu się okazuje, że przy mocnej pielęgnacji i używaniu baz pod podkład nawet Double Wear czy Kat Von D daje radę
A jaką bazę polecisz do cery suchej? Obecnie używam Primera z The Ordinary.
__________________
19.03 - 92 kg
31.10 - 83 kg
...
cel - 65 kg

Edytowane przez InkaMar
Czas edycji: 2017-11-03 o 08:30
InkaMar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 15:22   #258
sexylook1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 43
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Np Clarins rozświetlający-nawilżająca.
sexylook1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-07, 09:01   #259
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez sexylook1993 Pokaż wiadomość
Jeszcze dodam, że oprócz pielęgnacji, warto się bliżej zapoznać z bazami pod makijaż. Szczególnie nawilżająco-rozświetlającymi, co przy cerze suchej jest jednak istotną rzeczą. Kiedyś również myślałam, że przy mojej skrajnie suchej cerze nie ma dla mnie podkładu, a tu się okazuje, że przy mocnej pielęgnacji i używaniu baz pod podkład nawet Double Wear czy Kat Von D daje radę
no dobra, czym się różni baza pod makijaż od dobrego kremu nawilżającego?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-07, 10:09   #260
sexylook1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 43
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
no dobra, czym się różni baza pod makijaż od dobrego kremu nawilżającego?
Tym, że pielęgnując twarz robimy to codziennie, bez znaczenia czy się malujemy czy nie, a baza pod makijaż jak sama nazwa wskazuje ma dodatkowo przygotować nam twarz pod podkład. Bazy nawilżające mają ten plus (jeśli chodzi o cery suche), że jeszcze bardziej wspomagają tą codzienną pielęgnację. Dzięki temu nawet ciężkie podkłady mają szanse na cerze ekstremalnie suchej wyglądać "lekko".
sexylook1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-08, 12:41   #261
malgosiaw123
Zakorzenienie
 
Avatar malgosiaw123
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 24 524
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

.

Edytowane przez malgosiaw123
Czas edycji: 2017-11-13 o 12:42
malgosiaw123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 14:44   #262
otototo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 19
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Nie znalazłam wątku na temat pudrów, polecicie jakiś puder do wykończenia makijażu?
Osobie która maluje się bardzo sporadycznie, myślę nad pudrem transparentnym, ponieważ wszystko u mnie po chwili ciemnieje i ciężko jest dobrać kolor a już w drogerii przy tym świetle to w ogóle ciężko... LOREAL TRUE MATCH MINERALS SYPKI PUDER MATUJĄCY myślę o tym ktoś poleca?
Ewentualnie jakiś ryżowy/bambusowy?
Rozumiem, że te pudry nie bielą cery i się dopasowują?
otototo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 14:55   #263
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez otototo Pokaż wiadomość
Nie znalazłam wątku na temat pudrów, polecicie jakiś puder do wykończenia makijażu?
Osobie która maluje się bardzo sporadycznie, myślę nad pudrem transparentnym, ponieważ wszystko u mnie po chwili ciemnieje i ciężko jest dobrać kolor a już w drogerii przy tym świetle to w ogóle ciężko... LOREAL TRUE MATCH MINERALS SYPKI PUDER MATUJĄCY myślę o tym ktoś poleca?
Ewentualnie jakiś ryżowy/bambusowy?
Rozumiem, że te pudry nie bielą cery i się dopasowują?
To zależy, czego oczekujesz:
pudry ryżowe/bambusowe - oba rodzaje miałam z Ecocery, wolę ryżowy. Ale te pudry sprawdzą się tylko do cery mieszanej/tłustej. Do suchej nie sądzę. Przy ciemnej karnacji może odrobinę bielą. Na swojej nie widzę tego efektu.
puder ryżowy Ingrid - bieli troche, delikatnie wysusza nawet mieszaną cerę, ogólnie nie przepadam za nim
Wibo banana powder - kupiłam "przypadkiem" bo wiele razy mi się "obił o oczy" w internecine. Mało wydajny. Półtransparentny. Nawet na jasnej cerze się nie odznacza. lekko żółtawy. Daje ładny naturalny wygląd. Do cery mieszanej/tłustej za słabo matuje, ale nada się do normalnej/suchej jako wykończenie
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 13:58   #264
otototo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 19
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Oczekuję tylko albo aż, żeby nie być pomarańczowa. Cera jest bardzo sucha i zaczerwieniona... Ale czasem przetłuszcza się w strefie T... O tym bananowym słyszałam różne opinie, niby spoko ale robi "ciastko" tak gdzieś przeczytałam z tym ciastkiem
Dlatego myślę, że transparentny będzie najlepiej i nie zrobię sobie nim krzywdy w postaci maski... Chyba...

Myślałam o też o tych;

=True Match Minerals, Finishing Powder (Transparentny puder)
=Rimmel Stay Matte Pressed Powder puder matujący z naturalnymi minerałami
=Max Factor, Creme Puff
otototo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 14:04   #265
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez otototo Pokaż wiadomość
Oczekuję tylko albo aż, żeby nie być pomarańczowa. Cera jest bardzo sucha i zaczerwieniona... Ale czasem przetłuszcza się w strefie T... O tym bananowym słyszałam różne opinie, niby spoko ale robi "ciastko" tak gdzieś przeczytałam z tym ciastkiem
Dlatego myślę, że transparentny będzie najlepiej i nie zrobię sobie nim krzywdy w postaci maski... Chyba...

Myślałam o też o tych;

=True Match Minerals, Finishing Powder (Transparentny puder)
=Rimmel Stay Matte Pressed Powder puder matujący z naturalnymi minerałami
=Max Factor, Creme Puff
Zgodzę się z tym, ale mam wrażenie, że dotyczy to cery tłustej.
tak czy inaczej na pewno są lepsze pudry.
Niestety tych, o których piszesz, nie używałam.
Jeśli jednak masz bardzo suchą skórę, na Twoim miejscu zrezygnowałabym z pudru matującego i szukala czegoś dajacego np. lekko satynowy efekt. Pudru do wykończenia, ale bez substancji silnie matujacych, pochłaniających sebum.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2017-11-10 o 14:06
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 15:23   #266
otototo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 19
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

W takim razie ten bananowy kupię, z czystej ciekawości
A co do satynowego i innych to chyba się wybiorę do drogerii, może Panie pomogą mi dobrać coś konkretnego... Przez internet trudno coś wybrać...
otototo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 04:25   #267
marianosek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 11
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Liquid control eveline, bardzo dobry I niedrogi podkład. Dobrze kryjący, ale równocześnie bardzo lekki, można budować krycie, nie zapycha, a zawsze miałam z tym problem. Skóra oddycha, wygląda bardzo świeżo.
marianosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 15:30   #268
sexylook1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 43
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Dziewczyny potrzebuje Waszej pomocy. Być może któraś z Was używa/używała podkładu Shiseido Radiant Lifting Foundation i jest w stanie mi doradzić odcień, gdyż za pierona nigdzie nie mogę znajść dokładnych informacji na temat gamy odcieni akurat tego podkładu a na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie podejść do Douglasa i jestem zmuszona zamawiać online. Zastanawiam się nad odcieniem Very Light Ochre (Ochre rozumiem jakoś żółć ?). Mój odcień Maca NC 15. Będę wdzięczna za pomoc.
sexylook1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 15:49   #269
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez sexylook1993 Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuje Waszej pomocy. Być może któraś z Was używa/używała podkładu Shiseido Radiant Lifting Foundation i jest w stanie mi doradzić odcień, gdyż za pierona nigdzie nie mogę znajść dokładnych informacji na temat gamy odcieni akurat tego podkładu a na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie podejść do Douglasa i jestem zmuszona zamawiać online. Zastanawiam się nad odcieniem Very Light Ochre (Ochre rozumiem jakoś żółć ?). Mój odcień Maca NC 15. Będę wdzięczna za pomoc.
powinien Ci pasować , niemniej u mnie ten podkład nieznacznie ciemnieje
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 11:48   #270
sexylook1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 43
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Dziękuje za odpowiedź, czyli Ochre w podkładach Shiseido to odcień żółci ? Może jeszcze ktoś jest w stanie doradzić ?
sexylook1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-23 03:37:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:20.