Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-09, 11:18   #2371
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez angel of sadness Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy możliwe, że differin zrobił mi kuku na trwałe w kącikach ust? Łuszczy mi się tam strasznie skóra i zrobiły się jakby czerwone plamki... jest szansa, że to zjawisko przejściowe i zniknie?
Kąciki ust są chyba najbardziej wrażliwe. Mi też skóra w tych miejscach się najbardziej łuszczy po retinoidach. I na brodzie jeszcze. Jak smarujesz twarz differinem, to po prostu unikaj kącików ust, albo smaruj tam rzadziej. Ja tak robię i jest ok.
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 12:16   #2372
angel of sadness
Zadomowienie
 
Avatar angel of sadness
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 1 498
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Skoro się łuszczy tzn. że jeszcze się będzie zmieniać, czekaj cierpliwie i oszczędzaj to miejsce
oszczędzam i smaruję wazeliną

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Kąciki ust są chyba najbardziej wrażliwe. Mi też skóra w tych miejscach się najbardziej łuszczy po retinoidach. I na brodzie jeszcze. Jak smarujesz twarz differinem, to po prostu unikaj kącików ust, albo smaruj tam rzadziej. Ja tak robię i jest ok.
tak zrobię

dziękuję Wam bardzo za uspokojenie mnie średnio co godzinę spoglądam w lusterko i patrzę na te ciemniejsze plamki
angel of sadness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 14:09   #2373
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez angel of sadness Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy możliwe, że differin zrobił mi kuku na trwałe w kącikach ust? Łuszczy mi się tam strasznie skóra i zrobiły się jakby czerwone plamki... jest szansa, że to zjawisko przejściowe i zniknie?
Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Kąciki ust są chyba najbardziej wrażliwe. Mi też skóra w tych miejscach się najbardziej łuszczy po retinoidach. I na brodzie jeszcze. Jak smarujesz twarz differinem, to po prostu unikaj kącików ust, albo smaruj tam rzadziej. Ja tak robię i jest ok.
Cytat:
Napisane przez angel of sadness Pokaż wiadomość
oszczędzam i smaruję wazeliną


tak zrobię

dziękuję Wam bardzo za uspokojenie mnie średnio co godzinę spoglądam w lusterko i patrzę na te ciemniejsze plamki
Mi za to od jakichś 3 tyg. schodzi cały czas skóra z ust, czasem aż do krwi i generalnie usta wyglądają jak poparzone skórę na nich mam czasem tak napiętą jakby miała zaraz się rozerwać
Wszystko przez tonik z kwasem mlekowym, urządził mnie tak mimo tego że nie smarowałam okolic ust, nie mówiąc już o samych ustach
Najgorsze że miałam tak już kiedyś, ale zagoiło się w końcu po bardzo długim czasie, a ja głupia zapomniałam że mi nie wolno używać mlekowca chociaż po toniku salicylowym chyba też tak miałam, nie pamiętam już
Już nie wiem co mam nakładać żeby mi przeszło
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 19:18   #2374
pati23
Raczkowanie
 
Avatar pati23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 375
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Pati, bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
Jeszcze ostatnie pytanko - gdzie mogę kupić czystą naftę?
Nie ma za co. Olejek i naftę kupisz w aptece
pati23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 19:47   #2375
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez pati23 Pokaż wiadomość
Nie ma za co. Olejek i naftę kupisz w aptece
Senkju Jutro idę na zakupy
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 19:54   #2376
angel of sadness
Zadomowienie
 
Avatar angel of sadness
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 1 498
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez agusia_1 Pokaż wiadomość
Mi za to od jakichś 3 tyg. schodzi cały czas skóra z ust, czasem aż do krwi i generalnie usta wyglądają jak poparzone skórę na nich mam czasem tak napiętą jakby miała zaraz się rozerwać
Wszystko przez tonik z kwasem mlekowym, urządził mnie tak mimo tego że nie smarowałam okolic ust, nie mówiąc już o samych ustach
Najgorsze że miałam tak już kiedyś, ale zagoiło się w końcu po bardzo długim czasie, a ja głupia zapomniałam że mi nie wolno używać mlekowca chociaż po toniku salicylowym chyba też tak miałam, nie pamiętam już
Już nie wiem co mam nakładać żeby mi przeszło
współczuję... mnie nic nie boli, ani nie piecze.. tylko się łuszczy no i mam plamki.. wyglądają jak zacieki
angel of sadness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 17:06   #2377
pati23
Raczkowanie
 
Avatar pati23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 375
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Senkju Jutro idę na zakupy
Proszę bardzo. Napisz potem jak podziałało.
pati23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-10, 22:28   #2378
kurtyzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 282
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

dziewczyny, czytałam kiedyś na LU o "powiększającym" działaniu tretinoiny na usta. napewno chodzi o złuszczanie naskórka, co powoduje pewnie ożywienie koloru ust, ale na jakiej zasadzie ma to działać na powiększenie ust, któraś wie może? używałam atredermu, ale tylko kilka razy, bo zawsze mam po nim bardzo napiętą skórę na ustach, jakby moje usta siedziały w takim przyciasnym, wysuszonym worku. i to uczucie niweluje tylko carmex, inne balsamy nie działają.
jeśli atrederm może wywołać taki efekt, to jak często i jak długo należy go używać?
__________________
postanowienia noworoczne:
=>dbam o włosy i paznokcie
=>czesciowy Vitarianizm
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie


drozdze od 24.01.11



wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683
kurtyzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 19:31   #2379
enaiv
Zakorzenienie
 
Avatar enaiv
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 666
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

a to na pewno chodzi o retinoidy? bo aż mnie wszystko boli jak pomyślę o nakładaniu tego na usta... a fajnie złuszcza i poprawia ukrwienie masaż szczoteczką do zębów
enaiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 21:26   #2380
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Tak, tak o retinoidy. Nakłada się , tyle, że (przynajmniej ja) nie za często, cieniutko, usta robią się takie jakby powiększone i czerwone plus gładsze. Ale w sumie nie polecam, bo wjechanie w kącik albo za gruba warstwa i długo się goi.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-13, 19:38   #2381
Agunia_S
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Witam Was
Jako, że jestem totalnie początkująca w sprawie kosmetyków mineralnych oraz naturalnej pielęgnacji i przebrnięcie przez wszystkie wątki graniczyło z cudem, to nie chciałam Was zasypywać tysiącem pytań, które zapewne miałam i pomęczyłam Cathy
Była tak uprzejma i po nocy tłumaczyła jak krowie na rowie o co chodzi, "zaprowadziła" za rękę do wirtualnych sklepów i zamówiłam dla swojej 33 letniej, wrażliwej, skłonnej do naczynek i ze strefą T cery, następujące rzeczy:
hydrolaty kocanki i oczarowy, cremollient, olej z kasztanowca, niezmydlaną frakcję oleju sojowego, serum lemon i dynia oraz żel hialuronowy.
Wszystko to brzmi jak zestaw małego chemika dla mnie ale mam już takie kłopoty z cerą i dość poszukiwań za parę dyszek lub nawet stówek. Co chwilę coś ląduje w koszu.
Mam nadzieję, że kiedy to przyjdzie i uda mi się ukręcić wszystko, to będę mogła się pochwalić.
No i jeszcze nie kliknęłam "zapłać" w banku, bo mi przyszło do głowy, że w czymże ja to mam ukręcić sobie?
W jakichś pojemniczkach?
Cathy mówiła, żebym się w sumie przywitała na kosmetykach mineralnych EDM, ale to może jak już się obkupię w nie, co mam w planach.
Na razie tu Mogę?
Agunia_S jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-13, 19:50   #2382
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Agunia_S Pokaż wiadomość
Witam Was
Jako, że jestem totalnie początkująca w sprawie kosmetyków mineralnych oraz naturalnej pielęgnacji i przebrnięcie przez wszystkie wątki graniczyło z cudem, to nie chciałam Was zasypywać tysiącem pytań, które zapewne miałam i pomęczyłam Cathy
Była tak uprzejma i po nocy tłumaczyła jak krowie na rowie o co chodzi, "zaprowadziła" za rękę do wirtualnych sklepów i zamówiłam dla swojej 33 letniej, wrażliwej, skłonnej do naczynek i ze strefą T cery, następujące rzeczy:
hydrolaty kocanki i oczarowy, cremollient, olej z kasztanowca, niezmydlaną frakcję oleju sojowego, serum lemon i dynia oraz żel hialuronowy.
Wszystko to brzmi jak zestaw małego chemika dla mnie ale mam już takie kłopoty z cerą i dość poszukiwań za parę dyszek lub nawet stówek. Co chwilę coś ląduje w koszu.
Mam nadzieję, że kiedy to przyjdzie i uda mi się ukręcić wszystko, to będę mogła się pochwalić.
No i jeszcze nie kliknęłam "zapłać" w banku, bo mi przyszło do głowy, że w czymże ja to mam ukręcić sobie?
W jakichś pojemniczkach?

Cathy mówiła, żebym się w sumie przywitała na kosmetykach mineralnych EDM, ale to może jak już się obkupię w nie, co mam w planach.
Na razie tu Mogę?

a co Ty chcesz kręcić?
jedyne, co będziesz musiała zmieszać to cromollient z olejem z kasztanowca do olejku myjącego do twarzy oraz serum. ale to tak mało skomplikowany przepis, że i bez zestawu młodego biochemika sobie poradzisz
dostaniesz wszystko w buteleczkach, serum lemon też (wszystko siup do jednej będziesz musiała przelać, ale ją tez dostaniesz z BU), więc nie ma co kombinować z kupowaniem opakowań na dzien dobry moim skromnym zdaniem
gg mi od dwóch dni kaprysi i działa jak chce, ale spróbuję się pozniej pojawić
a poza tym ode mnie dostaniesz czyste plastikowe pojemniczki, jakby Ci były do szczęscia potrzebne - na pewno dotrą zanim otrzymasz paczkę z zakupami

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2010-01-13 o 19:56
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-13, 20:00   #2383
Agunia_S
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość

a co Ty chcesz kręcić?
jedyne, co będziesz musiała zmieszać to cromollient z olejem z kasztanowca do olejku myjącego do twarzy oraz serum. ale to tak mało skomplikowany przepis, że i bez zestawu młodego biochemika sobie poradzisz
dostaniesz wszystko w buteleczkach, serum lemon też (wszystko siup do jednej będziesz musiała przelać, ale ją tez dostaniesz z BU), więc nie ma co kombinować z kupowaniem opakowań na dzien dobry moim skromnym zdaniem
gg mi od dwóch dni kaprysi i działa jak chce, ale spróbuję się pozniej pojawić
Aaa, to ja nie wiedziałam, że dostanę z BU. W takim razie idę płacić, bo się nie doczekam. Sobie nawet już przygotowałam półeczkę w lodówie i powiedziałam, że to moja. Domownicy spojrzeli dość dziwnie na mnie i zapytali czy powietrze będę tam przechowywać?
Któraś dziewczyna pisała, że się zastanawia nad lodówką do łazienki. Szczerze powiem, że znając siebie wsiąknę tak szybko, że ze dwie lodówy niedługo mi się pewnie przydadzą....
Agunia_S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 09:17   #2384
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Przed chwilą byłam na poczcie po paczkę z mazideł, bo oczywiście wczoraj przynieśli ją akurat wtedy, gdy wyszłam na 15 minut.
Zamówiłam mój "żelazny zestaw" i niezmydlaną frakcję sojową na próbę. Nie powiem ciekawie się zapowiada... Wygląda jak klej do tapet. "Śmierdzi" serkiem tofu. Na razie rozprowadziłam tylko na dłoni grubszą warstwą, żeby zapoznać się z konsystencją i już po chwili wchłonęła się do matu. Jutro próba oficjalna na twarzy. Zdziwiło mnie, że jest jej tak dużo. Mam nadzieję, że będzie mi służyć.

Dopiero doczytałam, że w Wawie można kupić produkty z ZSK. Fajnie.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 10:04   #2385
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

dzień dobry wszystkim
ja wczoraj postanowiłam sobie zrobić błyszczyki mieszałam olejek rycynowy, jojoba i wosk pszczeli - jak w przepisie z kolorówki. Jeden lejący - opakowanko z gąbeczką bez kolorowych pigmentów, a potem dodałam więcej wosku, żeby konsystencja była taka bardziej twarda - do pudełeczka z edm'owych próbek przelałam - jak zastygł - suuuper ;P aha, do tych twardych dodałam sobie mikę silk red - ma fajny delikatny połysk otwieram fabrykę błyszczyków tylko na razie musze pokombinować żeby nie było czuć takiego smaczku woskowego - macie na to jakieś pomysły???

I testuję Multi-fruita - powiem szczerze, że po trzech dniach stosowania, widać już efekty. Co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Teraz czekam jeszcze na żel z Raya do mycia
Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 11:44   #2386
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Nika ja już też balsamiki do ust robiłam, mi nie przeszkadza ten woskowy smak/zapach, bo te samorobne balsamy to milion razy lepiej nawilżają i trzymają się na ustach niż jakieś Carmexy czy inne wynalazki Możesz spróbować dodać jakiegoś olejku naturalnego, ale w ilości naprawdę minimalnej, bo potrafią szkodzić
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 13:49   #2387
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Nika ja już też balsamiki do ust robiłam, mi nie przeszkadza ten woskowy smak/zapach, bo te samorobne balsamy to milion razy lepiej nawilżają i trzymają się na ustach niż jakieś Carmexy czy inne wynalazki Możesz spróbować dodać jakiegoś olejku naturalnego, ale w ilości naprawdę minimalnej, bo potrafią szkodzić
fakt, ten woskowy posmak jest małym minusem.Świetnie nawilżają i trzymają się dłuuugo - usta mam mięciutkie i błyszczące. Mi w zimie usta pękają niestety bardzo natrętnie, a naturalne basamiki chyba najlepiej przeciwdziałają temu.Chociaż w tym roku jest dobrze, nie pękają prawie wcale- ale myślę, że to zasługa Cardamonowej pomadki z EDm Przy następnej porcji balsamów może spróbuję dodać malusio jakiegoś olejku jeszcze nie wiem jakiego, ale pokombinuję. Dzięki Dominika
Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 16:55   #2388
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Kto z was uzywa emulsji Avene SPF 50+ i moze sie podzielic opinia? Coldold zdaje mi sie, czy ty ja masz?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ersja-2009.htm
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 17:08   #2389
angel of sadness
Zadomowienie
 
Avatar angel of sadness
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 1 498
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Kto z was uzywa emulsji Avene SPF 50+ i moze sie podzielic opinia? Coldold zdaje mi sie, czy ty ja masz?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ersja-2009.htm
ja używałam, miałam na szczęście tylko próbkę.. nie lepi się tak jak krem, ale i tak do ideału jej daleko... chociaż nie wiem, czy moja opinia będzie do końca obiektywna, mnie prawie żaden filtr się nie chce wchłonąć a już w przepisowej ilości to mowy nie ma
angel of sadness jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-14, 17:09   #2390
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Kto z was uzywa emulsji Avene SPF 50+ i moze sie podzielic opinia? Coldold zdaje mi sie, czy ty ja masz?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ersja-2009.htm
Tak mam ją, ale skąd Ty to wiedziałaś
Słyszałam o niej bardzo dobre opinie, i na siłę próbuję się z nią pogodzić, ale no nie mogę. Nałożona jedną sporą warstwą, pozostawia okropną, lepką, bielusieńką jak śnieg skórę. Przy dwóch mniejszych nałożonych w odstępie przynajmniej 20-30 minut, druga już się nie wchłania, warzy się i roluje. Bardzo włazi w zagłębienia, koszmarek. Minerały całkiem dobrze się na niej trzymają, ładnie pachnie i na pewno porządnie chroni. Jeśli nie znajdę nic lepszego chyba będę do niej wracać.

Aha, na bank mnie nie zapycha
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.

Edytowane przez coldold
Czas edycji: 2010-01-14 o 17:12
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 17:22   #2391
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Uzylam wyszukiwarki w tym watku - pisalas o emulsji Avene i zaryzykowalam mysle, ze to moze o tej wlasnie
Hmm, ja filtr klade cienka warstwa tylko (mam w glebokim powazaniu zalecane 2 ml), bielenie mnie nie rusza, za to bardzo zacheca brak zapychania, o ktorym pisze wiekszosc recenzji. Czatuje na probki ale na razie nie ma, moze blizej lata beda, w ciemno boje sie kupic. Dzieki za odzew

Zalezy mi na filtrze bez alkoholu denat. w skladzie - Lirene i Klorane odpadaja, nie sluza mi.
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 17:32   #2392
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Uzylam wyszukiwarki w tym watku - pisalas o emulsji Avene i zaryzykowalam mysle, ze to moze o tej wlasnie
Hmm, ja filtr klade cienka warstwa tylko (mam w glebokim powazaniu zalecane 2 ml), bielenie mnie nie rusza, za to bardzo zacheca brak zapychania, o ktorym pisze wiekszosc recenzji. Czatuje na probki ale na razie nie ma, moze blizej lata beda, w ciemno boje sie kupic. Dzieki za odzew
A już myślałam, że zasilasz szeregi CeBeeŚ
Mogę Ci podesłać próbkę jeśli chcesz
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 17:48   #2393
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Oni mnie szkolili
Dziekuje serdecznie ale upoluje gdzies probki
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 10:27   #2394
AnkaFranka
Rozeznanie
 
Avatar AnkaFranka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 591
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ekhm, chciałam się zapytać dlaczego tu się pisze o filtach, ę?

a mnie zaciekawiło dlaczego akurat emulsja Cię zainteresowała a nie krem? cuś ma a czegoś ni ma i lepciejsza dlatego?
pytam, bo używam kremu i jestem nim zachwycona
AnkaFranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 10:43   #2395
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez AnkaFranka Pokaż wiadomość
a mnie zaciekawiło dlaczego akurat emulsja Cię zainteresowała a nie krem? cuś ma a czegoś ni ma i lepciejsza dlatego?
pytam, bo używam kremu i jestem nim zachwycona
Emulsja łatwiej się wchłania i jest lżejsza, mnie przekonało to, a Vril nie wiem co
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 11:45   #2396
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Tak mam ją, ale skąd Ty to wiedziałaś
Słyszałam o niej bardzo dobre opinie, i na siłę próbuję się z nią pogodzić, ale no nie mogę. Nałożona jedną sporą warstwą, pozostawia okropną, lepką, bielusieńką jak śnieg skórę. Przy dwóch mniejszych nałożonych w odstępie przynajmniej 20-30 minut, druga już się nie wchłania, warzy się i roluje. Bardzo włazi w zagłębienia, koszmarek. Minerały całkiem dobrze się na niej trzymają, ładnie pachnie i na pewno porządnie chroni. Jeśli nie znajdę nic lepszego chyba będę do niej wracać.

Aha, na bank mnie nie zapycha
Mam takie same doświadczenia z tą emulsją Avene z tubki.Mnie dodatkowo trochę zapycha. Za to emulsja w sprayu Avene +40 jest o wiele lepsza. Wchłania się do matu, świetnie chroni przed promieniami (sprawdziłam) i bardzo łatwo się rozsmarowuje. Zapycha tak samo (czyli niewiele, nie mam krostek ani stanów zapalnych, jedynie czarne kropeczki w okolicach skrzydełek nosa), ale nie znalazłam nic lepszego (raz w tygodniu obcuję z kwasem salicylowym, który doprowadza buzię do stanu normalnego).
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 11:58   #2397
AnkaFranka
Rozeznanie
 
Avatar AnkaFranka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 591
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Emulsja łatwiej się wchłania i jest lżejsza, mnie przekonało to, a Vril nie wiem co
osz kurczaki, a ja właśnie zanabyłam (po okazyjnej cenie, co mnie tłumaczy ) zapas kremu na cały rok
AnkaFranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 17:43   #2398
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ale jak jestes zachwycona to chyba dobrze ze nabylaś
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-16, 09:18   #2399
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Pytam tu, bo to jedyny watek pielegnacyjny na mineralach, nie bede zakladac watku o pielegnacji drogeryjnej
A emulsja dlatego, bo ponoc lezejsza od kremu. Zreszta wsio rawno co, byle alkoholu denat. nie zawieralo.
Dziekuje za opinie
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-16, 10:26   #2400
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

To ja jeszcze dorzucę, że spray jest niczego sobie Testowałam krem (świecenie na maksa), emulsję (włażenie we wszelkie zagłębienia i bielenie) i spray (najlepszy z tego wszystkiego, trochę błyszczy, ale wystarczy odczekać i jest git, nie zbija się w wałki i nie bieli ). Mogę kawałek podesłać w razie potrzeby, bo nie spodziewałabym się, żeby robili próbki.
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:09.