Do Szefa: Upomnienia, ostrzeżenia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-11, 15:10   #1
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 574

spam na pw


Uzytkowniczka pinacolada2009 wysłała mnie (i pewnie nie tylko)
wiadomosc tresci:
Cytat:
Witam Serdecznie,
Jestem konsultantka Avon i mam do zaoferowania kosmetyki właśnie tej firmy,
jeśli jest Pani zainteresowana proszę napisać do mnie
nie dosc, ze spam,to oferte sprzedazy.
ban podwójny?
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 15:13   #2
bloondyna
Zakorzenienie
 
Avatar bloondyna
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lublin .
Wiadomości: 13 124
Dot.: spam na pw

eeee ? ..
bloondyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 15:25   #3
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 574
Dot.: spam na pw

Cytat:
Napisane przez bloondyna Pokaż wiadomość
eeee ? ..
bardzo szczególowa wypowiedź, musze przyznac.
mozna jednak troche szerzej?
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 16:09   #4
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: spam na pw

Pześlij PW do Złosia Nie wolno spamować w PW.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 19:51   #5
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: spam na pw

3 pkt karne za spam przyznane...
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 11:10   #6
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: spam na pw

a co jesli wizazanka proponuje mi przez pw zebym sprzedala jej przedmiot z mojego watku wymiankowego przez allegro? czy to jest zlamanie regulaminu?

---------------
edit.
dostalam przeprosiny. nieaktualne.
__________________

Edytowane przez Agniesia666
Czas edycji: 2008-09-16 o 12:25
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 23:29   #7
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Ostrzeżenie za spam przez pw

Witam, otóż poruszyła mnie przed chwilą dość konkretnie jedna sprawa, mianowicie otrzymałam ostrzeżenie za spam przez pw, jak się domyślam (ktoś musiał podać mnie do moderatora gdyż z tego co sobie przypominam do niego nie wysyłałam tej wiadomości) chodzi o moją wiadomość wysyłaną do użytkowniczek tej treści:

Cześć
mogłabym Cię prosić o głos w konkursie Brown?
oczywiście jeśli zdjęcia się podobają
z góry dziękuję bardzo, pozdrawiam
https://wizaz.pl/akcje/braun/gladkas...php?uid=267342

więc co w tym złego co zasługuje na ostrzeżenie? nie rozumiem.. czy ja kogoś zmuszam do dawania najlepszych ocen? również mogę dostawać same najsłabsze oceny, ja uważam, że po prostu informuję o tym konkursie w którym biorę udział, nie widzę w tym nic złego, sama osobiście wielokrotnie otrzymywałam takie wiadomości od osób biorących udział w konkursach, równie dobrze użytkowniczka która zagłosowała na mnie może zagłosować na wszystkie inne i przecież tym sposobem nie podwyższam sobie szans na wygraną..
czy mój podpis o konkursie różni się czymś od wiadomości prywatnej za którą dostałam ostrzeżenie?
naprawdę nie rozumiem
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-29, 23:45   #8
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Ostrzeżenie za spam przez pw

Zasługuje, bo spamujesz forum.
Spam - niechciane wiadomości, zaproszenia, prośby o głosy, handelek... itp., itd...
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 23:52   #9
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: Ostrzeżenie za spam przez pw

eh..
to chyba nie pozostaje mi nic innego jak sie z tym zgodzic
mam takie pytanie jeszcze: to ostrzeżenie mi 'wygasnie, zniknie' czy nie?

Edytowane przez kolezankaa
Czas edycji: 2010-05-29 o 23:53
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 18:17   #10
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 703
Dot.: Ostrzeżenie za spam przez pw

Cytat:
Napisane przez kolezankaa Pokaż wiadomość
... 'wygasnie, zniknie' czy nie?
tak
do 2010-06-28 20:47

aniolek
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 22:10   #11
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: Ostrzeżenie za spam przez pw

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski Pokaż wiadomość
tak
do 2010-06-28 20:47

aniolek
fajnie
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-25, 23:01   #12
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Upomnienia, ostrzeżenia.

Chciałam poruszyć kwestię upomnień i ostrzeżeń na forum. Uważam, że powinno zaostrzyć się regulamin jeśli chodzi o zaśmiecanie działów, powtarzanie tych samych wątków, niekorzystanie z wyszukiwarki.

W głównej mierze mam na myśli dział ginekologia, w którym się udzielam. Nie ma dnia, żeby nie powstało w tym dziale przynajmniej z 5 tematów z pytaniami, na które można było znaleźć odpowiedź w 10 innych wątkach. Dziewczyny nie chcą dopisywać się do istniejących tematów i uważam, że robią bałagan. Nie chcę krytykować moderatorów, ale wydaje mi się, że na wizażu nie dba się o zachowanie jako takiego ładu.

Przykładowo: jest wielki wątek zbiorczy o pigułkach Yasminelle, można tam zadać pytanie. Ale po co? Zakłada się nowy temat z pytaniem, na które odpowiedź można znaleźć na pierwszej stronie ulotki od tych pigułek. Pytanie powtarzane milion razy, pada po raz kolejny jako nowy temat.

Wszystkie te tematy: "Czy to ciąża?" - zaśmiecają forum (moim zdaniem).

Przed założeniem tematu, powinno wyskakiwać okno z informacją, że zanim założy się nowy wątek, prosimy o dokładne przeszukanie forum, oraz, że w przypadku powielania tematu i zignorowania informacji, będą udzielane ostrzeżenia.

Kolejny problem dotyczy ostrzeżeń za zwracanie uwagi na błędy ortograficzne.
Wiem, że każdemu może się zdarzyć, nie wypominam ich notorycznie. Ale chciałam zauważyć, że miło by było, gdyby osoby, zakładające wątki, dbały o to, by ich wypowiedzi dało się zrozumieć, a błędy nie porażały wzroku. Uważam, że na to należy zwracać uwagę, bo przez to pisanie na klawiaturze, ludzie nie dbają o poprawność językową, używają skrótów, piszą wyrazy z takimi bykami, że to się robi naprawdę straszne.

Może podam przykłady: "sytułacja" !! "jerzdrzę" !! (w sensie jeżdżę ) oraz posty na 3/4 strony bez jakichkolwiek znaków interpunkcyjnych.

Ogólnie chodzi mi o to, by zwrócenie uwagi komuś iż popełnił błąd ortograficzny nie było karane (chyba, że użytkownik wyśmiewa się lub jest w stosunku do drugiej osoby bardzo nieprzyjemny).
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 11:33   #13
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Upomnienia, ostrzeżenia.

Zanim odpowiedm chętnie zapoznam się z opiniami innych osób
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 11:58   #14
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Upomnienia, ostrzeżenia.

Cytat:
Napisane przez Black Rainbow Pokaż wiadomość
Chciałam poruszyć kwestię upomnień i ostrzeżeń na forum. Uważam, że powinno zaostrzyć się regulamin jeśli chodzi o zaśmiecanie działów, powtarzanie tych samych wątków, niekorzystanie z wyszukiwarki.

W głównej mierze mam na myśli dział ginekologia, w którym się udzielam. Nie ma dnia, żeby nie powstało w tym dziale przynajmniej z 5 tematów z pytaniami, na które można było znaleźć odpowiedź w 10 innych wątkach. Dziewczyny nie chcą dopisywać się do istniejących tematów i uważam, że robią bałagan. Nie chcę krytykować moderatorów, ale wydaje mi się, że na wizażu nie dba się o zachowanie jako takiego ładu.

Przykładowo: jest wielki wątek zbiorczy o pigułkach Yasminelle, można tam zadać pytanie. Ale po co? Zakłada się nowy temat z pytaniem, na które odpowiedź można znaleźć na pierwszej stronie ulotki od tych pigułek. Pytanie powtarzane milion razy, pada po raz kolejny jako nowy temat.

Wszystkie te tematy: "Czy to ciąża?" - zaśmiecają forum (moim zdaniem).

Przed założeniem tematu, powinno wyskakiwać okno z informacją, że zanim założy się nowy wątek, prosimy o dokładne przeszukanie forum, oraz, że w przypadku powielania tematu i zignorowania informacji, będą udzielane ostrzeżenia.

Kolejny problem dotyczy ostrzeżeń za zwracanie uwagi na błędy ortograficzne.
Wiem, że każdemu może się zdarzyć, nie wypominam ich notorycznie. Ale chciałam zauważyć, że miło by było, gdyby osoby, zakładające wątki, dbały o to, by ich wypowiedzi dało się zrozumieć, a błędy nie porażały wzroku. Uważam, że na to należy zwracać uwagę, bo przez to pisanie na klawiaturze, ludzie nie dbają o poprawność językową, używają skrótów, piszą wyrazy z takimi bykami, że to się robi naprawdę straszne.

Może podam przykłady: "sytułacja" !! "jerzdrzę" !! (w sensie jeżdżę ) oraz posty na 3/4 strony bez jakichkolwiek znaków interpunkcyjnych.

Ogólnie chodzi mi o to, by zwrócenie uwagi komuś iż popełnił błąd ortograficzny nie było karane (chyba, że użytkownik wyśmiewa się lub jest w stosunku do drugiej osoby bardzo nieprzyjemny).
jestem jak najbardziej za
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 18:04   #15
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Upomnienia, ostrzeżenia.

Jestem za:
- wlepianiem punktów za lenistwo - powielanie wątków popularnych (dotyczy zwłaszcza plotkowego) i z pierwszych dwóch stron (dotyczy for tematycznych)
- wlepianiem punktów za niedbalstwo - na forach tematycznych tytułowanie wątku w sposób nic nie mówiący o jego przedmiocie
- bezkarnością za zwracanie uwagi o błędach ortograficznych, bez względu w jaki sposób ta uwaga zostanie zwrócona.
Dotychczas byłam raczej przeciwna publicznemu wytykaniu błędów, ale przyszła pora by zmienić zdanie. Sprawdzenie poprawnej pisowni nie jest żadnym problemem, wystarczy sekunda, żeby wpisać wyraz budzący wątpliwości w google - o wertowaniu słownika już nie wspominam nawet - lub korzystać z mozilli, która jest stworzona dla dyslektyków doby internetu. Dbajmy trochę o ten nasz język polski - także w internecie, także na Wizażu - to naprawdę nie jest trudne.

Na pewno istnieje techniczna możliwość, żeby system podkreślał na czerwono byki w postach
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 18:58   #16
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Upomnienia, ostrzeżenia.

Ja również popieram ten pomysł.
Zwłaszcza w przypadku byków. Nie zwrócenie uwagi komuś na błędy jest w pewnym sensie cichym przyzwoleniem na ich popełnianie. Mamy udawać, że makijarz i wogule ten perfum są ok?! A my jesteśmy ślepe...?! Przecież niedbalstwo w wypowiedzi jest brakiem szacunku do innych osób.

Jestem od kilku lat aktywną użytkowniczką innego portalu i tam już w regulaminie jest napisane, aby dbać o poprawność językową swoich wypowiedzi. Można bezkarnie (oczywiście w granicach dobrego wychowania - bez ubliżania i wyśmiewania) zwrócić uwagę innej osobie, że popełnia błędy/nie używa znaków diakrytycznych i interpunkcyjnych/dużych liter itp. Najczęściej jest to w formie prośby, np. "Czy mógłbyś używać dużych liter i znaków przestankowych?" lub "Na tym portalu dbamy o poprawność językową. Nazwy mieszkańców miast piszemy małą literą". Jeszcze nie spotkałam się tam z agresją czy wyśmiewaniem ze strony poprawiacza. Jeśli ktoś reaguje emocjonalnie, to jest to osoba, która popełnia błędy...
Ja tam wolę, żeby ktoś mi publicznie wytknął byka, niż żebym się kompromitowała jego dalszym popełnianiem.

A ostrzeżenia i upomnienia bardziej przydadzą się osobom powielającym wątki, których jest na forum pod dostatkiem.
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.

Edytowane przez k-n
Czas edycji: 2010-11-26 o 19:29
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 15:28   #17
pannaanna646
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8
Dot.: Upomnienia, ostrzeżenia.

coś się nie doczekaliśmy na tą twoją odpowiedź złośliwiec.
pannaanna646 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 23:39   #18
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Upomnienia, ostrzeżenia.

Podpisuję się pod tym. Trafia mnie, jak widzę w nowych wątkach pięć o tym, czy jak pominęłam ostatnią tabletkę w blistrze to zajdę w ciążę wieloraką, i czy to, że mnie swędzi pod kolanem a osiem miesięcy temu uprawiałam seks w gumce oznacza ciążę.

I kompletnie nie rozumiem tego, czemu zwracanie uwagi na błędy, czyli raczej dbanie o kulturę na forum, jest karane. To jak bicie dziecka za to, że sprząta.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 23:49   #19
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Upomnienia, ostrzeżenia.

A nie można wprowadzić automatu podkreślającego błędy? Wiem, że połowa postów byłaby pokreślona (bez polskich ogonków, z niewinnymi literówkami itp.), ale nie musi być to dokonane w rażący sposób. Kiedyś funkcjonowało to chyba na szczury.org...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-29, 00:02   #20
Lenkapuma
Zakorzenienie
 
Avatar Lenkapuma
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 050
Dot.: Upomnienia, ostrzeżenia.

Również jestem za tym, aby uaktualnić regulamin o nowe zapisy w kwestii poprawności językowej. Spędzam przed komputerem dużo czasu i sama po sobie obserwuję, jak duży wpływ na moją ortografię i interpunkcję ma codzienne przeglądanie internetu, w którym aż roi się od błędów. Coraz częściej zdarza mi się przy szybkim pisaniu z rozpędu zrobić błąd, który poprawiam zanim opublikuję post. Skoro ja mogę, mogą też inni. Google nie gryzie, sekundę zajmuje sprawdzenie pisowni danego słowa.

NIE dla niechlujstwa językowego i NIE dla ostrzeżeń za zwrócenie komuś uwagi na błędy w pisowni.

---------- Dopisano o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
A nie można wprowadzić automatu podkreślającego błędy? Wiem, że połowa postów byłaby pokreślona (bez polskich ogonków, z niewinnymi literówkami itp.), ale nie musi być to dokonane w rażący sposób. Kiedyś funkcjonowało to chyba na szczury.org...
To chyba nie jest rozwiązanie. Jak piszesz wiadomość, to masz taki automat, który podkreśla błędy. I co? I nic. Ja bym była za automatem, który po prostu blokuje najeżone błędami wypowiedzi
__________________
Jeśli jest ci źle, mocno przytul kota – I to wszystko.
Teraz źle jest kotu.

Lenkapuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 12:05   #21
Ejniacz
Zadomowienie
 
Avatar Ejniacz
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 1 571
Dot.: Upomnienia, ostrzeżenia.

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
A nie można wprowadzić automatu podkreślającego błędy? Wiem, że połowa postów byłaby pokreślona (bez polskich ogonków, z niewinnymi literówkami itp.), ale nie musi być to dokonane w rażący sposób. Kiedyś funkcjonowało to chyba na szczury.org...

Ja używam Mozilli i podkreśla mi błędy w tekście
__________________
"Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi."


Jean Cocteau
Ejniacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 12:16   #22
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Upomnienia, ostrzeżenia.

Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość
To chyba nie jest rozwiązanie. Jak piszesz wiadomość, to masz taki automat, który podkreśla błędy. I co? I nic. Ja bym była za automatem, który po prostu blokuje najeżone błędami wypowiedzi
Nie mam na myśli opcji dostępnej w niektórych przeglądarkach, która sugeruje błąd, tylko silnika na forum, który ten błąd wskazuje/poprawia już po wysłaniu wiadomości.
Cytat:
Napisane przez Ejniacz Pokaż wiadomość
Ja używam Mozilli i podkreśla mi błędy w tekście
Ale ich nie poprawia.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 12:24   #23
Ejniacz
Zadomowienie
 
Avatar Ejniacz
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 1 571
Dot.: Upomnienia, ostrzeżenia.

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nie mam na myśli opcji dostępnej w niektórych przeglądarkach, która sugeruje błąd, tylko silnika na forum, który ten błąd wskazuje/poprawia już po wysłaniu wiadomości.

Ale ich nie poprawia.

Nie chciałabym takiej opcji - jeśli robiłabym jakiś błąd który potem sam by się poprawiał, to nie nauczyłabym się pisać tego słowa poprawnie. A w momencie kiedy się podkreśla, to moim zdaniem każda ogarnięta osoba, zrozumie że coś jest nie tak i trzeba to poprawić.

Ale myślę że masz na myśli te mniej ogarnięte osoby, które mają gdzieś błędy.
__________________
"Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi."


Jean Cocteau
Ejniacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 12:31   #24
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Upomnienia, ostrzeżenia.

Nie, mam na myśli automatyczne poprawianie błędów wraz z dopiskiem na czerwono w stylu //ORT//, tak jak występuje to na niektórych forach.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 12:49   #25
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: Upomnienia, ostrzeżenia.

Zdecydowanie jestem za tępieniem błędów ortograficznych na forum. Niestety czytanie testów z olbrzymią ilością błędów powoduje mimowolne utrwalenie ich. Czasami łapię się na tym, że zastanawia mnie pisownia prostego słowa, gdy widzę je wielokrotnie zniekształcone. Po prostu "oko" się przyzwyczaja. Skoro na forum wymagana jest kultura wypowiedzi, banowane są inwektywy i niecenzuralne słownictwo - bądźmy konsekwentni i nie róbmy błędów.
Tylko jak to ma działać w praktyce - nie mam pojęcia. System przecież sam nie wyłapie z kontekstu czy przykładowa użyta forma "dziewczyną" i "dziewczynom" jest poprawna
__________________

majade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 13:00   #26
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Upomnienia, ostrzeżenia.

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Jestem za:

- bezkarnością za zwracanie uwagi o błędach ortograficznych, bez względu w jaki sposób ta uwaga zostanie zwrócona.
Jestem na nie. Dla wiekszosci byloby to przyzwolenie na chamstwo i buractwo.

----------------------------------------------------------------------
Z autorka watku sie zgadzam. Uwazam, ze punkty karne za niekorzystanie z wyszukiwarki bylby na miejscu. Przeciez szalu mozna dostac widzac watki typu "jaki jest najlepszy tusz do rzes" czy "jaki wybrac podklad". Jest wyszukiwarka i jest KWC, ale ludziom sie nie chce.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2010-12-01 o 13:04
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 13:01   #27
Robaczywka
Rozeznanie
 
Avatar Robaczywka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wicie rozumicie
Wiadomości: 559
GG do Robaczywka
Dot.: Upomnienia, ostrzeżenia.

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nie mam na myśli opcji dostępnej w niektórych przeglądarkach, która sugeruje błąd, tylko silnika na forum, który ten błąd wskazuje/poprawia już po wysłaniu wiadomości.

Ale ich nie poprawia.
Błędy to powinien poprawiać człowiek, a nie komputer Nie przesadzajmy już z tym lenistwem...
Słownik ortograficzny dużo nie kosztuje, można użyć Mozilli Firefoxa, można coś sprawdzić w internetowym słowniku ortograficznym.
Mnie również robi się słabo, gdy po raz kolejny widzę "z kont", "wogóle", "napewno"itp. sformułowania...
Wspominał ktoś już na forum, że obsmarowano nas na kafeterii, mimo iż nie siedzę na wizażu i nie korzystam z forum regularnie, z częścią zarzutów muszę się zgodzić
Samej zdarzyło mi się oberwać od pozostałych użytkowniczek za to, że poprawiam komuś błędy ortograficzne i to bynajmniej nie w niecenzuralny czy chamski sposób
To kaleczyć język wolno, ale nawracać na dobrą drogę już nie?
Dla mnie sprawa jest prosta. Nie mam dysleksji, to staram się pisać jak najlepiej (bez błędów), mam dysleksję (a mimo to chcę się udzielać na forum), to inwestuję w coś, co pomoże mi zmniejszyć liczbę błędów lub choćby przyjmuję na klatę krytykę ze strony innych...
Upominanie Wizażanki za to, że dba o dobry wizerunek forum jest dla mnie chorym pomysłem Za to niechluje językowi powinni być ukarani
Robaczywka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 13:06   #28
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Upomnienia, ostrzeżenia.

to i ja się wypowiem

1) TAK dla zaostrzenia kwestii powielanych wątków. Naprawdę niewiele osób zadaj sobie trud sprawdzenia nawet pierwszej strony danego podoforum gdzie wystarczy spojrzeć żeby zoabczyć temat w kwestii którego ktoś szuka porady... ale nie. Nawet się nie przejedzie do dołu forum tylko do razu klika "nowy temat".. bo po co?

2) Temat powiązany z jedynką.
Idiotyczne nazwy wątków które NIC A NIC nie mówią o treści.
Przez to mnóstwo osób ma problem z punktem jeden bo nawet jak użyją wyszukiwarki to zwyczajnie głupio nazwany temat nie wyskakuje. I bądź tu mądry i założ, że ktoś temat o farbowaniu włosów na czarwono mógł nazwać "fryzjer"...

W związku z powyższym - ja rozumiem że nie zawsze i nie każdy da radę znaleźć interesujący temat. Wtedy - proste pw do moderatora i niech połączy wątki. Jednak za lenistwo w kwestii przeszukania forum powinny lecieć punkty i już.

3)Błędy.
Myślę, że kulturalnie wyrażone informacje o błędach powinny być dozwolone.
Sama nie raz byłam wdzieczna za taką informacje na wątku czy np. na pw.
Oczywiście wszystko w granicach rozsądku.
Nie powinno dojść do tego, że co post jedna drugiej bedzie wytykać niewiele znaczące literówki typu "marynta" zamiast "marynata" bo to by było już lekkim absurdem a i w czytaniu też nie przeszkadza. Jednak wytykanie błędów ortograficznych i błędów uniemożliwających czytani (np. pisanie non stop z capsem, nie używanie znaków interpunkcyjnych albo taka ilość literówek ze tekst jest nieczytelny) powinno móc być komentowane bez konsekwencji.
Oczywiście wszystko w granicach kultury bo nie chodzi o to, że kogoś wyśmiać tylko żeby zwrócić mu uwagę co by ten ktoś poprawił swój tekst na bardziej czytelny.
Myślę, że edycja własnego postu po takiej uwadze powinna być obligatoryjna.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 13:22   #29
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 959
Dot.: Upomnienia, ostrzeżenia.

Rowniez jestem za, ale:

- co do podkreslania bledow to nie jest dobry pomysl. Jest na wizazu mnostwo osob mieszkajacych za granica, ktore nie chca uzywac lub nie maja polskich znakow. Piszac takiego posta jak ja w tej chwili, osoby te mialyby podkreslony prawie caly tekst.

- natomiast uwazam, ze grzeczne zwracanie uwagi na bledy powinno byc na porzadku dziennym. Problemem stanie sie wtedy jednak brak tej grzecznosci. Tak naprawde malo kto bedzie pisal "Przepraszam, czy moglabys nie robic takich bledow?". Wiekszosc ujmie to w sposob niemily i bedzie dyskusja na temat bledow w poscie, zamiast dyskutowania o tresci watku.

- co do zakladania bzdurnych watkow w stylu "czy jestem w ciazy..." (i tu naprawde oczywista rzecz, ktora kazdy, kto skonczyl podstawowke wiedziec powinien albo wystarczy wyjac ulotke od lekow i tam wszystko stoi czarno na bialym) tez jestem ZA przyznawaniem punktow karnych.

- jesli chodzi o wyszukiwarke: rozumiem, ze niektore z Was denerwuje, ze ktos zaklada kolejny watek, chociaz 5 lat temu juz ktos na ten temat pisal. Jednak ja (juz kilka lat na wizazu) tez czasem mam problem ze znalezieniem interesujacego mnie tematu w wyszukiwarce, a jesli on jest to wlasnie sprzed kilku lat i najczesciej nikt mi nie odpowiedzial w tamtych watkach. A gdybym zalozyla nowy (czego w koncu i tak nigdy nie robilam) na pewno uzyskalabym wiecej odpowiedzi. Wiec zakladanie nowych watkow powinno byc karane punktami tylko za zakladanie naprawde bzdurnych watkow, ktorych tematyka byla juz poruszana np w ciagu ostatniego roku albo ktore non stop przewijaja sie na forum.

Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2010-12-01 o 13:25
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 13:58   #30
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Upomnienia, ostrzeżenia.

Co do zakładania miliarda identycznych wątków wg mnie faktycznie powinno się zaostrzyć regulamin. Rozbroiło mnie ostatnio doszczętnie, kiedy jakaś dziewczyna założyła 2 praktycznie identyczne wątki. Wizażanki zwróciły jej uwagę, to się tłumaczyła, że w tym pierwszym chyba nie do końca jasno opisała problem - usłyszała, że wystarczyło go uzupełnić, na co odpowiedziała:
Cytat:
a czy to ważne...? tu i tak jest pełno róznych wątków z resztą to tylko internet;/


Do tego dochodzi plaga wątków "ciążowych" z tłumaczeniami, że nie pisały w zbiorczym, bo są w taaak dramatycznej sytuacji, że nie mają do tego głowy

A co do ortów - ja jestem za zwracaniem uwagi w granicach rozsądku i wlepianiem np. żółtych kartek za kompletnie nieczytelne posty z miliardem błędów. Ale uważam, że powinny być też surowo karane posty w stylu "kurde, nie wiem jak jej teraz zripostować, bo brakło argumentów, to się dowalę do literówki w jej poście i pojadę od analfabetów, którzy nie potrafią pisać" - chyba nie ma drugiej rzeczy na forum, która by mnie tak wkurzała jak to
__________________

Edytowane przez Fela Von Helvete
Czas edycji: 2010-12-01 o 14:00
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-18 07:36:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:02.