Golenie, moim wielkim problemem. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-07, 22:01   #1
Ahnessa
Przyczajenie
 
Avatar Ahnessa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wielkopolska ;)
Wiadomości: 10
Unhappy

Golenie, moim wielkim problemem.


Nigdy nie miałam z tym problemu ale teraz coraz bardziej mnie to ciekawi. W końcu jestem już nastolatką (mam 14 lat) ale golenie znam już od skończenia 10.
Więc tak.. Chciałam się zapytać o to jakich maszynek wy używacie? Jak wiadomo jest lato więc odsłania się troszkę więcej ciałka w stroju kąpielowym. Niedługo jadę na wakacje i nie wiem czy mam sobie zafundować kurację moim prawie nieużywanym depilatorem (nieużywanym z powodu bólu podczas depilacji), kupić plastry z Veet (trochę to kosztuje no ale cóż..) czy kupić sobie dobre (podobno) maszynki z Gillete Venus?

* Nigdy nie miałam z tym problemu bo moja mama kupywała dla nas wszystkich (moich 2 sióstr, dla mnie i dla siebie) najtańsze maszynki z biedronki za 4 czy 5 zł (wiadomo, nie są to najlepsze maszynki no ale cóż..). Ale ja chcę zacząć używać czegoś innego. Moja mama w życiu by mi nie kupiła maszynki za 40 ileś zł (lub około tylu) bo uważa, że to przesada. Jednak ja bym chciała spróbować.

Więc pytanie: czego wy używacie? I co byście mi polecały?
Od razu piszę, że depilacja lub golenie musiało by być na całym ciele (!). Tak na całym. Niestety ale odziedziczyłam strasznie dużo męskich hormonów przez co moje ciało jest całe w ciemnych (jeśli przez dłuższy czas nie ogolę) to także długich włoskach. Byłaby to dla mnie rutyna dlatego chciałam spróbować depilatora, jednak ból zawarty z tym, że te włoski się wyrywa jest dla mnie nie do wytrzymania. Co do moich włosków to mam je nawet na palcach, palcach od nóg, dłoniach i stopach. Więc wyobraźcie sobie jakie to dla mnie denerwujące w wieku 14 lat musieć golić praktycznie całe ciało. Na brzuchu też mam (całym brzuchu (!).)

Wiem, wiem strasznie się rozpisałam ale chciałam, żeby ktoś kto to czyta w pełni wczuł się w moją sytuację.

Także, proszę odpowiadajcie na ten post i jak chcecie możecie dawać mi rady. Z góry dziękuję. ;>
Ahnessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 08:24   #2
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

Robiłaś jakieś badania hormonalne? Jeśli dorastająca dziewczyna ma problem z takim owłosieniem to powinnaś udać się do lekarza. Takie jest przynajmniej moje zdanie.
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 11:26   #3
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

Spróbuj pasty cukrowej. A badania też warto zrobić, może zaradzą coś na wyrównanie ilości hormonów.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=57463
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 12:09   #4
Ahnessa
Przyczajenie
 
Avatar Ahnessa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wielkopolska ;)
Wiadomości: 10
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

Nie robiłam żadnych badań. Moja mama twierdzi, że ona też ma sporo owłosienia i moja siostra też ma. Więc ona uważa że to normalne. Pasty cukrowej próbowałam, ale ból z wyrywaniem jest dla mnie za silny. Nie wiem czemu tak mam bo piszą, że to mniej boli od wosku. A mnie i tak mocno boli..
Ahnessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 12:26   #5
marylisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

Nogi i ręce to i ja golę w całości, ale brzuch...cały?...
Może po prostu rozjaśnij czymś te włoski na brzuchu.
Ja używam Gilette Venus. Nie kosztują 40 zł.
marylisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 12:31   #6
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

W jakiejś drogerii widziałam coś do rozjaśniania włosów, może też poszukaj. Próbowałaś kiedyś kremów do depilacji? Mogą być jakimś rozwiązaniem.
Chociaż po plastrach efekt jest najdłuższy.
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 12:35   #7
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

Skóra po jakimś czasie się przyzwyczaja do bólu.
A Twoja mama może myśleć, że to normalne bo wsystkie tak macie, ale to nie znaczy, żę to jest normalne. Powiedz jej, że chcesz do lekarza iść i zrobić badania w tym kierunku, bo nie chcesz jak "małpa" wyglądac.
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-08, 12:39   #8
Ahnessa
Przyczajenie
 
Avatar Ahnessa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wielkopolska ;)
Wiadomości: 10
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

Brzuch mam szczególnie w okolicach pępka 'zarośnięty'. Po bokach są jaśniejsze włoski ale bardziej na środku są ciemne. Moja mama też mi mówiła żebym rozjaśniała, chyba spróbuję bo wkońcu wyrywanie boli a golenie jest uciążliwe.. Kremów nie próbowałam. Ale moja mama powiedziała, że kupi mi plastry czy kremy jak tylko będę chciała.

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Wiem, że to nie jest normalne. Ale już tak mamy.. Ja sama, szczerze chyba nie odważę się iść z takim problemem do lekarza więc muszę sobie poradzić w domowym zaciszu.
Ahnessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 14:25   #9
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

Cytat:
Wiem, że to nie jest normalne. Ale już tak mamy.. Ja sama, szczerze chyba nie odważę się iść z takim problemem do lekarza więc muszę sobie poradzić w domowym zaciszu.
powiem CI że dla mnie nie jest nienormalne to że masz za dużo włosków tu czy ówdzie a to że nie idziesz do dr! a co w tym jest wstydliwego??? hormony warto sobie zbadać - sama właśnie będę miała je badane ze względu na nieustający zły stan skóry

to że mama czy siostra tak mają (i nic z tym nie robią) to nie znaczy że TY musisz
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 14:52   #10
Sweet Chocolate
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 385
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

.
__________________
.

Edytowane przez Sweet Chocolate
Czas edycji: 2012-10-24 o 19:14
Sweet Chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 15:58   #11
Ahnessa
Przyczajenie
 
Avatar Ahnessa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wielkopolska ;)
Wiadomości: 10
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

Może dla niektórych to jest nienormalne, że nie chcę iść do lekarza i co z tego? Ja nie pytałam się o to czy mam iść do lekarza czy nie z tym problemem. Więc nie piszcie mi takich rzeczy bo i tak nie pójdę! Może i się nie dziedziczy, nie wiem nie znam się. Wiem tylko tyle, że nie pójdę tak czy siak do lekarza, nawet jeśli mamę poproszę to i tak ze mną nie pójdzie bo powie coś w stylu: "To są hormony, wyrośniesz z tego." I nic nie zrobi. Ja wiem lepiej jak jest w mojej rodzinie i wiem, że do lekarzy raczej nie lubimy chodzić.. :C A ja jakoś to przeboleję.
Ahnessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-08, 17:35   #12
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

Cytat:
Napisane przez Ahnessa Pokaż wiadomość
Może dla niektórych to jest nienormalne, że nie chcę iść do lekarza i co z tego? Ja nie pytałam się o to czy mam iść do lekarza czy nie z tym problemem. Więc nie piszcie mi takich rzeczy bo i tak nie pójdę! Może i się nie dziedziczy, nie wiem nie znam się. Wiem tylko tyle, że nie pójdę tak czy siak do lekarza, nawet jeśli mamę poproszę to i tak ze mną nie pójdzie bo powie coś w stylu: "To są hormony, wyrośniesz z tego." I nic nie zrobi. Ja wiem lepiej jak jest w mojej rodzinie i wiem, że do lekarzy raczej nie lubimy chodzić.. :C A ja jakoś to przeboleję.
Chyba raczej "zarośniesz". Masz dopiero 14 lat, hormony zaczynają szaleć i będzie jeszcze gorzej. Będziesz miała problemy z miesiączką i zajściem w ciążę, a po menopauzie będziesz wyglądać jak wąsaty koleś. Z tym nie ma żartów, to nie jest kwestia futra, ale pracy całego układu hormonalnego i mózgu. Możesz się golić nawet kosiarką, ale jak zaczniesz obrastać codziennie i mieć inne problemy, to leczenie będzie długie i kosztowne. Zresztą - ciekawe, jak będziesz goliła plecy? Nad pupą i na tyłku też niedługo zaczną Ci rosnąć. Idź do lekarza rodzinnego, Twojego pediatry, a on Cię dalej pokieruje. To nie są żarty, nikt nie chce dla Ciebie źle.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 18:23   #13
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
chyba raczej "zarośniesz". Masz dopiero 14 lat, hormony zaczynają szaleć i będzie jeszcze gorzej. Będziesz miała problemy z miesiączką i zajściem w ciążę, a po menopauzie będziesz wyglądać jak wąsaty koleś. Z tym nie ma żartów, to nie jest kwestia futra, ale pracy całego układu hormonalnego i mózgu. Możesz się golić nawet kosiarką, ale jak zaczniesz obrastać codziennie i mieć inne problemy, to leczenie będzie długie i kosztowne. Zresztą - ciekawe, jak będziesz goliła plecy? Nad pupą i na tyłku też niedługo zaczną ci rosnąć. Idź do lekarza rodzinnego, twojego pediatry, a on cię dalej pokieruje. To nie są żarty, nikt nie chce dla ciebie źle.
dokładnie!
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 18:32   #14
Ahnessa
Przyczajenie
 
Avatar Ahnessa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wielkopolska ;)
Wiadomości: 10
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

Dziękuję za takie wróżenie przyszłości. Ja wiem, że może by coś zadziałał (chociaż nie jestem tego do końca pewna) ale już pisałam, że moja mama mnie tam nie zabierze, na pewno nie z takim "błahym" (dla niej) problemem. ;/ Więc mogłybyście już skończyć z tym jak to będzie mi źle w przyszłości i wgl. bo naprawdę wiem, że nie chcecie źle, ale mnie nie o to chodziło więc dajcie już spokój. >< Dziękuję za taką pomoc. ;/
---
Tak na prawdę próbujecie pomóc mi na siłę. Taka pomoc to nie jest pomoc.
Kiedy będę miała z tym większe problemy, większe zaufanie do lekarzy i kiedy moją mamę będzie obchodziła moja "włochata" przyszłość to wtedy posłucham Was i pójdę do lekarza. Ale teraz po prostu nie ma takiej możliwości i nie chce mi się więcej tego Wam tłumaczyć bo jak widzę to ciężko Wam przychodzi rozumienie mojego problemu. Znalazło się tylko kilka osób, które odpowiedziały na moje pytania a nie zadręczały jakimiś lekarzami i bóg wie czym. Także dziękuję bardzo. ;/

Edytowane przez Ahnessa
Czas edycji: 2011-07-08 o 18:40
Ahnessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 18:36   #15
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

Zwłaszcza, że do pediatry nie musisz iść z mamą. Zadzwoń, zapisz się i idź, pewnie dostaniesz skierowanie do endokrynologa, a ze skierowaniem wystarczy podejść do okienka i zapisać się dalej. Mama nie musi przy tym być. Pójdziesz, załatwisz to sobie sama i będziesz zdrowa. Będziesz mogła do końca życia golić tylko nogi, pachy, bikini i od biedy ręce. A nie brzuch i plecy.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 18:40   #16
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

I tak pewnego dnia będziesz musiała iść do ginekologa chociażby, a jakbyś poszła teraz to mógłby zapisać Ci hormony i wszystko by się uregulowało.
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 18:45   #17
Ahnessa
Przyczajenie
 
Avatar Ahnessa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wielkopolska ;)
Wiadomości: 10
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

Dobrze, dziękuję bardzo. ;/
Może kiedyś skorzystam ale na razie nie.

Z tego co czytam w internecie, są gorsze przypadki ode mnie i jakoś sobie radzą.
Więc tym bardziej mnie, bynajmniej na razie nie jest to potrzebne.

---
A i czytałam, że dziewczynom w moim wieku (14 lat) nie można podawać hormonów.
Więc dla mnie jak na razie lepiej (nie chcę przytyć bóg wie ile kg, i tak nie jestem chuderlakiem).
Więc dzięki wielkie

Edytowane przez Ahnessa
Czas edycji: 2011-07-08 o 19:19
Ahnessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 19:10   #18
je8
Przyczajenie
 
Avatar je8
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

nie mam zamiaru truć Ci o lekarzach, nie chcesz iść, trudno, to Twoje życie. W razie czego będziesz mogła mieć pretensje tylko do siebie

W każdym razie, jeśli chodzi o depilacje, mogę polecić Ci wosk na ciepło z rolką (coś takiego: http://allegro.pl/wosk-do-depilacji-...663114965.html).
Od kiedy pamiętam goliłam się maszynką, co jak wiadomo jest uciążliwe, bo trzeba to robić dość często. Przez jakiś czas próbowałam używać depilatora (pachy), ale ból był dla mnie nie do wytrzymania :p
Ostatnio zakupiłam sobie ten wosk z rolką i paski fizelinowe (urządzenia do podgrzewania wosku nie kupowałam, przeczytałam, że można podgrzać go w garnuszku i faktycznie da się to zrobić), dziś się odważyłam (wydepilowałam całe ręce)! I o dziwo, nie było to takie straszne. Wiadomo, przyjemnie też nie było, ale z ręką na sercu mogę powiedzieć/napisać, że boli to z 10000 razy mniej, niż depilator
je8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 19:23   #19
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

A czemu nie można? pierwsze słyszę xD
A i nie wszystkie powodują straszne tycie ;p
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-08, 20:16   #20
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

Skoro mama powiedziała, że kupi kremy albo plastry to spróbuj

na początek nie musisz szukać w tych drogich ( mówię o kremach, bo plastrów nie używałam) , czasami te tańsze działają tak samo jak droższe, ostatnio stosowałam taki cukrowy z Bielendy, działał bardzo dobrze
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 20:42   #21
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

Jeśli chodzi o krem do depilacji to Eveline jest bardzo dobry. ale tak jak dziewczyny mówią. golenie brzucha i pleców spowoduje wzmożenie owłosienia, włoski będą rosły grubsze i ciemne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 25421_250.jpg (11,5 KB, 11 załadowań)
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 21:54   #22
Sweet Chocolate
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 385
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

.
__________________
.

Edytowane przez Sweet Chocolate
Czas edycji: 2012-10-24 o 19:14
Sweet Chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 22:54   #23
niegziecna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 24
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

BRAWO DZIEWCZYNY! całym sercem popieram te, które tak rozsądnie doradzają! zgadzam się z Wami, nie ma co ukrywać bez wizyty u lekarza się nie obejdzie. kiedy czytałam Wasze odpowiedzi, aż mi się lżej na sercu zrobiło, tyle tu mądrych kobitek! szkoda tylko, że wyszło tak trochę grochem o ścianę. a potem płacz, bo za późno, bo się bałam, bo nie wiedziałam, że można inaczej. szkoda słów...
niegziecna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 02:31   #24
Gleam1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

Cytat:
Napisane przez Ahnessa Pokaż wiadomość
Nigdy nie miałam z tym problemu ale teraz coraz bardziej mnie to ciekawi. W końcu jestem już nastolatką (mam 14 lat) ale golenie znam już od skończenia 10.
Więc tak.. Chciałam się zapytać o to jakich maszynek wy używacie? Jak wiadomo jest lato więc odsłania się troszkę więcej ciałka w stroju kąpielowym. Niedługo jadę na wakacje i nie wiem czy mam sobie zafundować kurację moim prawie nieużywanym depilatorem (nieużywanym z powodu bólu podczas depilacji), kupić plastry z Veet (trochę to kosztuje no ale cóż..) czy kupić sobie dobre (podobno) maszynki z Gillete Venus?

* Nigdy nie miałam z tym problemu bo moja mama kupywała dla nas wszystkich (moich 2 sióstr, dla mnie i dla siebie) najtańsze maszynki z biedronki za 4 czy 5 zł (wiadomo, nie są to najlepsze maszynki no ale cóż..). Ale ja chcę zacząć używać czegoś innego. Moja mama w życiu by mi nie kupiła maszynki za 40 ileś zł (lub około tylu) bo uważa, że to przesada. Jednak ja bym chciała spróbować.

Więc pytanie: czego wy używacie? I co byście mi polecały?
Od razu piszę, że depilacja lub golenie musiało by być na całym ciele (!). Tak na całym. Niestety ale odziedziczyłam strasznie dużo męskich hormonów przez co moje ciało jest całe w ciemnych (jeśli przez dłuższy czas nie ogolę) to także długich włoskach. Byłaby to dla mnie rutyna dlatego chciałam spróbować depilatora, jednak ból zawarty z tym, że te włoski się wyrywa jest dla mnie nie do wytrzymania. Co do moich włosków to mam je nawet na palcach, palcach od nóg, dłoniach i stopach. Więc wyobraźcie sobie jakie to dla mnie denerwujące w wieku 14 lat musieć golić praktycznie całe ciało. Na brzuchu też mam (całym brzuchu (!).)

Wiem, wiem strasznie się rozpisałam ale chciałam, żeby ktoś kto to czyta w pełni wczuł się w moją sytuację.

Także, proszę odpowiadajcie na ten post i jak chcecie możecie dawać mi rady. Z góry dziękuję. ;>
Kochana, jesteś jeszcze młoda i niedoświadczona, masz zaledwie 14 lat. Prawda jest taka, że kobieta (w Twoim przypadku dziewczynka) chcąc być piękną musi cierpieć. Mam 20 lat i uważam, że depilator jest najlepszym rozwiązaniem podobnie jak plastry, ale dla prawdziwych kobiet a nie 14 letnich dziewczynek, które uciekają od wszystkiego co boli. Tak, depilator wyrywając włoski sprawia ból (nie tylko u Ciebie) ale większość kobiet zaciska zęby i go kupuje. Jesteś jeszcze dzieckiem i Twoje ciało jeszcze nie jest na to wszystko gotowe.
Przystopuj trochę z depilacją, spytaj się własnej mamy - ona wie najlepiej.
Gleam1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 02:47   #25
Gleam1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

l

---------- Dopisano o 03:44 ---------- Poprzedni post napisano o 03:40 ----------

Spokojnie. Masz dopiero 14 lat. Nic dziwnego, że depilator sprawia Ci ból -jesteś jeszcze dzieckiem i masz wrażliwe ciało. Nie przejmuj się dziewczynami tzw. "Ciotkami Dobra Rada" - przesadzają. Krem w pełni wystarczy, jak będziesz starsza zaczniesz przyjaźń z depilatorem. Miałam podobny problem.

Gleam1991, 20 lat

---------- Dopisano o 03:47 ---------- Poprzedni post napisano o 03:44 ----------

a i krem Veet jest najlepszy !!! (No, ale kosztuje)
Gleam1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 05:57   #26
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

naprawdę wybierz się do lekarza nie sztuką jest ogolić całe ciało... rosnące na nowo włosy będą ciemniejsze i mocniejsze. zarośniesz jak nie powiem kto i wtedy żadne plastry, żadne, superfajne maszynki nie pomogą. Czytałam kiedyś historię dziewczyny, która codziennie rano wstawała skoro świt, żeby ogolić całe ciało i przez 2 lata ukrywała to przed mężem. W końcu pewnego dnia miała psychicznie dość i poprosiła męża, aby pomógł ogolić jej plecy, bo nie sięgała... To, że mąż ją zostawił po pewnym czasie to inna kwestia, ale pomyśl ile ta kobieta musiała wycierpieć. Być może Ciebie czeka to samo, jeśli teraz nie wybierzesz się do lekarza i dalej namiętnie będziesz golić swoje włosy. Teraz jest ratunek, później nie wiem czy zatrzymasz pobudzone już cebulki włosa, aby przestały rosnąć.
Wiesz, bo chodzi o to, żeby znaleźć przyczynę takiego stanu i przyczynę leczyć, a nie skutki
A to, że Twoja mama ma olewczy styl wobec Twojego problemu, bo ogranicza się tylko do zafundowania Tobie maszynki (no nawet i plastrów), nie znaczy, że Ty masz taki mieć. Zainteresuj się swoim zdrowiem, na dobre Ci to wyjdzie.
Pozdrawiam
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 08:20   #27
monikaW88
Raczkowanie
 
Avatar monikaW88
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 241
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

Widzę,że dziewczyny tutaj troszkę się orientujecie w temacie To może i ja zadam przy okazji pytanie- co uważane jest już za nadmierne owłosienie u kobiety? Czasami zadaję sobie pytanie, czy ze mną jest wszystko ok, dodam,że mój tata jest strasznie owłosiony więc należy też wziąć to pod uwagę. U mnie wygląda to tak- mam ciemne, grube włoski na łydkach (golę od około 10 lat), na udach nie mam tak mocnych włosków i nie tak dużo, wokół pępka tez mam włoski-średnia ilość,ale bez ścieżki sięgającej do bikini(zrobiłam raz błąd goląc je w młodości,a były cienkie i delikatne-zauważyłam,że moja siostra też ma tam włoski,ale ciemne i cieńsze-ja swoje rozjaśniam), wokół brodawek też mam pojedyncze włoski,które usuwam, a i włoski w okolicach bikini trochę wychodzą za linie majteczek-ale pasta cukrowa i jest jak ta lala Wąsika "mocnego" nie mam tylko delikatne włoski.Powiedzcie mi czy to już stan,który kwalifikuje się do zgłoszenia do lekarza? Czy któraś z Was też tak ma lub jak u niej wyglądała sytuacja i jakie zmiany zauważyła po kuracji hormonalnej? Czy nie jest tak,że zaprzestając leczenia stan powraca np ze zdwojoną siłą-tego byśmy nie chcieli Wiem,że dużo pytań zadałam,ale może znajdą się specjalistki, które odp na moje pytania i przekonają jednocześnie autorkę postu do pójścia do lekarza, która ewidentnie ma problem.
monikaW88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 08:58   #28
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

Moim zdaniem to, co opisujesz, to granice normy. Te miejsca naturalnie pokryte są włoskami i natura może Ci w tych miejscach zesłać ciemne i mocniejsze włoski. Zawsze warto kontrolować hormony, choćby dla siebie, więc możesz poprosić lekarza o skierowanie, ale wydaje mi się, że nie ma tragedii i nie trzeba będzie ingerować lekami. Problem pojawia się, kiedy włosy zaczynają rosnąć w miejscach, w których rosną mężczyznom, czyli na przykład na pośladkach (nie między, ale właśnie na tyłku), w okolicach krzyża, między piersiami. Wiele ciemnowłosych kobiet ma wąsik, etraz na szczęście są różne lasery i inne bajery, więc można sobie z tym spokojnie poradzić.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 10:29   #29
monikaW88
Raczkowanie
 
Avatar monikaW88
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 241
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

Dzięki za odp, w okolicach krzyża nie mam włosków tylko taki delikatny meszek, na pupie też nie mam,a wąsik też delikatny- wosk,pasta cukrowa lub krem i po sprawie więc nie ma problemu. My kobiety to mamy naprawdę przechlapane, jak mój TŻ marudzi,że tak szybko mu zarost na twarzy odrasta to ja mu mówię- nie marudź, kto tu ma większą powierzchnię do depilacji i temat się urywa:P Ech...
monikaW88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 16:17   #30
Ahnessa
Przyczajenie
 
Avatar Ahnessa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wielkopolska ;)
Wiadomości: 10
Dot.: Golenie, moim wielkim problemem.

Dobrze, już dobrze. Już napisałam, że może kiedyś się udam do tego lekarza.
Ale na razie, wiem, że są gorsze przypadki. i tak jak już pisałam - w moim wieku i tak raczej nie dostanę leków hormonalnych.
Więc jak na razie - nie róbcie ze mnie nie wiadomo jaką "owłosioną" dziewczynę. Są gorzej i nie marudzą. Więc ja też nie będę.

Dzięki za odpowiedzi.
Ahnessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:25.