Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-27, 15:22   #1
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke

Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.


Bardzo często zastanawiamy się na jakich kremach czy bazach makijaż mineralny będzie najlepiej wyglądał. A może używacie filtrów? Czy też nakładacie minerały na gołą skórę?

Zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami i uwagami na ten temat.

Proszę również o podawanie rodzaju swojej cery





(dzięki Iusti)

Edytowane przez Hanneke
Czas edycji: 2009-01-28 o 10:08
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 15:36   #2
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Bardzo się cieszę, że zdecydowałaś się założyć ten wątek, z pewnością będzie bardzo pomocny, jednak proponuję, żeby każda opisywała jaką ma cerę, to najwięcej powie innym.

Moja skóra - dziwaczna, niby się przetłuszcza, czasami przesusza, alergizuje ale wygląda na normalną, zostały mi resztki trądziku i niezła kolekcja wągrów

Pod minerały - myję twarz normalnie żelem, teraz Ziaja oliwkowa, na to krem lub balsam dr Nony (daje się tego odrobinę na mokrą skórę, dlatego wchłania się do matu) i trochę skrobii Na tym się wszystko ładnie trzyma i nie błyszczy.
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 15:41   #3
foxxxy
Organizatorka
 
Avatar foxxxy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 816
GG do foxxxy
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Fajnie, że "Panno Nieśmiała" założyłaś wątek
Moja cera jest mieszana - przetłuszcza się w strefie T czasami z niespodziankami.

Osobiście wolę nie nakładać minerałów na gołą skórę, gdyż nie wtedy trudniej je "wpędzlować w skórę". I czuje się tak jakoś " goło i wesoło "

Kiedy nakładam je na najpierw minimalną warstwę Hipp-a a potem na Neutrogena Ultra Sheer SPF 55 (proszę mi na słowo wierzyć, że ten filtr działa przetestowany na własnej skórze chronił mnie kiedy byłam calusieńki dzień na zewnątrz , temp 40-45 C pełne słońce ), który nie jest w ogóle tłusty, wspaniale wygładza i matuje (ale nie jakoś super - to jego dodatkowa cecha a nie główna nałożenie minerałów staje się łatwiejsze. Nie trzeba nakładać tyle warstw i nic się nie roluje. Potem matowie jeszcze minerały MAC blot - ale to tylko dlatego ze nie mam jeszcze STF-a Z EDM

Nakładałam też minerały na MAC prep+prime spf 50 ale efekt jest nieco gorszy od Ultra Sheer(pięknie pachnie )
foxxxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 15:43   #4
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Nareszcie sie czegos konkretnego dowiem

Na swoj uzytek opracowalam tylko jeden patent i chetnie sie dowiem o innych, bo zaleznie od pory roku pielegnacja lubi sie zmieniac, a juz w polaczeniu z makijazem mineralnym to juz wiekszy dylemat jest.
Cera mieszana, sklonna do przesuszen, zero przetluszczania, nawet w strefie T, obecnie bez niespodzianek od dluzszego czasu, kilka starych przebarwien, alergiczna. Na dzien dzisiejszy sprawdza sie u mnie kombinacja:
1. porcja na cala twarz Clinique DDMG + 2 krople zelu hialuronowego (wchlania sie calkowicie, nie pozostawia zadnej powloki na skorze i wygladza cere, przez co mineraly wygladaja jak druga skora)
2. podklad EDM (intensive i\lub original glo) nakladany wilgotnym pedzlem EDM Flat Top (termalka Avene)
3. zamiast korektora (mam tylko EDM Sunlight i Pearl Beige, ktore nie nadaja sie na plamki) nakladam punktowo podklad EDM intensive pedzlem EDM Oval Concealer Brush
Efekt - gladki, nie pudrowy makijaz, lekko rozswietlajacy, swiezy i naturalny.

Bardzo prosze aktywne "mineralki" o regularne spowiadanie sie i dzielenie sie wrazeniami z testow kolejnych kombinacji kosmetycznych z mineralami

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2009-01-27 o 15:45
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 17:08   #5
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

rozi nakłada minerały na:
skórę przetartą micelem biodermy, potraktowaną ew. kwasem hialuronowym i/lub serum SAP z olejkiem z pachnotki + lirene 50/iwostin 30
czekam, aż filtr się wchłonie (zazwyczaj kladę dwie warstwy w odstępie kilku minut) potem ewentualnie przykładam lekko bibułki matujace (grzech!)
na to stf fair (ale testuję teraz resztę finishing powders, wiec może się zmienić) i podkład flattym
potem opruszam za pomocą LH kabuki finishing dust.

edit:
generalnie lirene 50+ wchlania się niemal do matu.

edit2:
cera naczynkowa, cienka.

Edytowane przez rozwielitka
Czas edycji: 2009-01-27 o 18:23
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 18:20   #6
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cera-sucha ,wrazliwa.

U mnie baza pod mineraly jest filtr Eucerin spf 30.Nakladam w malej ilosci-jest b lekki,konsystencja lejaca nie kremowa,bezzapachowy(co dla mnie b wazne bo nie toleruje kosmetykow zapachowych) filtr wchlania sie szybko,od razu na ten filtr nakladam mineraly.

Czasami nakladam mineraly na gola skore,skore zazwyczaj przemywam sama woda,albo robie lekki peeling myjka do twarzy buff-puff(dla cer delikatnych)
Uzywam do nakladania mineralow kabuki Sonia Kashuk.

U mnie ten sposob sie sprawdza juz od wielu miesiecy,im prosciej tym u mnie lepiej wiec nie kombinuje z innymi sposobami.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 18:58   #7
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cera mieszana - mimo zaawansowanego (jak na wizaż) wieku strefa T jak u nastolatki .
Rano: myję żelem Effaclar (lub Ziaja Calma), hydrolat z BU, serum z BU zielona herbata na zmianę z Flavo C, na to Lirene filtr 50 (wchłania się faktycznie wyśmienicie).
Makijażu mineralnego nie stosuję codziennie (mojego Shiseido Sunprotection nie porzucę tak łatwo), ale w wersji w pełni mineralnej wygląda to tak:
primer - stosowałam na razie tylko produkty EDM STF kaolin i teraz właśnie zaczęłam STF ryżowy lub wcześniej jedwabnik Hauschki
podkład mineralny z EDM intensive nakładany Kabuki
na wierzch STF ale teraz przerzuciłam się na EDM Finishing Dust (to samo co mazidlane dry - flo sądząc ze składu) - może dziwna jestem ale mnie skrobia odpowiada (zaczynałam od Clinique Blended pół na pół z mąką ziemniaczaną ).
Nie mam większych problemów z rozprowadzeniem minerałów na filtrze - acz nie spróbowałam na avene - na Antheliosach i na Vichy oraz na Solecrinie nie było żle. Oczywiście po paru godzinach jest błysk (ale nie wiem czy to bardziej kwestia filtra czy właściwość mojej cery), ale to raczej nieuniknione (nazywam to glow i jakoś da się żyć).
Kluczowe przy makijażu na filtrach czy generalnie tłustym kremie wydaje mi się używanie primera.
Aha wszystko to zmywam olejkiem z BU.
Próbowałam również nakładania minerałów na silikony (Idealist) i też było nieźle, ale osiągnęłam ten etap reedukacji biochemiecznej że źle się czuję bez filtra.
Pozdrawiam i liczę na jakieś genialne patenty z Waszej strony .
jmw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-27, 20:21   #8
Kicia_Wampirzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Kicia_Wampirzyca
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: BP
Wiadomości: 3 037
GG do Kicia_Wampirzyca
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Bardzo mnie ciekawi jak minerały zachowywałyby się na filtrach Avene
__________________
"Through the darkness of futures past, the magician longs to see. One chants out between two worlds ...
fire, walk with me'


http://kiciawampirzyca.blogspot.com
Kicia_Wampirzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 20:47   #9
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez Kicia_Wampirzyca Pokaż wiadomość
Bardzo mnie ciekawi jak minerały zachowywałyby się na filtrach Avene
Ja wczesniej mialam filtr mleczko avene spf 50 i nakladalam ten filtr pod mineraly-sprawdzal sie dobrze-ale uwaga nakladalam w minimalnej ilosci.
Zdecydowalam sie na Eucerin bo bezzapachowy i tanszy i latwiej dla mnie dostepny.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 21:14   #10
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Przetarcie rano twarzy tonikiem lub hydrolatem i krem nawilżający, ok. 20 min na wchłonięcie i primer - STF ryżowy z EDM. Jak są mrozy i nakładam coś tłustego, to najpierw chusteczką zdejmuję nadmiar i na to primer.

Skóra mieszana ze skłonnościami do różnych nieprzewidzianych niespodzianek.



Minimalizm w moim wykonaniu procentuje, muszę natomiast rozejrzeć się za dobrym filtrem, avene i lirene mam w pamięci
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 21:23   #11
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Kusicie tym Lirene ale ja mam atomowy zapas LRP, wiec chyba w przyszlym sezonie do niego dotre dopiero, o ile nie wycofaja

Przemysluje sprawe nakladania podkladu mineralnego na filtr i wychodzi mi, ze najlepiej bedzie jak zafiksuje go najpierw jedwabnikiem hauszki, a potem naloze mineraly pedzlem kabuki jak zwykly puder, bez wcierania, oczywiscie na sucho. Boje sie tylko, ze to razem da efekt pudernicy
Coz, wy bylyscie pionierkami, to ja tez sie moge poswiecic w imie nauki Dam znac co mi wyjdzie
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-27, 21:47   #12
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Ja również czuję się kuszona Lirene i Avene, chociaż powinnam niedługo dostać mój Iwostin, oby jutro to będę miała czas na testowanie w szpitalu, jak skóra będzie reagować
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 09:40   #13
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

cera dojrzała, mieszana, skłonna do podrażnień, z drobnymi wypryskami.Wrażliwa.


u mnie bywa różnie z tymi bazami pod minerały.
Czasami wystarczy mi sam hydrolat, na to primer, podkład i puder wykańczający. Czasami jest to filtr (TESCO dla dzieci SPF 40-super się wchłania i nie jest tłusty). Dziś właśnie do lekarza ''ubrałam się'' w filtr, primer i Buff'd light. Lekarka pochwaliła moja cerę i zapytała co robię że jest tak gładka i jasna
Na większe wyjścia stosuję krem nawilżający zmieszany z żelem hialuronowym lub sam żel. Nakładam też czasami minerały na bazę M.A.C. z filtrem.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2009-01-28 o 09:59
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 09:57   #14
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Mam cerę normalną, skłonną do przesuszeń i zanieczyszczeń.

Praktycznie zawsze pod minerały kładę krem Humektan. Super się wchłania i wyraźnie wygładza skórę. Czasem dodam do niego odrobinę kwasu hialuronowego dla jeszcze większej gładkości, ale jak akurat go nie posiadam (tak jak teraz) to tragedii też nie ma. Na to (od pewnego czasu codziennie) kładę primer Start To Finish Kaolin z EDM, który zapewnia jeszcze większy poślizg i porządnie matowi moją cerę nie wysuszając przy tym. Na to kładę podkład mineralny na sucho przy pomocy flat topa, spryskuję twarz hydrolatem lub tonikiem nawilżającym i na koniec daję odrobinę krzemionki. Zapewnia ona dodatkowe wygładzenie buzi i utrwalenie makijażu.

Nie trzymam się jednak tych zasad sztywno i (zwłaszcza ostatnio) testuję inne primery. Zamierzam ponadto wrócić do filtrowania buzi, więc sposób przygotowywania mojej cery też się pewnie niedługo zmieni.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 10:31   #15
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cera- mieszana-policzki suche, strefa T normalna/leciutko przetłuszczająca się w lecie, naczyńkowa, nadwrażliwa i nadreaktywna.


Pod minerały zawsze stosuję jakieś serum oparte na kwasie hialuronowym/silikonach.
Na dzień nakładam filtr ok. 1 ml- obecnie ROC 40. Na to idą minerały kabuki/flat topem ruchem stemplującym na sucho.
Na wieczór- cieniutka warstwa filtra (wyrównuje mi koloryt skóry, no i jest lekko kleisty dzięki czemu minerały trzymają się u mnie nawet całą noc), na to podkład i puder mineralne (obecnie testuję różne pudry). Następnie zwilżam duży pędzel do pudru hydrolatem i stempluje nim twarz. Pozbywając się pudrowego efektu i wiążąc wszystkie warstwy razem.


Tak jak i Frantic nie zawsze postępuję w ten sam sposób, jedynie zawsze stosuję serum i filtry. Zaczęłam też testować primery, na razie fenomenalnie w tej roli spisuje się u mnie Sunlight Finishing Dust EDM.





Vril, na filtrze również można pokombinować z nakładaniem, na mokro też się da, sprawdzałam
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 10:41   #16
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Wlasnie mnie zaciekawilas tym nakladaniem Czyli najpierw mam nalozyc podklad stemplami na sucho, a potem posteplowac znow wilgotnym pedzlem lub spryskac twarz?
Filtr niby wchlania mi sie bez klejenia ale boje sie, ze jak bede stemplowac bezposrednio na niego, to minerlay mi sie przykleja plackami. Moze najpierw dac jedwabnika hauszki?
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 10:53   #17
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Vril może wypróbuj kilka metod i zobacz jaka Ci najbardziej pasuje. Wiem, mało pomogłam, ale tek będzie najlepiej. Mi się nic nie przykleja do pędzla. Po aplikacji często spawdzam i jest suchy, żadnej kleistości filtra. Primery czy pudry wykańczające nie zawsze stosuję, bo boję się wysuszenia.


Najpierw stempluje bardzo dokładnie miejsce przy miejscu, a później delikatnie ruchem kolistym rozcieram. Bardzo delikatnie, żadnego mocnego tarcia itp. takie mizianie tylko i nie mam żadnych placków. Można też po stemplowaniu delikatnie rękoma wklepać. Możliwości multum.


Aha, tylko bardzo ważna jedna rzecz na pędzlu musi być jednolita, cieniutka warstwa pudru bo inaczej placki na pewno będą. Czyli pędzel siup w minerały, później pukamy w włosiem z minerałami np. na talerzyku żeby dokładnie rozprowadzić puder na pędzlu i następnie na twarz. Mi się sprawdza.

Metoda zależy tylko i wyłącznie od naszej fantazji

Edytowane przez Hanneke
Czas edycji: 2009-01-29 o 16:23
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 14:22   #18
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

OK
Tez zawsze rozcieram dokladnie mienraly na pokrywce mimo iz nakladam na mokro i tworzy sie fluid Dam znac, co mi wyjdzie, boje sie tylko znow podraznienia i czerwonej, buraczanej twarzy jak kiedys
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 14:45   #19
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

To ja może powiem, jak dzisiaj mi się z sukcesem udało nałożyć minerały, aż się zdziwiłam

Najpierw nałożyłam 2,5 ml Iwostinu 50+ na twarz, dekolt i szyję, zadanie trudne ale zakończone powodzeniem Po pół godzinie na to (oczywiście wszystko nakładane delikatnie i bardziej wklepywane niż rozmazywane, coby filtra nie zetrzeć) puder Jadwigi, który większość ma kaoliny, to dobrze zmatowił, na to Fairy Lt Cool Lumiere w wersji VV i do tego puder jedwabny Sheer. I wszystko ładnie się trzyma, chociaż podkład trochę za ciemny

Ale proszę pamiętać, że ja cała jestem specyficzna i na mnie udaje się wykonać rzeczy u innych niemożliwe, więc nie wiem, czy się innym uda na taki tłuściutki filtr bez problemu wszystko nałożyć.
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 15:00   #20
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Vril daj znać co Ci wyjdzie.

Iusti, teoria o 2,5 ml filtra została obalona. W zupełności wystarczy 1,5 ml na twarz i szyję
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 15:30   #21
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Iustitia, szczerze podziwiam, jak mialam 19 lat to ludzka sila by mnie nie zmusila zebym takie cyrki przy gebie wykonywala
U mnie dzisiaj poszlo na Antka Fluide Extreme, szybko zaczelam sie swiecic delikatna lampa. Ale to dlatego, ze skonczyl mi sie kaolinowy STF od Frantic
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 16:17   #22
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

A ja nie używam nic Tylko przemywam rano twarz wodą i na to podkład - aktualnie RHEA w najjaśniejszej wersji. Nie zachwycił mnie specjalnie ale od biedy może być. A chcę go wykończyć skoro już go mam.
Nakładałam kiedyś podkład na własnoręcznie zrobione serum z kwasem hialuronowym i taka baza chyba najbardziej utrwala makijaż.
Próbowałam też nakladać podkład na filtr La Roche Posay Anthelios Dermopodiatrics i Lait Veloute i to był koszmar. Pędzel był cały posklejany a efekt matowienia niewielki.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 16:35   #23
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Mam cerę normalną, skłonną do przesuszeń i zanieczyszczeń.

Praktycznie zawsze pod minerały kładę krem Humektan. Super się wchłania i wyraźnie wygładza skórę.
muszę wreszcie kupić Humektan
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 17:57   #24
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj poszlo na Antka Fluide Extreme, szybko zaczelam sie swiecic delikatna lampa. Ale to dlatego, ze skonczyl mi sie kaolinowy STF od Frantic
Pranie i jak oceniasz STF kaolinowy?

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
muszę wreszcie kupić Humektan
Polecam gorąco. Jakby efekt nawilżenia był za słaby (chociaż u mnie jest w zupełności wystarczający), to można dodać 1-2 kropelki kwasu hialuronowego.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 18:07   #25
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

- Cera mieszana, strasznie tłusta w strefie T - policzki normalne.
- Do tego alergiczna, wrażliwa, BARDZO DUZO przebarwien po trądziku i jak narazie sporo pryszczy.
- Cera leczona differinem, kwasem aha i siarą (mimo tego nie przesuszona).

U mnie tylko na golasa mineraly sie sprawdzają. Czyli:
.. Myje twarz ciepla wodą
.. Wycieram ręcznikiem jednorazowym
.. Czekam z 10 minut
.. Klade podklad lub jak mam czas to przecieram sie wacikiem z tonikiem kwasowym, odczekuje 10 minut i klade mineraly

Przy kremach to jest porazka, bo po godzinie wszystko mi spływa, albo po prostu na drugi dzien mam niemile niespodzianki.

Stawiam na minimalizm


Ps. Dzis sie dowiedzialam zeby kupic krem Bepanthen w niebieskiej tubce [ponoc jest leciutki itp].. niby nawilza (ale ma w skladzie parafine, wiec nie kupie), Humektan mi lekarz stanowczo odradził.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2009-01-29 o 18:10
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 18:17   #26
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Ps. Dzis sie dowiedzialam zeby kupic krem Bepanthen w niebieskiej tubce [ponoc jest leciutki itp].. niby nawilza (ale ma w skladzie parafine, wiec nie kupie), Humektan mi lekarz stanowczo odradził.
Anecko napisz czemu odradzono Ci Humektan?
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 18:49   #27
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Anecko napisz czemu odradzono Ci Humektan?
Dr powiedział, że raczej zapycha bo ma gdzies tam na 1 miejscach jakis emolient czy cos, po za tym parabeny w składzie i jakies SCS, no i stwierdzil ze bedzie to za ciezkie dla mnie.

Po za tym ja juz go mialam i mnie zapychał i podraznial pisalam o tym juz
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 19:01   #28
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Anecko, nie chce byc upierdliwa, ale nie powinnas jednak przy tak aktywnym leczeniu kwasami stosowac jakiegos filtra?
Ja jako nawilzacza z powodzeniem uzywam HOL Avene. Niby ma trojglicerydy w skladzie, ale mnie nie zapycha. Fajnie wyglada z dodatkiem HA pod mineralami.
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 19:13   #29
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Nie robmy OT'a

Ps. Skora mojej mamy:

Dojrzała /57 lat/, czasami przetluszczająca, ale raczej normalna.

Mineraly na sucho sie nie trzymają o dziwo :/
Nalozylam jej krem Lirene Liposomowy - mineraly caly dzien bez swiecenia

Pozazdroscic
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 20:51   #30
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość

U mnie tylko na golasa mineraly sie sprawdzają. Czyli:
.. Myje twarz ciepla wodą
.. Wycieram ręcznikiem jednorazowym
.. Czekam z 10 minut
.. Klade podklad lub jak mam czas to przecieram sie wacikiem z tonikiem kwasowym, odczekuje 10 minut i klade mineraly

Przy kremach to jest porazka, bo po godzinie wszystko mi spływa, albo po prostu na drugi dzien mam niemile niespodzianki.

Stawiam na minimalizm
Delikatna pielęgnacja jest najlepsza.
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-18 19:04:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.