Co robię źle? paznokcie żelowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-09, 20:58   #1
Emisiaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4
Unhappy

Co robię źle? paznokcie żelowe


Hej! Robię sobie paznokcie żelowe pod hybrydę, w domu na formie ale niestety odpadają CAŁE. Mam builder gel o kolorze różu z IBD . Może to wina żelu? Albo robię coś nie tak.
1.starannie matowię płytkę aby się nie błyszczała.
2.odsuwam skórki.
3.nakładam primer (bezkwasowy) i czekam aż troszkę odparuje.
4.Dopasowuję szablony.
5.nakładam pierwszą cieniutką warstwę (szkielet).
6.2 minuty w lampie uv.
7. zdejmuję szablon i nakładam starannie nie zalewając skórek drugą warstwę. Krzywą c staram się robić jak najdokładniej.
8. pod koniec przemywam cleanerem i lekko wyrównuję, nadaję kształt pilniczkiem.
9. zabieram się za nakładanie hybrydy...

Nie wiem co robię źle... Wszystkie żarówki w lampie są nowe. Zauważyłam, że żel zaczyna odchodzić od dołu... Przy skórkach. Tak jakby się ''podnosi'' coś w tym stylu :P

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

nikt? :/

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Emisiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 17:41   #2
jotka97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 135
Dot.: Co robię źle? paznokcie żelowe

Hej, wydaje mi się że IBD to trzyfazówka - czyli wymagają bazy, a w Twoim opisie nie widziałam jej zastosowania. Jeżeli paznokcie odchodzą całe to raczej wina przygotowania płytki, bądź nieprawidłowego zastosowania produktów
jotka97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 20:24   #3
Emisiaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4
Dot.: Co robię źle? paznokcie żelowe

A jaki żel polecasz?
Emisiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 12:32   #4
pszczolka1212
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka1212
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 65
Dot.: Co robię źle? paznokcie żelowe

hej
jak odsuwasz skorki to musisz jeszcze raz bardzo delikatnie przypilować, bo po odsunieciu skorek pokazuje sie tłusta powierzchnia (zależy jak mocno odsuniesz skórki). Żel Ci się może podnosić dlatego, ze jakaś skórka go wypycha (której np. nie zauważyłaś). Wiele osób myśli, że matowienie można zrobić po łebkach, ale tak na prawdę to fundament dla nałożenia żelu. Jesli będzie źle zmatowione, źle odsunięte, to żel będzie odpadał, bo za tłusto pod spodem, bo skórki wypychają, bo najechane żelem na skórkę i się zapowietrzył
pszczolka1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 09:59   #5
fasmgd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Dot.: Co robię źle? paznokcie żelowe

Moja Droga,
od dwóch dni bardzo intensywnie czytam o żelach IBD, ze względu na prezent, który moja przyjaciółka planuje mi dziś zrobić, praktycznie w każdym miejscu pojawia się informacja, że są one trójfazowe i użycie bondera IBD jako bazy zwiększającej przyczepność jest nieuniknione. Oczywiście znalazłam też kilka wypowiedzi sugerujących, że wytrawienie płytki primerem wystarczy, ale to pewnie kwestia mocno indywidualna.
Nie chcę się wymądrzać, bo zajmuję się tym od pół roku, ale idąc tropem tego, jak mnie uczyli, może spróbuj taką kolejność:
Odsuwamy skórki, matowimy płytkę, odtłuszczamy ją (robię to cleanerem), nakładamy primer (nie w każdym przypadku sprawdzi się bezkwasowy) i teraz żel (przypominam o bonderze IBD), kilka razy miałam taką sytuację, że podchodził powietrzem przy skórkach, odległość od wałów paznokciowych jest bardzo ważna, odpowiednie kantowanie jest również istotne. Któregoś dnia tak się zaparłam przy ćwiczeniu na sobie, że paznokieć jest nie do ruszenia- tu mam na myśli samo kantowanie i zachowanie wspomnianej odległości, pod ręką miałam akurat akryl.
Być może coś z tego, co napisałam Ci się przyda
Pozdrowienia!
fasmgd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 21:48   #6
Hanula1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 55
Dot.: Co robię źle? paznokcie żelowe

Hej, można tutaj któraś z Was mi odpowie
zastanawiam się nad zrobieniem sobie na święta paznokci żelem- mam swoje długie mocne paznokcie. Nie wiem jednak czy żel wytrzyma np porządki jakie mnie czekają w domu jak pojadę do rodziców na święta. No i druga sprawa, czy jak będę chciała po tym razie wrócić do swoich naturalnych paznokci to nie będą słabsze?
Jestem kompletnie zielona w tym temacie, proszę pomóżcie
Hanula1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 21:04   #7
aaaaLelkaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 5
Dot.: Co robię źle? paznokcie żelowe

Witam. Proszę pomóżcie bo nie wiem kompletnie co robię źle
Mam dziewczynę której kompletnie nie trzymają się ani żele soak off ani normalne żele a o hybrydach to już nawet nie wspomnę ( odchodzą po dwóch dniach) . Wydaje mi się że robię wszystko poprawnie, łącznie z zalaniem wolnego brzegu paznokcia, już nie wiem co mam robić. Macie jakieś specjalne sposoby na takie specyficzne paznokcie ?
aaaaLelkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-19, 20:27   #8
jotka97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 135
Dot.: Co robię źle? paznokcie żelowe

Hej, spróbuj użyć primera kwasowego, clean&prep podwójnie? Lub jeszcze dokładniej skup się na przygotowaniu pazura przed stylizacją?
jotka97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 14:01   #9
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: Co robię źle? paznokcie żelowe

Należy pamiętać aby najpierw odsunąć skórki, a potem matowić całość. Przy ibd primer jak najbardziej wskazany. Pracowałam i pracuję na ibd lata i sprawa ich 3fazówek wygląda następująco. Żele bez nazwy BUILDER można traktować jako jednofazówki po użyciu primera kwasowego/bezkwasowego. Po utwardzeniu clear ładnie świeci. Wszystkie buildery natomiast potrzebują jakąś bazę, np. bondera lub nawet zwykłego cleara. Oczywiście nie błyszczą się po przemyciu więc trzeba nałożyć albo clear albo nabłyszczacz. Swego czasu lączyłam ibd z Perfect beauty i ich bazą oraz clearem bo z bonderem ibd zawsze miałam zapowietrzenia.
__________________


Edytowane przez asikczek
Czas edycji: 2016-04-20 o 14:02
asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 19:16   #10
aaaaLelkaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 5
Dot.: Co robię źle? paznokcie żelowe

Cytat:
Napisane przez jotka97 Pokaż wiadomość
Hej, spróbuj użyć primera kwasowego, clean&prep podwójnie? Lub jeszcze dokładniej skup się na przygotowaniu pazura przed stylizacją?
kochana używam primera kwasowego, dokładnie przygotowuję płytkę ( przy jej paznokciach robię wszystko dwa razy dłużej niż zazwyczaj). Chociaż ostatnio widzę mały sukces bo ma już pazurki niecałe dwa tyg. i jak narazie nic się z nimi nie dzieje
aaaaLelkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 15:05   #11
YourFashion
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 96
Dot.: Co robię źle? paznokcie żelowe

odpowiednie kantowanie jest również istotne.


Co oznacza katowanie paznokcia????
YourFashion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-08 16:05:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:18.