Br±zowow³ose farbowane Cz.V - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-07-23, 19:43   #1921
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Weronisiu moja kochana, przeczytaj tak jeszcze raz co napisa³am w odpowiedzi goldice o Matrixie
Na d³u¿sz± metê mi chyba lekko wysusza w³osy, bo takich ko³tunów w czasie mycia jakimkolwiek szamponem nie mia³am nigdy przed przerzuceniem siê na t± farbê.

Tak teraz my¶lê nad 3 kolorami:
- 5/ - ciemniejszy, g³êbszy kolor ni¿ 5/0, tylko czy nie bêdzie za ciemny?
- 5/0 - ale tutaj bojê siê, ¿e wyjdzie mi rudawo tak jak tobie
- 5/71 - tylko jak z t± pieruñsk± 7 w koñcu jest

Eh... mam czas do kolejnego farbowania, zd±¿ê zg³upieæ do reszty

A ch³odnych odcieni u¿ywam profilaktycznie. Nie zale¿y mi na mega ch³odnych, niebieskich wrêcz w³osach.
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.

Edytowane przez mcromance
Czas edycji: 2013-07-23 o 19:45
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-23, 19:58   #1922
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
Weronisiu moja kochana, przeczytaj tak jeszcze raz co napisa³am w odpowiedzi goldice
Ju¿ widzia³am. Napisa³a¶ to jak ja ju¿ by³am w trakcie pisania mojego posta

Nie bierz 5/0 jak siê boisz tej rudo¶ci. On nawet na palecie kolorów tak podejrzanie siê mieni.

Natomiast sama 5 bez zera.. nie wiem, ja jako¶ je omijam, no chyba ¿e do pigmentacji, albo zmieszania z innym kolorkiem.

We¼ ju¿ siê nie wg³êbiaj i nie czytaj i kup w koñcu jak±¶ farbê. Mo¿e znowu jaka¶ wyliczanka?
Kup 5/71
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-23, 20:08   #1923
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
Ju¿ widzia³am. Napisa³a¶ to jak ja ju¿ by³am w trakcie pisania mojego posta

Nie bierz 5/0 jak siê boisz tej rudo¶ci. On nawet na palecie kolorów tak podejrzanie siê mieni.

Natomiast sama 5 bez zera.. nie wiem, ja jako¶ je omijam, no chyba ¿e do pigmentacji, albo zmieszania z innym kolorkiem.

We¼ ju¿ siê nie wg³êbiaj i nie czytaj i kup w koñcu jak±¶ farbê. Mo¿e znowu jaka¶ wyliczanka?
Kup 5/71
O patrz, na to tutaj nie wpad³am. Pierdo³a jestem. Przepraszam, mo¿esz mi w ty³ek daæ

Masz ci los, zapomnia³am, ¿e podwójne zera (albo bez zera) to do pigmentacji bardziej.
Ale chyba masz racjê. Mo¿liwe, ¿e 5/71 bêdzie tu najbezpieczniejszym wyj¶ciem. Zaskakuj±ce to, ale jednak


Dobra tam, postanowione, bêdê kupowaæ Kolestona 5/71 (tylko jeszcze nie teraz, bo za wcze¶nie i by mnie kusi³o szybsze farbowanie ).
Je¶li zacznê marudziæ to bijcie, krzyczcie, do k±ta mnie stawiajcie
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-23, 20:17   #1924
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
Je¶li zacznê marudziæ to bijcie, krzyczcie, do k±ta mnie stawiajcie
Za³atwione. Masz to u mnie jak w banku

Czekam z niecierpliwo¶ci± na twoje farbowanie. Ile jeszcze?
Pewnie znowu moje farbowanie wypadnie przed twoim. Ale ja jeszcze nie do koñca zdecydowana jestem na kolor.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-23, 20:26   #1925
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
Czekam z niecierpliwo¶ci± na twoje farbowanie. Ile jeszcze?
Pewnie znowu moje farbowanie wypadnie przed twoim. Ale ja jeszcze nie do koñca zdecydowana jestem na kolor.
Ja farbowa³am teraz 18.07. Wiêc tak miesi±c, pó³tora do kolejnego farbowania mam.
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-23, 20:38   #1926
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 14 974
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
Za³atwione. Masz to u mnie jak w banku

Czekam z niecierpliwo¶ci± na twoje farbowanie. Ile jeszcze?
Pewnie znowu moje farbowanie wypadnie przed twoim. Ale ja jeszcze nie do koñca zdecydowana jestem na kolor.
kolejna kombinatorka masz super kolor wiec nie kombinuj!!!!!

ja juz wiem po sobie, ze im mniej kombinowania tym lepiej na tym wychodze. Teraz mam super chlodna 5 wiec nawet bym nie odwazyla sie na np 5/1
goldika jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-23, 20:47   #1927
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez goldika Poka¿ wiadomo¶æ
ja juz wiem po sobie, ze im mniej kombinowania tym lepiej na tym wychodze. Teraz mam super chlodna 5 wiec nawet bym nie odwazyla sie na np 5/1
Ja bym ju¿ nie kombinowa³a, bo odcieñ mi pasuje, ale ju¿ skutek u¿ycia tej farby ¶rednio na je¿a.
Teraz u mnie tylko poczekaæ miesi±c, kupiæ Kolestona, po³o¿yæ i mieæ nadziejê, ¿e wyjdzie ok
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.

Edytowane przez mcromance
Czas edycji: 2013-07-23 o 20:49
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 20:57   #1928
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 14 974
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
Ja bym ju¿ nie kombinowa³a, bo odcieñ mi pasuje, ale ju¿ skutek u¿ycia tej farby ¶rednio na je¿a.
Teraz u mnie tylko poczekaæ miesi±c, kupiæ Kolestona, po³o¿yæ i mieæ nadziejê, ¿e wyjdzie ok
a farbujesz tylko odrost czy calosc? bo jak calosc to kazda Ci wysuszy predzej czy pozniej. Ja kiedys farbowalam calosc, albo chociaz przeciagalam po calosci na 10min. A teraz sam odroscik, a przeciagam na 5min raz na 3-4mce i jest lepiej
goldika jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-23, 20:57   #1929
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez goldika Poka¿ wiadomo¶æ
kolejna kombinatorka masz super kolor wiec nie kombinuj!!!!!

ja juz wiem po sobie, ze im mniej kombinowania tym lepiej na tym wychodze. Teraz mam super chlodna 5 wiec nawet bym nie odwazyla sie na np 5/1
Mój m±¿ te¿ uwa¿a, ¿e im mniej kombinujê, tym lepiej wygl±dam
Nie wiem co jest w babskiej naturze, ¿e ci±gle musi kombinowaæ.
Ja uwielbiam mój kolor, ale bojê siê, ¿e kiedy¶ uznam go za ciemny i bêdzie ciê¿ko mi siê go pozbyæ. Ehhh... nie wiem po co a¿ tak daleko w przód wybiegam.... No chodzi o to, ¿e jak bêdê mia³a powiedzmy 70 lat, to chyba g³upio bêdzie mieæ takie ciemne, intensywnie b³yszcz±ce w³osy Ehhh marudzê, wiem

Ja bêdê pewnie za tydzieñ przymuszona zakryæ moje blond odrosty, wiêc zaczyna mi sie spieszyæ z podjêciem decyzji co do koloru.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-23, 21:03   #1930
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez goldika Poka¿ wiadomo¶æ
a farbujesz tylko odrost czy calosc? bo jak calosc to kazda Ci wysuszy predzej czy pozniej. Ja kiedys farbowalam calosc, albo chociaz przeciagalam po calosci na 10min. A teraz sam odroscik, a przeciagam na 5min raz na 3-4mce i jest lepiej
goldika, odk±d zaczê³am z Matrixem to tylko raz chyba mia³am po ca³o¶ci, a potem odrosty i przeci±ganie.

Ale najlepsze jest to, ¿e przesuszaj± i ko³tuni± mi siê bardziej przy skórze a nie na koñcach. To jest dla mnie niepojête, dziwne i nie wiem co mam robiæ. Wiêc szukam jakiej¶ farby na zmianê.
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-23, 21:38   #1931
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

to ja za to mam odwrotnie
Dzi¶ przyjrza³am siê wypadniêtemu w³osowi.
Ogólnie w³osy mam z natury bardzo cieniutkie. Porównywali¶my nawet pod mikroskopem mój w³os i mojej 15-letniej córki i mój by³ o po³owê cieñszy. No ale jej w³osy na pierwszy rzut oka widaæ, ¿e s± grube, mocne, mimo ¿e blond.
Dzi¶ natomiast ku mojemu zaskoczeniu stwierdzi³am, ¿e ten lu¼ny w³os - im bli¿ej cebulki, tym grubszy. Cieszê siê ogromnie, bo to oznacza, ¿e moje mêczarnie nie id± na marne. Mam tu na my¶li olejowanie, wcierki z pokrzywy i skrzypu, picie pokrzywy i skrzypu, suplementy na w³osy, oraz zaprzestanie rozja¶niania
Ten grubszy w³os ma ok. 8 cm, a dalej cieniuteñki jak zawsze. To cieniutkie rozerwa³am momentalnie, a tego grubszego kawa³ka nie mog³am tak ³atwo rozerwaæ, a wiêc jest mocny. Ale siê cieszê!
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 21:40   #1932
Pani_Herbatka
Rozeznanie
 
Avatar Pani_Herbatka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 728
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Potrzebuje pomocy! Jak± farbê polecacie, by z tego czego¶ doj¶æ do br±zu? Koñce po depigmentacji, rudy siê spra³, zosta³ s³omkowy. Wy¿ej resztki czerwieni (to jest dramat, nie wiem, jak siê pozbyæ) i do tego z 4 cm mojego naturalnego br±zu
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0380.jpg (110,4 KB, 6 za³adowañ)
__________________
If you change nothing, nothing will change
Pani_Herbatka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-23, 21:46   #1933
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez Pani_Herbatka Poka¿ wiadomo¶æ
Potrzebuje pomocy! Jak± farbê polecacie, by z tego czego¶ doj¶æ do br±zu? Koñce po depigmentacji, rudy siê spra³, zosta³ s³omkowy. Wy¿ej resztki czerwieni (to jest dramat, nie wiem, jak siê pozbyæ) i do tego z 4 cm mojego naturalnego br±zu
Masz ten sam problem co ja na wiosnê
Z natury jestem blondynk±, ale farbnê³am siê na ¿yw± czerwieñ, co potem przy próbie powrotu do blondu da³o mi gloniast± zieleñ. ¯aden br±z siê tego nie trzyma³.

Jak masz czas to cofnij siê tu na w±tku gdzie¶ tak do kwietnia (strona 15) i poczytaj moje zmagania o piêkny br±z. Ale obawiam siê, ¿e bez pigmentacji nic nie uda ci sie osi±gn±æ.

Edytowane przez Weronisia
Czas edycji: 2013-07-23 o 22:12
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-24, 07:20   #1934
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki rumpleteazer, w³a¶nie pogmatwa³a¶ mi jeszcze bardziej ni¿ mia³am w g³owie do tej pory
Tyle, ¿e ja mam tak jakby w drug± stronê problem. Ja nie chcê przykryæ ju¿ istniej±cego refleksu, tylko mu zapobiec. To dopiero zagwozdka

No a jakby mi kto kaza³ powiedzieæ, jaki ja mam refleks po wyp³ukiwaniu, to chyba bardziej pomarañczowy. Chyba, bo nie wiem dok³adnie
Mi siê robi lekki refleks, niestety, po ilu¶tam myciach. Widoczny w s³oñcu, ale o tej porze roku to jest problem

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
rumpleteazer dziêkujê za komplementa cieszê siê, ¿e siê komu¶ podoba mój kolor
Na tym w±tku g³ównie jest br±z, w znaczeniu jasny a ja to bym siê wrêcz do czarnulek zalicza³a
No tak. W rozumieniu potocznym to Twoje w³osy s± prawie czarne. Zwa³ jak zwa³, s± bardzo ³adne.

Cytat:
Tak jeszcze odno¶nie tych kombinacji....
Je¶li nie ma odcienia 6/1 to mo¿na kombinowac innymi poziomami. Czyli wzi±æ 7/1 i 5/0 z zmieszaæ pól na pó³, co da 6/1
Z drugiej strony je¶li tobie nie zale¿y na ch³odnym odcieniu, bo masz z³otawy, to nie ma potrzeby bawic siê w popiele. Czemu wiêc nie zadowolisz siê 6/0? Czy7 chocia¿by 6/07 albo 6/71 czy 6/77 Ka¿dy bêdzie piêkny je¶li twój naturalny odcieñ jest z poziomu 6. Ja my¶la³am, ¿e koniecznie chcesz ch³odny odcieñ, ale skoro nie, to co we¼miesz i tak wyjdzie ci ³adnie.
Jedyne co mi pozostaje to pokombinowaæ na g³owie. Przecie¿ nie farbujê skandynawskiego blondu na mahoñ tylko bawiê siê w niuanse I to jeszcze Touchem. Bardzo dziêkujê za Twoje przemy¶lenia

Pewnie zdecydujê siê na 6/0 lub 6/71. Ju¿ bym siê dawno zdecydowa³a na CO¦, ale co chwila wybywam na wyjazdy, na których robiê du¿o zdjêæ. I nie chcê mieæ na pami±tkê w³osów gorszych ni¿ te co mam ju¿ na g³owie (ach ta pró¿no¶æ!). A prawda jest taka, ¿e te w³osy, które mam, s± bardzo OK, tylko ja szukam doskona³o¶ci

I tak odk³adam zakup, i my¶lê za du¿o

Cytat:
A te opisy kolorów przeciwstawnych pamiêtam jeszcze z blogu mysi, ona tez to t³umaczy³a.

A mimo wszystko nadal jestem g³upia w tym temacie... chyba g³upnê coraz bardziej.
Ja te¿

Cytat:
Napisane przez Pani_Herbatka Poka¿ wiadomo¶æ
Potrzebuje pomocy! Jak± farbê polecacie, by z tego czego¶ doj¶æ do br±zu? Koñce po depigmentacji, rudy siê spra³, zosta³ s³omkowy. Wy¿ej resztki czerwieni (to jest dramat, nie wiem, jak siê pozbyæ) i do tego z 4 cm mojego naturalnego br±zu
My¶lê, ¿e powinna¶ dok³adnie przeczytaæ ten w±tek, a dopiero po lekturze zadaæ pytania dodatkowe (skonsultowaæ czy Twój plan jest s³uszny). Warto te¿ zajrzeæ do Mysi http://kokardka-mysi.blogspot.com/
__________________
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-24, 10:33   #1935
Pani_Herbatka
Rozeznanie
 
Avatar Pani_Herbatka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 728
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
Masz ten sam problem co ja na wiosnê
Z natury jestem blondynk±, ale farbnê³am siê na ¿yw± czerwieñ, co potem przy próbie powrotu do blondu da³o mi gloniast± zieleñ. ¯aden br±z siê tego nie trzyma³.

Jak masz czas to cofnij siê tu na w±tku gdzie¶ tak do kwietnia (strona 15) i poczytaj moje zmagania o piêkny br±z. Ale obawiam siê, ¿e bez pigmentacji nic nie uda ci sie osi±gn±æ.
przeczytam na moich w³osach farba siê nie trzyma- po akcji z czerwieni± i rudo¶ci± na koñcach mia³am farbowane w³osy u fryzjera na br±z- czerwieñ siê przebija³a i kolorek siê sp³uka³, a potem sama na³o¿y³am br±z, któy te¿ siê wyp³uka³
__________________
If you change nothing, nothing will change
Pani_Herbatka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-24, 10:50   #1936
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez Pani_Herbatka Poka¿ wiadomo¶æ
przeczytam na moich w³osach farba siê nie trzyma- po akcji z czerwieni± i rudo¶ci± na koñcach mia³am farbowane w³osy u fryzjera na br±z- czerwieñ siê przebija³a i kolorek siê sp³uka³, a potem sama na³o¿y³am br±z, któy te¿ siê wyp³uka³
na moich w³osach po dekoloryzacji i rozja¶nianiu pigmentacja nic nie da³a, w³osy nasyci³y siê kolorem i nie spiera³y dopiero po farbie cece 5.00 do siwych w³osów (wyszed³ bardzo ciemny br±z)
MorganLeFay jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-24, 11:02   #1937
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez Pani_Herbatka Poka¿ wiadomo¶æ
przeczytam na moich w³osach farba siê nie trzyma- po akcji z czerwieni± i rudo¶ci± na koñcach mia³am farbowane w³osy u fryzjera na br±z- czerwieñ siê przebija³a i kolorek siê sp³uka³, a potem sama na³o¿y³am br±z, któy te¿ siê wyp³uka³
No to tak jak mówi³am, masz ten sam problem co ja. Farba sp³ywa³a mi po max. 3 myciach.
Ja robi³am pigmentacjê na 5.00 i od tamtej pory nie wiem co to jest wyp³ukiwanie siê koloru
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-24, 12:28   #1938
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Jednak nie jestem szalona
Mysia, w³osowa ekspertka, ma w swoim profilu wiza¿owym wpisane w³osy:
"naturalny - ciemny blond popielaty ze z³otymi refleksami".
Wiêc jest mo¿liwa taka opcja
__________________
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-24, 12:56   #1939
ifrit
Zadomowienie
 
Avatar ifrit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 1 959
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

,7 w londzie to br±z
np ja dawniej farbowa³am 5,73 br±zowo-z³oty jasny br±z

moje farbowanie w sobote tym razem mieszam 5-6 poziom
Londa 5.0+6.0 na wodzie 3%

ostatnie farbowania tylko odrosty wiec kolor wyp³ukany i mieszam 2 poziomy 3mac kciuki ¿eby wysz³o

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
No to tak jak mówi³am, masz ten sam problem co ja. Farba sp³ywa³a mi po max. 3 myciach.
Ja robi³am pigmentacjê na 5.00 i od tamtej pory nie wiem co to jest wyp³ukiwanie siê koloru

natura do pigmentacji ja po 5.0 londy mam ¶wiêty spokój z uciekaj±cym kolorem wcze¶niej by³ jeszcze fix color diapo ale po nim farba wychodzi³a z reflexem bordo
teraz juz nie musze bawiæ siê w fixa daje nature i nie ma bordo ani rudo¶ci natura i tylko natura
__________________
W my¶lach wszystko ma pocz±tek!
ifrit jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-24, 12:58   #1940
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Odp: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Ifrit wyjdzie. Czemu ma nie wyj¶æ.

Rumpleteaze dobrze, ¿e trafi³a¶ na t± informacjê
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-24, 13:28   #1941
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

No ludzie, we¼cie mnie czym¶ ciê¿kim st³uczcie czy co !!!

Zdecydowa³am siê na 5/71 z Wella Koleston, ale nadal siê krêcê ko³o tego 5/1 i szukam. Nawet znalaz³am, ¿e w Czechach tez maj±. Po przeliczeniu to jakie¶ 40-kilka z³otych za tubkê (257 koron czeskich). Chocia¿ dla mnie to nadal za drogo, ¿eby sprowadzaæ.

No i na dok³adkê teraz siedzê i czytam o tych mix tonach Welli. I tak my¶lê nad 5/0 + Mix 0/11. Ale, ¿e mam pietra ¿eby mieszaæ, to pewnie i tak skoñczê z 5/71.
Ale mnie chol**a kusi strasznie

Aha, Weronisiu, bo ty siê zastanawia³a¶ jak mieszaæ mix tony.
Na blogu Blond Bunny znalaz³am, ¿e mix tonów daje siê zazwyczaj 2-3 cm wyci¶niêtego z tubki "glutka" (a nie 3 centymetry tubki) na ka¿de 30 ml farby.

A i jeszcze znalaz³am 4/0 i 5/1 na jednej palecie, ¿eby¶ sobie porówna³a, czy op³aca ci siê t± farbê z Anglii ¶ci±gaæ.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg wella-koleston-perfect1.jpg (66,3 KB, 8 za³adowañ)
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.

Edytowane przez mcromance
Czas edycji: 2013-07-24 o 13:34
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-24, 14:45   #1942
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
Aha, Weronisiu, bo ty siê zastanawia³a¶ jak mieszaæ mix tony.
Na blogu Blond Bunny znalaz³am, ¿e mix tonów daje siê zazwyczaj 2-3 cm wyci¶niêtego z tubki "glutka" (a nie 3 centymetry tubki) na ka¿de 30 ml farby.
Tak, wiem Akurat Blond Bunny nie jest dla mnie jak±¶ wyroczni±, bo mi ostro podpad³a ale gdzie indziej tez ju¿ znalaz³am te proporcje. A nawet na mojej farbie czyli Kolestonie pisze ile dodaæ Mixtona, a wiêc nawet Wella przewiduje, ¿e bêd± chêtni na experymenty

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
A i jeszcze znalaz³am 4/0 i 5/1 na jednej palecie, ¿eby¶ sobie porówna³a, czy op³aca ci siê t± farbê z Anglii ¶ci±gaæ.
Powiem ci, ¿e t± paletê widzia³am na ¿ywo i to co pokazuje to zdjêcie jest przek³amane. Niestety ciê¿ko jest trafiæ na zdjêcie palety tak jak wygl±da to na ¿ywo. Kolory zawsze wyjd± inaczej.

O t± paletê mi chodzi tutaj

Mia³am paletê Welli Koleston w rêku i tak jak pisa³am ju¿ wcze¶niej tylko jedna strona jak na razie pokazuje najbardziej prawdziwie te odcienie. Ju¿ wkleja³am kilka dni temu. Ale zaraz jeszcze raz sobie porównam.


A co do farby z Czech... skoro wychodzi 40 z³ za tubkê, to tyle samo co z Anglii.

Ja bardzo ale to bardzo intensywnie my¶lê nad tym 5/1. Jestem wrêcz zdecydowana. Je¶li nie kupiê z Anglii tego 5/1 to sobie sama zmieszam. 4/0 i tak ju¿ mam. Musia³abym dokupiæ 6/1 i zrobiæ pó³ na pó³. I bêdê mia³a bez zamawiania z Anglii. Gorzej jak mi siê ten kolor nie spodoba. To zostanie mi pó³ tubki 6/1 No a jak kupiê 5/1 i mi sie nie spodoba, to te¿ zostanie mi pó³ tubki, chyba, ¿e pofarbujê ca³o¶æ w³osów. No a zamalowaæ na 4/0 zawsze mogê

My¶lê, ¿e bezpieczniej bêdzie zmieszaæ 4/0 lub 5/0 z 6/1 ni¿ specjalnie kupowaæ Mixton i siê baæ, ¿e wyjdzie co¶ dziwnego.Mysia ostrzega, ¿e ³atwo przecholowac i wtedy wyjdzie za niebiesko, albo za siwo.

A tutaj porównanie mojego 4/0 z 5/1 z tej palety co poda³am
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg koleston 4_0.jpg (41,7 KB, 5 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg koleston 5_1.jpg (38,2 KB, 7 za³adowañ)

Edytowane przez Weronisia
Czas edycji: 2013-07-24 o 14:54
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-24, 15:34   #1943
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Blond Bunny nie czyta³am nigdy. Przez Google search trafi³am

Ja wiem, chcia³am nawet mieszaæ 4/0 z 6/1, ¿eby mieæ 5/1. Ale nigdzie nie mogê na allegro (i poza allegro te¿) znale¼æ 6/1 Nawet 7/1 nie ma.
No cz³owieka mo¿e trafiæ co¶. Niby czemu nie ma wszystkich odcieni dostêpnych w ka¿dym kraju? My jakie¶ inne jeste¶my w Polsce (ty w Niemczech), ¿e nie potrzebujemy ciemnych popielatych z Welli?

Dlatego ja widaæ jestem skazana na 5/71 w Kolestonie, czy chcê czy nie chcê.
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.

Edytowane przez mcromance
Czas edycji: 2013-07-24 o 15:36
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-24, 15:50   #1944
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

U mnie 6/1 jest dostêpna bez problemu. Nie wiem czemu w PL nie ma

A mnie obfoci³a córka, bo sama by³am ciekawa czy mój kolor siê co¶ zmienia czy nie.
No i stwierdzam, ¿e kolor ani drgn±³. Trzyma siê jak szalony. Dla mojej córki jestem oczywi¶cie czarna, ale nie jestem. To jest bardzo ciemny br±z. W ³azience w sztucznym ¶wietle widaæ br±z bardzo wyra¼nie. Natomiast w s³oñcu wygl±da kruczoczarno na zdjêciach, wiêc nawet nie wklejam
Pokazujê wiêc mój kolor przy oknie w s³oneczny dzieñ. Oraz moje jasne odrosty, które ju¿ mnie wnerwiaj±. Farbowa³am je 2 tygodnie temu i siê ju¿ sp³uka³o te cholerne Color Touch.
Nawet znalaz³am Color Touch 5/1 ale chyba sobie podarujê, skoro po 2 tygodniach ju¿ nie ma wspomnienia po kolorze i odrosty znowu s± jasne.

A wiêc ca³o¶æ w³osów farbowa³am Kolestonem 4/0 8 maja, a wiêc 11 tygodni temu.
Potem po 6 tygodniach same odrosty.
Od tamtej pory minê³o 5 tygodni.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0479.jpg (54,6 KB, 22 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0484.jpg (54,0 KB, 20 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0487.jpg (46,1 KB, 16 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0480.jpg (59,1 KB, 16 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0500.jpg (63,9 KB, 30 za³adowañ)
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-24, 16:04   #1945
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
Ale nigdzie nie mogê na allegro (i poza allegro te¿) znale¼æ 6/1 Nawet 7/1 nie ma.
Tu pisz±, ¿e bêdzie dostêpna 30.07 czyli ju¿ za kilka dni tutaj
Mo¿e napisz maila z zapytaniem ....
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-24, 16:27   #1946
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
Tu pisz±, ¿e bêdzie dostêpna 30.07 czyli ju¿ za kilka dni tutaj
Mo¿e napisz maila z zapytaniem ....
KOCHAM CIÊ !!!!! KOCHAM CIÊ !!!!

Jeeeeejuuuuu !!! Je¶li naprawdê 30.07. wprowadz± ten odcieñ do Polski to na mur beton bêdê mieszaæ 4/0 z 6/1.

Poczekam sobie i popatrzê wtedy na allegro. Na razie to im wysma¿y³am pytanie na FB
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-24, 16:47   #1947
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
KOCHAM CIÊ !!!!! KOCHAM CIÊ !!!!

Jeeeeejuuuuu !!! Je¶li naprawdê 30.07. wprowadz± ten odcieñ do Polski to na mur beton bêdê mieszaæ 4/0 z 6/1.

Poczekam sobie i popatrzê wtedy na allegro. Na razie to im wysma¿y³am pytanie na FB
jak mi³o, ¿e kto¶ mnie kocha... no poza moim t¿

Ja te¿ ju¿ siê zdecydowa³am i kupuje 6/1, bo u mnie jest dostêpne na Ebay. 4/0 ju¿ mam, wiêc co mi tam. Zmieszam i zobaczê czy mi siê spodoba. jak nie, to szybko dokupie 4/0 i pozostane mu dozgonnie wierna
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-24, 16:53   #1948
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
jak mi³o, ¿e kto¶ mnie kocha... no poza moim t¿

Ja te¿ ju¿ siê zdecydowa³am i kupuje 6/1, bo u mnie jest dostêpne na Ebay. 4/0 ju¿ mam, wiêc co mi tam. Zmieszam i zobaczê czy mi siê spodoba. jak nie, to szybko dokupie 4/0 i pozostane mu dozgonnie wierna
Hehehehe, spoko Siê ucieszy³am, oby nie za wcze¶nie. Wys³a³am tez maila do Welli, bo na polskim FB to tylko ta "sklepowa" czê¶æ jest...

Ja ju¿ siê nawet zastanawia³am przed chwil± nad kupnem 6/1 z Niemiec, bo s± w zbli¿onych cenach do allegro. Ale jak zobaczy³am ile chc± za wysy³kê do Polski to zrezygnowa³am. Np. farba za 20-kilka z³ by³a, a wysy³ka do PL - 62 z³ z hakiem !!!
Albo inaczej te¿ by³o: wysy³ka po Niemczech to jakie¶ 2,2 Euro, a do Polski prawie 6 Euro
Czyli drugie tyle co farba. To ja podziêkowa³am.
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-24, 17:12   #1949
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
Hehehehe, spoko Siê ucieszy³am, oby nie za wcze¶nie. Wys³a³am tez maila do Welli, bo na polskim FB to tylko ta "sklepowa" czê¶æ jest...

Ja ju¿ siê nawet zastanawia³am przed chwil± nad kupnem 6/1 z Niemiec, bo s± w zbli¿onych cenach do allegro. Ale jak zobaczy³am ile chc± za wysy³kê do Polski to zrezygnowa³am. Np. farba za 20-kilka z³ by³a, a wysy³ka do PL - 62 z³ z hakiem !!!
Albo inaczej te¿ by³o: wysy³ka po Niemczech to jakie¶ 2,2 Euro, a do Polski prawie 6 Euro
Czyli drugie tyle co farba. To ja podziêkowa³am.
No zgadza siê, bo ja w³a¶nie tyle p³acê. Farba z przesy³k± kosztuje mnie ok. 7,50 euro. Gdybym wziê³a t± z Anglii, to tylko 2 euro wiêcej, ale skoro mogê mieszaæ, to nie bêdê siê bawiæ w t± Angliê.

Gdyby przesy³ki by³y tañsze, to bym ci wys³a³a. Chyba, ¿e op³aca³oby ci siê poczekaæ kilka dni.... Moja córka jedzie do Polski, wiêc mog³aby zabraæ farbê i wys³aæ na poczcie w PL.
Pó¼niej pod koniec sierpnia ja te¿ jadê do Polski, wiêc te¿ mogê ci wys³aæ ju¿ z Polski. Tylko nie wiem czy ci sie to kalkuluje. Je¶li tak, to daj znaæ.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-24, 17:18   #1950
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
No zgadza siê, bo ja w³a¶nie tyle p³acê. Farba z przesy³k± kosztuje mnie ok. 7,50 euro. Gdybym wziê³a t± z Anglii, to tylko 2 euro wiêcej, ale skoro mogê mieszaæ, to nie bêdê siê bawiæ w t± Angliê.

Gdyby przesy³ki by³y tañsze, to bym ci wys³a³a. Chyba, ¿e op³aca³oby ci siê poczekaæ kilka dni.... Moja córka jedzie do Polski, wiêc mog³aby zabraæ farbê i wys³aæ na poczcie w PL.
Pó¼niej pod koniec sierpnia ja te¿ jadê do Polski, wiêc te¿ mogê ci wys³aæ ju¿ z Polski. Tylko nie wiem czy ci sie to kalkuluje. Je¶li tak, to daj znaæ.
£ooo ! Super Dziêki za propozycje

Na razie to poczekam, czy rzeczywi¶cie ten odcieñ wejdzie do Polski. Bo je¶li bêdzie dostêpny na allegro przed moim farbowaniem (czyli maj± jakie¶ 1,5 miesi±ca), to sobie kupiê na allegro, ¿eby ciebie niepotrzebnie nie fatygowaæ.

No i ciekawa jestem, czy Wella raczy odpisaæ na mojego maila


Edycja:
Weronisiu, przeliczy³am sobie i jednak nawet twoja propozycja wychodzi mi drogawo. Ze wszystkimi kosztami i zwrotami dla ciebie by mi wysz³o gdzie¶ ok 40 z³ za sam± farbê.
A na Allegro, u mojego sprawdzonego sprzedawcy, zestaw farba+ oxy z wysy³k± to koszt nieca³ych 36 z³.
Czyli muszê siê modliæ, ¿eby te 6/1 by³o dostêpne w Polsce po 30 lipca.

Kurde, szkoda ¿e mam jeszcze tonê od¿ywek do w³osów, bo wtedy bym ciê wykorzysta³a do zakupu Alverde. No na co ja kupowa³am te wszystkie Garniery w promocji i maski do w³osów we fryzjerskim
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.

Edytowane przez mcromance
Czas edycji: 2013-07-24 o 18:14
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:44.