Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-28, 21:20   #1621
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

U mnie buraczek i wypadające włosy. Poza tym pięknie i już myślami odliczam dni do końca, ostatnie opakowanie i odwyk. Potem szara, tłusta rzeczywistość. Tłuszcz na włosach i buzi. Nie chcę do tego wracać, ale jeśli pryszczochy nie wrócą to też będzie dobrze.
A i pod nosem nosem ze względu na katar alergiczny mam pozdzieraną skórę. Trochę na rękach zaniedbałam i wyschła. Teraz mam kropeczki wysuszone. Na buzi też jakieś strupki, bo głupia ja pozdzierałam skórki, bacik się należy albo klaps na tyłek.
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 21:30   #1622
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Eti_ Pokaż wiadomość
Jej, jak bym chciała już być na tym etapie co Ty...
U mnie to dopiero 6-ty dzień. Mam takie skupiska guli bolesnych na policzkach i one mi tak pęcznieją i bolą. Dziś zdrapałam jeden strupek od tej łuszczącej skóry na takiej jednej guli i normalnie tak mi zaczęła z niej lać się krew z ropą, że normalnie szok. Myślałam, że nigdy nie przestanie. I boli to jak diabli, już nie wspominając jak wygląda...
bron boze nie drap tego! niczego nie drap
i zobaczysz, czas na retinoidach szybko leci
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 21:38   #1623
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

[1=6962ee0b3adcbc2617b598b d1f25bcc17ef659a8_65822eb 548399;20331414]U mnie buraczek i wypadające włosy. Poza tym pięknie i już myślami odliczam dni do końca, ostatnie opakowanie i odwyk. Potem szara, tłusta rzeczywistość. Tłuszcz na włosach i buzi. Nie chcę do tego wracać, ale jeśli pryszczochy nie wrócą to też będzie dobrze.
A i pod nosem nosem ze względu na katar alergiczny mam pozdzieraną skórę. Trochę na rękach zaniedbałam i wyschła. Teraz mam kropeczki wysuszone. Na buzi też jakieś strupki, bo głupia ja pozdzierałam skórki, bacik się należy albo klaps na tyłek.[/QUOTE]

Na włosy tłuszcz mi wrócił, ale na buzię nie
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 21:49   #1624
Eti_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 517
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez KarolciaU2 Pokaż wiadomość
bron boze nie drap tego! niczego nie drap
i zobaczysz, czas na retinoidach szybko leci
Dzięki za pocieszenie. Też to sobie powtarzam.

Staram się nic nie drapać,ale czasami się nie da. Dziś to normalnie to była taka denerwująca skórka tylko i do głowy mi nie przyszło że z tego aż takie coś będzie niefajne. Staram się omijać lustra, bo najgorzej wtedy się opanować.
Eti_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 09:36   #1625
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez KarolciaU2 Pokaż wiadomość
bron boze nie drap tego! niczego nie drap
i zobaczysz, czas na retinoidach szybko leci
potwierdzam! w ogóle czas szybko leci a podobno przy aknenorminie najlepiej nie przesadzać z pielęgnacją i babraniem się

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Na włosy tłuszcz mi wrócił, ale na buzię nie
dobrze jest, wystarczy nie nakładać odżywki albo stosować szampon do włosów przetłuszczających

Cytat:
Napisane przez Eti_ Pokaż wiadomość
Dzięki za pocieszenie. Też to sobie powtarzam.

Staram się nic nie drapać,ale czasami się nie da. Dziś to normalnie to była taka denerwująca skórka tylko i do głowy mi nie przyszło że z tego aż takie coś będzie niefajne. Staram się omijać lustra, bo najgorzej wtedy się opanować.
to może wapna się napij?
btw, przy aknenorminie można stosować hydrocortison taki w maści? bo może właśnie to by trochę łagodziło swędzenie
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 09:37   #1626
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A ja znowu mam problemy z ustami, jakieś ranki pojedyńcze mi sie robią
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 09:40   #1627
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja też miałam ciągle strupy na twarzy bo drapałam. Derm ostrzegał zeby tego nie ruszać, ale cieżko się odzwyczaić. Omijaj lustra i łapkami po twarzy nie jeździj a będzie dobrze
Ja teraz łapkami po buźce się smyram, bo taka gładziutka i milutka jest
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-29, 09:41   #1628
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość
A ja znowu mam problemy z ustami, jakieś ranki pojedyńcze mi sie robią
a co stosujesz do ust? moja koleżanka, biorąc retinoidy polecała tisane lub carmex. ja polecam z kolei bardzo oeparol balsam do ust. a na kąciki może alantan plus?
ha! jeszcze jedno mi się pytanie nasunęło teraz w sprawie tego aknenorminu w opakowaniu 60 tabletek - już jest łatwodostępne w aptekach czy nadal trzeba szukać?
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 09:51   #1629
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

na stronie dozu jest dostepny chyba. kiedys widziałam.
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 10:35   #1630
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez KarolciaU2 Pokaż wiadomość
bron boze nie drap tego! niczego nie drap
i zobaczysz, czas na retinoidach szybko leci
Mnie też strasznie twarz swędzi, ale nie drapię. (staram się )
Też zauważyłam, że szybko leci. Dopiero co brałam pierwszą tabletkę, a dzisiaj już 37 (wiem, wiem to dopiero początek. tak się tylko pocieszam )

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
dobrze jest, wystarczy nie nakładać odżywki albo stosować szampon do włosów przetłuszczających
Nakładać, nakładać o każde włosy trzeba dbać, nawet te przetłuszczające się. Tylko trzeba omijać okolice skalpu, odżywki i maski nakładać np. od ucha w dół włosów. I nie stosować ciężkich, obciążających kosmetyków, a wtedy nie będą się szybciej przetłuszczać.


Ja biorę Izotek od 11 czerwca. 2 x 20 mg przy wadze 45 kg W pierwszym tygodniu zaczęła mi się łuszczyć skóra, zeszła pierwsza warstwa i teraz nie mam ani jednej odstającej skórki Owszem, suchość skóry jest, ale bez łuszczenia. Właściwie to nawet nie nawilżam na razie skóry. Od kilku dni mam wysyp na lewym policzku, prawy jest w miarę czysty. Na całej twarzy wychodzą mi też zaskórniki - takie malutkie, twarde łepki - jak ziarenka piasku, przy myciu twarzy czuję się prawie jakbym robiła peeling
Ze skutków ubocznych odczuwam suchość ust i pękanie kącików, ale Alterra sobie dobrze z tym radzi. I trochę mi krwawią dziąsła
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 12:37   #1631
Eti_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 517
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
Mnie też strasznie twarz swędzi, ale nie drapię. (staram się )
Też zauważyłam, że szybko leci. Dopiero co brałam pierwszą tabletkę, a dzisiaj już 37 (wiem, wiem to dopiero początek. tak się tylko pocieszam )

Ja biorę Izotek od 11 czerwca. 2 x 20 mg przy wadze 45 kg W pierwszym tygodniu zaczęła mi się łuszczyć skóra, zeszła pierwsza warstwa i teraz nie mam ani jednej odstającej skórki Owszem, suchość skóry jest, ale bez łuszczenia. Właściwie to nawet nie nawilżam na razie skóry. Od kilku dni mam wysyp na lewym policzku, prawy jest w miarę czysty. Na całej twarzy wychodzą mi też zaskórniki - takie malutkie, twarde łepki - jak ziarenka piasku, przy myciu twarzy czuję się prawie jakbym robiła peeling
Ze skutków ubocznych odczuwam suchość ust i pękanie kącików, ale Alterra sobie dobrze z tym radzi. I trochę mi krwawią dziąsła
Też się staram nie drapać i raczej mnie nie swędzi skóra. Tylko raczej drażnią mnie te odstające skórki, strupki. Chyba sobie ręce przywiąże do krzesła.

Duża ta Twoja dawka. Ja mam teraz 20 mg przy 53 kg. Myślę że w przyszłym miesiącu dostanę 30 mg, chociaż może w sumie i też 40 jeśli będą dobre wyniki badań. Coś wspominała moja dermatolog, że nie dojdziemy do 120 mg/kg ale będę się upierać, żeby jednak, bo boję się nawrotów.
U mnie mija tydzień kuracji i na razie większych skutków ubocznych nie zauważam.
Eti_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-29, 12:46   #1632
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Mam pytanie, czy nawet po skończonej kuracji wracają wągry i błyszczenie? Ja pod koniec pierwszego i jedynego opakowania miałam buzię bez wągrów coś niesamowitego, tyle lat w wągrach a wtedy nic, zero, jednie drobne dołki po nich (ale nie jakoś specjalnie widoczne i odrażające)
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 14:04   #1633
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Eti_ Pokaż wiadomość
Też się staram nie drapać i raczej mnie nie swędzi skóra. Tylko raczej drażnią mnie te odstające skórki, strupki. Chyba sobie ręce przywiąże do krzesła.

Duża ta Twoja dawka. Ja mam teraz 20 mg przy 53 kg. Myślę że w przyszłym miesiącu dostanę 30 mg, chociaż może w sumie i też 40 jeśli będą dobre wyniki badań. Coś wspominała moja dermatolog, że nie dojdziemy do 120 mg/kg ale będę się upierać, żeby jednak, bo boję się nawrotów.
U mnie mija tydzień kuracji i na razie większych skutków ubocznych nie zauważam.
Trochę duża, ale dzięki temu szybciej skończę. W sumie to dermatolog mnie nawet nie zapytała ile ważę, a wyglądam chyba na kilka kg więcej no ale nic to, całkiem dobrze znoszę taką dawkę. I oby tak zostało.
Usta zaczęły mi wysychać już w 3 dniu. I skóra z nosa i uszu złaziła jak przy poparzeniu słonecznym. Teraz nic nie odstaje, spokojnie sobie daję radę bez nawilżania kremami. (na forum Izotek.pl kilka razy widziałam takie zalecenie)
A, i zapomniałam o jeszcze jednym skutku ubocznym: mam strupki w nosie. Krew strumieniem się nie leje, ale jak smarkam to chusteczka jest czerwona.
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 16:05   #1634
sinsinsin
Rozeznanie
 
Avatar sinsinsin
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 942
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Moj organizm zachowuje się identycznie jak Otako, mam taka sama dawke, waze 3 kg wiecej i podobne skutki uboczne jak opisujesz... mysle,ze spokojnie znioslabym jeszte te 20 mg wiecej, Akne nie przeszkadza mi w zyciu w ogole, moze troche usta, ale ja nie z tych dramatyzujacych, wiec jakos to ogarniam
Koncze już 2 miesiąc albo juz i nawet skonczylam (zapomnialam 20 ktorego zaczelam brac) i nareszcie zauwazam,ze cos ciągnie widocznie w kierunku lepszego.... ale odpukac!
sinsinsin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 16:39   #1635
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
a co stosujesz do ust? moja koleżanka, biorąc retinoidy polecała tisane lub carmex. ja polecam z kolei bardzo oeparol balsam do ust. a na kąciki może alantan plus?
Na usta cały czas Alantan Plus stosuję, ale odkąd doświadczylam ZCzW co jakis czas pojawiaja mi się ranki z takimi białymi pęcherzykami . Ale nie jest źle, ta co rano była spora juz zaczyna sie zmniejszać
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 19:21   #1636
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy nawet po skończonej kuracji wracają wągry i błyszczenie? Ja pod koniec pierwszego i jedynego opakowania miałam buzię bez wągrów coś niesamowitego, tyle lat w wągrach a wtedy nic, zero, jednie drobne dołki po nich (ale nie jakoś specjalnie widoczne i odrażające)
to pewnie zależy od organizmu, błyszczenie może częściowo wrócić, ale myslę, że nie w takim stopniu. mojej koleżance po akne trochę się bardziej błyszczała niż w trakcie kuracji ale wystarczył lekki puder w proszku i już było ok (przez cały dzień!). co do wągrów, są różne opinie, ale na pewno trochę się zmniejszają.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 19:59   #1637
gossaa24
Raczkowanie
 
Avatar gossaa24
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 115
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
Trochę duża, ale dzięki temu szybciej skończę. W sumie to dermatolog mnie nawet nie zapytała ile ważę, a wyglądam chyba na kilka kg więcej no ale nic to, całkiem dobrze znoszę taką dawkę. I oby tak zostało.
Usta zaczęły mi wysychać już w 3 dniu. I skóra z nosa i uszu złaziła jak przy poparzeniu słonecznym. Teraz nic nie odstaje, spokojnie sobie daję radę bez nawilżania kremami. (na forum Izotek.pl kilka razy widziałam takie zalecenie)
A, i zapomniałam o jeszcze jednym skutku ubocznym: mam strupki w nosie. Krew strumieniem się nie leje, ale jak smarkam to chusteczka jest czerwona.
Otako- zalecenie żeby nie nawilżać?? Bo też mi się to obiło o uszy tylko nie jestem do końca przekonana. Póki co jak nigdzie nie wychodzę to nie nawilżam
gossaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 20:49   #1638
Eti_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 517
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Też przewertowałam forum izotek.pl i czytałam o tym żeby zbytnio nie nawilżać jak się da. Gdybym nie musiała wychodziś z domu to może bym mogła nie nawilżać,ale chodzę do pracy i jakoś tak nie wyobrażam sobie póki co. Może na urlopie. Moja dermatolog poleciła mi Cethapil MD i powiedziała, żebym właśnie albo wcale nie nawilżała a jak już to Cethapilem właśnie.
Eti_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 20:50   #1639
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Zupełnie nie wyobrażam sobie żeby nie nawilżać, moim zdaniem to głupata. Mimo, że od kilku tyg juz nie mam odstających skórek ani wyraźnego łuszczenia to codziennie rano i wieczorem obowiązkowo kremik bo inaczej skóra jest nieprzyjemnie ściągnięta.
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-29, 20:53   #1640
kateeeee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hej dziś mija mój 12 dzień kuracji tretinexem i chciałabym jesli pozwolicie dołączyc do was
i od razu na początku mam do was takie pytanie zastanawiam się nad kupnem filtra a ostatnio zobaczyłam w aptece emulsje przeciwsłoneczną daylong extreme 50+ moze ktoś używał? czekam na wasze opinie Kasia
kateeeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 21:40   #1641
chocolatee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 64
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez kateeeee Pokaż wiadomość
hej dziś mija mój 12 dzień kuracji tretinexem i chciałabym jesli pozwolicie dołączyc do was
i od razu na początku mam do was takie pytanie zastanawiam się nad kupnem filtra a ostatnio zobaczyłam w aptece emulsje przeciwsłoneczną daylong extreme 50+ moze ktoś używał? czekam na wasze opinie Kasia
ja taką emulsję dostałam gratis do izoteku
wcześniej spf 15, dziś mogłam wybrac 25 lub 50.
w sumie to trochę dziwne, bo szukałam tych filtrów w necie i kosztują niemało, 50-60 zł.
nie stosowalam jeszcze na twarz, ale na rekach blyskawicznie sie wchlania i nie pozostawia zadnego filmu, przynajmniej ta 15.

mam nadzieję, ze moj wysyp minie oO wczoraj bylam u mojej dermatolog, powiedziala ze musial to jakis konkretny czynnik spowodowac i to nie wina leku, dala mi jeszcze po 20 mg do konca lipca i koniec. jestem troche przerazona tym wszystkim.
chocolatee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 21:50   #1642
anely
Przyczajenie
 
Avatar anely
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 25
GG do anely
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja polecam krem pharmaceris z filtrem 15.
A jeśli chodzi nawilżanie to sobie nie wyobrażam jak można sie nie kremować a szczególnie w lecie??
anely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 13:15   #1643
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gossaa24 Pokaż wiadomość
Otako- zalecenie żeby nie nawilżać?? Bo też mi się to obiło o uszy tylko nie jestem do końca przekonana. Póki co jak nigdzie nie wychodzę to nie nawilżam
Tak, pojawiały się takie wypowiedzi na forum Izotek.pl Postaram się poszukać w wolnej chwili i wstawię linki.

Dopisek: 4 losowo wybrane tematy
http://www.izotek.pl/pytania_do_prac...ac_860.15.html
http://www.izotek.pl/archiwum2/racze....html#msg28127
http://www.izotek.pl/pytania_do_leka....html#msg60329
http://www.izotek.pl/archiwum2/dlacz....html#msg41086


Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość
Zupełnie nie wyobrażam sobie żeby nie nawilżać, moim zdaniem to głupata. Mimo, że od kilku tyg juz nie mam odstających skórek ani wyraźnego łuszczenia to codziennie rano i wieczorem obowiązkowo kremik bo inaczej skóra jest nieprzyjemnie ściągnięta.
To nie jest tak, że wcale nie nawilżam. Jeżeli wychodzę z domu to smaruję się Cetaphilem, filtrami 50+, a wczoraj wieczorem nałożyłam olej kokosowy. Ale mam teraz wakacje i są takie dni, że nie wychodzę z domu i wtedy nie nakładam kremu, jeżeli nie czuję suchości na twarzy.
A dzisiaj rano po umyciu twarzy przetarłam twarz tylko tonikiem aloesowym i nie mam żadnego uczucia ściągnięcia. Od kilku dni nic mi się nie łuszczy, nie mam odstających skórek, więc nie czuję potrzeby nakładania kremu.

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

Cytat:
Napisane przez anely Pokaż wiadomość
Ja polecam krem pharmaceris z filtrem 15.
A jeśli chodzi nawilżanie to sobie nie wyobrażam jak można sie nie kremować a szczególnie w lecie??
Ta 15-tka to na twarz? Trochę za mało przy retinoidach i przy takiej pogodzie.
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.




Edytowane przez otako
Czas edycji: 2010-06-30 o 13:22
otako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 13:22   #1644
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Przepraszam, że się wtrącę...ale czy to znaczy,że nie wolno używać kremu przy Izoteku?( poza filtrem?) Ja całą kurację używałam:-( Jak jesteście w domu, to myjecie twarz i nic na nią nie nakładacie? Wydaje mi się,że za mało się łuszczyłam, może dlatego efekty mnie w pełni nie cieszą?
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 14:38   #1645
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Przepraszam, że się wtrącę...ale czy to znaczy,że nie wolno używać kremu przy Izoteku?( poza filtrem?) Ja całą kurację używałam:-( Jak jesteście w domu, to myjecie twarz i nic na nią nie nakładacie? Wydaje mi się,że za mało się łuszczyłam, może dlatego efekty mnie w pełni nie cieszą?
Nie, nie, to nie jest tak, że nie wolno. Wolno, jak najbardziej. Są dwa podejścia do tego tematu: niektórzy dermatolodzy zalecają nawilżanie, niektórzy nie A to czy się nawilżamy czy nie, to myślę, że i tak nie jakiegoś większego znaczenia w finalnym efekcie leczenia - Izotek i tak zadziała.
Co do drugiego pytania to tak Jeżeli po myciu nie mam napiętej i suchej skóry, to nie nakładam nic na twarz.
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 15:45   #1646
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

No u mnie tak sobie zadziałał. Może miałam za duże oczekiwania, bo spodziewałam się super gładkiej buźki. Mam nadzieje, że dermatolog pozwoli mi powtórzyć kuracje po wakacjach.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 16:17   #1647
knautia79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 30
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja wczoraj byłam u lekarza, po półtora miesiąca po 40 mg dziennie, ani wielkiej poprawy, ani pogorszenia... wyniki badań mam swietne ( nie wiedziałam, że taka zdrowa jestem) i dokładamy na 60 mg dziennie. docelowo mam wybrac 150 mg na kg. czekam dalej...
knautia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 19:00   #1648
kateeeee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hej a ja ostatni u siebie zauważyłam na nodze jakąś pojedynczą żyłke jest ona dośc widoczna Myslicie ze to moze byc skutek uboczny brania tretinexu??

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

a i dodam jeszcze ze wczesniej nie miałam tego typu problemów
kateeeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 20:11   #1649
anely
Przyczajenie
 
Avatar anely
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 25
GG do anely
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja u siebie też zauważyłam żyłkę pod okiem i muszę powiedzieć że wzesniej tego nie miałam, nie jest ona widoczna tak bardzo, ale jak sie bliżej przyjrzec to ją widać. Pewnie to też jakieś skutki uboczne tego leku. Dodam, ze ja biorę curacne od 2 m-cy.

Cytat:
Napisane przez knautia79 Pokaż wiadomość
ja wczoraj byłam u lekarza, po półtora miesiąca po 40 mg dziennie, ani wielkiej poprawy, ani pogorszenia... wyniki badań mam swietne ( nie wiedziałam, że taka zdrowa jestem) i dokładamy na 60 mg dziennie. docelowo mam wybrac 150 mg na kg. czekam dalej...
- chciałam zapytać co jesz, ze masz takie dobre wyniki, u mnie w ostatnim miesiącu znacznie podniósł się poziom trójglicerydów.

a jeśli chodzi o krem pharmaceris spf 15, nie wystawiam tak buzi na słońce i staram się nosić w lecie mój kapelusik

Edytowane przez anely
Czas edycji: 2010-06-30 o 20:16
anely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 22:17   #1650
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

[1=6962ee0b3adcbc2617b598b d1f25bcc17ef659a8_65822eb 548399;20337690]Ja też miałam ciągle strupy na twarzy bo drapałam. Derm ostrzegał zeby tego nie ruszać, ale cieżko się odzwyczaić. Omijaj lustra i łapkami po twarzy nie jeździj a będzie dobrze
Ja teraz łapkami po buźce się smyram, bo taka gładziutka i milutka jest[/QUOTE]
ja nie potrafie wygrac z tym nalogiem, denerwuje mnie strasznie ale nie moge sie opanowac, czasem wytrzymuje 2,3 dni ale potem znowu;/... na szczescie teraz nie pojawiaja mi sie nowe ale za to zdrapuje skorki i mam potem plamy wrrr
Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
a co stosujesz do ust? moja koleżanka, biorąc retinoidy polecała tisane lub carmex. ja polecam z kolei bardzo oeparol balsam do ust. a na kąciki może alantan plus?
ha! jeszcze jedno mi się pytanie nasunęło teraz w sprawie tego aknenorminu w opakowaniu 60 tabletek - już jest łatwodostępne w aptekach czy nadal trzeba szukać?
na dozie jest ale jakby przeliczyc to mniej ci wyjdzie jak zamowisz 2x30tabletek tretinexu, ja go zamaiwam bo jest najtanszy, po 82zl

no i musze sie pochwalic: do konca jeszcze tylko 40dni zleci jak blyskawica, mam 30mg przy wadze 41kg jeszcze jedno badanko krwi,jeden test, jedno opakowanie i bede moze w koncu normalnie wygladala... oby nie wrocilo.
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:41.