Blizna po szczepionce na gruźlicę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-17, 11:09   #1
Nikogo Słoneczko
Raczkowanie
 
Avatar Nikogo Słoneczko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: .
Wiadomości: 473
Unhappy

Blizna po szczepionce na gruźlicę


mam taka nieladna blizne po szczepionce na gruzlice... Moze ktoras z was tez ma ten problem jest ona wypukla i koloru tak jakby rozowego probowalyscie je usuwac albo wmasowywac jakies masci aby byly mniej widoczne? bo nie wyglda to za ladnie w bluzce z odkrytymi ramionami
Nikogo Słoneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 23:59   #2
owieczka21
Raczkowanie
 
Avatar owieczka21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 140
Dot.: Blizna po szczepionce na gruźlicę

nic nie poradzisz na to i lepiej z tym nic nie kombinowac teraz masz ruzowa a po czasie ci zblednie a blizna juz na zawsze zostanie!!ale nie martw sie nie jeses sama takie blizny maja wszyscy!!!!a kiedys były czszepionki takie drapane poproś aby mama ci pokazała wielkie kółko na ramieniu!!!!!
owieczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 00:17   #3
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Blizna po szczepionce na gruźlicę

Widze, że jesteś młodsza ode mnie, więc pocieszę Cie, że ja też dłuuugo miałam bardzo wyraźną bliznę po szczepionce - dokładnie taką, jak opisujesz. Chyba gdzies pod koniec liceum mi zupełnie zbladła i spłaszczyła się. Nawet nie wiem kiedy dokładnie. Po prostu kiedyś na nią spojrzałam, a jej... nie było. Teraz trzeba jej szukać, żeby ją zobaczyć.
Więc nie martw się, na pewno nie bedzie to trwało wiecznie. Teraz lepiej jej nie ruszaj i staraj się nie zwracac na nią uwagi.
I nie wstydź się pokazywać ramion, bo naprawdę nikt oprócz Ciebie nie będzie myślał o tej szczepionce, widząc Cie z odkrytymi ramionami. Ewentualnie, jesli tak bardzo Cię to krępuje, możesz delikatnie zatuszować ją korektorem.
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 10:58   #4
Nikogo Słoneczko
Raczkowanie
 
Avatar Nikogo Słoneczko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: .
Wiadomości: 473
Dot.: Blizna po szczepionce na gruźlicę

jak to tak poprostu ci zniknela? a nie smarowalas niczym?
__________________

emptiness.




"Z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto.."
Nikogo Słoneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 11:25   #5
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Blizna po szczepionce na gruźlicę

Nie, nie smarowałam niczym. W pewnym momencie przestałam zwracać na nią uwagę (co i Tobie radzę), dlatego ciężko mi powiedzieć, kiedy dokładnie przestała byc widoczna. Po prostu "rozeszła się" i rozjaśniła. A przez wiele lat była ciągle w niezmienionym stanie i też myślałam, że tak już bedzie zawsze wyglądać.
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 17:28   #6
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: Blizna po szczepionce na gruźlicę

Moja kolezanka tez ma taka blizne, ma 20 lat i blizna coagle jest bardzo widoczna, chociaz juz biala a nie rozowa. Byla kiedys u lekarza, ktory powiedzial zeby zostawila ja w spokoju i nie kombinowala. No i chyba juz przestala jej przeszkadzac
sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 18:22   #7
yasminek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 118
Dot.: Blizna po szczepionce na gruźlicę

Czesc Słoneczko!Moja siostra miała taką właśnie blizne i chyba też po szczepionce na gruźlice.Była ona różowa i wypukła, lecz zamiast się zmniejszać to z czasem się powiększała. Po kilku wizytach u dermatologa skierowano ją do kliniki na bardziej szczególowe badania. Okazało się, że jest to bliznowiec odmiana nowotworu niezłośliwego nadający sie do wycięcia, więc jej to wycieli (pod skórą było to 2Xwiększe niż na zewnątrz).Do tej pory jest pod stałą kontrolą lekarza,bodajże raz w miesiącu jeździ do kliniki na ostrzykiwania i naświetlania,smaruje maściami m.in.kontratubexem, nosi silikonowe plasterki.Blizna spłaszczyła się troche,ale nadal jest dość widoczna, nie można jej opalać.Po wycięciu jak nie zniknęła lekarze powiedzieli,że siostra ma widocznie tendencje do bliznowców i wszelkie skaleczenia, operacje mogą (lecz nie musza)skończyć się kolejnym znamieniem.Ja proponowałabym Tobie udać się do dermatologa,on fachowo stwierdzi co to jest, zaproponuje ewentualnie leczenie a Ty będziesz spokojna.Pozdrawiam

Edytowane przez yasminek
Czas edycji: 2005-11-19 o 20:47
yasminek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-18, 18:49   #8
Nikogo Słoneczko
Raczkowanie
 
Avatar Nikogo Słoneczko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: .
Wiadomości: 473
Dot.: Blizna po szczepionce na gruźlicę

az mnie przestraszylas
__________________

emptiness.




"Z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto.."
Nikogo Słoneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 19:05   #9
yasminek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 118
Dot.: Blizna po szczepionce na gruźlicę

Nie bój sięNie wiadomo czy masz właśnie bliznowca,napisałam bo lepiej nie zwlekać z pojściem do lekarza jeśli coś wzbudza nasz zaniepokojenie.Natala też myslała, że jej samo zniknie ale tak się nie stało, aż wkońcu się wkurzyła bo wstydziła sie zakładać bluzki na ramiączkach.Może jakoś to strasznie opisałam,ale wszystkie nasze wizyty w klinice są max.2-godzinne(w zależności od ilości ludzi)bo to tylko zabiegi a nie jakieś straszne operacje.Głowa do góry
yasminek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 15:41   #10
Cz@rna
Przyczajenie
 
Avatar Cz@rna
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8
Dot.: Blizna po szczepionce na gruźlicę

Też mam ten sam problem. Blizne po szczepionce na gruźlice mam od 7 lat. Wcześniej mi to nie przeszkadzało ale od roku chodzę z nią do dermatologa. Lekarka zabroniła mi jej wycinać gdyż może mi narosnąć nowa po zabiegu. Używam maści Dermovate która powoduje że blizna blednie, oraz maści Janctum sprowadzanej z francji. Pozdrawiam !!!
__________________
Cz@rna
Cz@rna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 17:21   #11
naughty-girl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 818
Dot.: Blizna po szczepionce na gruźlicę

ja mam 2 blizny po takiej sczepionce i jakoś do tej pory się nie przejmowałam. nic mi się z tym nie dzieje, wogóle zapomniałam że je mam starsza jest mało widoczna, ta świeższa wyglada troche jak bąbel z którego wyleciało powietrze, ale ma kolor jak reszta skóry i ogólnie jest ok. jeśli pomyliłam szczepionkę na gruźlicę z jakąś inną to przepraszam, ale wydaje mi się że te blizny to po gruźlicy
naughty-girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-02, 19:13   #12
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Blizna po szczepionce na gruźlicę

Moim zdaniem robisz igły z widły Nie masz jakiś większych zmartwień??
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 19:34   #13
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Blizna po szczepionce na gruźlicę

każdy ma taką blizne, mi tam ona nie przeszkadza, traktuje ją jak pieprzyk lub coś w tym stylu bardziej bym sie przejmowała gdyby moja blizna wyglądała jak mojej mamy, kiedy to byly szczepionki drapane. a fuuuj.
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 18:25   #14
feanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 57
Dot.: Blizna po szczepionce na gruźlicę

Ja bym nic z tym nie robiła Sama mam taką szczepionkę , kiedys byla strasznie duza ,ale zmnieszyla sie i nie zwracam na nia uwagi. Mojemu bratu to pękło i wylal sie taki dziwny płyn fuj. Po tym ma teraz tylko taki biały ślad (ale tez maly nie jest). No i nie wiem ,bo mi nie peka moze to zalezy od organizmu czy cos? no ,ale w kazdym razie juz sie przyzwyczaiłam i zaczelo mi sie to podobac
feanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 18:44   #15
Blablak
Zadomowienie
 
Avatar Blablak
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 959
Dot.: Blizna po szczepionce na gruźlicę

Cytat:
Napisane przez ufcio
każdy ma taką blizne, mi tam ona nie przeszkadza, traktuje ją jak pieprzyk lub coś w tym stylu bardziej bym sie przejmowała gdyby moja blizna wyglądała jak mojej mamy, kiedy to byly szczepionki drapane. a fuuuj.

Oj dokładnie, one są wstrętne.

Nikogo Słoneczko, nie martw się tą blizną, nikt na to nie zwraca uwagi na pewno. Poza tym minie troche czasu i się spłaszczy i zblednie
Blablak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.