Pielęgnacja i ochrona skóry zimą - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-25, 21:15   #121
Diana_93
Raczkowanie
 
Avatar Diana_93
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 77
GG do Diana_93
Dot.: Ochrona twarzy przed mrozem - co stosujecie?

ja używam ten krem
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...cy-na-zime.htm
Diana_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 11:31   #122
Ulina2000
Raczkowanie
 
Avatar Ulina2000
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 66
Dot.: Ochrona twarzy przed mrozem - co stosujecie?

Świetnie Dziekuję za odzew. Rozumiem zatem, że w przypadku, gdy wyjścia na mróz nie da sie unikać najlepiej zastosowac coś tłustego (przynajmniej w przypadku niezapychającej się wrażliwej i przesuszonej cery) a na to filtr fotostabilny oczywiście.
Tak też uczynię.
Ulina2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 22:59   #123
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Ochrona twarzy przed mrozem - co stosujecie?

Ja też używam Babydream na mróz i wiatr, a po powrocie do domu (na noc) grubą warstwę masła shea. I w tym roku, mimo mrozów, po raz pierwszy od lat nie mam kłopotów z przesuszoną cerą
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 17:21   #124
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Pielęgnacja cery zimą

Zbliża się okres zimowy i zastanawiam się nad pielęgnacji skóry która staje się sucha podrażniona i potrafi się czerwienić, wypryski także się pojawiają i tu pojawia się paradoks wypryski a odwodniona cera, zastanawiam się nad wyborem kremu na co dzień w okresie zimowym. Czy łagodzący z Lukrecją z BU spełniał by standardy zimowe? brakuje mi do tego jeszcze filtrów hm... może po prostu sam filtr z Avene chemiczny + mineralny, którą tubę polecacie? Bo tych filtrów jest sporo... może lepiej coś bez alkoholu, bo będzie dodatkowo podrażniał. Jakie są wasze doświadczenie w pielęgnacji cery zimą? Macie jakieś sprawdzone sposoby na ochronę buzi przed mrozem? Pozdrawiam
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 20:15   #125
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Iwostin ma w swojej ofercie fajne kremy na zimę i nierzadko zawierają one filtry. Przejrzyj kwc. Ale sam filtr też będzie bardzo dobry.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 07:34   #126
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Nie ważne czy zima czy lato alkoholu w kosmetykach najlepiej unikać. Jeśli masz odwodniona cerą to nie znaczy że nie możesz mieć wyprysków Na odwodnienie polecam rewelacyjny składnik kwas hialuronowy w odróżnieniu od wody można stosować kosmetyki z jego dodatkiem spokojnie zimą i latem. No i oczywiście filtr.
Ja w tamtym roku jak jechałam na deskę w góy kupiłam krem Dax Cosmetik Winter Care był z filtrem, lekko natłuszczający i dobrze się sprawdził na mojej suchej cerze i na twarzy tłustej męża. W tym roku muszę się rozejrzeć jeszcze za czymś. A codzień używam bogatszych (bardziej odżywczych) kremów i twarz obsypuje pudrem sypki, albo nakładam fluid i na to puder (to wszystko tworzy warstewkę która moją cerą spokojnie zabezpiecza)
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2010-11-26 o 07:39
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 16:51   #127
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Cytat:
Napisane przez bazylia_79 Pokaż wiadomość
Ja zimą mam zawsze przesuszone ciało i skórę dłoni. Co na to poradzicie?
Ja kiedyś stosowałam Capivit hydro control, u mnie świetnie nawilżył skórę tylko miałam wrażenie że jakby krostki na twarzy częściej wyskakiwały... to chyba przez niego
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-28, 18:08   #128
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
Nie ważne czy zima czy lato alkoholu w kosmetykach najlepiej unikać. Jeśli masz odwodniona cerą to nie znaczy że nie możesz mieć wyprysków Na odwodnienie polecam rewelacyjny składnik kwas hialuronowy w odróżnieniu od wody można stosować kosmetyki z jego dodatkiem spokojnie zimą i latem. No i oczywiście filtr.
Ja w tamtym roku jak jechałam na deskę w góy kupiłam krem Dax Cosmetik Winter Care był z filtrem, lekko natłuszczający i dobrze się sprawdził na mojej suchej cerze i na twarzy tłustej męża. W tym roku muszę się rozejrzeć jeszcze za czymś. A codzień używam bogatszych (bardziej odżywczych) kremów i twarz obsypuje pudrem sypki, albo nakładam fluid i na to puder (to wszystko tworzy warstewkę która moją cerą spokojnie zabezpiecza)
Możesz polecić jakiś krem z hialurownowym? Bo też mam przesuszoną skórę i kremu na dłuższą metę nie pomagają.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 09:40   #129
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Możesz polecić jakiś krem z hialurownowym? Bo też mam przesuszoną skórę i kremu na dłuższą metę nie pomagają.
Z tego co pamiętam Dermika ma krem z kwasem hialuronowym i z tego co pamiętam z dwoma rodzajami cząsteczek i drobnymi i dużymi, na pewno też firma Norel.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 15:06   #130
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Kwas hialuronowy można zakupić na Bu... tylko jak go stosować?? Można go dodać np do jakiegoś olejku bądź hydrotalu?? Albo połączyć z którymś kremem, żeby mieć jeden produkt... ale słyszałam też ( tylko nie wiem czy to prawda) że Kwas hialuronowy zamiast intensywnie nawilżać to... wysuszał... jak to możliwe??
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 15:20   #131
sarssa
Zadomowienie
 
Avatar sarssa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 105
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

I ja mam problemy zw. z pielęgnacją cery zimą- obecnie używam kremu Biodermy Sensibio AR ( mam suchą ze skłonnością do pękających naczynek , skórę) ale jak dla mnie to za mało- po krótkim pobycie na zewnątrz przy kilkunastu st. ponizej zera, jak dzis- piecze mnie twarz. Kiepski jest ten krem, na lato raczej a nie na zimę Nie stusuję fluidów itp, nakładam tylko Creme Puff w kamieniu.

O wiele lepiej sprawdził sie dla mnie krem Daxa na zimę z filtrem, już tutaj wczesniej wspominany I to z nim zdradzę Biodermę -chyba, że znacie coś godnego polecenia o podobnym działaniu?

Moim głownym problemem jest od kilku tygodni nos Z powodu niskich temperatur, przecieram go z wiadomych przyczyn czesto chusteczkami i... skóra łuszczy się, jest pokryta taką jakby poprzecinaną "zmarszczkami" warstwa naskórka. Nie wiem jak z tym walczyc
Peeling i mascie z wit. działają na krótką metę. Kiedyś był taki krem apteczny, zwał się Vitamerfen- był genialny. Likwidował spierzchnieta skore, leczyl ranki itp. Jest wycofany niestety, ale może ktoraś z Was zna coś przypominajacego ten krem ?

Edytowane przez sarssa
Czas edycji: 2010-12-01 o 15:22
sarssa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-01, 15:35   #132
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Cytat:
Napisane przez sarssa Pokaż wiadomość
mam suchą ze skłonnością do pękających naczynek , skórę (...) po krótkim pobycie na zewnątrz przy kilkunastu st. ponizej zera, jak dzis- piecze mnie twarz.
Jakbym siebie słyszała. Też szukam idealnego kremu na zimę, na razie używam kremu dla dzieci Babydream (na wiatr i niepogodę - tak sie chyba nazywa), jest fajny ale to chyba za mało. Nie ma filtra i mimo tego, że jest tłusty, twarz mnie szczypie na mrozie. Szkoda, bo ma bardzo przyjazny skład.
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 16:14   #133
sarssa
Zadomowienie
 
Avatar sarssa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 105
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

o, dobrze wiedzieć bo chciałam ten krem również wyprobowac. A czy ktoras z Was miała krem Ziai z serii aptecznej dla cery naczynkowej? Wiem, że byly recenzje w KWC, ale z racji tego, że ta czesc jeszcze nie dziala i mrozy pewnie nie odpuszczą zbyt szybko, chcę jak najszybciej kupić coś, żeby i ochraniało, odżywiało i "nawilżało". Może zbyt duzo wymagam ?
sarssa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 16:18   #134
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Kwas hialuronowy można zakupić na Bu... tylko jak go stosować?? Można go dodać np do jakiegoś olejku bądź hydrotalu?? Albo połączyć z którymś kremem, żeby mieć jeden produkt... ale słyszałam też ( tylko nie wiem czy to prawda) że Kwas hialuronowy zamiast intensywnie nawilżać to... wysuszał... jak to możliwe??
Kwas hialuronowy nie wysusza cery. Jedna cząsteczka kwasu potrafi zgromadzić wokół siebie 100 cząsteczek wody, jest jak magnez. Oczywiście że jeśli ktoś mało pije to skąd kwas hialuronowy ma wziąść tą wodę??? Więc oprócz odpowiednich kosmetyków ważne jest też picie dużej ilości płynów.
Występuje ją w dwóch rodzajach cząsteczke i to jest bardzo ważna sprawa aby krem zawierał obydwie wielkości. Ponieważ cząstki większe zostają na zewnętrznej warstwie naskórka tworząc okluzję żeby nic nie wyparowywało ze skóry. A mała cząsteczka wnika sobie głębiej i tam działa nawilżająco.
Ja nigdy nie zajmowałam się robieniem samej kremów mimo że uczyli mnie tego na chemii kosmetycznej. Uważam że wystarczy że jestem kosmetyczką a w sprawie robienie kremów zaufam innym (profesjonalnym firmą)

Cytat:
Napisane przez sarssa Pokaż wiadomość
I ja mam problemy zw. z pielęgnacją cery zimą- obecnie używam kremu Biodermy Sensibio AR ( mam suchą ze skłonnością do pękających naczynek , skórę) ale jak dla mnie to za mało- po krótkim pobycie na zewnątrz przy kilkunastu st. ponizej zera, jak dzis- piecze mnie twarz. Kiepski jest ten krem, na lato raczej a nie na zimę Nie stusuję fluidów itp, nakładam tylko Creme Puff w kamieniu.

O wiele lepiej sprawdził sie dla mnie krem Daxa na zimę z filtrem, już tutaj wczesniej wspominany I to z nim zdradzę Biodermę -chyba, że znacie coś godnego polecenia o podobnym działaniu?

Moim głownym problemem jest od kilku tygodni nos Z powodu niskich temperatur, przecieram go z wiadomych przyczyn czesto chusteczkami i... skóra łuszczy się, jest pokryta taką jakby poprzecinaną "zmarszczkami" warstwa naskórka. Nie wiem jak z tym walczyc
Peeling i mascie z wit. działają na krótką metę. Kiedyś był taki krem apteczny, zwał się Vitamerfen- był genialny. Likwidował spierzchnieta skore, leczyl ranki itp. Jest wycofany niestety, ale może ktoraś z Was zna coś przypominajacego ten krem ?
Ja aktualnie używam Daxa dla narciarzy ale nie tylko. Po umyciu i stonizowaniu mubiz najpierw kładę krem odżywczy bądź nawilżający (firma Janssen) po 5 - 10 minutach krem Daxa (lube flid, albo krem z kolorantem) i na to sypki puder. Ale prawda jest taka że przy aktualnych warunkach, kiedy jest dużo na minusie i co najgorsze do tego ostry wiatr, to najlepiej wepchnąć głowę w czapkę i wieelkie kaptur a szalik zawiązać tak żeby krył jak największą część twarzy. Po przyjściu do domu nie odrazu myć twarz, poczekać aż skóra się zagrzeje. Umyć ją osuszyć i nałożyć nawilżający albo odżywczy krem.
Ostatniej zimy jak było tak zimno i wietrznie i wiedziałam że gdzieś długo będę na dworze zakładałam na twarz maskę (taką specjalną z windstoopera) którą używam jak jeżdżę na desce.

Co do biednego noska, to nic innego Ci nie zostaje jak do tej pory regularny peeling i natłuszczanie. Spróbuj wypróbować maść witaminową ze sklepu, albo zwykłą wazelinę, a może posiadać masło kokosowe
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 19:49   #135
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Cytat:
Napisane przez sarssa Pokaż wiadomość
A czy ktoras z Was miała krem Ziai z serii aptecznej dla cery naczynkowej?
Te kremy są chyba 3 - jeden uszczelniający naczynia krwionośne na noc, jeden jakiś na dzień, i jeden łagodzący rumień. Jest też emulsja redukująca podrażnienia i ja jej używam razem z kremem Ziaja Med (seria trądzik różowaty) też łagodzący podrażnienia. Oba kosmetyki łagodzą zaczerwienioną skórę, koją i bardzo delikatnie rozjaśniają, ale większych zmian nie widzę. Policzki nadal czerwone. Ja stosuję tę emulsję rano pod krem zimowy i wieczorem od ok 3 tygodni (lub dłużej). To moje pierwsze kosmetyki tego typu więc porównania nie mam, ale spodziewałam się czegoś więcej (gruszek na wierzbie ).
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 10:47   #136
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Polecam krem lipidowy na zime z iwostinu, posiada filtr 15
Mam cere odwodnioną ale ze skłonnością do zapychania i to wybitną,ale tamtej zimy ten krem uratował moją twarz I nie miałam z nim przykrych przygód. Jest jeszcze jeden zwykły lipidowy do twarzy i też jest świetny ale zawiera mocznik więc niewiem czy nadaje się na zimę. Ale oba polecam.
A co do kwasu hialuronowego, to też miałam wrażenie że mnie ściąga i wysusza . Może nieumiejętnie stosowałam, ale wydawało mi się, że to nawilżenie nawet na dłoniach nim posmarowanych jest o wiele niewystarczające. Pozdrawiam
__________________
www.obsesya.blog.pl
helpme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 11:04   #137
sarssa
Zadomowienie
 
Avatar sarssa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 105
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Dzięki Dziewczyny za rady, na pewno skorzystam

O co chodzi z masłem kokosowym? To takie by Ziaja? Czy to coś innego?
sarssa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 12:10   #138
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Cytat:
Napisane przez sarssa Pokaż wiadomość
O co chodzi z masłem kokosowym? To takie by Ziaja? Czy to coś innego?
Nie, nie żadnej Ziaja, ja nie cierpie tak na marginesie tą firmę . Masło kokosowe kupiłam na targach kosmetycznych i służy mi i do masowania, jako krem na wysuszone dłonie, albo jak mi się skóra łuszczy na nosie, ale też do smażenia naleśników (wypieków) Przepięknie pachnie, jak trzymam w lodowce to ma konsystencję zmarzniętego masła, pięknie się rozpuszcza. Acha przypomniałam sobie że jest produkcji jakieś niemieckiej firmy w słoiku. Jak wrócę do domu mogę zobaczyć dokładnie producenta
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 12:14   #139
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Cytat:
Napisane przez sarssa Pokaż wiadomość
Dzięki Dziewczyny za rady, na pewno skorzystam

O co chodzi z masłem kokosowym? To takie by Ziaja? Czy to coś innego?
Może być też olej kokosowy, wychwalany na kwc i forum. Do pielęgnacji suchej skóry, włosów, a nawet do smażenia.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-02, 12:39   #140
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

sarssa ja mam dokładnie ten olej http://planetazdrowie.pl/index.php?p...art&Itemid=159
ale się naszukałam żeby Ci go pokazać
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 12:52   #141
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Olej kokosowy mm Może być też masło kakaowe, shea lub każde inne z mazideł, BU bądź innych takich stronek, są też na allegro, a nawet w niektórych sklepach ze zdrową żywnością i kosmetykami bio. Tylko że oczywiście mogą zapychać ( na dłuższą metę) ale jako doraźna pomoc super
__________________
www.obsesya.blog.pl
helpme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 12:54   #142
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Najważniejsze żeby był tłoczony na zimno a tylko nie podkolorowywany na odpowiedni kolor.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 14:43   #143
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Cytat:
Napisane przez helpme Pokaż wiadomość
Polecam krem lipidowy na zime z iwostinu, posiada filtr 15
Mam cere odwodnioną ale ze skłonnością do zapychania i to wybitną,ale tamtej zimy ten krem uratował moją twarz
Właśnie się nad nim zastanawiam, szkoda, że zawiera parafinę. Widziałam też krem(y) lipidowy z Ziaji Med, ale nie wiem czy ma filtr. Czy ktoś go używał i wie czy nadaje się na zimę?
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 15:10   #144
sarssa
Zadomowienie
 
Avatar sarssa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 105
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Lowczyni, dzięki!

Zobaczę zaraz czy na allegro go nie ma
sarssa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 16:05   #145
adriannamucha
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 46
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Może być też olej kokosowy, wychwalany na kwc i forum. Do pielęgnacji suchej skóry, włosów, a nawet do smażenia.
Z tym smażeniem radzę ostrożnie !
W sprzedaży są dwa rodzaje oleju kosmetycznego:
  1. olej spożywczy
  2. olej kosmetyczny
Ten pierwszy możemy stosować zarówno do jedzenia jak i do upiększania.
Natomiast drugi jak sama nazwa wskazuje już tylko do upiększania.

Ja jestem uzależniona od oleju kokosowego Kupuję ten.

Pozdrawiam
adriannamucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 16:41   #146
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Ja zamierzam kupić sobie krem Iwostinu lipidowy z ceramidami SPF 15.

Pod krem zwykle kładę emulsję nałuszczająco-nawilżającą. Kupuję mleczko migdałowe w Mazidłach, dodaję ceramidy, olej żurawinowy, kwas hialuronowy, nawilżacz cukrowy, kompleks na naczynka, zanim posmaruję twarz, dodaję kroplę lub dwie wit. C dla maluszków. Ważne, żeby to zrobić chwilę przed nasmarowaniem, a nie dodawać do pojemniczka, w którym trzyma się serum, bo wit. C się zdestabilizuje.

Wit. C jest dostępna w aptece, reszta w sklepie Mazidła i Naturalis, polecam kompleks na naczynka!
http://naturaliskosmetyki.pl/komplek...owej-p-51.html

Tutaj strona Mazideł:

http://www.mazidla.com/
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2010-12-02 o 16:42
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 18:38   #147
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Cytat:
Napisane przez adriannamucha Pokaż wiadomość
Z tym smażeniem radzę ostrożnie !
W sprzedaży są dwa rodzaje oleju kosmetycznego:
  1. olej spożywczy
  2. olej kosmetyczny
Ten pierwszy możemy stosować zarówno do jedzenia jak i do upiększania.
Natomiast drugi jak sama nazwa wskazuje już tylko do upiększania.

Ja jestem uzależniona od oleju kokosowego Kupuję ten.

Pozdrawiam
wiem wiem, nie jestem laikiem
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 18:41   #148
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Wit. C jest dostępna w aptece, reszta w sklepie Mazidła i Naturalis, polecam kompleks na naczynka!
http://naturaliskosmetyki.pl/komplek...owej-p-51.html
Używałaś tego kompleksu na naczynka zimą? Możesz opisać jak działa? Z tego co czytam na tej stronie jego użycie musi być skomplikowane, są podane stężenia w jakich można go stosować, nie chciałabym zrobić sobie krzywdy. On bardziej chroni skórę przed pojawianiem się nowych naczynek, czy raczej łagodzi zaczerwienioną naczynkową skórę?
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 19:44   #149
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Można go stosować do 100%, wiem od właścicielki sklepu, tylko, że trochę żółci i zapach może podrażnić trochę oczy, ale ja mam wrażliwe. Możesz sobie kupić takie mleczko mgdałowe i dodać, ile tam chcesz/ Łagodzi rumień, koi, skóra robi się przyjemnie chłodna, wzmacnia. U mnie rumień znikał w oczach.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 10:14   #150
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Można go stosować do 100%, wiem od właścicielki sklepu, tylko, że trochę żółci i zapach może podrażnić trochę oczy, ale ja mam wrażliwe. Możesz sobie kupić takie mleczko mgdałowe i dodać, ile tam chcesz/ Łagodzi rumień, koi, skóra robi się przyjemnie chłodna, wzmacnia. U mnie rumień znikał w oczach.
Chyba zainwestuję chociaż pewnie lepiej poczekać na to, co powie dermatolog, ale jak ma działać to kurcze. Poza tym rewelacyjny skład!
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:58.