Jak wydepilowac cala strefe intymna? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-23, 19:05   #61
Rybeńka
Raczkowanie
 
Avatar Rybeńka
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 65
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

Z przerażeniem czytam o wyrywaniu włosów z miejsc intymnych woskiem i depilatorem Ja od kilku lat z powodzeniem golę się golareczką - nogi, pachy i miejsca intymne - zostawiam tylko mały paseczek, mój facet nie lubi gdy wyglądam jak "loloitka" - stąd ten pasek Kochane forumowiczki, jeśli nie chcecie mieć żadnych podrażnień używajcie dobrych i ostrych golarek. To podstawa. Polecam Gilette Venus - ja jej używam i nie pamiętam już jak wygląda krostka golę się na tzw "mydełko" czyli bez pianki ale z użyciem mydła Dove. Warto używać Venus zamiast zwykłej jednorazówki chociażby dlatego, że ta pierwsza ma ruchmą "główkę" - golenie jest łatwiejsze i bezpieczniejsze Ja używam osobnego nożyka do tych delikatnych miejsc i osobnego do nóg+pachy, a kiedy czuję, że podrażniłam skórę (np. odrobinę tępym już nożykiem) podkradam mojemu facetowi balsam po goleniu Nivea albo smaruję się odrobiną oliwki dla dzieci. Polecam Wam gorąco golenie się nie tylko w rejonach bikini czy sromu, ja uwielbiam mieć również ogolony przedziałeczek między pośladkami - to niezwykle higieniczne, szczególnie w upalne dni.
Co do ginekologa - pamiętam jego minę gdy pierwszy raz zobaczył mój wąski paseczek od tego czasu odrobinę się krępuję, ale co tam...zapuszczać nie będę, niech się przyzwyczaja Cóż, uroki niewielkiego, bo tylko 60tyś. miasta - totalna pruderia
Pozdrawiam Was ciepło i życzę miłego golenia
Rybeńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 19:18   #62
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

Czytam i nie wierze,dziewczyny wam naprawde to cos na zdjeciu sie podoba? Przeciez ona tam wyglada jak 10-letnia dziewczynka.
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 09:39   #63
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?-do Rybeńki

kochana,a czy ten "przedziałek"między pośladkami też golisz maszynką? jak
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 09:52   #64
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

PAULINKA napisał(a):
> kochana,a czy ten "przedziałek"między pośladkami też golisz maszynką? jak

Ja golę maszynką
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 09:59   #65
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

Ja też maszynką.
A propos tej depilacji całkowitej: Zawsze wydawało mi się, że tak jest bardziej higienicznie, bo na włosach mogą się zbierać różne bakterie itp. paskudztwa. A w którymś "Twoim Stylu" wyczytałam, że jest na odwrót. Podobno właśnie całkowita depilacja jest niebezpieczna, bo włosy stanowią naturalną barierę dla różnych drobnoustrojów. Jak włosów nie ma, to łatwiej można się czymś zarazić.
Wiecie coś na ten temat?
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 11:05   #66
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

koculek napisał(a):
> PAULINKA napisał(a):
> > kochana,a czy ten "przedziałek"między pośladkami też golisz maszynką? jak
>
> Ja golę maszynką

Ja też
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 11:06   #67
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

Jesoooo - woskiem????? Raz zrobiłam - i śmierć w oczach, połowa włosów została, za to zdarłam sobie calkiem naskórek - przez tydzien kryłam sie przed swoim facetem bo wyglądałam paskudnie.... To była kara za lenistwo - bo w goleniu maszynką przeszkadzało mi tylko to, że muszę to robić co 2-3 dni, a żadnych problemów typu podrażnienia czy krosteczki nie mam (włoski mam bardzo rzadkie i cienkie)....
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-24, 12:05   #68
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna? - do Margo

: hello: Margo! Ile kosztuje ta maśc Emla? A próbowałas może tym sposobem (Emla + depilator) potraktować pachy?
Hmmm to może być niezły pomysł z tą maścią, słyszałam, że jest dobra. Może nareszcie jakis sposób się znalazł. A co powiecie na temat tego preparatu, który zapobiega odrastaniu włosów - Kalo? http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4347
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 20:12   #69
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna? - do Margo

Pachy to ja golę od ponad roku samym depilatorem i nic mnie już nie boli. Bardzo bolało za pierwszym razem, potem mniej przek kolejnych kilkanaście a teraz już nic nie czuję. I co ciekawe: tak jak po depilatorze mam masę włosków wrośniętych na nogach, tak pod pachami nie mam nic
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 12:17   #70
sylwia_29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

Jak to robisz, żeby dokładnie wygolić ten przedzialek między posladkami? Nie boisz się że się zatniesz? A po goleniu czym smarujesz?

koculek napisał(a):
> PAULINKA napisał(a):
> > kochana,a czy ten "przedziałek"między pośladkami też golisz maszynką? jak
>
> Ja golę maszynką
sylwia_29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 12:33   #71
sylwia_29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

kkarolinaa napisał(a):
> Chcialabym w tym miejscu miec zawsze taka skorke

Ech, gdybym ja miała taką skórkę to opalałabym się wyłacznie w takich majteczkach...
sylwia_29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-25, 13:34   #72
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

Jest z tym mała akrobacja W rozkroku schylam się między nogi (jedną ręką rozchylam pośladki drugą golę). Uzywam balsamików po goleniu Aaa i najlepsza maszynka do tego to ostra mach 3 Beż żadnych osłonek, bo z tymi osłonkami to nic się nie ogoli
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 13:44   #73
Rybeńka
Raczkowanie
 
Avatar Rybeńka
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 65
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

A to mnie przestraszyłaś... Nie czytałam nigdy nic na ten temat, ale chętnie zapytam o to ginekologa. Jeśli wiecie coś więcej na temat braku włosków i zagrożenia baktriologicznego - piszcie
Rybeńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 14:10   #74
olla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 235
GG do olla22
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

to logiczne ze brak wloskow naraza nas bardziej na infekcje! nie bez powodu przeciez je mamy.stanowia bariere ochronna przed drobnoustrojami tak jak migdalki w gardle badz wloski w nosie! pozbywajac sie wlosow lonowych jestesmy narazone na to ze drobnoustroje od razu przenikna glebiej.

pozdr
olla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 15:08   #75
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

Rybeńka napisał(a):
> A to mnie przestraszyłaś... Nie czytałam nigdy nic na ten temat, ale chętnie zapytam o to ginekologa. Jeśli wiecie coś więcej na temat braku włosków i zagrożenia baktriologicznego - piszcie

Zapytaj ginekologa. Ja rozmawiałam na ten temat z dwiema ginekolożkami i obie twierdzą, że kobiety które golą się "permanentnie" - częściej łapią grzybki i takie tam stworki.

Ze względów estetycznych [tu w grę wchodzi mój gust] nigdy nie golę się permanentnie - czułabym się jak podstarzała lolitka. Dodając do tego względy higieniczne [zdrowotne] - pozostaję przy ładnie skróconym i wygolonym po bokach - ale jdnak owłosieniu.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 15:48   #76
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?




sarenka napisał(a):
> Rybeńka napisał(a):
> > A to mnie przestraszyłaś... Nie czytałam nigdy nic na ten temat, ale chętnie zapytam o to ginekologa. Jeśli wiecie coś więcej na temat braku włosków i zagrożenia baktriologicznego - piszcie
>
> Zapytaj ginekologa. Ja rozmawiałam na ten temat z dwiema ginekolożkami i obie twierdzą, że kobiety które golą się "permanentnie" - częściej łapią grzybki i takie tam stworki.
>
> Ze względów estetycznych [tu w grę wchodzi mój gust] nigdy nie golę się permanentnie - czułabym się jak podstarzała lolitka. Dodając do tego względy higieniczne [zdrowotne] - pozostaję przy ładnie skróconym i wygolonym po bokach - ale jdnak owłosieniu.


Ale według tej logiki to dziewczynki przed okresem dojrzewania powinny być bardziej narażone na infekcje?
poza tym nie wiem przed czym mialyby mnie chronić te moje rzęski erosnace w półcentymetrowych odstępach....
Mi się wydaję, że te częstsze infekcje wynikaja raczej z tego, że te okolice częściej przy goleniu naraża się na kontakt z drażniącymi bądź bakteriobójczmi substancjami (a pgrzybki bardzo lubią jak się morduje im konkurencję) - to takie moje spostrzeżenia - poza tym jak nie byłam ogolona to też mialam infekcje (może nawet częściej - ale pewno z tych samych powodów jak wtedy gdy się już goliłam - czyli nieszczęsne antybiotyki)......
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 16:08   #77
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

alraune napisał(a):
>
>
>
> sarenka napisał(a):
> > Rybeńka napisał(a):
> > > A to mnie przestraszyłaś... Nie czytałam nigdy nic na ten temat, ale chętnie zapytam o to ginekologa. Jeśli wiecie coś więcej na temat braku włosków i zagrożenia baktriologicznego - piszcie
> >
> > Zapytaj ginekologa. Ja rozmawiałam na ten temat z dwiema ginekolożkami i obie twierdzą, że kobiety które golą się "permanentnie" - częściej łapią grzybki i takie tam stworki.
> >
> > Ze względów estetycznych [tu w grę wchodzi mój gust] nigdy nie golę się permanentnie - czułabym się jak podstarzała lolitka. Dodając do tego względy higieniczne [zdrowotne] - pozostaję przy ładnie skróconym i wygolonym po bokach - ale jdnak owłosieniu.
>
>
> Ale według tej logiki to dziewczynki przed okresem dojrzewania powinny być bardziej narażone na infekcje?
> poza tym nie wiem przed czym mialyby mnie chronić te moje rzęski erosnace w półcentymetrowych odstępach....
> Mi się wydaję, że te częstsze infekcje wynikaja raczej z tego, że te okolice częściej przy goleniu naraża się na kontakt z drażniącymi bądź bakteriobójczmi substancjami (a pgrzybki bardzo lubią jak się morduje im konkurencję) - to takie moje spostrzeżenia - poza tym jak nie byłam ogolona to też mialam infekcje (może nawet częściej - ale pewno z tych samych powodów jak wtedy gdy się już goliłam - czyli nieszczęsne antybiotyki)......


To o czym napisała sarenka jest powszechnie znanym faktem. Przynajmniej mnie się wydawało, że powszechnie. Obserwuję waszą dyskusję w tym wątku i szczerze mówiąc jestem zdziwiona, że niektóre dziewczyny o tym nie wiedzą. Nie jest to oczywiście ich wina, ale jest to przykład na to jak działa moda: skoro coś jest powszechnie stosowane, to na pewno nie może zaszkodzić. A to nie koniecznie tak musi być... Niedoinformowanie zawdzięczamy czasopismom kobiecym. Kiedyś, jak je jeszcze kupowałam, to jedynie co 5,6 artykuł o depilacji bikini wspominał o związanych z nią zagrożeniach. Nie wiem jak to jest teraz, ale nie sądzę, by się wiele zmieniło.
Pzdr. i róbcie jak wam się podoba
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 16:15   #78
olla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 235
GG do olla22
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

co do antybiotykow to rzecz prawie normalana ze po ich stosowaniu mamy drozdzyce badz jakis lekki stan zapalny.np. u mnie to nastepuje jak...dzien po nocy!tak musi byc i koniec.
ale oczywiscie nie wszystkie panie tak maja na szczescie.
jesli uwazasz ze male dziewczynki nie lapia zadnych infekcji to jestes w wielkim bledzie!
owlosienie lonowe zostalo nam dane aby spelniac pewien cel.
oczywiscie nie jest powiedziane ze jak sie go pozbedziemy to od razu zlepiemy jakies swinstewko ale jestesmy o wiele bardziej narazone! stanowia one bariere ochronna.jesli posiadamy wlosy lonowe to gdy lapiemy jakas infekcje jest jej ciezej sie umiejscowic lub jesli juz to nie rzuci sie od razu gleboko do srodka tylko zostanie w pochwie.
Np.jak mamy migdalki to wiadomo ze jak cos zlapiemy to bedzie to zapalenie gardla a nie od razu zapalenie pluc badz oskrzeli.
oczywiscie nie ma sie co tym az tak strasznie przejmowac ale lepiej zawsze zostawic choc odrobinke wloskow.
tak pisze a i tak sie mocno podgalam

pozdrawiam
Ola
olla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 16:19   #79
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

Clarise napisał(a):
> Z tego co wiem to Clotrimazol jest na recepte.
Clotrimazolum krem i płyn są bez recepty. Clotrimazolum w globulkach jest na recepte.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-25, 16:28   #80
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

Margo napisał(a):
> > Smaruję maśćią znieczulającą Emla dostępną w aptece bez recepty.
a jednak na receptę.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 16:36   #81
Niusiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 3
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

CZESC wam wszystkim!!jestem zrozpaczona bo mam straszne owłosienie zarowno w strefie imtymnej jak i na brzuchu!!probowałam usunąc te włosy maszynką ,piankami,oraz kremami depilacyjnymyAle po kazdym zabiegu pojawiaja sie u mnie krostki, włosy szybko odrastaja i stają sie mocniejsze oraz czuje nie przyjemne swedzenie!nie wiem co mam robic (zastanawiałam sie nad woskiem ale boje sie i nie wiem czy to jest skuteczna metoda)A nie stac mnie na pojscie do kosmetyczki!!Prosze pomóżcie mi(((((((((((
Niusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 16:38   #82
Niusiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 3
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

Prosze piszcie do mnie i pomozcie mi((( z gory dziekuje
Niusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 16:53   #83
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

No, może te włoski na brzuchu postaraj się po prostu rozjasniać? ne pewno nie traktuj ich maszynka. Jesli chodzi o woski te wszystkie bolesne metody- zazwyczaj się na nie uodparnia, więc może to kwetsia czasu? Ale najlepiej byłoby iśc do kosmetyczki-może zamiast wydawac na kosmetyki do depilacji w domu, uziebieraj? Ja zawsze golę nogi i resztę w domu, ale przed wakacjami starm się odłożyć, żeby mieć na depilację.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 16:58   #84
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

NO wiesz, małe dziewczynki mimo wszystko sa bardziej odpowrne. Z resztą bardziej sprzyjające środowisko chyba powstaje u dojrzałekj kobiety, kiedy już tam wiesz, no wiesz te wszystkie wydzieliny. Nie chcę tu nikogo zdegustować, ale czy nie jest tak? Można by się upierać i uznac że środowisko pochwy ma odczyn kwasny więc zapobiega baketriom, ale jednak...
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 17:01   #85
Niusiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 3
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

Dziekuje za rade!!ale woda utleniona probowałam ale to nic nie dało;//a ile kosztuje taki zabieg u kosmetyczki i czy daje dobry efekt(na ile sie pozbywam tych włosow??)
Niusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 17:03   #86
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

na brzuszku właśnie rozjaśniałam włoski-był o tym mój watek-działa,ale jeśli przebarwi Ci sie skóra to sie nie mart-znika to...nie wiem jak,ale znika
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 18:17   #87
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?/do Niusii

Cześć Niusia.
Twoje owłosienie może wynikać z zaburzeń hormonalnych.Czy robiłaś może badania u ginekologa albo endokrynologa?Jeśli nie to radze Ci się tam najpierw wybrać.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 20:03   #88
kjudi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 132
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

a mnie ineteresuje to czy jak sie wydepiluje wzgorek lonowy to czy te wloski nie odrastaja wyzej i wyzej...a propo woskow to chetnie poslucham ile to kosztuje u kosmetyczki a ile w domowym zaciszu... cholera nigdy sie tym nie ineteresowalam, a chyba warto by bylo
pozdro
kjudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 21:04   #89
sandra75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

Witam! Mam kilka pytań, a myślę że nie tylko mnie zainteresują odpowiedzi !!
1. golenie golarką - pod włos czy wręcz przeciwnie..? nogi golę pod włos i jest ok, ale w okolicach bikini od razu miałam podrażnienia , a z włosem nie da się tak całkowicie...
2. jak często - ja od razu po goleniu (bikini) i tak czuję ze jakoś słabo ale jednak "drapię"... a na drugi dzień to już wogóle.... więc co jaki czas sie golicie?
3. hm okolice sromu -troszkę mnie przeraża myśl o goleniu - czy odrastające włoski nie powodują strasznego podrażnienia? może czymś smarować?
4. a jeśli ktoś nie do końca chce się wygolić ale włoski są strasznie długie to co? przycinać? skracać? wstyd przyznać ale kiedyś tak troszkę się potraktowałam i włoski były drapiące....
Może ktoś zna odpowiedzi na te pytania i podpowie co robić...
ECH, MY KOBIETY TO MUSIMY SIĘ NACIERPIEĆ....
pozdrawiam !!!
sandra75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-26, 08:19   #90
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: Jak wydepilowac cala strefe intymna?

sandra75 napisał(a):
> Witam! Mam kilka pytań, a myślę że nie tylko mnie zainteresują odpowiedzi !!
> 1. golenie golarką - pod włos czy wręcz przeciwnie..? nogi golę pod włos i jest ok, ale w okolicach bikini od razu miałam podrażnienia , a z włosem nie da się tak całkowicie...

No właśnie, pod włos podrażnia, z włosem jest bardzo niedokładnie. Mam ten sam problem. Na razie opracowałam taką metodę, że mocno naciągam skórę i wtedy golę pod włos. Trochę mniej podrażnia.

> 2. jak często - ja od razu po goleniu (bikini) i tak czuję ze jakoś słabo ale jednak "drapię"... a na drugi dzień to już wogóle.... więc co jaki czas sie golicie?

Znów mam to samo, na drugi dzień już drapię. Ale golenie codziennie odpada ze względu na podrażnienia. Ja golę tylko na jakieś "okazje" - jak chcę zrobić niespodziankę mojemu chłopakowi. Najczęściej to chyba raz na tydzień goliłam- jakoś udawało mi się uniknąć większych pordażnień. Ale tak na codzień nie golę. A z drapaniem odrastających włosków radzę sobie balsamami- smaruję i trochę miękkną.
> 3. hm okolice sromu -troszkę mnie przeraża myśl o goleniu - czy odrastające włoski nie powodują strasznego podrażnienia? może czymś smarować?

U mnie nie powodowały podrażnienia. Prawdę powiedziawszy, to okolice sromu znoszą to lepiej niż wzgórek łonowy. Do tego stopnia, że czasem golę tylko tutaj. Tylko trzeba uważać, żeby pianka czy mydło nie dostały się do pochwy.

> 4. a jeśli ktoś nie do końca chce się wygolić ale włoski są strasznie długie to co? przycinać? skracać? wstyd przyznać ale kiedyś tak troszkę się potraktowałam i włoski były drapiące....

Ja przycinam- ale z tym trzeba ostrożnie, bo jak się za mocno przytnie to drapią. A z drapiącymi, jak już napisałam wcześniej trzeba sobie balsamem czy kremem radzić.

> ECH, MY KOBIETY TO MUSIMY SIĘ NACIERPIEĆ....
> pozdrawiam !!!

Nie tylko my kobiety. Mężczyźni też się tam golą i npdst. własnych obserwacji mogę powiedzieć, że samo ogolenie jest jeszcze trudniejsze. A odrastanie- nie wiem, mojego podobno tak drapało, że chodzić normalnie nie mógł.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.