Kosmetyki naturalne - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-07, 10:12   #3901
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Bo ja jestem roztargniona. Zdjęcie w KWC jest nieaktualne. Słoiczki takie same, a reszta bardziej... luksusowa.


Dziewczęta, czym smarujecie skórę wokół oczu?

Ostatnio używam AA Eco i specyfików aptecznych. JEST NIEDOBRZE.
aaaaa... no teraz to faktycznie podobne
ja mam pod oka madarę regenerującą i herbfarmacy - z obu jestem bardzo zadowolona
ale to takie wiesz, dla starszych pań
szukasz czegoś lekkiego, nawilżającego czy cięższego i odżywczego?


Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
ja na 1 balsam dostałam zakaz
powiedziano, że tak intensywanie pachnie po nim cały dom, że ich to drażni. mogę tylko używać, jak nikogo nie ma i na wyjazdach.
to urban rituelle miód i kokos
zakaz?
biedaku
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 10:35   #3902
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
aaaaa... no teraz to faktycznie podobne
ja mam pod oka madarę regenerującą i herbfarmacy - z obu jestem bardzo zadowolona
ale to takie wiesz, dla starszych pań
szukasz czegoś lekkiego, nawilżającego czy cięższego i odżywczego?
Chyba nie może być to zbyt ciężkie, bo po tłustościach pojawia się opuchlizna, drobne wypryski, które szybko znikają albo coś co przypomina milię (milium?). Z kolei na lekkie żeliki jestem już za stara, pozostawiają uczucie ściągnięcia i zmarszczki stają się bardziej widoczne. Najodpowiedniejsza będzie chyba jakaś odżywcza emulsja, która sprawi, że naskórek spęcznieje, wygladzi się i bruzdy nie będą tak widoczne. Typowych kremów liftingujących jeszcze nie używałam.

Cały czas rozważa też w sercu sprawę nieuchronności zmian Bawić się retinolem czy wybrać np. Martinę Gebhardt z olejkiem z drzewa sandałowego i płatków róży dla przyjemności (chociaż w ty wypadku 30 ml pojemości i konieczność zużycia w ciągu 3 miesięcy raczej nie zachęcają).
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 11:03   #3903
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Chyba nie może być to zbyt ciężkie, bo po tłustościach pojawia się opuchlizna, drobne wypryski, które szybko znikają albo coś co przypomina milię (milium?). Z kolei na lekkie żeliki jestem już za stara, pozostawiają uczucie ściągnięcia i zmarszczki stają się bardziej widoczne. Najodpowiedniejsza będzie chyba jakaś odżywcza emulsja, która sprawi, że naskórek spęcznieje, wygladzi się i bruzdy nie będą tak widoczne. Typowych kremów liftingujących jeszcze nie używałam.

Cały czas rozważa też w sercu sprawę nieuchronności zmian Bawić się retinolem czy wybrać np. Martinę Gebhardt z olejkiem z drzewa sandałowego i płatków róży dla przyjemności (chociaż w ty wypadku 30 ml pojemości i konieczność zużycia w ciągu 3 miesięcy raczej nie zachęcają).
MG ma fajne kremy pod oczy, ale mocno tłuste. Ich kremy do twarzy są dla mnie za ciężkie.
Madara ma fajny kremik podoczny - super działa a jest lekki i szybciutko się wchłania. No i okropnie wydajny, aż do znudzenia...
Ja mam krem ze starej serii, już niedostepny, ale mają w ofercie dwa fajne - przeciw zmarszczkom i wzmacniający. Madara ma ogólnie lekkie, ale skuteczne kremy.
Niepotrzebnie spojrzałam na ich oferte, bo znalazłam mydło
http://www.matique.pl/pl/madara-jezy...arzy_1851.html
Ja próbowałam kremu z retinolem, ale jakoś tak... no sama nie wiem
Za to serum z 20% witaminą C bardzo fajnie mi robi i odpowiada mi efekt odnowionej skóry po jego stosowaniu
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 11:36   #3904
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Chyba nie może być to zbyt ciężkie, bo po tłustościach pojawia się opuchlizna, drobne wypryski, które szybko znikają albo coś co przypomina milię (milium?). Z kolei na lekkie żeliki jestem już za stara, pozostawiają uczucie ściągnięcia i zmarszczki stają się bardziej widoczne. Najodpowiedniejsza będzie chyba jakaś odżywcza emulsja, która sprawi, że naskórek spęcznieje, wygladzi się i bruzdy nie będą tak widoczne. Typowych kremów liftingujących jeszcze nie używałam.

Cały czas rozważa też w sercu sprawę nieuchronności zmian Bawić się retinolem czy wybrać np. Martinę Gebhardt z olejkiem z drzewa sandałowego i płatków róży dla przyjemności (chociaż w ty wypadku 30 ml pojemości i konieczność zużycia w ciągu 3 miesięcy raczej nie zachęcają).
martina ma kremy pod oczy o pojemności 15 ml
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 12:16   #3905
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
MG ma fajne kremy pod oczy, ale mocno tłuste. Ich kremy do twarzy są dla mnie za ciężkie.
Madara ma fajny kremik podoczny - super działa a jest lekki i szybciutko się wchłania. No i okropnie wydajny, aż do znudzenia...
Ja mam krem ze starej serii, już niedostepny, ale mają w ofercie dwa fajne - przeciw zmarszczkom i wzmacniający. Madara ma ogólnie lekkie, ale skuteczne kremy.
Niepotrzebnie spojrzałam na ich oferte, bo znalazłam mydło
http://www.matique.pl/pl/madara-jezy...arzy_1851.html
Ja próbowałam kremu z retinolem, ale jakoś tak... no sama nie wiem
Za to serum z 20% witaminą C bardzo fajnie mi robi i odpowiada mi efekt odnowionej skóry po jego stosowaniu
Przyjrzę się Madarze. Ciekawie wygląda jeszcze jakaś inna łotewska marka z rokitnikiem (Bio4you?), Lavera i Speick.

Kremy z retinolem czy retinaldehydem mają to do siebie, że bezpośrednio po użyciu, o ile się nie zadba o nawilżenie itd., skóra wygląda na starszą. Duże stężenia witaminy C w tych najprostszych serach działają przede wszystkim na powierzchni, złuszczająco, stąd rozświetlenie. Jeszcze nie znalazłam nic, co by nie uprzykrzało życia lepieniem, nie kosztowało fortuny itp. i najlepiej do stosowania na całą twarz.

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
martina ma kremy pod oczy o pojemności 15 ml
Ten krem o konsystencji maści z awokado jest dla mnie zbyt tłusty. Myślałam, że emulsja różana pod oczy (ROSE Eye Care Fluid) może się sprawdzić. Widziałam ją tylko w trzydziestomililitrowych pojemniczkach. Próbek chyba nie ma.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 12:27   #3906
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Przyjrzę się Madarze. Ciekawie wygląda jeszcze jakaś inna łotewska marka z rokitnikiem (Bio4you?), Lavera i Speick.

Kremy z retinolem czy retinaldehydem mają to do siebie, że bezpośrednio po użyciu, o ile się nie zadba o nawilżenie itd., skóra wygląda na starszą. Duże stężenia witaminy C w tych najprostszych serach działają przede wszystkim na powierzchni, złuszczająco, stąd rozświetlenie. Jeszcze nie znalazłam nic, co by nie uprzykrzało życia lepieniem, nie kosztowało fortuny itp. i najlepiej do stosowania na całą twarz.



Ten krem o konsystencji maści z awokado jest dla mnie zbyt tłusty. Myślałam, że emulsja różana pod oczy (ROSE Eye Care Fluid) może się sprawdzić. Widziałam ją tylko w trzydziestomililitrowych pojemniczkach. Próbek chyba nie ma.
Z rokitnikiem to może bio2you krem pod oczy fajny, ale wydaje mi się cięższy niż madara, trochę się lepił i gorzej wchłaniał.
O wit.C wiem, ale efekt mi się podoba bardzo ja używam NuFountain albo sama mieszam kwas z wodą do injekcji - ostatnio nawet zrezygnowałam z zakupu NuFountain, bo tak mi samoróbka podpasowała
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 12:41   #3907
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość



Ten krem o konsystencji maści z awokado jest dla mnie zbyt tłusty. Myślałam, że emulsja różana pod oczy (ROSE Eye Care Fluid) może się sprawdzić. Widziałam ją tylko w trzydziestomililitrowych pojemniczkach. Próbek chyba nie ma.
teraz rozumiem lubię serię rose, ale tego jeszcze nie miałam i wątpię, bym dała radę zużyć 30 ml w ciągu 3 miesięcy
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-12, 16:10   #3908
so pleasure
Przyczajenie
 
Avatar so pleasure
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: Kosmetyki naturalne

Polecam olejki, sera, zele hialuronowe, sera antycellulitowe, sera na skore głowy, masci przeciwtradzikowe, toniki, peelingi itp.
xxxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-10-13 o 18:26 Powód: link do aukcji
so pleasure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 16:13   #3909
Mangorantka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 16
Dot.: Kosmetyki naturalne

a uzywacie kosmetykow mineralnych? Tylko tych prawdziwych, ktore sa stricte naturalne... Ja np używam z earthnicity podkładu i fluidu sypkie jak to mineralne bo te w fluidzie ze zwykłych firm mnie uczulają zatykają mi pory...
Mangorantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 12:02   #3910
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Co sądzicie o składach kosmetyków Stenders?

http://www.stenders-cosmetics.pl/kapiel-i-prysznic

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2013-10-26 o 12:04
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 08:36   #3911
kasienkuu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5
Dot.: Kosmetyki naturalne

Jak byłam na wczasach kupiłam sobie kilka Olejków ORYSPA , a teraz widzę , że są dostępne już w Polsce na stronie isla-sklep.pl
Lubie je bo ładnie pachną, szybko ich się używa. olej calming- uspakajający używam na noc i śpie twardo jak kamień. Fajnie , bo są z serii na bóle i stres co mnie zachęciło. Czy ktoś używał może mydełek z tego sklepu isla?

Macie jeszcze jakieś wyciszające propozycje kosmetyczne?
kasienkuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-07, 22:06   #3912
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Kosmetyki naturalne

[QUOTE=Madziulaa007
.....
pomijając fakt,że reklama na wizażu jest płatna i że zaraz dostaniesz bana za spam...to kosmetyki Oriflame bynajmniej nie są naturalne.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-11-08 o 17:18
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 10:18   #3913
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Wiecie co, drażni mnie takie bezczelne i debilne wręcz wrzucanie reklam sklepów oferujących kosmetyki, które naturalne nie są nawet z nazwy...
Nawet Ci łaszczący się na darmową reklamę powinni robić to z głową
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 16:51   #3914
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
.....
pomijając fakt,że reklama na wizażu jest płatna i że zaraz dostaniesz bana za spam...to kosmetyki Oriflame bynajmniej nie są naturalne.
nie cytuj linków do spamu
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 17:17   #3915
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
nie cytuj linków do spamu
....
łooo matko...faktycznie
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 11:06   #3916
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Kosmetyki naturalne

Mam pytanie do znawczyń kosmetyków naturalnych.

Otóż w ostatnim czasie zaczęłam robić domowe maseczki na włosy, i efektem, który osiągnęłam jestem mile zaskoczona, a wręcz zachwycona Dlatego poszukuję kolejnych przepisów, czy możecie mi coś doradzić? Mam długie włosy, puszące się, "sianowate". Jakie oleje do włosów możecie poradzić? i przede wszystkim jakie szampony? Dziękuję

a co do Oriflame, to pierwsze słyszę by był naturalny, choć odrobinę
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 11:48   #3917
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do znawczyń kosmetyków naturalnych.

Otóż w ostatnim czasie zaczęłam robić domowe maseczki na włosy, i efektem, który osiągnęłam jestem mile zaskoczona, a wręcz zachwycona Dlatego poszukuję kolejnych przepisów, czy możecie mi coś doradzić? Mam długie włosy, puszące się, "sianowate". Jakie oleje do włosów możecie poradzić? i przede wszystkim jakie szampony? Dziękuję

a co do Oriflame, to pierwsze słyszę by był naturalny, choć odrobinę
Z szamponów to Yves Rocher ma tanie i bardzo dobre szampony, poza tym Alverde, Equilibra. To z tańszych marek, a z droższych jest ogromny wybór, bardzo dobre szampony ma Phenome, albo np Lavera, Logona, lub rosyjskie np Love 2 mix, Natura Siberica.

Z masek samorobionych mogę podpowiedzieć składniki, np banan, miód, śmietana, żółtko, włosy je lubią. Poza tym jeśli włosy potrzebują odtłuszczenia, dokładnego oczyszczenia, to niezastąpione są do tego celu glinki, najlepiej wymieszać na dłoni z szamponem pół na pół.

Z olejów wiele jest dobrych. Warto zwrócić uwagę na lniany, nie jest zbyt drogi, dostępny np w carefourze, a bardzo dobry do włosów (też mam puszące, sianowate i długie i u mnie się sprawdził)

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-11-12 o 11:50
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 12:54   #3918
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Z szamponów to Yves Rocher ma tanie i bardzo dobre szampony, poza tym Alverde, Equilibra. To z tańszych marek, a z droższych jest ogromny wybór, bardzo dobre szampony ma Phenome, albo np Lavera, Logona, lub rosyjskie np Love 2 mix, Natura Siberica.

Z masek samorobionych mogę podpowiedzieć składniki, np banan, miód, śmietana, żółtko, włosy je lubią. Poza tym jeśli włosy potrzebują odtłuszczenia, dokładnego oczyszczenia, to niezastąpione są do tego celu glinki, najlepiej wymieszać na dłoni z szamponem pół na pół.

Z olejów wiele jest dobrych. Warto zwrócić uwagę na lniany, nie jest zbyt drogi, dostępny np w carefourze, a bardzo dobry do włosów (też mam puszące, sianowate i długie i u mnie się sprawdził)
Używałam szamponów z Yves Rocher, ale nie lubię się przyzwyczajać szukam czegoś innego. Koleżanka ma mi przesłać Love Me Green, szampon witalizujący, więc może on się sprawdzi Co do oleju, właśnie zamierzam kupić kokosowy i lniany. Kokosowy w rozsądnej cenie 700 ml za 30,00 zł (nierafinowany) sprowadzała mi siostra, która pracowała w salonie kosmetycznym, jednak już tam nie pracuje... i tutaj problem. Próbowałam też Efavit, cena droższa i strach bo słoik szklany, gdzie można kupić dobry olej kokosowy w przystępnej cenie?
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 12:59   #3919
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Kosmetyki naturalne

Efavit jest bardzo dobry,ja kupuje w litrowym słoiku ze strony producenta lub w małych słoiczkach w sklepie spożywczym pod domem.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-13, 15:09   #3920
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Kosmetyki naturalne

Witajcie
Czy istnieje coś takiego jak naturalny balsam/emulsja do ciała dla dziecka 3+ z atopowym zapaleniem skóry? Do tej pory używaliśmy Atoperal Baby, ale że średnio działał przeczytałam skład i złapałam się za głowę...
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 16:38   #3921
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Używałam szamponów z Yves Rocher, ale nie lubię się przyzwyczajać szukam czegoś innego. Koleżanka ma mi przesłać Love Me Green, szampon witalizujący, więc może on się sprawdzi Co do oleju, właśnie zamierzam kupić kokosowy i lniany. Kokosowy w rozsądnej cenie 700 ml za 30,00 zł (nierafinowany) sprowadzała mi siostra, która pracowała w salonie kosmetycznym, jednak już tam nie pracuje... i tutaj problem. Próbowałam też Efavit, cena droższa i strach bo słoik szklany, gdzie można kupić dobry olej kokosowy w przystępnej cenie?
Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
Efavit jest bardzo dobry,ja kupuje w litrowym słoiku ze strony producenta lub w małych słoiczkach w sklepie spożywczym pod domem.
Taniej od efavitu już chyba się nie da, ale ja miałam wersję w wiadereczku plastikowym Kupowałam na stronie producenta. Co do samego działania na włosy, to kokosowy olej często się nie sprawdza, zwłaszcza na włosach wysokoporowatych, puszących się. Już lepiej sprawdza się masło shea, no ale wszysrtkiego trzeba wypróbować, bo oczywiscie nie ma reguły Tani kokosowy jest też firm parachute i ktc. Obecnie posiadam kokos bio planet kupiony w organicznej farmie zdrowia, całkiem fajny, ale wcale nie najtańszy.

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Witajcie
Czy istnieje coś takiego jak naturalny balsam/emulsja do ciała dla dziecka 3+ z atopowym zapaleniem skóry? Do tej pory używaliśmy Atoperal Baby, ale że średnio działał przeczytałam skład i złapałam się za głowę...
Jest wiele takich balsamów, np Alphanova Bebe, Pat&Rub, Bioturm, polecam przejrzeć oferty sklepów internetowych np Skarbiec natury, Eco-esthetique Oprócz tego od siebie moge polecić naturalne olejki np ze słodkich migdałów. Mieliśmy ze sklepu gaj oliwny, był świetny dla suchej skóry. Zarówno dolewany do kąpieli, jak i wsmarowany na mokrą skórę
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 16:50   #3922
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Kosmetyki naturalne

ktc..nie jest przypadkiem rafinowany?
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 16:57   #3923
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jest wiele takich balsamów, np Alphanova Bebe, Pat&Rub, Bioturm, polecam przejrzeć oferty sklepów internetowych np Skarbiec natury, Eco-esthetique Oprócz tego od siebie moge polecić naturalne olejki np ze słodkich migdałów. Mieliśmy ze sklepu gaj oliwny, był świetny dla suchej skóry. Zarówno dolewany do kąpieli, jak i wsmarowany na mokrą skórę
Dziękuję
Może któryś z nich poradzi sobie z AZSem...
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 09:34   #3924
tequilla78
Raczkowanie
 
Avatar tequilla78
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Dziękuję
Może któryś z nich poradzi sobie z AZSem...
U mojej córki bezzkonkurencyjny okazał się do ciała bezzapachowy balsam Balm Balm, a do kąpieli bezzapachowy olejek tej samej firmy. Mogę śmiało powiedzieć, że razem zdziałały cuda i po kilku tygodniach zmiany na skórze ustąpiły i nie wróciły po dziś dzień czyli przez 4 lata. Być może to nie było AZS, ale coś co zostało tak mylnie zdiagnozowane, ale generalnie do ciała dla dzieci używam od tej pory tylko Balm Balm. U drugiej córki używałam od urodzenia i nigdy żadnej alergii (odpukać) nie było. Mogę polecać w ciemno.
tequilla78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 09:40   #3925
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez tequilla78 Pokaż wiadomość
U mojej córki bezzkonkurencyjny okazał się do ciała bezzapachowy balsam Balm Balm, a do kąpieli bezzapachowy olejek tej samej firmy. Mogę śmiało powiedzieć, że razem zdziałały cuda i po kilku tygodniach zmiany na skórze ustąpiły i nie wróciły po dziś dzień czyli przez 4 lata. Być może to nie było AZS, ale coś co zostało tak mylnie zdiagnozowane, ale generalnie do ciała dla dzieci używam od tej pory tylko Balm Balm. U drugiej córki używałam od urodzenia i nigdy żadnej alergii (odpukać) nie było. Mogę polecać w ciemno.
Brzmi zachęcająco
A gdzie można to dostać?
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 15:42   #3926
annaort
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Question Dot.: Kosmetyki naturalne

Czy któraś z Pań ma jakieś informacje na temat kremu nawilżającego i regenerującego "REISHI KREM".
Na stronie producenta podano że nie zawiera parabenów.
To jest dla mnie bardzo ważne (odczyny alergiczne).
Producent to CENTRUM ZIOŁOLECZNICTWA WILCACCORA
annaort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 18:07   #3927
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez annaort Pokaż wiadomość
Czy któraś z Pań ma jakieś informacje na temat kremu nawilżającego i regenerującego "REISHI KREM".
Na stronie producenta podano że nie zawiera parabenów.
To jest dla mnie bardzo ważne (odczyny alergiczne).
Producent to CENTRUM ZIOŁOLECZNICTWA WILCACCORA
Wygooglowałam, niestety bardzo mało informacji jest na temat tego produktu. Skoro producent podaje, że nie zawiera parabenów, to raczej na pewno tak jest, co nie znaczy, że nie zawiera innych alergenów i jest kosmetykiem naturalnym. Może warto by było skontaktować się z producentem/sprzedawcą i uzyskać skład inci chociaż niewykluczone, że odmówi podania tych informacji, ale spróbować zawsze warto Jeśli odmówi, tzn, że może mieć do ukrycia po prostu niezbyt dobre składniki, albo niewielką ilość składnika aktywnego.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 18:50   #3928
annaort
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Może warto by było skontaktować się z producentem/sprzedawcą i uzyskać skład inci chociaż niewykluczone, że odmówi podania tych informacji, ale spróbować zawsze warto Jeśli odmówi, tzn, że może mieć do ukrycia po prostu niezbyt dobre składniki, albo niewielką ilość składnika aktywnego.
Puszczę majla z pytaniem do producenta zobaczymy co odpowie.
Dam znać.
annaort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 16:51   #3929
sasik2013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Dot.: Kosmetyki naturalne

Przeglądam to forum i znalazłam wpis o kremie, z którego korzystam już od około dwóch tygodni. Założyłam konto, żeby podzielić się z innymi moimi odczuciami. Bezpośrednio po nałożeniu /wklepaniu/ kremu na moją twarz odczuwam przez chwilę ciepło. Krem wchłania się szybko, skóra nie świeci się. Zauważyłam za to pewną poprawę - lekkie spłycenie zmarszczek i mięciutką, nawilżoną skórę. Jestem w grupie alergików, zaryzykowałam z tym kremem, spróbowałam nawet nałożyć trochę kremu na moje zmiany skórne na nogach, młodsze wygładziły się od razu, starsze zmiany /około 10-letnie/ są zmiękczone i mniej szorstkie. Na ten krem namówiła mnie właścicielka firmy produkującej go i na razie efekty są zadowalające. Więcej napiszę po dłuższym użytkowaniu.
sasik2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 18:27   #3930
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez sasik2013 Pokaż wiadomość
Przeglądam to forum i znalazłam wpis o kremie, z którego korzystam już od około dwóch tygodni. Założyłam konto, żeby podzielić się z innymi moimi odczuciami. Bezpośrednio po nałożeniu /wklepaniu/ kremu na moją twarz odczuwam przez chwilę ciepło. Krem wchłania się szybko, skóra nie świeci się. Zauważyłam za to pewną poprawę - lekkie spłycenie zmarszczek i mięciutką, nawilżoną skórę. Jestem w grupie alergików, zaryzykowałam z tym kremem, spróbowałam nawet nałożyć trochę kremu na moje zmiany skórne na nogach, młodsze wygładziły się od razu, starsze zmiany /około 10-letnie/ są zmiękczone i mniej szorstkie. Na ten krem namówiła mnie właścicielka firmy produkującej go i na razie efekty są zadowalające. Więcej napiszę po dłuższym użytkowaniu.
Brzmi fajnie. Czy mogę prosić o przepisanie składu inci lub zrobienie i wklejenie na wątek fotki składu, wtedy nie trzeba przepisywać?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:08.