Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-12, 14:46   #1651
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Widzę że w powyższym problemie nikt nie był w stanie pomóc, powiem więc czego się dowiedziałam, może komuś innemu się przyda - P-4C powinnam dodać do fazy olejowej, żeby było ok. All In One nie nadaje się ze względu na zbyt niskie pH. Jak już zrobię serum, dam znać, czy receptura wyszła

Może jednak ktoś wie czy dodanie do serum konserwantu GSB, który to ma w sobie Gluconolactone i Sodium Benzoate zwolni mnie z potrzeby dodawania związku chelatującego? Glukonolakton z konserwantu załatwiłby sprawę, dobrze mniemam?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 06:44   #1652
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Czy P-4C można użyć do olejku myjącego? Chwilowo mam dość miceli, a nie chcę kupować nic nowego.
I czy kogoś podraznił kiedyś FEOG? Albo kwas mlekowy dodany do toniku/micela w ilości kilku kropli dla regulacji PH? Od jakiegoś czasu po użyciu micela bądź toniku z w/w mam czerwoną buzię (wcześniej tak nie było, nawet przy retinoidach). Nie używam obecnie raczej niczego co mogłoby podrażniać.

Edytowane przez patricitka
Czas edycji: 2014-06-15 o 06:51 Powód: dopisek
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 15:19   #1653
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Nie wiem czy P-4C nadaje się do takiego klasycznego olejku myjącego, ale na ZSK jest receptura na olejek do kąpieli, może mogłabyś wziąć go za wzór?

FEOG nigdy mnie nie podrażnił, zresztą jedyne co mnie kiedykolwiek podrażniało to kremy z filtrem. Może za dużo konserwantu dodałaś?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 15:55   #1654
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Nie wiem czy P-4C nadaje się do takiego klasycznego olejku myjącego, ale na ZSK jest receptura na olejek do kąpieli, może mogłabyś wziąć go za wzór?

FEOG nigdy mnie nie podrażnił, zresztą jedyne co mnie kiedykolwiek podrażniało to kremy z filtrem. Może za dużo konserwantu dodałaś?
Zawsze dawałam 1% FEOG. Mam wagę, więc raczej nie zdarza mi się przedobrzyć.
Filtry chemiczne podrażniają mi oczy do łez, nawet jak je omijam przy smarowaniu, ale nie mam od nich czerwonej, piekącej twarzy. Zimą używałam Retin, raz na 3 dni tak do połowy kwietnia, i oprócz łuszczenia nie było żadnych nieprzyjemności, ale może retinoidy uwrażliwiają długofalowo?
Co do P-4C, zrobiłam próbę: do porcji oleju na mokrej ręce dodałam 1 kroplę i zrobiła się emulsja. Ale spytam jeszcze w ZSK.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 17:44   #1655
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

W komentarzach na stronie ZSK jakaś dziewczyna napisała, że robi olejek myjący z P-4C, 10% emulgatora.

Stosowałam kiedyś retinoidy (Atrederm) przez rok, i nadwrażliwość skóry zniknęła po odstawieniu.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 16:20   #1656
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Wklejam odpowiedź od ZSK:
Można zastąpić SLP P-4C, jednakże taki olejek będzie w większym
stopniu odtłuszczał niż olejek z SLP.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 18:17   #1657
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

To się dobrze składa, bo akurat robię zamówienie i chciałam tylko P-4C zamawiać

BTW, znalazłam u siebie glicerynę, całe opakowanie 65 ml, przeterminowana pół roku. Zastanawiam się, czy się toto nadaje jeszcze, czy definitywnie wyrzucić?? Nie zmieniła konsystencji, zapachu nie posiada, użyta na ręce z kremem nie wywołała żadnej reakcji...
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-16, 22:30   #1658
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Umieszalam wczoraj mleczko do demakijazu, ale nie mialam Fluidlecithin Super, to dalam Mulsifian. Mleczko fajne, ale takie sliskie, nie za dobrze sie splukuje, wiec sciagam je szmatka z mikrofazy.

Ja bym gliceryne uzywala, Tak zuzylam panthenol i uzywam obecnie ekstrakt z lukreci i niacinamide. data waznosci nie oznacza sie produkt nie nadaje sie do uzytku, wogole nazwa data waznosci jest mylaca i powinno sie ja zmienic na minimalna date do uzytku, choc pewnie i to by nic nie dalo. Niemcy i tak wywalaja tony jedzenia i innych produktow mylac minimalna date do uzytku z data przeterminowania.
Jak sie nic nie dzieje to uzywaj, ja przynajmniej zaczelam tak robic i poki mi nic nie ebdzie zuzyje moje produkty, no chyba ze nagle zmienia konsytencje zaczna waniac itp, to wiadomo.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 23:16   #1659
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dzięki za odpowiedź Akurat dzisiaj robiłam zamówienie na ZSK i zamówiłam już nową glicerynę... No trudno, najwyżej będę intensywniej zużywać.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 18:52   #1660
Agawa24
Raczkowanie
 
Avatar Agawa24
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 273
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Hej, nie wiem czy tutaj jest odpowiedni wątek na tego typu pytania, ale dokładniejszego nie znalazłam
Potrzebuję odmierzyć 0,750mg proszku a mam miarkę 1ml. Jak to odmierzyć? Czy 1 mg=1ml?
__________________
Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość

Bądź taka, o jakiej zawsze marzyłaś.(...) Zostań najlepszą wersją siebie
Agawa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 19:18   #1661
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

1 gram=1 mililitr tylko w przypadku wody i hydrolatów. Proszki mają ciężar nasypowy, wg niego liczy się objętość. Polecam: http://mazidla.com/receptariusz/info...eliczenia.html
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-28, 12:15   #1662
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Ostatnio niemiłosiernie pożarły mnie komary i meszki - całą twarza, ręce i nogi miałam w swędzących bąblach i czerwonych plamach .

Zrobiłam płyn łagodzący z kwasem glicyryzynowym DPG w roli głównej, dodałam jeszcze pantenol i roślinny kompleks nawilżający. Pryskałam się tym płynem po czym dokładnie wmasowywałam, a na największe bąble robiłam okłady. Efekt był rewelacyjny - po godzinie bąble przestały swędzieć, czerwone plamy zrobiły się jaśniejsze i wszystko znikło po 1-2 dniach, podczas gdy w miejscach gdzie nie używałam płynu plamy są nadal widoczne i swędzące.

Skład płynu na pogryzienia przez komary i meszki:

Hydrolat oczarowy
Kwas glicyryzynowy 1,5%
Pantenol - 5%
Roślinny kompleks nawilżający - 15%

Zastanawiam się jeszcze nad dodaniem glukonianu cynku - powinien przyspieszyć gojenie podrapanej skóry, jak myślicie?
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 23:09   #1663
_ee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 95
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Chciałam zrobić tonik z kwasem kojowym 5%, w sumie 100 ml. Dodałam do wody odpowiednią ilość kwasu, nie rozpuścił się. Chciałam go ogrzać, ale chyba przesadziłam z temperaturą. Woda w łaźni wodnej aż parowała, teraz kryształki są na ścianie buteleczki 'zaschnięte'... Jak bez termometru ocenić temp. i jaką znosi kwas kojowy?
_ee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 13:46   #1664
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez _ee Pokaż wiadomość
Chciałam zrobić tonik z kwasem kojowym 5%, w sumie 100 ml. Dodałam do wody odpowiednią ilość kwasu, nie rozpuścił się. Chciałam go ogrzać, ale chyba przesadziłam z temperaturą. Woda w łaźni wodnej aż parowała, teraz kryształki są na ścianie buteleczki 'zaschnięte'... Jak bez termometru ocenić temp. i jaką znosi kwas kojowy?
Dużo kwasu Ci się nie rozpuściło? Na ZSK jest napisane, by stosować do 4%, może dałaś za dużo kwasu?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 18:01   #1665
_ee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 95
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

W niektórych źródłach jest podawane, że do 5 % można, dużo się nie rozupuściło, prawie wszystko osadziło się na dnie.
_ee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 23:38   #1666
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Znowu odżył we mnie pomysł na własnego maziaja do rzęs, podbijam moje pytanie, może ktoś coś wie, jeśli nie to czas się przeżegnać i testować na sobie
Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
wybrałam do mojej odżywki do rzęs:
niacynamid 3%
keratynę 5%
aloes 5 % (a może 10%?)
d-pantenol 0,5%
oraz oleje (kokos i migdał) 86,5 %
(ewentualnie kropla wit E)

i tu mam 2 techniczne pytania:
- W czym rozpuścić/zmieszać niacynamid i resztę? Użyć wody destylowanej czy użyć dodatkowo HA? A może wystarczy aloes (mam wyciąg zatężony 10 krotnie)
- Czy wstrząśnięcie przed użyciem wystarczy, aby serum działało, czy jednak lepiej użyć emulgatora (czy SLP/Polysorbate 80 się do tego nadadzą?)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 20:07   #1667
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziewczyny co myślicie o toniku (może być robiony w małej ilości przed samym użyciem) z użyciem wody różanej, niacynamidu i kilku kropel olejku eterycznego (mam na stanie z drzewka herbacianego, rozmarynowy i grejpfrutowy) ?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 21:55   #1668
sforcia
Raczkowanie
 
Avatar sforcia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 280
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Znowu odżył we mnie pomysł na własnego maziaja do rzęs, podbijam moje pytanie, może ktoś coś wie, jeśli nie to czas się przeżegnać i testować na sobie

-Rozpuścić w wodzie destylowanej/hydrolacie/HA -tylko tu bym najpierw dolała aloesu, bo będziesz mieć problem z rozpuszczeniem niacynamidu

-Ja bym dała jakiś emulgator, bo by mnie drażniło ciągłe rozwarstwianie, ale jak Ci nie przeszkadza, to różnica żadna. SLP spokojnie da radę

...a tak btw, to mnie zaciekawił kerarice z mazideł, ciekawe czy by się sprawdził do brwi/ rzęs
__________________
ODDAM

Edytowane przez sforcia
Czas edycji: 2014-08-02 o 21:57
sforcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 15:03   #1669
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez sforcia Pokaż wiadomość
...a tak btw, to mnie zaciekawił kerarice z mazideł, ciekawe czy by się sprawdził do brwi/ rzęs
Na razie spotkałam się w sieci z przepisami odżywek do włosów z jego użyciem, z rzęsami mało kto w domu ekperymentuje, więc musiałabyś się przekonać na sobie


Mam jeszcze jedno pytanie, czy taką odżywkę muszę dodatkowo zakonserwować? Porcja będzie mała, ok. 10 ml, ale jako że z przeznaczeniem na rzęsy to powinna wystarczyć na kilka tygodni i nie wiem czy konserwanty dodane do półproduktów będą wystarczające, czy dodać z kroplę FEOGu?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-05, 08:48   #1670
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie, czy taką odżywkę muszę dodatkowo zakonserwować? Porcja będzie mała, ok. 10 ml, ale jako że z przeznaczeniem na rzęsy to powinna wystarczyć na kilka tygodni i nie wiem czy konserwanty dodane do półproduktów będą wystarczające, czy dodać z kroplę FEOGu?
10 ml to nie jest mało jak na odżywkę do rzęs, bardzo szybko może się zanieczyścić, a z oczami nie ma żartów. Dodałabym kroplę FEOG. Zdezynfekuj dokładnie wszystkie akcesoria i opakowanie na odżywkę. Proponuję trzymać ją w opakowaniu air less lub z pompką, ewentualnie w małej buteleczce z dziubkiem i wylewać odrobinę na szczoteczkę, nie maczać szczoteczki bezpośrednio w kosmetyku, nie dotykać szczoteczki dozownikiem.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 16:01   #1671
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
10 ml to nie jest mało jak na odżywkę do rzęs, bardzo szybko może się zanieczyścić, a z oczami nie ma żartów. Dodałabym kroplę FEOG. Zdezynfekuj dokładnie wszystkie akcesoria i opakowanie na odżywkę. Proponuję trzymać ją w opakowaniu air less lub z pompką, ewentualnie w małej buteleczce z dziubkiem i wylewać odrobinę na szczoteczkę, nie maczać szczoteczki bezpośrednio w kosmetyku, nie dotykać szczoteczki dozownikiem.
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź Zabieram się do tego jak pies do jeża, bo to w końcu oczy, ale po większości drogeryjnych cudów chodzę z czerwonymi, łzawiącymi szparkami (podejrzewam, że to przez olej rycynowy), że chcąc nie chcąc muszę próbować w domu Czy mogłabyś mi jeszcze doradzić co z SLP, czy jego dodatek spowoduje tylko ten komfort, że wszystko będzie ładnie łączyć, czy wystarczy samo wstrząśnięcie przed użyciem?

Czy opakowania air less są do kupienia stacjonarnie?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 17:37   #1672
Zelda87
Raczkowanie
 
Avatar Zelda87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 65
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

to może do kremu dorzucę całoroczny łatwy balsam do ust. Kupuję masło kakaowe, olej arganowy, olejek z rumianku rzymskiego (np. na ecospa), do tego w sklepie pszczelarskim trochę wosku pszczelego. Wszystko podgrzewam mieszam i gotowe. Nie trzeba konserwować, dobrze się przechowuje i świetnie działa też na suche łokcie czy pięty. Można dodać frakcję wodną w postaci hydrolatu ale w bardzo minimalnej ilości.
Zelda87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 16:45   #1673
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zrobienia sobie serum. Chciałam by zawrzeć w nim niacynę, skwalen (może być olej z amarantusa), olej z wiesiołka, ekstrakt z miłorzębu. No i zastanawiam się z czego mam zrobić bazę? Z wody? Czy oleju wiesiołkowego? Jaki składnik dodać by ułatwić penetrację związków w głąb skóry (lecytyna)?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 09:16   #1674
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Chciałabym zrobić prosty tonik z glukonianem cynku.
Czy jesli do50 - 60ml wody dodam proszku na 2ml łyżeczce miarowej stężenie bedzie ok?
Jak długo taki tonik moge przechowywac w lodówce bez konserwantów?
Pytałam o to w Naturalisie,gdzie zakupiłam glukonian jednak juz kilka dni minęło i nie dostałam odpowiedzi.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 09:47   #1675
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Dziewczyny co myślicie o toniku (może być robiony w małej ilości przed samym użyciem) z użyciem wody różanej, niacynamidu i kilku kropel olejku eterycznego (mam na stanie z drzewka herbacianego, rozmarynowy i grejpfrutowy) ?

Czy ktoś może mi udzielić odpowiedzi?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 16:55   #1676
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Chciałabym zrobić prosty tonik z glukonianem cynku.
Czy jesli do50 - 60ml wody dodam proszku na 2ml łyżeczce miarowej stężenie bedzie ok?
Jak długo taki tonik moge przechowywac w lodówce bez konserwantów?
Pytałam o to w Naturalisie,gdzie zakupiłam glukonian jednak juz kilka dni minęło i nie dostałam odpowiedzi.
A jakie chcesz mieć stężenie? Dla glukonianu cynku przyjmuje się 1-3% (wg Naturalisa), na 50g toniku jak dodasz te 2ml glukonianu to będziesz mieć lekko ponad 3%, sypnij trochę mniej.
Nie wiem jak długo TAKI tonik można przechowywać, ale generalnie często jest tak, że coś bez konserwantu może stać do 2 tygodni. 50ml toniku chyba nie zdążysz zużyć w tym czasie.

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Dziewczyny co myślicie o toniku (może być robiony w małej ilości przed samym użyciem) z użyciem wody różanej, niacynamidu i kilku kropel olejku eterycznego (mam na stanie z drzewka herbacianego, rozmarynowy i grejpfrutowy) ?
Tonik w porządku, ot taki zwykły. Sama też używam toniku z niacynamidem, ale nie na wodzie różanej, a na hydrolacie różanym i do tego mam jeszcze inne składniki rozjaśniająco-nawilżające. No i przede wszystkim glukonolakton jako ten najważniejszy składnik.
Będzie Ci się chciało za każdym razem przed samym użyciem bawić w odmierzanie niacynamidu, dodawaniu kilku kropel olejku do wody (to się nie rozpuszcza)? Skoro to tonik, więc przypuszczam, że do codziennego użytku, może warto większą ilość zrobić.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 20:40   #1677
Zelda87
Raczkowanie
 
Avatar Zelda87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 65
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu przymierzam się do zrobienia sobie serum. Chciałam by zawrzeć w nim niacynę, skwalen (może być olej z amarantusa), olej z wiesiołka, ekstrakt z miłorzębu. No i zastanawiam się z czego mam zrobić bazę? Z wody? Czy oleju wiesiołkowego? Jaki składnik dodać by ułatwić penetrację związków w głąb skóry (lecytyna)?
część związków rozpuszcza się w wodzie a część w tłuszczach. Niacyna chyba w wodzie - więc może warto dodać frakcję wodną która też nawilżyh a nie tylko natłuszczać? Ja dodałabym wywar z płatków kwiatów/napar z rumianku albo gotowy hydrolat np różany (można kupić w sklepach internetowych). Skwalen o ile dobrze pamiętam chyba łączy frakcję olejową z wodną? żeb y się nie rozpadały potem?
Zelda87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 23:05   #1678
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Czy któraś z Was próbowała ukręcić coś w domu z kwasu azelainowego z beauty ever?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 23:17   #1679
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość

Tonik w porządku, ot taki zwykły. Sama też używam toniku z niacynamidem, ale nie na wodzie różanej, a na hydrolacie różanym i do tego mam jeszcze inne składniki rozjaśniająco-nawilżające. No i przede wszystkim glukonolakton jako ten najważniejszy składnik.
Będzie Ci się chciało za każdym razem przed samym użyciem bawić w odmierzanie niacynamidu, dodawaniu kilku kropel olejku do wody (to się nie rozpuszcza)? Skoro to tonik, więc przypuszczam, że do codziennego użytku, może warto większą ilość zrobić.
Gdybym chciała zrobić większą ilość pewnie potrzebny byłby jakiś konserwant?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 19:54   #1680
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Gdybym chciała zrobić większą ilość pewnie potrzebny byłby jakiś konserwant?

Konserwować nie trzeba jedynie produktów, które mają w składzie oleje/masła etc., czyli tych bez użycia wody.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 15:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:49.