problem od lat z cerą;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-25, 17:12   #1
monika6661992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3

problem od lat z cerą;/


Witam mam pytanie bo juz nie wiem jako mam cere otóż może opowiem od początku kiedys mialam cere normalno bez trądziku bardzo ładno zero problemów ale wieku 14 po raz pierwszy zachciało mi się malować do tego zaczełam iżywać fluidu ze sklepu 4,50 za 5zl duży słoiczek mega lista skladników wiem że to był zły wybur ale jako gówniara nie myślalam wtedy o tym i nakladałam go dosc sporo na twarz od tamtej pory zaczeły sie problemy ze skórą teraz mam 21 lat i cere mam dosc problematyczno otóż po umyciy twarzy wodo z kranu twarz mam zaczerwiono i sciągnieto rowniez pod wpływem ciepla mam rumience na polikach po alkocholu czasem tez chociaz nie zawsze na dodatek mam trądzik i zaskurniki zwlaszcza po kosmetykach kremach jeszcze nie znalazlam kremu co by mnie nie zapychal szkodzi mi parafina gliceryna alkohol SLS i inne substancje drażniące nawet zwykły krem nivea mnie zapycha te kremy dla dzieci bezpieczne też używałam i też wysyp po nich :/ juz tyle kremów próbowalasm nie sposób zliczyć i drogeryjnych i aptecznych eh sama niewiem jako juz mam cerę i mam troche dziurek jakby rozszerzone pory na policzkach ale twarz mi sie nie świeci podkłady tez mnie uczulajo chociaz uzywam juz od dawna aptecznych pharmaceris fluidów nie wiem do jakiej cery mam uxywac kosmetyków czy do wrażliwej czy trodzkowej ale znowu te do trodzikowej tez zapychajo;/myje twarz teraz wodą przygotowaną i używam już tylko aptecznych ale dalej zapychają juz tyle kosmetyków mialam z ziaji iwoston i inne i kazde złe albo wyszuszają albo zapychają nie wiem już w czym problem a co do podkładu może minerały sama nie wiem prosze o jakos porade czy to jakas cera alergiczna ?

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Prosze o jakąś porade jaka to moze byc cera??

Edytowane przez monika6661992
Czas edycji: 2014-02-25 o 17:11
monika6661992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 20:24   #2
adie94
Zadomowienie
 
Avatar adie94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 953
Dot.: problem od lat z cerą;/

Cytat:
Napisane przez monika6661992 Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie bo juz nie wiem jako mam cere otóż może opowiem od początku kiedys mialam cere normalno bez trądziku bardzo ładno zero problemów ale wieku 14 po raz pierwszy zachciało mi się malować do tego zaczełam iżywać fluidu ze sklepu 4,50 za 5zl duży słoiczek mega lista skladników wiem że to był zły wybur ale jako gówniara nie myślalam wtedy o tym i nakladałam go dosc sporo na twarz od tamtej pory zaczeły sie problemy ze skórą teraz mam 21 lat i cere mam dosc problematyczno otóż po umyciy twarzy wodo z kranu twarz mam zaczerwiono i sciągnieto rowniez pod wpływem ciepla mam rumience na polikach po alkocholu czasem tez chociaz nie zawsze na dodatek mam trądzik i zaskurniki zwlaszcza po kosmetykach kremach jeszcze nie znalazlam kremu co by mnie nie zapychal szkodzi mi parafina gliceryna alkohol SLS i inne substancje drażniące nawet zwykły krem nivea mnie zapycha te kremy dla dzieci bezpieczne też używałam i też wysyp po nich :/ juz tyle kremów próbowalasm nie sposób zliczyć i drogeryjnych i aptecznych eh sama niewiem jako juz mam cerę i mam troche dziurek jakby rozszerzone pory na policzkach ale twarz mi sie nie świeci podkłady tez mnie uczulajo chociaz uzywam juz od dawna aptecznych pharmaceris fluidów nie wiem do jakiej cery mam uxywac kosmetyków czy do wrażliwej czy trodzkowej ale znowu te do trodzikowej tez zapychajo;/myje twarz teraz wodą przygotowaną i używam już tylko aptecznych ale dalej zapychają juz tyle kosmetyków mialam z ziaji iwoston i inne i kazde złe albo wyszuszają albo zapychają nie wiem już w czym problem a co do podkładu może minerały sama nie wiem prosze o jakos porade czy to jakas cera alergiczna ?

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Prosze o jakąś porade jaka to moze byc cera??
Po co aż dwa takie same wątki? Możliwe że masz cerę suchą, wrażliwą, płytko unaczynioną(rumień). Na takiej skórze również mogą pojawiać się zaskórniki, pryszcze jeśli o nią odpowiednio nie dbasz, źle oczyszczasz, dotykasz w ciągu dnia itp. Jest wiele informacji jak dbać o taką cerę (np. na blogach, na youtube) abo to porowkacja i jestes troleu abo idź do doktórki
__________________

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.

adie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 10:43   #3
abigajl
Raczkowanie
 
Avatar abigajl
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 65
Dot.: problem od lat z cerą;/

Przy okazji pracy nad cerą, poświęciłabym parę chwil ortografii, która mocno kuleje.

Co do cery... Zadziwia mnie, jak ludzie latami nie potrafią sobie poradzić z jakimś problemem, ale nie pójdą do dermatologa. Po sobie wiem, że kuracje nie zawsze są skuteczne, ale naprawdę lepiej iść raz, drugi czy trzeci, choćby i do trzech lekarzy niż na własną rękę rozwiązywać medyczne problemy. Autorko, problemy z cerą zawdzięczasz najprawdopodobniej samej sobie, ale sama możesz sobie z nimi nie poradzić. Idź do lekarza, bo co z tego, że ja napiszę Ci, że z powodzeniem stosuję Cetaphil czy żel z Eucerinu. Tobie mogą one zaszkodzić, albo zwyczajnie nie pomóc, a nie chodzi o to, żeby testować co tydzień inny produkt.

O stosowaniu podkładu w wieku lat 14 nie będę się wypowiadać, bo ja w tym wieku nawet nie wiedziałam co to podkład. I dzieki Bogu.
abigajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 17:06   #4
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: problem od lat z cerą;/

jeny... dziewczyno, 14 lat i podklad? minelo 7 lat a Ty nadal liczysz na to, ze na wlasna reke wyleczysz tradzik i problematyczna skore? idz do dermatologa, bo potrzebujesz specjalistycznej opieki dla swojej skory... nawet boje sie cos Ci doradzic, bo jak mowisz wszystko dziala nie tak na Twojej skorze... jesli chodzi o podklad- ja mam krem cc z bielendy ktory jest BARDZO lekki, moze to u Ciebie zadziala. mialam kiedys podklad z pharamaceris podczas czasow tradzikowych i u mnie totalnie sie nie sprawdzil... wiec moze zainwestuj w cos lzejszego... co do kremow- nie wiem co moze Ci pomoc. moze cetaphil- dobrze nawilza... pomagal mi kiedy mialam sucha skore od Epiduo i innych masci dermatologicznych. ale serio idz do lekarza!
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-27 17:06:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:12.