Zapraszam dziewczyny planujące ciążę:) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-10, 21:06   #31
eninka84
Zadomowienie
 
Avatar eninka84
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 202
Dot.: Zapraszam dziewczyny planujące ciążę:)

Cytat:
Napisane przez dph Pokaż wiadomość
Dzisiaj zrobiłam test i wynik był pozytywny ))) teraz muszę jeszcze potwierdzić u lekarza czyli udało nam się za pierwszym razem ) szok
serdecznie gratuluje!!!!!!!!!!
eninka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 09:47   #32
kadia83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 152
Dot.: Zapraszam dziewczyny planujące ciążę:)

witam.mam juz synka a teraz staramy sie z mężem o córeczke.pierwsze podejscie bylo miesiac temu(przytulanko w 7-9 dniu cyklu) i skonczylo sie porażką dostalam okres,ale jak tylko skoncze zaczynamy drugie podejscie(planuje w 10-11dniu cyklu).wydaje mi sie ze moze mi sie szybko nie udac bo próbuje trafic w córeczke.czytalam duzo na temat planowania plci i mój ginekolog powiedzial zebym zaczela 2-3 dni przed dniami plodnymi.hmm tak tez uczynilam i mi sie nie udalo wiem ze najwazniejsze zeby bylo zdrowe ale w glebi serca pragne córke i chcialabym spróbowac.dodam tylko ze synek byl spontaniczny i udalo sie za pierwszym razem( z przytulanka w 13 i 14 dniu cyklu.cykl mam co 30 dni.) dziewczyny czy wy planujecie plec czy wam obojetne??

Edytowane przez kadia83
Czas edycji: 2011-06-13 o 09:48
kadia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 12:00   #33
ariana77
Raczkowanie
 
Avatar ariana77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 247
Dot.: Zapraszam dziewczyny planujące ciążę:)

mogę się przyłączyć?
staramy się z mężem o dziecko tak bardziej na poważnie 2 cykl ( tzn testy owulacyjne, liczenie dni, obserwacja śluzu itd) , wcześniej było kilka miesięcy luźniejszych starań. Mam już prawie 34 lata więc czas nas goni, żeby za późno nie było. Cykle mam raczej regularne - 28-31dni. Obecnie jestem w 26 dniu cyklu i juz nie mogę się doczekać wyniku w tym miesiącu. W tym miesiącu zaczęłam brac ziółka na poprawę połodnosci ( na I i II fazę cyklu) - mam nadziję, że mi pomogą. Mam wrażenie , że w tym cyklu trochę inaczej się czuję: mniej więcej od 21 dnia cyklu pobolewa mnie podbrzusze czasem coś zakłuje w środku brzucha, temperatura na razie nie spadła - utrzymuje się na poziomie 36,9. - ale moze to wszystko przez te ziółka?, więc na razie staram sie nie łudzić tylko normalnie czekac na okres lub II kreski ;-), jesli w tym miesiącu nadal nic z tego nie będzie to chyba pójdę na monitoring cyklu, a mężowi nasienie przebadamy. Trochę nam się spieszy ze względu na wiek, tym bardziej, ze chcielibyśmy mieć chociaż dwójkę dzieci. Wiem, ze teraz nie tak łatwo zajsć w ciążę - niektórzy starają się i po kilka lat, mamy jednak nadzieję, że u nas odbędzie się to szybciej.

Edytowane przez ariana77
Czas edycji: 2012-01-26 o 11:06
ariana77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 16:53   #34
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Zapraszam dziewczyny planujące ciążę:)

Cytat:
Napisane przez ariana77 Pokaż wiadomość
mogę się przyłączyć?
staramy się z mężem o dziecko tak bardziej na poważnie 2 cykl ( tzn testy owulacyjne, liczenie dni, obserwacja śluzu itd) , wcześniej było kilka miesięcy luźniejszych starań. Mam już prawie 34 lata więc czas nas goni, żeby za późno nie było. Cykle mam raczej regularne - 28-31dni. Obecnie jestem w 26 dniu cyklu i juz nie mogę się doczekać wyniku w tym miesiącu. W tym miesiącu zaczęłam brac ziółka na poprawę połodnosci ( na I i II fazę cyklu) - mam nadziję, że mi pomogą. Mam wrażenie , że w tym cyklu trochę inaczej się czuję: mniej więcej od 21 dnia cyklu pobolewa mnie podbrzusze czasem coś zakłuje w środku brzucha, temperatura na razie nie spadła - utrzymuje się na poziomie 36,9. - ale moze to wszystko przez te ziółka?, więc na razie staram sie nie łudzić tylko normalnie czekac na okres lub II kreski ;-), jesli w tym miesiącu nadal nic z tego nie będzie to chyba pójdę na monitoring cyklu, a mężowi nasienie przebadamy. Trochę nam się spieszy ze względu na wiek, tym bardziej, ze chcielibyśmy mieć chociaż dwójkę dzieci. Wiem, ze teraz nie tak łatwo zajsć w ciążę - niektórzy starają się i po kilka lat, mamy jednak nadzieję, że u nas odbędzie się to szybciej.
temperatura spada w dzień przed okresem lub jeszcze tego samego dnia.
Podstawowe pytanie to jaką masz długą fazę lutealną (tę drugą), bo jest ona stała u danej kobiety. Jesli jest to np. 13 dni, i temperatura na 14 dzień nie spadła, wówczas możesz zacząć podejrzewać, że się udało. I dopiero wtedy jest sens zrobienia testu. Bo cykl możesz mieć na przykład 35-dniowy, bo owulacja nigdy nie występuje tego samego dnia (na przykład zawsze 15 dc - może być 10 dnia, może być 20 dc).
Dlatego warto przez minimum 3 miesiące prowadzić dokładne wykresy i gdy będziesz miała pewne doświadczenie i brak ciąży - udać się do lekarza
Dwa miesiące na poważnie to dopiero początek, zyczę owocnych starań
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 08:51   #35
ariana77
Raczkowanie
 
Avatar ariana77
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 247
Dot.: Zapraszam dziewczyny planujące ciążę:)

dzisiaj rano temperatura skoczyła do 36,95, więc na razie jestem dobrej myśli. @ powinnam dostać 17-18.06.2011 i wtedy dopiero będę testować jak nie dostanę@. Cykle mam z reguły 30-31 dniowe, czasem 28-29dniowe, choć raz pod koniec tamtego roku zdarzył się 22 dniowy , który był dla mnie kompletnym zaskoczeniem, bo nigdy wcześniej tak nie miałam.Niestety nie wiem dokładnie ile u mnie trwa faza lutealna bo wczesniej nie wyliczałam tego tak dokładnie - nie robiłam testów owulacyjnych, ani nie prowadziłam pomiaru temperatury, dopiero teraz zaczynam, wiec trudno powiedzieć coś po niecałych 2 cyklach. Może faktycznie z wiekszymi badaniami powinnam poczekać jeszcze z 1-2 cykle.
ariana77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 11:29   #36
sylwia_87
Raczkowanie
 
Avatar sylwia_87
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 95
GG do sylwia_87 Send a message via Skype™ to sylwia_87
Dot.: Zapraszam dziewczyny planujące ciążę:)

Popieram wasze obawy ale uważam tak jak niektóre z was! Na dziecko nigdy nie ma odpowiedniej pory, ale gdy już przychodzi, wywraca Twoje życie do góry nogami i jesteś z tego niezmiernie szczęśliwa. Zaszłam w ciążę w pierwszym miesiącu starań. Moja dzidzia rośnie 7 tydzień w moim brzuszku. Pozdrawiam was serdecznie
__________________
Nasz synek urodzi się w Walentynki 14.02.2012

http://www.suwaczki.com/tickers/gann9jcgw8mxzmtn.png


sylwia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 11:53   #37
Kathe
Wtajemniczenie
 
Avatar Kathe
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 369
GG do Kathe
Dot.: Zapraszam dziewczyny planujące ciążę:)

Gratuluję!!
Ty mieszkasz w Norwegii, tak?
Kathe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-20, 08:09   #38
sylwia_87
Raczkowanie
 
Avatar sylwia_87
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 95
GG do sylwia_87 Send a message via Skype™ to sylwia_87
Dot.: Zapraszam dziewczyny planujące ciążę:)

Kathe, wybierasz się do no.?
__________________
Nasz synek urodzi się w Walentynki 14.02.2012

http://www.suwaczki.com/tickers/gann9jcgw8mxzmtn.png



Edytowane przez sylwia_87
Czas edycji: 2011-06-20 o 08:14
sylwia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 11:04   #39
geodetka3341
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 31
Dot.: Zapraszam dziewczyny planujące ciążę:)

Witam was ja planuję od 2 miesięcy boje się że się nie uda bo kiedyś poroniłam parę lat temu. choć mam mniej niż 25 lat i lekarz powiedział,że mogę mieć dzieci teraz się staramy z Tż. od miesiąca kochamy sie tak jakoś 1-3 razy dziennie.. 11.06 był okres na 28 dni to wychodzi ze 24.06 bla owulacja. Mam nadzieję że się uda minęło 16 dni mogę zrobić test ale poczekam do 8 lipca. Dopiero co badam ciało swoje w przyszłym miesiącu zaopatrzę się w testy owulacyjne jak mi się w tym nie uda.
geodetka3341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 13:21   #40
agacia_cz
Zadomowienie
 
Avatar agacia_cz
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 423
Dot.: Zapraszam dziewczyny planujące ciążę:)

Cytat:
Napisane przez geodetka3341 Pokaż wiadomość
Witam was ja planuję od 2 miesięcy boje się że się nie uda bo kiedyś poroniłam parę lat temu. choć mam mniej niż 25 lat i lekarz powiedział,że mogę mieć dzieci teraz się staramy z Tż. od miesiąca kochamy sie tak jakoś 1-3 razy dziennie.. 11.06 był okres na 28 dni to wychodzi ze 24.06 bla owulacja. Mam nadzieję że się uda minęło 16 dni mogę zrobić test ale poczekam do 8 lipca. Dopiero co badam ciało swoje w przyszłym miesiącu zaopatrzę się w testy owulacyjne jak mi się w tym nie uda.
jak na mój gust to zdecydowanie za często uprawiacie sex skoro chcecie mieć dzieci ;/ przecież plemniki dojrzewają jakieś dwa dni, a tylko te które są w pełni silne mogą się dostać do jajeczka
wiem bo sama jak przystopowałam to dopiero zaszłam, no ale życzę powodzenia
agacia_cz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:00.