Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-11, 15:50   #91
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Mam bardzo suchą, ale alergiczną, skłonną do uczuleń oraz zapychania (niestety) cere. Za każdym razem jak użyłam tłustego bądź półtustego kremu wyskakiwała mi duża czerwona, ropna krosta Obecnie mam bardzo czerwone, podrażnione i piekące policzki. Chciałabym się dowiedzieć czy ten krem złagodzi podrażnienia oraz czy zawiera dużo składników uczulających oraz podrażniających?

Nie, nie powienien podrażniać. Ale te ropne krosty to raczej oznaka zapychania porów, a ten krem może pozapychać, bo jest dosyć tłusty.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 16:27   #92
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość



Ani nie powinien zapychać, ani podrażniać naczynek.
dziękuję Kochana
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 16:59   #93
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Jesteś Wielka.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 17:14   #94
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziewczyny, mam pytanie odnośnie składnika ALUMINA. Podobno sole glinu mogą przenikać przez skórę i się kumulować w organiźmie..Czy tlenek glinu ma większe cząsteczki niż sole glinu, przez co się nie przedostanie? Wyczytalam też, że od biedy tlenek glinu może być stosowany jako filtr mineralny, dlatego tak na chłopski rozum wydaje mi się, że nie powinien przenikać, bo filtry mineralne nie mają takiej zdolności??? Jak uważacie?

Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 17:41   #95
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość


Krem na pewno nie pomoże na przebarwienia - nie taka jego rola. Do skóry odwodnionej nadaje sie jak najbardziej, z tymże nei wiem jak zareaguje skóra Twojej siostry (parafina na początku skłądu - może zapychać). Trzeba przetestować.
L_V dziękuję Ci ślicznie
PS. Przyznam, że imponujesz mi wiedzą, ale ilości roboty nie zazdroszcze - tożto praca na akord
Tym bardziej dziękuję.
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 18:28   #96
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

bardzo proszę o analizę kremu:
krem Emi, regenerująco-odżywczy z kolagenem.
od razu powiem że bardzo uczulił moja babcię - czerwone piekące plamy na twarzy. który składnik mógłbyć za to odpowiedzialny? powinna się któregoś wystrzegać? dziękuję z góry
skład:
aqua, mineral oil, petrolatum, sorbitan sesquioleata, ceresin, glycerin, mineral oil, caprilic/capric, triglyceride, soluble collagen, hydrolyzed elastin, cyclopentasiloxane, chlorhexidine, fragranc: citronellol, geraniol, hexyl, cinnamal, limonene.
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 18:48   #97
dziewczynka z zapalkami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczynka z zapalkami
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Mannheim
Wiadomości: 30
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

L_V dziekuje
dziewczynka z zapalkami jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-11, 19:44   #98
malgos_t
Raczkowanie
 
Avatar malgos_t
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: gdzieś na biegunie zimna :)
Wiadomości: 57
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziękuję L_V za rozszyfrowanie składów. Twa wiedza jest wielka
malgos_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 21:19   #99
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

L_V dziękuję bardzo serdecznie, już wiem, po czym mam wysyp
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-12, 08:45   #100
Lylu
Raczkowanie
 
Avatar Lylu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 75
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam i bardzo proszę o analizę tych kremów pod kątem zapychania oraz tego, czy rzeczywiście mają na w składzie wartościowe i odżywcze substancje. Szukam kremu, który nadawałby się na dzień i na noc i nie wiem, który z tych wybrać. Wydałam już majątek na kremy, które albo mnie zapchały albo wysuszyły cerę na wiór, tak że z tłustej stała się mieszana. W dodatku od jakiegoś czasu koło skrzydełek nosa pojawiły się naczynka .
Co do zapychaczy mogę podejrzewać Isopropyl Myristate i/lub Mineral Oil (3 dni używałam kremu, które je zawierał i miałam po nim ropne krosty).

SANTE, Krem nawilżający z rokitnikiem i papają
Ingredients (INCI): Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil)*, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Elaeis Guineensis (Palm) Oil*, Glyceryl Oleate Citrate, Dehydroxanthan Gum, Sodium PCA, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Hippophae Rhamnoides Oil*, Betaine, Parfum (Essential Oils), Benzyl Alcohol, Sodium Lactate, Lactic Acid, Tocopherol, Limonene, Linalool

Apotheker Scheller, Odprężający skórę krem na dzień olejek migdałowy i rokitnik
INCI: Aqua, Lanolin, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Carthamus Tinctorius, Ceresin, Sorbitan Sesquioleate, Butyrospermum Parkii, Decyl Olivate, Olea Europaea, Paraffinum Liquidum, Cyclomethicone, Linum Usitatissimum, Stearyl Heptanoate, Sorbitan Oleate, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Persea Gratissima, C30-45 Alkyl Methicone, Tocopherol, Magnesium Sulfate, Trihydroxystearin, Stearyl Caprylate, Dextrin Palmitate, Hydrogenated Castor Oil, Cera Alba, Isopropyl Myristate, Aluminum Magnesium Hydroxide Stearate, Dimethicone, Stearic Acid, Sodium Hydroxide, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Sorbic Acid, Dehydroacetic Acid, Propylparaben, Methylparaben, Parfum.

oraz dugi krem tej samej firmy - Łagodzący zmarszczki krem na dzień pigwa
INCI:
Aqua, Pyrus Cydonia, Aloe Barbadensis, Glycerin, Decyl Olivate, Tri-C14-15 Alkyl Citrate, Persea Gratissima, Sodium Stearoyl Lactylate, Squalane, Myristyl Alcohol, Algae, Olea Europaea, Buxus Chinensis, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Tocopherol, Glyceryl Stearate SE, Myristyl Glucoside, Xanthan Gum, Acrylates/ Vinyl Isododecanoate Crosspolymer, Sodium Hyaluronate, Phenethyl Alcohol, Dimethicone, Sodium Hydroxide, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Limonene, Parfum.
Lylu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-12, 09:05   #101
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez sylwusia3688 Pokaż wiadomość
Oriflame - super podkład nawilżający SPF 8

AQUA (WATER), CYCLOPENTASILOXANE, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, NYLON-12, BUTYLENE GLYCOL, POLYGLYCERYL- 4 ISOSTEARATE, HEXYL LAURATE, CETYLPEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, CERA ALBA (BEESWAX), BIS-PEG/PPG-14/14 DIMETHICONE, POLYMETHYL METHACRYLATE, PRUNUS ARMENIACA (APRICOT KERNEL OIL), SODIUM CHLORIDE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, TALC, PROPYLENE GLYCOL, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, GLYCERIN, SUCROSE DISTEARATE, PARFUM (FRAGRANCE), ETHYLENE/METHACRYLATE COPOLYMER, DISODIUM EDTA, VITIS VINIFERA (GRAPE FRUIT EXTRACT), UREA, SODIUM PCA, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, TRIMETHOXYCAPRYLYLSILANE, SODIUM HYALURONATE, ISOPROPYL TITANIUM TRIISOSTEARATE, TOCOPHERYL ACETATE, PHENOXYETHANOL, TREHALOSE, POLYQUATERNIUM-51, VACCINIUM MYRTILLUS (EXTRACT), ROSA CANINA (FRUIT EXTRACT), PLANTAGO MAJOR (LEAF EXTRACT), ASCORBYL GLUCOSIDE, CHLORPHENESIN, BENZOIC ACID, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, (+/- CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499) May contain TITANIUM DIOXIDE, IRON OXIDES.


Proszę o analizę pod względem nawilżania i zapychania
Podkłąd jest raczej z gatunku tych lekkich. Jest raczej opraty na silikonach, chociaż te tez wystepuja tu w rozsądnej ilośći. Wg mnei nie powoenien zapychać sporów.
Co do nawilżania - jest tu kilka ciekawych skąłdników: mocznik, ekstrakty roślinne, olej z moreli. Jak na podkłądy - całkiem nieźle

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
dziękuję Kochana
Prosze bardzo.

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Jesteś Wielka.
Zawstydzacie mnie

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie odnośnie składnika ALUMINA. Podobno sole glinu mogą przenikać przez skórę i się kumulować w organiźmie..Czy tlenek glinu ma większe cząsteczki niż sole glinu, przez co się nie przedostanie? Wyczytalam też, że od biedy tlenek glinu może być stosowany jako filtr mineralny, dlatego tak na chłopski rozum wydaje mi się, że nie powinien przenikać, bo filtry mineralne nie mają takiej zdolności??? Jak uważacie?

Wczoraj napisałam cały referat o tym i mi wcięło

Więc tak: w filtrach mineralnych to chyba raczej tlenek cynku....? O to chodziło?

Co do soli glinu. Tak, przenikają przez skórę do krwiobiegu. Sa czestym skł. antyperspirantów i krąy mit, ze wywołuja raka. Nie prawda. Faktem jest, ze sole glinu, jak i parabeny kumuluja sie w węzłach chłonnych, prowadząc do ich powiekszenia. Pacjenci z powiekszonymi wezłąmi czesciej ląduja u lekarzy, a co za tym idzie - u czesci z nich doagnozuje sie raka. Jesli jest to rak węzłów chłonnyhc, substance te moga powiększyc rozmiar komórek nowotworowych (ale nei powoduja ich namnażania/ pojawiania sie nowych).

Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość
L_V dziękuję Ci ślicznie
PS. Przyznam, że imponujesz mi wiedzą, ale ilości roboty nie zazdroszcze - tożto praca na akord
Tym bardziej dziękuję.
Prosze bardzo

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
bardzo proszę o analizę kremu:
krem Emi, regenerująco-odżywczy z kolagenem. od razu powiem że bardzo uczulił moja babcię - czerwone piekące plamy na twarzy. który składnik mógłbyć za to odpowiedzialny? powinna się któregoś wystrzegać? dziękuję z góry
skład:
aqua, mineral oil, petrolatum, sorbitan sesquioleata, ceresin, glycerin, mineral oil, caprilic/capric, triglyceride, soluble collagen, hydrolyzed elastin, cyclopentasiloxane, chlorhexidine, fragranc: citronellol, geraniol, hexyl, cinnamal, limonene.
Składnikiem odpowiedzialnym (najprawdopodobniej0 za reakcje uczuleniowa jest wg mnie sorbitan sesquioleata - znany alergen wywyołujacy czeste podraznienia, alergie kontaktowe.

Aha, na kolagen w tym kremie nei ma co liczyć

Cytat:
Napisane przez dziewczynka z zapalkami Pokaż wiadomość
L_V dziekuje
proszę

Cytat:
Napisane przez malgos_t Pokaż wiadomość
Dziękuję L_V za rozszyfrowanie składów. Twa wiedza jest wielka
Och, dziękuję

Cytat:
Napisane przez zbecka Pokaż wiadomość
L_V dziękuję bardzo serdecznie, już wiem, po czym mam wysyp
Prosze bardzo, ciesze sie ze pomogłam
Cytat:
Napisane przez Lylu Pokaż wiadomość
Witam i bardzo proszę o analizę tych kremów pod kątem zapychania oraz tego, czy rzeczywiście mają na w składzie wartościowe i odżywcze substancje. Szukam kremu, który nadawałby się na dzień i na noc i nie wiem, który z tych wybrać. Wydałam już majątek na kremy, które albo mnie zapchały albo wysuszyły cerę na wiór, tak że z tłustej stała się mieszana. W dodatku od jakiegoś czasu koło skrzydełek nosa pojawiły się naczynka .
Co do zapychaczy mogę podejrzewać Isopropyl Myristate i/lub Mineral Oil (3 dni używałam kremu, które je zawierał i miałam po nim ropne krosty).

SANTE, Krem nawilżający z rokitnikiem i papają
Ingredients (INCI): Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil)*, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Elaeis Guineensis (Palm) Oil*, Glyceryl Oleate Citrate, Dehydroxanthan Gum, Sodium PCA, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Hippophae Rhamnoides Oil*, Betaine, Parfum (Essential Oils), Benzyl Alcohol, Sodium Lactate, Lactic Acid, Tocopherol, Limonene, Linalool

Apotheker Scheller, Odprężający skórę krem na dzień olejek migdałowy i rokitnik
INCI: Aqua, Lanolin, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Carthamus Tinctorius, Ceresin, Sorbitan Sesquioleate, Butyrospermum Parkii, Decyl Olivate, Olea Europaea, Paraffinum Liquidum, Cyclomethicone, Linum Usitatissimum, Stearyl Heptanoate, Sorbitan Oleate, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Persea Gratissima, C30-45 Alkyl Methicone, Tocopherol, Magnesium Sulfate, Trihydroxystearin, Stearyl Caprylate, Dextrin Palmitate, Hydrogenated Castor Oil, Cera Alba, Isopropyl Myristate, Aluminum Magnesium Hydroxide Stearate, Dimethicone, Stearic Acid, Sodium Hydroxide, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Sorbic Acid, Dehydroacetic Acid, Propylparaben, Methylparaben, Parfum.

oraz dugi krem tej samej firmy - Łagodzący zmarszczki krem na dzień pigwa
INCI: Aqua, Pyrus Cydonia, Aloe Barbadensis, Glycerin, Decyl Olivate, Tri-C14-15 Alkyl Citrate, Persea Gratissima, Sodium Stearoyl Lactylate, Squalane, Myristyl Alcohol, Algae, Olea Europaea, Buxus Chinensis, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Tocopherol, Glyceryl Stearate SE, Myristyl Glucoside, Xanthan Gum, Acrylates/ Vinyl Isododecanoate Crosspolymer, Sodium Hyaluronate, Phenethyl Alcohol, Dimethicone, Sodium Hydroxide, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Limonene, Parfum.
Z wymienionych powyżej kremów poleciłąbym ten pierwszy z papają - raczej na dzien bo jest sotsunkowo lekki w porónaniu z pozostałymi. Drugiego nie polecam, bo najprawdopodobniej pozapycha Ci pory i pojawią sie ropne krostki.
rem z pigwą powinien sprawdzac sie na noc. Jednak zaznaczam, ze jest to krem dosyc bogaty w emolienty, ale nei ma w nim pochodnych ani oleju mineralnego, wazeliny, lanoliny.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-12, 09:21   #102
Lylu
Raczkowanie
 
Avatar Lylu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 75
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc! Jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy i chęci pomagania!
Lylu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-12, 09:59   #103
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość

Nie wiem czy zapychaja Cie tylko silikony, czy niektóre z emolientów tez. Widzisz, kremy Schellera są z nurtu ekologicznego i zawsze znajdziesz w nich sporo emolientów podejrzewanych o zapychanie (co nie znaczy, że dana kombinacja emolientów akurat zapcha Twoje pory).

Zaznaczyłąm tutaj na czarno te "wredniejsze" emolienty. Plusem jest, ze nie widnieja na poczatku skłądu, wiec jest spora szansa, ze nie zapcha.


Silikonów brak, jest alkohol, ktory ewentualnie zrównoważy te tłuściejsze skłądniki..l Powinno być OK, bo skład naprawde ciekawy.


Tez bez silikonów, same emolienty. Bardzo ciekawy kremik.

Zerto silikonów, krem oparty jedynie na emolientąch, z kropelką alkoholu jako konserwant.


Witaminy C brak, niestety sporo skąłdnikow potencjalnie zapychajacych.

Ślicznie dziękuję A czy mogłabyś mi też napisać, który z tych kremów może mieć najlżejszą konsystencję?
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-12, 10:33   #104
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Wczoraj napisałam cały referat o tym i mi wcięło

Więc tak: w filtrach mineralnych to chyba raczej tlenek cynku....? O to chodziło?

Co do soli glinu. Tak, przenikają przez skórę do krwiobiegu. Sa czestym skł. antyperspirantów i krąy mit, ze wywołuja raka. Nie prawda. Faktem jest, ze sole glinu, jak i parabeny kumuluja sie w węzłach chłonnych, prowadząc do ich powiekszenia. Pacjenci z powiekszonymi wezłąmi czesciej ląduja u lekarzy, a co za tym idzie - u czesci z nich doagnozuje sie raka. Jesli jest to rak węzłów chłonnyhc, substance te moga powiększyc rozmiar komórek nowotworowych (ale nei powoduja ich namnażania/ pojawiania sie nowych).
hmm no właśnie w którymś wątku jakaś dziewczyna pisała o kosmetyku, który zawiera Alumine i że może być stosowany jako filtr mineralny ale to chyba jakies plotki tylko
Czyli tlenek glinu mogę stosować spokojnie, bardziej "bać się" soli glinu?

Dziękuję Ci bardzo L_V za wyjasnienie moich wątpliwości
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-12, 10:59   #105
Luna83
Zadomowienie
 
Avatar Luna83
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 699
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witajcie dziewczyny. Zwracam się do Was z prośbą o zaanalizowanie składu (oraz o opinie na temat) kilku kosmetyków profesjonalnych do włosków (silikony mniej więcej odrózniam, ale dalej to czarna magia )
Z góry pięknie dziękuję!

Szampon Farouk CHI Nourish Intense: (ja widzę jeden silokon)

Water, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Laurel Sulfate, Cocamide MEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Guarm Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, Bis PEG/PPG - 20/20, Dimethicone, Guanine, TEA- Lauryl Sulfate, Isopropyl Alkochol, Methylparaben, Parfum (Frangrance), Yellow No.5

Farmavita Life - odżywka do włosów z beta - carotenem:

Aqua, ceateryl alkochol, cetrimonium chloride, polysorbate 20, polyquaternium -6, laurdomonium hydrozypropyl, hydrolized weat protein, amodimethicone, trideceth - 12, tocopheryl, acetate, beta - carotene, arachis hypogaea (peanut oil), acorbic acid, citric acid, bha, imidazolidinyl urea, methylisothiazoline, methylchloroisothiazoline , magnesium nitrate, magnesium chloride, linalool, benzyl salicylate, parfum (fragrance), c.i.16035.

Farmavita Denique Sooting Shampoo - szamponi łagodzący podrażnienia:

Water, SLS, Cocamidopropyl, Betaine, Coco - Glucoside, Gliceryl Oleate, Cocamide DEA, Dimethicone Copolyol, Polyquaternium - 7, Gilicerin, Propylene Glycol, Helychrysum Italicium Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazoline, Magnesium Chloride, Magnesium Nitrate, Imisazolidinyl Urea, Sodium Chloride, Aminomethyl Propanol, Benzin Salicylate, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisoheksyl 3- Cyclohexine Carboxaldehyde, Parfum.

Helen Seward Oleo Mask - Maska odżywcza do włosów (moja ulubiona, więc się martwię...)

Water, Catearyl Alcohol, Behentrinonium chloride, Amodimethiconem Glycerin, Glyceryl laurate, Olea Europea Oil, Hydroxypropytrinonium hydrolized weat protein, Sunflower Seed Extract, PEG - 150/ Decyl Alcohol/SMDI Copolymer, Propylene Glycol, Octyldodecanol, Hydrogenated coco - glycerides, Hydroxethylcellulose, Isopropyl alcohol, Trideceth - 12, Cetrimonium chloride, Citric acid, Parfum, Disodium EDTA, CI 15985.

Rany boskie, ile wklepywania, pewnie co nieco mogłam pochrzanić. Będę dozgodnie wdzięczna za szczegółowe analizy. Pozdrawiam Was sredcznie
__________________
KUPUJĘ TYLKO KOSMETYKI NIETESTOWANE NA ZWIERZĄTKACH


Mój blog modowy - zapraszam

http://ana-collection.blogspot.com


Mój instagram: https://instagram.com/anacollection83/





Luna83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-12, 12:30   #106
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ślicznie dziękuję A czy mogłabyś mi też napisać, który z tych kremów może mieć najlżejszą konsystencję?
Ten z zieloną herbata.

Cytat:
Napisane przez Luna83 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny. Zwracam się do Was z prośbą o zaanalizowanie składu (oraz o opinie na temat) kilku kosmetyków profesjonalnych do włosków (silikony mniej więcej odrózniam, ale dalej to czarna magia )
Z góry pięknie dziękuję!

Szampon Farouk CHI Nourish Intense: (ja widzę jeden silokon)

Water, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Laurel Sulfate, Cocamide MEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Guarm Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, Bis PEG/PPG - 20/20, Dimethicone, Guanine, TEA- Lauryl Sulfate, Isopropyl Alkochol, Methylparaben, Parfum (Frangrance), Yellow No.5
jak dla mnie to zrcy-zwykły szampon, na pewno nie odzywczy jak podaje w nazwie porducent. Zawiera SLSy (moze wysuszac włosy i skóre głowy). Sredni porsukt wg mnie - jak na farouka.

Cytat:
Napisane przez Luna83 Pokaż wiadomość
Farmavita Life - odżywka do włosów z beta - carotenem:

Aqua, ceateryl alkochol, cetrimonium chloride, polysorbate 20, polyquaternium -6, laurdomonium hydrozypropyl, hydrolized weat protein, amodimethicone, trideceth - 12, tocopheryl, acetate, beta - carotene, arachis hypogaea (peanut oil), acorbic acid, citric acid, bha, imidazolidinyl urea, methylisothiazoline, methylchloroisothiazoline , magnesium nitrate, magnesium chloride, linalool, benzyl salicylate, parfum (fragrance), c.i.16035.
Ciekawa odzywka, powinna miec dobre właściwości nawilżające. Przyczepię sie jedynie do konswerwanta - imidazolidinyl urea - moze uczulać.

Cytat:
Napisane przez Luna83 Pokaż wiadomość
Farmavita Denique Sooting Shampoo - szamponi łagodzący podrażnienia:

Water, SLS, Cocamidopropyl, Betaine, Coco - Glucoside, Gliceryl Oleate, Cocamide DEA, Dimethicone Copolyol, Polyquaternium - 7, Gilicerin, Propylene Glycol, Helychrysum Italicium Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazoline, Magnesium Chloride, Magnesium Nitrate, Imisazolidinyl Urea, Sodium Chloride, Aminomethyl Propanol, Benzin Salicylate, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisoheksyl 3- Cyclohexine Carboxaldehyde, Parfum.
Ten szampon jest juz o niebo lepszy od Farouka. Co prawda ma SLS, ale jest tez bogaty w emolienty, ktore powinny zrównowazyc ten agresywny detergent. Powinien ładnie nawilżac i zmiekczac włoski.

Cytat:
Napisane przez Luna83 Pokaż wiadomość
Helen Seward Oleo Mask - Maska odżywcza do włosów (moja ulubiona, więc się martwię...)

Water, Catearyl Alcohol, Behentrinonium chloride, Amodimethiconem Glycerin, Glyceryl laurate, Olea Europea Oil, Hydroxypropytrinonium hydrolized weat protein, Sunflower Seed Extract, PEG - 150/ Decyl Alcohol/SMDI Copolymer, Propylene Glycol, Octyldodecanol, Hydrogenated coco - glycerides, Hydroxethylcellulose, Isopropyl alcohol, Trideceth - 12, Cetrimonium chloride, Citric acid, Parfum, Disodium EDTA, CI 15985.

Rany boskie, ile wklepywania, pewnie co nieco mogłam pochrzanić. Będę dozgodnie wdzięczna za szczegółowe analizy. Pozdrawiam Was sredcznie
Nie masz sie co martwic, maska skąłdowo wygląda OK, wiec jeśli Ci służy, uzywaj śmiało. Masz tu olej ze słonecznika, iliwe z oliwek, wyciag z pszenicy, glicerydy
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-12, 21:02   #107
Luna83
Zadomowienie
 
Avatar Luna83
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 699
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

L_V jesteś kochana, bardzo, bardzo pięknie dziękuję

Wszystkie kosmetyki aktualnie używam. Zastanowił mnie ten szampon Farouka, bo szczerze mówiąc, dość mi służy, dobrze nawilża włosy, tak, że nie muszę używać odżywki co jest dla mnie szokiem, bo mam kręcące i puszące się włosy, martwię się tylko, że efekt długofalowy może być kiepski, echhhh
__________________
KUPUJĘ TYLKO KOSMETYKI NIETESTOWANE NA ZWIERZĄTKACH


Mój blog modowy - zapraszam

http://ana-collection.blogspot.com


Mój instagram: https://instagram.com/anacollection83/





Luna83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-12, 23:31   #108
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bioderma, Sensibio, Light Cream (Krem łagodzący o lekkiej konsystencji)

Zalecany do pielęgnacji skóry nadwrażliwej normalnej i mieszanej. Zawiera kompleks Toleridine, który zmniejsza reaktywność skóry i posiada natychmiastowe działanie kojące - skóra staje się bardziej odporna i lepiej chroniona przed czynnikami podrażniającymi. Sensibio Light łagodzi uczucie gorąca, pieczenia i ściągnięcia skóry. Doskonale nawilża. Dzięki jedwabistej konsystencji bardzo szybko się wchłania. Bez konserwantów i środków zapachowych. Stanowi doskonałą bazę pod makijaż.

Skład: WATER (AQUA), GLYCERIN, CETEARYL ISONONANOATE, ISOHEXADECANE, GLYCOL PALMITATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, TRICETEARETH-4 PHOSPHATE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, MANNITOL, XYLITOL, GLYCYRRHETINIC ACID, RHAMNOSE, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCOL STEARATE, PEG-2 STEARATE, PENTYLENE GLYCOL, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, CAPRYLYL GLYCOL, 1,2-HEXANEDIOL, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE.

Proszę o analizę )
ningio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-13, 08:40   #109
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
Mam prośbę o przeanalizowanie składu szamponu do włosów firmy
Cosmetici Dora Splendor: Shampoo SEBUM-STOP seboregulujący

skład: inci aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, cocamide dea, lusine carboxymethyl cysteinate lysine thiazolidine, carboxylate, sodium usnate, propylene glycol, agrimonia eupatoria, nasturtium officinale, ascorbic acid, imidazolidinyl urea, butylparaben, phenoxyethanol, citric acid, aplpha isomethyl lonone, amyl cinnamal, benzyl salicylate, butylphenyl, methylpropional, coumarin, geraniol, parfum.

Chodzi mi o analizę pod kątem tego, czy ten szampon byłby w stanie zmniejszyć przetłuszczanie włosów, oczyścić skórę głowy i czy może powodować jakieś negatywne reakcje. Z góry dziękuję
Hmm...nie wydaje mi sie , ze mniejszy przestłuszczanie. Na pewno mocno oczysci włosy i skórę, bo zawiera agresywne detergenty. na poczatku efekt mzoe byc zadowoalajacy, ale jesli skora się przesuszy, zacznie pordukowac więcej łoju i powrót łupieżu i łojotoku gwarantowany.

Przydało by się cos z mocznikiem lub delikatny kwasem. Od siebie polecam SVR XP oraz LRP Kerium.


Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
Bioderma, Sensibio, Light Cream (Krem łagodzący o lekkiej konsystencji)

Zalecany do pielęgnacji skóry nadwrażliwej normalnej i mieszanej. Zawiera kompleks Toleridine, który zmniejsza reaktywność skóry i posiada natychmiastowe działanie kojące - skóra staje się bardziej odporna i lepiej chroniona przed czynnikami podrażniającymi. Sensibio Light łagodzi uczucie gorąca, pieczenia i ściągnięcia skóry. Doskonale nawilża. Dzięki jedwabistej konsystencji bardzo szybko się wchłania. Bez konserwantów i środków zapachowych. Stanowi doskonałą bazę pod makijaż.

Skład: WATER (AQUA), GLYCERIN, CETEARYL ISONONANOATE, ISOHEXADECANE, GLYCOL PALMITATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, TRICETEARETH-4 PHOSPHATE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, MANNITOL, XYLITOL, GLYCYRRHETINIC ACID, RHAMNOSE, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCOL STEARATE, PEG-2 STEARATE, PENTYLENE GLYCOL, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, CAPRYLYL GLYCOL, 1,2-HEXANEDIOL, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE.

Proszę o analizę )
Bardzo prosty, nawilżający krem. Dobry przy kuracjach kwasami. Ma co prawda trójglicerydy (wiec soby ich nei tolerujace pewnie pozapycha), ale całościowo wygląda na lekki.
Miałam ten krem i bardzo go sobie chwaliłąm (chociaz ja wole wersje bogatsze).
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-13, 11:19   #110
Saga76
Zadomowienie
 
Avatar Saga76
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 031
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam.Prosze o analize szamponuNISIM NewHair Biofactors shampoo for normal to dry hair,controls excessive hair loss.
Czy wzmocni on faktycznie wlosy i nie spowoduje ich przesuszenia?Z gory dziekuje.

Sklad:Sodium Laureth Sulfate,Distilled Water,Cocamidopropyl Betaine,Cocamide DEA,Hydrolyzed Wheat Protein,Sodium Chloride,Dimethicone,Glyc ol Distearate,Herbal Extract,Inositol,Pantheno l,Cystine,Cysteine,Methio nine,Biotin,Citric Acid,Fragrance,Mthylchlor oisothiazolinone,Methylis othiazolinone,FD§C Blue#1.
Saga76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-13, 11:56   #111
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Saga76 Pokaż wiadomość
Witam.Prosze o analize szamponuNISIM NewHair Biofactors shampoo for normal to dry hair,controls excessive hair loss.
Czy wzmocni on faktycznie wlosy i nie spowoduje ich przesuszenia?Z gory dziekuje.

Sklad:Sodium Laureth Sulfate,Distilled Water,Cocamidopropyl Betaine,Cocamide DEA,Hydrolyzed Wheat Protein,Sodium Chloride,Dimethicone,Glyc ol Distearate,Herbal Extract,Inositol,Pantheno l,Cystine,Cysteine,Methio nine,Biotin,Citric Acid,Fragrance,Mthylchlor oisothiazolinone,Methylis othiazolinone,FD§C Blue#1.
W szamponie jest bardzo dobry dla włósów skądnik wzmacniający - biotyna, niestety jest jej tutaj tak mało, że nie wiem czy bedzie miała szansę zadziałać. Poza tym - bez rewelacji, SLSy (moze przesuszac włosy). Jest tez jakis ekstrakt ro.slinny, ale porducent nie ujawnił jaki. Dziwne.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-13, 12:10   #112
Saga76
Zadomowienie
 
Avatar Saga76
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 031
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

L_VDziekuje Ci slicznie.
Saga76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-13, 12:38   #113
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Saga76 Pokaż wiadomość
L_VDziekuje Ci slicznie.
A proszę
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-13, 13:12   #114
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziękuję i jeszzce poproszę o jedno

Bioderma, Sebium, Gel Moussant [Foaming Gel] (Antybakteryjny żel do mycia twarzy)

Żel przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej oraz trądzikowej. Może być stosowany przez Panów jako pianka do golenia, przy zapaleniu mieszków włosowych.
Zawiera kompleks Fluidactiv normalizujący jakość sebum. Ogranicza ilość wydzielanego łoju. Działa antybakteryjnie nie wysuszając skóry (siarczan miedzi i cynku). Oczyszcza skórę. Nie zawiera mydła, bardzo dobrze tolerowany. Nie wysusza skóry.

Skład: Water (Aqua), Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Laureth Sulfate, Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Peg-40 Glyceryl Cocoate, Disodium Edta, Citric Acid, Zinc Sulfate, Sodium Coceth Sulfate, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Copper Sulfate, Ginkgo Biloba Extract, Sodium Chloride, Xylitol, Fructooligosaccharides, Mannitol, Rhamnose, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Sodium Methylparaben, Sodium Propylparaben, Fragrance (Parfum).
ningio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-13, 13:14   #115
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
Dziękuję i jeszzce poproszę o jedno

Bioderma, Sebium, Gel Moussant [Foaming Gel] (Antybakteryjny żel do mycia twarzy)

Żel przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej oraz trądzikowej. Może być stosowany przez Panów jako pianka do golenia, przy zapaleniu mieszków włosowych.
Zawiera kompleks Fluidactiv normalizujący jakość sebum. Ogranicza ilość wydzielanego łoju. Działa antybakteryjnie nie wysuszając skóry (siarczan miedzi i cynku). Oczyszcza skórę. Nie zawiera mydła, bardzo dobrze tolerowany. Nie wysusza skóry.

Skład: Water (Aqua), Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Laureth Sulfate, Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Peg-40 Glyceryl Cocoate, Disodium Edta, Citric Acid, Zinc Sulfate, Sodium Coceth Sulfate, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Copper Sulfate, Ginkgo Biloba Extract, Sodium Chloride, Xylitol, Fructooligosaccharides, Mannitol, Rhamnose, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Sodium Methylparaben, Sodium Propylparaben, Fragrance (Parfum).
Srednio wygląda jak dla mnie - po pierwsze ma SLS. W ogóle niczym specjalnym się nie wyróżnia i uwazam, ze za te cenę mozna kupic coś lepszego (tez aptecznego).
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-13, 17:00   #116
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziękuję bardzo
ningio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-13, 18:15   #117
to ja magda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 327
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam, wpadła mi w ręce kremik B - derm sensitive sun z filtrem 50, firma syrio pharma. czy jest coś wart?
Skład:
aqua, ethylhexyl, methoxycinnamate, octocrylene, titanumdioxide, butyl methohydibenzoylmethane, glyceryl stearate, pentylene glycol, cetearyl olivate, sorbitol, sorbitan olivate, persea
gratissima oil, triticum vulgare germ oil, soybean glycerides, glicerin, butyrospermum parkii butter unsaponiflables, ascorbyl palmitate, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, aluminium hydroxide, stearic acid, disodium edta, citric acid
to ja magda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-13, 18:34   #118
malgos_t
Raczkowanie
 
Avatar malgos_t
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: gdzieś na biegunie zimna :)
Wiadomości: 57
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Chciałabym zakupić dobry krem pod oczy, chodzi mi głównie o działanie przeciwzmarszczkowe (a jakby poradził sobie z cieniami pod oczami to byłoby super). Przejżałam KWC i proszę o analizę poniższych kremów

Clinique, Repairwear, Intensive Eye Cream

Skład: Water (Aqua Purificata) Purified, Squalane, PEG-8 Ethylhexyl Palmitate, Caprylic/Capric/Myristic/Stearic Triglyceride, Butylene Glycol, Dimethicone, Glycerin, Methyl Gluceth-20, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Pentylene Glycol, Glyceryl Stearate, Jojoba Esters, Camellia Sinensis (White Tea) Leaf Water, Aspalathus Linearis (Red Tea) Leaf Extract, Camellia Sinensis (Yellow Tea) Leaf Water, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Sea Whip Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ ExtractHordeum Vulgare (Barley) Extract, Artemia Extract, Coffea Robusta Seed Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Betula Alba (Birch) Bark Extract, Silybum Marianum (Lady's Thistle) Extract, Yeast Extract (Faex), Persea Gratissima (Avocado) Sterols, Arginine/Lysine Polypeptide, Acetyl Glucosamine, Phospholipids, Sodium RNA, Palmitoyl Oligopeptide, Cholesterol, Hesperidin Methyl Chalcone, Caffeine, Dipeptide-2, Phytosphingosine, Sodium DNA, Sodium Hyaluronate, Palmitoyl Tetrapeptide-3, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Nordihydroguaiaretic Acid, Glycosaminoglycans, Tocopheryl Acetate, Linolenic Acid, Trehalose, Sucrose, Linoleic Acid, Microcossus Lysate, Polydodecanamideaminium Triazadiphenylethenesulfo nate, Polysilicone-11, Hydrogenated Lecithin, Astrocaryum Murumuru Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Propylene Glycol Dicaprate, Ethylhexyl Stearate, Polymethylsilsesquioxane, Glyceryl Polymethacrylate, Hydrogenated Polyisobutene, Polyethylene, Hydrogenated Vegetable Oil, Polyvinylalcohol Crosspolymer, Potassium Sulfate, Steareth-20, Lecithin, Carbomer, Tromethamine, Disodium EDTA, Sodium Dehydroacetate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Titanium Dioxide (CI 77891)

i drugi

Shiseido, Bio-Performance, Super Eye Contour Cream


Skład: aqua, pethaerithrityl tetraoctanoate, hydrogenated c6-14 olefin polymers, butylene glycol, glycerin, behenyl alcohol, dimethicone, petrolatum, silica, ppg 12/smdi copolymer, hydrogenated palm oil, elaeis guineensis, stearyl alcohol, beheneth-20, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, retinyl acetate, methylparaben, potassium carbomer, tridodium edta, polyquaternium-51, ethylparaben, bht, parfum, mortierella isabellina, magnesium ascorbyl phosphate, alcohol, sodium acetylated hyaluronate, uncaria gambir, hydroluzed keratin, ci 75130

Kremy są drogie, a opinie różne, choć przeważnie dobre, dlatego proszę bardzo pomóc podjąć mi decyzję. Muszę znaleźć specyfik który pomoże mi, bo patrzę w lustro i jestem przerażona
malgos_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-14, 09:19   #119
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez to ja magda Pokaż wiadomość
Witam, wpadła mi w ręce kremik B - derm sensitive sun z filtrem 50, firma syrio pharma. czy jest coś wart?
Skład:
aqua, ethylhexyl, methoxycinnamate, octocrylene, titanumdioxide, butyl methohydibenzoylmethane, glyceryl stearate, pentylene glycol, cetearyl olivate, sorbitol, sorbitan olivate, persea
gratissima oil, triticum vulgare germ oil, soybean glycerides, glicerin, butyrospermum parkii butter unsaponiflables, ascorbyl palmitate, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, aluminium hydroxide, stearic acid, disodium edta, citric acid
Nie wiem czy ten filtr faktycznie da spf 50. Oparty jest głównie na Parsolu (który słabnie po 2h od aplikacji) oraz filtrze mineralnym - dwutenku tytanu. Dwutlenek tytanu to dobryfiltr, ale uwaga - może bielic skórę (a jest go tutaj sporo). Poza tym skłąd w porządku, krem bedzie miał właściwości odzywcze i nawilżające. na pewno nie bedzie Ci potrzebny inny specyfik.

Cytat:
Napisane przez malgos_t Pokaż wiadomość
Chciałabym zakupić dobry krem pod oczy, chodzi mi głównie o działanie przeciwzmarszczkowe (a jakby poradził sobie z cieniami pod oczami to byłoby super). Przejżałam KWC i proszę o analizę poniższych kremów

Clinique, Repairwear, Intensive Eye Cream

Skład: Water (Aqua Purificata) Purified, Squalane, PEG-8 Ethylhexyl Palmitate, Caprylic/Capric/Myristic/Stearic Triglyceride, Butylene Glycol, Dimethicone, Glycerin, Methyl Gluceth-20, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Pentylene Glycol, Glyceryl Stearate, Jojoba Esters, Camellia Sinensis (White Tea) Leaf Water, Aspalathus Linearis (Red Tea) Leaf Extract, Camellia Sinensis (Yellow Tea) Leaf Water, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Sea Whip Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ ExtractHordeum Vulgare (Barley) Extract, Artemia Extract, Coffea Robusta Seed Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Betula Alba (Birch) Bark Extract, Silybum Marianum (Lady's Thistle) Extract, Yeast Extract (Faex), Persea Gratissima (Avocado) Sterols, Arginine/Lysine Polypeptide, Acetyl Glucosamine, Phospholipids, Sodium RNA, Palmitoyl Oligopeptide, Cholesterol, Hesperidin Methyl Chalcone, Caffeine, Dipeptide-2, Phytosphingosine, Sodium DNA, Sodium Hyaluronate, Palmitoyl Tetrapeptide-3, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Nordihydroguaiaretic Acid, Glycosaminoglycans, Tocopheryl Acetate, Linolenic Acid, Trehalose, Sucrose, Linoleic Acid, Microcossus Lysate, Polydodecanamideaminium Triazadiphenylethenesulfo nate, Polysilicone-11, Hydrogenated Lecithin, Astrocaryum Murumuru Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Propylene Glycol Dicaprate, Ethylhexyl Stearate, Polymethylsilsesquioxane, Glyceryl Polymethacrylate, Hydrogenated Polyisobutene, Polyethylene, Hydrogenated Vegetable Oil, Polyvinylalcohol Crosspolymer, Potassium Sulfate, Steareth-20, Lecithin, Carbomer, Tromethamine, Disodium EDTA, Sodium Dehydroacetate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Titanium Dioxide (CI 77891)

i drugi

Shiseido, Bio-Performance, Super Eye Contour Cream


Skład: aqua, pethaerithrityl tetraoctanoate, hydrogenated c6-14 olefin polymers, butylene glycol, glycerin, behenyl alcohol, dimethicone, petrolatum, silica, ppg 12/smdi copolymer, hydrogenated palm oil, elaeis guineensis, stearyl alcohol, beheneth-20, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, retinyl acetate, methylparaben, potassium carbomer, tridodium edta, polyquaternium-51, ethylparaben, bht, parfum, mortierella isabellina, magnesium ascorbyl phosphate, alcohol, sodium acetylated hyaluronate, uncaria gambir, hydroluzed keratin, ci 75130

Kremy są drogie, a opinie różne, choć przeważnie dobre, dlatego proszę bardzo pomóc podjąć mi decyzję. Muszę znaleźć specyfik który pomoże mi, bo patrzę w lustro i jestem przerażona

Z dwóch wyzej podanych wybrałabym, o dziwo, ten o dłużyszm skłądzie czyli CLinique. jest nafaszerowany antyoksydantami (cała masa wyciagow roslinnych). Powinien pomóc i ujedrnić skórę - no chyba ze sie okaze, ze któreś ziółko cię uczula...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-14, 11:52   #120
to ja magda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 327
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziękuję bardzo.
to ja magda jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:55.