Po wyrwaniu zęba - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-01-04, 20:47   #1
mala_mi_93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2

Po wyrwaniu zęba


Witam! Zwracam się do was moje drogie bo już nie wiem co mam robić. Dzisiaj o godzinie 17 wyrwałam zęba, lekarz nie zalożył szwów, kazał trzymać gazik przez 30 minut i nie jeść i nie pić nic gorącego oraz nie płukać jamy ustnej. Niestety byłam strasznie głodna... kanapka ani nic do gryzienia nie wchodziło w grę z uwagi na ból prawej strony więc postanowiłam zjeść mleko z płatkami, wszystko pięknie pomijając fakt że odrobina płatka przykleiła się to tej "galaretki" która powstała w zębodole. Wiem że nie mogę tego dotykać, ale nie mam pojęcia czy to samo się później jakoś usunie i czy nie będę miała żadnych powikłań. Błagam proszę o odpowiedź
mala_mi_93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 10:05   #2
kudlik_kk
Zakorzenienie
 
Avatar kudlik_kk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26 724
Dot.: Po wyrwaniu zęba

Ja bym poszła do lekarza. Miałam wyrywane żeby dwa już i miałam o tyle szczęście, że tak miałam je usuwane, że po dwóch godzinach miałam praktycznie zagojone miejsca ale wraz się pilnowałam. Płatek powinien soę rozpuścić, może poruszaj delikatnie językiem a jak nie to idz do dentysty bo jeszcze się biedy narobi
__________________





21. 10. 2015 - teoria: podejście pierwsze i ostatnie: 74 / 74
03. 12. 2015 - praktyka: podejście pierwsze i ostatnie


kudlik_kk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 18:41   #3
ahoooj
Raczkowanie
 
Avatar ahoooj
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 326
Dot.: Po wyrwaniu zęba

Trochę to nieodpowiedzialne, lekarz powinien zaznaczyć, że po wyrywaniu zębów NIE MOŻNA jeść przez dwie godzinki, a później, w zależności od stopnia bólu/krwawienia itp jakieś tam papeczki, koniecznie zimne (bo ciepłe posiłki są fee, powodują tylko większe krwawienie). Ja po wyrywaniu moich ósemek nie jadłam nic przez jakieś cztery godzinki, później skusiłam się na lody czekoladowe - powiem Wam, że działają lepiej niż tabletka przeciwbólowa, od razu poczułam się lepiej Myślę, że nie powinnaś panikować, ale dla świętego spokoju pójdź z tym do lekarza. Jeśli jakaś drobinka dostanie Ci się w dziąsło może to bardzo boleć...
ahoooj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 18:54   #4
mala_mi_93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Po wyrwaniu zęba

Dziękuję za rady byłam u lekarza wszystko jest w jak najlepszym porządku. Chirurg oczyścił mi ranę i mam nadzieję, że teraz wszystko ładnie się zgoi wiem, że popełniłam wielki błąd jedząc cokolwiek, sama tylko sobie zaszkodziłam, dlatego jeśli ktoś trafi na ten wątek : Nie panikujcie i idźcie do lekarza aby wam to przeczyścił, albo samo się wypłucze
mala_mi_93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 19:28   #5
Juki11
Przyczajenie
 
Avatar Juki11
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: Po wyrwaniu zęba

Powiem tak, po wyrwaniu zęba najważniejsze jest, żeby możliwie jak najdłużej nic z nim nie robić. Niczego nie dotykać, nie dłubać i nie jeść tą stroną.

Ból można zmniejszyć chłodnymi okładami (oczywiście na zewnątrz, na policzku .

Niektórzy chirurdzy wkładają do zęba specjalne gąbeczki przyspieszające gojenie i czasem może się wydawać, że mamy coś tam w środku, np. kawałek jedzenia. najprawdopodobniej jednak są to właśnie takie specjalne wkłady.

Jeśli naprawdę dacie sobie czas i nie będziecie za dużo do tego zęba zaglądać i mu przeszkadzać, zagoi się szybciutko
Juki11 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:10.