O dekolcie na poważnie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-29, 14:05   #31
blush
Zadomowienie
 
Avatar blush
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: najcieplejsze miasto :)
Wiadomości: 1 506
Dot.: o dekolcie na poważnie

wow cynada dzięki, Twoja wypowiedź jest najbardziej wyczerująca jaką w życiu dostałam
__________________
blush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 00:42   #32
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: o dekolcie na poważnie

Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
Dark 01-wstyd się przyznać, ale żadnych proporcji nie stosowałam- otworzyłam pojemnik ( nie był już pełny), chlistnęłam i rozmieszałam kierując się tylko zasadą aby nie zrobiło się za rzadkie.
Co do cantelli- właśnie zakupiłam opakowanie kremu Eveline do biustu i tam wsadziłam dodatkową cantelię i kigelię. po prostu cześć kremu wylałam do pojemniczka- rozpuściłam w niej ekstrakty i wlałam z powrotem do tuby i wymieszałam z całością. Krem zrobił się płynniejszy ciemniejszy ale wszystko ładnie się połączyło. Tę mieszankę stosuję od dwóch dni na noc ( krem może brudzić bieliznę więc lepiej nie stosować na dzień) . Nie chcę zapeszać, nie chcę chwalić przedwcześnie- ale tak po cichutku-coś wyraźnie zaczęło się dziać. Skóra zjaśniała, jest bardziej zwarta -niedoskonałości na dekolcie mniej widoczne skóra gładsza. Powiem szczerze nie koncentrowałam się na efekcie podniesienia i pojędrnienia samego biustu- bo nie mam akurat z tym problemu.Frontem walki w moim przypadku jest skóra pomiędzy piersiami czyli dokładnie sam dekolt.
..............
hej i jak spisują się mixtury?
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 07:23   #33
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: o dekolcie na poważnie

Dark 01 nie umiem się chwalić, bo ilekroć to zrobię, to zawsze coś zaczyna iść nie tak. Ale muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z wyników kuracji. Nuxe właśnie skończyłam, ale i Eveline wzbogacone sprawuje się znakomicie. Żałuję, że nie zrobiłam zdjęcia jak skóra na dekolcie wyglądała 2 miesiące temu, a jak teraz bo różnica jest kolosalna. Skóra uległa przebudowaniu- jest gładka, jędrniejsza, znikają plamki, a odgniecenia rano się nie pojawiają. Stosuję regularnie również lód, ale myślę , że najbardziej zasłużyła się tu właśnie Eveline bo ją stosuję na noc w ogromnej ilości- świetnie się wchłania i nakładam ją kilkakrotnie.
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane

Edytowane przez cynada
Czas edycji: 2008-04-04 o 07:57 Powód: bledy
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 18:40   #34
allie
Zakorzenienie
 
Avatar allie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 3 374
GG do allie
Dot.: o dekolcie na poważnie

Czy możesz podać dokładną nazwę tego kosmetyku Eveline?
__________________
Szukam korka do Theoremy 100ml
allie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 19:34   #35
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: o dekolcie na poważnie

.....
hmmm... fajnie to słyszeć cynado ja niestety ciągle czekam na przesyłki od T. i BU.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:13   #36
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: o dekolcie na poważnie

Cytat:
Napisane przez allie Pokaż wiadomość
Czy możesz podać dokładną nazwę tego kosmetyku Eveline?
To jest Serum ujędrniająco-modelujące do biustu z serii Slim extreme 3 D Eveline. Z tym , że nie chciałabym aby powstał na wizażu kolejny mit, że ten i tylko ten krem może nam uratować biust. Kremik jest fajny i niedrogi ( w porównaniu do Nuxe np). ładnie się wchłania i nie powoduje zapychania ( przynajmniej u mnie- a mam skłonność i np. nie mogę używać żadnego samoopalacza w tych rejonach).Ale jak opisałam kilka postów wyżej dołożyłam do niego sporą ilość cantelli i kigeli afrykańskiej( ekstrakty zakupione u Thanatosa) co mogło znacząco podnieć walory regeneracyjne kremu. Fakt , że ładnie się połączyły z całością i dało to razem przyjemny kremik działający zarazem na moją świadomość że coś jest wart.
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 19:28   #37
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: o dekolcie na poważnie

........
cynado,czy możesz mi powiedziec jak długo <mniej więcej> czekałaś na paczke od T. ?
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-05, 19:43   #38
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: o dekolcie na poważnie

Ja zawsze mam gladki dekolt bez odgniecen i pryszczy...
hmm spie na boku,wiem ze push-upy szkodza na dekolt isplaszczaja biust wiec chodze w normalnym staniku,robie delikatny piling na dekolt i krem ten sam co na twarz i szyje,biust smaruje kremem masujac
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 21:13   #39
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: o dekolcie na poważnie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
........
cynado,czy możesz mi powiedziec jak długo <mniej więcej> czekałaś na paczke od T. ?
Po ponad tygodniu od wpłaty dostałam mejla, że paczka została wysłana. Na jej dotarcie czekałam następny tydzień. Na dodatek w paczce wylał się cały hydrolat różany- 100 ml - wszystkie etykietki się porozpuszczały- i rozpoznawałam wszystko "na czuja" Najgorzej z próbkami- nie wiem co dostałam- pytałam Thanatosa, ale niestety nie otrzymałam odpowiedzi.
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 21:15   #40
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: o dekolcie na poważnie

Cytat:
Napisane przez Śnieżka Pokaż wiadomość
Ja zawsze mam gladki dekolt bez odgniecen i pryszczy...
hmm spie na boku,wiem ze push-upy szkodza na dekolt isplaszczaja biust wiec chodze w normalnym staniku,robie delikatny piling na dekolt i krem ten sam co na twarz i szyje,biust smaruje kremem masujac
No właśnie Śnieżko- po to m.in założyłam ten wątek, żeby dziewczyny nie zapominały, że szyja i dekolt to przedłużenie twarzy....
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 17:21   #41
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: o dekolcie na poważnie

Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
To jest Serum ujędrniająco-modelujące do biustu z serii Slim extreme 3 D Eveline. Z tym , że nie chciałabym aby powstał na wizażu kolejny mit, że ten i tylko ten krem może nam uratować biust. Kremik jest fajny i niedrogi ( w porównaniu do Nuxe np). ładnie się wchłania i nie powoduje zapychania ( przynajmniej u mnie- a mam skłonność i np. nie mogę używać żadnego samoopalacza w tych rejonach).Ale jak opisałam kilka postów wyżej dołożyłam do niego sporą ilość cantelli i kigeli afrykańskiej( ekstrakty zakupione u Thanatosa) co mogło znacząco podnieć walory regeneracyjne kremu. Fakt , że ładnie się połączyły z całością i dało to razem przyjemny kremik działający zarazem na moją świadomość że coś jest wart.

Zrobiłam sobie dzisiaj to ulepszone serum, zobaczymy, jak będzie się sprawować
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-12, 19:50   #42
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: o dekolcie na poważnie

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Zrobiłam sobie dzisiaj to ulepszone serum, zobaczymy, jak będzie się sprawować
A u mnie wydarzyła się dziwna rzecz. Skończyłam tubkę "ulepszonego" kremu Eveline, kupiłam nową, ale nie miałam czasu zrobić jej tuningu i dwa razy posmarowałam się oryginalnym kremem z tubki. I co ?-ewidentnie mnie wypryszczyło- mam dekolt w czerwonych wykwitach.Modelowe zapychanie po prostu. Wczoraj doładowałam ekstraktów i smaruję dalej-zobaczymy.
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 20:23   #43
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: o dekolcie na poważnie

Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
A u mnie wydarzyła się dziwna rzecz. Skończyłam tubkę "ulepszonego" kremu Eveline, kupiłam nową, ale nie miałam czasu zrobić jej tuningu i dwa razy posmarowałam się oryginalnym kremem z tubki. I co ?-ewidentnie mnie wypryszczyło- mam dekolt w czerwonych wykwitach.Modelowe zapychanie po prostu. Wczoraj doładowałam ekstraktów i smaruję dalej-zobaczymy.
.....
własnie ja miałam to samo <chociaz kilka mc temu wysmarowałam ze 3 opakowania i było oki> może zmienili recepturę?
ekstrakt o tyle może pomóc w niezapychaniu,ze rozrzedza konsystencje kremu...< na Biochemiii Urody polecają np dodawać do <kremów,mleczek> hydrolatu lub żelu hialuronowego..w celu rozcieńczenia go i zniwelowania efektu komogennego...
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 06:46   #44
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: o dekolcie na poważnie

Wyrzuciłam opakowanie tego wcześniejszego kremu-szkoda, bo porównałabym. Chociaż obawiam się, że w składzie na etykiecie nie ma żadnych zmian.
Skoro mam kupować opakowanie kremu, żeby go potem rozrzedzać, to chyba jednak czas się zastanowić , który przepis Limarii należy "dopasować" do dekoltu a potem go zacząć produkować w ilościach hurtowych i już. Może jakieś mleczko do ciała?
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 08:23   #45
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: o dekolcie na poważnie

Ja tam stosuję te sera, co do twarzy. A jeśli to takie mniej treściwe, to jak się wchłonie doprawiam olejkiem/oliwką hipp i masuję.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 19:30   #46
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: o dekolcie na poważnie

Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
Wyrzuciłam opakowanie tego wcześniejszego kremu-szkoda, bo porównałabym. Chociaż obawiam się, że w składzie na etykiecie nie ma żadnych zmian.
Skoro mam kupować opakowanie kremu, żeby go potem rozrzedzać, to chyba jednak czas się zastanowić , który przepis Limarii należy "dopasować" do dekoltu a potem go zacząć produkować w ilościach hurtowych i już. Może jakieś mleczko do ciała?
........
własnie tak zrobiłam,tylko,ze gotową bazą jest u mnie mleczko Hipp,prosciutki,łagodny skład,bez oleju mineralnego..itd...i do tego dodaje to co mi się podoba
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 20:09   #47
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: o dekolcie na poważnie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
........
własnie tak zrobiłam,tylko,ze gotową bazą jest u mnie mleczko Hipp,prosciutki,łagodny skład,bez oleju mineralnego..itd...i do tego dodaje to co mi się podoba
Używałam oliwki Hipp-a i nie miałam jej nic do zarzucenia w zasadzie, może oprócz tłustych plam na pidżamie. A mleczka nie namierzyłam jeszcze ale teraz zwrócę uwagę.Czy niacynamid, albo mocznik się rozpuszczą bez problemu? A cantella nie wymaga wcześniejszego rozpuszczenia -tylko tak od razu-siup do mleczka?
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 20:17   #48
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: o dekolcie na poważnie

Właśnie zrobiłam serum "twarzowe" z myślą o dekolcie (z ekstraktem z centelli i winogron), ekstrakty trzeba było rozpuścić w nmf - udało się bez problemu, myślę, że i w mleczku hipp (albo np. mleczku owsianym, migdałowym, jakim tam jeszcze...) się rozpuści. Tylko rozrabiałabym porcję ekstraktu w małej porcji mleczka (rozetrzeć) i potem mleczka dodała więcej.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 20:52   #49
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: o dekolcie na poważnie

Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
A u mnie wydarzyła się dziwna rzecz. Skończyłam tubkę "ulepszonego" kremu Eveline, kupiłam nową, ale nie miałam czasu zrobić jej tuningu i dwa razy posmarowałam się oryginalnym kremem z tubki. I co ?-ewidentnie mnie wypryszczyło- mam dekolt w czerwonych wykwitach.Modelowe zapychanie po prostu. Wczoraj doładowałam ekstraktów i smaruję dalej-zobaczymy.

Używałaś wcześniej tego serum bez ulepszenia?
Może rzeczywiście jest tak, że po rozcieńczeniu jest mniej komodogenne, ewentualnie Centella zadziałała przeciwtrądzikowo.
Sama nie wiem.

Na razie użyłam tylko raz i i już mi się spodobało: bardzo ładnie i szybko się wchłania, nie podrażnia (a prawie wszystkie kosmetyki od razu podrażniają mi dekolt). Po nocy skóra była ładna, ale jeszcze za wcześnie na jakieś takie większe oceny.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-13, 21:23   #50
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: o dekolcie na poważnie

Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
Używałam oliwki Hipp-a i nie miałam jej nic do zarzucenia w zasadzie, może oprócz tłustych plam na pidżamie. A mleczka nie namierzyłam jeszcze ale teraz zwrócę uwagę.Czy niacynamid, albo mocznik się rozpuszczą bez problemu? A cantella nie wymaga wcześniejszego rozpuszczenia -tylko tak od razu-siup do mleczka?
........
myslę,ze nie powinno być problemów,można dodac odrobinę alkoholu,ułatwi rozpuszczanie i spowoduje głębsza penetracje składników w głąb skóry... ja mam 2 wersje...jedna anty cel. z kofeiną,canellą,olejkami z bluszczu,morszczynu,cynam onu,algami itd. a druga jest ujędrniająca z kigenią,canellą... jako dodatkowy składnik nawilżający używam żelu z kwasem hialuronowym,
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 22:08   #51
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: o dekolcie na poważnie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
........
myslę,ze nie powinno być problemów,można dodac odrobinę alkoholu,ułatwi rozpuszczanie i spowoduje głębsza penetracje składników w głąb skóry... ja mam 2 wersje...jedna anty cel. z kofeiną,canellą,olejkami z bluszczu,morszczynu,cynam onu,algami itd. a druga jest ujędrniająca z kigenią,canellą... jako dodatkowy składnik nawilżający używam żelu z kwasem hialuronowym,
Dziękuję dark01-za twoje cenne rady.Już zaczęłam obliczać hurtowe ilości składników potrzebnych do wyprodukowania balsamu z produktów mazideł- ale rzeczywiście Hipp jako baza i skupię się tylko na cennych ekstraktach i olejkach.

margaretka02- nie używałam wcześniej Eveline bez ulepszenia- od razu ją wzbogacałam. Od wczoraj stosuję tę nową tubkę ale już plus ekstrakty- nie umiem na razie ocenić efektów obiektywnie- ale coś mi się tu nie podoba. Chyba ktoś coś majstrował koło tego składu.Poprzednią tubkę kupiłam w promocji w Naturze- może była ze starszych dostaw i dlatego ją przecenili?
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 07:46   #52
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: o dekolcie na poważnie

Dwie sprawy
1. kupiłam jakiś czas temu serum eveline. Niestety, u mnie porazka: wypryszczyło mnie strasznie Wróciłam więc do mazideł samodzielnie mieszanych - dekolt (do pępka ) smaruję jakimś serum z centellą, soją itp. (przepis z mazideł). Robię od razu podwójną porcję, zużywa się szybciej niż do twarzy.
2. ponowiłam próbę filtrowania dekoltu (nie robilam tego zezłoszczona żółceniem ubrań przez moje ulubione filtry). Kupiłam filtr bezparsolowy - spray do ciała avene, 50+, 200ml. Używam od ponad tygodnia, jest... rewelacyjny! Żadnych krostek (wypróbuję go również na twarzy, choć podchodzę do tego sceptycznie, bo wszystkie znane mi avenki powodują wysyp). Skóra przypudrowana zasypką dla niemowląt z rossmanna wygląda delikatnie, szlachetnie i promiennie Ależ się cieszę!
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 10:17   #53
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: o dekolcie na poważnie

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
2. ponowiłam próbę filtrowania dekoltu (nie robilam tego zezłoszczona żółceniem ubrań przez moje ulubione filtry). Kupiłam filtr bezparsolowy - spray do ciała avene, 50+, 200ml. Używam od ponad tygodnia, jest... rewelacyjny! Żadnych krostek (wypróbuję go również na twarzy, choć podchodzę do tego sceptycznie, bo wszystkie znane mi avenki powodują wysyp). Skóra przypudrowana zasypką dla niemowląt z rossmanna wygląda delikatnie, szlachetnie i promiennie Ależ się cieszę!

Dobra wiadomość

Ja muszę smarować dekolt, bo bardzo szybko mi się opala. A jak mi się opali, to wygląda strasznie staro.
W zeszłym roku zniszczyłam kilka jasnych bluzek przez filtry. W tym roku postawiłam na ciemne kolory. Lato+ciemne bluzki= nieciekawie, ale co mam zrobić.
Miałam zamiar kupić tę Avenkę na jesień, ale kupię wcześniej i zobaczymy, czy i u mnie się sprawdzi.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 13:30   #54
thabaka
Raczkowanie
 
Avatar thabaka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Brabancja Polnocna (Holandia)
Wiadomości: 172
Dot.: o dekolcie na poważnie

z tego strachu przed zagnieceniami od roku spie na plecach...i nabawilam sie chrapania hahhaa a jak sobie radze? kupuje juz (a mam 28l) kremy przeciwzmarszczkowe i regenerujaco-odzywcze celowane, wlasni na dekolt i szyje. Poza tym staram sie masowac olejkiem po dekolcie, takim ze slodkich migdalow albo palmowym olejem (mieszkanki Afryki i Indii wiedza co dobre, wiec je nasladuje). A reszta..wiesz, to chyba genetyka, starzenie sie mamy wprogramowane w geny. Spojrz na mame i babcie...prawdopodbnie Twoj dekolt tez bedzie taki. A poza tym...kto widzi zmarszczki na dekolcie jak masz usmiech na twarzy? Zareczam, ze praktycznie nikt nie zwroci na dekolt uwagi..no chyba, ze pojdzie w ruch push up i te sprawy
__________________
rudy to nie tylko kolor włosów, to także stan ducha!
thabaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 10:27   #55
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: o dekolcie na poważnie

Dziewczyny, musze sie z wami podzielic swoim odkryciem, od jakis 2 m-cy mam strasznie 'pognieciony' dekolt, jakos tak nagle to wyszlo i nic nie pomagalo, ani wit c ani balsami ani ujedrniacze az posmarowalam swbie to miejsce wczoraj Oxerilem do stop z 30% mocznika, tluste mazidlo jak ktos zna.. no i co, nagle te zagniecenia sie rozprostowaly jakims cudem, chyba to tez kwestia przesuszenia tych rejonow i dlikatnej skorki, polecam wyprobowac
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 13:26   #56
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: o dekolcie na poważnie

Qrde, zasiałyście dziewczyny ferment! Na ogół traktowałam dekolt swoim ulubionym oliwkowym balsamem do ciała i coś mi się widzi, że trzeba będzie zmienić przyzwyczajenia.
Ogólnie moim problemem są podrażnienia po intensywnych treningach, na które chodzę. Nie dość, że jestem zgrzana i spocona, to na końcu jeszcze wypryszczona Walka o powrót do stanu używalności trwa średnio ze 3 dni, po czym znów mam trening - błędne koło!!
Może rzeczywiście zafunduję na dekolt ten sam kremik, co mam na twarz - łagodzący podrażnienia i jakoś sobie poradzę!!!
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 14:58   #57
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: o dekolcie na poważnie

Odkurzam stary wątek założony przeze mnie. Idzie wiosna więc dekolty ujrzą światło dzienne.
U mnie po pierwszych zachwytach i poprawie nastąpiły miesiące zwątpienia czy w ogóle można cokolwiek poprawić skoro te zagniecenia
( zmarszczki) na dekolcie wracają po każdej nocy ?
Postanowiłam jenak konsekwentnie spać na plecach ( poduszka ortopedyczna bardzo się tu przydała). I moje największe odkrycie- maska trójalgowa z mazideł w połączeniu z koncentratem karagenian- żeń szeń ( dodaję jeszcze soję i pine bark - a co) - i pozostawiam na całą noc .Jak troszkę podeschnie na wierzch kładę kawałek folii spożywczej i na to bieliznę oczywiście. Po każdym takim zabiegu skóra jest w widocznie lepszej kondycji. Polecam bardzo- taki kompres zobowiązuje też do spania na wznak- można się przyzwyczaić. Uważam iż taka pozycja w zdecydowany sposób wpływa też na "złagodzenie" rysów twarzy.
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 00:08   #58
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: o dekolcie na poważnie

a czy jest jakis specyfik na dekolt, który mozecie polecic, do kupienia gotowy w sklepie? tzn nie dorobienia samodzielnie i najlepiej jakby nie kosztowal wiele i działał...:/ a moze chcę za wiele?
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 15:41   #59
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: o dekolcie na poważnie

dziewczyny mam dopiero 18 lat i chcialam zapytac od jakiego wieku trzeba stosowac jakies kremy na biust ujedrniajace? ja masuje piersi po prostu zwyklym balsamem nawilzajacym po kazdej kapieli i to tyle :P
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 23:56   #60
dzasta944
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 36
Krem do biustu

Witam
Co prawda, mam 20 lat, ale zauwazylam ze wlasnie nie mam jedrnego biustu. Chcialabym sie zapytac, czy krem firmy CLARENA jest odpowiedni?
dzasta944 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-30 16:59:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:07.