Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-08, 17:41   #1561
zapalniczka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapalniczka89 Pokaż wiadomość
Ile zabiegów zwykle potrzebujecie żeby było świetne efekty?
up! Czy po powiedzmy 6 skóra jest całkiem ładna/bez przebarwień?
__________________
Wymiana:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post42596287


PROSZĘ, ODPISZ U MNIE
zapalniczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 19:09   #1562
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ja u kosmetyczki miałam 4 i były efekty
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 19:21   #1563
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny pomożecie?
Odpowie któraś na pytanie powyżej, czy można nakładać kwasy w ten sposób?
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 20:19   #1564
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ja sama też dopiero zaczyna eksperymentowac z kwasami w domu, ale z tego co wyczytalam lepiej za pierwszym razem spróbować czegoś delikatnego o niskim stężeniu , dlatego kupiłam na mazidlach migdalowy . No i zanim zaczne , wszyscy pisali by stosować tonik przez 1-2 tyg by przygotować skórę do peelingu i zobaczyć reakcje. Więc może nie mieszaj kwasów, tylko zrób jeden zacznij od niskiego stężenia, później przy kolejnych zabiegach z wyższym stężeniem omijaj niektóre miejsca przy nakladaniu , jeżeli wcześniejsze zluszczanie Ci wystarczyło.
Migdalowy do neutralizacji potrzebuje zwykłego mydła, reszta chyba sody oczyszczonej , ale nie wiem w jakich proporcjach , bo wczytywalam się tylko w peeling kwasem migdalowym .

Ewentualnie może sprobujesz jeden kwas,np migdalowy i zrobisz dwa stężenia, na prosaki 15 % , a na resztę 10 % .
Bardzo uważaj, bo znalazłam też wątek gdzie dużo dziewczyn pisało o nieudanych kwasach w domu . Opowiadały , ze je wysypalo pryszczami , poparzylo lub miały plamy
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 10:15   #1565
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez somethinggood Pokaż wiadomość
Ja sama też dopiero zaczyna eksperymentowac z kwasami w domu, ale z tego co wyczytalam lepiej za pierwszym razem spróbować czegoś delikatnego o niskim stężeniu , dlatego kupiłam na mazidlach migdalowy . No i zanim zaczne , wszyscy pisali by stosować tonik przez 1-2 tyg by przygotować skórę do peelingu i zobaczyć reakcje. Więc może nie mieszaj kwasów, tylko zrób jeden zacznij od niskiego stężenia, później przy kolejnych zabiegach z wyższym stężeniem omijaj niektóre miejsca przy nakladaniu , jeżeli wcześniejsze zluszczanie Ci wystarczyło.
Migdalowy do neutralizacji potrzebuje zwykłego mydła, reszta chyba sody oczyszczonej , ale nie wiem w jakich proporcjach , bo wczytywalam się tylko w peeling kwasem migdalowym .

Ewentualnie może sprobujesz jeden kwas,np migdalowy i zrobisz dwa stężenia, na prosaki 15 % , a na resztę 10 % .
Bardzo uważaj, bo znalazłam też wątek gdzie dużo dziewczyn pisało o nieudanych kwasach w domu . Opowiadały , ze je wysypalo pryszczami , poparzylo lub miały plamy
Masz całkowitą racje, zdecyduję najpierw na tonik.
Zdecydowałam się na tonik tego przepisu http://mazidla.com/index.php?option=...d=110&Itemid=2
wiem że poptrzebuje do tego jeszcze papierków lakmusowych i miarki. Dziewczyny pomóżcie którą miarkę wybrać http://mazidla.com/index.php?page=sh...&Itemid=100020 ??

Edytowane przez wiolka1115
Czas edycji: 2013-03-09 o 10:16
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 16:35   #1566
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie którą miarkę wybrać http://mazidla.com/index.php?page=sh...&Itemid=100020 ??
Wystarczy kupić w aptece strzykawkę o małej pojemności (2 lub 5 ml), kosztuje grosze. Z łyżeczek przydatna jest najmniejsza 0,15 ml, można nią wsypywać kwas do strzykawki.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 18:19   #1567
Fistu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Do kiedy stosujecie kwasy? Chciałabym zacząć kurację, nie wiem tylko czy marzec-kwiecień nawet z spf 50+ to dobra pora.
Fistu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-10, 22:36   #1568
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Błagam o radę jakąś mądrzejszą ode mnie osobę, jestem zdesperowana i proszę o pomoc...
mam cerę wrażliwą, alergiczną, raczej normalną, ni to tłusta ni to sucha, skłonną do zapychania i powstawania pryszczy. Zaczęłam się kwasić żeby usunąć przebarwienia po wyciskaniu oraz by zredukować zaskórniki na brodzie, przymknąć pory na nosie i policzkach. Pierwszy był glukonolakton, nie byłam zadowolona, bo nie zrobił praktycznie nic na plus, pryszczy było więcej niż przedtem. Potem salicyl-masakra. Męczyłam się długi czas z nadzieją że skóra tak na niego reaguje na początku, ale było coraz gorzej. Całkowicie zaprzestałam stosowania go i w toniku i w peelingach- wszystko Z DNIA NA DZIEŃ poznikało. Teraz zrobiłam sobie tonik z LHA żeby usunąć zaskórniki z brody i okolic które namnożyły się po salicylu i znowu mam buzię w pryszczach, czoło mi się świeci choć nigdy tak nie było o_O. Teraz pytanie- czy znowu wmawianie sobie że to początkowa reakcja skóry na nowy kwas jest słuszne? Czy w ogóle powinnam darować sobie kwasy? O co chodzi? Czy ktoś bardziej doświadczony/doinformowany w tym temacie jest w stanie mi coś doradzić? z góry dziękuję...
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 12:07   #1569
Sensualitka
Raczkowanie
 
Avatar Sensualitka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Tychy/Pomorze
Wiadomości: 137
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Fistu Pokaż wiadomość
Do kiedy stosujecie kwasy? Chciałabym zacząć kurację, nie wiem tylko czy marzec-kwiecień nawet z spf 50+ to dobra pora.
To chyba zależy od tego jaką ta kuracja będzie miała intensywność Jak chcesz zdzierać skórę peelingami i oczyszczać a masz tendencją do gul których pozbycie się bywa burzliwe to odradzałabym okres wiosenny na rozpoczęcie. Często nie wystarczy miesiąc by wszystko doprowadzić do porządku a wraz ze wzrostem nasłonecznienia wzrasta narażanie się na przebarwienia. Nawet mimo spf 50, które czasem może się bezwiednie zetrzeć itp. Ale jeśli to ma być coś nieinwazyjnego, np ja stosuje olejek oczyszczający z L.H.A o niskim stężeniu kwasu, żeby podtrzymać efekt czystej buzi + filtr to czemu nie Intensywne kuracje kwasowe jednak z reguły warto przeprowadzać w okresie jesienno-zimowym.

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
Błagam o radę jakąś mądrzejszą ode mnie osobę, jestem zdesperowana i proszę o pomoc...
Odpisałam na prv
Sensualitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 12:53   #1570
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
Błagam o radę jakąś mądrzejszą ode mnie osobę, jestem zdesperowana i proszę o pomoc...
mam cerę wrażliwą, alergiczną, raczej normalną, ni to tłusta ni to sucha, skłonną do zapychania i powstawania pryszczy. Zaczęłam się kwasić żeby usunąć przebarwienia po wyciskaniu oraz by zredukować zaskórniki na brodzie, przymknąć pory na nosie i policzkach. Pierwszy był glukonolakton, nie byłam zadowolona, bo nie zrobił praktycznie nic na plus, pryszczy było więcej niż przedtem. Potem salicyl-masakra. Męczyłam się długi czas z nadzieją że skóra tak na niego reaguje na początku, ale było coraz gorzej. Całkowicie zaprzestałam stosowania go i w toniku i w peelingach- wszystko Z DNIA NA DZIEŃ poznikało. Teraz zrobiłam sobie tonik z LHA żeby usunąć zaskórniki z brody i okolic które namnożyły się po salicylu i znowu mam buzię w pryszczach, czoło mi się świeci choć nigdy tak nie było o_O. Teraz pytanie- czy znowu wmawianie sobie że to początkowa reakcja skóry na nowy kwas jest słuszne? Czy w ogóle powinnam darować sobie kwasy? O co chodzi? Czy ktoś bardziej doświadczony/doinformowany w tym temacie jest w stanie mi coś doradzić? z góry dziękuję...
LHA to bliski krewniak kwasu salicylowego. Jeśli salicylowy źle tolerowałaś, to podobna reakcja na LHA jest bardzo prawdopodobna. Próbowałaś kwasu migdałowego? Spośród AHA jedynie on ma szansę zdziałać coś przy zaskórnikach (wykazuje powinowactwo do tłuszczu) i jednocześnie obejść się w miarę łagodnie z cerą wrażliwą. Polecam również preparaty z kwasem azelainowym (Acne-Derm, Skinoren), jeśli jeszcze nie próbowałaś.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 18:50   #1571
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Jejj, pomyliło mi się. Używam (używa..łam do dziś i rezygnuję.. +4 nowe niespodzianki w jedną noc) toniku z kwasem laktobionowym.. LHA właśnie po przygodzie z salicylem nawet nie otwieram. Naprawdę mam już dość. odstawiłam salicyl, wszystko poznikało (prócz zaskórników), a teraz znowu jestem cała zsypana i czuję się okropnie... W ogóle to uczucie na twarzy po nałożeniu nawet kwasowego toniku jest paskudne, też tak macie? Aż mnie dreszcze czasem przechodzą (nie chodzi o pieczenie).
Tonik (laktobionowy) już oddałam bratu, salicyl bardzo mu pasował, może ten też polubi.. co skóra to obyczaj;/ Lorri zrobię jak piszesz- spróbuję z migdałem. Jeśli on też mi nie podpasuje to najwidoczniej kwasy naprawdę nie są dla mnie.. Może ocm ruszy zaskórniki? Nie wiem już co robić, jak znalazłam info o kwasach, byłam przepełniona nadzieją, a tu takie rozczarowanie.. Retinoidów nie chcę, nie mam poważnych problemów z cerą..nie chcę znowu eksperymentować bo przed kwasami miałam ładniejszą cerę
Jutro kupię acne derm, ale nie będę ryzykować z całą twarzą. Zobaczymy czy pomoże na brodę...
A kwas glikolowy nie ruszy zaskórników? używam tego peelingu, on ma kwas glikolowy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ia-twarzy.html i muszę przyznać że jestem bardzo zadowolona. Jedyny kosmetyk który 'rusza' te okropne posalicylowe zaskórniki .. ciekawe czy to zasługa glikola. Niestety nie mogę rozszyfrować składu :/

Dzięki !

Edytowane przez uolcia
Czas edycji: 2013-03-11 o 19:12
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-11, 19:27   #1572
zapalniczka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Mogę prosić o proporcje dla peelingów kwasem glikolowym 30%? Jak zrobić peeling 20%? Czy robienie peelingu z alkoholem zwiększa jego skuteczność?
__________________
Wymiana:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post42596287


PROSZĘ, ODPISZ U MNIE
zapalniczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 19:57   #1573
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Uolciu, kwas laktobionowy działa bardzo delikatnie, do walki z zaskórnikami nie wystarczy. Jesteś pewna, że to po nim masz takie pogorszenie, wzięłaś pod uwagę inne możliwe czynniki? Kwas glikolowy może być pomocny, złuszcza efektywnie, jednak może być też bardziej drażniący dla wrażliwej cery niż inne kwasy (wszystko zależy od stężenia, pH, podłoża). Nie spodziewałabym się znaczącego stężenia kwasu w tym peelingu Olay, raczej figuruje w składzie tylko symbolicznie (możesz podać listę INCI). Jeżeli uważasz, że Ci służy, to stosuj.

Cytat:
Napisane przez zapalniczka89 Pokaż wiadomość
Mogę prosić o proporcje dla peelingów kwasem glikolowym 30%? Jak zrobić peeling 20%? Czy robienie peelingu z alkoholem zwiększa jego skuteczność?
Pierwszy post .

Zanim zaczniesz dodawać alkohol, spróbuj najpierw kwasu glikolowego na wodzie. Rozpuszcza się bez problemu, alkohol nie jest konieczny.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 20:23   #1574
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Lorri dziękuję za każdą radę, są bardzo pomocne.
Tak, jestem pewna. odstawiłam salicyl, poprawa natychmiastowa, z dnia na dzień rzekłabym. I tak sobie szczęśliwie 2 tygodnie stosowałam olej z orzecha włoskiego, troszkę maceratu z marchwi, hydrolat szałwiowy, czasem jakieś maski z glinki białej, alg.. czasami krem z krótkim składem babydream no i makijaż- mineralny własny. Aż pomyślałam, że jak już sobie skóra odpoczęła, nie mam żadnej bomby na twarzy, to czas zrobić coś z tymi zaskórnikami po salicylu (pojawiły się w miejscu gdzie miałam podrażnioną skórę, a zrobiłam peeling salicylowy na spirytusie, skóra mi potwornie tam schodziła, a potem pojawiło się mnóstwo zaskórników, które towarzyszą mi do dziś, a makijaż je tylko uwydatnia;/)
tak więc postanowiłam wypróbować coś nowego- kwas laktobionowy. To było parę dni temu. Tonik użyłam na noc, rano budzę się a tu z 5 pryszczy ale zacisnęłam zęby, skoro zniosłam tak długi koszmar z salicylem to wytrzymam i tym razem. Ale dzieje się dokładnie to samo. Z każdym dniem coraz ich więcej Nie wierzę już że to oczyszczanie, które minie, bo już przechodziłam coś takiego i wcale nie mijało, a wręcz przeciwnie. Nie wiem czy to jakaś alergia? Dziwne to jest i boję się cokolwiek już robić..

Skład peelingu olay:
Peg-4, magnesium sulfate, diethylene glycol, peg/ppg 300/55 copolymer, polyethylene, stearyl alcohol, dioleoylethyl hydroxethylmonium methosulfate, tocopherol, carnosine, glycol, cetyl alcohol, hydroxypropylcellulose, behentrimonium chloride, distearyldimonium chloride, hexylene glycol, iron oxide, silica, glycolic acid, alcohol denat, aqua, methylparaben, propylparaben, parfum, benzyl salicylate, citronellol, hexyl cinnamal, butylphenyl, methylpropional, limonene, linalool, cl 17200, cl 42090
sorry za ew literówki ale mieszają mi się te małe literki

Edytowane przez uolcia
Czas edycji: 2013-03-11 o 20:29
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 20:43   #1575
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
Skład peelingu olay:
Peg40, magnesium sulfate, diethylene glycol, peg/ppg 300/55 copolymer, polyethylene, stearyl alcohol, dioleoylethyl hydroxethylmonium methosulfate, tocopherol, carnosine, glycol, cetyl alcohol, hydroxypropylcellulose, behentrimonium chloride, distearyldimonium chloride, hexylene glycol, iron oxide, silica, glycolic acid, alcohol denat, aqua, methylparaben, propylparaben, parfum, benzyl salicylate, citronellol, hexyl cinnamal, butylphenyl, methylpropional, limonene, linalool, cl 17200, cl 42090
Tak, kwas glikolowy jest tu tylko symbolicznie, nawet kolorowego pigmentu jest więcej.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 11:04   #1576
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

uolcia ja myślałam że moze uzywasz po kwasach jakiegoś zapychającego kremu typu bambino i to powoduje przybywanie krostek, które kojarzysz z robieniem peelingu kwasami
ale wychodzi na to, że nie...
co do kwasu azelainowego - ja go stosowałam kiedyś, efekty byly niewielkie, po ok 4miesiącach (tyle robiłam kurację) zmniejszyła się ilość zamkniętych zaskórników, które mialam na brodzie, otwartych na czole i nosie nie ruszyło nic
skóra wygladała lepiej, ale dopiero po długim czasie i nie były to efekty jakie chciałam osiągnąć

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-03-12 o 14:16 Powód: Przesunięcie
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 11:12   #1577
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Lorri, czytałam na różnych stronach, że kwas migdałowy tłuszczu nie rozpuszcza i nie będzie działał na zaskórniki. Lepszy jest kwas salicylowy. Na kwasach nie znam się ale jestem po 4 "migdałach" w tym również na alkoholu i widzę, że głównie podziałał na przebarwienia.

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
uolcia ja myślałam że moze uzywasz po kwasach jakiegoś zapychającego kremu typu bambino i to powoduje przybywanie krostek, które kojarzysz z robieniem peelingu kwasami
ale wychodzi na to, że nie...
co do kwasu azelainowego - ja go stosowałam kiedyś, efekty byly niewielkie, po ok 4miesiącach (tyle robiłam kurację) zmniejszyła się ilość zamkniętych zaskórników, które mialam na brodzie, otwartych na czole i nosie nie ruszyło nic
skóra wygladała lepiej, ale dopiero po dlugim czasie
Właśnie męczę się z zaskórnikami otwartymi na brodzie, nic ich nie rusza szkoda, że o kwasie salicylowym dopiero niedawno przeczytałam bo na kurację raczej jest za późno.
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 14:02   #1578
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Lorri, czytałam na różnych stronach, że kwas migdałowy tłuszczu nie rozpuszcza i nie będzie działał na zaskórniki. Lepszy jest kwas salicylowy. Na kwasach nie znam się ale jestem po 4 "migdałach" w tym również na alkoholu i widzę, że głównie podziałał na przebarwienia.
Kwas migdałowy spośród AHA wyróżnia się tym, że ze względu na obecność pierścienia fenylowego w cząsteczce wykazuje powinowactwo do tłuszczu. Nie znaczy to, że błyskawicznie upora się z zaskórnikami, ale systematycznie stosowany będzie działał przeciwzaskórnikowo (opis działania w encyklopedii Derm-Service). Owszem - kwas salicylowy (BHA) może być pod tym względem skuteczniejszy. Kwas migdałowy ma jednak wiele zalet dla posiadaczek cery tłustej, mieszanej, trądzikowej. Działa antybakteryjnie, depigmentacyjnie, reguluje wydzielanie sebum, zwęża pory, jest mało drażniący. Aplikowany na skórę przetłuszczającą się dzięki swojej lipofilowości łatwo się wchłania, stąd osoby o takiej cerze będą czerpać największe korzyści jego właściwości przeciwstarzeniowych.

Nie ma przeciwwskazań, aby wprowadzić do pielęgnacji cery problemowej zarówno AHA, jak i BHA. W pewnym wieku takie połączenie może być nawet wskazane. Osobiście miałabym opory przed stosowaniem po trzydziestce wyłącznie kwasu salicylowego, ponieważ w przeciwieństwie do AHA ma on zdolność do zmniejszania grubości skóry właściwej.

Tak na marginesie przypominam, że mamy odrębne wątki o kwasie salicylowym:

Domowy peeling kwasem salicylowym
Kwas salicylowy BHA w kosmetykach


Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-03-12 o 14:21
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 16:29   #1579
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Kwas migdałowy spośród AHA wyróżnia się tym, że ze względu na obecność pierścienia fenylowego w cząsteczce wykazuje powinowactwo do tłuszczu. Nie znaczy to, że błyskawicznie upora się z zaskórnikami, ale systematycznie stosowany będzie działał przeciwzaskórnikowo (opis działania w encyklopedii Derm-Service). Owszem - kwas salicylowy (BHA) może być pod tym względem skuteczniejszy. Kwas migdałowy ma jednak wiele zalet dla posiadaczek cery tłustej, mieszanej, trądzikowej. Działa antybakteryjnie, depigmentacyjnie, reguluje wydzielanie sebum, zwęża pory, jest mało drażniący. Aplikowany na skórę przetłuszczającą się dzięki swojej lipofilowości łatwo się wchłania, stąd osoby o takiej cerze będą czerpać największe korzyści jego właściwości przeciwstarzeniowych.

Nie ma przeciwwskazań, aby wprowadzić do pielęgnacji cery problemowej zarówno AHA, jak i BHA. W pewnym wieku takie połączenie może być nawet wskazane. Osobiście miałabym opory przed stosowaniem po trzydziestce wyłącznie kwasu salicylowego, ponieważ w przeciwieństwie do AHA ma on zdolność do zmniejszania grubości skóry właściwej.

Tak na marginesie przypominam, że mamy odrębne wątki o kwasie salicylowym:

Domowy peeling kwasem salicylowym
Kwas salicylowy BHA w kosmetykach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-12, 17:26   #1580
spalona_sloncem
Przyczajenie
 
Avatar spalona_sloncem
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny, zrobiłam sobie tonik 7% kwasu mlekowego, przepis ze strony Mazideł. Strasznie śmierdzi podgniłym jajem ale dałam radę i dzielnie nakładałam przez całe dwa czy trzy dni, ale niestety musiałam zaprzestać tego procederu, ponieważ mnie wysypało, i to tak, jak już dawno nie miałam - 3 bolące krosty, z czego jedna centralnie na środku policzka, no masakra jednym słowem. Mojej skórze - odkąd pamiętam - daleeeeeko do idealnej, ale czegoś takiego nie miałam dawno. No więc odstawiłam tonik i zaczęłam stosować na noc, po umyciu twarzy samorobionym olejkiem, HA i 2-3 krople argana, a na dzień - krem z tlenkiem cynku, robiony na podstawie ZSK-owej formulacji. Po 2 dniach zauważyłam skorupkę na twarzy i zaczął mi się łuszczyć nos, więc uznałam, że tonik jednak podziałał też złuszczająco i dawaj znów smarować się na noc, z tym, że teraz już co drugi dzień, bo mnie na maksa piecze przy nakładaniu :/

Czy zrobiłam dobrze? Czy można odstawić tonik z kwasami i zacząć go nakładać, kiedy skóra jest bardzo "odkryta" i wrażliwa? Nie powinnam była poczekać, aż zejdzie mi ta wylinka, która się objawiła w międzyczasie? Mam w ogóle wrażenie, że ten tonik podziałał u mnie jak peeling - a stosuję go, żeby przygotować skórę do 15-20% migdała za jakiś tydzień. Kurcze blade, zamotałam się... Też macie takie doświadczenia z mlekowym, że jest taki mocarny, czy to tylko ja mam taką wrażliwą cerę? Pomocy!
spalona_sloncem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 07:04   #1581
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Spalona_sloncem, podniosłaś pH roztworu? Jeśli nie, zrobiłaś sobie roztwór peelingujący, nie tonik. Przeczytaj pierwszy post.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 10:36   #1582
spalona_sloncem
Przyczajenie
 
Avatar spalona_sloncem
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dosypałam troszkę sody oczyszczonej i na papierku pokazał się kolor czerwono-pomarańczowy, z próbnika kolorów wyszło mi, że to coś między 3 a 4, dlatego stosowałam jako tonik... Planuję teraz w związku z tym przeczekać łuszczenie, zrobić sobie jeszcze raz tonik, tylko migdałowy, jakieś 5%, stosować go tydzień i zrobić sobie peeling migdałem, na początek 10%. Czy takie postępowanie będzie ok?

Jeszcze jedno pytanie: po tym nieszczęsnym mlekowym toniku na szyi, tylko po jej lewej stronie, zrobiła mi się taka jakby wysypka - podskórne grudki, które czasem były czerwone, ale przez większość czasu nie. Nie swędziało, nie bolało, ale skóra była chropowata w dotyku. Nigdy wcześniej nie miałam czegoś takiego - czy to jakaś reakcja uczuleniowa?

Lorri, kłaniam Ci się w pas za zajęcie się moimi problemami
spalona_sloncem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 18:05   #1583
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Powinno być ok. Sama się przekonasz . PH proponuję ustawić na 4.

Wysypka na szyi może być efektem podrażnienia. Trudno powiedzieć.

A tak z ciekawości - robiłaś tonik na hydrolacie czy na wodzie?
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 15:58   #1584
KoalaFromCambodia
Raczkowanie
 
Avatar KoalaFromCambodia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny, mam pytanie, choć obawiam się, że obudziłam się z ręką w nocniku Czy już za późno na tonik 5% (powiedzmy stosowany w przyszłym tygodniu) by przygotować buźkę na peeling pod koniec miesiąca? Obawiam się słoneczka, wiem, że powinnam stosować filtry, ale z moją tłustą buźką + zamiłowaniem do kolorówki wszelakiej mam problem ze znalezieniem filtru dla siebie. Więc nie stosuję Do tej pory złuszczałam się kremami typu triacneal, nie mam przebarwień. Czy peeling migdałowy o tej porze roku jest możliwy bez stosowania filtrów w dzień? No i czy jest sens robić jeden albo dwa?
__________________
Dumna z bycia koalą.
KoalaFromCambodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:45   #1585
cleo_1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Hej Dziewczyny
Mam pytanie (do tych co się znają), właśnie apropo kwasów migdalowych itd. Mam niestety bardzo wrażliwą skórę i do tego bardzo alergiczną, przez to chyba naczyniową. Mimo prawie 30lat, obsypuje mnie po zastosowaniu nowego kremu (który nie przypadł do gustu mojej cerze), zmianach wody, proszku do prania, płynów itd. itp. - pojawiają się opryski, przebarwienia, świąd -generalnie maskra. Chodziałam do dermatologa, Panie (dokladnie 4) Doktor stwierdziły, że to odmiana cery atopowej i działały z moją skorą na zasadzie prób i błędów (kremy itd.), tak więc dałam sobie spokój, bo szczerze to nic mi to nie wnosi..:/ Z wyprobowanych produktow do cer alergicznych nie uczulają mnie jedynie produkty Biały Jeleń, Clinique, Clarena - ale wlasnie tylko ta z kwasem migdalowym, AA Oceanic (w przyapdku tej firmy nie wiem o co chodzi, bo przez jakis czas jest ok., a pozniej d*pa i alergia, przerwa rok i znowu jest dobrze na 2 miesiące) i to na tyle. Do tego zauważyłam, że wszelkie kremy, które są typowo do nawilżania cery działają u mnie błyskawicznie wykwitami:/ Chciałabym wygladzić swoją cere, zlikwidować nierowny koloryt, oczyscic pory. Z tego co czytalam, wlasnie kwasy migdalowe są polecane do problematycznych cer, chcialabym zapytac, co robić dokładnie krok po kroku i jak? Jakich produktów do tego używać? Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc.
Pozdrawiam

Edytowane przez cleo_1984
Czas edycji: 2013-03-15 o 07:50
cleo_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 21:01   #1586
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

ja obecnie uzywam TriAcnealu, uzywam go 3 miesiące, zmniejszyl wydzielanie sebum,podsuszył tluste partie, ale z gulami srednio sobie radzi, a z czerwonymi miejscami- po nich to- juz wcale nie daje rady - mam cere plytko unaczynioną na policzkach, wiec stosuje TriA tylko na strefe T, i tu moje pytania,czy moge powiedzmy dzis zakonczyc kuracje nim, a za pare dni zrobic tonik migdałowy? czy muszę odczekac...? jaki czas....? czy moge sie migdalic na... na... na powyciskane, rozgrzebane gule...?
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 07:50   #1587
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cleo, pytasz o produkty do peelingu czy regularnej pielęgnacji? Peelingi bym sobie odpuściła na Twoim miejscu. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam - krem Clarena z kwasem migdałowym Cię uczula? Przy tak problemowej cerze możesz mieć problem z tolerancją kwasu migdałowego nawet w niskich stężeniach. Sama również dobieram substancje kosmetyczne na zasadzie prób i błędów (początki trądziku różowatego). Niestety musiałam zrezygnować z kwasu migdałowego, stosuję teraz tylko laktobionowy i N-acetyloglukozaminę (własne emulsje). NAG złuszcza delikatnie, ale skutecznie. Z zaskórnikami nie jest źle, tylko najbardziej opornym muszę czasem pomóc ręcznie. Mogę polecić kremy Neostrata z glukonolaktonem, a gdybyś chciała wypróbować NAG - Sheer Hydration SPF 15 (osobiście nie stosowałam). http://www.neostrata.com/product/neo...tion+spf+15.do

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
stosuje TriA tylko na strefe T, i tu moje pytania,czy moge powiedzmy dzis zakonczyc kuracje nim, a za pare dni zrobic tonik migdałowy?
Możesz . Pamiętaj o regulacji pH.

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
czy moge sie migdalic na... na... na powyciskane, rozgrzebane gule...?
Zdecydowanie odradzam, zwłaszcza jeśli to ma być tonik. "Rozgrzebane gule" wiążą się najczęściej z uszkodzeniami głębszych warstw skóry. Nie polecam stosowania kwasów, dopóki się to nie podgoi.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 09:07   #1588
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

dziękuje Lorri za odpowiedz W taki razie przeczekam az mi sie wszystko podgoi i zacznę od toniku (pamietam pH miedzy 3 a 4) i postaram sie nic nie wyciskać, - bedą mi musieli chyba łapki powiązac
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 10:42   #1589
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez KoalaFromCambodia Pokaż wiadomość
Czy peeling migdałowy o tej porze roku jest możliwy bez stosowania filtrów w dzień? No i czy jest sens robić jeden albo dwa?
kwas migdałowy nie jest fotoouczulający - więc teoretycznie nie ma potrzeby stosować przy nim filtrów
jesli nie przebywasz na słońcu dużo to nie powinno nic sie stac - wiem, że nie jest to zgodne z tym, co uważają filtromaniaczki, ale ja np. w użyciu "miejskim" kiedy słońce spotykam przez kilka minut rano i wieczorem nie uważam żeby filtry byly koniecznością
jeden lub 2 peelingi to za mało, po 4-5 powinny być efekty, więc używając raz na tydzień masz jeszcze czas żeby zdążyć przed mocnym słońcem - przy tej pogodzie za oknem nie szykuje nam się nagły atak lata...
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 11:00   #1590
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez cleo_1984 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Mam pytanie (do tych co się znają), właśnie apropo kwasów migdalowych itd. Mam niestety bardzo wrażliwą skórę i do tego bardzo alergiczną, przez to chyba naczyniową. Mimo prawie 30lat, obsypuje mnie po zastosowaniu nowego kremu (który nie przypadł do gustu mojej cerze), zmianach wody, proszku do prania, płynów itd. itp. - pojawiają się opryski, przebarwienia, świąd -generalnie maskra. Chodziałam do dermatologa, Panie (dokladnie 4) Doktor stwierdziły, że to odmiana cery atopowej i działały z moją skorą na zasadzie prób i błędów (kremy itd.), tak więc dałam sobie spokój, bo szczerze to nic mi to nie wnosi..:/ Z wyprobowanych produktow do cer alergicznych nie uczulają mnie jedynie produkty Biały Jeleń, Clinique, Clarena - ale wlasnie tylko ta z kwasem migdalowym, AA Oceanic (w przyapdku tej firmy nie wiem o co chodzi, bo przez jakis czas jest ok., a pozniej d*pa i alergia, przerwa rok i znowu jest dobrze na 2 miesiące) i to na tyle. Do tego zauważyłam, że wszelkie kremy, które są typowo do nawilżania cery działają u mnie błyskawicznie wykwitami:/ Chciałabym wygladzić swoją cere, zlikwidować nierowny koloryt, oczyscic pory. Z tego co czytalam, wlasnie kwasy migdalowe są polecane do problematycznych cer, chcialabym zapytac, co robić dokładnie krok po kroku i jak? Jakich produktów do tego używać? Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
cleo, łączę się w bólu, mam to samo.. Koniecznie napisz jeśli znajdziesz skuteczny, nieuczulający i niepodrażniający specyfik.. :/
ps.odstawiłam kwas laktobionowy i wszystko znowu znika... chyba już nie będę ryzykować z żadnym kwasem, skoro nawet ten łagodny robił mi masakrę z twarzy.
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.