Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-31, 17:08   #1081
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Czy oleje stosuje się na mokra czy na sucha skórę?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 18:17   #1082
Agunia_S
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Makobratek Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak u was objawia się zapychanie przez olej? Tylko grudki czy bolące gule? I skóra zamiast być promienna to szarzeje i matowieje?
A już taką fajną cerę miałam
U mnie są to grudki. Kiedyś, kiedy jeszcze wyciskałam wychodziła mi taka jakby to rzec... "biała zawartość"
Teraz też mnie któryś zapycha, kurczaki.... ale korzystam z 4 obecnie i ciężko mi będzie dojść, który to ....
Tamanu jest najbardziej tłusty z tych, które stosuję. Natomiast nieziemsko dobrze radzi sobie z wypryskami o innym charakterze niż zapchaniowy

Co do zapychania przez żel HA to nawet nie pomyślałam o tym Ciężko mi w to uwierzyć, żeby on mógł zapychać.

Charlotte95 - ja oleje używam na suchą skórę, ale łącze je zawsze (oprócz maceratu z kasztanowca, który daję pod oczy) z HA.
__________________
wymienię i poszukuję
Agunia_S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 22:15   #1083
pierniczkowa
Zadomowienie
 
Avatar pierniczkowa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gex
Wiadomości: 1 330
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

do mnie dzis przyszla dlugo wyczekiwana przesylka z BU a w niej hydrolat rozmarynowy i olej z kocanki hydrolat kupilam glownie do zastosowan na skore glowy i wlosy, ma przyjemny zapach ale oczywiscie lekki jestem w stanie rozpoznac po zapachu ze to rozmaryn
natomiast jesli chodzi o zapach oleju z kocanki (kupionego glownie ze wzgledu posiadana przeze mnie cere naczynkowa)... szczerze? tylko sie nie smiejcie... pachnie jak marynata do miesa ewentualnie jak pieczony kurczak z pieprzem moj TZ mnie obwachuje i bardzo mu sie podoba hihi
najpierw nalozylam na twarz solo, ale nie nie wchlonal sie zupelnie wiec jeszcze dodalam HA i wszystko bylo ok. (mam skore mieszana,swiecaca, pory widoczne) mam nadzieje ze na naczynka podziala-bede go tez testowac na mojej mamie, wiec zdam relacje za jakis czas
pierniczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 07:23   #1084
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Agunia_S Pokaż wiadomość
Charlotte95 - ja oleje używam na suchą skórę, ale łącze je zawsze (oprócz maceratu z kasztanowca, który daję pod oczy) z HA.
Ja właśnie na razie nie mam żelu, a na stronie biochemii widziałam, że olej należy nałożyć na twarz przetartą hydrolatem, wilgotna. Nie mam na razie hydrolatu Więc może, żeby zatrzymać więcej wilgoci mogę kłaśc olej na twarz zwilzoną wodą? No nie wiem, wypowiedzcie się Doświadczone czy kładzie się oleje na suchą czy na mokrą twarz

Dodam, że mam cerę mieszaną.

Edytowane przez Charlotte95
Czas edycji: 2010-04-02 o 06:52
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 08:57   #1085
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Charlotte95
Więc może, żeby zatrzymać więcej wilgoci mogę kłaśc olej na twarz zwilzoną wodą? No nie wiem, wypowiedzcie się Doświadczone czy kładzie się leje na suchą czy na mokrą twarz
Charlotte95 nie jestem jakoś do szpiku kości doświadczoną ale ja daje olej na zwilżoną (spsikaną hyrolatem) twarz
najlepiej spróbuj tak i tak... a potem rób tak, jak ci najlepiej, bys nie odczuwała jakiegokolwiek dyskomfortu
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 15:11   #1086
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Który olej jest najlepszy na włosy? Spróbowałam konopnego ładnie nawilżył ale włosy były bardzo puszyste a ja tego nie znoszę , za to jojoba nie napuszył wcale.
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 20:44   #1087
wakingdream
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 41
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Zawsze poleca się do tego celu olej kokosowy. Ja ze względu na uczulenie na kokosa stosuję masło cupuacu i tucuma, fajnie odżywiają końcówki.

Mam dosyć zanieczyszczoną skórę i planuję przy następnym zamówieniu wziąć kwas salicylowy do olejku 2% BHA. Już teraz bym chciała zastanowić się nad modyfikacją przepisu
Tak więc, czy mogłabym zrobić go tylko na oleju konopnym? Wiem, że kwas salicylowy najlepiej rozpuszcza się w maceratach, a olej konopny zbyt trwały nie jest... No ale pomęczyłabym się z mieszaniem i ewentualnie zrobiła odpowiednio mniejsze porcje. Mam macerat brzozowy, ale już nie jestem pewna, czy mnie nie zapycha.
Dlatego zapytam się Was, czy nie kombinuję za dużo?
wakingdream jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-02, 19:25   #1088
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

wreszcie kupiłam upragniony olej słonecznikowy

na zakupach w BOMI

Moja cera go uwielbia, zaskórniki i zapchane pory automatycznie sie otwierają i wylewają całe wstrętne złogi
Wbrew pozorom nie tak łatwo go dostać taki czysty nierafinowany, tłoczony na zimno
I ten zapach jak ktoś lubi świeży słonecznik jeść to skojarzenia cudne
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 13:47   #1089
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
wreszcie kupiłam upragniony olej słonecznikowy

na zakupach w BOMI

Moja cera go uwielbia, zaskórniki i zapchane pory automatycznie sie otwierają i wylewają całe wstrętne złogi
Wbrew pozorom nie tak łatwo go dostać taki czysty nierafinowany, tłoczony na zimno
I ten zapach jak ktoś lubi świeży słonecznik jeść to skojarzenia cudne
A gdzie zakupiłaś takowy jeżeli można spytać?
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 10:04   #1090
Hija
Raczkowanie
 
Avatar Hija
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 344
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam dziewczyny i mam do Was pytanie.
Chciałabym zrobić olejek myjący do twarzy, a kompletnie nie wiem który przepis z Mazideł wybrać. Chcę go tylko do mycia, a nie zmywania makijażu.
Zastanawiam się nad olejkami z:
- Cromollientem http://mazidla.com/index.php?option=...id=90&Itemid=2
-Glyceryl Cocoate http://mazidla.com/index.php?option=...d=135&Itemid=2
-Polysorbate 85 http://mazidla.com/index.php?option=...d=136&Itemid=2
- Imwitor 380 i Lecytyną sojową HLB 4. http://mazidla.com/index.php?option=...d=122&Itemid=2

Kompletnie nie wiem który wybrać. Mam cerę mieszaną, naczynkową z niespodziankami i zapchaną.
Broszę bardzo o pomoc

Czekam aż będzie dostępny olejowy ekstrakt z rozmarynu i robię zamówienie. Przy okazji zamówię oleje i hydrolaty jeszcze Już się nie mogę doczekać
Hija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 18:24   #1091
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

hej

potrzebuję coś (w domyślę jakis olej, hydrolat- chodz ten ma chyba slabsze dzialanie) o dzialaniu przeciwzapalnym, przecialergicznym
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-05, 19:35   #1092
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
hej

potrzebuję coś (w domyślę jakis olej, hydrolat- chodz ten ma chyba slabsze dzialanie) o dzialaniu przeciwzapalnym, przecialergicznym
Przeciwzapalny - olej tamanu ale raczej chyba nie przeciwalergiczny
Przeciwzapalny i przeciwalergiczny jest olej z kocanki chociaż wszyscy głównie polecają na naczynka, ja go stosuję i świetnie łagodzi podrażnienia i zmniejsza zaczerwienienia,
z Biochemii Urody:

"Dodatkowo Olej z kocanki:
- Wykazuje własności antyoksydacyjne, zwalcza wolne rodniki, przyczyniające się do przedwczesnego niszczenia skóry.
- Działa antybakteryjnie, antyseptycznie, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo. W badaniach wykazuje aktywność przeciwko bakteriom i drożdżakom z rodzaju Staphyllococcus aureus, Candida albicans i Mycobacterium phlei.
- Redukuje zapalenia i stany alergiczne skóry.
- Dzięki bazowemu olejowi słonecznikowemu - nawilża, natłuszcza i wygładza skórę oraz wzmacnia barierę lipidową naskórka.
- Zaliczany jest do lekkich, szybko wchłaniających się w skórę olejów."

Właśnie na noc szykuję sobie mieszankę olejową:
- odrobina żelu hialuronowego (BU)
- 10 kropel oleju z orzecha włoskiego (Mazidła)
- 5 kropel oleju winogronowego(Mazidła)
- 5 kropel oleju z kocanki (BU)

Edytowane przez eunchae
Czas edycji: 2010-04-05 o 23:04
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 16:44   #1093
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dziewczyny, melduję się jako maniaczka olejków i hydrolatów (chociaż hydrolaty tylko lubię)

Olejkami zwykle robię masaże twarzy, albo stosuję pod krem na noc, po peelingu. W swoich zacnych zbiorach posiadam: z migdałów, sezamowy, z czarnej porzeczki, z orzechów laskowych i olejek na blizny BU (który śmierdzi przyprawą kuchenną)

Jak myślicie jaki z tych olejków (lub zupełnie inny, jestem otwarta na nowe zakupy ) nadałby się pod krem (najczęściej z filtrem) na rano? Żeby ładnie odświeżył skórę, może zamknął pory...
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 14:55   #1094
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Reavela Pokaż wiadomość
dziewczyny, melduję się jako maniaczka olejków i hydrolatów (chociaż hydrolaty tylko lubię)

Olejkami zwykle robię masaże twarzy, albo stosuję pod krem na noc, po peelingu. W swoich zacnych zbiorach posiadam: z migdałów, sezamowy, z czarnej porzeczki, z orzechów laskowych i olejek na blizny BU (który śmierdzi przyprawą kuchenną)

Jak myślicie jaki z tych olejków (lub zupełnie inny, jestem otwarta na nowe zakupy ) nadałby się pod krem (najczęściej z filtrem) na rano? Żeby ładnie odświeżył skórę, może zamknął pory...
Jaki to olejek na blizny z BU? Tamanu, czy jakiś inny?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 18:39   #1095
vipek
Zadomowienie
 
Avatar vipek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: w domku;)
Wiadomości: 1 194
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
hej

potrzebuję coś (w domyślę jakis olej, hydrolat- chodz ten ma chyba slabsze dzialanie) o dzialaniu przeciwzapalnym, przecialergicznym
Gdzieś wyczytałam (ostatnio czytam i szukam informacji w tylu miejscach, że już się pogubiłam) że przeciw alergii, trądzikowi, zapaleniom skóry działa olej z czarnuszki czyli czarnego kminu- ale nie powiem jak jest naprawdę bo go nigdy nie stosowałam.


Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość
Mi się wydaje że właśnie ten oleinowy jedynie (nie linolowy i alfa-linolenowy) powoduje tą nieprzyjazną niewchłaniającą się warstwę, w oleju z orzecha włoskiego (który mnie nie zapycha) jest mała ilość coś koło 1% a w konopnym już więcej. A w tym z malin też jest go mało (czy w ogóle nie ma) i może dlatego nie zapycha i wchłania się dobrze.

Znacie jakieś oleje które mają bardzo mało kwasu oleinowego jeszcze?
Czy żel hialuronowy też może zapchać?
Co do olejów z BU znalazłam takie info (na BU) dotyczące procentowego stężenia kwasu oleinowego:
arganowy- ma go 46,1%
dyniowy- 20-30%
kokosowy- 4-12%
z pestek malin- 13,3%
rokitnikowy- 14-18%
z róży rdzawej- 15,2%
słonecznikowy- 19%
masło tucuma- 12-13%
wiesiołkowy- 5,4%
z zielonej kawy- 5-20%

Niezła rozbieżność! Ja sięskusiłam i zamówiłam olej z rokitnika i pestek malin- mam nadzieję, że mimo takie % nie zapcha mnie bo się wścieknę

Edytowane przez vipek
Czas edycji: 2010-04-07 o 18:54
vipek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 21:43   #1096
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Jaki to olejek na blizny z BU? Tamanu, czy jakiś inny?
Tamanu.
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 15:02   #1097
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Reavela Pokaż wiadomość
Tamanu.
A Ty go już stosowałaś, czy dopiero zamawiasz? Właśnie chciałabym go spróbować na blizny zamiast typowych żeli silikonowych czy maści typu Cepan, ale nie wiem, czy jest sens.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 16:09   #1098
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
A Ty go już stosowałaś, czy dopiero zamawiasz? Właśnie chciałabym go spróbować na blizny zamiast typowych żeli silikonowych czy maści typu Cepan, ale nie wiem, czy jest sens.
mam go chyba pół roku? może krócej. Chociaż miałam dużą przerwę, 2 miesiące. Śmierdzi magą kuchenną, a w dodatku mam podejrzenie zapychania chociaż nie jestem na 100 % pewna. W każdym bądź razie nawet jest ok, duzych blizn nie usunie, ale te małe jak najbardziej, na duże ze szczerym sercem polecam kwasy (nie BU - zapchały mnie, dostałam przebarwień, mimo filtra, poleciały w świat) u kosmetyczki.
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 20:13   #1099
wakingdream
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 41
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość
Chyba jest tak jak mówisz, jakoś ten konopny nie chciał się w ogóle wchłonąć, a np. z orzecha włoskiego wchłania się całkiem nieźle (choć jakaś warstewka i tak pozostaje bo nie oszczędzam go) i nie zapycha. Ale to czy się wchłania czy nie to nie jest spowodowane zawartością tych kwasów? Bo właśnie w oleju z orzecha włoskiego jest bardzo mało kwasu oleinowego i tak mi przyszło na myśl że to może on jest odpowiedzialny za tą tłustą warstewkę? Spróbuję tego oleju z pestek malin też (zawsze jak jakiś olej nie sprawdzi się na twarzy można go zjeść albo użyć do maseczki na włosy)
A co z nasyconymi kwasami tłuszczowymi? Zgodnie ze specyfikacją z mazideł zarówno konopny jak i z orzecha włoskiego mają porównywalną ilość kwasu stearynowego, ale różnią się zawartością kwasu palmitynowego. Konopny ma 5,6%, a orzecha włoskiego 10%. I właśnie zdziwiło mnie to, bo wydawało mi się, że oleje z kwasem palmitynowym w dużej ilości to straszne zapychacze
Chociaż w sumie, to nawet ciężkie masła mają go stosunkowo mało - popatrzcie na shea, cupuacu czy olej kokosowy.
wakingdream jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-08, 20:34   #1100
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Faktycznie olej z orzecha włoskiego ma 10% kwasu palmitynowego, ale oleinowego tylko 2,1% (używam ten z mazideł i tam tak odczytałam ze specyfikacji). I nic a nic mnie nie zapycha! A co do tego oleju konopnego to chyba źle postawiłam diagnozę, jeszcze będę go próbować czy mnie zapycha czy nie. Za to na 100% zapycha mnie olej z kocanki na oleju słonecznikowym. Ale w małym stężeniu jest świetny

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Reavela Pokaż wiadomość
mam go chyba pół roku? może krócej. Chociaż miałam dużą przerwę, 2 miesiące. Śmierdzi magą kuchenną, a w dodatku mam podejrzenie zapychania chociaż nie jestem na 100 % pewna. W każdym bądź razie nawet jest ok, duzych blizn nie usunie, ale te małe jak najbardziej, na duże ze szczerym sercem polecam kwasy (nie BU - zapchały mnie, dostałam przebarwień, mimo filtra, poleciały w świat) u kosmetyczki.
Dla mnie zapach tamanu jest piękny!!! Smaruje sobie nim nos specialnie żeby móc wąchać cały czas Szkoda że mnie zapycha więc na całą twarz nie mogę stosować
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 21:29   #1101
wakingdream
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 41
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Eunchae, ładnie to tak kusić?
Nie miałam dotychczas do czynienia z orzechem włoskim, a konopny wciąż badam pod kątem zapychania... I chyba dojdzie mi kolejny olej do badania
wakingdream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 21:53   #1102
kiciun
Rozeznanie
 
Avatar kiciun
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 876
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cześć dziewczyny
Właśnie planuję swoje pierwsze zamówienie z BU czuję, że wpadłam po uszy w naturalną pielęgnację (nic tylko liczę pieniądze).
Chciałabym zamówić też jakieś kosmetyki dla mojej mamy, a jej zależy najbardziej na wygładzaniu cery, zmarszczek, stąd pytanie-Jakie oleje najlepiej sprawują się pod tym względem? Zastanawiam się też nad serami dla cery dojrzałej, macie jakieś typy?
kiciun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 05:15   #1103
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Reavela Pokaż wiadomość
mam go chyba pół roku? może krócej. Chociaż miałam dużą przerwę, 2 miesiące. Śmierdzi magą kuchenną, a w dodatku mam podejrzenie zapychania chociaż nie jestem na 100 % pewna. W każdym bądź razie nawet jest ok, duzych blizn nie usunie, ale te małe jak najbardziej, na duże ze szczerym sercem polecam kwasy (nie BU - zapchały mnie, dostałam przebarwień, mimo filtra, poleciały w świat) u kosmetyczki.
Ja go chciałam na blizny pooperacyjne, bo nic nie pomaga Chociaż jakby troche je ruszył..
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 09:45   #1104
vipek
Zadomowienie
 
Avatar vipek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: w domku;)
Wiadomości: 1 194
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez kiciun Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Właśnie planuję swoje pierwsze zamówienie z BU czuję, że wpadłam po uszy w naturalną pielęgnację (nic tylko liczę pieniądze).
Chciałabym zamówić też jakieś kosmetyki dla mojej mamy, a jej zależy najbardziej na wygładzaniu cery, zmarszczek, stąd pytanie-Jakie oleje najlepiej sprawują się pod tym względem? Zastanawiam się też nad serami dla cery dojrzałej, macie jakieś typy?
Jeśli chodzi o sera- to może ten eliksir winogronowy- jest dla skóry dojrzałej, likwiduje zmarszczki, wzmaga produkcję kolagenu aże ma witaminkę c w składzie to i odżywia.

A jeśli chodzi o olej to może ten z róży rdzawej- jest podane w pierwszej kolejności że jako kuracja przeciwzmarszczkowa- też ma witaminki.
vipek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 13:52   #1105
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Ja go chciałam na blizny pooperacyjne, bo nic nie pomaga Chociaż jakby troche je ruszył..
myślę, że spróbować nie zaszkodzi.
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 07:21   #1106
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Myslę, że spróbuję Będę miała pretekst, żeby mi mama zamówiła inne fajowe rzeczy z BU (męki nieletnich)
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 13:07   #1107
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hej dziewczyny. Właśnie przymierzam się do zrobienie zamówienia z Biochemii Urody. Bardzo dużo czytałam odnośnie olejków do demakijażu twarzy i widziałam że w BU mają gotowe zestawy. Ja mam cerę mocno odwodnioną i do tego mieszaną (taki dziwny mix..) czy mogłybyście mi polecić jakiś olejek do demakijażu? Bo tam jest ich tyle że już sama nie wiem co będzie dla mnie dobre i może jeszcze jakąś maseczkę do twarzy. Będę wdzięczna za pomoc- już sama się gubię za dużo tych kosmetyków...
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 14:45   #1108
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dziewczyny a olej migdalowy nadaje sie do skory mieszanej tradzikowej? bo jest zawarty w moim kremie hipp-wydaje mi sie ze słuzy mi on ale nie pamietam czy dla tradzikowcow powinno byc wiecej kwasu oleinowego czy linolowego:help please
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 18:49   #1109
vipek
Zadomowienie
 
Avatar vipek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: w domku;)
Wiadomości: 1 194
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Właśnie przymierzam się do zrobienie zamówienia z Biochemii Urody. Bardzo dużo czytałam odnośnie olejków do demakijażu twarzy i widziałam że w BU mają gotowe zestawy. Ja mam cerę mocno odwodnioną i do tego mieszaną (taki dziwny mix..) czy mogłybyście mi polecić jakiś olejek do demakijażu? Bo tam jest ich tyle że już sama nie wiem co będzie dla mnie dobre i może jeszcze jakąś maseczkę do twarzy. Będę wdzięczna za pomoc- już sama się gubię za dużo tych kosmetyków...
Z tego co mi wiadomo wszystkie olejki do demakijażu są w zasadzie takie same- różnią się nutą zapachową. Bo bazą zawsze jest olej słonecznikowy i do tego jest dodany (lub nie) olejek eteryczny: pomarańczowy, egzotyczny czy drzewka różanego. Jedyna między nimi różnica to zapach- i to czy nie będzie alergizował bo podstawa taka sama.

Co do maseczek- nie wiem- nie używałam. Ale chyba żadna nie jest typowo nawilżająca (a jedynie jako dodatkowy efekt)- jedynie oczyszczająco- wygładzająca, matująca itp.
Może jak cerę masz tak odwodnioną to zdecyduj się na jakiś olej do twarzy? Który nawilży, odżywi, ureguluje produkcję sebum?
vipek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 18:54   #1110
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez vipek Pokaż wiadomość
Z tego co mi wiadomo wszystkie olejki do demakijażu są w zasadzie takie same- różnią się nutą zapachową. Bo bazą zawsze jest olej słonecznikowy i do tego jest dodany (lub nie) olejek eteryczny: pomarańczowy, egzotyczny czy drzewka różanego. Jedyna między nimi różnica to zapach- i to czy nie będzie alergizował bo podstawa taka sama.

Co do maseczek- nie wiem- nie używałam. Ale chyba żadna nie jest typowo nawilżająca (a jedynie jako dodatkowy efekt)- jedynie oczyszczająco- wygładzająca, matująca itp.
Może jak cerę masz tak odwodnioną to zdecyduj się na jakiś olej do twarzy? Który nawilży, odżywi, ureguluje produkcję sebum?
aha dziękuję Ci za pomoc z tymi olejkami a mogłabyś mi polecić jakiś olej? i jak tak właściwie mam go używać żeby dobrze nawilżył mi twarz?
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:51.