Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-13, 14:05   #61
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Ale poprzez akceptowanie tego ze zdobywanie pracy przez znajomosci jest ok - tylko napedzacie nastawienie 'w tym kraju to tylko przez znajomosci da sie dostac prace'

dla mnie punktem honoru byloby to, zeby zdobyc prace samodzielnie.
Mylisz honor z głupią dumą, która zaćmiewa rozsądek.

Powiedzmy, że jesteś architektem wnętrz. Twoja ciocia ma firmę budowlaną i chce rozszerzyć działalność również o projekty i wykończenie. Właśnie rozpoczyna rekrutację.

I co, uniesiesz się dumą i nie zgłosisz się? Mimo że jesteś kompetentny, masz przygotowanie merytoryczne, masz zrobione praktyki, jesteś dobry w tym co robisz i ogólnie jesteś idealnym kandydatem?

To jest głupota. Dlaczego osoby znajome mają być dyskryminowane? Dlaczego mają być gorsze od obcych, którzy mają takie same kompetencje?


Co innego kiedy posadę dostaje synek prezesa, który na niczym się nie zna, nie ma studiów, albo skończył zarządzanie na Wyższej Szkole Lansu i Bansu, nie ma praktyki, nie ma przygotowania merytorycznego, ale jest kierownikiem, bo synek prezesa.
Ale syn prezesa wykształcony, przygotowany, orientujący się w zawodzie, inteligentny i kompetentny - czemu miałby nie otrzymać stanowiska w rodzinnej firmie, skoro się na nie nadaje?


Właśnie, co z rodzinnymi firmami, gdzie ludzie z rodziny pracują od pokoleń, całe życie ukierunkowani są na tę działalność i ogólnie jest to ich droga w życiu. No na litość, już bez przesady, że człowiek ma się rękami i nogami oganiać, żeby przypadkiem ktoś znajomy nie zaproponował mu pracy.


Nie należy przeginać w żadną stronę.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 14:39   #62
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
Napisane przez Zielony24 Pokaż wiadomość
TZ? To juz nie mozna napisac "chlopak" O.o

Po co ma pracowac u kogos, skoro moze u rodziny?
TZta jest krocej niz Narzeczonego a i tak wszyscy wiedza o co chodzi ....

Dobrze ze moze pracowac u ojca. Ja nie widze w tym nic zlego ani hanbiacego. Jesli sama mialabym mozliwosc pracowac w firmie u rodzica to nie wahalabym sie ani chwili
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 15:46   #63
pannaperelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 315
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

To takie podsumowanie, dla tych którzy uważają, że wybierając kierunek studiów należy się kierować tylko tym czy będzie po nim praca.

" Czy tylko odpowiednie wykształcenie gwarantuje pracę?

- Liczą się również, a często przede wszystkim, kompetencje miękkie, takie jak komunikatywność, kreatywność, inicjatywa, czy umiejętności pracy w grupie. - Jeśli ktoś rozwija te cechy, zwiększa swoje szanse na pracę, niezależnie od ukończonego kierunku – mówi Tomasz Szreder.

- Rynek pracy jest dość dynamiczny i wymagania co do kandydatów zmieniają się. Niestety, studia trwają kilka lat i nawet wybierając aktualnie popularny kierunek, nie mamy gwarancji, że kiedy je ukończymy, będzie on tak samo interesujący dla pracodawców. Studia powinniśmy wybierać pod kątem własnych zainteresowań i zdobywać doświadczenie w trakcie studiów – tłumaczy Aneta Nowak. "


źródło
__________________
Remont w duszy, remont w życiu, remont w sercu...

Edytowane przez pannaperelka
Czas edycji: 2013-09-13 o 16:00
pannaperelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 15:58   #64
Zielony24
Raczkowanie
 
Avatar Zielony24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 302
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
Napisane przez pannaperelka Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym...dużo ludzi (nie mówie, że wszyscy) wybiera kierunek z którym nie ma nic wspólnego, no ale po tym jest praca więc co tam.
To, ze cos sie robi na studiach, nie znaczy, ze bedzie sie to robilo w pracy. Poza tym, konczac jedne studia nie jest sie przypisanym do jednego, konkretnego miejsca pracy - rozne miejsca, rozne obowiazki, inna wykorzystywana wiedza :-D

IgnisDivine - dla mnie TZ jest cholernie bezosobowym okresleniem :-D

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Cytat:
Napisane przez pannaperelka Pokaż wiadomość
Liczą się również, a często przede wszystkim, kompetencje miękkie, takie jak komunikatywność, kreatywność, inicjatywa, czy umiejętności pracy w grupie.
Zakladajac, ze ktos pracuje z ludzmi.
Zielony24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 16:09   #65
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
Napisane przez Zielony24 Pokaż wiadomość
To, ze cos sie robi na studiach, nie znaczy, ze bedzie sie to robilo w pracy. Poza tym, konczac jedne studia nie jest sie przypisanym do jednego, konkretnego miejsca pracy - rozne miejsca, rozne obowiazki, inna wykorzystywana wiedza :-D
ciekawa teoria. to chyba o filozofię ci chodzi? bo z tego co ja się orientuję, na większości kierunków zajęcia praktyczne i laboratoryjne oraz praktyki zawodowe mniej lub bardziej pokrywają się z pracą po studiach

oczywiście pomijam te kierunki, po których ukończeniu szuka się pracy na kilku różnych stanowiskach, podobnych do zawodu wyuczonego

Edytowane przez softgrey
Czas edycji: 2013-09-13 o 16:10
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 16:17   #66
pannaperelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 315
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
Napisane przez Zielony24 Pokaż wiadomość
To, ze cos sie robi na studiach, nie znaczy, ze bedzie sie to robilo w pracy. Poza tym, konczac jedne studia nie jest sie przypisanym do jednego, konkretnego miejsca pracy - rozne miejsca, rozne obowiazki, inna wykorzystywana wiedza :-D


Serio? : o

Jeżeli kogoś nie interesuje np. informatyka to jakie to ma znaczenie czy zostanie nauczycielem informatyki, będzie naprawiał komputery, zostanie grafikiem komputerowym czy będzie programistą itd.
Wszystko kręci się wokół informatyki.

Cytat:
Napisane przez Zielony24 Pokaż wiadomość
Zakladajac, ze ktos pracuje z ludzmi.
To chyba jasne, że wszędzie zwracają uwagę na inne umiejętności.
Ale tak naprawdę zawsze mamy styczność z drugim człowiekiem.
__________________
Remont w duszy, remont w życiu, remont w sercu...

Edytowane przez pannaperelka
Czas edycji: 2013-09-13 o 16:18
pannaperelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 16:28   #67
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
To takie podsumowanie, dla tych którzy uważają, że wybierając kierunek studiów należy się kierować tylko tym czy będzie po nim praca.
Odpowiadałem na to już w innym temacie - to wszystko są bzdury.

Cytat:
ciekawa teoria. to chyba o filozofię ci chodzi? bo z tego co ja się orientuję, na większości kierunków zajęcia praktyczne i laboratoryjne oraz praktyki zawodowe mniej lub bardziej pokrywają się z pracą po studiach
Tu się akurat mylisz i to grubo.
Te zajęcia nijak się mają do rzeczywistości - głównie dlatego, że operuje się na starych sprzętach, według starych książek, w dodatku wykładowcy mają podejście "nie dotykaj bo zepsujesz". :F

Cytat:
To chyba jasne, że wszędzie zwracają uwagę na inne umiejętności.
Ale tak naprawdę zawsze mamy styczność z drugim człowiekiem.
No niezupełnie.
Każdy pilnuje swojej roboty ( no chyba, że chodzi o coś w stylu - czekamy na skrypt to pijemy kawę i surfujemy po fejsie :F ).

Poza tym, to są drugorzędne umiejętności, a i tak trzeba mieć konkretną wiedzę aby móc z nich korzystać.
Dogadasz się z klientem bez wiedzy o IT?
Nie - i to zamyka temat.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-13, 16:36   #68
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Odp: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Czyli uwazasz ze kierunek powinno sie wybierac tylko na podstawie tego czy jest praca?
zdajesz sobie sprawe z tego ze w ciagu kilku najblizszych lat informatyka przestanie byc tak oplacalna bo informatykow tworzy sie teraz tasmowo?

W ogole takie podejscie mnie dziwi - nie ogarniam jak mozna isc na studia, ktore sa sprzeczne z naszymi zainteresowaniami, skonczyc je na trojach z wielkimi trudami i uwazac ze to najlepsze wyjscie.
Poza tym - wbrew temu co Ci sie wydaje - jest wiecej branz niz IT czy generalnie pojeta inzynierka. Naprawde
Ps nie odpowiedziales na moje pytanie o chemie.

Ps2 nie wiem co masz na mysli mowiac o pracy na starym sprzecie, u mnie na uni pracujemy w labie na nowym sprzecie i nikt nie ma podejscia "nie dotykaj bo zepsujesz".

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017

Edytowane przez Mojwa
Czas edycji: 2013-09-13 o 16:38
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 16:39   #69
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Tu się akurat mylisz i to grubo.
Te zajęcia nijak się mają do rzeczywistości - głównie dlatego, że operuje się na starych sprzętach, według starych książek, w dodatku wykładowcy mają podejście "nie dotykaj bo zepsujesz". :F
nie zgadzam się z tobą ja na zajęciach w labie zawsze korzystałam z nowiutkiego sprzętu, wszystko robiliśmy sami, z instrukcji rozpisanych krok po kroku, prowadzący był z nami tylko "w razie czego" i nadzorował pracę.
na zajęciach uczymy się teorii, ale dużą część tej wiedzy musiałam wykorzystać na praktykach zawodowych (nadprogramowych, więc to nie było "przynieś podaj pozamiataj to ci podpiszemy"). a studiuję na uczelni rolniczej, a nie jakiejś elitarnej polibudzie
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 16:41   #70
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Odp: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
zdajesz sobie sprawe z tego ze w ciagu kilku najblizszych lat informatyka przestanie byc tak oplacalna bo informatykow tworzy sie teraz tasmowo?
Nie, nie będzie.
Bardzoooo małe szanse.
Tak się produkuje taśmowo, że połowa z nich nic nie potrafi, a zapotrzebowanie rośnie ( wszystko teraz staje się skomputeryzowane - kiedyś nie potrzebowaliśmy tyle ludzi od baz danych, teraz data mining kwitnie, podobnie z sieciami ) - no ale tak to jest, skoro w te "taśmy" liczymy też informatyków z WSB, którzy nic nie robią w domu.
W dużym mieście prace w IT masz od ręki, wystarczą przeciętne umiejętności - dłuugo to się jeszcze nie zmieni.
Szczególnie w dobie niżu demograficznego, rozwoju IT i coraz większego zdebilenia społeczeństwa ( dzisiejsza gimbaza... ).

Cytat:
W ogole takie podejscie mnie dziwi - nie ogarniam jak mozna isc na studia, ktore sa sprzeczne z naszymi zainteresowaniami, skonczyc je na trojach z wielkimi trudami i uwazac ze to najlepsze wyjscie.
Oceny się dostaje za prace, nie za zainteresowania.
Zresztą 3 czy 5, jakie to ma znaczenie?
Studia a praca to 2 inne bajki.

Cytat:
Poza tym - wbrew temu co Ci sie wydaje - jest wiecej branz niz IT czy generalnie pojeta inzynierka. Naprawde
Ano jest, np. finanse w Big4.

Cytat:
Ps nie odpowiedziales na moje pytanie o chemie.
Średnio.
Zawsze się do jakiegoś handlu środkami można załapać, ani źle, ani dobrze.
Farmacja ostatnio nam podupadła też.


Cytat:
a studiuję na uczelni rolniczej, a nie jakiejś elitarnej polibudzie
Praktyki to też meh, meh.
Ale że rolnicza to może trochę tłumaczyć, tylko nie wiem co dokładnie.
Na polibudzie generalnie ciężko z praktyką.

Np. Automatycy po PWr ( n1 uczelnia ) narzekają, że zawodu po studiach uczyli się praktycznie od podstaw, bo PWr z rzeczywistością niewiele ma wspólnego.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-09-13 o 16:43
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 16:56   #71
Zielony24
Raczkowanie
 
Avatar Zielony24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 302
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
ciekawa teoria. to chyba o filozofię ci chodzi? bo z tego co ja się orientuję, na większości kierunków zajęcia praktyczne i laboratoryjne oraz praktyki zawodowe mniej lub bardziej pokrywają się z pracą po studiach
Po farmacji, jak ktos idzie do apteki (a ~5/6 absolwentow idzie), to praktycznie wszystkie ksiazki z chemii (moze oprocz chemii lekow) moga sluzyc za przycisk do papieru. I te godziny spedzone na pracowni tez do niczego sie nie przydaja.
Zielony24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-13, 17:03   #72
pannaperelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 315
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Odpowiadałem na to już w innym temacie - to wszystko są bzdury.

No niezupełnie.
Każdy pilnuje swojej roboty ( no chyba, że chodzi o coś w stylu - czekamy na skrypt to pijemy kawę i surfujemy po fejsie :F ).

Poza tym, to są drugorzędne umiejętności, a i tak trzeba mieć konkretną wiedzę aby móc z nich korzystać.
Dogadasz się z klientem bez wiedzy o IT?
Nie - i to zamyka temat.
Tak, tak to bzdury bo tylko TY masz jakąś wiedzę, wszyscy inni się mylą!

Czyli chcesz mi powiedzieć, że nie wszędzie ma się styczność z drugim człowiekiem? Ja nie mówię o pracy w grupie, tylko o tym, że zawsze mamy styczność z ludźmi. I też powinniśmy potrafić z nimi rozmawiać czy współpracować.
Jak pracujesz w firmie masz styczność z pracownikami, szefem, klientami itd.
Nawet jak pracujesz na własny rachunek to również masz styczność np. z klientami

Przeczytaj to co napisałam jeszcze raz...
Czy ktoś tam powiedział, że tylko to się liczy? Że wiedza jest nieważna?
Jest takie sformułowanie jak " liczy się również(...)"


Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Nie, nie będzie.
Bardzoooo małe szanse.
A skąd wiesz? Studia trwają kilka lat...Potrafisz przepowiadać przyszłość?
__________________
Remont w duszy, remont w życiu, remont w sercu...

Edytowane przez pannaperelka
Czas edycji: 2013-09-13 o 17:12
pannaperelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 17:19   #73
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Odp: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Pannaperelka - kolega zapomnial tez ze przy tej ilosci ludzi szukajacych prace, niezaleznie od branzy, trzeba umiec sie sprzedac, a to wymaga umiejetnosci miekkich.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 17:27   #74
pannaperelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 315
Dot.: Odp: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Pannaperelka - kolega zapomnial tez ze przy tej ilosci ludzi szukajacych prace, niezaleznie od branzy, trzeba umiec sie sprzedac, a to wymaga umiejetnosci miekkich.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No właśnie!
Ale to bzdury!
__________________
Remont w duszy, remont w życiu, remont w sercu...
pannaperelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 17:42   #75
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Odp: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
Jak pracujesz w firmie masz styczność z pracownikami, szefem, klientami itd.
No i co w związku z tym?
Masz kreatywować każdego? :F

Cytat:
A skąd wiesz? Studia trwają kilka lat...Potrafisz przepowiadać przyszłość?
Tu nie ma żadnych wątpliwości, właściwie każdy pracujący informatyk czy analityk wyklucza przesyt szybszy niż za 10-15 lat, a może nawet w ogóle - za duży rynek i za mało konkretnych pracowników.

Cytat:
Pannaperelka - kolega zapomnial tez ze przy tej ilosci ludzi szukajacych prace, niezaleznie od branzy, trzeba umiec sie sprzedac, a to wymaga umiejetnosci miekkich.
Jasne, a szukałaś kiedyś pracy?
Umiejętności miękkie to jakiś żart, proces jest prosty - siadasz przed platformą i masz zrobić to i to - biorą najlepszego.
A w innych przypadkach cóż - prawie każdy gada to samo i zależy też na kogo trafisz - u jednego odpowiesz " za parę lat widzę się na Pana miejscu" i się uśmiechnie, a drugi od razu Cię skreśli.
Powodzenie w używaniu "miękkich" na targecie o którym nic nie wiesz.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 17:51   #76
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Odp: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Dalej nie rozumiesz. Nikt nie mowi ze umiejetnosci miekkie wystarcza, wiec nie wiem skad po raz kolejny argument o braku wiedzy.
Nie jestem z branzy IT, ale raz zdarzylo mi sie aplikowac na staz w tej branzy - i tu umiejetnosci miekkie mialy znaczenie bo zrobilam dobre wrazenie na rekruterze reszta byla do nadrobienia mimo brakow w wiedzy (php gdzie nigdy nie uzywalam tego jezyka). Z pewnych wzgledow musialam zrezygnowac, podaje to jednak jako przyklad.
Moj znajomy mial normalna rozmowe kwalifikacyjna, na ktorej musial sie dobrze sprzedac l.

Ogolnie, nie twierdze ze umiejetnosci praktyczne nie sa wazne - bo sa i to bardzo, ale ludzi z takimi umiejetnosciami jest wielu, nie ma co sie oszukiwac ze jest sie wybitnie wyjatkowym. I tyle

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 18:02   #77
pannaperelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 315
Dot.: Odp: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
No i co w związku z tym?
Masz kreatywować każdego? :F


Jasne, a szukałaś kiedyś pracy?
Umiejętności miękkie to jakiś żart, proces jest prosty - siadasz przed platformą i masz zrobić to i to - biorą najlepszego.
A w innych przypadkach cóż - prawie każdy gada to samo i zależy też na kogo trafisz - u jednego odpowiesz " za parę lat widzę się na Pana miejscu" i się uśmiechnie, a drugi od razu Cię skreśli.
Powodzenie w używaniu "miękkich" na targecie o którym nic nie wiesz.
Mam wrażenie, że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem i wyciąganiem logicznych wniosków.
Przecież ja się odniosłam do umiejętności pracy w grupie, pracy z ludźmi...
A nie do kreatywności...o matko!

Pracodawcy zwracają uwagę na wiele rzeczy nawet na to czy kobieta ma włosy rozpuszczone czy spięte... Nawet takie pierdoły mają znaczenie i wiem co mówię, pogadaj sobie z ludźmi którzy rekrutują ( czekam tylko na komentarz - bzdury ) Trzeba potrafić się dobrze zaprezentować
Liczy się zarówno wiedza jak i umiejętności miękkie.
Nikt nie chciałby pracować z osobą która nie potrafi pracować w grupie, jest konfliktowa i psuje atmosferę w pracy.
__________________
Remont w duszy, remont w życiu, remont w sercu...

Edytowane przez pannaperelka
Czas edycji: 2013-09-13 o 18:03
pannaperelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 18:15   #78
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
Napisane przez Zielony24 Pokaż wiadomość
Po farmacji, jak ktos idzie do apteki (a ~5/6 absolwentow idzie), to praktycznie wszystkie ksiazki z chemii (moze oprocz chemii lekow) moga sluzyc za przycisk do papieru. I te godziny spedzone na pracowni tez do niczego sie nie przydaja.
całe szczęście, że nie ma takiej sytuacji we wszystkich branżach i zawodach
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 19:14   #79
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
Nikt nie chciałby pracować z osobą która nie potrafi pracować w grupie, jest konfliktowa i psuje atmosferę w pracy.
W takim razie należy zwolnić (prawie) wszystkich szefów i kierowników. :T

Cytat:
umiejętności miękkie.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-13, 20:19   #80
pannaperelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 315
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
W takim razie należy zwolnić (prawie) wszystkich szefów i kierowników. :T
Tu chodzi o pracowników. Żaden szef nie będzie trzymał w pracy osoby konfliktowej...
Mówimy o tym, że umiejętności takie jak np. komunikatywność czy współpraca z ludźmi (itd.) są ważne i pracodawcy zwracają na to uwagę, a Ty piszesz o szefach... o.O
Widzę, że Tobie trzeba wszystko tłumaczyć "jak chłop krowie na rowie"...
__________________
Remont w duszy, remont w życiu, remont w sercu...

Edytowane przez pannaperelka
Czas edycji: 2013-09-13 o 20:24
pannaperelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 19:06   #81
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Mylisz honor z głupią dumą, która zaćmiewa rozsądek.

Powiedzmy, że jesteś architektem wnętrz. Twoja ciocia ma firmę budowlaną i chce rozszerzyć działalność również o projekty i wykończenie. Właśnie rozpoczyna rekrutację.

I co, uniesiesz się dumą i nie zgłosisz się? Mimo że jesteś kompetentny, masz przygotowanie merytoryczne, masz zrobione praktyki, jesteś dobry w tym co robisz i ogólnie jesteś idealnym kandydatem?

To jest głupota. Dlaczego osoby znajome mają być dyskryminowane? Dlaczego mają być gorsze od obcych, którzy mają takie same kompetencje?

Praca u rodziny tez ma swoje wady - nie skorzystałabym z takiej propozycji.

To nie jest głupia duma - rekrutacja powinna wygrac najlepsza ososba, a nie ta z polecenia.

Mam wrażenie ze więkoszosc osob, ktore broni tego typu 'rekrutacji' to te ktore maja w rodzinie, wsrod znajomych przypadki zatrudnienia cichaczem, bo ktos zalatwił lub po 50 nieudanych rozmowach kwalifikacyjnych doszlo do wniosku ze inaczej sie nie da, albo ze taki 'typ' zatrudnienia uchroni ich przed szefem tyranem lub zwolnieniem bez uzasadnienia.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 19:12   #82
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
Napisane przez pannaperelka Pokaż wiadomość
Tu chodzi o pracowników. Żaden szef nie będzie trzymał w pracy osoby konfliktowej...
Mówimy o tym, że umiejętności takie jak np. komunikatywność czy współpraca z ludźmi (itd.) są ważne i pracodawcy zwracają na to uwagę, a Ty piszesz o szefach... o.O
Widzę, że Tobie trzeba wszystko tłumaczyć "jak chłop krowie na rowie"...
Yhy, bo szef to myślisz chodzi i nadzoruje, kto jest konfliktowy a kto nie.
Zazwyczaj wchodzi i mówi na kiedy projekt oddać, resztę ma gdzieś.

Cytat:
To nie jest głupia duma - rekrutacja powinna wygrac najlepsza ososba, a nie ta z polecenia.
W sektorze prywatnym i tak wygra kompetentna osoba, dla pracodawcy liczy się zysk.
Skoro wydajność podobna, a i "swój" to dlaczego by nie zatrudnić?
Nie widzę przeciwwskazań.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-09-14 o 19:13
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 19:19   #83
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:

To nie jest głupia duma - rekrutacja powinna wygrac najlepsza ososba, a nie ta z polecenia.
Ale rozumiesz, że podczas rekrutacji nie jesteś w stanie dobrze poznać człowieka, więc jeśli ma kompetencje, a wiesz z polecenia, że to dobry pracownik, który nie olewa roboty, to kogo lepiej wziąć - randoma z rozmowy czy kogoś, o kim masz już jakieś opinie?
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 19:21   #84
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Praca u rodziny tez ma swoje wady - nie skorzystałabym z takiej propozycji.

To nie jest głupia duma - rekrutacja powinna wygrac najlepsza ososba, a nie ta z polecenia.

Mam wrażenie ze więkoszosc osob, ktore broni tego typu 'rekrutacji' to te ktore maja w rodzinie, wsrod znajomych przypadki zatrudnienia cichaczem, bo ktos zalatwił lub po 50 nieudanych rozmowach kwalifikacyjnych doszlo do wniosku ze inaczej sie nie da, albo ze taki 'typ' zatrudnienia uchroni ich przed szefem tyranem lub zwolnieniem bez uzasadnienia.
Referencje od poprzednich pracodawców/pracodawcy to też polecenie jakiejś osoby.

Przecież jeśli dla pracodawcy ważne jest zatrudnienie osoby pewnej, sprawdzonej, zaufanej, to dla niego osoba znajoma jest najlepszą osobą z rekrutacji.
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 19:22   #85
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Bawi mnie to powszechne narzekanie, że w Polsce bez znajomości nie znajdzie się pracy To dotyczy bardzo niewielu branży. Jest mnóstwo zawodów, w których nie potrzeba najmniejszych znajomości, by mieć dobrą pracę. Znajomości przydadzą się później, przy awansach, ale są to znajomości zdobyte już podczas pracy w danej firmie. Przecież znajomości to nie tylko koligacje rodzinne.

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Praca u rodziny tez ma swoje wady - nie skorzystałabym z takiej propozycji.

To nie jest głupia duma - rekrutacja powinna wygrac najlepsza ososba, a nie ta z polecenia.
Zależy o jakich stanowiskach mówimy, bo jeśli czyjaś mama prowadzi sklep spożywczy, to nie widzę przeciwwskazań, żeby zatrudniła jako kasjerkę swoją córkę lub córkę koleżanki, nawet jeśli ta nie umie obsługiwać kasy fiskalnej. W takim zawodzie nie ma to tak naprawdę żadnego znaczenia.

W większych firmach i na wyższych stanowiskach ta niesprawiedliwość razi bardziej.
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 21:19   #86
pannaperelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 315
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Yhy, bo szef to myślisz chodzi i nadzoruje, kto jest konfliktowy a kto nie.
Zazwyczaj wchodzi i mówi na kiedy projekt oddać, resztę ma gdzieś.
.
Bardzo mi przykro! Ale znajomy mojego taty ma swoją firmę i miał pracownicę, która była konfliktowa i obgadywała innych, roznosiła plotki itd. więc ją zwolnił bo psuła atmosferę. Poszła do sądu, ale on i tak wygrał, ponieważ ona skłócała pracowników, a to nie miejsce na takie rzeczy. Żaden szef nie pozwoli sobie na to, żeby pracownicy się kłócili i pracowali w złej atmosferze bo powinni się skupić na pracy!
__________________
Remont w duszy, remont w życiu, remont w sercu...
pannaperelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 21:23   #87
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Praca u rodziny tez ma swoje wady - nie skorzystałabym z takiej propozycji.

To nie jest głupia duma - rekrutacja powinna wygrac najlepsza ososba, a nie ta z polecenia.

Mam wrażenie ze więkoszosc osob, ktore broni tego typu 'rekrutacji' to te ktore maja w rodzinie, wsrod znajomych przypadki zatrudnienia cichaczem, bo ktos zalatwił lub po 50 nieudanych rozmowach kwalifikacyjnych doszlo do wniosku ze inaczej sie nie da, albo ze taki 'typ' zatrudnienia uchroni ich przed szefem tyranem lub zwolnieniem bez uzasadnienia.
Ale dlaczego z góry zakładasz, że osoba z polecenia nie będzie najlepsza? A co, jeśli jest? Ma nie dostać tej pracy w myśl głupiej zasady? To jest głupie i na dodatek niesprawiedliwe.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 21:29   #88
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
Napisane przez pannaperelka Pokaż wiadomość
Bardzo mi przykro! Ale znajomy mojego taty ma swoją firmę i miał pracownicę, która była konfliktowa i obgadywała innych, roznosiła plotki itd. więc ją zwolnił bo psuła atmosferę. Poszła do sądu, ale on i tak wygrał, ponieważ ona skłócała pracowników, a to nie miejsce na takie rzeczy. Żaden szef nie pozwoli sobie na to, żeby pracownicy się kłócili i pracowali w złej atmosferze bo powinni się skupić na pracy!
Ty chyba nie rozumiesz, że konfliktowy nie = plotkara, a tak to interpretujesz podając jeszcze lokalne przykłady.

Zresztą z Tobą chyba nie ma co polemizować, jesteś na zupełnie innym poziomie - tylko Ty jesteś w stanie płacić 400 zł za całe mieszkanie 2-pokojowe w studenckim mieście.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 22:03   #89
pannaperelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 315
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Ty chyba nie rozumiesz, że konfliktowy nie = plotkara, a tak to interpretujesz podając jeszcze lokalne przykłady.

Zresztą z Tobą chyba nie ma co polemizować, jesteś na zupełnie innym poziomie - tylko Ty jesteś w stanie płacić 400 zł za całe mieszkanie 2-pokojowe w studenckim mieście.
Ale czy ja napisałam, że konfliktowy = plotkara? Pomiędzy była konfliktowa, a obgadywała innych jest - i.
Kłóciła się z pracownikami, nie potrafiła z nimi rozmawiać, a oprócz tego roznosiła plotki.
I to nie jest lokalny przykład


o.O
__________________
Remont w duszy, remont w życiu, remont w sercu...

Edytowane przez pannaperelka
Czas edycji: 2013-09-14 o 22:25
pannaperelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 22:47   #90
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: Rzucenie studiów po I roku, całkowita zmiana profesji

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Ty chyba nie rozumiesz, że konfliktowy nie = plotkara, a tak to interpretujesz podając jeszcze lokalne przykłady.

Zresztą z Tobą chyba nie ma co polemizować, jesteś na zupełnie innym poziomie - tylko Ty jesteś w stanie płacić 400 zł za całe mieszkanie 2-pokojowe w studenckim mieście.
A co ma wysokość czynszu do poziomu o.O?

Ty płacisz za mieszkanie więcej (jak śmiem twierdzić po wypowiedzi) a to raczej o Twój poziom, a nie koleżanki, bym się martwiła

I oczywiście najlepsza odpowiedzią jest hejt i dodanie emotki '' tudzież
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:45.