Częsta zmiana kremów do twarzy szkodzi skorze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-05, 14:13   #1
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha

Częsta zmiana kremów do twarzy szkodzi skorze?


Witam,
zawsze kupując pełnowymiarowy krem prędzej go wyrzuce z racji daty przydatnosci niż zuzyję, naromiast żyje na próbkach,ktore otrzymuje zwykle podczas zakupów w perfumeriach Są to kremy od przeciwznarszczkowych po zwykłe nawilżające.
Wybieram sobie krem na dzień i na noc zależnie od humoru , czy takie wariacje szkodzą skorze twarzy? Aktualnie używam 4 róznych na przemian
dziękuje z gory na odpowiedz
pozdrawiam


.
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 14:23   #2
galago
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: kluczbork
Wiadomości: 26
Dot.: Częsta zmiana kremów do twarzy szkodzi skorze?

przyznam ,że sama tak robię ,ale tak częste zmiany kremów mogą spowodowaćuwrażliwienie się skóry.Ponadto krem działa ,jeśli stosuje się go regularnie dzień w dzień przez 2-3 miesiące.Stosując go tak krótko nie wykorzystujesz jego mocy
galago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 14:43   #3
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Częsta zmiana kremów do twarzy szkodzi skorze?

Cytat:
Napisane przez galago
przyznam ,że sama tak robię ,ale tak częste zmiany kremów mogą spowodowaćuwrażliwienie się skóry.Ponadto krem działa ,jeśli stosuje się go regularnie dzień w dzień przez 2-3 miesiące.Stosując go tak krótko nie wykorzystujesz jego mocy

uwazliwienie..
w jakim sensie? Czyzby kremy "eksploatowały" skórę?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 14:58   #4
galago
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: kluczbork
Wiadomości: 26
Dot.: Częsta zmiana kremów do twarzy szkodzi skorze?

Skóra musi się przyzwyczaić do kremu .Każdy krem ma swoje konserwanty,substancje zapachowe i aktywne.Przyzwyczajenie skóry do kremu może trwać nawet 2-3 miesiące.Uwrażliwienie czyli stanie się wrażliwa nawet jeśli wcześniej taka nie była.Jeśli dobierzesz krem odpowiedni do swojej cery ,który nie powoduje podrażnień to nie będzie eksploatował skóry,będzie jej pomagał.Co kilka miesięcy należy zmienić krem ,bo żaden nie zawiera wszystkich potrzebnych skórze substancji.Wyjątkiem jest skóra wrażliwa:trzeba zmienić co słoiczek bo zbt długi kontakt skóry z tymi samymi substancjami może spowodować alergię.
galago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 15:49   #5
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Częsta zmiana kremów do twarzy szkodzi skorze?

Swoją drogą to ciekawe,że robiąc zakupy w perfumeriach człowiek jest w stanie zdobyć ok.60 próbek różnych kremów,by je mieć na cały miesiąc.

Wracając do tematu.Zarówno częste zmiany kremów,jak i stosowanie nieustannie tego samego preparatu nie są dla skóry zbyt dobre,więc lepiej zastosować złoty środek. Kupować krem,używać go,a następnym razem kupić inny,a potem np.wrócić do tego pierwszego
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 15:03   #6
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Częsta zmiana kremów do twarzy szkodzi skorze?

Cytat:
Napisane przez natii4
Swoją drogą to ciekawe,że robiąc zakupy w perfumeriach człowiek jest w stanie zdobyć ok.60 próbek różnych kremów,by je mieć na cały miesiąc.

Wracając do tematu.Zarówno częste zmiany kremów,jak i stosowanie nieustannie tego samego preparatu nie są dla skóry zbyt dobre,więc lepiej zastosować złoty środek. Kupować krem,używać go,a następnym razem kupić inny,a potem np.wrócić do tego pierwszego

Zaletą tych próbek jest to, że mam wspanialy krem, a nie musze wydawac na niego 250 zł

Czyli zrozumialam, jeden sloiczek za drugim..

dziękuję bardzo za odpowiedzi na me pytanie
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 15:17   #7
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833
Dot.: Częsta zmiana kremów do twarzy szkodzi skorze?

Ten watek tez mi pomogl. Mialam podobny problem z probkami. Czesto przebywam w podrozy i wtedy zabieram probki, bo nie zabieraja duzo miejsca. Myslalam, ze czynie dobrze mojej cerze, ale to logiczne, ze trzeba regularnie uzywac jednego kremu, by bylo widac efekty
Equita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-06, 16:15   #8
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Częsta zmiana kremów do twarzy szkodzi skorze?

Lecz mi już o same efekty nie chodzi, ponieważ narazie nie mam zabardzo czego korygowac Zalezy mi jedynie na nawilzeniu skory..przy okazji dostarczeniu jej kilku skladnikow odzyczych
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 18:00   #9
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Częsta zmiana kremów do twarzy szkodzi skorze?

to może zbieraj próbki i jak już uzbierasz kilka tego samego kremu to wtedy je zużywaj, wiem że to nie jest latwe zadanie ale tam gdzie się da zawsze można poprosic o daną próbkę
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 19:46   #10
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Częsta zmiana kremów do twarzy szkodzi skorze?

Cytat:
Napisane przez psycha
Lecz mi już o same efekty nie chodzi, ponieważ narazie nie mam zabardzo czego korygowac Zalezy mi jedynie na nawilzeniu skory..przy okazji dostarczeniu jej kilku skladnikow odzyczych

Efekt bedzie przy kazdym kremie,ktory dopasujesz do wymagan swojej cery.Na probce sprawdzisz jedynie czy dany krem Cie nie podraznia,nie uczula jezeli posiadasz cere wrazliwa.
Poza tym nie za bardzo rozumiem wyboru kremu od humoru,albo wiesz czego potrzebujesz albo po prostu uzywasz czegos po to by uzywac....

Wspanialy krem to nie taki ktorego cena moze a to wskazywac;tylko taki by odpowiadal Twojej cerze i bys widziala pozytywne dzialanie kremu.

Nie mam nic przeciw uzywaniu probek,poniewaz sa poreczne i w momencie wyjazdu zajmuja malo miejsca ale Agatka-a slusznie zwraca uwage aby to byl ten sam rodzaj kosmetyku.

Pielegnacja to nie kolorowka,ktora mozemy zmieniac jak rekawiczki
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 23:32   #11
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Częsta zmiana kremów do twarzy szkodzi skorze?

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Efekt bedzie przy kazdym kremie,ktory dopasujesz do wymagan swojej cery.Na probce sprawdzisz jedynie czy dany krem Cie nie podraznia,nie uczula jezeli posiadasz cere wrazliwa.
Poza tym nie za bardzo rozumiem wyboru kremu od humoru,albo wiesz czego potrzebujesz albo po prostu uzywasz czegos po to by uzywac....

Wspanialy krem to nie taki ktorego cena moze a to wskazywac;tylko taki by odpowiadal Twojej cerze i bys widziala pozytywne dzialanie kremu.

Nie mam nic przeciw uzywaniu probek,poniewaz sa poreczne i w momencie wyjazdu zajmuja malo miejsca ale Agatka-a slusznie zwraca uwage aby to byl ten sam rodzaj kosmetyku.

Pielegnacja to nie kolorowka,ktora mozemy zmieniac jak rekawiczki

musze zaczac zmieniac nawyki
dziękuję wam bardzo za odpowiedzi
A tak przy okazji zapytac... czy La Roche Posay Active C , lub C XL mozna uzywac niezalenie od wieku? mam 24 lata...pierwsze mimiczne W KWC jest dla cery dojrzalej.. lecz na forum kilka razy przeczytalam, ze nie trzeba miec 25 lat by go urzywac... to mocny krem ?


pozdrawiam serdecznie
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-07, 09:01   #12
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Częsta zmiana kremów do twarzy szkodzi skorze?

nie jest mocny, ja mam 25 i uzywam Active C od 2 lat przemiennie z innymi, miałam zarówno Active C, jak i wersję XL oraz krem pod oczy.

Mam mnóstwo zmarszczek mimicznych i nawet z nimi niespecjalnie walczę, jestem z tych pogodzonych, że wczesniej czy później się zestarzejemy. Poza tym gdy tylko skóra mi się odwadnia pojawiają się zmarszczki tymczasowe, spowodowane własnie zbyt małym poziomem nawilżenia.

Obecnie mam około 15 preparatów do twarzy, w tym serum na zmarszczki pod oczy, olejek nawadniający, 2 tubki filtrów, 3 kremy pod oczy, 2 kremy naprawcze (Nanobase i Dermalibour) a reszta juz typowo do twarzy na dzień i na noc.
Używam wszystkich w wypróbowanym harmonogramie, mam tez mase próbek - te, które nie sa dla mnie, oddaję, lub nie biorę już w sklepie, tylko proszę o cos stricte do mojej cery, pozostałe to zazwyczaj próbki kremów, które mam w pełnowymiarowych opakowaniach, wtedy gdy skończy mi się pełnowymiarówka, zanim nie kupię kolejnego opakowania, moge spokojnie jeszcze sobie uzywać - to dla mnie rozsądne i logiczne, choć czasem eksperymentuję z nowymi produktami, to nieczęsto cos mnie zachwyca na tyle, żeby porzucić sprawdzone kremy.
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 11:49   #13
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Częsta zmiana kremów do twarzy szkodzi skorze?

tak sobie mysle i zastanawiam. Te kremy korekcyjne one eksplowatują skórę w taki sposob, że wyciągają z niej(stymulując)..hm jak by to powiedziec , "zapasy" na przyszłe lata zycia? Taki fakt by wynikał z pogłosek, ze kremow przeciwznarszczkowych nie powinne stosowac osoby których skóra jest młoda i w miarę wolna od pierwszych oznak starzenia.
Boje się że mi czegoś kiedyś zabraknie w "skorze" i zaden krem juz nie pomoże
Nie wiem czy to logiczne rozumowanie. Nie jestem dermatologiem ani chemikiem. Boje się jedynie z wyprzedzeniem 20 lat do przodu


dziękuję Madlaine
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 14:49   #14
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Częsta zmiana kremów do twarzy szkodzi skorze?

alez witamina C jest wskazna w kazdym wieku, poza tym ja w teorie o eksploatacji skóry nie wierzę

W końcu kremy dobiera się do stanu i potrzeb skóry, a nie jej ogólnego wieku, wazne sa filtry i kompleksowe dbanie o skórę, jej złuszczanie, nawilżanie i odżywianie wg potrzeb, poza tym warto dołączyć odpowiednie suplementy.
Kiedyś i tak się zestarzejemy, więc dbajmy przede wszystkim o to, co można, czyli brak przebarwień, zanieczyszczeń, rozszerzonych porów, odpowiedni poziom nawilżenia. Skóra w równowadze, to skóra piekna, dlatego dobrze jest przez dłuższy czas stosować jakis krem, żeby mógł dać oczekiwane efekty, oczywiście jesli służy naszej cerze i nie podraznia, czy działa w inny szkodliwy sposób.

Jasna, świetlista cera, choby ze zmarszczkami będzie ładnie wyglądać, zresztą zmarszczek mimicznych pozbyć się na stałe nie da, możemy je spłycać, ale nasze twarze pracuje nieustannie przez cały dzień, więc na cuda z reklam nie ma co liczyć bez reki chirurga
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 18:08   #15
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Częsta zmiana kremów do twarzy szkodzi skorze?

Cytat:
Napisane przez Madlaine
alez witamina C jest wskazna w kazdym wieku, poza tym ja w teorie o eksploatacji skóry nie wierzę

W końcu kremy dobiera się do stanu i potrzeb skóry, a nie jej ogólnego wieku, wazne sa filtry i kompleksowe dbanie o skórę, jej złuszczanie, nawilżanie i odżywianie wg potrzeb, poza tym warto dołączyć odpowiednie suplementy.
Kiedyś i tak się zestarzejemy, więc dbajmy przede wszystkim o to, co można, czyli brak przebarwień, zanieczyszczeń, rozszerzonych porów, odpowiedni poziom nawilżenia. Skóra w równowadze, to skóra piekna, dlatego dobrze jest przez dłuższy czas stosować jakis krem, żeby mógł dać oczekiwane efekty, oczywiście jesli służy naszej cerze i nie podraznia, czy działa w inny szkodliwy sposób.

Jasna, świetlista cera, choby ze zmarszczkami będzie ładnie wyglądać, zresztą zmarszczek mimicznych pozbyć się na stałe nie da, możemy je spłycać, ale nasze twarze pracuje nieustannie przez cały dzień, więc na cuda z reklam nie ma co liczyć bez reki chirurga
Jestes boska Dziękuję za swietne rady i wyjasnienie problemu

pozdrawiam cieplutko i miłego wieczoru życze
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 22:19   #16
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Częsta zmiana kremów do twarzy szkodzi skorze?

Cytat:
Napisane przez psycha
kremy korekcyjne one eksplowatują skórę w taki sposob, że wyciągają z niej(stymulując)..hm jak by to powiedziec , "zapasy" na przyszłe lata zycia?
nie.
zerknij może na podforum Cena urody i poczytaj wypowiedzi dermatologa- dr Noszczyk. jej książkę (cena urody) też warto przeczytać. zreszta na wizażu temat jest omówiony i na forach i w kilku osobnych artykułach- wystarzczy poszukać.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 13:35   #17
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Częsta zmiana kremów do twarzy szkodzi skorze?

Cytat:
Napisane przez psycha
tak sobie mysle i zastanawiam. Te kremy korekcyjne one eksplowatują skórę w taki sposob, że wyciągają z niej(stymulując)..hm jak by to powiedziec , "zapasy" na przyszłe lata zycia? Taki fakt by wynikał z pogłosek, ze kremow przeciwznarszczkowych nie powinne stosowac osoby których skóra jest młoda i w miarę wolna od pierwszych oznak starzenia.
Boje się że mi czegoś kiedyś zabraknie w "skorze" i zaden krem juz nie pomoże
Nie wiem czy to logiczne rozumowanie. Nie jestem dermatologiem ani chemikiem. Boje się jedynie z wyprzedzeniem 20 lat do przodu

dziękuję Madlaine
Wiek naszej skóry może się różnić od wieku biologicznego ( i tak też na ogół jest). Dlatego też kosmetyki dostosowujemy do potrzeb naszej skóry, a nie do daty urodzenia Poza tym oznakom starzenia lepiej zapobiegać niż później z nimi walczyć
Pozdrawiam
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 17:05   #18
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Częsta zmiana kremów do twarzy szkodzi skorze?

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Wiek naszej skóry może się różnić od wieku biologicznego ( i tak też na ogół jest). Dlatego też kosmetyki dostosowujemy do potrzeb naszej skóry, a nie do daty urodzenia Poza tym oznakom starzenia lepiej zapobiegać niż później z nimi walczyć
Pozdrawiam

racja...
tylko niekiedy nnie wiadomo co wybrac, szczegolnie jesli rynek tak zawalony roznymi specyfikami
Dla siebie znalazlam Active C
Swietny krem, szczegolnie dla palaczy...


dziękuję
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:44.