Co Sądzice O Zaleconej Kuracji Kwasowo - Retinolowej.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-11, 14:06   #1
magdi1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102

Co Sądzice O Zaleconej Kuracji Kwasowo - Retinolowej....


WITAM WSZYSTKIE KWASOMANIACZKI...WŁAŚNIE ZACZĘŁAM SWOJĄ PRZYGODĘ Z KWASAMI ....(MÓ KONTAKT Z TYM SPECYFIKIEM BYŁ DO TEJ PORY W ZASADZIE EPIZODYCZNY ...OGRANICZAŁ SIĘ DO KILKUDNIOWEJ SESJI W CIAGU ROKU KWASAMI AHA GLYCOSURE - MAY STARA U KOSMETYCZKI).w ZWIĄZKU Z TYM ,ŻE PRZEZ SZEREG LAT NIEROZWAŻNIE KORZYSTAŁAM ZE SŁONECZKA -NABAWIŁAM SIĘ NA DEKOLCIE PRZEBARWIEŃ .I Z TYM WŁAŚNIE MĘCZĄCYM MNIE PROBLEMEM UDAŁAM SIĘ DO DERMATOLOGA.....PANI DOKTOR ZAPROPONOWAŁA MI OPRÓCZ ZABIEGÓW NA DEKOLT W POSTACI PEELINGÓW CHEM. (EASY , YEELOW) PO WCZEŚNIEJSZY PRZYGOTOWANIU SKÓRY (PRZEZ OKRES 3 TYG. PREPARATAMI ZAWIERAJĄCYMI KWASY DO STOS. W DOMU) - RÓWNIEŻ PROGRAM PIELĘGNACYJNY DO TWARZY ( DO STOSOWANIA W DOMU)...GENERALNIE NIE MAM PROBLEMÓW Z CERĄ W POSTACI TRĄDZIKU , PRZEBARWIEŃ ITP....MAM CERĘ MIESZANĄ ( STREFA T Z TENDENCJĄDO PRZETŁUSZCZANIA SIĘ), TROCHĘ ZASKÓRNIKÓW, POJAWIŁY SIĘ JUŻ NIEWIELKIE ZMARSZCZKI (BĄDŹ CO BĄDŹ 2 LATA TEMU STUKNĘŁA MI 30).DERMATOLOG ZAPROPONOWAŁA :
PREPARAT FENICE C Z MENE & MOY - ZAWIERAJĄCY 20 % WIT. C I 6 % KW. GLIKOLOWY NA TO PREPARAT NEOSTRATY RENEWAL ( OBA SPECYFIKI NAKŁADAĆ CODZIENNIE WIECZOREM) + 1 RAZ W TYGODNIU GLYCO A ( ZACZĄĆ OD 1 GODZ. NASTĘPNIE STOPNIOWO WYDŁUŻAĆ OKRES UTRZYMYWANIA PREPARATU NA TWARZY AŻ DO CAŁEJ NOCY)?
CO O ZALECONEJ KURACJI SĄDZICIE ???
magdi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 20:28   #2
magdi1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102
Dot.: Co Sądzice O Zaleconej Kuracji Kwasowo - Retinolowej....

czekam na ocenę....znawczynie wypowiedzcie się...
magdi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 20:41   #3
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Co Sądzice O Zaleconej Kuracji Kwasowo - Retinolowej....

Ała, ja mysle ze mocno bedzie
20% vit c + 6% Aha - mocny zawodnik, bo nie wiadomo jak skora zareaguje na takie stezenie vit c + 6% kwasu - a jesli na to renewal to ja to niebardzo widze- bo renewal na chyba 10 czy 12 % PHA i dodatkowo retinol. To wychodzi na to ze masz vit c, AHA, PHA i retinol i to nie w "pikusiowych" stezeniach. Jesli dodac jeszcze raz w tygodniu glyco a (12% aha)- to chyba bedzie bolalo.
JA bym zaczela spokojniej . Chociaz jescze nie wiem jakbym to poukladala. Lepiej zaczac powoli niz podraznic sie na samym poczatku i meczyc sie.
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 20:50   #4
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Co Sądzice O Zaleconej Kuracji Kwasowo - Retinolowej....

magdi, błagam, nie pisz drukowanymi bo to się strasznie źle czyta, poza tym wg netykiety oznacza że krzyczysz a o to Ci chyba nie chodziło, prawda?
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 21:50   #5
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Co Sądzice O Zaleconej Kuracji Kwasowo - Retinolowej....

przyłączam się do prośby o nie pisanie WIELKIMI lierami...
Co do zaleconego Ci programu - dużo tam wszystkiego naraz Dla skóry nie przyzwyczajonej do kwasów czy retinoidów od razu Glyco A i retinol i 20% witaminy C... To z pewnoscią będzie skuteczne, ale po drodze moze Ci zafundowac niezłe podrażnienia, w szczególnosci ten Glyco... Ja bym nie dowaliła wszystkiego od razu, a już z pewnoscią nie codziennie No chyba że masz naprawdę grubą i niewrażliwą skórę.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 22:49   #6
magdi1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102
Dot.: Co Sądzice O Zaleconej Kuracji Kwasowo - Retinolowej....

dzięki za wszelkie uwagi .....powiem szczerze , że też miałam przeczucie ,że zalecony program - to zbyt duży kaliber jak na nowicjuszkę ......od czego wobec tego zacząć ....może od czegoś słabszego ?????Byłabym wdzięczna za wszelkie sugestie....a może któraś pokusiłaby się o jakiś programik kwasowy dla mnie .....z góry wielkie buźki .....Wiek 32 , skóra mieszana (nie mam trądziku ,przebarwień jednakże 1 raz w miesiącu oczyszczanie twarzy u kosmetyczki obowiązkowe - nie mogę patrzeć na zaskórniki w okolicy nosa i brody....)....no i jeszcze coś co doprowadza mnie do szału to efekt latarni ....kilkakrotnie w ciągu dnia muszę matować buzię - zwłaszcza strefa T - świecenie niemiłosierne , no i pierwsze niewielkie zmarchy w okolicach oczu i czoła......nie mam problemu z naczynkami , nie jestem alergikiem ,czasami lubi mi wyskoczyć jakaś niespodzianka (przed okresem ).....Z kosmetyków aktualnie posiadam wspomniany : Fenice C , Renewal Neostraty , kilka próbek Effaclaru K , Redermic, liftactivpro Vichy pod oczy , tonik vichy do cery mieszanej , hyydraphase LRP , woda teralna vichy i LRP , mleczko idal balance loreala , faktory anthelios 50+ LRP .....i jeszcze trochę różnych kremów ......gdyby była potrzeba jestem w stanie zakupić potrzebny preparat....
magdi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 09:02   #7
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Co Sądzice O Zaleconej Kuracji Kwasowo - Retinolowej....

Na podstawie Twojego opisu przede wszystkim dałabym sobie spokój z Glyco A - jeśli nie masz trądziku czy przebarwień, za to masz problem z zaskórnikami, to kwas glikolowy niewiele tu zdziała Korzystając z tego, co masz, wprowadziłabym na noc Renewal na zmianę z Effaclarem (K), na dzień filtr, jeżeli dasz radę, to pod filtr ten krem z witaminą C. Jeżeli będzie za dużo, to na dzień zostanie sam filtr (oczywiście pod niego może być zawsze tonik), a Fenice musi poczekać w kolejce, np. jak skończysz Renewal, zobaczysz, czy on Ci w ogóle podpasuje. Effaclar powinien trochę pomóc w kwestii zaskórników, ale uwaga - trzeba cierpliwosci, nie oczekuj, że po miesiącu wszystkie znikną Żeby im "dowalić" to polecam jeszcze tonik Lysanel oraz Skinoren albo Acne Derm. Możesz stosować Skinoren/Acne Derm na zmianę z Effaclarem.
A które konkretnie masz filtry LRP? W kremie są niestety, o ile pamiętam, jakieś isopropyle, czyli zapychacze, dla skłonnej do zaskórników cery odpada. Za to dobre są Aqua Lait, Dermo Kids, krem tonujący, fluide extreme.
Jeśli będzie Ci się chciało pobawić w małego alchemika, to polecam także tonik lub maseczkę aspirynową oraz serum z witaminą C domowej roboty. Do walki z tłustą skórą można użyc toniku z octu jabłkowego, dziewczyny sobie bardzo chwalą. O każdym z tych "wynalazków" jest osobny wątek, trzeba wrzucić w wyszukiwarkę.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-12, 15:28   #8
magdi1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102
Dot.: Co Sądzice O Zaleconej Kuracji Kwasowo - Retinolowej....

wielkie dzięki erato : cmok :
magdi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 15:44   #9
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Co Sądzice O Zaleconej Kuracji Kwasowo - Retinolowej....

Proszę bardzo A jeszcze mi przyszedł do głowy Diacneal, świetna rzecz, szczególnie dla kogoś, kto nie ma problemów z naczynkami - kwasy AHA i retinaldehyd, no i za cenę ludzką, w przeciwieństwie do Neostraty To do uwzględnienia w następnym programie
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 09:28   #10
magdi1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102
Dot.: Co Sądzice O Zaleconej Kuracji Kwasowo - Retinolowej....

mam jeszcze małe pytanko odnośnie stosowania kremów z kwasami pod oczy (wiadomym jest ,że kwasy działają przeciwzmarszczkowo)...ja kie kwasy pod oczy? .....czy jednak ,,odpuścić" to sobie , bo mogę nabawić się przebarwień......
magdi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 09:29   #11
magdi1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102
Dot.: Co Sądzice O Zaleconej Kuracji Kwasowo - Retinolowej....

Cytat:
Napisane przez magdi1 Pokaż wiadomość
mam jeszcze małe pytanko odnośnie stosowania kremów z kwasami pod oczy (wiadomym jest ,że kwasy działają przeciwzmarszczkowo)...ja kie kwasy pod oczy? .....czy jednak ,,odpuścić" to sobie , bo mogę nabawić się przebarwień......
oj mała pomyłka ...nie miałam na myśli przebarwień , a podrażnień
magdi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-14, 10:41   #12
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Co Sądzice O Zaleconej Kuracji Kwasowo - Retinolowej....

lepsze działanie przeciwzmarszczkowe mają retinoidy.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:21.