Anglia!... ale i tak teskie za Polska... - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-20, 18:25   #91
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 837
Dot.: Anglia!... ale i tak teskie za Polska...

A ja nie tesknie, wlasnie wrocilam zPpolski, gdzie bylam 2 tygodnie i naprawde ciesze sie ze juz jestem tu....Na poczatku owszem, tesknilam,ale po 2 latach stwierdzilam, ze jednak tu jest moj dom, moj TZ, tu sie urodzi za chwile moje dziecko, a Polska to jednak nie kraina miodem i mlekiem plynaca, tylko walka o byt. Doslownie i w przenosni.
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 12:36   #92
kasiulinska
Raczkowanie
 
Avatar kasiulinska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 72
Dot.: Anglia!... ale i tak teskie za Polska...

Ja, tak na codzien to nie tesknie tak, ze siedze i placze, ze chce wracac. Najbardziej tesknie jak jade do domu na kilka dni i pozniej musze tu wrocic. Moj R zawsze ma ze mna bardzo ciezko przez jakis czas, bo rycze dniami i nocami. Wtedy najchetniej bym sie spakowala i juz by mnie nie bylo. Na szczescie moj R bardziej racjonalnie podchodzi do sprawy i stara sie opanowac moje napady rozpaczy, tlumaczy, ze mielismy cel przyjezdzajac do UK i jeszcze go nie osiagnelismy. To prawda.
Ale tak szczerze mowiac, to gdyby R dzis przyszedl i powiedzial, ze jednak wracamy do Polski, to wyjechalabym juz jutro Nie dlatego, ze mi tu zle, czy cos. Dlatego, ze nie czuje, ze tu jest moj dom.
kasiulinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 09:50   #93
agusia1981
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 996
Dot.: Anglia!... ale i tak teskie za Polska...

Ja jestem prawie rok i troszkę wiadomo tęskniłam, ale ostatnio to bym najchętniej spakowala walizki i wrociła do Polski. Ale postanowiliśmy z TZ, że wracamy za rok dopiero i tego muszę się teraz trzymać, ale rok jakoś zleci. A za 2 tygodnie lecimy na kilka dni Pzdrawiam tęskniące
agusia1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 14:40   #94
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: Anglia!... ale i tak teskie za Polska...

a ja wlasnie wrocilam z Polski i musze przyznac ze mam mieszane uczucia, tzn. chcialabym tam wrocic bardzo (wracam w grudniu 2008 na stale) a z drugiej str jak zobaczylam jak tam trzeba sobie na wszystko zalowac to zwatpilam. no ale jeszcze rok i wracamy, jednak wole tam. i nie moge sie doczekac. tylko boje sie tego ukladania zycia na nowo.
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 15:07   #95
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Anglia!... ale i tak teskie za Polska...

Cytat:
Napisane przez AniaWila Pokaż wiadomość
i ja sie dopisuje do pro-angielskiego towarzystwa jeszcze calkiem niedawno wyobrazalam sobie, ze kiedys wrocimy do PL....teraz juz nie chce. Przytlacza mnie polskie spoleczenstwo, sposob bycia, mentalnosc..... A skladaja sie na to takie prozaiczne rzeczy i sytuacje : mina polskiej ekspedientki w sklepie, zalatwianie jakichkolwiek formalnosci w polskich urzedach itp....i nie wiem - albo nam mentalnosc robi sie bardziej europejska albo Polska jest caly czas zasciankiem....

Mam tak samo

Lubie jezdzic do Polski, calkowicie sie tam odstresowuje, ale nie wyobrazam sobie teraz tam wroci,pracowac i zyc.
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 11:51   #96
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Anglia!... ale i tak teskie za Polska...

Wiecie co, zazdroszcze troche tym z Was, ktore sa zdecydowane, albo Anglia albo powrot, i juz. My z TZ-tem ciagle sie wahamy...

Na poczatku przyjechalismy tu z mysla pozostania na stale, potem mielismy etap "chyba jednak wrocimy", a teraz znowu myslimy czy jednak nie zostac w UK.

Pod wieloma wzgledami jest tutaj lepiej, nie da sie tego nie zauwazyc.
W Polsce za to mieszka rodzina i ma sie wieksze poczucie swoiskosci, ale z drugiej strony jest niestabilna sytuacja polityczna, raczej smieszne zarobki, kiepskie perspektywy, mentalnosc, ktora coraz mniej rozumiemy itp. itd. Dlatego na ten moment nie wracamy... I mam troche nadzieje, ze juz tak nam zostanie .
Camomile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 14:00   #97
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Anglia!... ale i tak teskie za Polska...

jest tu ktos?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-10 15:00:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.