Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-10, 20:57   #331
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie potrzeba żadnych bagietek (miałam kilka i wszystkie się stłukły) może być drewniany patyk do szaszłyka, polecam
Dobrze wiedziec, ze to nie musi byc koniecznie szklana bagietka, bo swoja gdzies zaprzepascilam, a mieszalo sie nia wysmienicie

Cytat:
Najwygodniej salipega robić w szklanej, zakręcanej buteleczce.
Odmierzyć peg, wsypać kwas, zakręcić, wstrząsnąć aby zamięszać i wstawić butelkę do szklanki z gorącą wodą.
Następnie rozsiadacie się wygodnie, wypijacie herbatkę i relaksujecie kwadrans.
Wracacie i macie gotowy salipeg
Wlasnie popijam herbatke, a obok mnie w kapieli wodnej siedzi wieksza porcyjka salipegu Zrobilam w malym sloiczku, bo dziurka w butelce malutka, wiec nie bylby jak zamoczyc pedzla
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 21:08   #332
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

ja kiedys robilam zamowienie na BU i mam zlewke plastikowa i bagietke wiec sie przydalo

mi sie kwas bez problemu rozpuszcza, a dla pewnosci stawiam na grzejnik i jest cacy
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 22:05   #333
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dobrze wiedziec, ze to nie musi byc koniecznie szklana bagietka, bo swoja gdzies zaprzepascilam, a mieszalo sie nia wysmienicie


Wlasnie popijam herbatke, a obok mnie w kapieli wodnej siedzi wieksza porcyjka salipegu Zrobilam w malym sloiczku, bo dziurka w butelce malutka, wiec nie bylby jak zamoczyc pedzla
Dlatego najlepsze są butelki po Atredermie, Salidermie lub suplementach z apteki. Szeroka szyjka rządzi
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 22:19   #334
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

A ja właśnie siedzę z SALIPEGIEM

Kurde... Nie mam strzykawki z dokładną miarką - tylko przeskakuje co 0,5 ml. No i tego kwasu to tak bardziej na oko sypnęłam

I szczypie mnie dzisiaj... Tzn. to jest takie delikatne mrowienie. Czuć, że coś się dzieje. Wcześniej tego nie miałam
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 22:56   #335
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Salipeg moim przyjacielem

Dostałam cudo (dzięki ANiu Kochana). Klasycznie pojechałam - 20 minut, 20 %, a co Trochę czuć było mrowienie takie siakieś, ale burok nie wyłaził, to się nie martwiłam. Potem zmyłam, twarz została na swoim miejscu, wbrew proroctwom rodziny, krem na cycki mam na twarzy. Przynajmniej to wyszło.

Przynajmniej to, bo farbowałam dziś włosy (ha! wieczór zmian). I moje włosy zmieniły się z ciemnego brązu, aż na ciemny brąz. Nie widać totalnie niczego. To się nazywa szaleństwo

To mam nadzieję, że chociaż jutro na gębie będzie jakaś miła niespodzianka.. \

A - oczywiście zrobiłam staranne wyliczenia po to, żeby potem na oko wszystko sypać
__________________
I will marry melody...


neitka

Edytowane przez neitka
Czas edycji: 2009-04-10 o 22:59
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 22:58   #336
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym



Otwierałam już drzwi do łazienki... Sekundy dzieliły mnie od umycia buzi...

I mi naleciało na usta, do buzi Mimo, że miałam je zabezpieczone wazeliną

Trochę mi te usta opuchły Próbowałam to zmyć, ale nie idzie Od środka mam taki biały ślad... Widać, że będzie wielki zajad


Ach, ta gładkość skóry po SALIPEGU Warto!

Tylko szkoda, że później nie schodzi mi skóra i znowu zaskórniaki i pory wyglądają tak jak wcześniej

Co lepsze? Jakieś większe stężenie -powyżej 30 %? Ale to pewnie potem ciężko będzie rozpuścić.

Czy robienie peelingu często i gęsto? No właśnie - co ile go robić? Jaki odstęp? Czekać tydzień czy mniej czasu?

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość

Przynajmniej to, bo farbowałam dziś włosy (ha! wieczór zmian). I moje włosy zmieniły się z ciemnego brązu, aż na ciemny brąz. Nie widać totalnie niczego. To się nazywa szaleństwop
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 07:19   #337
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
I mi naleciało na usta, do buzi Mimo, że miałam je zabezpieczone wazeliną
Trochę mi te usta opuchły Próbowałam to zmyć, ale nie idzie Od środka mam taki biały ślad... Widać, że będzie wielki zajad
nie będzie - przerobiłam identyczną sytuację, usta mi zdrętwiały i zbielały od środka, po 2 dniach nie było śladu


Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Ach, ta gładkość skóry po SALIPEGU Warto!
Tylko szkoda, że później nie schodzi mi skóra i znowu zaskórniaki i pory wyglądają tak jak wcześniej
Co lepsze? Jakieś większe stężenie -powyżej 30 %?
podobne mam spostrzeżenia - efekt rewelacyjny, aczkolwiek krótkotwały; 30% na razie się boję
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-11, 08:00   #338
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość


Otwierałam już drzwi do łazienki... Sekundy dzieliły mnie od umycia buzi...

I mi naleciało na usta, do buzi Mimo, że miałam je zabezpieczone wazeliną

Trochę mi te usta opuchły Próbowałam to zmyć, ale nie idzie Od środka mam taki biały ślad... Widać, że będzie wielki zajad
O, widzisz, ja też zrobiłam wczoraj salipega. Tym razem 25% na 30 minut. I również tak jak Wam dziewczyny mój krem nie pomógł, i trochę peelingu przedostało się do ust. Żadnej opuchlizny nie miałam, tylko obrzydliwy posmak, więc przemyłam co trzeba. Ślad biały również został (myślałam, że to od kremu) I trochę drętwiało.
Dzisiaj ani śladu dodatkowego problemu - NA SZCZĘŚCIE!

Ja kładę dość gęsto. Zrobiłam wczoraj od razu 20 ml, więc po świętach zrobię sobie powtórkę.



Dziewczyny. Ja chcę się opalić. A nienawidzę samoopalaczy.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016

Edytowane przez One_LoVe
Czas edycji: 2009-04-11 o 15:41
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 10:14   #339
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Witam
ja tak dzisaj troch off topic ale chcialam wszyskim wizazankom i wizazom (tak to sie pisze) zlozyc zyczenia swiateczne zdrowych i podogdnych swiat wielkanocnych oraz sukcesow w wlace o idealna buzke i inne odwloki ciala
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 10:15   #340
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Jestem 3. dzień po 30% salicylu na alkoholu. Skóra, która była zaczerwieniona, później zbrązowiała, a teraz zeschła na wiór i popękała. Widać pod nią świeżą, różową skórę. Ale to tylko wokół ust i pod oczami (w pewnej odległości oczywiście, bo delikatnej skóry pod oczami nie smarowałam peelingiem). Na nosie oraz czole skóra jest odrobinę sucha i pewnie złuszczy się niezauważalnie. Chyba muszę tam doprawić salipegiem

Dzięki, Effo. Wzajemnie - zdrowych i radosnych świąt !!! Dla wszystkich!
__________________
Przygarnę Meharees



Edytowane przez KasiaxQ
Czas edycji: 2009-04-11 o 10:18
KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 12:46   #341
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Zrobiłem tak jak pisałyście - od razu cały słoik peelingu
Wybrałem stężenie ok. 17%, wolę jednak się nie parzyć, ale robić "lekki" peeling systematycznie. Zamierzam minimum raz w tygodniu (piątek - przez sobotę i niedzielę nie muszę się nikomu pokazywać)
Kwas super się rozpuścił w ciepłej wodzie, aż miło

W miarę czasu mogę dosypać kwasiku, żeby ciut zwiększyć stężenie
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-11, 13:33   #342
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Zrobiłem tak jak pisałyście - od razu cały słoik peelingu
Wybrałem stężenie ok. 17%, wolę jednak się nie parzyć, ale robić "lekki" peeling systematycznie. Zamierzam minimum raz w tygodniu (piątek - przez sobotę i niedzielę nie muszę się nikomu pokazywać)
Kwas super się rozpuścił w ciepłej wodzie, aż miło

W miarę czasu mogę dosypać kwasiku, żeby ciut zwiększyć stężenie
Kochani, salipeg jest najbardziej efektywny w stężeniu od 20 do 30%, jak wynika z przytoczonych wcześniej badań

_________________________ ____

Pozdrawiam Wszystkich świątecznie

_________________________ ____

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-04-11 o 13:34
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 13:47   #343
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Kochani, salipeg jest najbardziej efektywny w stężeniu od 20 do 30%, jak wynika z przytoczonych wcześniej badań
Czytałem, czytałem - ale nie chcę aby ta efektywność objawiła się od razu buraku i mega suchości - nie mogę cały czas siedzieć w domu
Zobaczę jak to 17% będzie działać Później najwyżej dosypka kwasu.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 15:32   #344
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Grono salipegowiczów rośnie
mosutatsu nie ma się co obawiać wysokiego stężenia. Ja robię ponad 30%, trzymam 30 minut i nic. Tzn nic złego bo dobre jest Na drugi dzień bez problemu mogę się ludziom pokazać, więc nie muszę czekać na weekendy.

Historie z ustami też przerabiałam. Od środka bieleje ale już po kilku godzinach śladu nie ma. Ja teraz robię tak, że wkładam do ust kawałek złozonej chusteczki więc jak coś ścieknie to na nią.

Dla zainteresowanych opowieść o LHA na wątku o migdale. Killer nad killerami.... nie polecam :|
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 22:17   #345
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

właśnie przygotowuje swój pierwszy Salipeg Zrobiłam 15% na początek. Jestem ostrożna. Ślicznie mi się rozpuścił. Po zanurzeniu na moment w ciepłej wodzie wyszedł idealny bez grudek i tym podobnych. Zaraz nałożę na jakieś 15 minut
Mam też pytanko natury technicznej. Czy gotową mieszankę można przechowywać w plastikowych naczynkach?

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

3 minuty i szczypie

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Zmyłam po 15 minutach. Szczypanie później ustało. Skóra wygląda normalnie. Mam tylko nadzieje, że po którymś razie moje przebarwienia zbledną. Chyba na noc posmaruje zwykłym kremem Nivea
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 23:14   #346
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Czytałem, czytałem - ale nie chcę aby ta efektywność objawiła się od razu buraku i mega suchości - nie mogę cały czas siedzieć w domu
Zobaczę jak to 17% będzie działać Później najwyżej dosypka kwasu.
Takie rzeczy to tylko.. ze spirytusem Przy ostatnim 10 % peelingu na alkoholu przez tydzien oblazilam ze skory jak jaszczurka, a przy 20% salipegu nie ma nawet sladu, ze cos kladlam na twarz Zadnego buraka, zadnej suchosci i zadnego siedzenia w domu
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 23:55   #347
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja chce się łuszczyć , bo to przyśpiesza walke z przebarwieniami.Nie mam tłustej skóry , więc salipeg nie dla mnie.
Dwa dni temu , nałożyłam na twarz pierwszy raz 30% peeling , kwas salicylowy na spirytusie.Bolało bardzo ,ale tylko kilka sekund , potem nic nie boli . trzymałam ok. 10 minut i zmyłam .Przy myciu też nie piekło. Twarz smarowałam na trzy raty .Naraz nie wytrzymałabym .Poza tym wali po oczach ,musiałam zamknąć więc nie mogłam się smarować.I zero reakcji na drugi dzień , jakbym nic nie robiła. Diadeł kusił więc na drugi dzień nałożyłam jeszcze raz.Niby miałam dać tylko na przebarwienia , a końcu wylądował na całej twarzy.Trzymałam 15 minut . Zero podrażnienia ,buraka nic ,na noc nałożyłam olejek migdałowy.Rano lece do lustra i nic , leciutkie napięcie skóry.Mam szansze na łuszczenie po tym ?
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 02:44   #348
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Takie rzeczy to tylko.. ze spirytusem
Łuszczenie łuszczeniem, ale pamiętajcie, że kwas salicylowy rozpuszczony w etanolu w znacznym stopniu przenika do organizmu.

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-04-12 o 02:50
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 07:54   #349
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Używam salipega raz w tygodniu i uważam, że to cudo Doprawiam też się atre Obecnie mogę się pokazać w samym filtrze i sypańcu Salipega/atre kładę też na stopy, pięty i jest to dla nich wybawieniem

Wszystkim Selipegowiczom życzę Wesołego Alleluja!
chise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-12, 20:55   #350
Issabel
Raczkowanie
 
Avatar Issabel
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 93
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Przejrzałam wątek i napaliłam się na salipeg... dzielnie szukałam na mazidłach, BU i nigdzie nie ma PGE. Gdzie można go dostać? Znalazłam jedynie informację w wątku że któraś z Was, kobitki może go dostarczyć Kto jest tą dobrą duszyczką?
Issabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 21:55   #351
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Po efektach , czyli marnym łuszczeniu myśle , że nałożyłam za cienką warstwe peelingu salicylowego na spirytusie , mimo 30%, poprawianych jeszcze na drugi dzień .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 22:20   #352
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

A ja wracam chyba na stałe do salicyla na spirytusie. Salipeg na całą twarz robiłam 2 razy, a na czoło 3 razy co 2 dni i efekt taki,że łuszczenie owszem jest,ale niewielkie i cera wygląda jak zmęczona, szara, na czole pomimo złuszczenia jest jakby jeszcze cienka błonka, nie wiem kiedy zejdzie po salicylu na spirytusie nałożonym dwukrotnie dzień po dniu robiła mi sie na twrazy skorupa, a po 5 dniach odchodziły płaty skóry, a pod spodem napięta, rozjaśniona i nawilżona skóra..cudo, fakt,że przez kilka dni zanim złuszczy się naskórek nie wygląda się zbyt wyjściowo, ale potem efekt powalający, także już nie eksperymentuję i wracam do sprawdzonego salicyla na spirytusie..szkoda,że zrobiłam sobie 3 miesięczną przerwę, bo juz pewnie pozbyłabym się tych przebarwień na czole, a tak kombinowałam z mlekowym i mam teraz brązową plamę na czole, fakt,że jasna, ale jednak mnie denerwuję.

Natalio a ile kładziesz warstw? Ja 3, w sumie na twarz robię 8ml 30% salicyla na spirytusie, mam teraz kwas z ZSK i tez na poczatku myslałam,że jest słabszy(wcześniej miałam z mazideł), ale kwas z ZSK ma inny ciężar i trzeba go więcej użyć do peelingu i teraz nie widze różnicy w działaniu obu kwasów
__________________

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 22:42   #353
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
A ja wracam chyba na stałe do salicyla na spirytusie. Salipeg na całą twarz robiłam 2 razy, a na czoło 3 razy co 2 dni i efekt taki,że łuszczenie owszem jest,ale niewielkie i cera wygląda jak zmęczona, szara, na czole pomimo złuszczenia jest jakby jeszcze cienka błonka, nie wiem kiedy zejdzie po salicylu na spirytusie nałożonym dwukrotnie dzień po dniu robiła mi sie na twrazy skorupa, a po 5 dniach odchodziły płaty skóry, a pod spodem napięta, rozjaśniona i nawilżona skóra..cudo, fakt,że przez kilka dni zanim złuszczy się naskórek nie wygląda się zbyt wyjściowo, ale potem efekt powalający, także już nie eksperymentuję i wracam do sprawdzonego salicyla na spirytusie..szkoda,że zrobiłam sobie 3 miesięczną przerwę, bo juz pewnie pozbyłabym się tych przebarwień na czole, a tak kombinowałam z mlekowym i mam teraz brązową plamę na czole, fakt,że jasna, ale jednak mnie denerwuję.

Natalio a ile kładziesz warstw? Ja 3, w sumie na twarz robię 8ml 30% salicyla na spirytusie, mam teraz kwas z ZSK i tez na poczatku myslałam,że jest słabszy(wcześniej miałam z mazideł), ale kwas z ZSK ma inny ciężar i trzeba go więcej użyć do peelingu i teraz nie widze różnicy w działaniu obu kwasów

O boże , jak dobrze znaleźć bratnią dusze .Mam identyczne odczucia po salipegu , to nie dla mnie .Ale ciesze się że wypróbowałam.
Ja dałam za pierwszym razem , jedną warstwe cieniutko , nie dość że boli , to wyglądało jakbym spaliła skóre , spanikowałam.Miałam 5 ml , zużyłam może 2 ml.Na drugi dzień też ok 2 ml ,wiem że mało .Tam gdzie było więcej czuje szorstkość.Tak myślałam , że mam słabszy kwas .To jaki mam wpisać ciężar do kalkulatora , do tej pory robiłam wg kalkulatora i bardzo ściskałam w strzykawce .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 22:58   #354
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
O boże , jak dobrze znaleźć bratnią dusze .Mam identyczne odczucia po salipegu , to nie dla mnie .Ale ciesze się że wypróbowałam.
Ja dałam za pierwszym razem , jedną warstwe cieniutko , nie dość że boli , to wyglądało jakbym spaliła skóre , spanikowałam.Miałam 5 ml , zużyłam może 2 ml.Na drugi dzień też ok 2 ml ,wiem że mało .Tam gdzie było więcej czuje szorstkość.Tak myślałam , że mam słabszy kwas .To jaki mam wpisać ciężar do kalkulatora , do tej pory robiłam wg kalkulatora i bardzo ściskałam w strzykawce .
To rzeczywiście mało nałożyłaś , bo ja na same czoło daje 3ml. Ja właśnie lubię jak mi się skóra trochę zmarszczy i jak jest szorstka w dotyku, bo potem ładnie i równomiernie schodzi. Ja mam zazwyczaj lekko zaczerwieniona skórę koło oczu i ust,ale to szybko mija. W tabelce wpisuję ciężar kwasu 0.500, nie ściskam już w strzykawce bo wystarczająco piecze i przede wszystkim działa. Na czoło kładę kwas 2 dni pod rząd , na resztę twarzy wystarczy raz. W porównaniu z LHA salicyl na spirytusie jest super łagodny , po lha przez 2 tygodnie miałam nienaturalny,ciemniejszy odcień skóry, jakbym się samoopalaczem wysmarowała
__________________

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 23:11   #355
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
To rzeczywiście mało nałożyłaś , bo ja na same czoło daje 3ml. Ja właśnie lubię jak mi się skóra trochę zmarszczy i jak jest szorstka w dotyku, bo potem ładnie i równomiernie schodzi. Ja mam zazwyczaj lekko zaczerwieniona skórę koło oczu i ust,ale to szybko mija. W tabelce wpisuję ciężar kwasu 0.500, nie ściskam już w strzykawce bo wystarczająco piecze i przede wszystkim działa. Na czoło kładę kwas 2 dni pod rząd , na resztę twarzy wystarczy raz. W porównaniu z LHA salicyl na spirytusie jest super łagodny , po lha przez 2 tygodnie miałam nienaturalny,ciemniejszy odcień skóry, jakbym się samoopalaczem wysmarowała
Ooo, to i ja muszę czoło tak obficie wysmarować, bo na nie do tej pory niewiele podziałało. Skóra po 30% salicylu na spirytusie już prawie skończyła się łuszczyć. Jeszcze tylko miejscami małe skórki, które odchodzą podczas masażu olejkiem. A czoło nie drgnęło, więc chyba je doprawię
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 23:11   #356
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
To rzeczywiście mało nałożyłaś , bo ja na same czoło daje 3ml. Ja właśnie lubię jak mi się skóra trochę zmarszczy i jak jest szorstka w dotyku, bo potem ładnie i równomiernie schodzi. Ja mam zazwyczaj lekko zaczerwieniona skórę koło oczu i ust,ale to szybko mija. W tabelce wpisuję ciężar kwasu 0.500, nie ściskam już w strzykawce bo wystarczająco piecze i przede wszystkim działa. Na czoło kładę kwas 2 dni pod rząd , na resztę twarzy wystarczy raz. W porównaniu z LHA salicyl na spirytusie jest super łagodny , po lha przez 2 tygodnie miałam nienaturalny,ciemniejszy odcień skóry, jakbym się samoopalaczem wysmarowała
Ja nie wiedziałam , że zmarszczenie to normalny objaw .Na dodatek mąż był obok , więc nie mogłam wrzeszczeć ze strachu , tylko musiałam w milczeniu cierpieć. Jak długo to trzymasz na twarzy ,kolejne warstwy to mniej bolą .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 23:28   #357
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Ooo, to i ja muszę czoło tak obficie wysmarować, bo na nie do tej pory niewiele podziałało. Skóra po 30% salicylu na spirytusie już prawie skończyła się łuszczyć. Jeszcze tylko miejscami małe skórki, które odchodzą podczas masażu olejkiem. A czoło nie drgnęło, więc chyba je doprawię
Ja tez mam skórę na czole odporniejszą, dlatego na 2 dzień powtarzam.

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Ja nie wiedziałam , że zmarszczenie to normalny objaw .Na dodatek mąż był obok , więc nie mogłam wrzeszczeć ze strachu , tylko musiałam w milczeniu cierpieć. Jak długo to trzymasz na twarzy ,kolejne warstwy to mniej bolą .
Przy pierwszych peelingach piekło mnie dużo bardziej ,teraz mniej.Pieczenie i tak mija po chwili, więc paraduję z taką oszronioną twarzą z godzinę, dwie, ale staram się robić peeling pod nieobecność domowników. Nie wiem czy zmarszczenie to normalny objaw,ale ja robiłam taki peeling przez kilka miesięcy co tydzień, albo 2 i nie zrobiłam sobie krzywdy, ta pomarszczona skóra ładnie później schodzi i nie są to małe skórki, ale gruby płat skóry. Może przesadzam, ale u mnie się to sprawdza
__________________

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 23:35   #358
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
..szkoda,że zrobiłam sobie 3 miesięczną przerwę, bo juz pewnie pozbyłabym się tych przebarwień na czole, a tak kombinowałam z mlekowym i mam teraz brązową plamę na czole, fakt,że jasna,

Na czym polegały kombinacje z kwasem mlekowym ?Pytam bo mam dziwny sentyment do tego kwasu. A glikolowy może próbowałaś ?
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 23:45   #359
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Na czym polegały kombinacje z kwasem mlekowym ?Pytam bo mam dziwny sentyment do tego kwasu. A glikolowy może próbowałaś ?
Mieszałam go salicylem, dodałam go tylko 15%, a skóra była mocno zaczerwieniona i po złuszczeniu została mi na środku czoła brązowa plama, trochę zbledła, ale już się boję go używać.Glikolowego nie używałam i raczej nie będę próbować, jak to też AHA .Kiedyś miałam tylko krem glyco-a i niby skóra po nim była szorstka i łuszczyła się, ale nie zauważyłam żadnego efektu.
__________________


Edytowane przez zorza83
Czas edycji: 2009-04-12 o 23:49
zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 23:56   #360
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
Mieszałam go salicylem, dodałam go tylko 15%, a skóra była mocno zaczerwieniona i po złuszczeniu została mi na środku czoła brązowa plama, trochę zbledła, ale już się boję go używać.Glikolowego nie używałam i raczej nie będę próbować, jak to też AHA .Kiedyś miałam tylko krem glyco-a i niby skóra po nim była szorstka i łuszczyła się, ale nie zauważyłam żadnego efektu.
Ja bym nie mieszała ,tylko najpierw AHA , a potem salicyl.Peelingi lekarskie ,te które miałam ,i inne osoby też tak opisywały , warstwy osobno nakładane .
To znaczy Ty się dorobiłaś tej plamy na czole?
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.