Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III! - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-20, 07:58   #3961
kofi81
Zakorzenienie
 
Avatar kofi81
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 026
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

8. mydło w płynie Palmolive (wersja z mleczkiem oliwkowym) 500ml
9. pasta do zębów Colgate Total Original
kofi81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 10:29   #3962
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

16. Bebe, pomadka słoneczna
17. Avon, mgiełka zapachowa kwiat jabłoni
18. 4 Pory Roku, olejek do paznokci w pisaku

Kilka produktów mam jeszcze na wykończeniu, więc nie tracę nadziei i liczę na to, że coś jeszcze wpadnie mimo braku czasu, jaki ostatnio mnie dopadł
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 10:44   #3963
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Mam wrażenie, że niektóre z was siedzą w tym wątku tylko po to by pochwalić się ile kosmetyków zużyły, a tak naprawdę sama idea projektu denko nie ma zupełnie znaczenia. Następuję też u niektórych marudzenie jak mało to kosmetyków zużyły w miesiącu. Chyba nie o to w tym chodzi. Nie powinna liczyć się ilość ale sama chęć zużywania i zmiejszenia ilość nagromadzonych kosmetyków. A później jeszcze widzę w innym wątku chwalenie się mega zakupami kosmetycznymi i tak w kółko. Wiec jaki to ma sens ?
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 11:49   #3964
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że niektóre z was siedzą w tym wątku tylko po to by pochwalić się ile kosmetyków zużyły, a tak naprawdę sama idea projektu denko nie ma zupełnie znaczenia. Następuję też u niektórych marudzenie jak mało to kosmetyków zużyły w miesiącu. Chyba nie o to w tym chodzi. Nie powinna liczyć się ilość ale sama chęć zużywania i zmiejszenia ilość nagromadzonych kosmetyków. A później jeszcze widzę w innym wątku chwalenie się mega zakupami kosmetycznymi i tak w kółko. Wiec jaki to ma sens ?
Mnie denko pomaga w założeniu 'więcej zużywania, niż kupowania', więc liczenie uważam za raczej uzasadnione
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 11:52   #3965
xxxescapismxxx
Pani Pech
 
Avatar xxxescapismxxx
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 6 327
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

U mnie ogromne postepy. Z kosmetykow ktore mialam poczatkowo w lazience zostala mi 1/5 ktorych uzywam praktycznie codziennie.

Jestem zadowolona

A Wczoraj zuzylam baze 5 ml z estee lauder - bez szalu, nie za ta cene.
__________________
Insta o naturalnych kosmetykach
Po Prostu Fuksja
xxxescapismxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 12:09   #3966
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Cytat:
Napisane przez caramel macchiato Pokaż wiadomość

Wrzesień jest dla mnie bardzo stresującym czasem. W ferworze nauki, nadgodzin w pracy oraz zbliżającej się ważnej rozmowie kwalifikacyjnej jestem tak zmęczona, rozdrażniona i podirytowana, że używanie kosmetyków to dla mnie czasami ... męka.
Doskonale Cię rozumiem. Po długiej przerwie we wrześniu udało mi się wreszcie pójść do pracy. Nie ukrywam, że codzienne wstawanie o 6 trochę jest męczące. Wieczorami mam zajęcia z angielskiego. Rozpoczęłam remont domu więc planowanie, bieganie, szukanie co by tu kupić doprowadza mnie do szału, bo nic mi się nie podoba. Także w tygodniu padam na twarz. Jedynie w weekend mogę sobie pozwolić na jakieś maseczki, peeling czy dłuższą kąpiel.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 12:53   #3967
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Doskonale Cię rozumiem. Po długiej przerwie we wrześniu udało mi się wreszcie pójść do pracy. Nie ukrywam, że codzienne wstawanie o 6 trochę jest męczące. Wieczorami mam zajęcia z angielskiego. Rozpoczęłam remont domu więc planowanie, bieganie, szukanie co by tu kupić doprowadza mnie do szału, bo nic mi się nie podoba. Także w tygodniu padam na twarz. Jedynie w weekend mogę sobie pozwolić na jakieś maseczki, peeling czy dłuższą kąpiel.
Mi praca, 21 miesięczne dziecko, dzialka i dom na głowie (maz 4 miesiące miał nogę w gipsie) w niczym nie przeszkadza i tak rzadko chodze po drogeriach, stawiam na internetowe zakupy, z resztą to co w drogeriach przestaje mnie ciekawić). we wrześniu dodatkowo staram się pilnować i aż dziw że z Pszczelej Dolinki zamówiłam tylko muffinkę wiśniową
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-20, 13:03   #3968
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Mi praca, 21 miesięczne dziecko, dzialka i dom na głowie (maz 4 miesiące miał nogę w gipsie) w niczym nie przeszkadza i tak rzadko chodze po drogeriach, stawiam na internetowe zakupy, z resztą to co w drogeriach przestaje mnie ciekawić). we wrześniu dodatkowo staram się pilnować i aż dziw że z Pszczelej Dolinki zamówiłam tylko muffinkę wiśniową
Ja kosmetyków stacjonarnie praktycznie nie kupuję. Czasami w Rossmannie coś Alterra bądź w aptece jakiś krem z kwasami. Też stawiam na zakupy internetowe. Jako fanka naturalnych kosmetyków mam większy wybór i częste promocje. Do drogerii chodzę głównie po waciki, papier toaletowy, jakieś środki czystości czy suplementy diety.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 13:40   #3969
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że niektóre z was siedzą w tym wątku tylko po to by pochwalić się ile kosmetyków zużyły, a tak naprawdę sama idea projektu denko nie ma zupełnie znaczenia. Następuję też u niektórych marudzenie jak mało to kosmetyków zużyły w miesiącu. Chyba nie o to w tym chodzi. Nie powinna liczyć się ilość ale sama chęć zużywania i zmiejszenia ilość nagromadzonych kosmetyków. A później jeszcze widzę w innym wątku chwalenie się mega zakupami kosmetycznymi i tak w kółko. Wiec jaki to ma sens ?
Wszystko zależy jak na to patrzeć. Sama nie mogę pochwalić się wielką ilością denek, bo przeważnie nie przekraczam 10 sztuk, ale za to mogę pochwalić się tym że od trzech miesięcy nie kupiłam żadnego niepotrzebnego kosmetyku
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 16:54   #3970
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Co to?
Świetnie mi działa na włosy już po myciu. Fajnie nawilża.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 18:08   #3971
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Ja kupuję coraz mniej i jest to spore osiągnięcie. W tym miesiącu poczynione zakupy są bardzo podstawowe, jedyne co kupuję na zapas, to płyny do kąpieli, ale zużywam je tak szybko, że nie martwię się nadstanem.
Ten miesiąc to również zakupy na prezenty świąteczne, więc dla siebie mam bardzo mało funduszy.

Wczoraj i dziś z rana, zużyłam żel pod prysznic Balea - w zamian wyciągnęłam mydło pod prysznic Ziaja Sopot SPA (uwielbiam ten zapach), a szampon Dove zastąpiłam Mrs. Potters.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-20, 18:25   #3972
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że niektóre z was siedzą w tym wątku tylko po to by pochwalić się ile kosmetyków zużyły, a tak naprawdę sama idea projektu denko nie ma zupełnie znaczenia. Następuję też u niektórych marudzenie jak mało to kosmetyków zużyły w miesiącu. Chyba nie o to w tym chodzi. Nie powinna liczyć się ilość ale sama chęć zużywania i zmiejszenia ilość nagromadzonych kosmetyków. A później jeszcze widzę w innym wątku chwalenie się mega zakupami kosmetycznymi i tak w kółko. Wiec jaki to ma sens ?
Nie wiem jak dla innych, dla mnie denko jest czymś co służy samoobserwacji moich zachowań (podobnie jak wątek zakupowy) i co zwiększa/umożliwia mi samorefleksję
Wyliczanie i denek i nowych nabytków nie ma dla mnie znaczenia jako "chwalenie się", ale jako świadome rozliczanie się samej ze sobą. Nie chcę nie kupować niczego, ale zachować umiar i rozsądek. Chcę mieć poczucie kontroli i być na bieżąco z tym co, jak, dlaczego i w jakich ilościach konsumuję.Mam słabość do kosmetyków a nie np. ubrań, torebek czy butów, więc jeśli chodzi o samokontrolę to akurat kosmetykom powinnam się baczniej przyglądać niż innym kategoriom dóbr materialnych, które nabywam.
I denko to nie jest dla mnie jakiś wyścig czy konkurs typu "kto da więcej" tylko próba urealnienia nawyków konsumenckich w odniesieniu do moich rzeczywistych potrzeb i tempa zużywania różnych kosmetyków.
Idea denka to dla mnie przede wszystkim- zużyj kilka kosmetyków, najlepiej conamniej 10 zanim polecisz po 1 nowy. I staram się tego trzymać. Nie zawsze wyjdzie idealnie to 10 minimum, ale dla mnie to wyznacza pewne ramy rozsądnego postępowania.

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Ja kupuję coraz mniej i jest to spore osiągnięcie. W tym miesiącu poczynione zakupy są bardzo podstawowe, jedyne co kupuję na zapas, to płyny do kąpieli, ale zużywam je tak szybko, że nie martwię się nadstanem.
Ten miesiąc to również zakupy na prezenty świąteczne, więc dla siebie mam bardzo mało funduszy.

Wczoraj i dziś z rana, zużyłam żel pod prysznic Balea - w zamian wyciągnęłam mydło pod prysznic Ziaja Sopot SPA (uwielbiam ten zapach), a szampon Dove zastąpiłam Mrs. Potters.
U mnie teraz podobnie. Rany, już zakupy świąteczne? No w sumie już czas robić takie zapasy. Dzięki też zacznę o tym powoli myśleć.
Zajęta jestem a faktycznie święta już zbliżają się wielkimi krokami...
Możliwe, że coś z jak to określasz "nadstanu" odłożę a konto prezentów świątecznych.
Na nadmiar funduszy na własne kosmetyczne zachcianki też nie mogę w tym miesiącu narzekać bo zamiast na zachcianki wydam na koszty uzyskania dyplomu
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 20:03   #3973
caramel macchiato
Zadomowienie
 
Avatar caramel macchiato
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 259
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

A ja bardzo bym chciała żeby w naszym wątku było więcej postów takich "od siebie", czyli różnych spostrzeżeń, refleksji, opinii. Często wchodzę tutaj i widzę tylko same cyferki i nazwy kosmetyków.

Miło by było poczytać coś dodatkowego oprócz samych nazw. Chociażby jakieś mini recenzje, czy wasze sposoby na radzenie sobie z nadmiarem produktów, plany na przyszłe dni odnośnie zużywania itp.

Po prostu coś więcej aniżeli
1. Żel pod prysznic X
2. Odżywka Y
3. Szampon Z

Oczywiście nie chcę generalizować, bo są wizażanki, których posty czytam z ogromną przyjemnością. Myślę, że można by sprawić aby nasz wątek był bardziej atrakcyjny i nie był właśnie odbierany jako chwalenie się liczbą zużytych kosmetyków i narzekanie na kiepskie zużycia.
__________________
`KeepYour Heels, Head And Standards HIGH`



Jestem kierowcą.
caramel macchiato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 20:07   #3974
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Co do mini recenzji, to ja używam głównie aplikacji i nie chce mi się wszystkiego z osobna opisywać ale jak ktoś zapyta o konkretny kosmetyk, to chętnie się dzielę opinią. Poza tym czasem sobie tu rozmawiamy (był nawet temat kolorowych, ozdobnych torebek na denka ) i nikt nie ma pretensji za jakieś offtopy, więc jeśli chcesz się czymś podzielić, to droga wolna zapewne ktoś podchwyci temat i tak sobie będziemy pisać. O
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 20:31   #3975
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

A wiecie ze podobno sklepy zaczęły juz odczuwać modę na minimalizm i denkowanie jest lekka panika na rynku. Sama widzę po sobie jak robię zakupy i ile razy sie zastanowię zanim kupie cos nowego
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 20:48   #3976
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
A wiecie ze podobno sklepy zaczęły juz odczuwać modę na minimalizm i denkowanie jest lekka panika na rynku. Sama widzę po sobie jak robię zakupy i ile razy sie zastanowię zanim kupie cos nowego
A skąd masz takie informacje?

Moda modą, ale nie wszyscy za nią podążają (np. ja) i biznes kosmetyczny zawsze będzie dobrze prosperował. I nie widzę też sensu patrzenia przez swój pryzmat.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 20:58   #3977
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Cytat:
Napisane przez caramel macchiato Pokaż wiadomość
A ja bardzo bym chciała żeby w naszym wątku było więcej postów takich "od siebie", czyli różnych spostrzeżeń, refleksji, opinii. Często wchodzę tutaj i widzę tylko same cyferki i nazwy kosmetyków.

Miło by było poczytać coś dodatkowego oprócz samych nazw. Chociażby jakieś mini recenzje, czy wasze sposoby na radzenie sobie z nadmiarem produktów, plany na przyszłe dni odnośnie zużywania itp.

Po prostu coś więcej aniżeli
1. Żel pod prysznic X
2. Odżywka Y
3. Szampon Z

Oczywiście nie chcę generalizować, bo są wizażanki, których posty czytam z ogromną przyjemnością. Myślę, że można by sprawić aby nasz wątek był bardziej atrakcyjny i nie był właśnie odbierany jako chwalenie się liczbą zużytych kosmetyków i narzekanie na kiepskie zużycia.

Ja dlatego nie wypisuję w wątku każdego zużytego kosmetyku tylko wrzucam listę ze zdjęciem na początku miesiąca. Prawdę mówiąc w ogóle nie zwracam uwagi na jak to nazwałaś "same cyferki i nazwy kosmetyków" a nie ukrywam, że dość sporo jest takich wpisów. Wolałabym o czymś innym przeczytać.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 21:38   #3978
Rose180
Raczkowanie
 
Avatar Rose180
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 101
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

7. Antyperspirant nivea, natural fresh, 150 ml w sprayu - ee tam, zwykly, nic wielkiego.
8. Pasta colgate max fresh, 125 ml...
Nie mam nic ciekawego w tym miesiącu a wręcz wszystko takie zwykłe, ale może uda się perfum skończyć!
Rose180 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 12:48   #3979
Apolonia Wu
Raczkowanie
 
Avatar Apolonia Wu
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 123
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Ogarnięcie kolorówki to jedna z przyczyn dla której dopisałam się do wątku.

Np.: szminki… - trudno mi w to uwierzyć, ale do niedawna używałam jednej szminki naraz - i kupowałam kolejną dopiero po jej skończeniu.
Jak to się stało, że teraz poniewierają mi się wszędzie?

Na zdjęciu wszystkie malowidła do ust jakie posiadam.
Plan denkowania zakłada zużycie w pierwszej kolejności pierwszych 4 produktów.
Do tego czasu mam bana na zakup czegokolwiek co ma związek z ustami

Nr. 5 i 6 od lewej to moje ulubione szminki na dzień, a ostatnie dwa produkty po lewej (7 i 8) to wersja na wieczór.
Więc z tymi na razie nie będę się rozprawiać.
Myślę, że taka ilość już będzie rozsądna.

Do jednej szminki na raz już chyba ciężko mi będzie wrócić, trochę się uzależniłam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png quest1_mid_ed.png (301,2 KB, 63 załadowań)
Apolonia Wu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-21, 13:34   #3980
caramel macchiato
Zadomowienie
 
Avatar caramel macchiato
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 259
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Cytat:
Napisane przez Apolonia Wu Pokaż wiadomość
Ogarnięcie kolorówki to jedna z przyczyn dla której dopisałam się do wątku.

Np.: szminki… - trudno mi w to uwierzyć, ale do niedawna używałam jednej szminki naraz - i kupowałam kolejną dopiero po jej skończeniu.
Jak to się stało, że teraz poniewierają mi się wszędzie?

Na zdjęciu wszystkie malowidła do ust jakie posiadam.
Plan denkowania zakłada zużycie w pierwszej kolejności pierwszych 4 produktów.
Do tego czasu mam bana na zakup czegokolwiek co ma związek z ustami

Nr. 5 i 6 od lewej to moje ulubione szminki na dzień, a ostatnie dwa produkty po lewej (7 i 8) to wersja na wieczór.
Więc z tymi na razie nie będę się rozprawiać.
Myślę, że taka ilość już będzie rozsądna.

Do jednej szminki na raz już chyba ciężko mi będzie wrócić, trochę się uzależniłam.
Po przeczytaniu twojego postu, sprawdziłam jak u mnie wygląda sprawa z produktami do ust. Posiadam 7 produktów:

1. NYX, soft matte lip cream, Antwerp
2. Golden Rose, Velvet matte, 02
3. Rimmel, Apocalips, NOVA
4. Rimmel, Vinyl Gloss, Fashion Icon
5. Wibo, Eliksir, 01
6. Essence, In the nude
7. Konturówka Eveline, numeru nie jestem w stanie rozczytać

Na wykończeniu mam szminkę Wibo, której szczerze mówiąc nie znoszę. Jej trwałość w moim przypadku to 20-30 minut, kolor także nie wygląda zbyt ładnie przy moim typie karnacji. Próbuję ją dokończyć, dobrze mi idzie. Podobnie z pomadką z Essence. Mam ją już chyba 2 lata, zadałam sobie dużo trudu by ją znaleźć, w końcu to kultowy produkt. Nie polubiłyśmy się, wyglądam w niej niekorzystnie, trwałość podobna do Wibo.

O wiele lepiej w tym przedziale cenowym sprawuje się Golden Rose. Jedyną jej wadą jest to, iż nie zastyga całkowicie. Przy niechcącym przetarciu ust dłonią, szminka zostaje na ręce. Odcień jest piękny, ale na każdych ustach wygląda nieco inaczej. Mam z natury ciemniejsze wargi i u mnie już nie wygląda tak delikatnie jak na swatchach w sieci.

Konturówka z Eveline ma niemal identyczny kolor jak pomadka z Golden Rose, toteż uwielbiam stosować je w duecie.

Najczęściej używam jednak matowej szminki NYX . Mam do niej ogromny sentyment, ponieważ kupiłam ją rok temu godzinkę przed inauguracją roku akademickiego, więc malując usta przypominam sobie jak fajnie być studentką. To mój ulubiony produkt z tej kategorii, wygląda przepięknie, trzyma się na moich ustach kilka godzin, równomiernie się ściera i nie podkreśla suchych skórek.

Dwa produkty z Rimmela kupiłam na wyprzedaży po około 5 zł za sztukę. Zważywszy na ich poprzednie ceny - interes życia. Błyszczyk jest świetny, ma intrygujący, niespotykany kolor. Na ustach wygląda bardzo ładnie, nie widać drobinek widocznych w opakowaniu. Trwałość zadowalająca, nie skleja ust i nie jest taki lepki, jak większość błyszczyków. Obecnie to mój jedyny błyszczyk, bardzo go lubię.

Do Rimmel Apocalips nie jestem w pełni przekonana. Kolor jest bardzo fajny na wieczór, gdy stawiam na mocniejszy makijaż. Trwałość jest różna, ciężko określić. Czasem wytrzymuje 2-3 godziny, czasem 20 minut ... Ładnie wygląda na ustach, przyjemnie się aplikuje. Odcień jest zdecydowanie trudnym kolorem do noszenia.

Chciałabym w pierwszej kolejności zdenkować pomadki z Wibo i Essence, gdyż ich totalnie nie lubię. Czuję jednak, iż szminka z NYX powoli się kończy, więc zaopatrzę się w kolejne opakowanie jak aktualne sięgnie dna. Podoba mi się niezwykle kolor czerwony z tej serii, muszę się mu przyglądnąć. Nie mam żadnej czerwonej pomadki do ust, a na wieczorne wyjścia by się przydała.

Na mojej liście marzeń jest szminka z MAC o odcieniu Please me oraz pomadki matowe z Bourjois. Jednakże na razie nie czuję potrzeby kupowania niczego nowego.
__________________
`KeepYour Heels, Head And Standards HIGH`



Jestem kierowcą.
caramel macchiato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 13:50   #3981
Apolonia Wu
Raczkowanie
 
Avatar Apolonia Wu
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 123
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Cytat:
Napisane przez Apolonia Wu Pokaż wiadomość

Na zdjęciu wszystkie malowidła do ust jakie posiadam.


P.S. zapomniałam dopisać - na zdjęciu pod szminkami wstawiłam Wam fotkę Johnn'ego Depp'a
Apolonia Wu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 13:53   #3982
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Denko nr 5: Isana Young, żel do mycia twarzy z kwasami owocowymi, 150 ml. To samo wyjęte z zapasów.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 13:58   #3983
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Co do pomadek to u mnie znacznie więcej pielęgnacji. Mam kilka kolorowych pomadek, ale przez małe usta wyglądam w nich średnio korzystnie. Mam też na wyglądzie fakt, że wyglądam ponoć na młodszą niż jestem i nie chciałabym sprawiać wrażenie wytapetowanego dziecka w środę może zbiorę swoje mazidełka i też zarzucę jakimś zdjęciem
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 14:03   #3984
kofi81
Zakorzenienie
 
Avatar kofi81
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 026
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Mam za sobą historię z blogiem urodowo-kosmetycznym. Coś co początkowo było przyjemnością, zmieniło się w kolekcjonowanie kosmetyków różnego typu. Dwuletnia blogowa przygoda zaowocowała niemałym kosmetycznym zapasem ... Stąd moje uwielbienie do tego projektu. Zużywam, denkuję, pomniejszam zapasy - których, przyznaję, już praktycznie nie ma. Wyczyściłam wszystko - zużyłam, oddałam/sprzedałam to, co było nietrafione ...

Mam listę zakupową, którą systematycznie sprawdzam i według niej robię zakupy. Nie tylko kosmetyczne zresztą. Daję sobie czas na przemyślenie wszystkiego, zastanowienie się, czy naprawdę tego potrzebuję. Przyznam, że nie pamiętam kiedy ostatnio kupiłam coś, co było nietrafione - jakaż to przyjemność! I świadomość dobrze wydanych pieniędzy.

Kolorówkowo u mnie minimalizm na całego - bo stawiam na makijaż delikatny. W innym się nie czuję. I tyle.Postawiłam na jakość, nie na ilość. To się sprawdza. Z takim podejściem czuję się dobrze. Pielęgnacji troszkę więcej, ale wszystko w użyciu.


Po tak długim wstępie dorzucam denko numer 10. Zużyłam antyperspirant w kulce Nivea - miałam wersję pure action. Niestety, nie sprawdził się. O ile zapach przyjemny, delikatnie roślinny, o tyle z działania nie jestem zadowolona. Wcześniej miałam wersję dry comfort, która była bardzo dobra. Pewnie do niej wrócę. lub, gdy uda mi się upolowac kulkę neutral, to ją wrzucę do koszyka.
kofi81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 15:19   #3985
caramel macchiato
Zadomowienie
 
Avatar caramel macchiato
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 259
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Denko nr 5: Isana Young, żel do mycia twarzy z kwasami owocowymi, 150 ml. To samo wyjęte z zapasów.
Jak się sprawował ten żel? Polecasz?
__________________
`KeepYour Heels, Head And Standards HIGH`



Jestem kierowcą.
caramel macchiato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 15:34   #3986
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
A wiecie ze podobno sklepy zaczęły juz odczuwać modę na minimalizm i denkowanie jest lekka panika na rynku. Sama widzę po sobie jak robię zakupy i ile razy sie zastanowię zanim kupie cos nowego
I bardzo dobrze. Może to będzie motorem pozytywnych zmian typu mniej chemii w kosmetykach, mniej plastikowych opakowań itd.
Przecież same z siebie firmy nie wprowadzą takich innowacji jeśli konsument będzie kupował cokolwiek jak leci.
Ja tam wiem, że głosując portfelem mam większy wpływ na świat i np. ekologię niż pisząc kolejne petycje do firm.
Dla mnie to zmiana na lepsze.
Konieczność zabiegania o klienta napędza rozwój innowacji, zmianę polityki firmy, więc to lepsze niż stagnacja.

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Co do pomadek to u mnie znacznie więcej pielęgnacji. Mam kilka kolorowych pomadek, ale przez małe usta wyglądam w nich średnio korzystnie. Mam też na wyglądzie fakt, że wyglądam ponoć na młodszą niż jestem i nie chciałabym sprawiać wrażenie wytapetowanego dziecka w środę może zbiorę swoje mazidełka i też zarzucę jakimś zdjęciem
Koniecznie. Foty mile widziane. Też mam podobny problem bo mam właśnie wygląd dziecka i wąskie usta, więc doskonale Cię rozumiem.
I jeszcze oliwkowa karnacja i nieidealnie biała biel zębów, raczej ciemne usta, więc jakieś 99% ulubieńców pomadkowych innych Polek do mnie nie pasuje. Dziś na jakimś blogu oglądałam kolekcję ślicznych jasnoróżowych pomadek i oczywiście wszystko cudne, tyle, że ja bym się żadną z nich pomalować nie mogła.
Dobrze mi w ciemnych kolorach typu bordo, ale no właśnie optycznie pomniejszają usta, więc bądź tu mądry.

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Cytat:
Napisane przez caramel macchiato Pokaż wiadomość

Podobnie z pomadką z Essence. Mam ją już chyba 2 lata, zadałam sobie dużo trudu by ją znaleźć, w końcu to kultowy produkt. Nie polubiłyśmy się, wyglądam w niej niekorzystnie, trwałość podobna do Wibo.
Ja lubię denko właśnie za to, że uświadomiło mi, że tego typu "kultowe produkty" nie są mi w życiu do niczego potrzebne.
Oglądam blogi urodowe i kosmetyczne, ale w 99% jak widzę, że blogosfera wygenerowała jakiś nowy kultowy produkt to myślę sobie, że "eee tam...pewnie to nie dla mnie" i zamiast lecieć do sklepu z "it's new, new!!!" w oczach, na spokojnie sprawdzam co to takiego i czy w ogóle jest sens zawracać sobie głowę i płacić miliony monet za to cudo.
A jak czytam takie wpisy jak Twój to jakoś mi tak lekko na sercu, że nie leżą mi po kątach i nie kurzą się nigdzie żadne "kultowe produkty". Także kultowych nie mam. Mam tylko moje prywatnie ulubione, sprawdzone, niektóre ukochane.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 15:56   #3987
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Cytat:
Napisane przez caramel macchiato Pokaż wiadomość
Jak się sprawował ten żel? Polecasz?
Uważam że jest całkiem przyjemny. Może nie należy do KWC, ale krzywdy też nie robi. Dobrze się pieni, radzi sobie z makijażem i nie przesusza skóry. Jak dla mnie to nie różni się niczym od żelu Rival de Loop z ogórkiem.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 16:12   #3988
Rose180
Raczkowanie
 
Avatar Rose180
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 101
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Cytat:
Napisane przez Apolonia Wu Pokaż wiadomość
trudno mi w to uwierzyć, ale do niedawna używałam jednej szminki naraz - i kupowałam kolejną dopiero po jej skończeniu.
Jak to się stało, że teraz poniewierają mi się wszędzie?
Zawsze kiedy pomyślę, że potrzebuje nową szminkę to mówię sobie, że lepiej te pieniądze przeznaczyć na ciuszki albo coś do pielęgnacji, co używam zawsze. Trzymając się tego mam tylko balsamik do ust z nivea i dwie pomadki w kredce z astora, które używam od czasu do czasu. Nie planuję kupować nic nowego do momentu aż coś mi się skończy. Właściwie ja nawet nie dołączyłam do waszego projektu denko, by pozbyć się zapasów, a właściwie by poczytać coś o kosmetykach, co warto kupić, co stosują inni itp., bo ja zapasów zwyczajnie nie mam :p

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Apolonia Wu Pokaż wiadomość
P.S. zapomniałam dopisać - na zdjęciu pod szminkami wstawiłam Wam fotkę Johnn'ego Depp'a
Ahh, od razu zauważyłam
Rose180 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 16:24   #3989
xxxescapismxxx
Pani Pech
 
Avatar xxxescapismxxx
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 6 327
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

No i u mnie denko szamponu pantene intensywna regeneracja ta żółta wersja;-)

Dobry szampon, bez syfu w składzie z odzywka z tej serii naprawdę sobie radzą
__________________
Insta o naturalnych kosmetykach
Po Prostu Fuksja
xxxescapismxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 18:05   #3990
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część III!

Jak ja się cieszę, że mam mało produktów z kolorówki. Przechodzę teraz obok Sephory czy Douglasa zupełnie obojętnie. Promocje w Rossmannie i Naturze też mnie nie kuszą. Odkąd przeszłam na naturalne kosmetyki stosuję w kolorówce minimalizm. Pamiętam jak jeszcze półtora roku temu nakupowałam błyszczyki, pomadki i inne cuda na wyrzedaży w Sephorze. Nie zdążyłam ich zużyć nawet w połowie i niestety musiałam tego lata część powyrzucać bo się zważyły i nieładnie już pachniały. Więcej nie popełnię tego błędu. Co prawda maluję się codziennie do pracy ale nie jest to jakiś wyszukany makijaż. Wystarczy mi podkład, tusz i błyszczyk.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-12 16:21:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.