Filtry UV a makijaż - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-10-05, 09:02   #1651
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
A jak zmieszać Hauschkę z Dry-Flo to się robi 24g , a kolor dalej ślicznie żółciutki.
Kate , używałaś Translucidy ? Jak wypada w porównaniu do Hauschki ?
Zależy mi na żółtym kolorze i fajnie gdyby krył choć trochę .

Kusi mnie Trans , bo kupując go w Naturze mogę dostać micelka Maybelline (może nawet dwa ) , do niego.
Oglądałam wczoraj , 02 jest bardziej żółty, jaśniejszy ale w połączeniu ze skrobią może niewiele zmieni jej biały kolor ???
__________________

targowisko:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=211273
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 09:10   #1652
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
A ja jakos nie czuje potrzeby mieszania dla nadania koloru bezowego. Może dlatego,że nigdy nie uzywałam pudrów sypkich i wydaje mi sie, że jak zmieszam i połóże to na twarz to wtedy to widać ,że mam tapete na twarzy. I ogólnie jakos gorzej mi się matuje takimi mieszankami. Juz lepiej pasuje mi wersja nakładania dwóch róznych pudrów, np: najpierw matujący a na to brązujący lub rozświetlający .
Ja lubię pudry sypkie, ale mieszanie dry flo, skrobi, jedwabnego Hauschki z czymś beżowym mnie nie kusi i jest bezcelowe. Wolę traktować Dry Flo, skrobię, Hauschkę jedwabnego jako zwykły puder matujący, jako bazę pod inne pudry nakładane na wierzch, podobnie jak Paula. Po co mam wydawać niemałe pieniążki na Transa lub EL, kiedy to będzie tylko zwykły puder sypki, może kolor da, ale krycia nic a nic, a ja mam zaczerwienioną i nie idealną buzię. Ja wolę swoją metodę z kompaktami. Nie ma co się czarować: skrobią, nawet wymieszaną z innym kolorowym pudrem, nie da się pomalować, co najwyżej zmatować. Poza tym żaden puder sypki nie kryje, służy tylko do wykończenia makijażu.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 09:25   #1653
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Zgadzam się z Wami dziewczyny.

Mam kilka pudrów sypkich. Barwione typu Les Voilettes Guerlaina albo EL Lucidity służą u mnie do wykańczania makijażu, zresztą w takim celu zostały stworzone.

Natomiast jedwabny Haushki czy biały matujacy Kryolanu służą albo jaka warstwa izolacyjna/baza pod kompakt pudrowy, albo do zmatowienia błysku filtra (jeśli się nie maluję).

Żaden puder sypki nie ukryje niedoskonałości cery, do tego służą korektory, podkłady we fluidzie, czy kompakty.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 09:30   #1654
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Basia masz Ci rację. My tu na biochemii czasem zapominamy o podstawowej wiedzy o makijażu i uslinie staramy się przekonać, że skrobią można się wymalować, a pudry sypkie w połączeniu z ową skrobią - w zasadzie przeznaczone tylko do wykańczania makijażu - ukryją niedoskonałości i zrobią z nas bóstwo.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 09:46   #1655
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Filtry UV a makijaż

Często kładę podkład na filtry. Jeśli matuję to wszystko samą skrobią , zawsze wychodzi mi mączna poświata na twarzy .Mam wrażenie , że sama skrobia kładziona na podkład , wyciąga z niego jakąś różowość .
__________________

targowisko:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=211273
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 09:51   #1656
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez lola23 Pokaż wiadomość
Często kładę podkład na filtry. Jeśli matuję to wszystko samą skrobią , zawsze wychodzi mi mączna poświata na twarzy .Mam wrażenie , że sama skrobia kładziona na podkład , wyciąga z niego jakąś różowość .
Zupełnie nie widzę sensu w kładzeniu skrobii na podkład Skoro masz juz makijaż to po co ta skrobia?
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 11:56   #1657
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
Zupełnie nie widzę sensu w kładzeniu skrobii na podkład Skoro masz juz makijaż to po co ta skrobia?
A ja owszem widzę Jeśli podkład jest nałożony na filtr, to wymaga jeszcze zmatowienia, bo "całość" w dalszym ciągu się klei i świeci. Jeśli robię full make up, czyli z podkładem, to idzie filtr, potem podkład, a na koniec matowanie i wykończenie, i tu są dwie opcje: sypki puder zmieszany ze skrobią albo jedwabną haushką (dla mnie różnica pomiędzy samą skrobią a skrobią mieszaną z pudrem jest zasadnicza), albo najpierw sama skrobia dla zmatowienia, a na to puder dla koloru i ładnego wykończenia.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-05, 12:27   #1658
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Erato

Skrobia jako substytut pudru bez talki u miki została "wymyślona" po to, aby można było kłaść ją bezpośrednio na filtr niwelując jego "blask" i nie destabilizując przy tym jego składu.

Jeśli mamy już na twarzy podkład nie ma potrzeby siegania akurat po skrobię, bo wykończyć makijaż i zmatowić cerę, bo spokojnie mozna używać pudrów do tego celu przeznaczonych.

Napisałaś, że stosujesz sypki puder zmieszany ze skrobią albo jedwabną haushką albo najpierw sama skrobia dla zmatowienia, a na to puder dla koloru i ładnego wykończenia, czyli jednak nie kładziesz samej skrobi, bo efekt nie byłby za ciekawy tylko albo mieszasz z innym pudrem, albo na nia kładziesz jeszcze "zwykły" puder.

I o to mi właśnie chodziło, że nie widzę sensu kładzenia skrobii na podkład jako pudru wykańczającego makijaż o
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 12:28   #1659
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Filtry UV a makijaż

heh a ja dzis zaszalałam i starałam się nałożyc na twarz podkład... niestety.. co przejechałam palcami po twarzy... to podkład złaził ze skórą włącznie... próbowałam wklepywać tez nie wyszło to najlepiej... wiec zrezygnowałam całkiem i zrobiłam sobie tylko "gejsze" skrobią
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 12:50   #1660
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
Zupełnie nie widzę sensu w kładzeniu skrobii na podkład Skoro masz juz makijaż to po co ta skrobia?
dla matu
ja nakładam np. DP, na to DMM i nadal się świecę, więc dla matu jadę po tym hauszką i tracę oślepiający blask, a podkreślam biel
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 12:51   #1661
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez lola23 Pokaż wiadomość
Kate , używałaś Translucidy ? Jak wypada w porównaniu do Hauschki ?
Zależy mi na żółtym kolorze i fajnie gdyby krył choć trochę .

Kusi mnie Trans , bo kupując go w Naturze mogę dostać micelka Maybelline (może nawet dwa ) , do niego.
Oglądałam wczoraj , 02 jest bardziej żółty, jaśniejszy ale w połączeniu ze skrobią może niewiele zmieni jej biały kolor ???
Niestety nie używałam, nie mam porównania.

Ja nie używam podkładów, pudruję filtr mieszanką Dry-flo z Hauschką dla matu (tu rola D-F) oraz koloru - tu spisuje się Hauschka.
Mam mieszankę bo mieszanka mniej bieli niż kombinacja najpierw skrobia potem kolor, oraz ze względów praktycznych - tak jest poprostu szybciej.

A swoją drogą to ostatnio wciąż słyszę pytania o podkład, który mam na buzi - co to za marka i odcień?
Ano A-L i mieszanka, ale jak tu odpowiedzieć w skrócie?
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-05, 12:55   #1662
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Mnie się wydaje, że w tym wszystkim chodzi o to, że po nałożeniu filtra i podkładu, blask pozostaje taki sam, bo podkład go nie niweluje, a niestety można go tylko i wyłącznie zmatowić skrobią / dro flo / jedwabną hauschką. I dopiero po takiej procedurze można kombinować, celem wykończenia makijażu, z pudrem sypkim czy kompaktem, co kto woli.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 12:57   #1663
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

sylwiani

Ja mówiłam o nakładaniu skrobii na makijaż, a nie na filtr, bo co do tego, że skrobia nałożona na filtr niweluje jego blask to chyba żadna z filtromaniaczek nie ma wątpliwości ...
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 13:07   #1664
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że w tym wszystkim chodzi o to, że po nałożeniu filtra i podkładu, blask pozostaje taki sam, bo podkład go nie niweluje, a niestety można go tylko i wyłącznie zmatowić skrobią / dro flo / jedwabną hauschką. I dopiero po takiej procedurze można kombinować, celem wykończenia makijażu, z pudrem sypkim czy kompaktem, co kto woli.
No to będę chyba niechlubnym wyjątkiem ale napiszę, że jeśli nakładam filtr (obojetnie jaki Avene) a na to podkład to nie potrzebuję, już żadnej skrobii ani pudru Haushki dla zmatowienia wystarcza mi w zupełności tradycyjny puder Guerlaina czy EL.

Owszem jeśli ktoś nadal po nałożeniu podkładu świeci się to skrobia jak najbardziej przydatna sprawa, tyle, że nie sama, cały czas staram się wytłumaczyć, że nie sama bo sama daje marny wizualny efekt końcowy, ale właśnie jako baza pod puder tradycyjny sypki, czy w kompakcie (o czym napisałam kilka postów wyżej) ew. zmieszana już z pudrem tradycyjnym, chociaż ja tego ostatniego sposobu akurat nie praktykuję.

Jaśniej już nie umiem napisać
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 14:00   #1665
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Basia, rozumiem Cię doskonale, jesteś szczęściara, która się nie błyszczała ja sama kładłam jedwabną Hauschkę na podkład. Czyli filtry z parsolem, podkład we fluidzie, na to jedwabny Hauschka. Próbowałam zwykłego pudru sypkiego, typu Oriflame, czy Vipera, ale nie dawały rady tego zmatowić niestety. Guerlainów czy Lauderów nie miałam, choć nie żałuję.

Teraz to ja wolę pudrowanie kompaktowe na sucho i tyle. Wyglądam o wiele lepiej.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 14:16   #1666
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Smoku

No może i szczęściara choć ostatnio żadko używam płynnych podkładów, zastępując je właśnie kompaktem Matmate położonym na puder jedwabny Haushki, po prostu wykonanie takiego makijażu zajmuje mi mniej czasu, a efekt końcowy jest równie dobry.
Do skrobii natomiast nigdy się nie przekonam jako "pudru" wykańczającego makijaż ponieważ daje efekt płaskiego nienaturalnego matu
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 14:22   #1667
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że w tym wszystkim chodzi o to, że po nałożeniu filtra i podkładu, blask pozostaje taki sam, bo podkład go nie niweluje, a niestety można go tylko i wyłącznie zmatowić skrobią / dro flo / jedwabną hauschką. I dopiero po takiej procedurze można kombinować, celem wykończenia makijażu, z pudrem sypkim czy kompaktem, co kto woli.
Tak , dokładnie o to chodzi
__________________

targowisko:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=211273
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 14:23   #1668
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
Smoku

No może i szczęściara choć ostatnio żadko używam płynnych podkładów, zastępując je właśnie kompaktem Matmate położonym na puder jedwabny Haushki, po prostu wykonanie takiego makijażu zajmuje mi mniej czasu, a efekt końcowy jest równie dobry.
Do skrobii natomiast nigdy się nie przekonam jako "pudru" wykańczającego makijaż ponieważ daje efekt płaskiego nienaturalnego matu
No właśnie, szybko się można wypaćkać kompaktem, więc wolę tę metodę, tym bardziej, że czeka mnie wstawanie o 5 rano i to już od jutra.
Masz rację, skrobia na podkładzie wygląda nienaturalnie, nie wtapia się, nie chodzi tu o kolorystykę, tylko o konsystencję, zostaje na wierzchu warstwa mąki i wygląda to nienaturalnie.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 14:57   #1669
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez lola23 Pokaż wiadomość
Kate , używałaś Translucidy ? Jak wypada w porównaniu do Hauschki ?
Zależy mi na żółtym kolorze i fajnie gdyby krył choć trochę .

Kusi mnie Trans , bo kupując go w Naturze mogę dostać micelka Maybelline (może nawet dwa ) , do niego.
Oglądałam wczoraj , 02 jest bardziej żółty, jaśniejszy ale w połączeniu ze skrobią może niewiele zmieni jej biały kolor ???
Zmieni - ja mam właśnie 02 i dopiero wymieszany ze skrobią nadaje się do położenia na twarz, bo solo jest zbyt żółty i zbyt ciemny - dla mnie oczywiscie. A rozbielony jest świetny.

A w temacie mieszanek - ja nakładam mieszankę na twarz, bo efekt końcowy jest dużo lepszy (taki jak po normalnym sypkim pudrze), a koloryt ładnie wyrównany niż po nałozeniu najpierw solo jedwabnego Hauschki/skrobi i na to dopiero pudru sypkiego. Jakoś ta druga metoda się u mnie nie sprawdza, bo ten sypku puder ni cholery nie chce mi pokryć skrobi, która spod niego poraża swoja bielą.

Edytowane przez joasiak1
Czas edycji: 2006-10-05 o 15:03 Powód: Dopisek
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-05, 15:08   #1670
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Filtry UV a makijaż

Joasiu , czy mieszankę nakładasz na podkład czy na sam filtr ?
__________________

targowisko:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=211273
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 16:39   #1671
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez lola23 Pokaż wiadomość
Joasiu , czy mieszankę nakładasz na podkład czy na sam filtr ?
Na sam filtr bez podkładu, ale z korektorem
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 16:59   #1672
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Joasiu mozesz porownac Transa i sypki H. Jak one wygladaja na twarzy? Oczywisce interesuje mnie, ktory lepiej wyglada, jak z matowieniem.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 19:10   #1673
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Joasiu mozesz porownac Transa i sypki H. Jak one wygladaja na twarzy? Oczywisce interesuje mnie, ktory lepiej wyglada, jak z matowieniem.
Ale solo, czy w mieszance skrobiowej...?
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 19:15   #1674
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Ale solo, czy w mieszance skrobiowej...?
A moge prosic o Twoja opinie - solo i w mieszance
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 19:31   #1675
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
A moge prosic o Twoja opinie - solo i w mieszance
Hm...Wiesz co, jakoś mi na ten moment trudno mówić o różnicach, bo nic mi do głowy nie przychodzi,więc jutro użyję jednego, pojutrze drugiego i napiszę na świeżo, ok?
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 19:33   #1676
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Filtry UV a makijaż

a ja mam pytanie odnośnie kompaktów (bo tak zachwalacie):
czy te pudrowe ,np.sephory nakłada sie gąbeczką (jesli tak to jaką-lateksową? i czy na sucho czy na mokro uzywacie?) czy pędzlem?
i czy one cos kryją? czy raczej specjalizuja sie w matowieniu raczej?
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 19:44   #1677
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Hm...Wiesz co, jakoś mi na ten moment trudno mówić o różnicach, bo nic mi do głowy nie przychodzi,więc jutro użyję jednego, pojutrze drugiego i napiszę na świeżo, ok?
Joasiu ogromne dzieki, az mi glupio, ze tak Cie fatyguje
Draze ten temat, bo puder sypki rozswietlajacy Hauschki konczy mi sie lada moment. Jak nic innego nie znajde to pewnie go kupie ponownie, tylko on jest taki jakis szorstki, moze Trans ma bardziej przyjemna strukture. Poza tym jak pisalas to Trans 02 jest ciemny i tak, czy inaczej trzeba go rozjasniac, tzn. uzywac w mieszance ze skrobia.

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie odnośnie kompaktów (bo tak zachwalacie):
czy te pudrowe ,np.sephory nakłada sie gąbeczką (jesli tak to jaką-lateksową? i czy na sucho czy na mokro uzywacie?) czy pędzlem?
i czy one cos kryją? czy raczej specjalizuja sie w matowieniu raczej?
Evitko sephorowskie kompakty sa fajne. Kiedys taki kupila nawet agnieszka, tylko jej kolor nie odpowiadal. Naklada sie je lateksowa gabeczka, lub pedzlem, jak kto woli i wedlug doskonalej metody Smoka - obowiazkowo na sucho. Efekt jest lekko kryjacy i dobrze matujacy.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 19:45   #1678
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie odnośnie kompaktów (bo tak zachwalacie):
czy te pudrowe ,np.sephory nakłada sie gąbeczką (jesli tak to jaką-lateksową? i czy na sucho czy na mokro uzywacie?) czy pędzlem?
i czy one cos kryją? czy raczej specjalizuja sie w matowieniu raczej?
Tak gąbeczką lateksową na sucho.

Filtr > na to puder Haushki lub skrobia > na to kompakt pudrowy

Zarówno kryją jak i matują
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 20:23   #1679
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
Tak gąbeczką lateksową na sucho.

Filtr > na to puder Haushki lub skrobia > na to kompakt pudrowy

Zarówno kryją jak i matują
Wszystko prawda, tylko ja chciałam coś dodać - z własnych obserwacji, jako że mam Double Perfection i kompakt Sephory, zresztą odziedziczony po Agnieszce

Jak dla mnie to krycie i matowanie kompaktu Sephory w porównaniu z Chanelem jest słabe: on ma drobinki, kóre lekko rozświetlają twarz, a poza tym nałożony na skrobię/jedwabny puder wcale nie kryje tak dobrze jak DP. Więc w moim prywatnym rankingu na razie wygrywa DP. A Sephory używam teraz pędzlem jako brązer

ps Contax, nie ma sprawy, chętnie porobię za królika doświadczalnego

Edytowane przez joasiak1
Czas edycji: 2006-10-05 o 20:24 Powód: Dopisek
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 21:12   #1680
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Tak, tak na sucho i gąbką, nie pędzlem.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:50.