Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-21, 10:34   #1831
xLADYx
Zakorzenienie
 
Avatar xLADYx
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 12 127
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

Cytat:
Napisane przez Kotka17 Pokaż wiadomość
hmm... a to na opakowaniu będzie pisać ze zawiera kwasy owocowe??
nigdy nie sprawdzałam czy pisze to na opakowaniu bo zazwyczaj szukam w internecie i idę kupić to co wyszukam sprawdzonego np to co polecają wizażanki
składem się nie sugeruję bo ja się nie znam
wystrzegam się Fructisa i Gliss Kura

znalazłam Ci fajnie prosto opisaną pielęgnację włosków - w sumie to to samo co ja Ci pisałam dokładnie tak robię

BY MÓC DŁUGO CIESZYĆ SIĘ PIĘKNYMI, GŁADKIMI WŁOSAMI DOCZEPIONYMI OBOWIĄZKOWA
JEST ODPOWIEDNIA PIELĘGNACJA.

PROSZĘ PAMIĘTAĆ O TYM, IŻ JEST TO WŁOS MARTWY,DLATEGO WYMAGA BARDZO INTENSYWNEGO NAWILŻANIA, BEZ TEGO STAJE SIĘ SUCHY I MOŻE STWARZAĆ PROBLEMY.

1. Stosuj dobrej jakości odżywki nawilżające oraz szampony, do włosów zniszczonych.
Sugerujemy by włosy myć w pozycji stojącej - pod prysznicem, letnią wodą. Generalnie należy umyć skórę głowy, nie ma potrzeby "szorowania" włosów doczepionych (łuska pod wpływem ciepła otwiera się a skierowana odwrotnie może stworzyć kołtun), wystarczy jeśli spłynie po nich woda z szamponem.

2. Po umyciu włosów nałóż KONIECZNIE odżywkę do spłukania, następnie odżywkę do włosów zniszczonych - bez spłukiwania głównie na włosy doczepione.

3
. Zawiń włosy w ręcznik, poczekaj aż woda z włosów w niego wsiąknie, wtedy możesz go ściągnąć, pod żadnym pozorem NIE WOLNO WŁOSÓW DOCZEPIONYCH SZOROWAĆ ANI CZOCHRAĆ RĘCZNIKIEM. Następnie należy delikatnie przeczesać palcami włosy przedłużone i odsączyć ręcznikiem, przeciągając go jednym ruchem wzdłuż włosów.

4. Na mokre włosy proszę nałożyć jedwab lub inny specyfik ułatwiający rozczesywanie. Włosy najlepiej zostawić do naturalnego wyschnięcia, można również wysuszyć je suszarką z letnim powietrzem. Gdy włosy są suche przystępujemy do rozczesywania ich szczotką z naturalnego włosia. Czesanie zaczynamy od samych końców włosów, przechodząc do całej ich długości.

5
. PROPONUJEMY W TRAKCIE UKŁADANIA WŁOSÓW DOCZEPIANYCH - prostowanie,podkręcanie itp. UŻYWAĆ WOSKU W SPRAYU LUB JEDWABIU (np.Biosilk) DO WŁOSÓW, SPRAWIĄ ONE, ŻE WŁOSY PRZEDŁUŻONE BĘDĄ NABŁYSZCZONE, GŁADKIE I MIĘKKIE. Do pielęgnacji można używać serum. Do mycia włosów polecamy szampony firm L'oreal i Renee Blanche. NIE WOLNO UŻYWAĆ SZAMPONÓW I ODŻYWEK MAJĄCYCH W SWOIM SKŁADZIE KWASY OWOCOWE (np. Gliss Kur, Fructis), SZAMPONÓW PRZECIWŁUPIEŻOWYCH ORAZ SZAMPONÓW I ODŻYWEK NA BAZIE ALKOHOLU.

Edytowane przez xLADYx
Czas edycji: 2011-02-21 o 10:41
xLADYx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 10:43   #1832
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
dziewcyznki, jestem przeszczesliwa. Kolor jest idealny!!! Boski! Ani zimny ani ciepły. Ma lekko popielata poswiate, co widac na pierwszym zdjeciu. Nie jest tak jasny jak był, ale tez niespecjalnie ciemny. sreni blondzik to jest to Włsoki jak zawsze zaraz po farbie lekko przesuszone, ale 2 olejowania i wróca do siebie. Jest eekstra. Jak ktos lubi naturalne i ciemniejsze blondy
Ciemnosć widzę Ale jeśli taki kolor właśnie ci pasuje to super, że jesteś zadowolona. Bardzo naturalna jest ta farba. i z grzyweczką wyglądasz ślicznie!
Cytat:
Napisane przez kitkulka Pokaż wiadomość
rozumiem rozumiem
też tak mam

słyszałam już to
śmiechowe jest jeszcze o dobrym wychowaniu

dzień kizi mizi
czyli się stara - super trochę teraz musi nadrobić
No musi, musi... w weekend porywa mnie wieczorem jakaś niespodzianka się szykuje...

Cytat:
Napisane przez Kotka17 Pokaż wiadomość
po klipach też mnie bolała mam nadzieje że sie przyzwyczaję
a tu macie fotki
Super, naprawdę nie powiedziałabym że nie zakładałaś w salonie!

Cytat:
Napisane przez snowhitee Pokaż wiadomość
Cześć

QUOTE=xLADYx;25240924]Kitkulka oryginalna laska

też się czaję na stockholma albo 219

Bunny co myślisz czy wyszłoby to u mnie jakoś mega popielato?
stockholm na pewno nie wyjdzie popielato



bardzo bardzo naturalnie, fajnie, że jesteś zadowolona



naprawdę rewelacja

Bunny a czy ten J&J lawendowy to przynajmniej dobrze oczyszcza włoski? On ma sls? Bo po tym babydreamie to ja się taka niedoczyszczona czuję fakt świetnie działa na loczki ale to chyba jednak nie dla mnie A na razie i tak moim nr 1 jest gliss kur do farbowanych i naprawdę jakoś tak rozświetla kolor [/QUOTE]
Świetnie oczyszcza- żele, pianki, co chcesz!
Ma sls i dlatego go lubię, bo inaczej ja też czuje sie niedomyta...
Najlepsze jest to że juz spieniony sprawia że wlosy są mega miękkie jak u lalki, jak spłuczesz nadal miękkie i nie są tępe, co mnie wkurza w BD bo mam wrażenie że włosy mi sie zaraz połamią.
No a jak wyschna to juz mega miekkość jak aksamitny puszek w dotyku!
Uwielbiam swoje wlosy po j&j!
Jedyny mankament to że trzeba sie nauczyc nim myć- bo wlosy muszą cieknąć wodą i dopiero dajesz szampon i jeszcze raz zlewasz wodą i dopiero masujesz- inaczej wylejesz pół butelki szamponu a wlosy pienić sie nie będą.
Po nowej schaumie też są ok, ale to już nie ta miekkość.
Na pracowni wszyscy zachwycaja sie że jak to możliwe że wlosy takie rozjaśnione a tak mięciutkie i ciagle dotykaja ich
Co momentami doprowadza mnie do szału...
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 10:50   #1833
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

Oj dziewczyny, ale żeście naprodukowały przez weekend - 1,5 godziny nadrabiałam!

Mysiu, masz piękne te włoski! Są takie gęste i wyglądają na grube i zadbane. Czy one są tak naturalnie gęste i grube czy jakoś je stylizujesz/układasz że nabierają objętości?

Dziś lub jutro przyjdzie moja farba - tej Majirel 9.03, więc będę farbować - nareszcie, bo już niefajnie wygląda ten odrost.
Bunny, wzięłam oxydant 9% tak jak radziłaś, tylko teraz jak to kłaść? Bo na odrost naturalny i to żółte będę pewnie musiała tą 9%, a na resztę jakoś rozcieńczyć. Tylko w jakich proporcjach kochana, i jak czasowo to na łebku trzymać? (moje włosy dla przypomnienia na stronie 22).
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 10:54   #1834
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

Cytat:
Napisane przez xLADYx Pokaż wiadomość

Bunny
tylko jak to rozcieńczyć nigdy tego nie robiłam nie kombinowałam tak może lepiej kupię słabszą bo tak to pewnie coś mi nie wyjdzie w sumie to ja myję głowę codziennie max. co dwa dni to się szybko by wypłukało
To jest proste. Wlewasz do miseczki saszetki z utleniaczem- 50 ml.
Dolewasz strzykawka do tego 16ml kranówki i mieszasz. potem odciagasz te 16ml i wyrzucasz. I dodajesz farbe z tubki- znow mieszasz i nakładasz na glowe i masz już mniejsze steżenie wyliczyłam na 9% jakby co.

Cytat:
Napisane przez kitkulka Pokaż wiadomość
dziewczyny a wiecie co ja właśnie zrobiłam?
tą skrzyneczkę dla TŻ! tydzień po walentynkach
właśnie schnie
Szalona

Cytat:
Napisane przez Kotka17 Pokaż wiadomość
no spróbuje twoim sposobem ja je susze ale zimnym nawiewem nie prostuje, raczej rzadko żeby moje sie nie niszczyły i popsikałam je gliskurem różowym wtarłam jedwab i dove silk&sleek , kurcze ale jaki szampon używać... no nie wiem???
Spokojnie mozesz j&j, dzieciece, to na pewno. Dove też.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 10:54   #1835
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

bunny, ale mnie rozbawiłas z tą ciemnością Jest fajnie, napatrzec sie nie moge. I wreszcie nie ma zieleni. Ani szaroburosci. Zostaje przy tej farbce.

Grzyweczke, cholere jedna juz troche udało mi sie zapuscic- najlepiej mi w takiej długiej na bok, wiec zapuszczam tak do brody maxymalnie, zeby sobie zaczesywac. dziękuję

musze kupic ten zachwalany przez Ciebie lawendowy szampon z j&j!!!
na razie jestem w połowie butli Białego Jelenia hipoalergicznego. Jest fajny, bo zmywa oleje na jedno czyszczenie, ale jak mam miec ekstra miekkie włosy, to ja chce inny

mgiełko, dziękuję Ci ślicznie, Tobie agatko tez, bo teraz sobie przypomniałam, ze jak zawsze je chwaliłas

Moje włosy nie naleza do grubych, są raczej średniej grubosci, takie przecietne, ale jest ich strasznie dużo, sa bardzo geste i stad ten efekt. Stosuję bardzo dokąłdna pielegnacje- staram sie unikac silikonow. Metoda prob i błedów odkryłam, ze wolą emolienty, zeby byc skrecone a proteiny jak maja byc proste. Włosy po myciu rozczesuję i susze letnim nawiwem przeczesujac co chwila grzebieniem, zeby zachowały prosty kształt a potem podkrecam pod spod konce. Nic wiecej, bo jak ukłądma na szcotce po całosci to mam wieelki puff, jakbym je natapirowała, a nie lubie siebie tak.
__________________
Włosy

Edytowane przez mysia m
Czas edycji: 2011-02-21 o 10:59
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:03   #1836
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;25243554]Oj dziewczyny, ale żeście naprodukowały przez weekend - 1,5 godziny nadrabiałam!

Mysiu, masz piękne te włoski! Są takie gęste i wyglądają na grube i zadbane. Czy one są tak naturalnie gęste i grube czy jakoś je stylizujesz/układasz że nabierają objętości?

Dziś lub jutro przyjdzie moja farba - tej Majirel 9.03, więc będę farbować - nareszcie, bo już niefajnie wygląda ten odrost.
Bunny, wzięłam oxydant 9% tak jak radziłaś, tylko teraz jak to kłaść? Bo na odrost naturalny i to żółte będę pewnie musiała tą 9%, a na resztę jakoś rozcieńczyć. Tylko w jakich proporcjach kochana, i jak czasowo to na łebku trzymać? (moje włosy dla przypomnienia na stronie 22).[/QUOTE]
mgiełka jak ci przyjdzie to ci wszystko napiszę. Do farby bedzie dołączona ulotka jakie proporcje dać z wodą czy 1:1,5 czy np. 1:2 i musisz mi to najpierw podać. Nie znam wszystkich mozliwych farb na rynku.
Potem ci wylicze ile czego, jak zmieszać.
A farby ile wzięłaś 1 tubkę? ona ma 50ml czy ile?
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:10   #1837
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
mgiełka jak ci przyjdzie to ci wszystko napiszę. Do farby bedzie dołączona ulotka jakie proporcje dać z wodą czy 1:1,5 czy np. 1:2 i musisz mi to najpierw podać. Nie znam wszystkich mozliwych farb na rynku.
Potem ci wylicze ile czego, jak zmieszać.
A farby ile wzięłaś 1 tubkę? ona ma 50ml czy ile?
Bunny, jest 50ml farby i 75ml oxy. Tutaj kupowałam http://allegro.pl/loreal-majirel-maj...460893986.html
jest tam na dole aukcji wskanowana ulotka z farby.
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-21, 11:10   #1838
necia84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 142
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

cześć
czytam Was namiętnie co dzień.
Mam pytanko, zakupiłam sobie na allegro 2 tubki farbek Kallos(wg mnie mają piękne blondy )Wzięłam farbke 10.31 i rozjaśniającą 900 i teraz nie wiem jaką wodę kupić.

Czy lepiej 12% i w razie gdyby była z mocna rozcieńczyć do 10,5%(gdzieś na jakimś forum przeczytałam że woda o takim stężeniu odrazu niweluje żółć- ale niestety nie moge już tego znaleźć), czy może 9%?
Ale z kolei czy przy 12 nie wyjdzie kurczakowo? za to przy 9 może rudzieć tak?

Liczę na Waszą pomoc
necia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:11   #1839
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
bunny, ale mnie rozbawiłas z tą ciemnością Jest fajnie, napatrzec sie nie moge. I wreszcie nie ma zieleni. Ani szaroburosci. Zostaje przy tej farbce.

Grzyweczke, cholere jedna juz troche udało mi sie zapuscic- najlepiej mi w takiej długiej na bok, wiec zapuszczam tak do brody maxymalnie, zeby sobie zaczesywac. dziękuję

musze kupic ten zachwalany przez Ciebie lawendowy szampon z j&j!!!
na razie jestem w połowie butli Białego Jelenia hipoalergicznego. Jest fajny, bo zmywa oleje na jedno czyszczenie, ale jak mam miec ekstra miekkie włosy, to ja chce inny

mgiełko, dziękuję Ci ślicznie, Tobie agatko tez, bo teraz sobie przypomniałam, ze jak zawsze je chwaliłas

Moje włosy nie naleza do grubych, są raczej średniej grubosci, takie przecietne, ale jest ich strasznie dużo, sa bardzo geste i stad ten efekt. Stosuję bardzo dokąłdna pielegnacje- staram sie unikac silikonow. Metoda prob i błedów odkryłam, ze wolą emolienty, zeby byc skrecone a proteiny jak maja byc proste. Włosy po myciu rozczesuję i susze letnim nawiwem przeczesujac co chwila grzebieniem, zeby zachowały prosty kształt a potem podkrecam pod spod konce. Nic wiecej, bo jak ukłądma na szcotce po całosci to mam wieelki puff, jakbym je natapirowała, a nie lubie siebie tak.
Nie no kolor to masz teraz glancuś- garniery sie nie umywały!
Grzywka cię odmładza i slicznie lagodzi ci rysy, jak u małej dziewczynki, w calosci robi to urocze wrażenie
J&j polecam, choc zdaję sobie sprawę że nie kazdemu musi podejść.
jak na moje zniszczone wloski, które byle g* potrafi obciażyc że mam sklejony kołtun to nie odkryłam nic lepszego a juz chyba go rok używam bez przerwy. Oczywiscie raz w czas używam a to schaumy, a to isany, a to joannę upiorną kończę...
Ale miękkośc wlosow mnie do niego przyciaga. czasem mam wrażenie że wlosy są jak sztuczne- tak miękkie jak u lalki, a przecież na rozjaśnianych wlosach cieżko taka miekkość uzyskac.

mysia a mogę te fotki dac na swojego bloga?
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:14   #1840
n_i_x_i_e
Raczkowanie
 
Avatar n_i_x_i_e
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 146
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

hej , witam , ja tez blondynka już od kilku lat
Mam włosy dosyć gęste i długie i (muszę mieć super mocną spinkę żeby spiąć)
i naturalny taki mysi szary blond, totalnie bez wyrazu,
a farbuje na taki słoneczno-złocisty.. tzn taki u mnie wychodzi ...
niekiedy wychodzi nawet taki miodowy.. później sie zmienia bo nie farbuje często i tylko odrosty..
uzywam : Loreal Recital Preference Y. Hollywood lub Z2. Stockholm
jakoś z lenistwa nie przywiązuję dużej wagi do żółtych, rudych refleksów czy odrostów..
ale przynajmniej ostatnio zaczęłam trochę dbać i zawsze jakąś odżywkę do spłukiwania używam ,
żeby sie te siano wygładziło i nie elektryzowało.
Po myciu zawsze mam cały dzień szopę a´la Shakira..
Czasem sama sie trochę nastrosze przed imprezą bo podoba mi sie styl Shakiry
tylko ze nie mam pojęcia jak ona robi np. te drobne loczki czy pseudodredy (te chwilowe) ..

pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_897cvghcv6.jpg (14,5 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3gh0tz6z6.jpg (10,6 KB, 26 załadowań)
n_i_x_i_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:17   #1841
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

dobra czas na zakupy rozejrzec sie za czyms ciekawym
wlasnie sobie uswiadomilma ze chyba jestem chora na zakupoholizm kosmetyczny jak to sie leczy





---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Cytat:
Napisane przez n_i_x_i_e Pokaż wiadomość
hej , witam , ja tez blondynka już od kilku lat
Mam włosy dosyć gęste i długie i (muszę mieć super mocną spinkę żeby spiąć)
i naturalny taki mysi szary blond, totalnie bez wyrazu,
a farbuje na taki słoneczno-złocisty.. tzn taki u mnie wychodzi ...
niekiedy wychodzi nawet taki miodowy.. później sie zmienia bo nie farbuje często i tylko odrosty..
uzywam : Loreal Recital Preference Y. Hollywood lub Z2. Stockholm
jakoś z lenistwa nie przywiązuję dużej wagi do żółtych, rudych refleksów czy odrostów..
ale przynajmniej ostatnio zaczęłam trochę dbać i zawsze jakąś odżywkę do spłukiwania używam ,
żeby sie te siano wygładziło i nie elektryzowało.
Po myciu zawsze mam cały dzień szopę a´la Shakira..
Czasem sama sie trochę nastrosze przed imprezą bo podoba mi sie styl Shakiry
tylko ze nie mam pojęcia jak ona robi np. te drobne loczki czy pseudodredy (te chwilowe) ..

pozdrawiam
hej shakira nie ma szopy to moj styl wlosowy moje guru dredy nie podobaja mi akurat u niej....te co mam na avku to istne cudo ma
no dobra a masz wogole wloski zdolne do falowania krecenia???
skoro masz siano to slabo dbasz...odzywki ds i bs to koniecznosc przy zniszczonych wlosach..
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)

Edytowane przez caskada
Czas edycji: 2011-02-21 o 11:25
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-21, 11:17   #1842
efcia90
Zadomowienie
 
Avatar efcia90
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 253
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

Cytat:
Napisane przez snowhitee Pokaż wiadomość
ale ślicznie a myślałam, ze jaśniej wychodzi
a ten kolor o który pytasz to nie jest przypadkiem jakiś toner?
Trzymam mniej niż zalecane o jakieś 5-10 minut, może dlatego moja mama trzyma godzinę i dodaje 3 kropelki 12% utleniacza i wychodzi jej jaśniutko
Tak, to jest farba tonująca. Ale chyba takie też mają poziomy ?
__________________
Bo tak.
efcia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:19   #1843
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

bunny, tak to zupełnie inna bajka- po garnierach kolor był taki troche wysuszony a ten jest miesisty, no zupełnie co innego. I stan włosów- bez porównania.

mozesz dac na bloga, pewnie, jesli chcesz i uwazasz, ze to się nadaje tu umiesciłam jak wygladał odrost: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=293

aha, a co do szamponu, to zapoluje na pewno na pewno podpasuje tez mojemu synkowi
__________________
Włosy

Edytowane przez mysia m
Czas edycji: 2011-02-21 o 11:21
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:24   #1844
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;25244002]Bunny, jest 50ml farby i 75ml oxy. Tutaj kupowałam http://allegro.pl/loreal-majirel-maj...460893986.html
jest tam na dole aukcji wskanowana ulotka z farby.[/QUOTE]
Ok już wiem wszystko.
jest 1:1,5.
To rozrabiasz farbę na 2x.
Najpierw 37ml oksy i 25 farby. to nakładasz na odrosty.
Po 15 minutach na odroscie, rozrabiasz reszte oksy z 47ml kranowki. Mieszasz. Odciagasz 47ml mieszanki do wyrzucenia. Dodajesz drugie pól farby. Mieszasz i kladziesz na długości.
trzymasz na glowie jeszcze 25 minut, polewasz nad wanną wodą i masujesz jak szampon cale wlosy. Trzymasz jeszcze 5 minut.
Gotowe!
tylko skołuj strzykawkę, bo bez tego cieżko ci bedzie mierzyć, albo jakąś miarke kuchenną.

Cytat:
Napisane przez necia84 Pokaż wiadomość
cześć
czytam Was namiętnie co dzień.
Mam pytanko, zakupiłam sobie na allegro 2 tubki farbek Kallos(wg mnie mają piękne blondy )Wzięłam farbke 10.31 i rozjaśniającą 900 i teraz nie wiem jaką wodę kupić.

Czy lepiej 12% i w razie gdyby była z mocna rozcieńczyć do 10,5%(gdzieś na jakimś forum przeczytałam że woda o takim stężeniu odrazu niweluje żółć- ale niestety nie moge już tego znaleźć), czy może 9%?
Ale z kolei czy przy 12 nie wyjdzie kurczakowo? za to przy 9 może rudzieć tak?

Liczę na Waszą pomoc
wszystko zalezy co masz teraz na glowie i jaki odrost.
W ciemno nic ci nie poradzimy.

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
dobra czas na zakupy rozejrzec sie za czyms ciekawym
wlasnie sobie uswiadomilma ze chyba jestem chora na zakupoholizm kosmetyczny jak to sie leczy





---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------


hej shakira nie ma szopy to moj styl wlosowy moje guru dredy nie podobaja mi akurat u niej....te co mam na avku to istne cudo ma
no dobra a masz wogole wloski zdolne do falowania krecenia???
Tego sie nie leczy Ja też to mam i życie bez tego nie miałoby dla mnie uroku Nie zamierzam sie z tego leczyc, to moja życiowa przyjemnosć!

Cytat:
Napisane przez efcia90 Pokaż wiadomość
Trzymam mniej niż zalecane o jakieś 5-10 minut, może dlatego moja mama trzyma godzinę i dodaje 3 kropelki 12% utleniacza i wychodzi jej jaśniutko
Tak, to jest farba tonująca. Ale chyba takie też mają poziomy ?
Nie maja poziomów.
Toner to toner. Daje taki poziom jaki masz naturalny albo po rozjasnieniu.

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
bunny, tak to zupełnie inna bajka- po garnierach kolor był taki troche wysuszony a ten jest miesisty, no zupełnie co innego. I stan włosów- bez porównania.

mozesz dac na bloga, pewnie, jesli chcesz i uwazasz, ze to się nadaje tu umiesciłam jak wygladał odrost: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=293

aha, a co do szamponu, to zapoluje na pewno na pewno podpasuje tez mojemu synkowi
O dzięki za linka
już idę wstawiać na bloga bo jeszcze sie rozmyślisz
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:26   #1845
necia84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 142
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

blond bunny teraz na głowie mam londe 12/9(zrudziałą trochę na odroście) a włoski wklejałam niedawno, w zeszłą sobotę(spróbuję znaleźć na której stronie) odrost mam poziom 8?
necia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:27   #1846
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

Cytat:
Napisane przez xLADYx Pokaż wiadomość
pokaż jak zrobisz
Cytat:
Napisane przez Kotka17 Pokaż wiadomość
no proszę, dawaj foty
zaraz coś wstawię
postrzelona ta skrzynka, cała w jaskrawych kolorach, aż bije po oczach
Cytat:
Napisane przez snowhitee Pokaż wiadomość
bardzo dobrze przemyślne
dokładnie
a u Was już lepiej?
Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
tak rozswietla bo posiada mica a skladnik ten odpowiada za polysk zreszta widac jak na dlon sie troszke go wyleje ze jest perlowy
dlatego do kompletu polecam odzywke sama ja kupie w nastepnym tyg kiedy bede miala w piatek zrobione wloski
to ja się zaraz ubieram i lecę szukać tego szamponu
tylko z domu nie chce się wychodzić, bo u mnie -15 stopni a zanim się w samochodzie nagrzeje to zdążę dojść do sklepu, więc ubiorę ciepłe gacie i pójdę na piechotkę
Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
aha to na szampon się skuszę, żeby mieć na zmianę z matrixem, odżywki nie potrzebuję
też kupię szampon, odżywkę mam herbala
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:27   #1847
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
Ok już wiem wszystko.
jest 1:1,5.
To rozrabiasz farbę na 2x.
Najpierw 37ml oksy i 25 farby. to nakładasz na odrosty.
Po 15 minutach na odroscie, rozrabiasz reszte oksy z 47ml kranowki. Mieszasz. Odciagasz 47ml mieszanki do wyrzucenia. Dodajesz drugie pól farby. Mieszasz i kladziesz na długości.
trzymasz na glowie jeszcze 25 minut, polewasz nad wanną wodą i masujesz jak szampon cale wlosy. Trzymasz jeszcze 5 minut.
Gotowe!
tylko skołuj strzykawkę, bo bez tego cieżko ci bedzie mierzyć, albo jakąś miarke kuchenną.

Bunny
dziękuję Nakładam na odrosty - ale na mój naturalny i na ten pożółcony po farbach? Czy tylko na naturalny?
Strzykawę mam, zaopatrzyłam się jak przy Twojej pomocy robiłam jasny blond garniera
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:27   #1848
Kotka17
Zakorzenienie
 
Avatar Kotka17
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Okolice Bolesławca (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 3 586
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
kotka, ale z tym spaniem, to chyba jak sie na boczku położysz, to juz nie gniecie co?
a jak na dworze bedzie silny wiatr, to nie bedzie zgrzewek widac?

w ogole jak sie czujesz z wymarzonymi bardzo gestymi włosami? fajne uczucie?
gniecie trochę ale ja śpie na brzuchu czyli nie odczuwam ale już czuje że glowa sie zaczyna przyzwyczajać znaczy nie wiem co z ty wiatrem ale myśle że nie bedzie widać... z resztą poprosze tż-ta żeby mi mówil jakby coś bylo widać... aaa z resztą rodzinka jest pod zachwytem moich włosów wlosy kocham są piękne ale żeby chce już żeby skóra glowy sie przyzwyczaiła..

Lady a ciebie skóra glowy bolała na początku?
__________________
ALFAPARF EVOLUTION CUBE 11.21 + utleniacz 12%
szampon dermena
vitapil
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:28   #1849
necia84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 142
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

zdjęcia moich włosów stronka 19, post 563

Edytowane przez necia84
Czas edycji: 2011-02-21 o 11:29
necia84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-21, 11:30   #1850
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

no w miare przyjemny ten nalog lepszy niz inne napewno
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:31   #1851
Kotka17
Zakorzenienie
 
Avatar Kotka17
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Okolice Bolesławca (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 3 586
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
w skladzie to bedzie czasem na opakowaniu jako reklama zacheta producenta tez

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------


tak o tym szamponie o odzywce troszke innej takiej jak normalne odzywki ale ta tez moze byc
a mogłabyś mi napisać jak sie nazywają te kwasy w składzie to bym sobie zapisała i unikała ich, prosze
__________________
ALFAPARF EVOLUTION CUBE 11.21 + utleniacz 12%
szampon dermena
vitapil
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:36   #1852
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

dobra, wstawiam
tadam!

nie miałam gazet, żeby się na nich rozłożyć z farbami, więc idealnie przypasowały mi stare ćwiczenia z rachunkowości
ale była zabawa... chyba kupię sobie płótno i będę trzaskać obrazy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P2210847.jpg (39,5 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P2210849.jpg (32,3 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P2210850.jpg (36,3 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P2210852.jpg (49,9 KB, 49 załadowań)
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:36   #1853
n_i_x_i_e
Raczkowanie
 
Avatar n_i_x_i_e
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 146
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

szopa ale dla mnie w pozytywnym znaczeniu tzn burza włosów.
Teraz juz dbam i mam gładsze Shakire uwielbiam .
No mimo ze mam proste włosy to loczki sie na nich trzymają jak cos nakręcę
ale to nigdy nie to samo co u Shakiry...
chodzi mi o te drobne ale nie koreczki tylko takie inne..ach nie wiem...
n_i_x_i_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:41   #1854
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

Cytat:
Napisane przez kitkulka Pokaż wiadomość
dobra, wstawiam
tadam!

nie miałam gazet, żeby się na nich rozłożyć z farbami, więc idealnie przypasowały mi stare ćwiczenia z rachunkowości
ale była zabawa... chyba kupię sobie płótno i będę trzaskać obrazy
ale fajniutki kuferek masz talent
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:42   #1855
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
ale fajniutki kuferek masz talent
dziękuję
fajny powrót do dzieciństwa, jestem cała upaćkana w farbie ale szybko schła, niedawno skończyłam malować, a już suchy
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:43   #1856
necia84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 142
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

wklejam zdjęcie odrostu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_1328.jpg (70,7 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_1324.jpg (58,2 KB, 20 załadowań)
necia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:47   #1857
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

Cytat:
Napisane przez kitkulka Pokaż wiadomość
dziękuję
fajny powrót do dzieciństwa, jestem cała upaćkana w farbie ale szybko schła, niedawno skończyłam malować, a już suchy
oo jak fajnie, ja chyba w przyszłym roku zrobię taki prezent Tżtowi

Cytat:
Napisane przez necia84 Pokaż wiadomość
wklejam zdjęcie odrostu
chyba troszkę rudo, co?
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:48   #1858
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
oo jak fajnie, ja chyba w przyszłym roku zrobię taki prezent Tżtowi
to już zacznij szukać kuferka albo od razu zamów na allegro różne kształty były i wielkości

a ja teraz lecę szukać tego szamponu
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:48   #1859
necia84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 142
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

no właśnie rudo. Dlatego się zastanawiam jaki utleniacz kupić...
necia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 11:52   #1860
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy.Część VI

kwasy owocowe to np
citrid acid , wszystko co ma w skladzie acid .. najczesciej wystepujace to mlekowy jablkowy i glikolowy tak sie zastanawiam czy ekstrakty tez szkodzatym twoim doczepianym wloskom bo to wlasnie ich jest wiecej w skladach szamponow odzywek niz tych kwasow:confused :dlatego wlasnie fruktisy i gliss kury sa niedozwolone bo zawieraja wlasnie te ekstrakty
cholerka wypisac je to grubsza polityka bo sporo ich...

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Cytat:
Napisane przez n_i_x_i_e Pokaż wiadomość
szopa ale dla mnie w pozytywnym znaczeniu tzn burza włosów.
Teraz juz dbam i mam gładsze Shakire uwielbiam .
No mimo ze mam proste włosy to loczki sie na nich trzymają jak cos nakręcę
ale to nigdy nie to samo co u Shakiry...
chodzi mi o te drobne ale nie koreczki tylko takie inne..ach nie wiem...
spiralki??

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Cytat:
Napisane przez kitkulka Pokaż wiadomość
dobra, wstawiam
tadam!

nie miałam gazet, żeby się na nich rozłożyć z farbami, więc idealnie przypasowały mi stare ćwiczenia z rachunkowości
ale była zabawa... chyba kupię sobie płótno i będę trzaskać obrazy
wow ty malarko fajny
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:20.