Dziwne zwyczaje waszych zwierzaków :) - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-24, 17:06   #241
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Dziwne zwyczaje waszych zwierzaków :)

Mój pies wczoraj oglądał w Tv James'a Bonda Zainteresował się od momentu gdy któś wrzucał faceta do wiru wodnego ale najlepsze było to gdy Bond chciał uderzyć od tyłu jakaś babkę, mój pies wtedy zerwał się z łóżka i zaczął szczekać
Ponadto całuje się z języczkiem, kładzie się na moje plecy gdy z rana jeszcze śpie

Do wad zaliczę gryzienie i obgryzanie krzaczków, porzeczek, róży. Może znacie jakieś sprawdzone rady na takie zachowanie? Bo będziemy mięli problem wiosną w ogródku Ma 6 miesięcy więc jeszcze jest szansa aby go wyuczyć.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 19:47   #242
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Dot.: Dziwne zwyczaje waszych zwierzaków :)

mój owczarek nie zje ... jak przy nim nie postoje , sam nie je , dodam ze nie jest to szczeniak a dorosły pies ... czasem to bywa uciążliwe bo nie zawsze mam czas zeby sterczec nad miską
ale w sumie chyba bardzo mi ufa skoro jedzeniem mnie częstuje
__________________

GALAXIA
Istanbul lover

kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 22:42   #243
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Dziwne zwyczaje waszych zwierzaków :)

Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
mój owczarek nie zje ... jak przy nim nie postoje , sam nie je , dodam ze nie jest to szczeniak a dorosły pies ... czasem to bywa uciążliwe bo nie zawsze mam czas zeby sterczec nad miską
ale w sumie chyba bardzo mi ufa skoro jedzeniem mnie częstuje
No ....ja mam tak z moim kotem, czasami sie denerwuje jak sie spiesze, ale jak tak pomysle to chyba dobrze, przynajmniej jakby komus przeszkadzala to podrzuconego nie ruszy, taka mam nadzieje. Poza tym nie bedzie jesc nie wiadomo czego jak biega. sama podjada tylko chrupki, A czestuje mnie czesto .....jaszczurkami badz gekonami, wszystkie zywe, delikatnie przyniesione w pyszczku do moich stop.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 14:38   #244
the kamm
Zadomowienie
 
Avatar the kamm
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL.
Wiadomości: 1 899
Dot.: Dziwne zwyczaje waszych zwierzaków :)

Ale macie fajne zwierzaki
Widzicie , nawet bez Was nie chcą jeść .
To się nazywa przywiązanie
the kamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 14:54   #245
AWMB
Przyczajenie
 
Avatar AWMB
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kartuzy
Wiadomości: 14
GG do AWMB
Dot.: Dziwne zwyczaje waszych zwierzaków :)

Mój piesek ma taki zwyczaj że zawsze pakuje się do łóżka. Gdy ktoś śpi wskakuje na to łóżko i nosem odgarnia sobie pierzynę i pod nią wchodzi. ; p
__________________
Landrynka
AWMB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 16:37   #246
melodyP
Wtajemniczenie
 
Avatar melodyP
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: N/D
Wiadomości: 2 099
Dot.: Dziwne zwyczaje waszych zwierzaków :)

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Mój pies wczoraj oglądał w Tv James'a Bonda Zainteresował się od momentu gdy któś wrzucał faceta do wiru wodnego ale najlepsze było to gdy Bond chciał uderzyć od tyłu jakaś babkę, mój pies wtedy zerwał się z łóżka i zaczął szczekać
Ponadto całuje się z języczkiem, kładzie się na moje plecy gdy z rana jeszcze śpie

Do wad zaliczę gryzienie i obgryzanie krzaczków, porzeczek, róży. Może znacie jakieś sprawdzone rady na takie zachowanie? Bo będziemy mięli problem wiosną w ogródku Ma 6 miesięcy więc jeszcze jest szansa aby go wyuczyć.
Naczytałam się tyle książek i programów to może odpowiem
Na początku muszę napisać, ze na mojego psa nic nie działa i jest zupełnym odstępstwem od wszelkich reguł, wiec nie wiem, która metoda jest najskuteczniejsza
Musisz zadziałać na niego jakimś bodźcem wtedy kiedy zaczyna zjadać owoce
- dźwiękowy np. puszka z grochem rzucona w jego kierunku lub klakson (przy tym musisz pamietać, ze po tym jak uzyjesz tego bodźca to się na niego nie patrzysz, bo pies nie moze wiedzieć, ze to od Ciebie) lub krótkie acz głośne, stanowcze, przenikliwe i takie, by pies się zdziwił ,,a a"(nie wiem jak to wyjaśnić )
-smakowy (to wiadomo taki, żeby pies więcej tego nie ruszył, byleby go nie otruć przy okazji, nie chodzi o trutki czy coś takiego tylko np. jakiś gorzki smak, który mu nie zaszkodzi)
-zapachowy - podobno psy nie lubią zapachu cytryny czyli wystarczy polać wokół krzaków albo same owoce sokiem z cytryny (pisze ,,podobno", bo mój pies cytrynę liże )

Co do nawyków
mój pies lize dywan potrafi chodzić 15 minut przez cały pokój zasuwając jezykiem po podłodze
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
melodyP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 17:20   #247
Endorfinaa
Raczkowanie
 
Avatar Endorfinaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 72
Dot.: Dziwne zwyczaje waszych zwierzaków :)

A ja mam Yorka, lecz nie takiego tyci,tyci a dość sporego

Jest niesamowity, śpi tylko i wyłącznie na łóżku na swojej poduszce (tak że tylko łepek ma na poduszce), jego sposób załatwiania "grubszej sprawy" jest strasznie śmieszny. Kiedy już przyjmie pozycje normalną dla psa do załatwiania tego typu spraw podnosi dwie tylne łapki tak, że opiera się tylko na tych 2 pierwszych. Oprócz tego to straszny kleptoman, kradnie WSZYSTKO!
Mam też królika, który stoi w klatce w kuchni na podłodze, kiedy tylko wypuszczam go, żeby sobie pochasał po domu przybiega piesek i nie pozwala mu przekroczyć granicy kwadratu 4kafelki na 4. Kiedy tylko króliczek przekroczy daną mu strefe jest podgryzany za ogon
__________________
"Jak będziesz bać się prawdy, to zawsze dostaniesz w dupę"
Endorfinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-11, 12:56   #248
izuljanka
Zadomowienie
 
Avatar izuljanka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 376
Dot.: Dziwne zwyczaje waszych zwierzaków :)

subs.
izuljanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 12:12   #249
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Dziwne zwyczaje waszych zwierzaków :)

kiedy rodzice wychodzą do pracy po 5 rano, mój pies urządza serenadę. głośno szczeka, co dziwne to szczekanie jest codziennie takie samo:
ho <cisza>... ho ho ho ho... <cisza> ho <cisza> <pisk> cisza <drugi pisk> ho <dłuższa cisza...> ho -odburknięte i obrażone

dodam że mam rottweilera i mieszkam w bloku, toteż troszkę hałasu robi bo szczeka naprawdę głośno...

ja się wchodzi do pokoju moich rodziców, pies stoi już przy drzwiach i dosłownie taranuje człowieka, który chce wejść do tego pokoju. widocznie chce być pierwszy na łóżku jak już tam wlezie to się patrzy takim wzrokiem słodkim, żebby go tylko nie wyganiać z tego łóżka

jak jemy śniadanie, pies leży na sofie. jeśli nikt mu nie da chociażby kawałka, zaczyna płakać. normalnie mu łzy lecą.
codziennie łazi i sępi jedzenie. nie mogę spokojnie śniadania zjeść.

pies ma 10 lat. do dnia dzisiejszego rozdziera skarpetki, kradnie laczki.

nie jada surowego mięsa, jeśli mu sie takie da, rzuca je sobie po pokoju i bawi sie nim

uwielbia szczekać na wigilijne ryby pływające we wannie. zawsze chciałby tam wskoczyć. uderza je łapami. zaczyna płakać i piszczeć jak ojciec zabija te ryby

gdy chce iść na dwór, idzie do ojca i kładzie łeb na oparciu od fotela. tak długo się patrzy na tatę, dopóki ten nie powie "idziemy" wtedy pies biega po pokoju i śpiewa

nie lubi żadnych innych psów oprócz jednego- swojej ukochanej, którą zawsze wypatruje w oknie i na balkonie. gdy ją widzi piszczy i płacze Inne psy atakuje, szczeka na nie itp

jeśli mój pies wypatruje w oknie i idzie jakiś inny pies, tak sie wkurza że rozwala wszystko w domu, także musimy zasuwać zasłony jeśli wiemy, że np pies leży w pokoju rodziców. jak jest taki rozzłoszczony nie warto do niego podchodzić bo jest bardzo agresywny to juz nie jest śmieszne. wiedzą o tym ci, którzy mieli przyjemność czuć zęby mojego psa
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 10:57   #250
Misiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: centrum Polski
Wiadomości: 403
Dot.: Dziwne zwyczaje waszych zwierzaków :)

Fajny wątek.

Moja Luśka:
- ogląda TV (zwłaszcza jak widzi tam zwierzęta)
- gdy chcę ją wyprowadzić na spacer tak się cieszy, że zaczyna tańczyć (nazywam to "tańcem smyczy") i smyczy nie można za chorobę zapiąć dopóki się nie wytańczy...
- jedzenie suchej karmy... bierze jeden groszek z miski, idzie do innego pokoju, tam je, później wraca, bierze drugi groszek i znów do pokoju... i tak w kółko póki nie zje
- jak zje, bierze miskę w pysk, przynosi do pokoju i ją rzuca mi pod nogi; myślę, że oznacza to "skończyłam" albo "dawaj więcej"
- jak się z TŻ przytulamy, to oczywiście nie da o sobie zapomnieć! i się wpycha, żeby ją też poprzytulać... zazdrośnik mały. :P
- nie szczeka, tylko jęczy... "yhhh yhhh..." i już wiem na przykład, że chce siusiu
__________________
Jesteśmy razem
od 10 czerwca 2005 r.

Szczęśliwe Małżeństwo
od 8 maja 2010 r.



Jak wskazówki jednego zegara- mają sens tylko wtedy,
gdy dwie!




Misiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 15:39   #251
uUuAsissuUu
Zakorzenienie
 
Avatar uUuAsissuUu
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 003
Dot.: Dziwne zwyczaje waszych zwierzaków :)

Cytat:
Napisane przez Misiak87 Pokaż wiadomość
Fajny wątek.

- jedzenie suchej karmy... bierze jeden groszek z miski, idzie do innego pokoju, tam je, później wraca, bierze drugi groszek i znów do pokoju... i tak w kółko póki nie zje
Mój też tak robi.
Najlepiej jak chce się bawić a w pobliżu nie ma jego zabawki to..idzie do miski i karze rzucać sobie kulką do jedzenia -.-''
uUuAsissuUu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-13, 18:11   #252
Setna
Raczkowanie
 
Avatar Setna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 65
Dot.: Dziwne zwyczaje waszych zwierzaków :)

Mój piesek ma takiego wielkiego misia, na którym daje upust swojej męskości
Setna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 21:51   #253
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Dziwne zwyczaje waszych zwierzaków :)

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Pokaż wiadomość
Mnie cały czas zadziwia pozycja w jakiej mój pies potrafi spać pół dnia (zazwyczaj jeszcze zwisza głowe w dół)
I jeszcze mi się jedno dziwactwo przypomniało: jak robi kupkę to czasami podnosi przy tym łape jak przy siusianiu
Może śpi w tej pozycji dla poprawy krążenia a łapkach??

Ja mam chomisia ale oprócz tego że szaleje za majonezem i "myje się" jeżeli ktoś ją pogłaska jest normalnym chomiczkiem.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 18:51   #254
ulciakowa
Przyczajenie
 
Avatar ulciakowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Dziwne zwyczaje waszych zwierzaków :)

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Mój pies wczoraj oglądał w Tv James'a Bonda Zainteresował się od momentu gdy któś wrzucał faceta do wiru wodnego ale najlepsze było to gdy Bond chciał uderzyć od tyłu jakaś babkę, mój pies wtedy zerwał się z łóżka i zaczął szczekać
Ponadto całuje się z języczkiem, kładzie się na moje plecy gdy z rana jeszcze śpie

Do wad zaliczę gryzienie i obgryzanie krzaczków, porzeczek, róży. Może znacie jakieś sprawdzone rady na takie zachowanie? Bo będziemy mięli problem wiosną w ogródku Ma 6 miesięcy więc jeszcze jest szansa aby go wyuczyć.
też miałam kiedyś problemy ze swoim psiakiem
otóż jest to owczarek niemiecki ma już 3 lata a zachowuje się jak szczeniak (tylko zabawa mu w głowie) haha.
jego ulubionym zajęciem na wiosnę było obgryzanie drzewek owocowych, którym potrafił obrywać nawet całe gałęzie
w końcu poszliśmy do sklepu zoologicznego i sprzedawca doradził nam preparaty firmy Trixie - jeden był w spray'u, a drugi w postaci zielonych żelowych kryształków (nie pamiętam ich nazw)
teraz psiak ani myśli o obgryzaniu drzewek
ulciakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 17:53   #255
welinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Dot.: Dziwne zwyczaje waszych zwierzaków :)

Moja króliczka biega za moimi nogawkami, lubi też ganiać za sznurkiem od szlafroka. Czasem zachowuje się zupełnie jak kot
welinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 19:31   #256
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Dziwne zwyczaje waszych zwierzaków :)

Moja kotka w wieku 1 roku nauczyła się załatwiać do muszli klozetowej. Jak znajdę fotki, to wkleję. Kuweta poszła w odstawkę i nigdy juz z niej nie skorzystała.
Pies potrafi pół nocy przeraźliwie głośno przemlaskać myjąc swoje miejsca intymne albo koniec ogona w tempie powolnego żółwia
Pies podczas "kupowania" podnosi jedna z tylnych nóg, jak przy "innej" czynności. Ja mu na drzewka akurat nie pozwalam, bo w mieście i tak mają dość zasolenia, ale czasem nie zdążę przeszkodzić
Kocur po załatwieniu potrzeby do kuwety grzebie (zwlaszcza w nocy) w żwirku, aż wreszcie ktoś wstanie i przegna faceta.
Pies, kiedy nie chce wracać spaceru, staje na dwie łapy i przybija nam piątki.
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 19:38   #257
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Dziwne zwyczaje waszych zwierzaków :)

Cytat:
Napisane przez welinka Pokaż wiadomość
Moja króliczka biega za moimi nogawkami, lubi też ganiać za sznurkiem od szlafroka. Czasem zachowuje się zupełnie jak kot
pewnie ma rujkę w tym czasie
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 12:41   #258
Aniula832
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2
Dot.: Dziwne zwyczaje waszych zwierzaków :)

Moja kotka zamiast muszli klozetowej swoje sprawy załatwia w umywalce i nie obchodzi jej to, że z kranu woda kapie ... na całe szczęście z kuwety również korzysta, a problem z umywalką muszę jak najszybciej jakoś rozwiązać.
Aniula832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 16:40   #259
Figamaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Figamaga
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 994
Dot.: Dziwne zwyczaje waszych zwierzaków :)

Mój już nieżyjący pies miał do perfekcji opanowane przykrywanie się kocem / kołdrą. Najpierw delikatnie podnosił pyskiem kołdrę, a jak tylko troszkę się podniosła, wykonywał długi ślizg. Potrafił się cały przykryć, tak że jak psa nie można było znaleźć, znaczy się - leży pod kołdrą. I co ciekawe, jak wślizgiwał się w nocy do mojego łóżka, to nic nie czułam. Budziłam się dopiero od jego głośnego chrapania
A kotka TŻ - uwielbia chipsy
__________________
Pomagamy!!! www.otoz-tarnow.pl
Podaruj nam 1% KRS 0 0 0 0 0 6 9 7 3 0

Figamaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-07, 20:35   #260
zupa_grochowa
Rozeznanie
 
Avatar zupa_grochowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 906
Dot.: Dziwne zwyczaje waszych zwierzaków :)

Moja siedmioletnia suczka, jamniczka - Majka. Ma obsesję na punkcie słońca. Uwielbia się w nim wygrzewać, więc kiedy tylko widzi jakiś przebłysk od razu się w nim kładzie. Nie ma znaczenia gdzie się ów przebłysk znajduje. Parapet, szafka, stół - potrafi położyć się wszędzie.

Kolejnym dziwnym zwyczajem jest to, że kiedy dostanie mleko w miseczce trze nosem o podłogę

No i jeszcze zakopywanie się pod kołdrę, wyrywanie trawy z korzeniami spod ziemii, przytulanie się itd
zupa_grochowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 09:24   #261
izuljanka
Zadomowienie
 
Avatar izuljanka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 376
Dot.: Dziwne zwyczaje waszych zwierzaków :)

subs.
izuljanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:43.