narkoza przy usuwaniu 8mki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-09, 20:30   #1
kajusia95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 35

narkoza przy usuwaniu 8mki


Witam! na ogół nie boję się dentystów a wręcz przeciwnie. Mam świetna panią stomatolog i nie ma u mnie czegoś takiego jak chodzę co 6 miesiecy na kontrole bo chodzę do dentysty czy muszę czy nie muszę Ale do rzeczy: Muszę usunąć zatrzymaną ósemkę, ale poprostu boję się! Mam odruch wymiotny i dlatego. Przy znieczuleniu już się dławie. Mama dzwoniła do Bytomia do Akademickiego Centrum Stomatologii bo tam byłam na konsultacji ale termin przekładałam z października. Miałam iść po egzaminach gimnazjalnych. I mama ustalila mi termin 20.04 ale to sa święta i nie zamierzam ich "spedzac" w takim stanie ;-) Mama rozmawiajac zapytala o narkoze. Pani powiedziala, ze tu maja tylko miejscowe a narkoza to w Zabrzu. I tu moje pytanie. Jak wyglada taki zabieg w narkozie? Czy muszę przynieść nowe skierowanie tam? skoro do Bytomia zaniosłam je jakoś we wrześniu i zdecydyję sie na narkoze w Zabrzu? Czy jakos trzeba przyjsc wczesniej na zabieg? nie wiem np. jak sie stosuje narkoze to od poprzedniego dnia wieczorem sie juz nie je zeby po narkozie nie wymiotowac. Wiec czy po narkozei zostaje sie jeszcze w szpitalu np. 1 dzien? czy poprostu obudzisz sie i do domu? co jakos mnie to dziwi, bo organizm chyba oslabiony jest. Jakie wykonuje sie badania? Ekg mialam robione 26.01 w szpitalu. Ale nikt mi nic nie powiedizal na jego temat. Jakie jest prawdopodobienstwo powiklan?
Zamieszczam link zeba ktorego mam usunac. Czy lekarz moze zgodzic sie na narkoze jesli wie, ze mam odruchy wymiotne, mam 15 lat i w dodatku zab siedzi nie za fajnie?
http://img21.imageshack.us/i/dddxqm.jpg/
kajusia95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 11:45   #2
1988anna
Raczkowanie
 
Avatar 1988anna
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 204
Dot.: narkoza przy usuwaniu 8mki

wiesz ten ząb nie wygląda wcale źle ja miałam usówane 8ki które leżały prostopadle do 7ek także nie wiem co Ci chirurg powie, miałam je usuwane prywatnie w Orzechu u dr Wróbla ( wnioskuje że mieszkamy gdzieś w pobliżu siebie ;p), polecam go gorąco, a co do narkozy, to chciałam też skorzystać ale dr powiedział że nie ma wskaźań do narkozy... Przeżyłam i nie było źle, ale tydzień miałam obrzęk policzka. A o powikłaniach przy narkozie znajdziesz wiele informacji w googlach. Aż tak źle znosisz znieczulenie?
1988anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 15:24   #3
kajusia95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 35
Dot.: narkoza przy usuwaniu 8mki

WIem, ze znieczulenia sa inne na dolne zeby a inne na gorne. Mialam kanalowo leczona dolna 6tke bodajze i wlasnie jak pani wbila igle, zaczal mi jezyk dretwiec to zaczelam juz miec odruch wymiotny. A wiem, ze przy wyrywaniu osemki to wkluc troche jest. A nienawidze tego uczucia jak jest zdretwialy jezyk i ciezko przelykac sline. Ja dokladniej mieszkam w Wojkowicach
kajusia95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:36.