Dwa psy w domu. Co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-24, 16:34   #1
alnihan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2

Dwa psy w domu. Co robić?


Jeśli jest już taki wątek to prosze przekierujcie mnie, bo nie znalazłam.


Mam następujący problem. Mam 11-letnią suczkę, spokojną i bardzo czułą. Parę tygodni temu wraz z rodzicami zdecydowaliśmy się na kolejnego pieska. Ponad tydzień temu ze schroniska zabraliśmy dwumiesięcznego szczeniaka. Suczka bardzo źle zareagowała na tego pieska. Jest już stara i nie ma ochoty na zabawy i kiedy piesek do niej z zabawą podchodzi suczka zwyczajnie się na niego rzuca. Nie lubi w ogóle, kiedy szczeniak do niej podchodzi, siada obok. Ogólnie go w domu nie toleruje. Można coś z tym zrobić?
alnihan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 17:15   #2
miyya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 119
GG do miyya
Dot.: Dwa psy w domu. Co robić?

Ja miałam podobnie , musisz nauczyć szczeniaczka żeby nie dręczył suczki , a suczka da mu kilka razy w ucho i sam zrozumie że nie warto z nią zadzierać . Miałam podobną sytuacje na początku było nie ciekawie , ale po niedługim czasie szuczka przyzwyczaiła się do młodego i teraz się dobrze dogadują .
miyya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 17:28   #3
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Dwa psy w domu. Co robić?

Można. Są 2 możliwości: albo poczekać jakiś czas, może suczka zaakceptuje małego, albo oddać szczeniaka.

Właśnie w tym problem: dużo osób dość pochopnie decyduje się na drugiego zwierzaka. Przed podjęciem podobnych decyzji, staram się wczuć w zwierzaka, jakby się czuł w danek sytuacji: pomyśl, gdybyś Ty miała np. 14 lat i rodzice przyprowadziliby do domu 4-5 letnią siostrę, która cały czas by za Tobą chodziła, chciałaby brać Twoje rzeczy itd... Irytujące trochę, nie?

Też mam 2 psy i 2 koty. Jak brałam drugiego psa, Majlo miał 3 lata, Melman 2 m-ce. Miałam o tyle dobrze, że Mela wzięłam od sąsiadki, która mieszka na dole i wcześniej brałam ich razem na spacery.
Ale jak Melman czy koty byli już w domu, starałam się, żeby nowicjusze za dużo sobie nie pozwalali. Np. jeżeli Majlo leżał, a Mel czy kot podchodzili do niego i on warczał, to nie karciłam Majla. Zwierzęta mają swoją hierarchię i też potrzebują prywatności itd.
Tak samo z jedzeniem: jeżeli kot czy pies podchodził, do jakiegoś czasu pozwalałam Majlowi warczeć. Ale jak np. kot był zbyt natrętny, goniłam kota czy Mela, żeby nie dopuścić do agresji, jednocześnie mówiąc do Majla, że nie wolno gryźć . Czasem trzeba interweniować.

Dzisiaj Majlo ma 8 lat, Melman 5, koty są 1,5 roku i jest dobrze. Psy trzymają się razem, koty wolą swoje towarzystwo, chociaż razem też się zaczepiają .

Ja np. jak Majlo powąchał kota, przechodził koło niego spokojnie to go chwaliłam jaki jest grzeczny i często dawałam mu coś dobrego: a to psie ciasteczko, a to kawałek chleba z czymś dobrym, żeby sobie skojarzył kota z jakimś smacznym kąskiem. Po paru razach podbiegał do kota, polizał go, i pędem biegł pod lodówkę... Spryciarz ...
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 19:04   #4
alnihan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2
Dot.: Dwa psy w domu. Co robić?

Pocieszyłyście mnie.
Mam jeszcze jedno pytanie. Moja suczka, tj. Kinia zawsze jak zostawała sama w domu była grzeczna. Nie szczekała. Nie gryzła butów, ani nic w tym stylu.
Z Lemonem, czyli szczeniakiem jest odwrotnie. Źle reaguje, kiedy zostaje sam w domu. Można go tego oduczyć?
alnihan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 05:37   #5
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Dwa psy w domu. Co robić?

Cytat:
Napisane przez alnihan Pokaż wiadomość
Pocieszyłyście mnie.
Mam jeszcze jedno pytanie. Moja suczka, tj. Kinia zawsze jak zostawała sama w domu była grzeczna. Nie szczekała. Nie gryzła butów, ani nic w tym stylu.
Z Lemonem, czyli szczeniakiem jest odwrotnie. Źle reaguje, kiedy zostaje sam w domu. Można go tego oduczyć?
Właśnie to był jeden z powodów, że wzięłam drugiego psa: mój Majlo tak rozpaczał, że musiał zostać sam i wygryzał wykładzinę pod drzwiami

Odkąd wzięłam Mela był spokój. Za to z Melem było kilka incydentów, że gryzł pościel. Od jakiegoś czasu, zanim gdzieś pojadę daję im kości takie prasowane, żeby miały zajęcie. U Ciebie nie polecam tego sposobu dopóki psy się nie zaakceptują, bo może dojść do walki o kość.
Ale możesz spróbować ze spacerem: weź psy na długi spacer albo jeżeli masz taką możliwość do ogródka itp, żeby- w szczególności szczeniak- się wybiegały. Jak mały się zmęczy bardzo prawdopodobne jest , że będzie spał.
Możesz jeszcze mu kupić parę zabawek i dać dopiero przed wyjściem. Zabawki chowaj na jakiś czas, żeby psu się nie znudziły.

I często wychodź sama na chwilę np. na korytarz, na podwórko. Kup jakieś ciasteczka dla psów i za każdym razem jak wracasz, daj OBYDWU psom po przysmaku i chwal Lemona za grzeczność. Oczywiście jeżeli mały nie narobi żadnej szkody.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 16:59   #6
tynkusia
Rozeznanie
 
Avatar tynkusia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 706
Dot.: Dwa psy w domu. Co robić?

Nimfa20 mowisz całkiem mądrze
tynkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 18:10   #7
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Dwa psy w domu. Co robić?

Cytat:
Napisane przez tynkusia Pokaż wiadomość
Nimfa20 mowisz całkiem mądrze
Piszę

Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-26, 18:15   #8
tynkusia
Rozeznanie
 
Avatar tynkusia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 706
Dot.: Dwa psy w domu. Co robić?

to tez
tynkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 17:48   #9
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Dwa psy w domu. Co robić?

Cytat:
Napisane przez tynkusia Pokaż wiadomość
to tez:d

Edytowane przez Nimfa20
Czas edycji: 2010-11-27 o 17:50
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.