Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-20, 12:16   #1861
faraula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 345
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

oczywiscie, ze sie boje... no i juz wiecej tego nie zrobie! ale przez pierwsze 3 tyg brania akne one jakby sie ususzyly pod skora i z latwoscia wyszly... ale teraz mi sie zrobila tak pergaminowa skora, ze juz nic nie tykam! no moze tylko odrywam suche skorki :|
__________________
66-64-63-62 ---> dwa lata potem ---> 69,9
faraula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 13:14   #1862
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Strasznie dawno do Was nie zaglądałam-przepraszam, staram się korzystać z wakacji najlepiej jak mogę i nie zawsze mam czas Witam nowe wizażanki na naszym forum :P

Jeśli chodzi o mnie: kurację zaczęłam w marcu, biorę 40mg na dobę, na niecałe 60kg wagi. Do osiągnięcia dawki minimalnej muszę brać Akne jeszcze cały wrzesień, ale dla pewności wezmę chyba jeszcze jedno opakowanie w październiku. Tak, żeby przekroczyć tę granicę.

Jeśli chodzi o trądzik: już w pierwszym miesiącu zniknęła tzw. kaszka z dekoltu[nie były to krosty, tylko brak jednolitego koloru skóry, dziwna sprawa], czoło czyściutkie, nowe pryszcze przestały wyskakiwać, zaczęły goić się stare. Miałam trochę problemów z pryszczami na linii szczęki, ale teraz śladu nie widać.

Nie wyskakuje mi kompletnie nic nowego, ale mam za to inne problemy:
-rumień nasilający się przy nagłych zmianach temperatury, zwykłym przemeczeniu, pochylaniu się, chwili na słońcu, stresie, zdenerwowaniu. Twarz jest ciągle zaróżowiona, a przy w.w. objawach po prostu za***isty burak, inaczej nie nazwę.
-wypadające włosy, są wszędzie. Fryzjerka twierdzi, że są grubsze niż kiedyś, ale co mi z tego, skoro wypadają jak durne. Po skończeniu kuracji chcę pofarbować [ale szamponem], teraz nie ryzykuję, bo chyba wyłysieję :O
-skóra przez cały czas trwania kuracji w ogóle mi się nie łuszczyła tam, gdzie występowały pryszcze, jedynie w okolicy ust. stąd pytanie-czy ktoś miał podobnie? a po skończeniu kuracji stosował coś, żeby przebrawienia, drobne blizny, zaczerwienienia zniknęły? bo póki co siedzą, skóa nie jest jednolita, jest jedynie gładka w dotyku.
-drapię się w nocy, bandażowałam już nawet dłonie, żeby tego nie robić. zadrapane ręce, szyja, czasem nieznacznie nogi.
-dziurki w uszach mam podrażnione, przy wkłądaniu kolczyków często leciała krew [czego nigdy nie było]. wydaje mi się, że sama sobie je kiedyś podrażniłam, a Akne nie pomaga w gojeniu się ran.
-krew z nosa, niemalże codziennie coś się znajdzie na chusteczce.
-no i oczy. od jakiegoś miesiąca mam problem z oczami, ropieją, najgorzej jest rano. budzę się z czerwonymi mega oczyma, które bolą i są zaropiałe. dopiero około południa dochodzą do siebie. nie wiem, czy to Akne, czy nie. liczę, że przejdzie.


Tyle, jeśli chodzi o mnie Twarz myję płynem micelarnym z perfecty, smaruję cetaphilem [zamiennie z żelem aloesowym z flos leku].
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 20:20   #1863
Hypnotic Poison
Zakorzenienie
 
Avatar Hypnotic Poison
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 911
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

dzisiaj mija drugi tydzien kuracji i wlasnie najgorsze skutki odczuwam... nie wiem jakim cudem ale zaczelo mi sie luszczyc podniebienie i chyba zle zrobilam ze penseta oderwalam skorki bo wszytsko co gorace i ostre jem boooli okromnie
__________________


My Fashion Blog :

Prive www.mialook.pl

Work www.imagedesire.pl

My Fashion Videos:

www.youtube.com/user/mialookpl
Hypnotic Poison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 21:07   #1864
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Hypnotic Poison Pokaż wiadomość
dzisiaj mija drugi tydzien kuracji i wlasnie najgorsze skutki odczuwam... nie wiem jakim cudem ale zaczelo mi sie luszczyc podniebienie i chyba zle zrobilam ze penseta oderwalam skorki bo wszytsko co gorace i ostre jem boooli okromnie
Ojejku
że śluzówki wysychają to wiadomo, że w ustach - też (zresztą sama również mam czasami problemy z krwawieniem dziąseł), ale żeby podniebienie się łuszczyło? strasznie to brzmi lepiej już nic nie ruszaj.
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 21:27   #1865
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Nie odrywajcie skórek! (taa i kto to mówi, ówczesna nałogowa odrywaczka) zostaną wam ślady i będzie wam się dłużej goiło wtedy. wiem, że trudno na cudzych błędach się uczyć, ale tak będzie lepiej.
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 21:29   #1866
Hypnotic Poison
Zakorzenienie
 
Avatar Hypnotic Poison
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 911
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
Ojejku
że śluzówki wysychają to wiadomo, że w ustach - też (zresztą sama również mam czasami problemy z krwawieniem dziąseł), ale żeby podniebienie się łuszczyło? strasznie to brzmi lepiej już nic nie ruszaj.
wiem wiem ... ja z dziaslami jeszcze ok
ale dziekuje za wsparcie ... i rzeczywiscie juz nic nie ruszam bo tylko sobie zaszkodze

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

[1=6962ee0b3adcbc2617b598b d1f25bcc17ef659a8_65822eb 548399;21517423]Nie odrywajcie skórek! (taa i kto to mówi, ówczesna nałogowa odrywaczka) zostaną wam ślady i będzie wam się dłużej goiło wtedy. wiem, że trudno na cudzych błędach się uczyć, ale tak będzie lepiej.[/QUOTE]

wiem wiem ale to jakies silniejsze
po dzisiejszym moze mnie to czegos nauczy
__________________


My Fashion Blog :

Prive www.mialook.pl

Work www.imagedesire.pl

My Fashion Videos:

www.youtube.com/user/mialookpl
Hypnotic Poison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 21:31   #1867
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

najlepiej jest nie jeździć sobie łapkami po buzi i pochować wszystkie lusterka z domu. bo jak się zacznie przyglądanie to skórki i przyszczaki pójdą w ruch.
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-20, 22:01   #1868
faraula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 345
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

[1=6962ee0b3adcbc2617b598b d1f25bcc17ef659a8_65822eb 548399;21517503]najlepiej jest nie jeździć sobie łapkami po buzi i pochować wszystkie lusterka z domu. bo jak się zacznie przyglądanie to skórki i przyszczaki pójdą w ruch.[/QUOTE]

swiete slowa!!! ja staram sie nie patrzec w lustro bo wtedy...

co do suchosci w ustach ja sse isle - bez cukru wyciag z porostu islandzkiego - super nawilza
co do suchosci w nosie kupilam nozoil czy jakos tak i tez super nawilaza (to jest czysty olejek ale w sprayu wiec bardzo wygodny)

co zo piekacej twarzy Hypnotic Poison: witaj w klubie piecze mnie, szczypie i pulsuje broda - to znaczy miejsca z ktorych zerwalam te skorki glupie aaa ale jak one wysychaja to same sie o to prosza, prawda??
__________________
66-64-63-62 ---> dwa lata potem ---> 69,9
faraula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-21, 10:46   #1869
franczesqua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 81
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej

W środe ostatnia tableta z pierwszego opakowania (20 mg/d)
Robilam wyniki krwi i szok, bo zamiast się podnosić, wszystko jeszcze bardziej spadlo nawet trójglicerydy o 11 punktów.

We wtorek mam derma, nie wiem, czy mi przypisze 40 mg? Bo te 20 to narazie, po ponad 3 tygodniach, nic mi nie daly. Tylko suche usta


Czy któras z was zamawiala Tretinex przez "dbam o zdrowie"? Jest za 81 zł... Czy moze ta cena to tylko przez internet, czy 'ichnia', aptekowa? Bo chcę zamówic, ale boję się że jak zamówię we wtorek wieczorem, to nie przyjdą do czwartku... A w czwartek wlasnie mam zacząc nowe opakowanie.
franczesqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-21, 10:58   #1870
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez franczesqua Pokaż wiadomość
Czy któras z was zamawiala Tretinex przez "dbam o zdrowie"? Jest za 81 zł... Czy moze ta cena to tylko przez internet, czy 'ichnia', aptekowa? Bo chcę zamówic, ale boję się że jak zamówię we wtorek wieczorem, to nie przyjdą do czwartku... A w czwartek wlasnie mam zacząc nowe opakowanie.

Nie wiem jak jest z ceną regularną w aptece, podejrzewam, że nawet ich nie mają na miejscu. Ja co 2 tygodnie zamawiam przez internet i przy odbiorze płacę dokładnie 81,58 zł. (a jeszcze miesiąc temu kosztowały 82,02)
A dlaczego chcesz zamówić dopiero we wtorek wieczorem? Możesz zamówić już dzisiaj i odebrać w środę lub czwartek Chociaż zazwyczaj na drugi dzień leki są już w aptece.
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-21, 11:08   #1871
franczesqua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 81
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Wlasnie chodzi o to, ze nie mam jeszcze recepty. We wtorek dostane

Bo ta cena... Ehh, udaloby sie zaoszczedzic te 30 zl, w najtanszej aptece mieli Aknenormin za 110 zl
franczesqua jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-21, 11:22   #1872
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Zamówić możesz bez recepty, lek jest nierefundowany, więc nie musisz mieć jej w chwili zamówienia wystarczy, że oddasz ją przy odbiorze.
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-21, 12:56   #1873
franczesqua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 81
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

O, no to świetnie

Za pieknie by bylo gdyby byl refundowany... 200 PLN co miesiac do przodu i po kuracji mam last minute do Hiszpanii


Pytanko. Bo czesc z Was 'popijala' tablety oliwą, a ja jestem na diecie lekkiej i tluszczu w moim sniadanku tyle ile w cwierc szklanki mleka 2%... Te kapsulki ponoc zawierają jakies oleje, a mi lekarz nic nie mowil odnosnie tego by jakis tluszcz dodawac... Macie moze takie informacje od swoich dermów?
franczesqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-21, 18:31   #1874
faraula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 345
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

@ franczesqua: wiesz jak biore wtedy tez kapsulke z omega 3 i lecytyna sojowa i udaje, ze w tym sie rozpuszcza akne a tak serio to chyba wystarczy, nie czytalam ani nei slyszalam, dodatkowych info o tluszczach w posilkach.

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

btw: ku*** zrobil mi sie zajad?? na ustach nigdy nie mialam czegos takiego pekniecie w kaciku ust i boli jak cholera. macie jakies rady?
__________________
66-64-63-62 ---> dwa lata potem ---> 69,9
faraula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-21, 20:55   #1875
franczesqua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 81
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Mam podobne
Tylko nie zajad, a mialam 3 tyg. temu pryszcza, którego (glupia bylam) wycisnelam i rozdrapalam, teraz boli mnie przy otwieraniu ust, pęka, leci krew i za ch. się nie goi

Na zajady kiedys bralam dromin, ma witaminy z grupy B- wlasciwie w ramach profilaktyki.

Pomocny moze okazac sie vratizolin- taka mala masc, co prawda na opryszczke, ale ma dzialanie ogolnie przeciwzapalne. Mi pomagal
franczesqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-22, 10:34   #1876
faraula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 345
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez franczesqua Pokaż wiadomość
Mam podobne
Tylko nie zajad, a mialam 3 tyg. temu pryszcza, którego (glupia bylam) wycisnelam i rozdrapalam, teraz boli mnie przy otwieraniu ust, pęka, leci krew i za ch. się nie goi

Na zajady kiedys bralam dromin, ma witaminy z grupy B- wlasciwie w ramach profilaktyki.

Pomocny moze okazac sie vratizolin- taka mala masc, co prawda na opryszczke, ale ma dzialanie ogolnie przeciwzapalne. Mi pomagal
dzieki przetestuje
__________________
66-64-63-62 ---> dwa lata potem ---> 69,9
faraula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-22, 15:11   #1877
knautia79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 30
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

maść na opryszczkę może pomagać na zajady, bo podobno powoduje je wirus z tego samego typu
ale przy retinoidach to raczej dość powszechne, że kąciki ust pękają z przesuszenia- smarować dokładnie tą samą pomadką co wargi i przejdzie
knautia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-23, 08:24   #1878
lady3m3r4ld
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 88
GG do lady3m3r4ld
Wink Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez franczesqua Pokaż wiadomość
Hej

W środe ostatnia tableta z pierwszego opakowania (20 mg/d)
Robilam wyniki krwi i szok, bo zamiast się podnosić, wszystko jeszcze bardziej spadlo nawet trójglicerydy o 11 punktów.

We wtorek mam derma, nie wiem, czy mi przypisze 40 mg? Bo te 20 to narazie, po ponad 3 tygodniach, nic mi nie daly. Tylko suche usta


Czy któras z was zamawiala Tretinex przez "dbam o zdrowie"? Jest za 81 zł... Czy moze ta cena to tylko przez internet, czy 'ichnia', aptekowa? Bo chcę zamówic, ale boję się że jak zamówię we wtorek wieczorem, to nie przyjdą do czwartku... A w czwartek wlasnie mam zacząc nowe opakowanie.

Też miałam takie objawy na początku. Tylko usta były suche. Ale po po 3 tygodniu juz bylo gorzej. Buzia się łuszczy a głowę już nie codziennie tylko 2 razy w tyg. mogę myć mam nadzieje że dojdzie do tego że będę mogła myć 1 na tygdzień ^^ .. a co do tretinexu przez internet.... Ja kupuje w atpece Miętowej za 99,90pln. A w ''dbam o zdrowie'' ile kosztuje przesyłka ;> bo na pewno coś sobie liczą to czy taniej nie wyjdzie Ci w aptece ? ;>

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:27 ----------

Cytat:
Napisane przez franczesqua Pokaż wiadomość
O, no to świetnie

Za pieknie by bylo gdyby byl refundowany... 200 PLN co miesiac do przodu i po kuracji mam last minute do Hiszpanii


Pytanko. Bo czesc z Was 'popijala' tablety oliwą, a ja jestem na diecie lekkiej i tluszczu w moim sniadanku tyle ile w cwierc szklanki mleka 2%... Te kapsulki ponoc zawierają jakies oleje, a mi lekarz nic nie mowil odnosnie tego by jakis tluszcz dodawac... Macie moze takie informacje od swoich dermów?


nie nie nie ! . Przy tretinexie należy unikać tłuszczów bo w przeciwieństwie do izo. np. ma on w sobie wiele tłuszczów . Więc nam (tretinexożercom) nie wskazany jest tłuszcz gdyż łatwo nabawić sie hiperwitaminozy wit. A .

Więc omijamy fast foody etc. Dlatego Twoja dieta wg. mnie do Tretinexu jest dobrze dopasowana
__________________
Lady Emerald . <3

Edytowane przez lady3m3r4ld
Czas edycji: 2010-08-23 o 07:29
lady3m3r4ld jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-23, 10:18   #1879
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez lady3m3r4ld Pokaż wiadomość
Też miałam takie objawy na początku. Tylko usta były suche. Ale po po 3 tygodniu juz bylo gorzej. Buzia się łuszczy a głowę już nie codziennie tylko 2 razy w tyg. mogę myć mam nadzieje że dojdzie do tego że będę mogła myć 1 na tygdzień ^^ .. a co do tretinexu przez internet.... Ja kupuje w atpece Miętowej za 99,90pln. A w ''dbam o zdrowie'' ile kosztuje przesyłka ;> bo na pewno coś sobie liczą to czy taniej nie wyjdzie Ci w aptece ? ;>

nie nie nie ! . Przy tretinexie należy unikać tłuszczów bo w przeciwieństwie do izo. np. ma on w sobie wiele tłuszczów . Więc nam (tretinexożercom) nie wskazany jest tłuszcz gdyż łatwo nabawić sie hiperwitaminozy wit. A .

Więc omijamy fast foody etc. Dlatego Twoja dieta wg. mnie do Tretinexu jest dobrze dopasowana
W aptekach Dbam o Zdrowie nie doliczają kosztów przesyłki cena jest taka sama jak na stronie intrnetowej. Za opakowanie 20 mg płacę 81,58 zł.

Skąd taka informacja o Tretinexie? że zawiera tłuszcz a Izotek nie? Pierwsze słyszę.
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-23, 11:38   #1880
lady3m3r4ld
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 88
GG do lady3m3r4ld
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
W aptekach Dbam o Zdrowie nie doliczają kosztów przesyłki cena jest taka sama jak na stronie intrnetowej. Za opakowanie 20 mg płacę 81,58 zł.

Skąd taka informacja o Tretinexie? że zawiera tłuszcz a Izotek nie? Pierwsze słyszę.

aa. to miło ze DOZ nie pobiera dodatkowych opłat . . nie ! to nie tak :P Tretinex ma nieco więcej tłuszczów w składzie niż Izo. I dlatego nie potrzebuje wspomagaczy.
__________________
Lady Emerald . <3
lady3m3r4ld jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-24, 18:30   #1881
bielaczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 616
GG do bielaczka
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Kochani, skonczylam kuracje aknenorminem w maju [niecale 4 miesiace temu] i jak wiadomo do pol roku po odstawieniu retinoidow nie wolno robic zabiegow kosmetycznych, peelingow, opalac sie itp - jak sadzicie, czy staloby sie cos, jezeli wybralabym sie do kosmetyczki na wyregulowanie brwi woskiem?
__________________
~ ''To, ze coś było jedynie złudzeniem, nie oznacza, ze jego utrata mniej boli.'' ~


bielaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-24, 19:50   #1882
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez bielaczka Pokaż wiadomość
Kochani, skonczylam kuracje aknenorminem w maju [niecale 4 miesiace temu] i jak wiadomo do pol roku po odstawieniu retinoidow nie wolno robic zabiegow kosmetycznych, peelingow, opalac sie itp - jak sadzicie, czy staloby sie cos, jezeli wybralabym sie do kosmetyczki na wyregulowanie brwi woskiem?
mysle ze bez obaw mozesz sie wybrac na wosk, ja sama przez caly okres trwania kuracji regulowalam brwi i nic sie nie dzialo
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-24, 20:00   #1883
bielaczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 616
GG do bielaczka
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez KarolciaU2 Pokaż wiadomość
mysle ze bez obaw mozesz sie wybrac na wosk, ja sama przez caly okres trwania kuracji regulowalam brwi i nic sie nie dzialo
dziekuje serdecznie za odpowiedz kochana! Uspokoiłaś mnie, najlepsza wiadomość dzisiejszego, kończącego się dnia.
__________________
~ ''To, ze coś było jedynie złudzeniem, nie oznacza, ze jego utrata mniej boli.'' ~


bielaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 00:00   #1884
faraula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 345
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez bielaczka Pokaż wiadomość
dziekuje serdecznie za odpowiedz kochana! Uspokoiłaś mnie, najlepsza wiadomość dzisiejszego, kończącego się dnia.
a ja Ci etroszke zaniepokoje. Cale zycie depiluje sie woskiem /praktycznie wszystko/ i po 16 dniach aknenorminem (czyli raczej skora jeszcze nie byla przesuszona) i... 90% bylo ok ale w niektorych miejscach wosk zerwal skore - i co gorsza blizna na ręku goi sie do dzis (a a ni razu nie zerwalam strupka ani nic). wasika nie odwazylam sobie po tym doswiadczeniu usunac woskiem. szczerze sama nie mam pomyslu jak przetrwam te miesiace ale chyba na wosku juz teraz nie pojde wniosek wiec - jak czujesz, ze masz jeszcze wrazliwa skore to bardzo bardzo uwazaj, na twarzy i tak duzo latwiej woskiem zrobic nawet normalnej skorze

---------- Dopisano o 01:00 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:37 ----------

kochane pomozcie

dzis odebralam wyniki krwi:
- trojglicerydy 115 wiec chyba ok
inne rzeczy w sumie bez zmian

ale... kolezanka namowila mnie, zeby przy okazji zbadac tsh. nigdy wczesniej nie badalam wiec nie wiem jaki mialam wczeniej.
dzis mam
tsh - 5,2 - to chyba duzo za duzo (juz sie naczytalam w necie i umieram z przerazenia)
ft3 2,18
ft4 0,79

prosze powiedzcie mi, czy kojarzycie zwiazek miedzy tsh a iso?

jakos mnie to zalamalo
__________________
66-64-63-62 ---> dwa lata potem ---> 69,9
faraula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 15:00   #1885
lady3m3r4ld
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 88
GG do lady3m3r4ld
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

do FARAULA

tsh powinno byc w granicach 0,27 - 4,20 . 5,20 jest ponad granice i to onzacza że jest niedoczynność tarczycy i będziesz tyć ( czuć się senna itd. Idz do endokrynologa.

przy niedoczynności tarczycy skóra staje się cienka, jest sucha, łuszczy się, często obserwuje się łysienie ( czyli tak jak przy izo).

zrób ponowne badania żeby wykluczyć pomyłke ale teraz badania w innej placówce i ew. później idz na USG tarczycy możesz wpaść do mnie nad morze :P nawdychasz sie jodu :P

PS: bierzesz anty. ? one też mieszają w hormonach.
__________________
Lady Emerald . <3

Edytowane przez lady3m3r4ld
Czas edycji: 2010-08-25 o 15:13
lady3m3r4ld jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 18:56   #1886
faraula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 345
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziekuje Lady

Dzis wygrzebalam wyniki badan z grudnia 2009 i... okazuje sie, ze juz wtedy tsh mialam 5,1... bylam z wynikami badan na 3 konsultacjach (a zaczelo sie o tego, ze wlosy mi zaczely zatrwazajaco wypadac i wyszlo ze mam cholesterol 340) 3 lekarzy widzialo te wyniki a ja sama ich nie analizowalam. czemu zadenz nich nie zwrocil na to uwagi?!? szok.
jakos sie podlamalam, wszystkie objawy pasuja (szczegolnie brak mobilizacji, depresyjne mysli, sennosc, i to wogole nie chudne mimo iz jem super zdrowo i dobrze - duzo warzyw bialko z dobrych zrodel nic nie smarze dobre tluszcze...).
nawet zaczelam kilka miesiecy temu chodzic do psychologa bo myslalam, ze to ze mna jest cos nie tak ze mi sie nic nie chce nawet nie pomyslalam, ze moge byc na cos chora

tabsy (a raczej ring) pierwszy raz wsadzilam 3 tyg temu wiec wplywu nie mogl miec skoro taki sam wynik mialam 8 miesiecy temu

nic no jutro ide do dermatologa, ado endo zapisalam sie na 8 wrzesnie
przygniotlo mnie to + w sumie pogorszone samopoczucie po aknenorminie ble

__________________
66-64-63-62 ---> dwa lata potem ---> 69,9
faraula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 06:33   #1887
lady3m3r4ld
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 88
GG do lady3m3r4ld
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez faraula Pokaż wiadomość
Dziekuje Lady

Dzis wygrzebalam wyniki badan z grudnia 2009 i... okazuje sie, ze juz wtedy tsh mialam 5,1... bylam z wynikami badan na 3 konsultacjach (a zaczelo sie o tego, ze wlosy mi zaczely zatrwazajaco wypadac i wyszlo ze mam cholesterol 340) 3 lekarzy widzialo te wyniki a ja sama ich nie analizowalam. czemu zadenz nich nie zwrocil na to uwagi?!? szok.
jakos sie podlamalam, wszystkie objawy pasuja (szczegolnie brak mobilizacji, depresyjne mysli, sennosc, i to wogole nie chudne mimo iz jem super zdrowo i dobrze - duzo warzyw bialko z dobrych zrodel nic nie smarze dobre tluszcze...).
nawet zaczelam kilka miesiecy temu chodzic do psychologa bo myslalam, ze to ze mna jest cos nie tak ze mi sie nic nie chce nawet nie pomyslalam, ze moge byc na cos chora

tabsy (a raczej ring) pierwszy raz wsadzilam 3 tyg temu wiec wplywu nie mogl miec skoro taki sam wynik mialam 8 miesiecy temu

nic no jutro ide do dermatologa, ado endo zapisalam sie na 8 wrzesnie
przygniotlo mnie to + w sumie pogorszone samopoczucie po aknenorminie ble



ja nie wiem co za analfabeci tam pracują. Przecież to samo za siebie krzyczy . Może tak Ci się wszystko pozmieniało przez córeczke. Poród też mógł Ci namieszać dlatego nie dziwie się że poszłaś do psychologa Moja mama właśnie miała a w sumie dalej ma nadczynnośc z tąd takie moje rozeznanie Miała operacje na tą tarczyce i do końca życia musi brać chormony. Myśle ze nie ma co panikować jak na razie. Może wystarczy się podleczyć a nie żeby od razu myśleć o dożywotnim braniu tabsów . I obyś trafiła na kogoś porządnego kto od razu Ci pomoże a nie na takich idiotów jak wcześniej
__________________
Lady Emerald . <3

Edytowane przez lady3m3r4ld
Czas edycji: 2010-08-26 o 06:39
lady3m3r4ld jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 16:01   #1888
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny, dzisiaj byłam ostatni raz (mam nadzieję) u mojej dermy Dostałam receptę na 2 opakowania Akne i na Izoziaję po zakończeniu kuracji. Teraz przez 2 tygodnie jeszcze będę brać 40mg dziennie, a potem do końca po 20mg. W sumie wybiorę ponad 140mg/kg, czyli prawie dobije do dawki maksymalnej

Kurczę, boje się tego końca. Jakoś tak dziwnie mi będzie bez mojego Akne codziennie rano
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 19:52   #1889
franczesqua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 81
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej, wczoraj bylam na 2-giej wizycie.

Podwyzszona dawka z 20 do 30 mg

Dr mowi, ze sie wygladzilam a ja tego wogole nie widze, a wrecz jest duzo gorzej...

Dermatolog powiedzial, ze nie podwyzszy mi juz dawki- jesli wyniki badan beda dobre, to zostaniemy przy 30, a jesli nie- zjade do 20.
Wolalabym brac 40 mg przez krotszy okres czasu Waze 57 kilo, wyniki mam idealne...
franczesqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 21:24   #1890
faraula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 345
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez franczesqua Pokaż wiadomość
Hej, wczoraj bylam na 2-giej wizycie.

Podwyzszona dawka z 20 do 30 mg

Dr mowi, ze sie wygladzilam a ja tego wogole nie widze, a wrecz jest duzo gorzej...

Dermatolog powiedzial, ze nie podwyzszy mi juz dawki- jesli wyniki badan beda dobre, to zostaniemy przy 30, a jesli nie- zjade do 20.
Wolalabym brac 40 mg przez krotszy okres czasu Waze 57 kilo, wyniki mam idealne...
Moze dłuzej bedziesz brala ale mnie sie wyniszczysz. ja mam 40 mg waze 70 kg. I dzis tez bylam na drugiej wizycie. dostalam na kolejne dwa miesiace i przykazanie, żeby bardziej nawilzac skórę, zeby nie doprowadzic do przesuszenia. dostalam probki excipial - przetestuje chetnie. poza tym dowiedzialam sie, ze jeszcze 7 miesiecy brania mam przed soba!
__________________
66-64-63-62 ---> dwa lata potem ---> 69,9
faraula jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:42.