hantle,sztanga,bieżnia,ae robik - jak to ogarnąć? pomóżcie :| - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-13, 19:35   #1
Pati_Son
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 12

hantle,sztanga,bieżnia,ae robik - jak to ogarnąć? pomóżcie :|


Bon żurek wszystkim

potrzebuję odrobiny Waszej pomocy w ułożeniu planu treningowego...
Zacznę od tego,że ćwiczę juz od ponad roku w domu ( dodałam jakiś czas temu post odnośnie step aerobiku ,w którym także prosiłam Was o pomoc ) . Od grudnia do swoich treningów włączyłam trening siłowy i faktycznie na analizie składu masy ciała ubyło mi 1,5 kg tłuszczu ,a przybyło 2,5 kg mięśni - w jakies 2 miesiące. Teraz w domu mam do dyspozycji hantle ( max. po 20 kg na rękę ), bieżnię magnetyczną ( jednak nie cierpię biegać ,ponieważ mam spory biust , a stanik + top nie dają mi pełnego komfortu , nawet przy truchcie ^^,więc mam ustawioną ją pod jakimś kątem i szybko sobie maszeruje pod górkę ), step do aerobiku, stepper i ma do mnie dotrzec niebawem sztanga prosta 180 cm. Mój problem polega na tym,że nie wiem jak to wszystko ogarnąc do kupy - do tej pory w poniedziałki ćwiczyłam nogi i pośladki z obciążeniem 2x 5 kg ( z fitness blenderem -https://www.youtube.com/watch?v=11JXbBBgfWg i https://www.youtube.com/watch?v=suNj0eeFftw), wtorki - step cardio aerobik 30 min + znajdywałam sobie jakieś filmiki tez od FB aby poćwiczyc znowu z obciążeniem, środa - brzuchol mel B + abs mel b + FB https://www.youtube.com/watch?v=uB_ejT_DgUM ; czwartek - full 40 min indoor walking z jessica smith https://www.youtube.com/watch?v=gd9V8pJrMXU i ćwiczenia FB , w tym pare z obciazeniem https://www.youtube.com/watch?v=AoZsTarI9uA ; piatek - 45 min step aerobic z jenny ford,sobota - dzien z mel b (nogi,brzuch,posladki),ni edziela wolna.
Rozgrzewka - albo robię ją sama, albo tiffoczki lub bieżnia jakies 10 min. Rozciaganie - jest zazwyczaj w filmikach od FB.
No i teraz pytanie - w jakie dni moglabym dodac jeszcze bieżnię ,albo stepper,sztangę?jak wykorzystać ten sprzęt,który mam?jak mam to ułożyć aby badziej nastawić się na spalanie tłuszczu (mam niestety brzuszek , wewnętrzna strona ud też mi kuleje ^^)? jest w ogóle sens w tym co teraz ćwicze czy za duzy misz masz ? xD
Mam 21 lat, 170 cm, ok 73-74 kg ( mam nadzieję,że nie więcej ^^ boję sie wejść na wagę po świetach ), a co do pomiarów - odkąd zaczęłam ćwiczyć siłowo- brzybyło mi pare cm na brzuchu i udach, w biodrach zmalało ^^
Jeśli mam jeszcze napisac mój przykładowy jadłospis , to nie ma problemu;>
z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc ;>
Pati_Son jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 09:02   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: hantle,sztanga,bieżnia,ae robik - jak to ogarnąć? pomóżcie :|

Cytat:
Napisane przez Pati_Son Pokaż wiadomość
Od grudnia do swoich treningów włączyłam trening siłowy i faktycznie na analizie składu masy ciała ubyło mi 1,5 kg tłuszczu ,a przybyło 2,5 kg mięśni - w jakies 2 miesiące.

Wywal kobieto tą wagę - kobieta w warunkach idealnych, w mega siłowym treningu i reżimie dietetycznym (odzywki, suple) może przybrać miesięcznie max 300 gr suchej masy mięśniowej.

Rocznie kobieta moze nabić 3 kg suchej masy mieśniowej, o ile nic innego nie robi tylko doskonale dobrany trening+ dieta na masę, suple, odżywki i spanie i... nic więcej bo to już pełnoetatowa praca wymagająca pełnego skupienia.

Tyle ze to nierealne- 250-200 gram miesięcznie to juz BARDZO dobrze i BARDZO dużo.

To jakiie 2,5 kg w 2 miesiace? Musiałabyś brać garściami sterydy dla koni pociągowych chyba, żeby tyle mięsa nabrać w 2 miesiące i to jeszcze na redukcji skoro niby % tłuszczu spadł. :/
Nie daj sobie wmawiać , sama szukaj wiedzy i weryfikuj co Ci waga pokazuje, czy tam na siłce naopowiadają za pieniądze. :/
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 09:23   #3
Pati_Son
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 12
Dot.: hantle,sztanga,bieżnia,ae robik - jak to ogarnąć? pomóżcie :|

czyli ta analiza skladu masy ciala to pic na wode i lepiej sobie to odpuścić i sie tym nie sugerowac?
w sumie po tym wyniku cieszyłam sie tylko z tego ,ze spadł mi tluszcz, bo z tą moją dietą redukcyjną bywa niestety ciężko ^^
Pati_Son jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-15 10:23:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:20.